Zeep ""ju r z -ÏSCHIE Vraag en Aanbod. Pimls, Pillen. «sa SUNU f) Aan de vrouwen van 45 jaron. Laten wij hare ongerustheid weg nemen. i EN met nolutiPlijKen Cacaoam^aK Sunlightzeep is de alomt de beroemdste zeep en daarop! iedere verstandig© vrouw ra laatste vijfentwintig jaren mh Sunlightzeep bediend Zij wordt algemeen ge om hare voortreffelijke hc den en wij garanderen dat kwaliteit steeds even voortrefi z'al blijven niettegenstaande enorme stijging in den prfjfc grondstoffen waarvan ge maakt wordt dé echte tas naar den mond, blaast in z'n grooten knevel, slurpt. Mevrouw (strékt de hand uit naar de tas op 't blaad je; trekt ze terug, ponst, als verschrikt, tegen 'r stoel rug.) Nee maar! Nee maar! 1 en eer (ontzet haar aankijkend.) Oroote QodI Wat is er? Mevrouw. Jij denkt dan ook nooit aan iets, ik mot altijd voor alles zorgen! Meneer (z'n tas nijdig neerklikkend.) Maar wat is er dan? Mevrouw. Adèle is vandaag jarig 1 Meneer. Mot je daar zooveel spektakel om maken? Mevrouw. Ja jij trekt je nooit van iets wat aan! Jou motten de gebrajen duifjes zoo maar in den mond vlie gen. Jij vindt dat natuurlijk te min, maar je vergeet, dat de kleine attenties de vriendschap onderhouden en nou Fred met onzen Karei 1b geassocieerd, hebben we belang er bij. Meneer. Jawel. Natuurlijk weer 'n cadeautje. Mevrouw. Natuurlijk! Maar je hoeft 'r geen di amanten of paarlen te geven. Meneer. Dat zou anders niet kwaad zijn. Aan Adèle van mij I 'n Collier van mfj om den hals van dat serpentjeü Mevrouw. Nou, nou, zóó erg is 't niet. Ik loop ook niet met 'r weg, maar jij overdrijft altijd. Help me liever 'ns zoeken. Meneer (nonchalant de krant apnemend.) Bloemen. Mevrouw. Die hebben we verleden jaar gestuurd maar daar geeft ze niet om. Meneer (hoofdwenkend naar den schoorsteen.) Stuur ze datl Mevrouw. Ben je nou mal! Dat vaasje? Dat kent ze I Dat heeft ze hier al wel honderd maal gezien. Meneer (glimlachend.) Hindert niet. Wij hadden 't bij de van Krekei's ook gezien. Mevrouw (glimlacht ook). Ja, en die hadden 't van Francine Smulders gekregen. Meneer. Gééf 't, dan doet 't de ronde. Mevrouw. En krijgen wij 't misschien later weer te rug van den een of den ander. Meneer. Zooals die pul in 't zaaltje; ons huwelijks cadeau van de Sandersen, waarmee we dachten dat de Lausanne's in 'r schik zouden zijn. Mevrouw. Zóó erg, dat die ze weer cadeau gaven, toen Clasina Tretter trouwde. Meneer. Nou 't ding is hier weêr met ons vijf-en- twintig jarig huwelijksfeest mooi onder dak gekomen. Toch een aardig souvenir! Mevrouw. En nog kostbaarder dan antiek, 't Zal niet ieder overkomen, dat-ie een-en-'t-zelfde ding en op z'n groene trouwdag èn op z'n zilveren trouwdag cadeau krijgt. (Beiden lachen luid.) v TWEEDE TOONEEL. De vorigen. Antje, de meid. Mevrouw. Antje, Antje! Meneer wil hebben, dat je klopt. Most je dat in je vorigen dienst niet doen? Antje. Ik heb geklopt, mevrouw. Mevrouw. Heb je 't briefje? Leg daar maar neer. Strakjes zullen we wel afrekenen. Wat heb je daar nog? Antje ('n kleurig reclamekaartje overhandigend.) Dat hebben ze van v. Errens afgegeven. Hij zei. dat 'k u most zeggen, dat 't zoo'n beste kakau was, beter zeit-ie dan die-ie vroeger had. Mevrouw. *We drinken nooit chocola, (bekijkt t kleurige kaartje). Bewaar 't dingtje voor Friedeltje van mijn dochter Anna; morgen komt m'n kleinzoontje. Antje. Wat 'n wijs kind is dèt, mevrouw Mevrouw. Niet waar? Maar even drie. Zie nog is of je geen asperges kunt krijgen? (Meid af.) DERDE TOONEEL. De vorigen, zonder de meld. Mevrouw (zoetsappig.) Zeg, weet jij nou niks, mannie? Meneer (humeurig.) 't Is 'n gezanik, en dat voor die-draak-van-'n-deem Mevrouw. Zoo heb je niet altijd gedacht. Meneer. Ze is gewoon niet te slikken. Mevrouw. Nou ja, dat weten we al. Maar je mot water in je wijn doen. Fred, 'rman, is toch 'n flinke vent, en onze Karei is toch maar goed af met die ven nootschap. Meneer. Dat is-ie. Mevrouw (bijna juichend.) Ik hebt tl! Meneer (ironisch.) Zie, dat je.'t houdt. Mevrouw. Ik weet 't al die bus cacao, die sur prise van Sinterklaas, die staat toch maar voor niks in de provisiekast. Meneer. Wil je op 'n verjaardag 'n bus cacao ca deau doen!! Mevrouw. Maar 't is 'n dier van 'n bus, daar heeft ze 'n eeuw Én ze houdt van eho- jenoeg aan, cola dat weet 'k zeker. Meneer. Maar Fine, dat kun je toch niet geven, Mevrouw. En waarom niet? Adèle kan zijn wat ze wil, maar ze is 'n practisch huisvrouwtje en i jong huishouden let je op de kleintjes. Ik doe 't. in n Mevrouw staat op, ioepf door den deurkiei) An!- je! Breng die groote bus cacao is hier, die in de pio visiekast staat. VIERDE TOONEEL. De vorigen, de meid. Mevrouw. Mooi, dat is-ie. 't ïs 'a kanjer! Daar doen ze 'n eeuwigheid mee. Meneer (opstaande, de bus bekijkend, die mevrouw op tafel heeft gezet.) Wat 'n mooie etiketten! 't Schijnt van een fransche firma. Mevrouw. Ik zal 'r 'n paar woordjes bijschrijven. Meneer. Doe dat, ik mot naar m'n kantoor, (zacht), doe m'n groeten aan 't varkentje. Mevrouw. Stil toch. Pas op voor de meid, (Meneer af. Mevrouw gaat naar baar schrijfbu reautje, schrijit). VIJFDE TOONEEL. Mevrouw. Antje. Nicht Toos. Nicht Toos Weet je dat de deur aanstond? Ik ben maar naar boven getippeld, Hoe gaat 'tie, Fine? (Nicht Toos kijkt met groote oogen naar de bus op ae tafel). Mevrouw ('tbriefje d'chtplakkend) Antje! Antje! Antje (kleurend). O, gat dat is zoo zoo pas, toen ik de asperges heb gekocht Mevrouw. Pardon, 'n oogenblik Toos. Maar neem toch 'n stoel! (Tot de meid.) Dus, Je hebt ze. Dat was toevallig. Kwam Janus aan? Geen sleepasper- ges, maar alleen in de soep en nou,(Zt geeft de meid de bus, fluistert): Laat je werk maar even staan, en breng die bus met dit briefje bij mevrouw Vigier. (Meid af.) ZESDE TOONEEL. De vorigen, zonder Antje. Mevrouw (opgewekt tot nicht Toos). Zie zoo, nou ben ik tot de orders van madame! Maar, Toosje, wat zie jij 'r goed uit. Je hebt je beau jour, als je nou nog geen veroveringen maakt, dan ben ik 'n boontje. Nicht Toos. Lach jij maar Spot jij maarl Maar ik voel me zoo vrij as 'n vogeltje. Ik gun jullie de vreugd. Mevrouw. Jawel, jawel, dat zei Wies Maters ook, ook zoo'n leuke veertigster, en ze trouwde verleden jaar toch maar 'n weduwnaar met slechts acht bloei ende kinderen. Nicht Toos. Weet jij er geen voor me? Zóó iets, ik houd wel van zoo'n krielend nestje en zoo pardoes! Je kunttniet gemakkelper hebben. (Beiden lachen). Mevrouw. Die wies, die Wies ik had nog eer op 't uur van m'n dood gewacht, dan dat ze dat stuk zou uithalen. Nicht Toos. Ja, 't is mal. Zeg 'r is, wat had je daar 'n mooie bus zeker cacao? Mevrouw. Ja, 'n best merk. Die heeft Antje van morgen meegebracht. Die denkt aan alles. Ik heb ze pas 'n week of drie, maar 't is 'n bij de handje. (Nicht Toos, aarzelend om te spreken, schuifelend op 'r stoel). Mevrouw. Gunst, wat heb jij ineens! Je rokken hebben toch de Vitusdans niet? Nicht Toos (zich beheerschend). Toch zou 'k zoo'n meid niet motten, die wat koopt, dat je-zelf niet ge bruikt. Jullie drinkt immers nooit chocola. Mevrouw (erg kleurend). Ik zal 't je maar zeggen 't is 'n cadeau. Nicht Toos. Welke ezels gevan jullie dingen, die je niet gebruiken kunt? Mevrouw (haalt de schouders op). Weet niet! 't Is 'n surprise. Nog van Sinterklaasavond. Weet jij altijd van wie je surprises krijgt? M'n man heeft zich gek geprakkezeerd. We (tochten van Peters, dat's zoo'n kwast. Maar die heeft 't pertinent ontkend. Nou we hebben 'r niet veel notitie van genomen. Wij hadden 't dien avond geweldig druk met uitpakken, want Nelly was bij ons en Anna had haar surprises bij ons laten bezorgen. Friedeltje wordt zoo wijs. Verbeeld je, 'nkind van even drie jaar. Tegen m'n man wees-ie, toen-ie z'n klomp kwam uithalen: Opoe Sinterklaas! Waar heeft die kleuter dat opgevan gen ik denk van zijn zusje Bets, want dat wordt 'n bij-de-handheid; maar 'n leuke aankomende bakvisch! Er zijn geen kinderen meer, Toos Nicht Toos. Dus je weet niet van wie? Breek ze is open. Mevrouw. Heb jij dan zin in chocola? Nicht Toos (op gedetideerden toon). Nou, eerlijk gezegd ja, daar heb 'k nou trek in as je 't niet te veel moeite is. Mevrouw (glimlachend). Nog al. Nicht Toos. Hoe dat zoo? Mevrouw (lachend). Ik heb geen fiets hier, nog minder 'n auto en ik kan toch niet telefoneerenterug met de bus, nicht Toos heeft ineens zift ia chocola. Nicht Toos. Wat vertel je nou voor onzin! Mevrouw (levendig). Je belooft me, dat je |r geen mensch over spreken zult. Nee, dat doe je niet. Ik heb je wel andere dingen toevertrouwd. Adèle ver jaart vandaag. En daar we toch met die bus niks doen en toch wat mosten geven, dacht ik ineens aan die bus, 'n kanjer, zooals je gezien hebt, en nou is weesf, en waarin dingen over Adèle, waarvan de hon den geen brood zouen lusten. Eindelijk rond ik ze en om je man te overtuigen, en eigenlijk om het heele geval op 'n grap te laten uitdraaien, heb ik de bus boordevol zand gestampt en onder in 'n étui van 'n broche en daarin de brieven gemoffeld. De eonfiseur Derksen heeft er de etiketten opgeplakt, en toen heb ik de bus als Sinterklaas-surprise naar hier gezonden. Dikwijls heb ik gedacht: Maar waarom zeggen ze niks? Wat houen ze zich goed! Meer dan eens heb ik 't discours op chocola gebracht, waar jullie niet van hield, zei je dan, die je nooit dronk, zei je, en an ders niks en ik wist zeker, as je de bus had openge maakt, 'n bus met klinkklaar zand, dat je ze tot den bodem zou hebban uitgegooid, dat je het zou hebben motten vinden, de étui, <Je brieven «a mijn vermaning op de étui: „denk bij brieven schrijven, dat de brie ven blijven". Mevrouw de handen voor 'r oogen slaande.) O', hemel.;che goedheid! As, dht m Adèle'a handen was gekomen en ik had nog wel zooeven gauw 'n briefje er bij gepend met: „van je beste en oudste vrienden." ZEVENDE TOONEEL. De vorigen. Antje, de meid. (Er wordt geklopt.) Mevrouw Ja! zoo ben je terug maar waar heb je de bus gelaten? Antje. Mevrouw mot de complimenten van mevrouw Vigier hebben. Meneer was net thuis gekomen, en ik most zeggen, dat die niet in positie was en ook niet bang was uitgevallen, en dat de bus heel aardig was, dat most ik vooral zeggen, heel aardig. (De nichten kijken elkaar ontzet aan. Terwijl Antje den knevelkop en tnevrouws tas op 't blaadje zet en 't gerei opneemt.) Antje. O ja, en dat u hartelijk bedankt bent. G. v. d. WALD. Antje er mee naar toe. Nicht Toos (opspringend, i naar de telefoon. Zenuwachti in twee, drie sprongen tig 't telefoonboekje grij pend, nóg zenuwachtiger het zoekend doorbladerend). Welk nommer heeft ze? Welk nommer?! Wéét jij 't? Gauwl Mevrouw. Maar Toos! Maar Toos! Wat man keert je?! Nicht Toos. Zeg op, vóór 't te laat ia. 't Nommer! 't Nommer 1 Mevrouw. 128. Nicht Toos. 28? Mevrouw. Nee, hónderd acht en twintig. Nicht Toos (aan de telefoon. Bü haar staat ont hutst mevrouw). Hallo 128! Hallo. Toe nou, juf frouw. Oh! ben jij er zelf aan Adèle? Je spreekt met Fine Is m'n meid al bij je? Antje met die bus? Nu ia, je hebt gelijk, maar ik ben zoo zenuwachtig, ik ben rine niet, ik ben b ij Fine, ik ben Toos. As je die bus krijgt, geeft ze dan terug, 't Is 'n malenten- du, 't is 'n aardigheid voor haar zie je, van mij, begrijp je, en as jij ze open deed dan zou je schrik ken dat is voor haar niets, maar jij in positie, wat het is? morgen loop ik even bij je aan, maar geef ze de bus terug ik heb je gewaarschuwd, en ze is niet voor jouw 't is zoo'n gekke vergissing en clan nog of 'r dynamiet in zit? Heusch, maak geen gekheid, maar om hemels wil ze krijsdit, ze smeekt) doe ze niet open, Adèlenou dan is 't goed, ik kom morgen bij je dag tnereil adieu I Tot mor gen! (Ze hangt de gehoorbuis met bevende hand naast den haak, laat zich in 'n stoel zinken). Dat zou iets dat ie 't meubel nooit had genoemd, dat-ie 'r koud liet, en Ik toen er tegen in ben gegaan „zwart op wit heb je ze uitgemaaktWeet je 't nog, dat ik 't riep, en dat jij kwaad werd en schreeuwde: „Toos nou ga je te verl" en ik kregelde: „Wacht maar! Ik zal 't je bewijzen." Maar jammer, ik kon de brieven niet meer vinden, vreesde dat ik ze vernietigd had, twee brieven die hij me geschreven heeft, toen jij met je man 'n jaar of acht geleden langs den Rijn bent ge- Gij zijt nu, Mevrouw, aangekomen aan den herfst van uw leven. Gij zijt ongerust, want gij weet, dat een verandering ia uw leven zich gaat voordoen, een verandering, die voor altijd het moederschap en de vreugde daarvan gaat verwijderen. Gij zijt ongerust, angstig zelfs, want het is u niet onbekend, dat voor vele uwer gelijken die verandering is gepaard gegaan met pijnlijke storingen. Sommige uwer oudere vrien dinnen hebben vreeselijk geleden door die storingen en hare schoonheid is er zoo door aangetast, dat zij in enkele maanden vele jaren verouderd zijn. Gij vraagt u zelve af, of dat ook niet uw lot zal zijn, of gij niet zult gaan lijden, of gij niet vreeselijk zult gaan ver ouderen. Wees in het minst niet beangst, Mevrouw, volg, bij het naderen van uwe 45 jaren, de behandeling met de Pink Pillen, en geheel uw gestel zal, dank zij de Pink Pillen, zonder sporen na te laten, worden onder houden in een volmaakten staat van gezondheid en van normale werking; uw bloed zal zoo zuiver, zoo rijk, zoo overvloedig blijven, dat gij zelfs niet ver zwakt zult zijn en dat gij nauwelijks iets van die groo te verandering zult bemerken. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar 1.75 per doos, en 9 per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam, te Alkmaar bij Nierop en Slothouber, Langestraat 83. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.7B pa? doos en 9 per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Daeo»tetkade 16, Amsterdam. Te Alkmaar hij Nierop en Slothouber, Laagesfcraat 83. Mag ik nog even terugkomen op het verweer van den heer Cleef? Weerleggen doet Cleef zoo goed als niets. Ik be schuldig hem er van, dat hij zonder reden steeds vij andig tegenover het personeel optreedt. Nooit of nimmer wordt het personeel de eer gegeven die het toekomt. Zelfs de vrouwen der bestuurders schelden over het personeel en van goedgezinde samenwerking is in deze Coöperatie totaal geen sprake, alleen door 't verregaand dom optreden van 't bestuur. Cleef beweert, dat hij juist die kwestie voor mij tot een goede oplossing wilde brengen, maar waarom moest dit dan achter mijn rug om gebeuren. Zelf heeft Cleef met mij twee dagen meegeloopen en gezien dat het in dien tijd niet kon geschieden en toch verlangt hij van mij, dat ik het in dien tijd deed. Zoo werd zijn controle, die de Coöperatie duur betalen moest, van nul en geener waarde. Dat ik geen genoegen wilde nemen met het afge sloten contract, is een leugen, zoo groot als een koe. Maar om voor 75 cents loonsverhooging een geheele wijk extra te loopen, dat is mij wat te pittig. Het is waar, dat ik voor die twee wijken gevent had, doch als men voor bijna hetzelfde loon 120 afnemers moet be dienen, waar men anders 80 voor bedient, kan ieder wel begrijpen, dat dit voor mij niet te doen was. Eerst ventten wij met ons drieën en nu moesten wij hetzelfde werk op een weinigje na met ons beiden doen. Noemt men dit geen plagen, van iemand het onmogelijke te verlangen? Zeker, ik heb gezegd, dat ik de werkuren te veel vond, maar voor dat schijntje loondat laat Cleef er wijselijk af. Cleef' zegt verder, dat ik in een onderhoud met het personeel onhandel baar was. Nu, het personeel heeft mij gevraagd wat ik wilde, waarop ik antwoordde, dat die twee wijken niet in den aangegeven tijd bediend konden worden, dat dit echter voor mij geen bezwaar was om toch dit werk te doen, doch dat ik betaling eischte van de uren die ik langer loopen moest, dan waarvoor ik betaald werd. Neen, Cleef, wees eerlijk en beken maar dat uw argumenten zocht om mij er uit te krijgen. En als ik niet vrijwillig gegaan was, hadt u toch wel iets ge zocht om mij te ontslaan en daartoe diende>uw onder houd met de gezellen, waar ik niet bij teg'enwoordig mocht zijn. Maar het viel u tegen; gij dacht die menschen voor u te winnen, maar van zulk gedoe waren ze niet ge diend en nu tracht ge u met vuil water schoon te was- schen. De hoofdzaak is, dat men in deze socialistische co öperatie veel werk wil laten doen voor zoo weinig mogelijk loon, ja zelfs het loon dat ik volgens over eenkomst nog tegoed heb, van 1 Januari af, zal ik van deze socialistische coöperatie niet anders krijgen of ik moet het gerecht er in betrekken. En zulke menschen, die zelf arbeiders zijn, noemen zich bou wers aan den vooruitgang, 't Is bespottelijk, 't zijn tirannetjes, die door de beweging, door gebrek aan z-vaarte omhoog getild moeten worden. Nu, 't doet mij goed, dat ik uit deze kring van enge bekrompenheid en verwaande schijnwijsheid ge bannen ben en ik hoop, dat ieder die nog niet alle eigenwaarde heeft afgeschud, bewaard zal blijven voor een socialistischen werkkring zooals de Coöpe ratie „Voorwaarts" met een baas als van Cleef is. Dankend voor de plaatsruimte, J. R. MOELAEPT. Ingezonden Mededeeiingen. West LndiacHe Import Co Heerenar 455 Amsterdam Mijnheer de Redacteur, Door U in de gelegenheid geteld nogm*ais te ant woorden op het 9tuk van J, R, Moulaert, betuigen we daarvoor bij voorbaat onzen dank, doch het zij ons vergund in deze dm toestand bekend te maken, waar onder ons personeel werkt en waarover Moulaert zoo ontevreden is, dat hij ieder waarschuwt onder een der gelijk contract, met de daaruit voortvloeiende tyrannie te gaan werken. Eerst evenwel eenige kleine aanteekeningess bij zijn ingezonden stukje. Hij zegt, dat wij zijn eerste stuk over sociaal-demo cratische tyrannie niet hebben weerlegd. Wij warm daartoe echter niet in staat, omdat hij volgens onze meening daarvoor niet het bewijs heeft geleverd en dit doet hij ook niet in dit stukje. Evenzoo is het met zijn beschuldigingen in dit stuk over het vijandig optre den tegen het personeel hij bewijst dit Quk thans weer niet. Zijn geheele geschrijf hangt van leuterpraat en in sinuaties aan elkaar, en wij verspillen daaraan dan ook geen woord, het zou voor uwe geachte abon né s te vervelend worden. Bijzonder zoudt U ons echter verplichten indien U enkele bepalingen uit het collectief contract in uw blad zoudt willen overdrukken; i>elangstellenden ge ven wij gaarne het geheele contract ter inzage. - Arbeidsvoorwaarden, a. Loon. Elke coöperatie maakt een ontwerp-loonregeling, die door de verte genwoordigers der contracteereride Bonden gezamen lijk wordt behandeld en na verkregen overeenstem ming vastgesteld. Bij de vaststelling dezer regeling wordt rekening gehouden met, doch zoo mogelijk gegaan boven de plaatselijk doorgevoerde looneischen, en zijn deze niet doorgevoerd, met de loonen in de concurrente bedrij ven van denzelfden omvang te dier plaatse. b. Arbeidstijd. De dagelijksche arbeidstijd zal niet meer bedragen dan 10 uren op gewone werkdagen en 14 uur op den z.g. dubbelen dag (Zaterdag, of sen an deren dag der week en den dag, die een feestdag of 1 Mei voorafgaat). In totaal mag echter de gewone arbeidstijd niet meer bedragen dan 63 uren per week. III. Scheidsgerechten, a. Voor geschillen tusschen een lid van een personeel eener coöperatie en het be stuur dezer coöperatie. Indien een der geëmployeerden die onder de bepalingen dezer overeenkomst valt, een geschil heeft met het bestuur der coöperatie, waarin hij werkzaam is, over loon, arbeidsduur, vacantie, zie- kenuitkeering, ontslag en verdere bepalingen, dit con tract betreffende, dan moet hij zijn klacht indienen bij het bestuur zijner plaatselijke vakafdeeling, of bij het hoofdbestuur van den vakbond. U nogmaals dankend, Mijnheer de Redacteur, voor de plaatsruimte. Wij meenen hiermede afdoend ge antwoord te hebben, want vooral de laatste regels en de verdere werking van het scheidsgerecht zijn af doende waarborgen tegen tyrannie en elke eventueel onbillijke behandeling van het personeel. Namens het Bestuur der Algemeene Arbeiders- Coöperatie „Voorwaarts", J. VAN CLEEF, Voorzitter. Geen heerlijker en Goedkooper GLAS BIER dan het beroemde Trappistenbier. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder, Verdronkenoord, ingang Kapelplein. ROLT API JTSCHUIERS. Voor het leveren van nieuwe en het schoonmaken van gebruikte ROLTAPIJTSCHUIERS, is het Adres: HEKELSTRAAT C 10. Aanbevelend, P. W. N. NAP. TE KOOP GEVRAAGD: HUISRAAD en INBOE- DELS en alle voorkomende GOEDEREN. Aanbevelend, K. VERWER, Koningsweg 6762j Alkmaar. Ook aan huis te ontbieden. TE KOOP: Een mooie MASSIEF MAHONIEHOUTEN KAST. Te bevragen Snaarmanslaan 139. PAKHUIS of WERKPLAATS te huur, groot on geveer 40 vierk. Meter, voorzien van cementvloer. Te bevragen bij H. PASTOOR, Doelenstraat 14. TE HUUR: Modem Heerenhuis met Tuin, enz. a 260 per jaar te Alkmaar a/d. Metiusstraat. Te bevragen Laat 15 17 te Alkmaar. ZIT- EN SLAAPKAMERTJE TE HUÜR of alleen SLAAPKAMER 1 JE, voor iemand, bezighe den buitens huis hebbende. Brieven onder lett C 332, Bureau van dit Blad. TE HUUR: PAKHUIS of WERKPLAATS, pl. m. 70 M2. Te be vragen VARNEBROEK 15. ti'867- Ènspon Mei Ingezonden stukken. Geachte Rsdècteur. Advertentiën van 1—5 regels 25 Cts. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Koningsweg 46. MARME RSLIJIJ tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMERiFOLITOER voor Schoorsteenman tels, Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. TE KOOP: Meubelen, Stoelen eai Spiegels in ver schillende stijlen, Kamermeubelen, ook solied' Stof- foerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. 3. O. NIEROP, ALKMAAR. FNIDSEN 113. LANOESTRAAT 58. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWE SLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. TB HUUR AANGEBODEN: HEERENHUIZEN, staande Stuarts traaf) nabij 't station Holl. Spoor, met voor- em achtertuin, en van vele gemakken voorzien. Huurprijs 5,per week. Te bevragen bij J. D® GRAAiFF, Laat 103, Alk maar. TE HUUR: EEN HEERENHHIS MET TUIN' en vele andera gemakken, staande Prins Hendrik straat, nabij AJlkmaarder Hout en tramlijn. Huurprijs 325 per jaar. Te bevragen bij J. DE GRAAIT, Laat 103, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 10