Saterdag IS ihrnl. BUITENLAND. FRANKRIJK. „Ach hoe broos is 't ministerieele levenHeden in 't gestoelte der eere gestegen, heden er ook al weer al Deze prozaische variatie op een meer dichterlijk thema is toepasselijk op de leden van het ministerie- R-bot, dat een eenndaags-kabinet is geworden. De mi nisterieele vreugde is ditmaal al van heel korten duur geweest. Nog uiet eens een lange zitting toefde het ministerie in de Kamer. Op den gewonen tijd werd de zitting geopend, even later legde de minister-presi dent de officieele verklaring af en om half zeven had den de ministers hun parlementaire nederlaag al te pakken. Het bleek gelijk was te voorzien niet mogelijk, dat een jhr. de Savomin Lohman aan het hoofd kwam van een ministerie, na verkiezingen, wel ke aan de socialisten en de vrijzinnig-democraten de meerderheid hadden opgeleverd. Het was overigens geen slechte verklaring, welke de minister-president voorlas. Ten opzichte van de militaire kwestie werd gezegd: De wet op den driejarigen militairen diensttijd is nauwelijks in toepassing gebracht, zij kan dus op het oogenbiik niet in bespreking worden gebracht De militaire wetten zijn, onder allen, die welke het mees te stabiliteit noodig hebben. De regeering zal de spoedige stemming vragen over de wet tot militaire voorbereiding van de jeugd, en de organisatie van krachtige reserves. De voorlezing dezer passage werd den grijsaard reeds moeielijk gemaakt. De socialisten begingen de onhebbelijkheden, die internationaal zijn in die par tij, die toenemen, naarmate zij stijgen in macht en de radicalen meenden het aan hun eer verplicht te zijn het voorbeeld te volgen. Het was, zegt de correspon dent van het Handelsblad, een weerzinwekkend schouwspel, een man, in capaciteiten ver verheven bo ven de meerderheid zijner aanvallers, en wiens karak ter en politiek verleden Ieders eerbied en waardeering verdienen, dpor deze menschen aanhoudend te zien aanblaffen, hinderen en kwellen. Na de voorlezing kwamen eenfge sprekera aan het woord, die verklaarden niet te kunnen stemmen voor den heer Ribot, die wel een respectabel man was, maar niet iemand in wien de linksche groepen vertrouwen konden hebben voor de uitvoering van een linksch pro- gram. De heer Ribot antwoordde. Hij zei ronduit, dat hij de regeering waarlijk niet voor zijn pleizier aanvaard had, en ging daarna uitvoerig in op den ernst van den toestand. „De financiën van de Republiek," zeide hij, „zijn in treurigen toestand; van de 600 millioen schat kistbiljetten, die wij uitgeven mogen, zijn er 583 mil lioen uitgegeven, van de groote banken hebben we nog 200 millioen extra gehad, maar het loopt spaak, als we niet dadelijk leenen. Ik vraag uw vertrouwen niet voor langen tijd, ik vraag het slechts om deze finan- rieele kwestie te kunnen in orde brengen. Vanavond nog denk ik het leeningsvoorstel in te dienenstelt mij daartoe in de gelegenheid." Het was bij oogenblikken treffend, den ouden man, die, dat weet ieder, alleen om zijn land te dienen de regeering heeft aanvaard, als het ware te hooren smeeken hem dit niet onmogelijk te maken, en te zien op hoe vlegelachtige wijze hij daarbij weer door de uiterst linkschen werd gehinderd en in de rede geval len. Hij wilde óók wat zij willen, geheel hetzelfde, maar hij was niet van hun kliekje eo moest dus maar weg, aldus de Hbld.-correspondent. Er was een motie voorgesteld, welke aldus luidde: „De Kamer, den wil eerbiedigend, die onlangs door liet algemeen stemrecht tot uitdrukking is gekomen; vast besloten haar vertrouwen slechts te schenken aan een regeering, die in staat is de krachten der lin kerzijde te vereenigen en Iedere verdere toevoeging verwerpend; gaat over tot de orde van den dag." Die motie werd aangenomen met 306 tegen 262 st. De uiterste linkerzijde juichte daverend toen het stemmencijfer door den president voorgelezen werd. De heer Ribot stond op in zijn bank en verliet de ver gaderzaal, gevolgd door de andere ministers. Het ge juich der socialisten verdubbelde toen de droeve stoet der heengaande ministers voor hun banken langs kwam. Achter elkaar gingen de ministers, den grij zen, gebogen Ribot volgende, de zaal uit Langs de radicalen en socialisten komend, die zichzelve luide applaudisseerden, maakte de oude beer een gebaar, dat zeggen wilde: „Welnu, gij hebt uw zin, mijne heeren, ik ga al Het aftredend kabinet ging naar president Polncaré, met wien het onderhoud een kwartier duurde. De heer Poincaré heeft, volgens de N. Roti Crt., de heer Ribot en zijn ambtgenooten hartelijk bedankt voor hun medewerking en nog in het bijzonder den heer Ribot voor de moeite die hij op zijn leeftijd in zoo be zwaarlijke omstandigheden zich heeft getroost. De ministers zijn daarop heengegaan, behalve de heeren Ribot en Bourgois, die een vrij lang gesprek met den president hebben gehad. Toen de heer Ribot het Elysée verliet, riep een groepje nieuwsgierigen: „leve Ribot!" Honderden menschen, gisteravond samengeschoolc voor de transparanten van de „Matin", hebben een betooging gehouden. Sommige groepen riepen bas la calotte" (weg met de clericalen), andere antwoord den met „leve Ribot, weg met Caillaux". De politie heeft de orde hersteld. Beweerd wordt, dat de heer Viviani nogmaals een opdracht zal krijgen. Men begrijpt, dat het hem niet gemakkelijk zal vallen, een ministerie samen te stel len. Intusschen wie weet waartoe deze ministeri- eele crisis leidt. De nederlaag van den heer Ribot dat is de ne derlaag van den heer Poincaré. Zal de president der republiek de wraakneming der radicalen, die hem niet aan het hoofd van het bewind wilden, zoo maar dek ken? ENGELAND. De Londensche politie deed giste ren een inval in 't nieuwe hoofdkwartier der kies rechtvrouwen, gevestigd in een noordelijke wijk van Londen. Alle papieren zfjn in beslag genomen. ITALIë. Hoewel de staking aan het afnemen Is. komen toch op verschillende plaatsen nog ongere geldheden voor. Te Ravenna, Forli, Fabriano zijn de telegraaf- en te lefoonlijnen door groepen stakers doorgesneden en de spoorwegrails losgeschroefd. Klaarblijkelijk bestonc het plan enkele Bteden te isoleeren, met name Raven na, waar het hoofd der politie doodelijk i9 gewond. De stad is nu vrij kalm, maar in de omstreken is het nog onrustig. Te Cesenatico heeft een. menigte de kerk en het na tionale gedenkteeken in brand gestoken. Te Parma zijn drie officieren en enkele burgers aan gevallen en verwond. In Milaan, Genua en Turijn is de geregelde toestanc hersteld. Een poging om de werklieden der spoorwegwerk plaatsen te Napels tot staking over te halen is, door de tusschenkomst der troepen, mislukt. Bij Rottifilo wierp een troep mannen, die reeds ge- ruimen tijd gewelddadig optraden, met steenea naar de troepen. Uit de ramen van een huis werd boven dien op de troepen geschoten, die toen het vuur be antwoordden. Twee betoogers zijn gedood. GRIEKENLAND. De regeering heeft volgens de Berl. Lok. Anz. aan Turkije een ultimatum gesteld wegens het verdrijven van de Grieken uit Turksch ge- )ied. De reservelichting van de marine van 1906 wordt gemobiliseerd. De verbittering tegen Turkije neemt voortdurend toe, daar de vervolgingen der Grie ken, niettegenstaande alle officieele Turksche belof ten, voortduren. Gisteren kwam de ministerraad bij een om te beraadslagen over de verstandhouding tot Turkije en de vervolgingen der Grieken in Klein-Azië. Aan deze bijeenkomst wordt groot gewicht toegekend. Minister-president Venizeloa begaf zich na afloop van de vergadering naar den Koning om hem het re sultaat van den ministerraad mede te deelen. Daarop confereerde de heer Venizelos langen tijd met den mi nister van marine. Tien schepen verlieten de Piraeus om de Grieksdie vluchtelingen uit Klein-Azië naar Orlekenland, voor het grootste gedeelte naar Saloniki, te brengen. Op de eilanden Chios en Mytilene zijn 1200 vluchtelingen. Totaal hebben thans 40.000 GriekBche vluchtelingen Klein-Azië verlaten, De regeering heeft de buitenslands vertoevende Grieken, die behooren tot de reserve van de marine, opgeroepen zoo spoedig mogelijk naar hun vaderland terug te keereu. Men rekent er dus op, binnenkort vijandelijk tegenover Turkije te komen staan. Minister president Venizelos verklaarde dan ook, dat de toe stand ernstig, zeer ernstig zelfs, is geworden. De regeéring weet aldus de heer Venizelos dat, zoo er geen eind komt aan den jammerlijken toe stand, het haar plicht is zich niet te vergenoegen met beklag over den rampspoed der vluchtelingen. (Dave rende toejuichingen). Op dringend bevel van de Turksche regeering heeft de Turksche gezant te Athene zijn reis onderbro ken en is gisteravond van Saloniki naar Athene scheep gegaan. ALBANIë. De ministerraad besloot den opstande lingen een ultimatum te zenden, waarin zij binnen 24 uur onvoorwaardelijke onderwerping en uitlevering der wapens eischt. Voor het geval de opstandelingen dezen eisch afwijzen, zouden heden de regceringstroe- pen hen van drie zijden aanvallen. NOORWEGEN. Een ingezetene van Bergen heeft, ter viering van de honderdjarige onafhankelijkheid, zijn stad bronzen standbeelden van Bjömson en Grieg aangeboden. Hij heeft de keuze van den beeld houwer aan de weduwen overgelaten. De twee beel den komen waarschijnlijk voor den nieuwen schouw burg te staan. ZWEDEN. De beweging voor 's lands verdedi ging heeft ten gevolge gehad, dat zich verleden jaar 64.000 mannen hebben aangemeld bij de scherpscnut- ters-vereenigingen. Aan de oefeningen nemen nu ongeveer 200.000 mannen deel. MEXIKO. Generaal Carranza zou den bemidde laars te Niagara Falls kennis hebben gegeven dat hij een vertegenwoordiger zal benoemen voor de confe rentie. AMERIKA. Nog in den loop van de huidige con greszitting te Washington zal de wet op het drank verbod, waarbij in het geheele land de verkoop van alcoholische dranken wordt verboden, in stemming worden gebracht, daar zoowel de regeering als de lei ders der democratische partij deze kwestie vóór de in den herfst te houden congres-verkiezingen geregeld wenschen te zien. Gemengde Mededeelingen. HET DRAMA VAN EEN KIESRECHTVROUW, In Londen heeft een jonge actrice Joan Lavender Guthrie in de tooneelwereld Laura Grey geheeten, die aangesloten was bij de kiesrechtvrouwen, een einde ge maakt aan haar leven, door zich te vergiftigen. Men vond haar dood in haar woning, omgeven door fles- 8chen, waarin veronal was geweest. Ze was een intelligente jonge vrouw, die het leven inging met hooge idealen, doch onder de noodlottige bekoring geraakte van het milltantisme en daardoor geestelijk schipbreuk leed. Ze studeerde zeer veel en had ideeën over sodalis me, en wilde haar leven geven voor haar minder goed bedeelde zusters. Ze sloot zich bij de militante kies- i echtvrouwen aan toen ze achttien jaar was, doch tof haar 21ste bleel ze werkeloos. Toen ze eenmaal meedeed, werd ze vier maal gevan gen gezet, in 1912 zelfs voor een half jaar. Ze paste toen de hongerstaking toe en moest kunstmatig gevoed worden, doch weldra keerde ze zeer ziek naar huis te rug. Men vond nog een laatste brief aan haar moeder, dia als volgt luidde: „Lief moedertje, De hoop dat je deze dwaze brie! niet spoedig zult krijgen en op een wijze die je niet zeer zal aangrijpen Ik houd zooveel van je. Ik sluit hierbij een paar din' gen in. waarvan ik niet weet, wat ermee te doen, maar ik denk niet dat je hier terug behoeft te komen, want ik heb niets nagelaten, wat jou onaangenaamheden kan bezorgen. Er zijn enkele brieven, die ik niet wilde vernietigen zooals je er zelf waarschijnlijk ook wel hebt en eenige betaalde rekeningen. Zoover ik mij kan herin neren bezit ik geen gela. Ik vind het een goed besluit te sterven, en ik heb de schoonmaakster gezegd, wat ze met mijn japonnen moet doen. Je moet niet denken, lieve moeder, dat ik heelemaal ongelukkig ben. Wanneer ik berouw heb, dan is dat het gevolg van mijn eigen gedrag, en in het laatste jaar heb ik eenige werkelijk goede menschen leer en kennen, zoowel mannen als vrouwen. Wanneer je hen te eeniger tijd ontmoet en ze spre ken over mij, breng hen dan mijn groeten over, zelfs wanneer ik hen op slechte wegen mocht hebben ont moet. Denk geen oogenbiik, dat hetgeen ik heb gedaan een gevolg is van ons laatste gesprek. Ik heb de laat ste zes maanden, iederen nacht veronal ingenomen. Ik heb je om den tuin geleid omdat ik wist dat je kwaac zoudt zijn, als ik je de waarheid vertelde. Natuurlijk zal de lijkschouwer het „tijdelijke waanzin" noemen, doch ik denk, dat het wel het verstandigste is wat ik kan doen. Ik ben alleen heel, heel vermoeid van het gewone leven, en ik kan niet begrijpen dat het voor de werelc een verlies zou zijn, wanneer ik er niet meer ben. Het lijkt laf, dat weet ik, maar ik zou je maar ongelukki ger maken wanneer ik bleef, lieve ziel, want er zijn enkele levenswegen, waarvan men niet kan en ook niet wil afwijken. Je bent zoo rein en goed, dat het wreed is, dit aan je te schrijven, maar ik voel dat ik gelijk heb Ik voel dat jij, die zoo rein bent een meer of min der bedorven leven hebt gehad, en dat geeft mij het geloof, dat er een andere sfeer moet zijn voor men schen als jij, waar ongeluk en teleurstelling buiten geworpen worden. Niemand ter wereld kan een be ier oi sympathieker moeder gehad hebben dan J. L. DE RAMP VAN DE „EMPRESS OF IRELAND." Te Liverpool is de „Alsatian" aangekomen met 47 passagiers en 126 leden van de bemanning van de „Empress of Ireland." Roerende tooneelen speelden zich hij de aankomst van het schip af bij de ontmoe ting van de geredden met hunne verwanten. Nieuwe mededeelingen omtrent de ramp konden de geredden natuurlek niet doen. EEN LEGER DES HEILS-CONGRES. Te Londen werd Donderdag het groote congres van het Leger des Heils geopend. Er zijn 21UU afge vaardigden van overzee voor. overgekomenuit China, Japan, Australië, Canada (men weet, weik vreesehjk lot do meeste Canadeesche Heilsoldaten op de Em press of Ireland heeft getroffen), van Jaca, uit Zuid- Airika en zoo voorts. Uit de vreemde landen zijn de mannen en vrouwen in hun vaderlandsche dracht ver schenen. Er zal in 34 talen gesproken worden. Het Deensche contingent was veei kleiner, doch er waren zeer fraaie boereucostuums bij en toen zij voor den Generaal stonden, daalde opeens uit den kap van het gebouw een regen neder van kleine Heilsleger- vlaggetjes, waarop men las. „God bless the General 1 Greeting from Denemark". Geweldig groot was de delegatie uit de verschillen de staten van Noord-Amerika; niet minder dan 800 zijn overgekomen. Zij marcheerden over het plat form. voorafgegaan door de zuster van generaal Booth, als bevelhebster, en toen zij bet gestoelte gena derd was, waarop haar broeder stond, kwam deze daar af en zij omhelsden elkaar met innigheid. Al de Amerikanen droegen wijnroode flambard-hoe den en in hun midden liep er een, die gestoken was in het costuum van Uncle Jonathan. Een treffend oogenbiik was het binnenkomen van het Canadeesche contingent het had zooveel groo- ter moeten geweest zijn de droeve ramp op de St. Lawrence-rivier had die gelederen zoo gedund! Hun muziekkorps deed een treurmarsch hooren en allen in de zaal waren eerbiedig opgestaan, toen de Canadee- zen langs den generaal kwamen. Daarna volgde een kleurige optocht der Indiërs, mannen en vrouwen van Britsch-Indië en Ceylon, ge dost in hun kleurige kaftans, dragende de fraaie tur bans; door hun kleedij en de Oostersche waardigheid waarmede zij marcheerden, maakten zij een grooten indruk op het publiek. Meer eigenaardig dan wel fraai wa9 de optocht der Zulus. De vrouwen waren gehuld in donkergele man tels van ruwe stof, de mannen waren gedost in hun krijgscostuum. Op het hoofd droegen zij een zonder linge bedekking van beestenhuid, allerlei veeren en buffelhorens en als zij den Generaal genaderd waren, voerden zij, houdende hun schilden en lansen onder oorverdoovend geschreeuw over hem heen, hun zon derlingste krijgsdansen uit Na de Nieuw-Zeelanders kwamen onder het „Wien Neerland's Bloed" de Javaantjes onder leiding van luit.-kolonel De Groot cn zijn gade. De Javanen droe gen ook hun nationale costuums; sommigen hielden de kleurige pajongs boveu hun hoofd en enkele vrou wen maakten voor den Generaal den nationalen „sem- bah". De delegaties van Duitschland en Frankrijk waren mede buitengewoon groot in aantal. Al de Franschen droegen de nationale vlag en zongen de zaal binnen komende, de „Marseillaise", waarmede door velen in de zaal werd ingestemd. Achtereenvolgens kwamen nu drie contingenten in zeer schilderachtige kleederdrachten, eerst de No ren, die de costuums droegen uit verschillende deelen huns lands; dan onze Hollandsche vrouwen, die al niet minder applaus verwierven en in de derde plaats de Zweden, die ook een zeer kleurrijken stoet vorm den. Het laatste contingent was dat van Groot-Brittan- nië, dat de zaal binnenkwam onder het spelen van „Hearts of oak are our ships". Toen was het gedaan en was het reusachtig arena geheel gevuld en toen een oogenbiik later al die men schen zich verheven hadden van hun zetels en onder leiding van den Generaal aanhieven: „All hail the power of Jesus' name", blikte men uit de loges over een kleuren-mengeling en een wonderlijkheid van cos tuums als misschien nooit te voren is bijeen geweest. In de Albert Hall, waar het congres wordt gehou den, is het een ware wereld in het klein, een wereld, ontstaan in het brein van één enkel man, die nog geen 90 jaar geleden te Nottingham werd geboren. Het toeval wilde hedenavond, dat ik (aldus vertelt de Hb.- correspondent te Londen,), in High Street uit den om nibus stappende, dadelijk door een naderend muziek korps hoorde spelen: „O, schitterende kleuren van Nederland's vlag", en aangezien die weg leidt naar den Albert Hall, begreep ik dat het Nederlandsch contingent van het Heilsleger op weg naar de plaats, waar de „Generaal" de gedelegeerden zou verwelko- Een hevig onweer, gepaard met een wolk breuk en een hagelstorm, richtte in de omgeving van Gelsenkirchen groote schade aan. Op verschillende plaatsen lag de hagel 40 c.M. hoog. De veldvruchten werden voor het grootste gedeelte vernield. De politie te Dresden heeft in een hotel een post meester uit Krakau in hechtenis genomen, die daar 120.000 had verduisterd. Hij bezat nog 1200. BINNENLAND. men, in aantocht was. En een oogenbiik later daar kwamen zij dan ook aan, de landgenootenvoorop drie hunner, die de vlag van het Heilsleger en twee Nederlandsche vlag gen met den oranjewimpel daaraan, droegen, daar achter de ongeveer 130 mannelijke en vrouwelijke Heilssoldaten, die naar Londen gekomen zijn voor het congres. In de groote zaal trokken 24 stoeten van afgevaar digden lang9 den tegenwoordigen generaal Booth. Het was een kaleidoscoop van kleuren, een optocht van de fraaiste en vaak allerwonderlijkste costumes. Daar kwamen de mannen van Korea met hun zon derlinge zwarte hoeden op het wit getulbande hoofd; sommigen hunner droegen als hoofddeksel een reus achtige, gevlochten mand, die zij even op den grond legden, om dan diep neder te buigen, tot handen en hoofd den vloer raakten, als eerbiedoetoon aan den Generaal. Dan kwam het contingent van Australië, mannen en vrouwen droegen khaki-unifonnen en als zij voor bij den Generaal marcheerden, deden zij den door dringenden Australischen ko-ko-é-kreet klinken en zwaaiden kleine oranje-kleurige vlaggetjes. KORTE BERICHTEN. In Berlijn vermoordde een jonge man een meisje door 17 messteken, omdat zij de verloving met hem had afgemaakt. Ook de moeder van het meisje werd ernstig gewond. Tijdens een processie te Neurenberg vielen 80 personen flauw door de hitte. Inbrekers hebben uit de kantoren van een tand heelkundige te Parijs ongeveer 500.000 tanden in goud, platina en zilver ontvreemd. De waarde van het gestolene bedraagt 4.800.000. Tijdens een processie brak onder de gestraften in het bagno te Figueras in Catalonië op- stand uit. De directeur werd vermoord. De troe pen moesten een waar beleg doorstaan tegen de gevan genen en zich diet geweervuur verdedigen. Alle bewa kers werden gedood cn gewond. Een automobiel, waarin vijf personen gezeten waren, viel bij Toulouse in een afgrond. Alle inzittenden werden gedood. Bij het afgraven van een slakkenhoop bij Dort mund liet plotseling een groot steenblok loseen aan tal arbeiders werden meegesleept in de diepte. Reeds vier arbeiders werden levenloos opgegraven. „VROUWENADEL." Te Nijmegen is opgericht een vereeniglng „Vrouwen- adel," welke zich ten doel stelt de cnristelijke begin selen betreffende de vrouwelijke kleeding èn zelf in beoefening te brengen èn bij anderen te verspreiden. Een vereeniglng die opkomt voor den adel der vrouw en ingaat tegen de onchristelijke en onzedige kleeding onzer dagen. HET CONFLICT IN HET BOUWBEDRIJF TE AMSTERDAM. Gisteren werd door de Alg. Patroonsvereeniging het volgende schrijven gezonden aan de Bouwvaksjouwer lieden- en Opperlieden-Vereeniging „Ontwaakt door Nieuw Leven, als antwoord op haar schrijven van 11 Juni j.l. „Met leedwezen namen wfj kennis van uw schrij ven d.d. gisteren, waarin U ons mededeelt nLi in te gaan op onzen brief van 10 Juni j.l. „Het blijkt dus dat u niet bereid zijt de zonder eenigen redelijken grond begonnen werkstaking bij den heer Munnik op te heffen. „Nu U zich het recht voorbehoudt Uwe toezegging als niet gedaan te beschouwen, moeten wfj onzerzijds U berichten, ons niet meer gebonden te achten aan on ze brieven van 1, 9 en 10 Juni 1914." VERMIST. Zondag j.l. ging een landbouwer te Wieringen een bezoek brengen aan diens zoon, die te Opmeer woont. Dinsdag is hij van Opmeer weder per tram naar Schagen vertrokken. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. Men vreest, dat hem een ongeluk is over komen. KRANKZINNIGENGESTICHT TE MEDEMBLIK. Naar aanleiding van de Memorie van Antwoord in zake de aanvullingsbegrooting voor Binnenlandsche Zaken voor de verbouwing van het gesticht te Me- demblik, heeft de commissie van rapporteurs nogmaals een verslag het licht doen zien, waarin zij klaagt, dat ook bij die Memorie geen voldoende licht wera ver spreid. Zoowel het plan zelf als de raming acht zij slordig voorbereid. Zij vraagt den Minister een nauwkeurig onderzoek, of niet wijziging moet worden gebracht in de manier, waarop door de ambtenaren wordt te werk gegaan bij het aanvragen van gelden, zoowel als bij het over schrijden van kredieten. IN DE GEVANGENIS GETROUWD. In de gevangenis te Utrecht is Donderdagnamiddag een trouwplechtigheid voltrokken. Een gevangene, die nog eenigen tijd voor de borst heeft, wenschte in het huwelijk te treden. Vermoedelijk om de zekerheid te hebben, dat zijn bruid niet zou worden ingepalmd door een ander in den tijd, dat hij nog in eenzame afsluiting zal moeten doorbrengen. Vandaar de trouwerij in de gevangenis. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand ging naar de gevangenis aan het Wolvenplein, waar ook de bruid verscheen. De gevangene werd voorgeleid, tee- kende, groette zijn echtgenoote en ging weer terug naar de cel. De bruid mocht de deur voor zich ont sloten zien en ging naar de nieuwe woning. Een trouw met een droefgeestig karakter. Zonder zon en zonder myrrhe. (U. D.) 22 ONGELDIGE INSCHRIJVINGEN. Door de commissie van toezicht over het provinci aal gesticht Meerenberg, werd gisteren aanbesteed de bouw van twaalf blokken van twee éénsgezinswonin gen. Ingekomen waren 23 biljetten, waarvan er 22 ae bepaling bevatten, dat alleen ingeschreven werd onder voorwaarde, dat in geval van werkstaking, uit geschreven door erkende vakvereenigingen, de opleve ringstermijn verlengd zou worden met den termijn der staking. Al deze 22 biljetten werden ongeldig verklaard. KORTE BERICHTEN. De Prins heeft 25 geschonken aan het comité tot oprichting van een gedenkteeken bij Quatre-Bras. als bewijs van belangstelling in het streven van dat comité. Naar het Hbld. verneemt Is de Amsterdamsche diamanthandelaar Pinheiro door het „Court d'Appèl" te Brussel vrijgesproken van de door eenige Antwerp- sche handelaren tegen hem ingediende aanklacht we gens oplichting. Verleden jaar zijn te Breukelen aan de Vecht geen onafhankelijkheidsfeesten gehouden. Men heeft nu besloten, alsnog dit jaar die feesten te houden. Op den Zeeburgerdijk te Amsterdam is Don derdagavond het tramverkeer circa 1% uur gestremd geweest ten gevolge van den hevigen regen, waardoor in den tunnel aan die dijk het water niet wegzakte. Een 32-jarige insluiper, die gister in een winkel te Amsterdam een busje der Kinderkolonie ontvreemd de, werd op faeeterdaad betrapt en onmiddellijk gear resteerd. De man bleek pas voor zes weken uit een krankzinnigengesticht te zijn ontslagen. Te Delft trachtte een net gekleede vreemdeling bij een winkelier een paar kostbare vaasjes in den zak te steken. De man bleek lijdende ie zijn aan klepto- manie. Voor Zuid-Afrikaansche rekening is de eenjari ge stier „Max VII," van den heer K. Blaauboer te Schagen, gekocht voor de kapitale so mvan f 2400. Aan het eind van een verslagje eener kermisuit- voering in de Dorat. Crt.: Dit alles nog ter compli- menteering van het zeer ruim voorziene programma. Sinds Vrijdag een week wordt uit Helder het 11- jarig zoontje van den bootsman van der Vlies ver mist. Pogingen tot opsporing zijn zonder resultaat gebleven. Gistermorgen is naar het huis van bewaring te Tiel overgebracht de tijdelijke klerk J. S., verdacht ten nadeele van zijn patroon, een advocaat, een doosje met gouden tientjes ontvreemd te hebben. Gisternamiddag is te Haarlem een dienstbode aangereden door een auto. Haar fiets werd totaal vernield en de dienstbode werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Het onderzoek van den Gezondheidsdienst heeft aangetoond, dat het snoepgoed dat de drie kinderen uit de Palmstraat te Amsterdam hebben gebruikt, ten gevolge waarvan zij ziek zouden zijn geworden, geen schadelijke bestanddeelen bevatte. Te Haarlemmermeer sloeg de bliksem in een landbouwsckuur, die geheel afbrandde. Boven Tiel ontlastte zich een zeldzaam zwaar onweer, vergezeld van een hevige regenbui, welke spoedig de straten blank zette cn in vele woningen overstrooming veroorzaakte. Het werd daarbij zóó donker, dat in vele huizen het licht moest worden ont stoken. Te Ophemert bij Tiel werd een paard in de wei de gedood. Te Heeren veen werd een koe, te Zoelen een paard door den bliksem gedood. Boven Zuid-Limburg woedde eveneens een hevig onweer, met veel regen. Te Stein, bij Sittard, sloeg de bliksem in twee huizen, die tot den grond afbrandden.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 13