(K K Emulsion Voor uw Kind 3 II* LAATSTE BERICHTEN. Ingezonden mededeelingen. MARKTBERICHTEN. 229 210 253 82* 90 363 132 467 83 162 177 445 431 18974 231* 106* 619 253 42 227 45 86 60 119 15 33 153* 6 119 81 25 27 113 192 155* 27/3 97/j8 517/8 38s/4 g }pd, de le, 2c en 3e ieder i boete of 1 week Tuchtschool, de 5e en 6e leder teruggave aan hunne oudera. A. O., D. J. W., P. R-, J. K., H. C. J. S./N. C. B., te Alkmaar, J. H. F. te Hoorn, A. O., J. L. te Heerhu- gowaard, overtreding Politieverordening, de le 1 boete of 1 dag hecht., de 2e en 7e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e en 8e ieder 2 boete of 2 da gen hecht., de 4e, 5e en 6e ieder 1.50 boete of 2 da gen hechtenis, de 9e 5 boete of 5 dagen hecht. A. V. Az., C. Z. Tz., te Egmond aan Zee, A. S. te Alkmaar, C. H. te 's-Gravenhage, G. B. te Warmen- j huizeu, G. J. v. R. te Hoorn, A. v. K., zonder vaste woonplaats, dronkenschap, de le en 3e ieder 3 boe te of 3 dagen hechtenis, de 2e 15 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e en 5e ieder 1 boete of 1 dag hechte nis, de 6e 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e 3 da gen hechtenis en 1 jaar opzending. N. B. te Oudorp, J. L. te Egmond-Binnen, J. H. te Bergen, j. A. te Uitgeest, A. W., G. v. S. te Heiloo, P. B. te Akersloot, A. op de W. te Limmen, B. N. S., M. G., J. G. H., W. S., J. v. d. P., J. W., M. B. J., A. M. te Alkmaar, rijwielreglement-overtredmg, de le 2 boete of 2 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 8e, 11e, 12e, 14e, 15e en 16e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 1 en 2 maal 6 boete of 1 en 2maai 6 dagen hechtenis, de 9e teruggave aan zijne ouders, de 10e 1 en 3 boete of 1 en 3 dagen hechtenis, de 13e 1 boete of 1 week Tuchtschool. tot de Vredesconferentie van Den Haag, heeft Roe menië gedurende de gebeurtenissen van den Balkan zijn diensten kunnen bewijzen. Het voortdurend doel van Roemenië is doo~ het behoud van het standvastig evenwicht op den Balkan en van hartelijke betrekkin gen tusschen alle Balkanstaten bij te dragen tot het behoud van den vrede tot welvaart van alle staten." De Tsaar antwoordde, dat de traditioneele vriend schap met Roemenië door gemeenschappelijke herin neringen en oprechte vriendschap nog vaster was ge worden. Ik ben voldaan, zeide hij, in het eigen land van Uwe Majesteit mijn hartelijke gevoelens te kun nen uitspreken." PESTBESTRIJDING. DEN HAAG, 16 juni. Het centraal-comité tot ateunverleening van het Roode Kruis tot uitzending van verplegend personeel en materieel naar de pest- streken in Indië ontving tot 12 dezer 177.270.84, waaronder een gift van 25000 en vier van 10000. BUITENLAND. DUITSCHLAND. Zondagochtend heeft een offi cier der Russische vliegers, die met een passagier te. Grodno was opgestegen, wegens een gebrek aan den motor, bij het plaatsje Gingen een noodlanding moe ten doen. De officier, die voor 't eerst een groote vlucht deed, was verdwaald geraakt en over de ooste lijke grens van Pruisen gevlogen. De vliegers, door de overheid aangehouden, hebben hun wapens afge geven en bevinden zich in verzekerde bewaring. Zij hadden geen papieren bij zich. ENGELAND. In het Hoogerhuis deelde lord Crewe gisteren mee dat de regeering voorstelt den 30en Juni te beginnen met de tweede lezing van het zelfregee- ringstaatsontwerp; zij zal de volgende week het amen- deeringsontwerp indienen. Lord Lansdouwne verklaarde dat de oppositie de Iersche politiek der regeering niet zal bespreken, vóór zij den noodigen tijd heeft gehad het amendeerings- ontwerp te overwegen. De kiesrechtvrouwen hebben Zondagavond een bomaanslag op de Si Joriskerk te Londen gepleegd. In de kerk heeft men stukken van een taschje gevon, den, waarin het gevaarlijke ding vermoedelijk is bin nengesmokkeld tijdens den avonddienst, die ongeveer een uur was geëindigd toen de ontploffing gehoord werd. Een der prachtige beschilderde ramen, oud- Vlaamsch werk, is zwaar beschadigd. In de St. Pauls Kerk hebben de furies Zondag den dienst in war gestuurd. Tijdens het zingen schreeuw den zij boven alles uit: „redt de vrouwen van marte ling en moord". Enkele levenmaaksters konden ras verwijderd worden, doch andere hadden zich aan hun stoelen vastgeketend. In de Westminster abdij is een soortgelijk tooneel voorgevallen. GRIEKENLAND. Men begint er hoe langer hoe meer aan te twijfelen, of een vredelievende oplossing in de kwestie met Turkije mogelijk is. Steeds weer komen berichten van vervolgingen der Grieken, waar door de Grieksche kolonies in Turkije in hevige op winding verkeeren. Men meent dan ook, dat ernstige gebeurtenissen niet lang zullen uitblijven. De officieuse „Hestia" schrijft, dat het eenige ant woord van Turkije op de nota, waarmede de regee ring genoegen kan nemen, de onvoorwaardelijke in- 'd. wilHging is van alle eischen, daarin gesteld. Ook moeten waarborgen geëischt worden, dat de vervol ging der Grieken zich niet zal herhalen. De Turksche minister van binnenland- sche zaken Talaat bei heeft een bezoek ge bracht aan de Mosjkonisi-eilanden, waar hi; de Grieken heeft gekalmeerd. Hij bezocht ook Dikili en bewoog 3000 Grieken uit de districten Dikili en Berguma om naar hun woonplaatsen terug te keeren. De Grieksche bevolking van Bergama en eenige om liggende dorpen was naar Mytilene uitgeweken. De minister heeft geconstateerd, dat daarbij eenige Griek sche huizen waren geplunderd; hij gaf last, de schul digen te arresteeren en het geroofde aan de Grieken te laten teruggeven. De voorbereiding tot den oorlog met Turkije moe reeds in vollen gang zijn. De regeering en het volk zijn volkomen overtuigd, dat die oorlog een voor hen gunstigen afloop, zal hebben. Over het algemeen is men van meening, dat de ver standhouding met Turkije zonder oorlog niet afdoen de te regelen is. In Smyrna loopen geruchten, dat het in de nabij heid van Chios tot een schermutseling kwam tusschen een Grieksche en een Turksche kanonneerboot. Aan beide zijden werden eenige schoten gelost. MEXIKO. De generaal der opstandelingen Natera heeft een zwakke positie te Zacatecas (Midden-Mexiko' bezet. Hij wacht op versterkingen van generaal Villa, van wien verwacht wordt, dat hij onmiddellijk Tor reon zal verlaten om persoonlijk het commando te Zacatecas over te nemen. SERVIë. De Volksvertegenwoordiging zal met het oog op de gespannen verhouding tusschen Turkije en Griekenland niet ontbonden, doch verdaagd worden In de laatste lezing nam zij de wetsontwerpen aan betreffende efen buitengewoon legercrediet van 61.400.000 en de verlenging van den tegenwoordi- gen diensttijd der „begunstigde" dienstplichtigen tot één jaar, ROEMENIë. Een bezoek van den Russischen Tsaar aan den Koning en de Koningin te Konstanza wordt van groote beteekenis geacht voor de staatkundige betrekkingen van het Drievoudig Verbond. De Pa- rijsche „Matin" meent uit dit bezoek te kunnen op maken, dat Duitschland en Oostenrïjk-Hongarije in het vervolg niet meer op het Roemeensche leger reke nen kunnen. In een toast aan het gala-diner te Konstanza ze Koning Karol o. m.: „Ik zie in dit bezoek een nieuw bewijs van de vriendschappelijke gevoelens welke Uwe Majesteit mi; lange jaren heeft bewezen. Deze kostbare panden van de Russische sympathie voor ons kunnen slechts bijdragen om de intematio nale betrekkingen nog vaster vorm te doen aanne men." Gemengde Mededeelingen. OVERSTROOMING IN PARIJS. Tengevolge van overstroomingen in de Parijsche ondergrondspoor, ontstonden gaten in de straten, waardoor enkele ongelukken plaats hadden. Een taxi-auto reed in een gat, waarbij twee personen om kwamen. Vijf personen, die in een instorting geraak ten, verdronken. Gas- en electriciteitsleidingen zijn verbroken, zoodat geheele wijken in het duister lig gen. Op verscheidene plaatsen ligt het verkeer stil. EEN EIGENAARDIG PROCES. Een eigenaardig proces is dezer dagen in laatste in stantie behandeld. Eenigen tijd geleden vluchtte een hert, door een jager achtervolgd, een landhuis te Fon- tainebleau binnen. De eigenaar, Brouillart, weigerde het dier af te geven. De zaak werd voor het gerecht gebracht en dit veroordeelde Brouillart tot 50 boe te, te betalen aan den jager en den jager tot 100 boee, te betalen aan Brouillart, terwijl ieder de helft der kosten van het proces moest betalen. Het Hof van Appèl heeft nu dezer dagen dit vonnis bevestigd. KORTE BERICHTEN. Bij een stierengevecht in Algeciras (Spanje) werd een der beroemste stiervechters doodelijk gestooten. In Groszczijste (West-Pruisen) ls een zeer oude Katholieke Kerk afgebrand. Het vuur ontstond, doordat de organist een bijenzwerm door rook uit den toren wilde verdwijnen. In Ademo (Sicilië) heeft men weer een hevige aardbeving waargenomen. Bij een ballonwedstrijd te Portland (V.-S.) ge houden, is een ballon door den bliksem getrof fen. De luchtschipper is slechts licht gedeerd. Van een afdeeling Russische huzaren zijn zes bij het oversteken van de Duna verdronken. Een man te Kopenhagen heeft in een oogenblik van waanzin zijn vijf kinderen doodgeschoten. Zijn vrouw en een dienstbode, die buitenshuis waren, kwamen op he hulpgeroep toeschieten, doch juist toen zij de deur openden, schoot de man zichzelf een kogel door het hoofd. In de Dniepr (Rusl.) zijn twee booten met 40 werklieden omgeslagen. 13 zijn verdronken. Bij een inwijding van een nieuw station voor aviatiek te Essau stortte een vliegmachine naar beneden en viel temidden van het publiek. Van een jongen werd de arm verbrijzeld en een vrouw werd zwaar gewond. Ingezonden stukken. [Met den ,aad, dien de geachte inzender aan de ou ders geeft, kunnen wij ons natuurlijk geheel vereeni gen vroeger schreven wij herhaaldelijk in denzelf den geest Trouwens in dezen tijd van examina, waarin immers ongeveer de eene helft van het Neder- landsche volk het andere op wijsheid onderzoekt, zouden er wel meer goede wenken gegeven kunnen worden. Maar al te vaak bijv. wordt ten onrechte in niet-slagen, in blijven-zitten, een schande gezien, zon der dat wordt bedacht, dat dit kan plaats vinden on danks den goeden wil van het slachtoffer. En ook wordt wel eens vergeten,' dat wie in de jeugd-jaren heele mooie examens doen, in het latere leven lang niet alleen in de voorste rijen komen te staan en wie in hun schooljaren weinig beloven, dikwijls spoedig daarna een uitnemende positie in de maatschappij we ten te verwerven. Wat nu betreft het onderwerp, waarover mevrouw 3. B. en ook wij Zaterdag schreven, zouden wij nog wel eens even met nadruk er op willen wijzen, dat de aanleiding tot de gemaakte opmerkingen heeft ge vormd het adres van een tiental hoogleeraren, die deels ook oud-leerlingen der H. B. S. zijn en in hun tegenwoordigen werkkring ook met tal van studeeren de jongelieden in aanraking komen. De adresbewe ging hebben wij besproken en adhaesie-betuiging aan bevolen, omdat wij, mede op grond van eigen erva ring, het volkomen met adressanten eens zijn, dat met name de H. B. School veel meer aan haar doel zal be antwoorden, indien aan de jacht op het volledige diploma een einde wordt gemaakt. Red. Alkm. Crt.] LESSEN IN DE HARDERWÏJKSCHE OPVOEDKUNDE. Mijnheer de Redacteur. Gisterenmiddag omstreeks 5 uur reed ik door den Middenweg te Heerhugowaard, toen mij een aantal rijtuigen passeerde (misschien een schoolfeest). Uit een dier wagens hoorde ik een der inzittcucLn schreeuwen: „dag same" (de man kent blijkbaar geen verschil tusschen een Ezel en een Muil-Ezel) en hij keek tegelijkertijd triomfantelijk naar de andere in zittenden. Is het niet te betreuren, dat dergelijke personen zich niet ontzien, te trachten vreemdelingen zonder eenige aanleiding door gebrek aan beschaving belachelijk te maken? B. DE NATIONALE HOEFIJZERWEEK. Het Hoefijzerverbond heeft in een korte, krachtige actie een som van 60 mille bijeengebracht Met dubbeltjes en kwartjes is het bedrag vergaard. Nog een 40 duizend gulden en het Nederlandsch Kinderherstellingsoord kan tot den laatsten cent be taald worden. Wij roepen' aller medewerking in om de eerste week van Augustus het ontbrekende aan te vullen. Het is herhaaldelijk gebleken, dat de straatverkoop van de hoefijzer-insignes een aangename, vlotte en voordeelige wijze van geld inzamelen is. De speldjes, die voor ten minste 10 cent verkocht worden, zijn in commissie te bekomen bij den heer A. C. Bos te Egmond aan Zee. Komt, vrouwen van Nederland, die reeds zooveel mooi werk verrichtten, en gij allen, die tot heden nog niets voor ons deed, stelt U één dag in dienst van het zwakke kind. De gemeenschap zal U dankbaar zijn voor 't mooie geschenk: het Kinderherstellingsoord en he nage slacht zal U zegenen voor den stoot, dien gij geeft aan een afdoende tuberculosebestrijding, die aanvangt bij het kind. Het dagelijksch bestuur van het Hoefijzerverbond, Mevr. M. BEECKMAN—GEVERS, Presidente, Zandvoort. Mej. J. OLIE, Secretaresse, Amsterdam. Jonkvrouw J. v. d. SANTHEUVEL, Penningmeesteresse, Com. Speelmanstr. 21, •aScquaAEJO-s, Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling heb ik kennis genomen van het ingezonden stuk van Mevr. B. B., alsmede van uw hoofdartikel „Geen Confectie meer", in uw jongste Zaterdagavondnummer. Tot op zekere hoogte kan ik mij wel vereenigen met den inhoud er van, ofschoon ik vind, dat ze van over drijving niet geheel zijn vrij te pleiten. Het leerplan voor de H. B. S. i s overladen, maar zoo erg als het in de beide stukken wordt voorgesteld is het toch niet Ja, ik durf wel beweren, dat voor normaal aange legde jongens van goeden wil, het program zonder strubbelingen in 5 jaar kan worden afgewerkt. Daar ik zelf oud-leerling der H. B. S. ben en in mijn tegen woordigen werkkring met tal van studeerende jonge lieden in aanraking kom, meen ik dit hier met vol doende recht te mogen zeggen. Wat mij echter tot schrijven zet, is iets anders. Ik mis namelijk iets, èn in 't ingezonden stuk van mevr. B. B. èn in uw artikel. Er wordt in beide stukken over overlading gesproken, het medelijden wordt in geroepen voor de studeerende jeugd, maar onaange roerd blijft deze vraag: „Worden niet voor een ta melijk belangrijk deel onze inrichtingen voor middel baar en hooger onderwijs bevolkt door jongelui, die voor de studie absoluut ongeschikt zijn?" Komt het maar niet al te vaak voor, dat ouders uit den gegoeden stand hun jongen coute que coute wil len laten studeeren, omdat het nu eenmaal niet „standesgemësz" is, er een flinken ambachtsman van te maken, al heeft hun kind voor studie niet den min sten aanleg en al zou het zelf gaarne anders willen?" En betreurt u, M. de Red., niet met mij, dat daar naast menige intelligente kop gedwongen is achter de ploeg of in de werkplaats eener fabriek zijn leven te slijten, eenvoudig, omdat vader en moeder te arm zijn. om hun jongen te kunnen laten studeeren? Mevrouw B. B. en U geven in uw schrijven den ouders een goeden raad, daarom waag ik het den mij nen er bij te voegen: Ouders, wanneer het blijkt, dat uw kind geen aanleg voor de studie heeft, laat het dan geen inrichting voor middelbaar of hooger onder wijs bezoeken. Ge zult daardoor èn uw kind èn u zei veel zorg en teleurstelling besparen. U dankend voor de verleende Tengevolge van het initiatief van Uwe Majesteit laatsruimte, :t Sz. Peulen f 8.60 a 7.10 per 100 pond, dox 1 6.a 7.10 per 100 pond, aardappelen f 2,35 a 3.per zak, tmnboonon f 1,70 per 1000. Vlug. 2375 K.G. kruisbessen f 7.90 per K.G. MÏÏDEMBL1K, 15 Juni. Aardappelen. Groote muizen f 3.15 a 3.25, kleine f 1.70 a 1.80. Aanvoer 640 manden of zakken. PURMEREND, 16 Juni. Aangevoerd 430 runderen waaronder 253 vette 75 a 86 ot 177 melke- en geldeaoeien t 150 a 200, prijsh mtg, 21 stieren, 185 vette kalveren f 0,90 a 1,10, mtg, 488 nuchtere f 15.a 30.mtg., 81 paarden, 1759 sohapen en 972 lammeren f 26 a 33 en 10 a 18, prijsh. mtg., vette varkens 44 a 48 ot. per kilo, vlug., 43 magere f 16 a 25, stug., 332 biggen 16 a 10, stug, 0 ganzen f 0.a 0.zwanen f 0.a manden appelen f 0.a 0.manden peren f 0. Kleine fabriekskaas 1 31.50, kleine boerenkaas f 35.middelbare f 34.oommissie f 33,Goud- sche f aangevoerd 143 stapels, 2143 kilo boter f 1,30 a 1.35, kipeieren 1 4.-— a 4.50, eendeneieren f 4.-—, kievitseieren 0 a 0 ets. per stuk. üfH Burgerlijke Stand. Geboren: 15 Juni. Cornelia, d. v. Simon Bruin en Wilhelmina Terluin. Ingezonden Mededeelingen. bestaat er geen herstelt ings-middel dat even goed is als SCOTT'S Emulsion (van levertraan), welke het bloed versterkt eetlust opwekt kracht geeft aan de ledematen, gezonde longen en krachtige spieren vormt Voor zuigelingen die tanden krijgen, voor kinderen die aan engelsehe ziekt^ bloedarmoede of klier-aandoeniagen lijden ba- velen alle doctoren aan de echte scons De echte SCOTT'S Emulsion kenbaar aan het Handelsmerk „Vïsscher" op de verpakking overtreft aQe namaaksels ia zuiverheid, kracht en genees kracht TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 16 Juni. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 17 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 768.7 te Horta. De laagste stand van den barometer 759.2 te Bres- lau en München. VERWACHTING. Zwakke tot matigen noordwestelijke tot noordooste lijken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen met geringe kans op on weer, iets koeler. BROEK OP LANGENDIJK. 15 Juni. 1650 zak aardappelen. Gew. muizen t 2.60 a 5.30. Schotsche id. f 3.10 a 3.35, drielingen fl,25 a 2,30, Schoolmeesters f 2.55 a 3.05, Gladblaadjes f 3.70 a 3.90. 16 Juni. 48 Bloemkool le soort f 9,80 a 2e soort 1 0.a .0, 0 roode kool f 0.a .0 0 gele f 0.— a witte f 0.a 0. 0 zak roode kool aot., 0baal uien f 0.- - bos ra- AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam C 11, Alkmaar. Koers van a0., 70500 bos wortelen t 3,80 a 5.90. barber f 0.a 0.0 mand spinazie f 0, BOVENKARSPEL, 15 Juni. Aardappelen. Groote muizen f 3.05 a 3.30, idem (kleine) f 1.60 a 1.80. Bloemkool (fijne) i 11,a 17, Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd verhandeld Spinazie f 0,a 0,per dubb. mand, wortelen f 0,— a per 100, rabarber f 0.—aO.per 100 bos, sla f 1.20 a 2.— per 100 krop. Prei f 1.70. Staatsleenlngen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.Jnll Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank- en Credietlnstelllngen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Eaiik Cert. Nederl. Handel-MIj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Orondcredlet 15 Juni. 17 Juni. pCt. 3* 2^9 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4* dlv. 4 4* 4 Industrleele Ondern. (Bultenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel dlv. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvennoot schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Wlnstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrlkaansche Handelsver. T abaksondernemlngen. A'dam Dell Aand. Langbat dem pref. A'dam Serdang Blndjey Dell Batavia Dell Cultuur-Mlj Dell-Maatschapptj Hessa Tabak-Mi] Medan tabak Rotterdam Dell Senembah Tabak-Mlj United Langbat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Oecons Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum-Mlj. Kon.Mljt. expl.v. Petoleumbr, Moeara Enlm Aandeel dlv Perlab Petroleum-MtJ. Sumatra Palembang Zuld-Perlab Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. Pre!. Mijnbouw-Maatsohappljen. Ketahoen Oew. Pre!. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatschapljen. Amsterdam» Rubber Cultuur-M. Dell Batavia Rubber-Mtj. Koloniale Rubber Cultuur-Mlj. Nederl. Rubber-Mlj. Serbadjadl< Sum. Rubber Cultuur-MIJ. Scheepvaart Maatschappijen. Amerlk. Stoomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marlnbbonds pCt. 41/3 Diversen. Common Pern Aandeel dlv. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj.' n Mlj. tot expl. v. Staatsspoorw. elf 895/8 667x8 92u/xo 1001/s 35 771/3 81% 837x8 831/18 997/g B3u/i4 961/4 178* 220 15717x6 105 97 100 7174 223/8 23 6217a! 51* Cert. v. Convert. □Ct. Dell Spoorweg Amerika. Atcb. Top. P Denv. en R.Qr. Cert. Aand. dlv. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleenlngen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet 3 Beloie. Antwerpen 1887 2* Honoarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 16574 1 46.80 223 86 100x/8 102x/o 229 997/a ?4* 12sft 29* 273/g 617/8 186/8 267/s 1053/a 37x6 96 247/8 157* iVa 867x6 10511/J lOUB/xe 791V1g 114* 11374 16774 490 897/8 66* 100% 777s 817x6 83% 838/ia 99U/a 83* 95s/g 178% 158 97* 71* 22* 626/m 51* f 228 82* 230 81 92* 370 134 470 165 180 449 440 187* 230* 108 621 251 41* 46 86* 155 5* 118* 26 26 110 2* 107x6 52* 7* 100* 102% 229 99* 28* 266/8 61* 18* 26* 37l9 95 24% 157* 1* 101% 167* Koers van het geld. Prolongatie 3s/a pCt. Mededeelingen. De Amerikaansche markt was iets flauwer gestemd, met uitzondering van Marinewaar den, welke hooger waren. Oliewaarden onveranderd. Noteering Koninklijke 61922, Geconsolideerde 230)4—2317«. Tabakken waren vaster, speciaal voor de groote soorten als Deli Mij. Deli Batavia en Uni ted Langkat. ADVERTENTIëN. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. JACOBA ROL Wed. van den Heer K. v. d. OORD eerder van den Heer C. PIJPER, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam, D. PIJPER. Heerhugowaard, 14 Juni 1914.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3