VRIJDAG 3 JULI 1914, m Collecte Inlevering- wapenen, kleeding, uitrusting enz. het telegram, dat door een Neder landsch officier is af gezonden, van de overige officieren niets wordt ge zegd, gelooft men, dat deze ongedeerd zijn. IN DE KAMER HERDACHT. 's-GRAVENHAGE, 16 Juni. Bij den aanvang van de vergadering der Tweede Kamer huldigde vanmor gen de heer jhr. mr. de Savomin Lohman namens den afwezigen voorzitter de nagedachtenis van majoor Thomson, die door zijn heldendood den Nederland- schen naam heeft hooggehouden. De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Cort van crer Linden, sloot zich namens de regeering bij de huldiging aan. Minister Cort van der Linde zeide dat Overste Thomson gesneuveld is als een dapper krijgsman. De taak welke hij aanvaardde heeft hij tot het einde ver vuld. Zijn dood is tegelijk een verlies en winst voor het vaderland, een verlies omdat wij mannen als Thomson noode missen, een winst omdat door zijn dapper einde de Nederlandsche naam over de geheele wereld werd geëerd. Ook de heeren van Wijnbergen en van Doom betuig den instemming met de huldebetuiging. EEN EERVOLLE BEGRAFENIS. 's-GRAVENHAGE, 16 Juni. We vernemen uit goede bron, dat de Nederlandsche regeering zorgen zal voor het overbrengen naar Nederland van Thom son's lijk. EEN TELEGRAM VAN DEN MBRET. 's-GRAVENHAGE, 16 Juni. De vorst van Alba nië telegrafeerde H. M. de Koningin het sneuvelen van overste Thomson, aan wiens dappere en voor zichtige aanvoering de overwinning te danken is. MAJOOR SLUYS TEN HOVE. 's-GRAVENHAGE, 16 Juni. H. M. de Koningin ontving heden den majoor der Albaneesche gendarme rie Sluys, teneinde bijzonderheden te vernemen om trent het wedervaren der Nederlandsche officieren in Albanië. BINNENLAND. HET ONTSLAG VAN ZEE-OFFICIEREN. De Minister van Marine heeft de bepaling uitge vaardigd, dat in dit jaar tusschen Maart en November geen eervol ontslag zal worden verleend aan officie ren, die tuschentijds de navy willen verlaten, onder omstandigheden, dat zij nog dienstplichtig en tot het terugstorten van opleiaingskosten gehouden zijn. Zijne Excellentie wil het verloop niet bevorderen in de jaarlijksche periode, gedurende welke de groote oefeningen aan de orde zijn en de behoefte aan een voldoend aantal zee-officiereq zich nijpend doet ge voelen. (Bat. Nbld.) PESTBESTRIJDINO. Bij resolutie van den Minister van Koloniën zijn ter beschikking gesteld van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië: F. A. van der Breggen, arts, te Bloe- mendaal, ten einde gedurende tm minste één jaar te worden werkzaam gesteld als tijdelijk gouvemements- geneesheer bij de pestbestrijding, en de officier van gezondheid le kl. bij de zeemacht L. J. Büller, te den Helder, om tijdelijk werkzaam gesteld te worden bij de pestbestrijding. DREADNOUOHTS. Dezer dagen bevatte, zooals we gemeld hebben, de „Times" een artikel van admiraal Scott, waarin deze voorspelde, dat het oogenblik nadert waarop alle Dreadnoughts voor afbraak verkocht kunnen worden. In een werkelijken strijd zouden ze niet bestand zijn tegen de onderzeeërs. Naar aanleiding daarvan besluit „De Standaard een driestar over de Dreadnoughts, die onze regeering wil doen bouwen Er is niets aan te verhelpen. Rambonnet mag niet doorgaan, eer het „Times"-artikel doodgepraat is. Maar dan zij 't onderzoek ook zonder verwijl aan de orde gesteld, en Bteke Marine van wal. MAJOOR THOMSON. De volgende oproep is in de ochtendbladen opge nomen De ondergeteekenden, jarenlange vrienden van ma joor Thomson, in Durazzo gevallen als een held ten dienste van zijn nieuw vaderland, maar ook ten dien ste van Nederland, willen trachten te bewerken dat het stoffelijk overschot van den kranigen, dapperen hoofdofficier naar 's-Gravenhage wordt overgebracht, om te rusten in de stad, waar hij als officier, als volk vertegenwoordiger, als raadslid om zijn geestdrift, zijn energie zoo hoog werd gewaardeerd, en om te vens voor te bereiden de oprichting van een eenvou dig gedenkteeken op zijn graf. In afwachting van een nader te vormen commissie voor dit doel, noodigen wij alle Nederlanders, die daartoe wenschen mede te werken, uit om hunne na men aan een der ondergeteekenden kenbaar te maken. 's-Gravenhage, 15 Juni 1914. M. M. Couvée Jr., Zeestraat 83. Mr. P. Drooglever Fortuijn, Anna Paulownastraat 20, J. Jurriaan Kok, Sweelinckplein 6. Mr. J. D. Verbroek, Daendelsstraat 23. Gemengd nieuws. SLECHT BEHANDELDE KOELIES. Donderdag 14 Mei werd de wervingscommisaris te Soerabaja, de heer Czemicky, opgebeld en werd hem medegedeeld, dat zich aan boord van het stoomschip „Van Hoorn", dat zoo juist van Medan was aangeko men en een groote menigte repatrieerende contract koelies aan boord had, een achttal koelies bevonden, wier gezondheid blijkbaar zeer veel te wenschen liet. Onmiddellijk begaf zich de wervingscommissaris, ver gezeld van den hoofdcommisaris van politie, naar den Oedjoeng, waar de heeren inderdaad een achttal in landers aantroffen, die blijkbaar in de meest kommer volle omstandigheden verkeerden. Vooral twee vrou wen en een man waren zoodanig vermagerd, dat ze meer op skeletten dan op levende menschen geleken.... Onmiddellijk werden de acht menschen, volgens het „3oer. Nwsbl.", naar het stadsverband overgebracht, en daar ter verpleging opgenomen. Zoolang ze niet geheel hersteld zijn, kunnen zij door den wervings commissaris niet in verhoor worden genomen, en kan men dus slechts vermoeden wat zij moeten hebben ge leden. Slechts is bekend, dat alle acht contractkoelies afkomstig zijn van de onderneming Brussel Penantian, in Asahan (S. O. K.), en dat zij zijn teruggezonden, voordat hun contract ia afgeloopen. Zelfs zijn er eenige bij, die van hun driejarig contract slechts één jaar op bedoelde onderneming hebben gewerkt. Het blad verneemt, dat op deze onderneming de menschen als beesten worden behandeld, en zegt ver der o. ml: Wij zijn geen Inlander-vriend, die h tout prix in dezen slachtoffers zien van den Europeaan, en wij behooren ook niet tot hen die een moord op Eu ropeanen vergoelijken, of de mishandeling van Inlan ders door Europeanen erger maken dan ze is. Doch zooals de Inlanders op de onderneming Brussel Pe nantian worden behandeld, gaat blijkbaar alle gren zen te buiten. De werktijd dér koelies is van 's morgens vijf tot des avonds negen. D. w. z., de reveille is reeds des nachts om drie uur, twee uur later vertrekken de koe lies naar de tuinen, waar zij eerst tegen acht uur aan komen, en vanwaar zij des avonds om negen uur te rugkeer en. De bepaling in de koelie-ordonnantie, dat de koelies tien uur per dag mogen werken, en dat. met mbegrip van het gaan naar, en het komen van de tui nen, wordt op bovengenoemde onderneming dus wel op ergerlijke wijze overtreden. Bovendien moet de voeding er heel, heel veel te wenschen overlaten. Er zijn in Asahan een assistent-resident en een in specteur van den arbeid, doch de controle, door deze heeren op bedoelde onderneming uitgeoefend, is blijk baar niet van de scherpste. Door het doortastend optreden van de wervings commissaris zijn thans de menschen voorloopig on derdak gebracht, en zal ook verder voor hen worden gezorgd. Zoodra zij in staat zijn, om het stadsver band te verlaten, zullen zij één voor één verhoord worden en zal een schrijven worden gezonden naar den directeur van justitie. In afwachting waarvan, zullen door den wervingscommissaris geen koelies voor bedoelde onderneming worden gecontracteerd; zulks is aan alle wervingsagenten te Soerabaja mede gedeeld. HARDERWIJK. In antwoord op het door ons gemelde schrijven van den burgemeester van Harderwijk aan de vereeni- ging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer aldaar, schrijft dit bestuur o. m. aan den burgemees ter: „We begrijpen niet, hoe u er toe gekomen is te den ken, dat de woorden: (Bezoekt Harderwijk, een gun stige ontvangst gagarandeerd), door een der leden op railleerende wijze als voorbeeld genoemd, op een re clametoestel zou plaatsen. Omtrent den juisten inhoud van den tekst was nog niets bepaald. „Een gepaste critiek op de besluiten van onze Ver- eeniging, zelfs al mochten deze volgens uwe meening ongepast zijn, zal ons steeds aangenaam zijn, mits die wordt uitgeoefend door leden. Tot deze laatsten kunt u zich echter, tot ons groot leedwezen, niet rekenen. „In afwachting van uwe meening achten wij, in over eenstemming met het genomen besluit, het maken van reclame thans allerminst ontijdig en ongepast, te meer waar wij, evenals u, overtuigd zijn, dat zal blijken dat Harderwijk ten onrechte ernstig in verdenking is ge bracht." DE STAKING TE ZAANDAM. Het bestuur van de Christelijke arbeiders-organisa tie heeft Zaterdag aan den Bond van Werkgevers in het houtbedrijf een brief verzonden met de mededee- ling, dat het in den loop dezer week hoopt te schrij ven over den weg, langs welken naar zijn meening een spoedige oplossing van het conflict is te verwach ten. Het aantal christelijke stakers bedraagt ongeveer 60, dat der katholieken 20. DE ZIEKENFONDSKWESTIE. In een openbare vergadering, belegd door den Ka tholieken Volksbond te Hoorn, heeft Zondagavond dr. A. C. Hoffman, van Gouda, gesproken over de zie kenfondsen. Hij kon de actie der Maatschappij van Geneeskunde aan de hand van de pas namens het hoofdbestuur verschenen nadere interpretatiën zoo goed als geheel verdedigen en juichte toe de meer en meer tegemoetkomende houding der Maatschappij. (N. Roti Crt.) DROEVIG. De geheele gemeente Hattum is, schrijft de Zwol- sche Courant, onder den indruk van een vreeselijke ramp, die een zeer achtenswaardige en beminde fami lie alhier getroffen heeft. Het gezin van den heer v. L. had sedert eenigen tijd wegens zenuwziekte van de vrouw des huizes, de ambtswoning in de gemeente verwisseld met een woning in de buurt van Molencaten, in de hoop dat de gezonde boschlucht herstel zou brengen. De gezochte genezing is echter niet gevonden; in tegendeel, de ziekte schijnt plotseling een verschrik kelijk noodlottige wending genomen te hebben. Een dochtertje is, terwijl de moeder het baadde, in de bad kuip verdronken. In een vlaag van waanzin heeft zij het lijkje op het privaat gelegd en daarna de deur op slot gedaan. Toen is de ongelukkige vrouw met de twee andere kinderen naar buiten gevlucht en heeft zij bij de bu ren gevraagd of die ook wisten waar het zusje was. Men hielp zoeken, maar het dienstmeisje van de bu ren was al aanstonds getroffen door het verwilderd gelaat van mevrouw v. L. Deze liep inmiddels regel recht naar de naburige kolk en wierp zich met haar twee kinderen daarin, ten aanschouwe der buren. Gelukkig kwamen er twee arbeiders op hun fiets over de Eierdijk; zij snelden toe op het hulpgeroep van bovengenoemde dienstbode en een kindje, dat zij bij zich had. Een dier arbeiders, Van Brummen, be gaf zich te water en heeft eerst mevrouw, daarna het zoontje en toen de baby van nog geen jaar gered. De wanhoop van dén diepbedroefden vader laat zich denken. De ongelukkige patiënte is naar het krankzinnigengesticht te Deventer overgebracht. Men is algemeen diep begaan met het ongelukkige gezin. GESTICHT TE MEDEMBLIK. Naar aanleiding van de memorie van antwoord in zake de aanvullingsbegrooting voor Binnenlandsche Zaken, voor de verbouwing van het gesticht te Me- Hpmhllk, heeft de commissie van Rapporteurs nogmaals een verslag het licht doen zien, waarin zij klaagt, dat ook bij die memorie geen voldoend licht werd ver spreid. Zoowel het plan zelf, als de raming, acht zij slor dig voorbereid. Zij vraagt de minister een nauwkeurig onderzoek, of niet wijziging moet worden gebracht in de manier, waarop door de ambtenaren wordt te werk gegaan bi het aanvragen van gelden, zoowel als bij het over schrijven der credieten. VLISSINOEN EN DE BOOKMAKERS. Gisteren had te Vlissingen een openbare vergade ring jd laats van een Comité, om een adres aan de Re geering te zenden, om het artikel uit de zedelijkheids- wetten te nemen, waarbij het bookmakersbedrijf wordt verboden. De vergadering werd geopend en geleid door den heer Winkelman lid v. d. gemeenteraad van Vlissingen Als spr. trad op de heer van Niftrik, lid van Ged. Sta ten van Zeeland. Het adres zal allen inwoners van Vlissingen ter teekening worden aangeboden. UIT SCHOORL. De Uitslag der keuringen van vee op de gisteren gehouden tentoonstelling is als volgt: a. Paarden: Paarden van 4 jaar en ouder; C. Francis, Zijpe 1ste prijs, Jn Mareea Pzn., Zijpe 2e pr paarden van H. Swan, Warmenhuizen en S. Hoog vorst, Schoorl eervolle vermeldingen. Driejarige paarden: C. Nieuwland, Burgerbrug Ie pr., J. Kager, Schoorl 2e pr., W. Klok, Schagerbrug, eervolle ver melding. Tweejarige paarden: W. Sevenhuijsen, Schoorldam le pr., Jb. Praat, Schoorl, 2e pr., Joh. Mink, Harencarspel, eervolle vermelding. Eenjarige paarden: le pr., C. Louwe Schoorl, D. Duin Wzn., Schoorl 2e pr. Merries met veulen: Jan Hoogvorst Azn., Schoorl le prijs, C. Francis, Zijpe 2e pr., P. Sevenhuijsen, Schoorldam en P. Blom Petten, beiden eervolle vermeldingen alleen voor de veulens. B. Rundvee: Melkkoeien, afgewisseld, na 1 Januari 1914 gekalfd hebbende: W. Duin Schoorldam le pr., C. Akkerman Bergen 2e pr., G. Dekker Schoorl eervolle vermelding. Melkvaarzen, geboren in 1912 en na 1 Januari 1914 gekalfd hebbende J. Raat, Bur gerbrug le pr., A. J. Peeck, Schoorl 2e pr. Herfstkal- vers of dikke Koeien, die voor 31 December 1914 moe- etn kalven: A. J. Peeck, Schoorl le pr. 2e pr. en eerv. vermelding Kalfschotten geboren in 1912, die voor 31 Decembef 1914 moeten kalven: Jan de Graaf Schoorl eervolle vermelding. Kuispinken geboren in 1913: J. de Graaf, Schoorl le pr., Math. Hoogeboom, Warmenhuizen, le pr., J. N. Kroon, Schoorl 2e pr., C. Akkerman, Bergen 2e prijs, Math. Hoogeboom Warmenhuizen, eervolle vermelding. Stieren: P. Bruin Schoorl le pr., H. Blom, Schoorl 2e pr. c. Wol vee: Vier melkschapen, 2 jaar of ouder: C. Akkerman, Bergen le pr., A. J. Peeck Schoorl 2e pr. Twee melkschapen, enterlingen, C. Akkerman Bergen le pr., C. Akkerman Bergen 2e prijs, zes Lammeren geboren in 1914. C. Akkerman Bergen le pr., A. J. Peeck Schoorl 2e pr., J. Bas Schoorl 2e pr., C. Kager, Schoorl, eervolle vermelding. Eenjarige Ram: P. Bruin, Schoorl le pr. Verder hebben de volgende inzendingen, eervolle vermeldingen gekregen: Jb. Zeeman, Schagerbrug, Huishoudelijke artikelen, K. Greeuw, Zijpe, Rijwielen. Jb. de Jong, Schoorl huishoudelijke artikelen. Jb. Timmerman, Petten, Dekens enz.J. Hoogvorst, Schoorl, Dekens en Naai machines. Jb. Smit, Schoorl, Landbouwartikelen. J. Louter. Schoorl, Landbouwartikelen. A. J. Rozen- hart, Alkmaar, Zadelmakersartikelen. P. S. Ohmstede Alkmaar Landbouwwerktuigen; T. Keet, Schagen, Zadelmakersartikelen. W. van Vuure, Alkmaar, Tuinartikelen. C. van Bodegraven, Schoorl, Naaimachines, H. Schouten, Warmenhuizen, Huishoudelijke artikelen. Mij. de Velo, Alkmaar, gen P. J. Schekkerman, Koedijk Sane Springbok, Spak- ler en Tetterode, Melsse, veevoedermonsters. G. van Bodegraven Valkoog, Naaimachines en Rijwielen J. C. Met, Heerhugowaard, Rijtuigen, Maaimachines. H. Knuiver, Schagen, Dekens. Jh. Kroone Schagen, Klokken, Wekkers enz. Door verschillende commissies der Schoorlsche ver loting werden vele en mooie prijzen aangekocht. De paardenmarkt telt een evengrooten aanvoer als in 1913. UIT WINKEL. Het sub-comité van het Hoefijzerverbond alhier heeft de ministerieele vergunning verkregen voor het houden van een verloting, waarvan de waarde der prijzen meer dan 100 zal bedragen. Het getal lo ten zal bedragen 1000 en de prijs 0.50 per lot UIT WIERINGERWWARD. Aangenomen het beroep (toez.) naar de Ned. Herv. Gemeente te Rhenojj (Betuwe) door Ds. van Linscho- teu alhier. Door Dr. G. J. Folpmers is tegen 1 Augustus a. s. ontslag aangevraagd als gemeente-geneesheer. UIT HE1LOO. L er verbetering van het bericht van gisteren diene dat niet door 't Hoofdbestuur, maar door het bestuur der afdeeling Heiloo van den bond voor Staatspension- eering werd besloten bij de federatie te Alkmaar een voorstel in te dienen om alhier in Augustus eene mee ts houden. KORTE BERICHTEN. De Indische mail (Engeische dienst) werd heden middag om 2 uur 40 minuten te Amsterdam verwacht. De „N. RotL Crt." verneemt, dat B. en W. het aantal vacantiedagen, waarop de werklieden der ge meente Rotterdam jaarlijks aanspraak hebben, van 5 op 6 hebben gebracht. Naar het „Soer. Handelsbl." verneemt, zal tegen den heer Beltgens, commissaris van politie te Soera baja, een rechtsvervolging worden ingesteld, wegens onwettige gevangenhouding van een medeburger. De Staatscommissie voor het werkloozen-vraag- stuk houdt a.B. Zaterdag in den Haag haar slotverga dering. Zondagmorgen is de 18-jarige werkman H. de G. te Groningen bij het baden in de gemeentelijke bad- en zweminrichting verdronken. De G. leed aan toevallen en heeft vermoedelijk in het water een toeval gekregen. Te Bergum is een 19-jarige jongen uit Wedde (Gr.) bij het baden verdronken. Te Wijk aan Zee is Zondagmiddag het nieuwe gebouw geopend der Vereeniging „Israëlietisch Her- stellings- en Vacantieooord". Het biedt plaats voor 60 kinderen. In de New-York Bioscoop te Hilversum raakte Zondagavond een film in brand. Het publiek vluchtte in groote haast naar buiten. Het vuur was spoedig gebluscht. Aan boord van het opleidingschip „De Neder lander", liggende in de Maas voor Rotterdam, viel gistemamiddag een 15-jarige leerling-matroos uit de ra over boord en verdronk. Twee uur later werd zijn lijk opgevischt. Gisteren is op het Btationsterrein te Weert de rangeerder Van Diepen bij het rangeeren met een voet tusschen de rails beklemd geraakt, waardoor hij werd overreden en gedood. Gisteravond is een arbeider uit Dordrecht, werk zaam aan de zeepfabriek te Zwijndrecht, met een elec- trischen kabel in aanraking gekomen. De man werd op slag gedood. CARILLON-BESPELING. Tijdens de carillon-bespeling op Donderdag 18 Juni, den Waterloo-dag, des avonds van 9—10 uur, üoor den carillonneur, den heer W. j. Crefeld, zal het volgende programma worden uitgevoerd: lste deel. Koraal: Dankt nu allen God. Wij leven vrij. Wien Neerlandsch Bloed. Oude Wilhelmus. Hollandsch Vlag, van J. P. J. Wierts. 2e deel. Lied van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Hij die geen liedje zingen kan. Marleentje. De Gilde Viert. Tineken van Heulen. Alle liederen van Emiel Hullebroeck.) 3e deel. De Vlaamsche Leeuw. Merck toch hoe sterck. Geluckig Vaderland. (Uit Valerius „Gedenk-Clank"). Frysk Volkslied. Limburg mijn Vaderland, van Henri Tijssen. 4e deel. Nationale Potpourri, van J. Oomes. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 8 tot 13 Juni zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 89 kuipbaden, 94 re- genbaden le klas, 198 regenbaden 2e klas, tezamen 3 31 baden. STADSNIEUWS. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. E. Z., arbeider, Castricum, mishandeling, 15 boete subs. 10 dagen hecht. J. P. B., ontsmettersknecht, Alkmaar, erfvredebreuk, 15 boete, subs. 10 dagen hecht. J. B., arbeider, Uitgeest, mishandeling, 14 dagen gevangenisstraf. A. B., arbeider, Egmond-Binnen, mishandeling, 15 boete subs. 10 dagen hecht. J. S., visscher, Warmenhuizen, overtreding Vissche rijwet, ontslagen van rechtsvervolging. N. B. A. v. K., Rotterdam, overtreding Loterijwet, 400 boete subs. 200 dagen hecht. D. H., dienstbode, Enkhuizen, gedetineerd, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. J. H. Th. S., Texel, vernieling, 7 boete subs. 7 da gen hecht ot steunverleening aan hef Nederlandsche Roode Kruis tot uitzending van verplegend personeel en materieel naar de peststreken in Nederlandsch-lndie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK- MAR brengen ter algemeene kennis, dat WOENS DAG en DONDERDAG, den 17den en 18en Juni a.s. langs de huizen der ingezetenen voor het boven aan gegeven doel in deze gemeente eene SCHAALCOL- LECTE zal worden gehouden. Zij vestigen daarbij in het bijzonder de aandacht op de te dezer zake door het gevormde Eere-Comité verzonden circulaire, waaraan het volgende is ont leend „Voor het eerst sinds ons bestuur op JAVA geves tigd is, wordt de bevolking in verschillende streken van dit eiland geteisterd door de verschrikkingen van de pestziekte. Van Regeeringswege wordt geld noch moeite gespaard om die ziekte te bestrijden, althans binnen zoo eng mogelijke grenzen te beperken. En nu gebleken is, dat naast de Regeeringshulp, gelegen heid bestaat voor, en prijs gesteld wordt op, hulp van particuliere zijde (door het uitzenden van verplegend personeel en materieel), nu is het oogenblik gekomen, dat het Nederlandsche Volk toonen kan en toonen moet bezield te zijn met warm medegevoel voor onze zoo zwaar bezochte mede-onderdanen van het Neder landsche Rijk In het Verre Oosten." Het bovenstaande geeft Burgemeester en Wethou ders aanleiding een dringend beroep te doen op de bekende offervaardigheid der ingezetenen en hen uit te noodigen de voorgenomen Collecte m i 1 d e 1 ij k te steunen. Alkmaar, 13 Juni 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JAN DE WIT Dz., Voorzitter, loco-Burgemeester. DONATH, Secretaris. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van de Verlofgangers der Landweer, die in 1907 naar de Landweer zijn overgegaan, VOOR ZOO VER ZIJ IN HET LAATSTE JAAR VAN HUNNEN DIENSTTIJD ZIJN, dat door den Commissaris der Koningin in deze Provincie is bepaald, dat de INLE VERING van al de hun voor Rijksrekening verstrekte voorwerpen met uitzondering van het zakboekje, door bedoelde landweerplichtigen, voor zoover zij in het register van verlofgangers der Landweer dezer Ge meente voorkomen, moet geschieden op des voormiddags ten 8Yz ure, voor zooveel betreft de manschappen behoorende tot de Infanterie en de Hos pitaalsoldaten en des namiddags ten IVz ure voor zooveel betreft de manschappen van de Vesting-Ar tillerie, Genietroepen, Pontonniers en Administratie troepen, in de Cadettenschool te Alkmaar, aan de Wil- helminalaan aldaar. Hij noodigt mitsdien bedoelde Verlofgangers uit op den genoemden datum en de aangegeven plaats aan de hun bij art. 31 der Landweerwet opgelegde ver plichting tot inlevering te voldoen en brengt voorts in herinnering de navolgende bepalingen voorkomen de in de „Regeling" voor die inlevering, vastgesteld bij beschikking van den Minister van Oorlog van 7 Mei 1913, Vie Afd. No. 24: „Indien de Verlofganger wegens geldige redenen verhinderd is persoonlijk de inlevering te doen, dan is hij, of zijn c. q. zijne naastbestaanden gehouden, er voor te zorgen, dat de inlevering door een ander ge schiedt. Van de geldigheid der redenen van verhinde ring moet blijken uit een bewijs, afgegeven, c. q. ge legaliseerd, door den Burgemeester en bij de inleve ring over te leggen door den persoon, die de inleve ring doet." Met nadruk wordt den manschappen er op gewezen dat zij bij de inlevering IN BURGERKLEEDING moeten verschijnen en hun zakboekje moeten mede brengen. Overtreding of verzuim van de betreffende bepalin gen der Landweerwet wordt gestraft op de wijze als is aangegeven in de artt. 32, 33, 35bis, 35ter en 36 dier Wet. Alkmaar, 13 Juni 1914. De Burgemeester voornoemd, JAN DE WIT, lo. Burgemeester. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 12 Juni 1914. J. R. te Heiloo, M. V. te Limmen, overtreding Trek honden wet, de le 1 boete of 1 week Tuchtschool, de 2e teruggave aan haar moeder. T. B., S. Z., J. G., A. S. Tz. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet, de le, 2e en 3e teruggave aan hunne ouders, de 4e 3 boete of 3 dagen hecht. T. B., C. J., N. de V., K. R. te Alkmaar, J. P Mz., E. O. Ez., te Egmond aan Zee, loopen over verboden (Ongecorrigeerd.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2