De eetlust. laatst gehouden congres van de S. D. A. P„ bleek, dat hei bfstuur dier partij aan den japanschen socialist Katayama neetv geschreven, dat de neer Van Kot eea „verrader van de Indiërs" is. ia „Het Vols" wordt nu medegedeeld, dat het be stuur van de S. D. A. P. aan het Int. Soc. Bureau heeft geschreven de Japanners te willen waarscnuwen, dat de heercn Wijnkoop c. s. ma dc werkelijke socialisten zijn in Nederland, doch een troepje dissendeuten. HET CONFLICT IN HET BOUWBEDRIJF. In antwoord op het gisteren door ons vermeide, laatste schrijven van de A. P. V., heeii, meldt hei i 'au- deisolad, net bestuur der Bouwvaksjouweriieden en Opperliedenvereemging medegedeeld bereid ie zijn de werkzaamheden bij den heer Munnik te doen her vatten en merkte verder op dat de werklieden oij den heer v. d. Braak reeds tang geleden tot werken bereid waren. Het bestuur verzoekt werklieden die zich zouden misdragen hebben, niet eer voor ontslag in aanmer king te doen komen, dan na. beide partijen gehoord te heoben en het ontslag dan voldoende gemotiveerd blijkt. Het bestuur van de A. P. V., het schrijven der werk lieden beantwoordende, ziet in dat verzoek de bedoe ling de vrijheid van den patroon ten opzichte van de keuze zijner werklieden (waarover juist de onderhavi ge moeilijkheden zijn ontstaan) in belangrijke mate te beperken ca verzoekt te willen meiden, uat men met dtn inhoud van zijn schrijven accoord gaat zonder het genoemde voorbehoud. Wordt hierop bevestigend geantwoord, dan zullen de werken Vrijdagochtend open worden gesteld. BARBAARSCH NEDERLAND. De Tuchtunie zal, op verzoek van den minister van buitenlandsche zaken, naar aanleiding van de klacht van den heer Romain, zich bezighouden met maatre gelen tegen het onbehoorlijk optreden van de bevol king van sommige plaatsen jegens vreemdelingen. De burgemeester van Harderwijk, wien inlichtingen ge vraagd werden, zal het officieele onderzoek afwach ten. Ook de Tuchtunie, op wier jaarvergadering de zaak ter sprake komt, wacht den uitslag daarvan af. SPREEKWOORDEN. Een lez er van de N. Oron. Crt. vond onder oude papieren het volgende gedicht: De wereld wil bedrogen zijn, Men doet steeds water in zijn wijn, D'een huilt hier met den wolf in 't woud, En alles is geen timmerhout; De pot verwijt den ketel 't zwart, Maar bij het scheiden van de markt, Kan men de kooplui kennen leeren, En ook de vogels aan hun veeren. Zoo menig bouwt er zeer geducht Al vroeg kasteelen in de lucht, En menigeen brandt hier zijn bil, Zit op de bla'ren tegen wil; Weer and'ren visschen achter 't net, Of vangen maar wat bot, te met, En nemen dan hun toevlucht later In 't zoeken spijkers op laag water. Nog zijn in hen geen kok te zien, Die van een lang mes zijn voorzien, En menig tilt men over 't paard, Doch 't wordt een berg die muizen baart, Zoo zelden dat men 't ijzer smeedt, Wanneer het gloeiend is of heet, Die hier zijn uil een valk wil heeten, Wordt als de plank ver mis, versleten. Qeen mensch hinkt aan eens anders zeer, Maar eigen schoen wringt dikwijls meer; Elk heeft zich zelf het meeste lief, En elk is in zijn nering dief; De schaar hangt overal toch uit, En 4eder weet toch wat beduidt Een vogel, in de hand gegeven, Is beter dan tien die nog zweven. Geen geld geen Zwitsers is de leus; Zoo kijken velen op hun neus, Vertrouwen soms in ramp en nood Op vrienden, dertig in een lood; Of stellen zich veelal te leur Door 't kloppen aan eens dooven deur, Die soms zich niet eer uit gaan kleeden Vóór dat zij naar hun bed toetreden. Weest daarom steeds van zessen klaar 1 Vat de occasie bij het haar, Houdt 't oog in 't zeil, stuurt bij den wal, Want overleg is toch het al Speelt immer met een open kaart, Of achteraan komt 't hinkend paard; Dan zal het eind het werk bekronen, En dit ook zijnen meester loonen. UIT DE SCHOOL. „Juffrouw, juffrouw „Nu schrijven, Keesje." Keesje schrijft door, maar even daarna klinkt het nog dringender: „juffrouw, juffrouw!" „Ik ga met me pa Zondag naar RotterdamKees- je's gezichtje is nu één zonnestraal, één schittering van verrukking. „En we gaan varen ook, met 'n stoomboot; en we gaan met de elektriese trein." „Heerlijk, Keesje! mag ik ook mee?" Hij lacht; „ik ga met me pa! samen!"; weer gaat er glimp van zaligheid ove z'n lief snoetje. En iederen dag van die week vertelde hij als iets gloedniëuws: „Ik ga Zondag naar Rotterdam, met me pa Eindelijk is het Zaterdag. „Dag, Kees! zeg Rotterdam goeien dag!" „Ja, juffrouw", juicht hij, „morgen gaan we, ik mei me paA we gaan varen Maandagmorgen, vóór schooltijd, sluipt Bets naar me toe; „Keesje is niet geweest, z'n pa was Zaterdag en Zondag weer dronken", fluistert ze me in. Keesje komt binnen, bleek, stil, als door een zwaar leed gebogen. Arm ventje, hoeveel teleurstelling en leed zal va ders drinken nog over je brengen? (De Drankstrijd.) DE STAKING TE ZAANDAM. De Zaandamsche berichtgever van het Handelsblad schrfjft Naar mij uit goede bron werd medegedeeld, heeft de heer Van IJselstein, directeur-generaal van de af- deeling Arbeid te 's-Gravenhage, nadat hem van pa troonszijde was te kennen gegeven dat zijn tusschen- komst geen resultaten zou opleveren, zich als bemid delaar teruggetrokken, zoodat thans de weg vrij is voor de commissie uit de burgerij om te trachten door samenspreking de partijen tot elkaar te brengen. Reeds zijn door haar de eerste stappen in die rich ting gedaan. Zoowe! de patroons als de arbeiders ga ven op een desbetreffende vraag van de commissie te kennen, dat eene oplossing van hef conflict in het be lang zou zijn van beide partijen en verklaarden beiden zich bereid hiertoe mede te werken Ais woordvoerder en gemachtigde van de commis sie treedt op de*heer J. Decker, oud-lid van den ge meenteraad, die met het bestuur van den Patroons bond reeds een voorloopig onderhoud heeft gehad. UIT CASTRICUM. Staats-Courant. No. 134 bevat de statuten der ver- eeniging „Hygiëa", alhier. UIT SCHERMERHORN. Tot lid van den'Gemeenteraad is gekozen de heer V. Schoen met 118 stemmen, tegen 23 stemmen op den heer R. Jonker. UIT LIMMEN. in onze gemeente is Woensdagavond het vroeger geoezigde petroleumlicht door etectrisch vervangen. De ïampen, weike branden aan den Vischweg, (ge deeltelijk), Disssidorperweg en het Schoollaantje, ver spreiden een mooi wit licht. Als nu de vergunning voor den Rijksstraatweg maar gauw afkomt! KORTE BERICHTEN. Gisternamiddag heeft nabij de gasfabriek te De venter een treurig ongeluk piaats gehad. Mevrouw J., echtgenoote van den directeur der strafgevangenis te Zutphen, werd, uitwijkende voor een automobiel, door de van Borkulo komende tram gegrepen en op slag gedood. De heer J. A. G. van der Steur, bouwkundig in genieur te 's-Gravenhagc, is, voor het tijdvak van 1 September 1914 tot en met 30 April 1917, benoemd tof tijdelijk buitengewoon hoogleeraar in de afdeeling bouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de bouwkunde. Gisteren werd de 80ste verjaardag van d9. H. Pierson, president-directeur der Helderinggestichten te Zetten huiselijk herdacht Te Enkhuizen is, meldt de N. Crt., door een windhoos groote schade aangericht Ln één der tuinen van de firma Sluis Groot, zaadhandelaars. Onge veer 45 broeiramen, grcotendeels éénruiters, werden opgenomen en verbrijzeld. Te Utrecht is een conducteur der Centraal Spoor geschorst. Bij een herzoeking in zijn woning waren voorwerpen, vermoedelijk van diefstal afkomstig, in beslag genomen. Het Amsterdamsche Hof heeft den assuradeur C. Zwart wegens het uitlokken van een strafbaar feit (het doen zinken van de Hope) veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De Haarlemsche rechtbank had hem vrijgesproken. De politie neeft bij een Inval in het koffiehuis van K„ ln de Porie Poten, te den Haag een gezelschap be trapt op hazard-spel, z.g. Russisch banken. K. wordt in verzekerde bewaring gehouden. STADSNIEUWS. EEN WONING VOOR DE BLAFFERS. De bewoners van den Achterweg en omgeving heb ben dikwijls klachten geuit over het geweldige leven, dat door honden werd gemaakt in de morgenuren. Als de tuinders 's morgens vroeg met hun groenten op de markt komen, worden hun honden, aan welke de toegang aldaar verboden is, aan den Achterweg aan den ketting gelegd of blijven liggen voor de kar ren. Het gezelschap houdt van een drukke conversatie en rasgenooten, welke voor passeer en de melkkanen zijn gespannen, krijgen steeds een algemeenen, luiden morgengroet. Dat dit de honden, die in hef vroege morgenuur al bij de straat zijn, prettig stemt is begrijpelijk, maar dat de omwonenden, die dan nog van zoete rust ge nieten, er geen ooren naar hebben, zal zeker niemand verwondren. De heer E. G. Wentink heeft thans een stal beschik baar gesteld, waar de honden tegen een gering weke- lijlfflch bedrag onderdak kunnen krijgen. Het bleek ten genoege van velen van de week reeds een heele ver betering. De conversatie binnenshuis dringt niet meer luid tot de slaapkamer door. PAARD VERDRONKEN. Een paard van den heer A. Meiboom, brandstoffen- handelaar, liep vanmorgen kwart na 10 toen het vóór het pakhuis aan de Oudegracht gespannen was voor een ongeladen sleeperswagen, achteruit, waardoor paard en wagen In het water terecht kwamen. Het ge lukte niet het blinde paard levend op den wal te bren gen. De noodslachting werd ter plaatse verricht, waarop het dier naar het abattoir werd vervoerd. LAATSTE BERICHTEN. H. M. DE KONINGIN. 's-GRAVENHAGE, 11 Juni. li. M. de Koningin is voornemens in Septembef haai officieële bezoek aan Amsterdam te brengen. EVENREDIGE VERTEGENWOORDIGING. 's-GRAVENHAGE, 11 Juni. Blijkens het rappon der staatscommissie voor evenredig kiesrecht wil zij aan alle partijen of groepen op een gemiddeld stem- men-tal een zetel toerekenen, met tegemoetkoming van den kiezer in de regeling zijner stemoverdracht, hoe wel hij zelf den candidaat zijner voorkeur aanwijst. Voor de Tweede Kamerverkiezing wordt in het rap port het rijk ingedeeld in kieskringen, binnen welke gestemd wordt over de ingediende candidatenlijsten Noordbraband wordt in twee, Noord-Holland in drie kieskringen verdeeld. Het geheele kiezerskorps stemt over een enkele vacature, de daarbij niet verkozenen met de meeste stemmen worden gekozen verkl. bij tus- schentijdsche vacatures. De statenleden treden allen tegelijk, niet meer bij de helft af om de 4 jaren. Voor den gemeenteraad worden groote gemeenten tot een onverdeeld kiesgebied gevormd. De staten blijven de Eerste Kamer verkiezingen met verzekering van zetels ook aan een kleine groep. COMMISSARIS DER KONINGIN IN UTRECHT. 's-GRAVENHAGE, 11 Juni. Naar wij vernemen i9 zeer spoedig te verwachten de benoeming van mr. F. A. C. Graaf van Lijnden van Sandenburg, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht tot commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. STAATSLOTERIJ. Trekking Donderdag 11 Juni. 5e Klasse. 16e Lijst No. 3683 100,000. No. 1564 14580 18896 elk 1000. No. 439 7197 7533 16282 18074 elk 400. No. 1870 5803 14139 14410 elk 200. No. 803 832 2342 6222 8504 13434 18396 18629 20904 elk 100. Ingezonden stokken. AAN DE.MOEDERS VAN ALKMAAR. Is het U gegaan als mij, dan hebt Ge met blijdschap en dankbaarheid gelezen het protest van eenige hoog leeraren tegen de opleiding aan H. B. S. of Gymnasia. Eindelijk een lichtstraal in de duisternis, eindelijk een hand die ons gewone stervelingen wordt toegestoken om in de toekomst onze kinderen te behoeden tegen alle ellende van het tegenwoordige onderwijssysteem. Eindelijk dan acht hoe lang reeds wachtten wij! treden voormannen van de wetenschap met klem op, tegen het leveren van afgewerkte leerplannen mplaats van het kweeken van menschen Laten wij dan ook niet nalaten, blijken van instem ming te zenden. Meer nog dan 'de vaders weten wij hoeveel zorg en leed er in de gezinnen wordt gebracht, hoeveel nren van moedeloosheid in jonge harten, door het tegenwoordige stelsel, weten wij hoe noode we on ze kinderen missen uit de huiskamer om ze uren lang febogen te zien over vakken, welke niet passen voor un aanleg en welke ze soms niet eens noodig hebben voor hun verdere studie, maar die nu eenmaal op het leerprogram staan en waarvan dus volgens de wet niet mag worden afgeweken, al gaat het ook ten koste van de jongelui zelf en -ten koste van de weten schap. Daarom moeders niet gedraald, maar heden nog uw bewijs van instemming gezonden aan den hoog leeraar J. F. Niermeyer, Utrecht poste-restante. Bedenkt dat het gaat om de gezondheid en levens lust van Uwe kinderen, bedenkt dat Ge opkomt voor Uw huiselijk geluk en vrede, bedenkt dat het geldt het kweeken van een gezond krachtig geslachtmet lust tot werken en lust tot studie, inplaats van afgewerkte jongelui met moede oogen en kromme ruggen, zooals wij ze helaas maar al te zeer zien gaan naar onze scholen. Moeders, aan U te foonen dat bet U ernst is met de opvoeding van Uwe kinderen!! F. B. B. Alkmaar, 11 Juni. BUITENLAND. ENGELAND. De admiraliteit heelt besloten een commissie aan te wijzen voor een onderzoek naar de waarde van Nooitbenauwds in een zeeoorlog. Hei vraagstuk is naar men weet aan de orde gesteld door de verklaring van admiraal Sir Percy Scott in de Ti mes. Het opgewonden publiek heeft gisteren kiesrecht vrouwen, die geschriften verkochten, verjaagd en de geschriften verscheurd. Er worden korpsen vrijwil ligers gevormd om kerken, kunstverzamelingen e. d. te bewaken. DENEMARKEN. In een vergadering van de Twee de Kamer heeft de minister van buitenlandsche zaken, in antwoord op een vraag naar de positie der Denen in Noordelijk Sleeswijk, die hun nationaliteit hebben verloren, verklaard, dat Denemarken slechts kan tre den in voorstellen die tot een volkomen oplossing kunnen leiden. De voorstellen die de Pruisische re geering tot dusverre heeft gedaan, houden echter geen volkomen oplossing ln. Het i9 voor ons van belang zelde de ministei ten slotte dat wij in het buitenland volkomen ver trouwen genieten, omdat wij on9 strikt houden aan de politiek van onzijdigheid, die een voorwaarde is vooi de zelfstandigheid van onzen staat en het doel van onze buitenlandsche politiek. RUSLAND. De Doema beraadslaagde over hel wetsontwerp nopens de onschendbaarheid van de af gevaardigden. De uiterste rechterzijde stelde en amendement voor. waardoor de onschendbaarheid sterk zou worden be perkt. De Doema besloot over dit amendement niel te beraadslagen en verklaarde met 166 tegen 69 stem men het wetsontwerp dringend. De Doema verwierp met een groote meerderheid een voorstel om de verantwoordelijkheid van de afge vaardigden voor hun uitlatingen in de Doema tegen over de justitie te verhoogen. ITALIë. In de meeste plaatsen is de staking afge kondigd, doch verscheidene takken van bedrijf kunnen het werk bijna gewoon voortzetten. De dienst op de spoorwegen is bijna overal geregeld, uitgezonderd op de lijnen tusschen Ancona en Bologna, waar de weg op verschillende plaatsen beschadigd is. In Rome hadden ernstige opstootjes plaats, waarbij een groot aantal personen werd gewond. De betoo' gers wierpen met straatklinkers en trachtten barrica den op te werpen, hetgeen echter kon worden verhin derd. De politie bestormde een huis, vanwaar geregeld revolverschoten werden gelost. In Florence werden uit een menigte van 3000 perso nen revolverschoten op de troepen gelost, die het vuui beantwoordden. Een persoon werd gedood en verscheidene gewond Ook in Panna werden de troepen aangevallen en met steenen gegooid. Verscheidene soldaten en poli- tie-beambten werden gewond. Een groot aantal be- toogers werd gevangen genomen. In andere plaatsen verloopt de staking zeer kalm. De secretaris van den algemeenen arbeidersbond drong gisteren in een circulaire ei op aan, om nog voor den nacht de staking op te hdfen. MEXIKO. Het blijkt nu, dat de Japansche gezant, dien men vermiste, niet door de opstandelingen is ge vangen genomen. Volgens een bericht uit Tokio kon de gezant de stad Saluya niet verlaten, daar alle ver bindingen verbroken waren. Hij zal zich echter vat daar naar Manzanillo begeven en dan op den kruiser „Idzuma" naar Salina Cruz vertrekken, van waar hij naar Mexiko zal terugkeeren. CHINA. In het westen van de provincie Honan moeten niet minder dan zeven benden van den WitteE Wolf, ter sterkte van duizenden roovers, het land af- loopen en de welvarende steden bedreigen. Het zuiden van Sjensi en de provincie Kansoe blij ken geheel te zijn overstroomd door de benden van den „Witten Wolf", wiens voorhoede nu reeds in de rijke provincie Setsjoean moet zijn doorgedrongen. De „Witte Wolf" is dus nog lang niet overwonnen, zooals men eerst meende. ©emengde Mededelingen. KINDEREN EN HUN VOORKEUR VOOR POëZIE. Een Hamburgsche bond van onderwijzers heeft on langs belangrijk materiaal verzameld op het gebied van paedagogie. Men heeft alle kinderen laten vra gen naar de gedichten, waarvan ze het meest hielden. De kindertjes van onder de tien jaar toonden zich nog sterk onder den invloed van den ouderwijzer. De ou dere kinderen hielden er een eigen meening op na. Hier bleek al dadelijk de neiging der jongens voor het romantische en die der meisjes voor het ethische ele ment. Om cijfers te noemen: Heine's ballade „Die beiden Grenadiere" kreeg 132 jongens- en 32 meisjes stemmen. Goethe's „Erlkönig" werd daarentegen ver- k >ren door 220 meisjes en 49 jongens, allen uit de hoogste klasse der lagere school. DE OPLICHTER BARTUM VOOR DE 1 RECHTBANK. Zooals men zich nog wel herinnert trachtte een op lichter, die zich „directeur Bartum" noemde, duizen den werkloozen uit Berlijn naar Reichenberg in Sak sen te lokken, en had hen naar het station gestuurd om daar in een extra-trein te stappen. Het was hem erom te doen het treingeld der arme menschen in handen te krijgen en daarmee te vluchten. Op het laatste oogeublik werd echter het bedrog ontdekt. Hij werd door de rechtbank te Mfinchen veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf en 5 jaar onteering EEN VERHINDERDE ONTVOERING PER VLIEGMACHINE. Een jonge Duitsche vlieger had eemgen tijd gele den de dochter van een huizenbezitter uit Berlijn lee ren kennen, was met haar herhaaldelijk opgestegen, en beiden kregen elkander lief. De vader van het meisje was echter tegen een huwelijk met den vlieger en hij verbood zijn dochter, den jongen man weer te zien. Nu rijpt in het jonge paartje liet besluit, te vluchten en daarvoor de vliegmachine te gebruiken. De vlie ger maakte zijn toestel voor den tocht in orde en ver scheen des middags met een auto voor het huis van zijn beminde en vluchtte met haar naar het vliegter rein van Johannistal. De vader zette echter onmiddelijk zijn dochter ach terna, de moeder telefoneerde naar het vliegterrein, en toén het paartje uitstapte om per vliegmachine de tocht voort te zetten werd het reeds gearresteerd door de gewaarschuwde politie. De vlieger zal nu moeten terechtstaan wegens ont voering van een minderjarige. DAT IS NOG EENS TE DOEN! De burgemeester der Duitsche stad heeft naar aan leiding van zijn zestigste verjaardag aan de stad een bedrag van 120 geschonken onder voorwaarde, dat het met interest op interest tot het jaar 2254 wordt opgespaard. Den 29 Mei 2254 mag van het verzamel de kapitaal 70 pCt. in de gemeentekas worden gestort. De overige 30 pCt. moeten zoo mogelijk niet beneden 4 pCt. worden uitgezet tot het jaar 2354. De Gemeenteraad nam het aanbod dankbaar aan. Toch is dit geschenk zoo zonderling niet als men wel zal denken. In het jaar 2254 is het kapitaaltje van 12Ö, wan neer er niets tusschen komt, dat het mooie plan ver nietigt, aangegroeid tot 15 millioea gulden. EEN REUZENKAARS TER EERE VAN PIERPONT MORGAN'S NAGEDACHTENIS, Onlangs is op Long Island de grootste kaars ter wereld vervaardigd, deze zal ter eere van de nage dachtenis van den miliionair Pierpont Morgan bran den. De Italiaansche congregatie der kerk van Onze Lieve Vrouwe van Karmel heeft voor dit doel 1500 dollar gegeven, als een bewijs van de dankbaarheid der Italianen, voor wie Pierpont Morgan veel gedaan heeft. De reuzenkaars, die in het Vaticaan een plaats zal vinden, mag slechts op Allerzielen branden. Op deze wijze zal zij honderden jaren kunnen duren. Als de kaars altijd brandde, zou zij negen jaar kunnen branden. 1,5 maand lang is er aan gewerkt, geen won der, de kaars is 5 M. hoog en weegt 360 pond, de doorsnede bedraagt aan den vóet 45 c.M. en van bo ven 15 c.M. Zij is geheel uit welriekende bijenwas vervaardigd, die speciaal voor dit doel uit Italië is aangevoerd. De pit werd te Nümberg volgens een geheime methode gefabriceerd. De reuzenkaars is met haut relief-werk en met kleine gouden blaadjes versierd, die meer dan 300 dollar kosten. Morgan's ortret, omgeven door een kran9 van z'n lievelings- loemen, de Amerikaansche „Beauty-rozen", is in olieverf op de kaars geschilderd. OP ééN NA HET RIJKSTE KINDJE. Op één na de rijkste baby van Amerika is de 3% maand oude dochter van den luitenant-commandant van de Amerikaansche vloot, Edward Spofford. De kleine Lucille Spifford heeft een inkomen van 1200 per week, welk inkomen ze behoudt tot haar 21ste jaar. De rijkste Amerikaansche baby is de zoon van mr. Edward Mc. Lean, die bekend is als de „20 mil- lioen-baby". KORTE BERICHTEN. Gemaskerde dieven hebben een betaal meester te Eveleigh, Australië, 'n bedrag van 39.600 ontstolen en vluchtten daarna in een auto, dien ze van tevoren gestolen hadden. Oproerige Venezolanen hebben de Columbiaansche bevolking van Cravo aangevallen. De overheid, geholpen door de inwoners, heeft hen ge vangen genomen. Bij een hevige brand in Nieuw-York werden zeven personen, onder wie vier vrouwen, gedood en 28 gewond. Verscheiden kwamen om 't leven bij het springen uit de vensters. De justitie te München heeft tegen den verant woordelijken redacteur van de S i m p 1 i c i s i m u a. op grond van een plaat met een caricatuur van koning Lodewijk en een spotvers in het nummer van 18 Mei, een vervolging wegens majesteitsschennis ingesteld. De Shnplirissimus is er tegen in verzet gekomen, dat het proces te Mfinchen wordt aange spannen, daar zij te Stuttgart gedrukt wordt De Beierscne steden zullen den koning van Beie ren ter gelegenheid van zijn 70sten jaardag een t a- felservies ten geschenke geven ter waarde van 60.000. Meer dan 5000 werklieden in de petroleumindu strie bij Bakoe staken wegens geschillen in verband met hun loonen. In Straatsburg denkt men een echte Rubens te hebben ontdekt, voorstellende een scène uit Herodo tus, waar koningin Tomyris het afgehouwen hoofd van den eersten Cyrus in bloed dompelt De schil derij is waarschijnlijk afkomstig uit den tijd tusschen 1622 en 1624. Be het v-ergaan van de visscbersvloot op de kust van Nieuw-Brunswijk zijn, naar thans vast staat, minstens 100 visschers om het leven gekomen. In Noord-Amerika heerscht een tropische hitte. In Detroit werden 10 personen door zonne steken getroffen en gedood; 100 personen liggen als gevolg van de hevige hitte ernstig ziek. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 11 Juni, Johannes de Vries en Grietje Poeze. Slechte eetlust is gewoonlijk een der eerste ver schijnselen, hetwelk er op wijst, dat onze spijsvertering niet naar behoor en geschiedt. Als ons eten niet smaakt, zet het ook niet aan en niettegenstaande dit als bekend verondersteld mag worden, zijn er vele personen, die zich niet ziek gevoelen en toch nooit een gezonden honger hebben. En toch is een gezonde eetlust een voornaam onderdeel van een gezonde voe ding. Foster's Maagpillen bezitten het vermogen om den natuurlijken eetlust te doen wederkeeren, doordat zij de voor den eetlust onmisbare vloeiing der spijs verteringssappen regelen. Zij zijn het beste genees middel voor alle voedingsstoornissen, verstopping, be slagen tong, hartwater, slechte spijsvertering, enz. Hun werking is zacht en weldadig, zij verwekken geen krampen. Poster's Maagpillen zijn te Alk maar verkrijgbaar bij Nlerop ft Slothouber, Langestr. 83 f 0.65 per flacon, of I 3.60 per zes flacons. Elscht de echte en wei gert elke flacon, die niel voor zien Is van nevenstaand handels merk.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2