Schaakrubriek i a is Rijtuigen. Damrubriek. Gevoeligheid voor weersverande ring mi m wm %'W f firma's, welker hoofdkantoren schier alle in Neder land gevestigd zijn, of tot het Informatie-bureau van de Vereeniging Oost en West te den Haag, De Hollandia-drukkerij te Baam heeft twee nieuwe werken het licht doen zien, n.l. „De grond-oorzaken der ziekten en de ware geneesmiddelen" en „Mannen leed, oorzaken en genezing." Dr. Gustav Riedlin, practiseerend arts te Freiburg, is de schrijver, de ver taler bleef ongenoemd, maar de vertaling laat zich goed lezen. Het eerste boek is geschreven voor artsen en lee- ken. Het behandelt in hoofdzaak, zegt de schrijver, theorieën, die door de medische wereld heden ten da ge nog verworpen worden, doch in de toekomst zeker zullen worden aangenomen. Dit neemt niet weg, dat- verschillende Duitsche geneesheeren het werk gun stig hebben beoordeeld. Het spreekt wel van zelf, dat wij met de aankondiging volstaan en er enkel aan toevoegen, dat de schrijver op de basis der atoomleer een algemeene uiteenzetting geeft van den aard, de oorzaken en de behandeling van chronische, inheem- sche ziekten. In het tweede boek worden de nieuwe inzichten in het bizonder toegepast op eenige ziekten, welke met het geslachtsleven in verband staan. Uitdrukkelijk verklaart de schrijver, dat hij geen aanleiding wil ge ven tot zelfbehandelin, doch dat hij enkel eenige ken nis wil aanbrengen, om den lezer te vrijwaren voor dwaling en schade, voor zwartgalligheid en lichtzin nigheid. Qp dit gebied is er veel minderwaardige, speculatieve lectuur, maar dit boek behoort daartoe stellig niet. Het bevat geen plaatjes, die prikkelend kunnen werken, geen geheimzinnige toespelingen, geen titeltjes, die vaak meer kwaad stichten dan woor den, waarmede de waarheid wordt gezegd. Het is ernstig geschreven en eindigt niet met een aanbeve ling van speciale middelen voor de genezing van ziek ten. Bestemd voor mannen van 18 -48 jaar, zonder onderscheid, zal het velen kunnen baten, zonder te schaden. j dat een rijke jongedame door hare familie gevangen I gehouden en gefolterd werd. Enkele ijverige ridders waren zelfs besloten met geweld de dame te bevrijden, indien het niet anders kon. De burgemeester stelde on middellijk een onderzoek in. De uitslag was, dat de jonge dame tegelijk aan twintig jonge mannen had ge schreven en hen vertelde van haar gevangenschap en de folteringen, die ze moest ondergaan, terwijl ze er aan toevoegde, dat haar familie partij wilde trekken van haar groot vermogen. Tenslotte deelde ze de hoeren mee, dat ze met haar bevrijder zou trouwen. He was natuurlijk maar een grap. De jonge dame had het vorige jaar aan dezelfde bereidwillige jonge man nen geschreven, dat ze een arme wees was, die gefol terd werd en de hulp aan edele menschen inriep. Toen kwam niemand om haar te bevrijden 1 De oplossing is lang niet gemakkelijk. Oplossingen vóór of op Donderdag 11 Juni, bu reau van dit Blad. CORRESPONDENTIE. D. K. te Oudkarspel. Zullen 't gezondene nazien en zoo mogelijk gaarne een plaatsje geven. Bij voorbaat dank voor uwe medewerking. KORTE BERICHTEN. De Rechtbank te Almelo hf if een onderwijzer te Marke Losser wegens mishandeling van ten 5-tal leerlingen der school aldaar veroordeeld tot 15 boete subs. 15 d. hechtenis. De eisch was 25 boek subsidiair .25 dagen hechtenis. In een villa te O verveen is gisternacht ingebro ken bij den tandarts Schaffer. Men heeft enkele zil veren voorwerpen, waaronder een zilveren koffieser- vies ter waarde van 275 meegenomen. Het nut van het gebruik van voetriemen bij mi litaire marschen van eenige beteekenis, is zoo over tuigend gebleken, dat reeds voorstellen bij den minis ter van Oorlog zijn ingekomen, om het aantal voet riemen per bataljon infanterie aanmerkelijk te ver meerderen. Gevoeligheid voor weersverandering is evenals dui- zeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, vermoeid heid bij het opstaan, urine-stoomissen, en voornamelijk rugpijn, een kenteeken, dat de nieren niet meer de schadelijke stoffen uit het bloed terughouden. Een j stoffen, het urinezuur, zet zich af in de weefsels en gewrichten, en kan elke beweging moeielijk maken en pijn in de ledematen, de zijden, en schouders ver oorzaken (rheumatiek, neupjicht, jicht, zenuwpijnen) of wel het kan zich als neerslag in de urine vertoonen en tal van urinekwalen veroorzaken. Bij gebrek aan zorg worden de nieren steeds meer aangetast en een eenvoudige, verwaarloosde rugpijn kan de ernstigste gevolgen met zich brengen en leiden tot niersteen, wa terzucht, suikerziekte, Bright'sziekte, albuminerie enz. Men kan derhalve niet spoedig genoeg zorg dragen voor de nieren, zoodra zich de eerste verschijnselen vertoonen, en des te meer wanneer men verschijnselen als suizingen in de ooren, aandoeningen van het ge zicht, hartkloppingen, koude der ledematen, benauwd heden 'welllnge T onder de oogen of der ledematen erbij kt. c'T- het ra> naderend gevaar aanduiden. 1 Doordat Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan de nieren en blaas raar gezondheid en werkzaamheid ti- ruggeven, dragen deze organen voortaan volkomen zorg vooi' het filtreeipn van het bloed en het afvoeren der onzuiverheden, waardoor de gezondheid van het organisme verzekerd wordt. Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Nieiop en Slothouber, Langestr. 83. Toezending geschiedt fr.'na ontv. v. postwissel h f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. Dr. C. SCHWEDE. Zwart (2). M wm Gemengde Mededeelkigen. DE PLANETEN. Een goed observator zal in de 1ste helft der maand misschien Mercurius in de avondschemering in het Noord-Westen kunnen waarnemen. Venus is Haar veel beter te zien; zij straalt nog in al haar heerlijk heid, en de amateur-astronoom zal ongetwijfeld van haar genieten. Jammei", dat de duur van haar zicht baarheid al weer langzaam begint af te nemen. Mars gaat omstreeks den achtsten tegen middernacht onder; daarna verdwijnt de planeet steeds vroeger achter den horizont, zoodat de roode oorlogsster aan het eind van Juni nog nauwelijks een half uur aan den avond hemel te zien is. Jupiter komt in den laten avond op; den 22sten staat de planeet bij zonsopkomst reeds in de Meridiaan. Tegen het eind van de maand is de pla neet 3V2 uur waarneembaar. Satumus komt den 13- den in conjunctie met de zon; deze planeet is derhalve absoluut onzichtbaar. DE STERREBEELDEN. Omstreeks half tien zijn de sterrebeelden als volgt aan den hemel verspreid: In het N. Perseus en Cassi opeia, in het N. O. Cepheus, Zwaan, Lier, in het O. Hercules, Ophiuchus, Slang, in het Z. O. Kroon, B.ötes, Weegschaal, in het Z. Maagd, in het Z. W. Waterslang, in het W. Kleine Leeuw, Kreeft, Tweelin gen, in het N. W. Wagenman, en in de nabijheid van het toppunt Draak, Grootè Beer en Jachthonden. ZOMERMAAND. Onze meteorologische medewerker schrijft: Juni is de eerste maand van den meteorologischen zomer. Wij merken het weliswaar niet erg; onze de mi kunnen wij nog niet opbergen. De thermometer staat totnogtoe belangrijk onder normaal en zouden wij het niet aan de lange avonden merken, dat wij ons bevinden in de maand van het licht, dan zouden wij misschien gaan gelooven, dat wij in het begin van de lente zaten. Maarniets is zoo veranderlijk als het weer. Wie weet, hoe gauw we weer broeien en zweeten. Juni onderscheidt zich in het algemeen door goed, z.g. vast weer. Niet zelden staat de barometer hoog, en komt er eens een atmosferische storing, dan is deze in den regel spoedig weer voorbij. Gewoonlijk ligt het barometrisch hoog (goed-weer- gebied) bewesten of bezuidwesten ons land, en waaien hier zwakke Westelijke of Noordelijke winden. Later in de maand vertoont de wind gewoonlijk een neiging zich te veroostelijken. De snikheete Zuid-Oosten of benauwd-drukkende Zuidenwinden, waarbij onweers- vorming kan worden geconstateerd, komen in Juni veel minder voor dan in Juli of Augustus. Na den langsten dag, den 21 sten, blijft de tempe ratuur gewoonlijk stijgen. Deze thermometrische stij ging duurt dan in het algemeen voort tot einde-Juli, zoodat de warmste dag gemiddeld omstreeks den 26- sten of 28sten Juli valt. Omstreeks den 21 sten Juni is het niet zelden nog gevoelig weer. Juni is de maand van den zonneschijn. Voorts is het vochtigheidsgehalte van de lucht zelden hoog, waarvan het gevolg is, dat een Juni-warmte zelden een drukkend karakter heeft. Aan de Dammers 1 Met dank voor de ontvangen oplossingen van pro bleem 289. co f Stand Zwart: 10/15, 17, 19/22, 45. Wit: 24, 26, 28, 29, 30, 34, 38, 40, 42, 43, 47, 50. Oplossing: 1. 50—44 l. 22:33 2. 30—25 2. 19 37 (4 slaan) 3. 44—391 3. 45 32 (3 slaan) 4. 29 9 4. 14 3 6. 5 46 wint. Een prachtige ontleding. Vooral de derde zet van wit is zeer mooi. Goede oplossingen ontvingen wij van de heeren: J. Amelsbeek, C. Bethlem Jr., G. Cloeck, D. Ger- ling, J. Houtkooper, J. K., G. van Nieuwkuijk te Alk maar, K. J. de Geus te Koedijk, S. Homan te Wijde Wormer, H. E. Lantinga te Haarlem, D. Klaij te Oud karspel. Een mooie schijf-winst in de partij. De heer F. Koch, lid van het V. A. D. te Amster dam, wist in den volgenden stand op interessante manier een schijf te winnen: Wit (5). Mat in 2 zetten. Oplossingen wosden binnen 3 weken ingewacht aan het Bureau van dit Blad. Oplossing 442. L b 4. enz. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren: F- J- Boo», F. Bóttgw en C. Visser te Alkmaar, f j. Balder Sr, te i V.-wijk, J. Deuzawaa te Fiede- riksoord. J. Vijzelaw en Lc Comte te den Haag, P. bakker en H. wa-nok te Amsterdam, J. Rreser te Voorburg, K. J. de Geus te Koedijk en S. ie S. Daar probleem 444 niet heelemaal goed afgedrukt was, geven we thans nog even den stand der figuren daarvan op: Wit: K a 1, D h 2, T f 3, P d 2, en e 7, Pion b 2, en b 4. Zwart: K d 4, D h 8, L b 2 en h 6, Pion c 7, en d 3. bakkmkn., r.k., Doodlaan 12, Antwerpen. G M. J. Kooman, z. her., n.h., Druivenlaan 2, Groningen. *)D. Posthuma, winkelier, n.h., Heerenstraat 7, Lon den. *)P. Langenberg. boerenarbeider, n.h., Omval 60, Oudorp. G. H. Fuhri-Snethlage, Ing. Electr. Gem.-Bedrljf, n.h., Emmastraat 35. Haarlem. J. Harms, z. ber., geref., Hoogstraat 18, Ulrum. A. Klaaren, barbiersbediende, n.h., Voormeer 2. Edam. E. van Kienen, z.ber., d.g., Spoorstraat 81, Amster- dam. M. Louw, slagersknecht, n.h., Geestersingel 49, St. Pancras. J. H. van Amstel, kruideniersbediende, n.h., Bierkade 3. Hoorn. A. Bekker, z.ber., r.k., Ver- lengde Landstraat 23, Noord-Scharwoude. L. van Erkelens. borstelm., geref. Molenbuurt 2. Broek op Langendijk. H. M. G. van Giezen, onderwijzeres, r. k. Koorstraat 37, Heer-Hugowaard. W. Harder, z. ber., n.h., Molenbuurt 9. Oldenzaal. G. C. Morsch, z.ber., r.k., Fabrieksweg 2. Haarlem. G. Poeze, strijk- ster, Vogelenzang 9. Eede. M. Roestenburg, tim mermansknecht, r.k.. Nieuwpoortslaan 14, Den Haag. E. H. Bos, bakkersknecht, n.h., Geest 24, Berkhout. P. E. Prevos, d.b r.k., Langestraat 10, Hengelo. M. i Floris, d.b., r.k., Luttik-Oudorp 71. Limmen, Z. Zijl, ass. huish., geref. Langestraat 98. Smilde. E. Bou wen d.b., n.h., Stationstraat 79. Arnhem. H. H Bostes, meubelmakerskn., r.k., Stuartstraat 75, Den Haag. VERTROKKEN PERSONEN. C. Stam, d.b., o.r., Luttik-Oudorp 33, Sgmond aan Zee. St. Beckers, kappersbediende, r.k., Koorstraat 27, Krommenie. G. Gielens. d.b.. r.k., Steijnstraat 29, Schagen. M L - 5. si: cat 91, Nijmegen. A. P. i uijo,, o agu'c ucUil, r.k., Huig- brouwerstraat 12, Schagen. J. Limmen, db rk Kennemerstraatweg 39, Heemskerk. A. A. J. van Gie zen, onderwijzeres, r.k.. Stationstraat 13, Boskoop. A. Zoontjes, arb., r.L, Klein Nieuwland 27, Bever wijk. A. Ruis, huish., n.h., Koorstraat 10, Texel. J. C. M. van den Bergh, winkeljuffrouw, r.k., Houttil 60, Leiden. Wed. H. Schmitz-Deegmuller C. W., huis houdster, n.h., Fnidsen 42, Amsterdam. D. G. Stapel, z.ber., n.h., Schermerweg 48, Enkhuizen. E. Veldt, dienstbode, r.k., Heilooërdijkje 20, Castricum. Th. H. Drieman, winkelbediende, r.k., Houtiii 50, Dordrecht. N. J. Feiikes, ass. huish., n.h., Langestraat 55, Ter Neu-en. R longert, d.b.. d.g., Oudegracht 186, Scher- m.i mom j. j Kostaig 'renm&ker, „Ji., Nieuwpoorts laan 90, at Pancras. Hoofd van een gezin. Burgerlijke Stand. BOEKAANKONDIGING. mwm.,. 't. wm. wm. ■wm wm m Wit speelt als volgt: 6. 38 7 6. 7. 27—22 7. 8. 32 25. 13—19 (gedw.) 29 :40 24 35 35 :44 44 33 2 11 17 28 DE KOUDE MEIMAAND. Niet alleen in ons land is de Mei koud en regenach tig. In Engeland wordt door de vorst veel schade toegebracht aan de gewassen. In East Berkshire la gen zelfs de vijvers toe. Op verscheidene plaatsen is de oogst geheel of gedeeltelijk vernietigd, in het dis trict Bath heerschte een koude van 22 gr. Fahrenheit, en aardappelen en vruchtboomen hebben zeer veel ge leden. In het Zuiden van Frankrijk woeden sneeuwstormen en er valt veel regen. Ook daar wordt aan de oogst veel schade toegebracht. In Nieuw-York daarentegen heerscht een hitte van 91o Fahrenheid. De vochtigheid van de lucht bereikte bovendien het regengehalte, zoodat de atmosfeer zeer drukkend is. Vele menschen vielen door de hitte ge troffen bewusteloos in de straten neer. „ONBAATZUCHTIGE" REDDERS DER ONSCHULD. fc va verscheen eea aantal jongelingen voor és 's-S-Minka fe it gróótste opwinding, i Deze schijnbaar zoo eenvoudige zet, vereischt ter uitvoering in de partij een uitstekend doorzicht. Im mers de schijf wordt pas gewonnen na den 7den zet. Ter oplossing voor deze week: Probleem 290 m J. BOURQUIN. Eerst dezer dagen ontvingen we de April-aflevering van „Holland," geïllustreerd maandblad voor Schil derkunst. Het nummer bevat„De schilderes van de Maand: Suse Bisschop—Robertson," „Enkele Herin neringen aan Pieter Egmond," „Kampen in Amster- dam" en „Over Materiaalkunst." Van déVereeniging tot oprichting en Exploitatie van Volkssanatoria voor Borst lijders in Nederland is het verslag over het jaar 1913 verschenen. Daaruit blijkt dat het afgeloopen jaar voor de Vereeniging voorspoedig is geweest. De geneesheer-directeur van het Volkssanatorium te Hellendoom wijst in zijn verslag op de gunstige resultaten, die met de patiënten v-rkregen zijn. Ten slotte wore'1 de lezer opgewekt een j arlijkscbe bijdra ge te geven, ten einde te komen tot het doel: het ver- ieenen van hulp aan hen, die geldelijken steun behoe ven voor het behoud van gezondheid en arbeidsver mogen. Het nummer van 15 Mei van het maandblad A. S. T. E. R., bevat weer een aantal artikelen op sociaal- technisch economisch gebied w. o. „De gevolgen der ongevallenwet," „Verwarming en Ventilatie van fa brieksgebouwen door het Systeem Stanlock," „Ar beidswetgeving," „Rechtspraak betreffende de artike len 369 en 370 der Invaliditeitswet," „Collectieve ar beidsovereenkomst," Werkloozenfonds enz. Het Meinummer van „De Vrouw", veertiendaagsch blad, gewijd aan de onderlinge opvoeding der vrou wen, bevat weer eenige belangwekkende artikelen over verschillende onderwerpen, waarvan een tweetal van de begaafde schrijfster en redactrice van het blad Ida Heyermans. Bij de N. V. Uitgevers Maatschappij voorheen C. Harms Tiepen, Amsterdam, wordt een Maandblad voor Munt- en Penningkunde uitgegeven onder re dactie van de heeren L. Fuldauer en A. Saalbom Jr. Het blad beschrijft de verschillende munten en pen ningen, die bij verschillende gebeurtenissen en gele genheden zijn geslagen. De Vereenigingen tot bevordering van het Vreem delingenverkeer te Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek hebben een Óids voor Haarlem, en Om streken uitgegeven. Deze gids bevat twee kaartjes van Haarlem's omstreken benevens een aantal kiek jes van de voornaamste gebouwen en punten in en om de stad. Voor vreemdelingen, die aan deze gids nog niet ge noeg hebben, is op het stationsplein van Haarlem een informatiebureau van bovengenoemde vereeniging ge vestigd. De vierde aflevering der 17de jaargang van De Wegwijzer, Maandschrift voor de Studie van het Al coholvraagstuk is met Mei verschenen. Dit nummer bevat een tweetal artikelen: De drankhandel op het Oorlogspad door Th. W. van der Woude en Gevolg van Verbod door Theod. M. Forestier. Aflevering 5 van de Natuur begint met een arti kel over vervoerbare stations voor draadlooze telegra fie. Verder behandelt het: Onderzoek van goud en zilver, Iets over hagedisachtige dieren, het Vanadium, Beveiliging van ontvangtoestellen voor draadlooze te legrafie tegen den bliksem enz. Als altijd is het blad welverzorgd en rijk geïllustreerd. HEERHUGOWAARD. - Mei. Geboren: Adnanus Petrus, z. van Ge:rit van Lan gen en Jansje Oudliuis. Lourentiu" in Jan Brink en Pietertje Borst. —Helena Rens. van Petrus Wester en Rensina Anna Dam. A .iane, d. van Jacob Ploeg en IJnkje Zijlstra. Simon, z. van Pieter Boots en Neeltje van Duin. Cornelia, d. van Egbert Groot en Maria Kok. Maria, d. van Arie Groenveld en Maria Bakker. Alida Maria, d. van Cornells Appelman en Maria van Dam. Ondertrouwd: Hendrik Oud en Aaltje Stam. Jan Ens en Maartje Rootjes. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Corne lls Groenveld en Aaltje Jonker. Maartje Berkhout, 19 jaar. Antje Krom, 52 jaar, echtgenoote van Jan Beers. Grietje Mak, 69 jaar, echtgenoote van Pie ter Zijp. Levenloos aangegeven kind van Cornelis Booij en Cornelia Morël. Guurtje,* 63 jaar, echtgenoote van Jacob Hes. Pieter Kwast, 75 jaar, weduwnaar van Ariaantje Spruit. Getrouwd: Hendrik Oud en Aaltje Stam. KOEDIJK. Mei. Gehuwd: Nicolaas Jacob Ruis en Trijntje Neefkes. Geboren: Dina, d. van Cornens Koning en Jannetje Akerboom. Grietje, d. van Arie Zeeuw en Jannetje de Graaf. Jacob, z. van Peter van Rees en Grietje van der Haar. Neeltje, van Pieter Leijen en Trijntje Peereboom. Overleden: Jan Heeman, oud 48 Jaar, echtgenoot van Trijntje Kouwenberg. SINT PANCRAS. Mei. Geboren: Hilchien, d. van Okke Meijer en Hioderi- ka Walburg. Gehuwd: Gijsbertus Pieter Elles en Trijntje Kooij. BROEK OP LANGENDIJK. Mei. Ondertrouwd: Simon Strijbis en Grietje Kruk. Hendrik Leendert Everardus de Rover en Trijntje de Boer. Pieter Glas en Grietje Wit. Jan Kamp en Trijntje Kreijger. Arie Hoogland en Hermina Ploeg. Dirk Kaas en Reinouije Slrijbis. Gerrit Blom en Iminetje Wagemm Getrouwd: Jan Timmerman en Trijntje Kansen. Jan Engel en Antje Vroegop Simon Strijbis en Grietje Kruk. Hendrik Leeaucrt Everardus de Ro ver en Trijntje de Boer. Jan Kamp en Trijntje Kreijger. Arie Hoogland en Hermina Ploeg. Pieter Glas en Grietje Wit. Geboren: Jan, z. van KI. Bak en M. Schenk. Willemke, d. van D. van Ameide en J. Bruijnis. Elisabeth, d. van P. Borsten en E. Broks. Maartje, d. van R. Slot en T. Wagenaar. Maartje, d. van S. Biersteker en A. Smit. Overleden: Guurtje de Jongh, echtgen. van J. de Ruiter, 32 j. Naatje Tromp, echtgen. van P. Koe dijk, 45 j. OUDKARSPEL. Mei. Getrouwd: H. B. v. d. Vliet en C. Schuijt. N. v. d. Abeele en A. M. Marees. C. Bankersen en E. Boot. Overleden: Jan Mol, echtges. van Brechtje Joman, 49 jaar. Geboren: Margaretha Anna, d. van G. Oudhuis en C. Bakker. Dieuwertje, d. van C. Wals en I. Duy- ves. Klazina Jacoba, d. van C. Kardinaal en A. v. Straalen. Ingezonden stukken. Zwart: 7, 8, 9, 10, 13, 15, 16, 17, 19, 21, 26. Wit: 20. 24, 27, 28, 3Q„ 32, 33, 37, 38, 50. ARMENRAAD. Aan belangstellenden wordt medegedeeld: dat de zitting-uren van de „Kamer van Navraag" in de Regentenkamer van het Stads-Ziekenhuis zijn op gehouden; dat later zal worden bekend gemaakt, waar het Bu reau van den Armenraad zal zijn gevestigd en welke de uren zullen zijn, waarop de secretaris voor een ieder is te spreken. M. E. J. VAN RIJN, Secretaris van den Armenraad. STADSNIEUWS. GEVESTIGDE PERSONEN. Wed. C. J. Boesjou-Stavenuiter, M. zonder beroep, r.k.t Bergerweg 12, Enkhuizen A Haarman, banket- NOORDSCHARWOUDE. - Mei. Geboren: Petrus Cornelis, z. van Cornelis Mul en Anna Maria Ligthart. Dirk, z. van Dirk Mienis en Aaltje Kasten. Jan, z. van C. van Zijl en Guurtje Twisker. Getrouwd: Pieter Wijn en Koosje Borst. Pieter Zwier en Grietje Barten. Overleden: Neeltje Bakker, wed. van S. Potter, 82 j. Antje Bakker, echtgen. van Dirk Hoff, 48 j. ADVERTENTIëN. Ingezonden Mededeellngen. 445. •/mMA 5. 25 5 5. o d e f g h w. Ww. Ww. 1. 34—30 1. 2. 40—34 2. 3. 35 44 3. 4. 44—40 4. 5. 43—39 5. Wegens afschaffing TE KOOP: E^n LANDAUER. Een VICTORIA. Een BRICK voor 6 personen. Fen COUPE CLERAN8 Allen in zeer goeden staat van onderhoud, te zanmn voor de som van zevenhonderd gulden. Bene vens eenige in goeden staat zijnde één- en twee- paards TUIGEN. Te >ien en te bevragen Mj J DE BRUI.TN Utrecht, Frederik Hendrikstraat No. 2.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 6