I SecretMiinpester. eene DIENSTBODE, YICTOBIA-WATEB DIENSTBODE gevraagd. een flinke DIENSTBODE, een zindelijke Huishoudster P.O. ZOO SPOEDIG MOGELIJK een KNECHT gevraagd pi algemeene voorwaarden (geen nieuw strafbaar feit, geen misdraging) is hij niet te laag. De commissie mist in het ontwerp de mogelijkheid van verkorting van den proeftijd. Wenschelijk is dit b.v.. indien onder leiding van de reclasseeringveree* nigtng tot emigratie wordt overgegaan. Omtrent het beginsel der zekerheidstelling voor de nakoming der voorwaarden is de commissie verdeeld. Terwijl eenerzijds het beginsel wordt toegejuicht en vergeleken wordt met de vrijlating tegen borgtocht uit de voorloopige hechtenis, zooals dit in verscheidene wetgevingen bekend is en in het ontwerp-Strafvorde- ring is voorgesteld, wordt anderzijds tegen den eisch van zekerheidsstelling aangevoerd, dat de arme of minvermogende geen zekerheid stellen kan. Aan dit bezwaar zou zijn te gemoet te komen, indien de re- classeerings-vereenigingen voor de minvermogenden die taak konden op zich nemen. Ook zal het wel niet uitblijven, dat de vakvereeniging, waartoe de veroor deelde behoort, voor hem zekerheid stelt of zich daar voor sterk maakt. Er blijft echter altijd nog een juridisch bezwaar be staan. Indien men in de veroordeeling met V. S. on der bepaalde voorwaarden ziet een bijzonder soort straf, naast de andere in de strafwetgeving bestaande straffen, dan past in dit kader niet de verplichting tot zekerheidsstelling, die aan de V. S. het karakter geeft van een gunst. Daarenboven moet de toepassing van de V. S. niet van den aanvang af kunnen afhangen van den veroordeelde zelf, en door de zekerheid niet te stellen verijdelt hij de V. S, De voorwaardelijke invrijheidstelling, die tot nog toe zeer weinig wordt verleend al dadelijk, omdat zij slechts is toe te passen, indien de veroordeelde lan ger dan drie jaar in de gevangenis heeft doorgebracht zal zegt de commissie) een instituut worden van veel grooter beteekenis. Zij zal voortaan kunnen wor den toegepast, wanneer de veroordeelde negen maan den in de gevangenis heeft doorgebracht en tevens drie vierden van zijn straf heeft ondergaan. Met de ruimere toepassing zal ook de instelling van karakter veranderen, en terecht. De voorwaarde lijke invrijheidstelling is tot nog toe te veel beschouwd als een gunst, als een oremie op goed gedrag in de gevangenis. In de eerste plaats behoort zij te zijn een middel tot reclasseering zooveel mogelijk toe te passen op allen, die voor reclasseering vatbaar zijn. Daarbij moet niet een rol spelen, althans niet een rol van beteekenis, de omstandigheid, dat indertijd het feit zoo ernstig' was. Of de dader nog terecht te brengen is, moet bij de beoordeeling de hoofdvraag zijn. Echter gaat, naar het oordeel der commissie, het ontwerp niet ver genoeg. Er is geen reden, de voorw. invrijheidstelling ook niet toe te laten bij veroordee- lin tot levenslange gevangenisstraf, waarbij ook thans jratie voorkomt. Beter is dan de voorw. invr., want laarbij kan toezicht worden uitgeoefend. De instelling van den verlofpas kan, meent de com missie, gemist worden. WEER VREEMDELINGEN LASTIO OEVALLEN. Wederom, zoo schrijft de Haarlemsche correspon dent van de Tel., valt een geval van ergerlijke balda digheid, jegens vreemdelingen te vermelden De president van de „Yachting-club Belgique", die sedert Donderdag op een tocht door ons land met zijn jacht te Haarlem vertoefde, heeft een klacht gedaan over het optreden van de straatjeugd. Deze heeft zijn dames achtervolgd en met vuil gegooid. Ook hebben de jongens geprobeerd de touwen, waarmede het jacht in het Zuider-Spaarae gemeerd lag, door te snijden, wat echter niet gelukte. MOBILISATIE-VOORSCHRIFT ZOEK. Naar „de Fakkel" verneemt, heerscht er bij het ze vende regiment infanterie te Amsterdam eenige con sternatie. omdat het mobilisatie-voorschrift op een der compagnieën is zoek geraakt. De stukken moeten spoorloos verdwenen zijn. Een commissie, uit offi cieren bestaande, is bezig met het instellen van een streng onderzoek naar het gebeurde. IN EIGEN BEHEER De gemeenteraad van Wormer besloot gisteren de exploitatie van de gasfabriek in eigen beheer te ne- men. Tot directeur der fabriek werd benoemd de heer H. J. Loggers, reeds als zoodanig werkzaam bij de pach ters, de heeren Bakker en Spruit te Helder. EEN NIEUWE EEDSFORMULE! De president der Qroningsche rechtbank had er veel moeite mee een tamelijk doof vrouwtje den eed af te nemen, 't ging woord voor woord. Eindelijk was men er. Mooi! zei de president voldaan. Mooi! klonk het uit *8 vrouwtjes mond. Een nieuwe eedsformule! HET GEBEURDE TE ARNHEM. De inspecteur van politie v. d. M., te Arnhem, die bij de botsing tusschen politie en burgers in den nacht van 9 op 10 Mei in de Hommelstraat aldaar, den 22- jarigen v. d. Post uit Amsterdam heeft doodgescho ten, zal binnenkort voor de rechtbank te Arnhem te reent staan wegens doodslag, subsidiair le wegens mishandeling met doodelijken afloop, subsidiair 2e wegens het veroorzaken van den dood door schuld. EEN MOOI BOD. Door de directie van de Imperial Gar Company te Antwerpen is, schrijft het HbkL, aan de gemeente Bergen op Zoom een bod van 500.000 gedaan voor de gemeentegasfabriek aldaar. Het plan is dan deze fabriek te verbouwen of in haar plaats een nieuwe te stichten en vervolgens alle tusschen Bergen op Zoom en Antwerpen gelegen plaatsen daaruit mede van licht te voorzien. Voorwaar een mooi bod, als men weet, dat de Bergen op Zoomsche fabriek dringenc vernieuwing en uitbreiding noodig heeft. DE ZIEKENFONDSKWESTIE. Ook te Purmerend is, schrijft de Maasbode, de Zie kenfondskwestie actueel geworden. De afd. Water landPurmerend van de Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst heeft buiten de belanghebben de leden der beide alhier bestaande ziekenfondsen om per circulaire bekend gemaakt dat de wekelijksche con tributie" voor hen, die lid willen worden van het door de afdeeling verplichtend gesteld en alleen erkend fonds, gesteld is op 12V2 ct., d. i. 2xh ct. hooger dan tot nog toe. Verder is vastgesteld, dat de leeftijdsgrens voor con tributie-verschuldigde leden zal zijn 16 jaar in plaats van 17 jaar. Tegen een dergelijk ingrijpen heeft men willen pro testeeren. De K. S. A., Middenstand en Volksbonc hebben een openbare vergadering belegd, waarop als spreker optrad Dr. Hoffman van Gouda, die zijn standpunt uiteen zette als arts en als Roomsch-Katho- liek burger. Ten slotte werd een motie aangenomen waarin het ernstig misnoegen werd neergelegd, ontstaan door het eigenmachtig, met voorbijzien van de rechten der le den, ingrijpen van de afdeeling WaterlandPurmer end en omstreken UIT URSEM. De Vereeniging „Ziekenhulp" alhier hield gisteren hare gewone jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 49 leden telt en de kas met een batig saldo van 254,70 sloot Aan de nagedachtenis van den man, die van 1881 het voorzitterschap bekleedde, die met en voor deze nuttige instelling leefde, werden woorden van dank bare erkentelijkheid gewijd. Diens zoon, de heer S. Laan, werd tot voorzitter dezer vereeniging gekozen. UIT HEERHUGOWAARD. De zware onweerebui, welke Donderdagavond over een deel van onzen polder trok, heeft den veehouders J. Bakker en D. Leegwater, beiden aan den Obdam- merdijk, een koe gekost: de dieren bleken door den bliksem getroffen en geaood. Door P. Wijdenes, knecht bij den landman Jb. Leegwater, werd in de sloot een luchtballon drijvende gevonden. Aan dezen ballon was een briefje ge hecht, waarop toezending van een briefkaart werd verzocht aan een adres in Frankrijk, meldende tijd en plaats van vinding. Toegezegd werd een souvenir als belooning. Door Wijdenes is aan het verzoek voldaan. UIT OUDORP. Bij Kon. Besl. van 10 dezer is goedgekeurd, dat de heer G. Bos Wzn.. burgemeester dezer gemeente, benoemd is tot tljdelp secretaris dezer gemeente. UIT BERGEN. Te Haarlem slaagde gisteren voor acte 1. o. mej. N. N. Lehman, alhier. Bij de hedenmorgen gehouden aanbesteding van het vervoeren van 50.000 straatsteenen van het ka naal naar het Woud onder deze gemeente voor reke ning van het Algemeen Polderbestuur alhier, werd geschreven als volgt: H. Vossers voor 3.75 per duizend steenen, I. Min voor 3.60 per duizend, P. Brakenhoff voor 3.49 per duizend en C. Floor voor 2.99 per duizend. Het vervoeren werd aan den laagsten inschrijver C. Floor gegund. UIT OUDE-NIEDORP. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Ou- de-Niedorp en Veenhuizen is beroepen de heer J. J. T. Spaargaren, candidaat te 's-Gravenhage. LAATSTE BERICHTEN. GRIEKENLAND EN TURKIJE. KONSTANTINOPEL, 13 Juni. In verband met de Grieksch-Turksche spanning zouden de groote mo gendheden het voornemen hebben om een gemeen- schappelijken stap zoowel bij de Turksche als bij de Grieksche regeering te ondernemen. Deze stap zou zeer spoedig te wachten zijn. DE MINISTERIëELE CRISIS IN FRANKRIJK. PARIJS, 13 Juni. De bladen publiceeren een uit voerige lijst met de namen van de afgevaardigden, die gisteren in de Kamer aanwezig waren. Tevens staat daarbij aangegeven welke afgevaardigden voor en te gen de regeering hebben gestemd. Daaruit blijkt, dat van de Linkerzijde zes personen zich van stemming hebben onthouden, hoewel zij niet gekant waren tegen de driejaarswet. Een der afgevaardigden verklaarde, het ministerie- Ribot niet geslagen is, doch eenvoudig weggeschopt is. Als bewijs van de minachting welke men van de zijde der vooruitstrevende linkerzijde het Kabinet toe droeg, geldt, dat men slechts 2e rangs-sprekers in het vuur bracht om het ministerie te bestrijden. Een de- bat met groote redevoeringen heeft aldus niet eens plaats kunnen vinden. De vreugde der geunifieerde radicalen, radicaal-socialisten en socialisten is onbe schrijfelijk. De hoofdartikelen van de bladen dezer richtingen geven daarvan het bewijs. De eischen der overwinnaars zijn thans zeer hoog. In het kamp van degenen, die de nederlaag leden, is de teleurstelling zeer groot. In de perecommentaren van de bladen, welke de regeering met instemming hadden begroet, wordt van de afgevaardigden, die het mini sterie ten val brachten, gesproken van landsverraders. DE FRANSCHE MINISTERIEELE CRISIS. PARIJS, 13 Juni (V. D.) President Poincare heeft den heer Viviani de vorming van een kabinet opgedra gen. STADSNIEUWS. NIEUW SLUISPLAN. Naar wij vernemen is er een comité gevormd, dat ten doel heeft het tot stand komen van een nieuwe schut sluis in den dijk van Geestmerambacht op grondge bied van Oudorp, te bevorderen. Het comité bestaat uit de heeren Brinkman, burgemeester van Noord- scharwoude, Bos, burgemeester van Oudorp, Hout- kooper te Broek op Langendijk, Schuitemaker te Nd.- Scharwoude en Dil te Koog aan den Zaan. De bestaande schutsluis bij de Zes Wielen moet in meer dan één opzicht niet meer aan de eischen van een zich uitbreidend scheepvaartverkeer voldoen. Zij is te klein van afmetingen. Het gebeurt in den herfst meermalen, dat 10 12 motor-schepen voor de sluis liggen, waardoor veel tijd verloren gaat, voordat alle geschut zijn. Het water is op sommige plaatsen te ondiep. Door een nieuwe, grootere schutsluis te bouwen in den dijk van Geestmerambacht, zou men van den mooien Waterweg van den Schermer kunnen profitee- ren en het scheepvaartbedrijf verder kunnen leiden over den Omval. Hierdoor zou de afstand tusschen Broek op Langendijk en Amsterdam aanzienlijk wor den bekort, hetgeen den afzet van groenten van de Langedijken ten goede zou komen en een besparing zou geven aan petroleumverbruik. Ook Schagen, Winkel, Opmeer etc. zouden van de ze verbetering profiteeren. De kosten van het plan zijn op 70.000 h f 80.000 geraamd. De schutsluis zou dan 18 voet breed en 25 meter lang worden. Het comité heeft den Commissaris der Koningin ervan in kennis gesteld, die er wel ooren naar moet hebben, vooral omdat bij verwezenlijking de Vlotbruf heel wat minder geopend behoeft te worden. Ook b: de directie der Noord-Hollandsche Tramweg Maat schappij moet het plan deswege sympathie hebben ge wekt. Een 60-tal vaste schippers zullen bij verwezen lijking niet meer door Alkmaar gaan, maar onze stad rechts (d. i. voor neringdoenden links) laten liggen. De opbrengst van de havengelden aan de Zeswielen zal natuurlijk minder gaan bedragen, daar deze eventueel grootendeels aan Oudorp zullen komen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de schippersveree- niging „Schuttevaer" de totstandkoming van deze nieuwe schutsluis bevorderen. DE OUDE DAG. Puffend en s too tend had ze de laatste dagen haar taak langs de hobbelige rails volbracht, maar van ochtend kon ze Alkmaar niet meer halen, de oude ma chine der Noord-Zuid-Hollandsche Tramwegmaat schappij. Aan de Vieretaten weigerde ze beslist ver der te gaan, zoodat de passagiers moesten :uitstappen der te gaan, zoodat de passagiers moesten uitstappen. Door den tram van 10.45 werd de dienstweigeraar voortgeduwd naar het eindpunt aan den Nieuwlander- singel Het was mooi weer en de afstand was kort. Maar wanneer die machine eens op een regenachtigen dag ergens tusschen Limmen en Castricum haar diensten had geweigerd 1 Zij moet een even oude zuster heb ben als die nu maar niet een minder gunstige gele genheid uitkiest om den reizigers in den steek te laten HET ONWEER. De onweerebui, die Donderdagavond ook boven on ze stad woedde, heeft te Haarlem veel schade ver oorzaakt. Verschillende pleinen stonden in een kwartier blank en in verschillende huizen stroomde het water tot 75 centimeter hoogte naar binnen. Een bewoner moest een gat in den vloer hakken, om het water kwijt te raken. RIJDEN IN VERKEERDE RICHTING. Door de politie zijn de laatste dagen een groot aan tal processen-verbaal opgemaakt terzake het rijden in verkeerde richting door straten en langs grachten. TRAGISCH. Met haar beide kinderen, twee jaar de een en nog maar vier weken de andere, was ze gisteren van Am sterdam naar hier gekomen, om haar man te bezoe- cen in de gevangenis. Zooveel had zij door hard wer ken overgespaard, dat ze in staat was haar man den jongstgeborene eens te laten zien. Het bezoek had haar aangepakt, de kindertjes had den haar vermoeid en om wat uit te rusten was ze gaan zitten op een bank. Aan twee dames, die daar ook zaten, vertelde ze van haar leed en haar strijd. Met bezorgdheid keken de dames naar het kleme a 400, 88 koeien en ossen f 160 a 800, 78 nueht. kalveren f 10,— a 26,15 magere schapen f20. a f 28,—, 0 vette ld. Jf 0 a 0, 99 lammeren f 12 a 17, 4'0 magere varkens f 18,a 29.—, 812 big- i u, a 12,—, 7 bokken en geiten f 8,— a 10,—, kleine bokjes f 1 a 2.50, boter per 1/oK.G. hoog- ijs }f 0.60, POSTERIJEN. Met ingang van 16 Juni wordt de heer J. A. Kops, brievenbesteller alhier, werkzaam gesteld als leerling- conducteur der brievenmalen te N. Schans en met ingang van 1 Juli wordt H. van Drunen, brievenbe steller alhier, werkzaam gesteld als leerling-conduc teur der brievenmalen te Amsterdam. DE VOLKSBANK. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van den heer J. H. Elfring en vier anderen te Alkmaar, omtrent het beheer der Coöperatieve Vereeniging „De Volksbank" en het faillissement dier Vereeniging. NAAR HET PESTOEBIED. Een der landgenooten, die naar Indië gaat om mee te strijden den grooten strijd tegen dezen afschuwelij ken vijand, de pest, heeft ons beloofd enkele indrukken van zijn reis en van de ervaringen op Java te zullen geven. In dit nummer vinden de lezers den eersten brief. DENK OM UW BELASTING! Aan belanghebbenden zij even in herinnering ge bracht, dat de eerste helft van alle aanslagen wegens grond- en personeele belasting vóór 1 Juli a.s. be hoort te ziin voldaan. ALKM. BAD- EN ZWEM1NRICHTINO. Van 5 Juni tot en met 12 Juni zijn genomen: door heeren 74 baden, door dames 11, door weezen Mem heeren 74 baden, door dames 11, door onvermogenden 31, totaal 116 baden. Hoogste temperatuur 66 graden, laagste 57 graden. GEVESTIGDE PERSONEN. A. M. Bobeldijk, n.h., Schermerweg 22, Amsterdam. E. de Leeuw, d.b., n.i., Kennemerpark 24, Groningen. *)A. Bakker, kleermakersknecht, r.k., Fnidsen 64, Z.- Scharwoude. R. Ridder, spoorwegarbeider, n.h., Hei- dereche Weg 19, Schoori. *)P. Wonder, bouwkundig opzichter, n.h., stationsweg 116, Zaandam. O. P. Bik, electricieu, r.k., Keetgracht 0, Leiden. J. M. Oisthoorn, z.b., r.k., Laat 153, den Haag. tl. Ouwendrjk, ass. huis houd., n.h., Lombardsteeg 4, Rotterdam. C. Ravesteijn, d.b., r.k., Schoutenstraat 30, Haarlemmermeer. A. M. Hagtmgius, d.b., e.l., Langestraat 80, Haarlem. C. J. P. Kuijn, d.b., n.h., Verdronkenoord 7, Hoorn. E. M. j. Nieuwenhuijzen, huishoudster, r.k., Verdronken oord 61, Dordrecht. R. van Noord, leerL-mach., H. IJ. S. M., v. d. Woudestraat 20, Leeuwarden. *)K Jacobs, apost., Lindengracht 43, Koog a. d. Zaan. A. Lever, d.o., r.k., Oudegracht 99, den Haag. A. M. E. Harre- vem, d.b., n.h., Kooltuin 1, Heilo. A. Kramer, z.b., r.k., Lindengracht 19, Rijswijk. E. Leurink, agent van politie, n.h., Snaarmansiaan 78, Almelo. C. Jonker, z.b., r.k., Zeglis 135, Oude Niedorp. E. J. Eeddema, Oanketbakkersbediende, r.k., Langestraat 39, Leens. A. Houdijker, schildereknecht, r.k., Vrouwenstraat 1, Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. C. Kerseboom, koopman, n.h., Klein Nieuwland 2, Hoorn. L. A. T. Evers, leerl. mach. H. IJ. S. M., r.k., Eorestusstraat 15, Haarlem. J. P. Groot, beambte El. IJ. S. M., r.k., Bergerweg 38, Haarlemmermeer. P. de üroot, winkelbediende, n.h., Laat 137, Voorburg. J. G. Groen, kantoorbediende, n.h., Kooltuin 7, Koog a. d. Zaan. W. Zaadnoordijk, z.b., Prins Hendrikstraat 46, den Haag. S. H. Hoesen, d.b., n.h., Oudegracht 283, Leiden. C. A. Jongkees, d.b., n.h., Langestraat 48, Broek m Waterland. H. L. C. de Lannée de Betran- court, bakkersknecht, r.k., Landstraat 29, Oterleek. O. Odewald, d.b., n.i., Kennemerpark 24, Rotterdam. *)C. P. Kerkvliet, schildersknecht, r.k., Oudegracht 20, Haarlem. A. A. M. Vermeeren, handelsreiziger, r.k., Ridderstraat 10, Meppel. A. J. Kooij, d.b., n.h., Lan gestraat 50, Bussum. G. Poeze, z.b., n.h., Vogelenzang 9, Heemskerk, Bruggemann, winkelbediende, r.k., Laat 114, Hoorn. *)A. Bruin, winkelier in thee, geref., Luttik-Oudorp 45, Amsterdam. *)L. G. Stolk, contro leur H. IJ. S. M., n.h., Wognumschebuurt 16, Apel doorn. L. C. Dekker, ass. machin., r.k., Zeglis 39, Ba tavia. OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd verhandeld: Spinazie 1 0,— a 0,per dubb. mand, wortelen 1 0,— a per 100, rabarber 10.- aO.per 100 bos, sla f 0.70 a 1.90 per 100 krop. Prei f 2 80. Peulen f 12.a 12.30 per 100 pond, doperwten f 10.10 a 12.60 per 100 pond, aardappelen i 2,25 a 8,20 per zak, tuinboonen f 2,— per 1000. Vlug. K.G. kruisbessen f o.per K.G. MEDEMBL1K, 12 Juni. Aardappelen Groote muizen f 3.10 a 3.25, kleine f 1.70 a 1.80. Aanvoer 468 manden of zakken. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Juni. 1392 zak aardappelen. Gew. muizen f 2.95 a 8.60. Schotsohe id. f 2.90 a 3,60, drielingen f 1,85 a 2,15, SohoolmeeBters f 0.a 0.Gladblaadjes f 3.60 a 3.60. 13 Juni. Bloemkool le soort f a 0. 2e soort f 0.a .0, —0 roode kool f 0.a .0—, 0 gele f 0.a witte f 0.a 0. 0 zak roode kool act.. 0— baal uien f 0. a0., 48700 bos wortelen f 4.20 a 6.80. -bos ra barber f 0.a 0. —0 mand spinazie f 0,—. BOVENKARSPEL, 12 Juni. Aardappelen. Groote muizen f3. a 3.85, idem kleine) f 2.10 a 2.30. Bloemkool (fijne) f 11,— a 18, HOORN 13 Juni. Tarwe f 7,a 8,50, rogge a t 0,— a 0,gerst f 6,a 6,50, haver i 4,a 4,60. witte erwten f a groene dito f 10,60 a 14,grauwe f a vale fa bruine boonen t 14,0 a 16,50, karweizaad 1 15,50 a 16,mosterdzaad f 24,a 24,50, paarden a 0, koeien f0 a0,236 schapen f 26,a 34 61 lammeren f 5,a 16,kalveren f 0 varkens f a ,0 zengen f a 307 biggen f 7,a 12,kippen t a kipeieren f 4,25 a 4,50, eendeieren f 0,a 0 per 106, 3890 kop boter 628 a 67s at. per kop. Hoofd van een gezin. Burgerlijke Stand. Geboren: 12 Juni. Engelina Margaretha, d.v. Paulus Bijvoet en Engelina Jansen. 13 Juni. Dorothea Johanna Maria, d. v. Jacob De- geling en Cornelia Druiven. Overleden: 12 Juni. Catharina van den Dam, 68 jaar, wonende te Oudorp Ingezonden Mededeelingen. Oberlalwsteln. Natuurlijk Mineraalwater (Radio-actief.) Uitslag veiling. Bij de voorloopige toewijzing op 9 Juni 1914 door Notaris Gouverne gehouden, van de Uitspanning „de Vergulde Valk" met diverse stallen te Alkmaar, zijn in bod gebracht, als: de Vergulde Valk, groot 163 cA. op 7000, de stal no. 1 op Torenburg, groot 118 cA. op 3320, de stal no. 2 aan de Sliksteeg, groot 105 cA. op 2500, de stal no. 3 aan de Spanjaardstraat, groot 144 cA., op 1850, alzoo samen slechts op 14670. De combinaiën en eindtoewijzing heeft plaats op Dinsdag 16 Juni 1914, des avonds 7 uur, in het café „de Vergulde Valk." TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 13 Juni. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 14 Juni. VERWACHTING. Zwakke tot matige noord-oostelijken wind, meest licht bewolkt, waarschijnlijk droog warm weer, be- houdens geringe onweerskans. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 12 Juni. Kaas. Kleine volvette met rijksmerk f kleine fabriekskaas f32.kleine boerenkaas f 34.50j oommissie f 83.60, comm. boe renkaas f 34.—, middelbare f 34,—, middelb. boe renkaas f 85,—. Aangevoerd 866 stapels, wegende 247670 K.G., waaronder K.G. volvette kaas. Handel goed. ALKMAAR, 13 Juni. Aangevoerd55paarden f ADVERTENTIëN. Dea 17en Juni a.s. hopen OOUVBLIS UARTOii en A>TJE IJFS hunne 85-Jarlge| Eclitvoreeniglng te her denken. Hunne dankbare Kinderen, behuwdkiud en verloofde. Koedijk, Juni 1914. I Den 23en Juni a.s. hopen onze geliefde ouders Jn. BUUffiEBT en O EJEUEN Ad. hunne 35 jarige Eclitvereeniglng in stilte te herdenken. Hunne liefhebbende kinderen, C. KLINKERT. G. KLINKERT—Bood. N. KLINKERT. Alkmaar, Juni 1914. GETROUWD: PIETER HENDRIK HART Sz. en JEANNE MARIE RASSE. Brussel, 8 Juni 1914. Rue Keijenveld 64. Langs dezen weg betuigen ondergeteekenden hunne hartelijken dank aan den Weled. Heer Directeur der ALKMAARSCHE IJZER - en METAALGIETERIJ en aan alle vrienden en kennissen voor de vele harte lijke bewijzen van belangstelling bij hun 25-jarig hu welijksfeest ondervonden. N. J. WAALS A. WAALS—VERHULST. Aan allen, die mij hun vertrouwen schonken en van hunne groote belangstelling deden blijken bij iuijt ne verkiezing tot Lid van den Raad, mijn hartelijken dank. D. J. GOVERS. Alkmaar, Juni 1914. Mr N. H DE LANGE, Langestraat 55 te Alkmaar, wenscht tegen 14 Juli of 1 Augustus 1914 van g. getuigen voorzien, goed kunnende KOKEN en HUISWERK verrichten. Men vervoege rich met fr. brieven of in persoon to« mevrouw SNELLEN, Kennemerstraatweg No. 91, alkmaar. Mejuffrouw COHEN STUART vraagt tegen Au gustus of eerder eene DlEASTllODE als meid- alleen. ALLEENWONENDE DAME vraagt P.G., die netjes werkt en kan koken, loon f 130,- en wasohgeld. Adres bureau van dit blad. Brieven onder letter M 331, bur. v. d. blad. GEVRAAGD leeftijd tusschen 4050 jaar, bij eenig Heet. Brieven franco, onder letter O 333, aan het bur. v. d. blad. Door het POLDERBESTUUR der BOEKELERMEER wordt ge vraagd een Gegadigden voor die betrekking kunnen zich vddr 31 JUNIl e.k. schriftelijk vervoegen bjj 8. BRBu- MAN te Alkmaar. bij K. BONKENBURG, Broodbakker, UIT GEEST.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2