Schaakrubriek. WONING-BUREAU. Traag en Aanbod. Jf Het werk vffii Trouwen NIEUWESLOOT B 36, nahij hel POSTKANTOOR. BAKKEB GO VERS. Stmlightzeep is de aïombekendot, de beroemdste zeep ea d^aroöï hêefti ieders verstandige j® '4® feafeie vijfentwïstjg fcaa askfa <ma Ssaaïightzêep bediend Zij wordt algemeen ge om hare vqqstreffeujke h< den en v_^ kwaliteit steeds eyen voortreffelijk; zal* 'fitöjyen njfêt tege n st&an d® de enorrne stijging in den prijs der grondstoffen" waarvan ge maakt wordt de ecife garandeeren dat' de NU tdtóitöê riaga-commissie gebruikt voor dekking van een merrie van den heer IJ. Blokker te Heilo en wel op 13 April des middags ongeveer half vier. In deze zaak werden als getuigen gehoord de bri gadier van de Rijksveklwachi E. v. Broekhuijzen, de onbezoldigde Rijksveldwachter N. Mulder en als ge- tuigen-deskundigen dr. Keijser, directeur van 't slacht huis te Alkmaar en dr. Balder, districtsveearts te Alkmaar. De beklaagde was niet verschenen en had tegen over de Rijksveldwachters ontkend, dat het feit had plaats gehad. De eerste getuige, N. Mulder, jachtopziener bij den heer v. Foreest, tevens onbezoldigd Rijksveldwachter te Heilo, verklaarde met een paard van den heer ij. Blokker te Heilo op 13 April j.l. ongeveer half twee naar het slachthuis te Alkmaar te zijn gegaan. Aldaar werd het paard door de heeren Dr. Keijser en Dr. Bakker onderzocht, waarna getuigen en de ma joor van de Rijksveldwacht met het paard naar den veehouder D. te Schoorl zijn gereden. Even voor de woning van D. verschool de majoor zich in het bosch. Getuige spande bij D. de merrie uit, vroeg aan D. of de hengsten in den stal stonden en kreeg daarop een bevestigend antwoord. Na met beklaagde over den prijs gesproken te hebben, wees getuige den hengst aan. Na koffie gedronken te hebben stonden D. en zijn zoon op, getuige wilde mede gaan, doch dit mocht hij niet van D. omdat deze naar zijn zeggen nimmer iemand toestond mede te gaan, wijl de hengsten niet gekeurd waren. Getuige had toen tegen D. gezegd: ,,fra dan je gang maar." Na een kwartier kwam D. icrug. Getuige wilde hierop D. betalen, doch deze merkte op, dat dit met Januari wel kon geschieden. Hierna reed getuige met den majoor naar het slachthuis, waar de merrie door Dr. Keijser en I>r. Bakker onderzocht werd. Getuige deed een en ander op verzoek van den ma joor van de Rijksveldwacht en wist niet, dat er iemand achter zat. Zijn patroon, jhr. v. Foreest, had hem er niet toe aangezet. De majoor van de Rijksveldwacht van Broekhuijzen legde een gelijkluidende verklaring af. De Kantonrechter achtte het met het oog op de her kenning van dezen getuige gevaarlijk dat hij mede ge gaan was. Getuige: „Ik heb mij verscholen en was in civiel." Kantonrechter: „Ja, maar als ze je eens gezien heb ben, vergeten ze je nooit." Getuige: „Dat is tot daar aan toe, maar zij hebben mij niet gezien." Op een vraag van den Kantorechter verklaarde ge tuige een en ander alleen in overleg met zijn superi euren te hebben verricht en hiertoe niet door een cor poratie te zijn aangespoord, wel is er ter voorziening van dit euvel het vorig jaar een request naar den mi nister verzonden. De overtreding was evenwel moeilijk te constatee- ren, aangezien men van de boeren ook niet de noodi- ge medewerking kreeg. De Kantonrechter vond dit wel wat vreemd, waar hier een 200 merries per jaar komen. Z. E. A. wees er op, dat op grond van de wet op de paardenfokkerij de houders van merries ook strafbaar zijn. Getuige verklaarde meermalen een onderzoek te hebben ingesteld, doch steeds nul op het request te hebben gekregen. Dr. Bakker en dr. Keijser legden hierna deskundige verklaringen af. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie, Mr. J. v. Heinsbergen, constateerde, dat beklaagde eigenaar was van bedoelden hengst en ook dat deze hengst niet gekeurd is. Dat de dekking heeft plaats gehad kon niet rechtstreeks bewezen worden, hiervoor zijn echter duidelijke aanwijzingen. Een tweede aanwijzing vond Z. E. A. in de kwestie over den prijs. Z. E. A. wees er bovendien op, dat het bekend ge noeg geacht kan worden, dat bekl. er een dekstation op na houdt Voor Z. E. A. stond ook als een paal boven water dat de dekking in den stal heeft plaats gehad. Alvorens Z. E. A. overging tot de waardeering van het feit, bracht hij een compliment aan den onbezol digd rijksveldwachter Mulder, voor diens uitstekend gelukt comediespel. Z. E. A. veronderstelde, dat deze rol niet gemakkelijk was en oordeelde, dat ze zelfs door een Louis Bouwmeester niet zoo goed vervuld zou zijn geworden. Aan Mulder toch heeft D. niet kunnen merken, dat het deze er om te doen was om hem te verbaliseeren. Nog wees spreker er op, dat men bij deze overtre ding te doen had met een geval, dat reeds lang de aandacht van het Openbaar Ministerie had getrokken, alsook van het Gerechtshof te Amsterdam. Bovendien was deze zaak herhaaldelijk onder de aandacht van den Minister gebracht, die meermalen gevraagd had „hoe zit dat, er komen veel klachten in en ik hoor er nooit van, dat et bekeurd wordt." Ook de landbouwers die prijs stellen op de Pro vinciale keuringen hebben zich hieraan meermalen'ge- ergerd. Z. E. A. achtte het overbodig aan te toonen, dat de Paardenfokkerij een zaak van algemeen belang is. Reeds in de 17e eeuw bestonden in ons vaderland algemeene voorschriften, waarbij bepaald werd, dat de hengsten gekeurd moesten worden. Deze geraakte in verval, doch het feit, dat ze later weer werden in geroepen achtte spreker wel een bewijs, dat ze noodig zijn. Langen tijd is er bij de regeering op aangedrongen weer krachtige maatregelen te nemen om voor de fok kerij alleen gekeurde hengsten te doen gebruiken en bij de laatste herziening van de wet op de paarden fokkerij achtte men het nog algemeen noodig, om voor de dekking alleen gekeurde paarden toe te laten. D. heeft reeds meermalen deze wet overtreden. In 1907 is hij beboet met 25. In 1909 eerst met 40, later met 50. Helaas zijn deze boeten niet in staat geweest D. af te schrikken. Hierdoor is het noodza kelijk thans een zwaardere straf op te leggen. legen beklaagde werd dan ook wegens overtreding van artikel één aer wet op de paardenfokkerij een boe te van 100 te vervangen door een hechtenis van 20 dagen, geëischt. Hierna verleende de kantonrechter tegen D. opnieuw verstek wegens een gelijke overtreding op 15 Mei ten behoeve van de merrie van K. Brak, landbouwer te St. Maartensbrug. De Rijksveldwachter v. Keulen en de onbezoldigde Rijksveldwachter v. d. Burg te Schoorl en de majoor van de Rijksveldwacht Broekhuijzen waren den 14en Mei des middags nabij de woning van D. in het boscil gaan liggen. Spoedig zagen ze een rijtuig komen, dat door den zoon van D. werd uitgespannen. Toen Brak en D. weggingen hield de majoor de tilbury aan en ging men op verzoek eerst mede naar het land van D., daarna weer naar diens woning. Hierop ging v. d. Burg naar de woning van Brak om te berichten, dat deze laat thuis kwam. De majoor er; de Rijksveldwachter trokken hierop tnet Brak en D. naar het slachthuis waar de districts- veeartsen Roodzant en Dr. Bakker de merrie onder zochten. Den heer K. Brak, als eerste getuige ge hoord, werd door den kantonrechter gevraagd of hij zich bewust was zich onder eede niet schuldig te mo- fen maken aan achterhouding van de waarheid. Z. A. wees getuige er op wat er gebeuren zou, indien hij dit deed. Getuige verklaarde den 14den Mei naar D. te zijn gegaan om een koe te koopen. D. was niet- thuis. Getuige heeft eenigen tijd gewacht en toen D. thuis kwam met hem over koeien gesproken en over heng sten ook. Op den dorsch waar get. paard gestald werd stond geen hengst. D. is na zijn binnenkomen niet meer zonder getuige weggeweest. Of hij door zijn zoon is opgewacht, weet getuige niet. Getuige wist dan ook niet of zijn paard in den tijd dat hij op D. wachtte gedekt is. Getuige heeft nimmer tot hem ge zegd, dat dit moest geschieden. Ook heeft hij hem over zijn komst niet geschreven. Ook wist getuige niet of de merrie gedekt was toen hij bij D. kwam. De kantonrechter vond het vreemd dat getuige op de bonne fois naar D. gegaan was en wees er op dat wanneer het paard een veulen werpt dit volgens ge tuige als een fooitje van D. beschouwd moet worden. Niets weten, niets zien en mondje houden, dat lag, aldus Z. E. A., op getuige's gezicht De ambtenaar van het O. M. „Als het feit bij D. heeft plaats gehad, is het dus zonder je toestemming gebeurd." Getuige: „Ja 1" De ambtenaar„Weet je wel wat je zegt, je speelt gevaarlijk spet Met wien heb je er over gesproken." Getuige: „Met D., ik heb tegen hem gezegd, hoe het met het geval staat, dat in de courant stond." De Ambtenaar: „Wat heb je tegen D. gezegd over jouw merrie?" Getuige: „Als hij er geen gevaar in zag, dat het dan maar moest gebeuren." De Ambtenaar: „Je moet niet liegen, vooral niet onder eede. Je zoontje weet er alles van. Als je het niet gezegd had, waren wij er toch wel achter geko men, desnoods hadden wij je zoontje hier gehaald." Getuige: „Ik kom er anders nooit, steeds ga ik naar anderen, maar ik heb wel gezegd: „als je er geen ge vaar in ziet, doe het dan maar." De Kantonrechter: „Nu handel je tenminste als een man. D. kan je toch niet sparen, die loopt er toch in." De beide deskundigen legden een eenzelfde verkla ring af als in het eerste geval. De ambtenaar van het O. M. begon met te consta- teeren, dat bekl. hoewel hij tegenover de rijksveld wacht ontkende, dat het feit had plaats gehad, niet aanwezig was. Terecht zegt Goethe: „De booze schuwt het licht." Z. E. A. was van meening, dat de ernst van deze zaak ligt in de poging tot meineed, welke men heeft moeten bijwonen. Wie liegt, terwijl hij Gods naam aanroept, is een eerlooze. Wat is de mensch waard, die liegt, terwijl hij het Hoogste wat bestaat heeft aan geroepen? Zoo iemand is onbetrouwbaar, zoo ie mand heeft geen eer en verdient onze achting niet meer. Het feit nagaande was Z. E. A. van meening, dat er voldoende bewijs was voor het ten laste gelegde. De wijze waarop de overtreding verkregen is was Z. E. A. sympathieker dan in het eerste geval. Hij gaf de politie in overweging om wanneer ze er maar eenigs- zins kans toe ziet, om alle merries in beslag te nemen, en naar het slachthuis te brengen. Zoolang het onder zoek niet heeft plaats gehad mogen ze de merries ge rust in bewaring houden. Ook in dit geval eischte Z. E. A. een boete van 100 of 20 dagen hechtenis. Nog verklaarde hij in nadere overweging te nemen of er een strafvervolging tegen den houder van de merrie K. Brak zal worden ingesteld. VOOR DAMES. MODD' IUFJES. Een Amsterdamsche .medewerkster schrijft ons: Eindelijk kunnen we zeggen, dat er rust is gekomen na het tasten en zoeken der mode. En er is veel moois. [Natuurlijk, men moet nog met oordeel te werk gaan. Niet alles grif aannemen, wat geboden wordt. Wie echter een beetje zoekt, vindt stellig wel iets naar smaak. De japonnen? Wel, men kan ze nemen zoo eenvoudig als men wil, van een fijn gebloemd crêpon stofje b.v. met een neteldoeksch kraagje in matrozen- model, tot een rijk gedrapeerd costuum met overvloed van kant en tulle. De hoeden? Er zijn twee grond- modellen. Die, welke dit voorjaar en ook dezen win ter zeer druk gingen, de kleine stijve modelletjes met reuzenpiek loodrecht de hoogte in, en het platte, lich- télijk pannekoekachtige model, dat de meeste dames bijzonder flatteert en met het breede lint dwars over den bol naar de onderzijde en met een tuiltje bloemen afgewerkt, altijd erg vlug staat. De kunstbloemen munten dit jaar uit in fijne afwerking en fraaie nuan-, ces. Een echt mode-artikel is thans het mantelkraagje. De donkere, soms grove stof van den mantel steekt nooit mooi af tegen kleur en vorm van den hals. Daar om worden er algemeen witte kraagjes gedragen. De meeste vallen breed over de schouders. Ze zijn zoo wel van breedgeribd piqué, cachet gevend door onbe- rispelijken snit, als van neteldoek in tulle met eenvpu- dig kantwerk of borduursel afgewerkt. Zuike kraag jes fleuren een eenvoudig manteltje werkelijk aller aardigst op. De ruches aan de mouwen moeten na- luurüjk in overeenstemming zijn met het kraagje. Over handschoenen valt weinig te zeggen. Alleen dit: mi taines .en opengewerkte handschoenen ziet men abso luut niet. Witte handschoenen draagt men alleen van glacé. Fel geteekende strepen over den rug van den handschoen zijn ook niet meer in smaak. En nu nog iets over het schoeisel. Wie er prijs op stelt, gedistingeerd gekleed te zijn, draagt niet anders dan zwart, bruin of wit schoeisel. Paars, rood of lila of blauw staat absoluut ordinair. Alleen zacht mos groen is geoorloofd, De kousen zijn steeds in kleur. De schoenmodellen zijn lang uitgesneden met matig hoogen hak. Breede veterstrikken zijn uit den booze. Een eenvoudig riempje als veter komt in den smaak. Ten slotte nog een wenk voor haar die een japon van verleden jaar een modieus tintje willen geven. Koop een lapje breede Schotsche zijde van afstekende kleur en plooi hiervan een ceintuur, die men onder de oksels zeer hoog optrekt. Men knipt de hals wat die per uit. Een versch ruche er langs. De rokzoom geeft men aan de voorzijde nog een gaffelachtige in- snede. Voilh tout. HET NIEUWSTE MEDAILLON. Er was een tijd, dat bijna iedere vrouw op het hart een medaillon droeg, waarin zij het liefste, dat zij be zat, heimelijk een plaatsje gaf. Het medaillon was heilig. En de inhoud van het medaillon te mogen aanschouwen, gold als een zaak van groot vertrou wen. Dat is nu anders. Wel opent de moderne vrouw haar medaillon alleen, wanueer zij zich onbespied weet. Maar wanneer ze zich verdiept in de lijnen van het gezicht, dat ze aanschouwt, gaan haar gedachten niet naar haar geliefde minnaar, echtgenoot of kind. Neen, zij aanschouwt het beeltenis van zichzelf, in het medaillonspiegeltje; wanneer haar teint haar niet be valt, bewijst het poederkwastje, ook in het medaillon geborgen, uitnemende diensten. Er was eens poëzie.... Ingezonden Mededeelingeri. liondt nooit op. Moeders hebben steeds haar handen vol, de zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij geen tijd om de noodige rust en afleiding te nemen, geen tijd om acht te slaan op waarschuwende pijnen. En zoo gaan zij lijdzaam voort, zoo goed als zij kunnen. Zij beschouwen de he vige, terneerdrukkende pijn in de lendenen, die buk ken of opstaan tot een kwelling maakt dat vermoei de, doffe gevoel, waaraan zij zich niet onttrekken kunnen die ellendige zwakte, hoofdpijn en duize ligheid, die haar werk dubbel zwaar maken, als kwa len aan vrouwen eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altijd lijdend zijn. Er zijn minder vrouwenkwalen dan gedacht wordt, vaker zijn haar kwalen te wijten aan overwerk te nieren, die haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, niet behoorlijk verrichten, waardoor de on zuiverheden, die in het bloed achterblijven, langzamer hand ziekte door uwe geheele gestel verspreiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken recht streeks op de nieren en blaas en zorgen voor een ge regelde urine-afscheiding, waardoor de onzuiverheden afgevoerd worden. Zij zijn derhalve bekend als .het geneesmiddel bij uitnemendheid tegen alle nier- en blaaskwalen. Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Ni erop en Slothouber, Langestr. 83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel h f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. J. GEHQUIST. Zwart @3). o d Wit (5). Mat in 2 zetten. Oplossingen worden binnen 3 weken ingewacht aan het bureau van dit Blad. Oplossing probleem 442. D f 3, enz. Oplossing probleem 443. L b 4, enz. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren: P. J. Boom, F. Böttger en C. Visser te Alkmaar; J. Balder Sr. te Harderwijk; mr. Ch. Enschedé te Haarlem; J. Vijzelaar en Le Comte te den Haag; P. Bakker en H. Weenink te Amsterdam; J. Reeser te VoorburgK. J. de Geus te Koedijk en S. te S. TH BOUTJE: E'EN HEETTENBJÜ1S MET TUIN tm v«lo andere vemakkeu, staande Prins Iltmd.rik- strnat, nabij Aik-maordei Hout en tramlijn. Huurprijs 326 per jaar. Te bev-anvu bij J DE GRAAFE, Laat 103, Alkmaar. Oeen heerlijker en Goedkooper GLAS BIER dan het beroemde Trappistenbier. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder, Verdronkenoord, 'ngnng Kapelplein. ROL i APIji SCHUIERS. Voor het leveren van nieuwe en het schoonmaken van gebruikte ROLTAPIJTSCHUIERS, is het Adres: HEKELSTRAAT C 10. Aanbevelend, P. W. N. NAP. TE KOOP GEVRAAGD: HUISRAAD en INBOE DELS en alle voorkomende GOEDEREN. Aanbevelend, K. VERWER, Koningsweg 67—62, Alkmaar. Ook aan huis te ontbieden. TE HUUR: PAKHUIS of WERKPLAATS, pl. m. 70 MA Te be vragen VARNEBROEK 15. ADVERTENTIëN. Onderstaande perceelen zijn uitsluitend te bevragen aan het eerste on grootste Woning-bureau te Alkmaar van A. G. BLAAUW, Coiffeur Alkmaar, vraagt een nette 2e BEDIENDE of GEVÓRDERD LEERLING. Zondags en 's avonds na 9 uur vrij. OPRUIMING. TE KOOP: Een GRAMOPFIOON, voor 10,—. Heeft gekost 40,en een HARMONIKA, 2-rijig, voor 7,—. Nieuwe Platen van 1.50 voor 1,— Adres: A. DEKKER, Ged. Baansloot 1. MEISJE GEVRAAGD, niet beneden 14 jaar, 'a morgens van 912. Loon 1.50 per week ZEVENHUIZEN 3a. Biedt zich aan een NET BUITENMEISJE, voor dag en nacht, bij burgermenschen.- Fr. br. no. 1365 aan Firma ZWAAN Zn., Ged. Nieuwesloot, Alk maar. UIT DE HAND TE KOOP. Een voor vele zaken geschikt nieuw gebouw WIN KELHUIS, uistekende stand, bevattende winkel, ka mer en keuken en boven 3 kamers, op de zolder 2 ka mers, voorzien van gras en waterleiding, koopprijs billijk. Aanvaarding naar verkiezing. Zijnde een hoekhuis. Adres WONINQBUREAU, Nieuwesloot 36. In een welvarende streek staande RENTENIERS- WONINO, degelijk ingericht bevattende 6 diverse kamers, keuken en bijkeuken, voor en achter tuin, gelegenheid tot inrijden met automobiel. Nabij Alkmaar, aanvaarding bij overeenkomst. Twee solied gebouwde HEERENHUIZEN, bevat tende elk: beneden twee kamers en suite, serre, keu ken en kelder; boven: twee grootere en twee kleinere kamers en verder zolder met een of twee kamers, voor- en achtertuin en bergloods. Een fiink PERCEEL, werkplaats met bovenwoning, aan den Kennemerstraatweg, gem. Alkmaar. 16000 vierkante Meter BOUWTERREIN, geheel of bij gedeelten, gelegen aan het Noord-Hollandsch Ka naal, bij Alkmaar, zeer geschikt voor fabrieksterrein. Solide geldbelegging, 3 degelijk nieuw gebouwde BURGERWOONHUIZEN, allen goed verhuurd te gen 2.70 per week, voorzien van gas en waterlei ding, staande Van der Woudestraat, rente 8 pCt. Een nieuw in aanbouw zijnd PERCEEL aan den Kennemerstraatweg. gem. Heiloo, nabij Alkmaar, voorzien van eleotrisch licht en aangelegd voor gas leiding. Een der breedste WINKELHUIZEN, staande op het mooiste punt van de Langestraat, voor diverse groote zaken geschikt. Aanvaarding bij overeen komst. Op eerste stand te Alkmaar een sinds jaren geves tigde KOEK- EN BANKE 1 BAKKERIJ, flink groot huis, voorzien van diverse kamers, bovenhuis, pak huis, heetelucht-oven en vele gemakken, voor en ach ter front, zeer geschikt voor passage. Billijke voor waarden. Voor groote zaak geschikt. TE HUUR: Een nieuw gebouwde BURGERWONING, bevat tende 2 kamers, keuken, gang, voor en achter tuin, enz. Staande Sint-Pancras nabij de halte van de H. IJ. S. M. Huurprijs 2.25 per week, aanvaarding direct. Een mooie RENTENIERSWONING aan den Ken nemerstraatweg, gem. Heiloo, bij Alkmaar, voorzien van diverse kamers, serre met voor en achter tuin, huurprijs billijk, thans onbewoond. Te aanvaarden di rect. Een PAKHUIS of WERKPLAATS, staande Sint Jacobstraat, huurprijs 1.60 per week, aanvaarding direct. Een flink groot HEERENHUIS, bevattende beneden 2 kamers, vestibule, gang, keuken, kelder enz. Het geheel bevat 10 diverse kamers, achter een mooien tuin. Staande op prachtigen stand, aan den Kennemerstraatweg. Aanvaarding direct Huurprijs billijk Een flink HEERENHUIS staande in de Van Ever- dingenstraat. Huurprijs 375 per jaar. Aanvaarding bij overeenkomst. TWEE ZOLDERS tot bergplaats, geschikt voor di verse artikelen, in het Fnidsen. Een HEERENHUIS, Btaan4e aan den Westerweg E 43, voorzien van twee kamers en suite, serre, boven 4 kamers en badkamer, grooten tuin, vrije steeg enz. Huurprijs 380 per jaar. Aanvaarding 1 Aug. 1914. Tegen 1 Aug. of eerder een prachtig mooi ingericht HEERENHUIS, staande Emmastraat, bij den Hout, voorzien van diverse mooie kamers, voor- en achter tuin. Huurprijs 450 per jaar. TE HUUR OF TE KOOP: Een allergunstigst gelegen KOOPMANSHUIS, aan het groote vaarwater en uitgang in een straat, flink nieuw gebouwd PAKHUIS met twee zolders en mooie woning en kantoor, bijzonder geschikt voor kaashandelaar of granen. Koopprijs billijk. Een KOOPMANSWINKELHUIS met naastgelegen PAKHUIS, het woonhuis bevat vier kamers met allen ruime bergzolders, voorzien van pomp- en regenwa ter, de verkoop geschiedt door gebrek aan een opvol ger, koopprijs billijk. Een flink WINKELHUIS, voor vele zaken geschikt, centrum der stad, aanvaarding direct. Verder diverse perceelen uil de hand te koop, niet in de rnbriek opgenomen. 440. J. B. L. SIM'ÜN, Steenhouwer, Iauni Rffsweg 40. M AliMLiLSLIJP tot onderhoud van marmeren vloe ren. MA TMEEPOLTTOER oor Sehoorsteenmun- tels. Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. l'E KOOP: Meubelen, Stoelen en- Spiegels in ver- s-ehUlenid© stijlen, Kamer meubel en, oo-k aolied' Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP, ALKMAAR. ENIDSEN 113. LANGESTRAAT 68. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratia. TB HUUR AANGEBODEN': HEERENHUTZEN, etaandfo Stuaxtstraaf) nabij 't station IIolL Spoormot) voor- en achtertuin, en van vele gemakken voorzien. Huurprijs per week. Te bevragen bij J. D(B GRA.ACT, Laat 108, Alk maar. Advertentlën van 1—6 regels 25 Cts.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 10