BE «JONG9© HAGELSLAG - - CHOCOLADE vopp de botepham Zaterdag 90 Jnni. BUITENLAND. ENOELAND. Sylvia Pankhurst, de bekende kies rechtvrouw, is na haar ontslag uit de gevangenis, waar zij acht dagen heeft gevast verschenen aan het Parlementsgebouw om haar hongerkuur voor te zet ten. Drie uur na haar vrijlating kwam zij er in een huurauto aan en sloeg er aan een der uitgangen haar bivak op. Zij had een deken en een peluw meege bracht. Niet lang na haar komst liet de minister-president Asquith haar weten dat hij er in toestemde een af vaardiging van zes vrouwen, behoorende tot me]. Panklnirsrs organisatie, in gehoor te ontvangen. Daar het doel van haar bedreiging, zich te laten doodhongeren, hiermee bereikt was, klom mej. Pank hurst weer in haar auto en reed weg. Eergisteren heeft de Londensche politie een inval gedaan in dc woningen van vier bekende kiesrecht- vrouwen en er tal van geschriften in beslag genomen. FRANKRIJK. De verkiezing in Mamers voor welk district de heer Caillaux gekozen is, zal nog een gerechtelijk naspel hebben. De twee candidaten, de zegevierende Caillaux en de verslagen nationalist d'Allières, beschuldigen elkaar wederkeerig van om- kooperij bij de verkiezingen. De heer Caillaux be weert dat de heer d'Allières in verscheidene gevallen ongeoorloofden druk op de kiezers heeft uitgeoefend. Deze aanklacht zal op 24 Juni te Mamers in behan deling komen. De heer d'Allières beschuldigt van zijn kant den heer Caillaux eveneens van verkiezings- corruptie, en hij heeft verscheidene kiezers als ge tuigen aangewezen. Deze getuigen moeten bewijzen dat" de heer Caillaux in eenige plaatsen van zijn di strict geld heeft uitgedeeld en met ongeoorloofde geldelijke middelen de zege bevochten heelt. DUITSCHLAND. De minister van eeredienst heeft aan de overheid een schrijven gericht, dat remmend moet werken op het verleenen van lintjes. Vooral ten opzichte van de orden 3e en 4e klasse der orde van den Rooden Adelaar en van de Kroonorde neemt het aantal aanvragen van jaar tot jaar toe. Zoo kwamen b.v. voor het ordefeest voor dit jaar voor deze orden ongeveer viermaal zooveel aanvragen In, als er lintjes beschikbaar zijn gesteld! RUSLAND. De Rijksraad nam een-ontwerp aan, betreffende de opheffing der particuliere stoeterijen in het kozakkengebied van de Don, ten einde hierdoor te verzekeren, dat het leger over het noodige aantal paarden beschikt en de uitvoer van paarden te verhin deren. SERVIë. Op zijn doorreis door Servië zou de Ko ning van Bulgarije door een conducteur, die den wa gen des Konings binnengedrongen was, lastig geval len zijn. De regeering Heeft nu een gestreng onder zoek gelast, waarvan de uitslag openbaar gemaakt zal worden De conducteur zal, als het hem ten laste ge legde waar blijkt, gestraft worden. ALBANIë. Durazzo was gisteren nog Bteeds niet gevallen. Hiervoor wordt een merkwaardige verkla ring gegevenDe opstandelingen zouden de stad ge makkelijk kunnen binnendringen, maar dit nalaten, omdat zij vreezen, dat bij een eventueel handgemeen wel eens een buitenlandsch onderdaan getroffen zou kunnen worden, waarop zij het met Europa aan den stok zouden krijgen. Het is een allerzonderlingste toestand. De Malis- soren waren haast niet te bewegen tegen de opstande lingen te vechten en toen de bisschoppen hen eindelijk wisten over te halen, kozen ze na het beginnen van den strijd al heel gauw het hazenpad. De Nederland- sche officieren moesten nu maar met wat vrijwilligers zien hoe ze de kanonnen uit de handen van den vij and konden houden. En daarna hebben vrijwilligers (een Oostenrijksch ingenieur, een Pruisisch officier en een journalist) met Skodageschut, dat zij in op dracht der regeering aan boord van een stoomschip „Herzegowina" gebracht hadden, de opstandelingen gebombardeerd. In een half uur tijds werden 20 gra naten in de stad Kawaga, in het zuiden, geworpen. Met verrekijkers kon men zien hoe verscheidene gra naten op de huizen sprongen. In het stadje ontstond een paniek; de menschen vluchtten half gekleed naar buiten. Om 5 uur verschenen plotseling 100 opstan delingen op het strand en openden een levendig ge weervuur op de stoomboot, die met eenige kartetsen antwoordde, waarvan er een in een groep opstande lingen viel en verscheidene wondde. Daar de op standelingen gten dekking hadden, trokken zij terug. De boot naderde nu Durazzo en ging voor anker op een plaats van waaruit Sjiak kon worden beschoten, dat men van zee uit niet kan zien, daar het achter de heuvels ligt. Men kon daarom de uitwerking van het bombardement niet waarnemen. Er werden 12 schoten gelost, toen werd het vuur gestaakt. In Durazzo liep het gerucht, dat de Engelsche ad miraal, als vertegenwoordiger der internationale vloot aan de „Herzegowina" heeft doen weten, dat wan neer dit schip niet met schieten ophield, het gebom bardeerd zou worden door de internationale vloot. Daarna moet de admiraal naar het paleis zijn gegaan om te protesteeren tegen de maatregelen, die tegen de opstandelingen getroffen waren en te verklaren dat deze maatregelen beschouwd worden als een inbreuk op de neutraliteit van de mogendheden, te Durazzo vertegenwoordigd. De vertegenwoordigers konden niet weten, wat tusschen de Albaneesche regeering en de particuliere maatschappij afgesproken was. De Albaneesche regeering acht de tusschenkomst van den Engelschen admiraal onjuist en beschouwt het bombardement als een binnenlandsche aangelegen heid. Opnieuw is geconstateerd, dat lichtsignalen tus schen de stad. en den heuvel Rasboel gewisseld zijn. De correspondent van de Italiaansche „Piccolo" heeft te Durazzo zelf gezien, dat er van uit een woning op de nationalistische voorbijgangers geschoten werd. „Is dat misschien", zoo vraagt hij, „het signaal voor het begin van een bloedbad? Zijn hier verraders die een vreeselijke verrassing voorbereiden? Wij we ten het niet en niemand zal het ooit gewaar worden, want de kanonnen van de versterking openden het vuur op het huis, dat in brand geraakte, terwijl de verraders, misschien levend, misschien als lijken in het brandende huis verkoolden." Volgens de Neue Freie Presse is van zeer be voegde zijde in Weenen de tijding binnengekomen dat de sleutel tot de signalen waarmee met de opstande lingen gecorrespondeerd is, in de woning van Murri- chio gevonden is. Wordt die tijding bevestigd, dan raag men nieuwsgierig zijn wat de gezant Aliotti'doen zal. Het valt verder op, dat de opstandelingen zoo uit nemend op de hoogte zijn van de krijgskunde. Te Weenen zegt men, dat de opstandelingen wor den gesteund en geleid door lieden die onder Essad Pasja Skoetari hebben helpen verdedigen en dat er gewezeu lurkscue oüiecieren bij hun aanvoerder zijn. Essad Pasja heeft zich naar Durazzo te hebben in gescheept. De correspondent der N. Fr, Presse in Rome heeft van allereerste zijde de verzekering gekregen dat Weenen en Rome, trots allerlei gehaspel, in Albanië zullen blijven samenwerken en zich met van de wijs zullen laten brengen door ophitsingen in de pers en verdachtmakingen van kleinzielige lui, die steeds Üos- tenrijksche intrigues vermoeden cn het werk der diplo maten bemoeilijken. Over den naijver tusschen Oostenrijk en Italië doen ongelooflijke staaltjes de ronde. De Oostenrijksche minister van buitenlandsche za ken zond den vorst een equipage, zijn Italiaansche collega dadelijk daarop een auto. De vorstin nam een knappe Weensche kinderjuffrouw.... al heel spoedig kwam er ook een Italiaansche lakei in het paleis. Nu zijn auto en equipage naar de (halve) maan. En wat moet er van de knappe kinderjuffrouw en van den lakei terecht komen? ZWITSERLAND. De nationale raad heeft besloten aan het volk aan te bevelen het initiatief-voorstel tot invoering van de evenredige vertegenwoordiging bij de verkiezing voor den Nationalen Raad te verwer pen. De verwerping geschiedde met 105 tegen 02 stem men. Het initiatief-voorstel zal in den herfst aan een re ferendum onderworpen worden. MEXIKO. De afgevaardigden van president Huer- ta naar de onderhandelingen met de Vereenigde Sta ten te Niagara-Falls hebben verklaard, dat het kiezen van een opvolger van den president uit de opstande lingen zeer gevaarlijk zou zijn voor den binnenland- schen vrede. De Mexikanen zouden een regeering, ge kozen onder den druk van de voorkeur, die de Ver eenigde Staten voor de zaak der opstandelingen aan den dag leggen, dadelijk met leede oogen aanzien Het is volstrekt ook niet waar, dat 't meerendeel van 't Mexikaansche volk aan de zijde van den opstand staat, maar gesteld dat zulks wel juist was, wat kan de re geering te Washington dan hebben tegen een onzijdig voorloopig bestuur? Bij de verkiezingen zal dan im mers wel blijken welke partij de meerderheid van liet volk achter zich heeft. De bemiddelaars staan in dit opzicht aan de zijde van president Huerta. Zij zouden gisteren aan de con ferentie 'een lijst van namen voorleggen, om daaruit een keuze te doen voor het voorloopig presidentschap Alle daarop voorkomende mannen hébben zich in den partijstrijd onzijdig gehouden. Slaagt ook deze laatste poging niet. dan zullen, naar de N. Rott. Ct. meldt, de bemiddelaars zich te rugtrekken en voor het mislukken der bemiddeling hen verantwoordelijk stellen, die een vergelijk onmo gelijk hebben gemaakt. Wie dat zullen zijn, is in verband met het voorgaan de duidelijk. De regeering te Washington is onge rust en ontmoedigd over den gang van zaken. Het nieuws over de geschillen tusschen de gene raals Carranza en Villa blijft verward. Nu zou gene raal Carranza weer gevlucht zijn en wel naar Texas, na ontvangst van een ultimatum van generaal Villa, waarin deze een „volkomen scheiding van de burger lijke en militaire macht" eischte. De bedoeling van dien eisch zou dan zijn, zichzelf de onbeperkte mili taire macht toe te kennen. Te Chihuahua zou gene raal Villa veertig aanhangers van Carranza in de ge vangenis hebben laten zetten en hen met terechtstel ling bedreigen. Gemengde mededeelingen. 400 MIJNWERKERS GEDOOD. Tengevolge van een ontploffing in de Crownest- mijn te Hillcrest, Britsch-Columbia, waarin zich 600 mijnwerkers bevonden, zijn 400 mijnwerkers gedood. Slechts 200 konden worden gered. Vijftig lijken zijn reeds naar boven gebracht. Men is met speciale trei nen reddingsbrigades naar het tooneel van de ramp vertrokken. DE GEWOONTEN VAN PRESIDENT HUERTA. In Mexiko is het niet altijd ongevaarlijk een pre sident te zijn van wien men weet, dat hij spoedig voor een ander, het veld moet ruimen., De een of an dere fanatieke hand is altijd te vinden, een vijand is steeds bereid, den stervenden leeuw de genadestoot te geven. Trots dit alles ontzegt president Huerta zich niet, zijn koffie, met veel cognac vermengd, in een café aan de hoofdstraat van Mexiko te gebruiken. Ook gaat hij steeds naar zijn barbier om zich daar in de kapsalon te laten scheren. Ook bezocht hij onlangs een dame, die er haar werk van maakte, nagels te reinigen. Hij gaf de jonge dame, die hem hielp een 100 dollar biljet. Maar het moet ook niet gemakkelijk zijn geweest, de nagels van den ouden houwdegen eenigszins in orde te brengen! Zijn dagverdeeling was steeds zonderling, en te genwoordig nog meer dan ooit. Des nachts slaapt hij nog niet om drie uur, zoodat zijn adjudanten een zeer zwaren dienst hebben. Van drie tot vijf uur werkte hij gewoonlijk, doch deze gewoonte heeft hij nu laten varen. Van vijf tot acht gaat hij tuffen en keert dan terug om in een café of thuis koffie te drin ken. Dan slaapt hij tot elf uur, bemoeit zich dan met regeeringszaken en eet dan, om vervolgens weer te slapen. Om vier uur bezoekt hij een café, waar steeds een groote menigte hem bewondert. Zijn werk lust is zeer gering, doch hij weet flinke mannen om zich heen te verzamelen. Langzamerhand schijnt hij zich echter op een afscheid voor te bereiden. Door een bekend waren huis heeft hij volgens het Tageblatt onlangs 1.500.000 gulden naar Europa laten zenden. AL TE FANTASTISCH. Voor de Berlijnsche militaire rechtbank stond een onderofficier, Kohier, terecht, die allerlei middelen te baat nam om interessant te schijnen. Zoo deed hij al tijd, alsof hij steeds door afzetters achtervolgd werd. Eens had hij verlof naar Hamburg gekregen en was toen ook naar Helgoland gegaan, waar hij, volgens zijn zeggen een afzetter, die hem tot op dat eiland ge volgd was, van een rots in zee had geworpen. Men sloeg eerst geloof aan dit verhaal, doch later bleek, dat alles verzinsel was. Ook had hij later een brief geschreven naar zijn sergeant-majoor, dien hij beschuldigde van mishande ling van de soldaten en omgang met een meisje van verdachte zeden. Hij onderteekende den brief met drie kruisjes en eischte 30 gulden van den sergeant-majoor. Later vertrok Kohier naar Amerika, en huwde daar. Van daaruit stelde hij zich in verbinding met een Keulsch arts, die naar hij zeide, een serum tegen kan ker had uitgevonden en Kohier bood aan dit serum voor 228.000 te koopen. Nadat de onderhandelin gen over den koop waren afgesloten, vertrok hij naar Duitschland en stelde zich -aan den dokter niet als Köhler, doch als detective.Smith voor. Hij verklaar- ue dal Köuler een oplichter was en dat hij, de detec tive, hem wel zou vinden. Van den koop van het se rum kwam natuurlijk niets. Kort daarna kwam de beklaagde op de redactie van een Berlijnsche courant en vertelde, dat hij met een student had geduelleerd en dezen had doodgeschoten. Verscheidene artikelen verschenen dan ook over deze zaak, zoodat de politie zich ermee ging bemoeien. Nu bleek, dat er in het geheel geen duel had plaats ge had. Als honorarium voor zijn berichten had Köhler 15 ontvangen. Een Hamburgsche Bank kreeg vervolgens van den beklaagde een telegram in cijferschrift, met de op dracht, aan een zekeren Reichardt 3000 gulden te be talen. Kort daarna kwam een tweede telegram, waar in Reichardt een oplichter werd genoemd en de firma werd verzocht het geld niet uit te betalen. De „com missaris van politie" Köhler zou spoedig komen. Beide telegrammen waren van den beklaagde af komstig. Köhler liqd zich, om interessant te schijnen, zelfs gesciiminkt De beklaagde werd, wegens ziekelijke fantasie, slechts licht veroordeeld. Hij kreeg twaalf dagen ar rest en degradatie. DE HALVELITERLAMP. Men schrijft ons: Hoe zuinig de gasbranders heden ten dage ook mo gen schijnen, toch is het Dr. Killing gelukt een han genden brander te construeeren, die nog meer econo misch is. „Munduslicht" is de naam van zijn nieuw- sten brander, die bij een gasverbruik van 90 liter, 150 kaarsen licht uitstraalt en derhalve den naam halve- literlamp ten volle verdient. Met één kubieken meter gas kan deze lamp dus 11 uur branden. De groote verdienste van deze uitvinding bestaat hierin, dat ie dereen zijn hangende branders van willikeurige con structie, door verwisseling van het magnesiamond- stuk en een nieuw kousje, in halveliterlampen kan la ten veranderen, zoodat men geenszins genoodzaakt is een nieuwen, dikwerf vrij duren brander te koopen. De zuinigheid van dezen brander wordt veroor zaakt door een magnesiazeef, die onderaan het mond stuk is aangebracht. Wanneer men een gewonen han genden brander zonder kousje laat branden, neemt men in de vlam een lange puntige kern waar, omge ven door een blauwe vlam. Laat men daarentegen de halveliterlamp zonder kousje branden, dan ziet men een kemlaag met een klein vooruitstekend puntje. Di- riect onder deze kern ligt het heetste deel der vlam. Killing heeft voor dezen brander kousjes geconstru eerd van geheel anderen vorm, dan de tot nu toe ge bruikelijke, n.l. halfronde, van onderen vlak. Het kousje hangt vrij dicht bij het mondstuk, zoodat het tegen de kernlaag aanligt en zoodoende voor het grootste gedeelte in de heetste zone der vlam hangt. Hoe hooger men een kousje verhit, des te meer licht straalt het uit. Volgens opgaven van Killing heerscht in deze vlam een temperatuur van 1800 gr. Kon men tot nu toe steeds met het bloote oog in een hangend kousje kijken, bij de halveliterlamp is dit onmogelijk. Ongetwijfeld zal Killing deze uitvinding ook op grootere branders, z.gn. lagedruk sterklichtlampen van 350 kaarsen toepassen, waardoor de lichtsterkte hiervan tot 500 kaarsen zal stijgen. Een vijfvlams- buitenlamp, welke thans 1500 kaarsen licht geeft, zal als halveliterlamp ingericht, 2500 kaarsen licht uit stralen. Deze zoo geheel onverwachts gekomen uitvinding heeft getoond, dat ook het gas zijn grootste zuinig heid nog niet heeft bereikt, al hebben sommigen deze veronderstelling wel eens uitgesproken. Zij doet de gastechniek hoopvol de toekomst tegemoet gaan in den concurrentiestrijd met de electriciteit, welke strijd moet en zal eindigen in een broederlijke verzoening op den dag, waarop beiden de uiterste zuinigheid zul len hebben bereikt. KORTE BERICHTEN. Het stoomschip „Santa Clara," van de Pacific Atlantic Steamship Company, is met succes de Mira- flores- en Pedro Miguelsluizen gepasseerd. Dit is het eerste groote schip dat van het Panamaka naai gebruik maakt. Bij Carr-Bridge (Eng,) is een sneltrein ont spoord. Een rijtuig is in de Dulnanrivier, die door heftige regens zeer gezwollen was, gevallen. Drie vrouwen zijn later dood uit de rivier gehaald en twintig passagiers zijn min of meer ernstig gewond. Men vreest dat er nog twaalf lijken in den veronge lukten spoorwagen zijn. In een steenkolenm ij n bij Luik is brand uitgebroken. Alle mijnwerkers zijn gered. Het vuur blijft zich uitbreiden. Tengevolge van een aardverschuiving stortte een gedeelte der stutten van een in aanbouw zijnde tunnel bij Nizza ineen. Twaalf dooden en7 gewonden werden reeds onder de puinhoopen van daan gehaald. Tegen de 26 advocaten, die naar aanleiding van het B e i 1 i s-p r o c e s waren beschuldigd van beleediging van de Justitie, werd na een driedaagsch proces vonnis gewezen. Twee advocaten werden tot 8 maanden, de overigen tot 6 maanden gevangenis' straf veroordeeld. Een spoorwegambtenaar te München is aange houden omdat hij valse lie spoorwegkaar 1 j e s liet drukken en deze in plaats van de wettelijke verkocht. Ook de drukker is gearresteerd. Brandon Thomas, de schrijver van „de Tante van Charley," welk stuk indertijd ook in ons land veel opgang maakte is in Londen gestor ven. Honderd padvinders te Nieuw-York hebben van den burgemeester verlof gekregen, unifor men te dragen, welke precies gelijk zijn aan die van de politieagenten. Ingezonden Mededeelingen. BENOEMINGEN. Tot noodhulp-kaasdrager is benoemd Corneli3 Of- man, alhier; tot onderwijzers aan de Christelijke school de heeren Chr. Knaap en K. Seinstra Az.; tot lantaarnpoetser aan de gasfabriek M. Wit, alhier. 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. Tot kapitein bij het le regiment infanterie is benoemd de eerste luitenant J. E. Schneiders van de staf, werkzaam bij de Cadet tenschool. GESLAAGD. De heer A. Over, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, slaagde gisteren te Zeist voor het examen in de gemeente-administratie. „ZIEKENZORG." Donderdagavond 8 uur werd in de groote zaal van de Harmonie de eerste algemeene ledenvergadering gehouden van „Ziekenzorg." Na opening door den voorzitter, den heer H. J. Bek, volgde ue mededeeling, dat een tweede arts zich disponibel had gesteld. Aangezien deze echter niet R.K. was, werd dit aanbod ouder reserve aanvaard. Getracht zal worden een R. K. arts te krijgen. Bij de behandeling van de statuten en Het Huis houdelijk Reglement maakten de heeren J. Al en H. Ilekket er bezwaar tegen, dat dit punt voetstoots in de vergadering gebracht werd. Het ontwerp had h.i. eerst ter kennis van de leden moeten worden ge bracht. Het bestuur had dit met het oog op de kosten (ge raamd op 40) nagelaten. Hierop drongen bovengenoemde heeren, daarin door meerderen gesteund, er op aan, dat de statuten en het Huishoudelijk Reglement wel werden behan deld, doch niet vastgesteld. Met het oog op de daaraan verbonden kosten ont raadde het bestuur dat, waarop de heeren Al en Hek- ket als protest tegen deze ondemocratische regeling de vergadering verlieten onder de mededeeling dat zij voor het lidmaatschap bedankten, hierin gevolgd door een veertigtal aanhangers. Na eenige discussie werden de statuten en het Huishoudelijk Reglement overeenkomstig het ontwerp vastgesteld. Maandag zullen we hieruit enkele voor name bepalingen vermelden. Tot leden van het bestuur werden voor den tijd van één jaar gekozen de heeren J. H. Bek als voorzit ter, K. v. 't Veer, J. v. Cleef, M. H. Naberman en A. v. der Blij. De laatste heeren zullen hun functie on derling verdeelen. De Kon. goedkeuring zal op de statuten worden aangevraagd. NED. HERV. KERK. Men verzoekt ous Het volgende te vermelden: Naar aanleiding van het gevierde eeuwfeest van liet Ned. Bijbelgenootschap, heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier besloten de derde collecte, welke morgen gehouden zal worden, te bestemmen voor het Eeuwfeestfonds van genoemd Genootschap. WERKLOOZEN VERZEKERING. Gaarne vestigen we nog even de aandacht op de vergadering inzake werkloozen verzekering, welke tegen Maandagavond door 't Nut in de Harmonie is belegd. Werknemers zullen goed doen, hun personeel dat nog niet tegen werkloosheid verzekerd is, in over weging te geven, deze vergadering te bezoeken. NEDERL. Mij. VAN LEV. „PROBITé". In de 18 Juni gehouden vergadering van aandeel houders der Algemeene Nederlandsche Maatschappij van Levensverzekering „Probité" te Alkmaar werden de Winst- en Verliesrekening en Balans over 1913 goedgekeurd. In 1913 is het verzekerd kapitaal vermeerderd met 223806, en bedroeg dit op 31 December 1913 to- aal 1479320, van 17720 contracten. Uitgekeerd werd bij overlijden, bij leven en afkoop 10654,50. Aan premiën werd ontvangen 35639,52. Aan ren te en huishuur 4831,11^. De gekweekte rente bedroeg gemiddeld 4,37 pet., terwijl de reserve i3 berekend met een rentevoet van 4 pet. De premie-reserve bedroeg op 31 December 1913 107894,25 en is vermeerderd met 11291,42. De extra reserve bedroeg 4303,76. Het vermogen der Maatschappij bedroeg op 31 De cember 1913 118880,05. Het verslag bevat een uitvoerige omschrijving der bezittingen. Het dividend bedraagt 15 pet. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BENOEMD. De heer A. C. Bos, inspecteur van politie alhier, is met ingang van 1 Augustus benoemd tot inspecteur van politie te Sloten (N.-H.) DE NEDERLANDSCHE OFFICIEREN IN ALBANIë. 's-GRAVENHAOE, 20 Juni. Blijkens een op 19 juni door H. M. de Koningin van Albanië uit Du- iazzo aan H. M. Koningin Wilhelmina gezonden te legram bevonden zich alle Nederlandsche officieren wel. MAJOOR KROON ONGEDEERD. 's-HERTOGENBOSCII, 20 Juni. Mevrouw Kroon alhier ontving het bericht dat haar man in Durazzo ongedeerd is. KOL DE VEER 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. H. M. de Koningin ontving kolonel de Veer in audiëntie. VLIEGONGEVAL. OOSTERBEEK, 20 Juni. Hedenmorgen was de aviateur luitenant van Heyst verplicht een noodlan ding te doen. Nadat hij de motor had nagekeken steeg hij op, doch kwam in de boomen terecht. Hij viel met iet toestel naar beneden, dat gedeeltelijk vernield werd. De luitenant en zijn passagier kwamen er ech ter heelhuids af. ERNSTIGE VLIEGRAMP. WEENEN, 20 Juni. Hedenmorgen had op het vliegterrein alhier een vreeselijke ramp plaats. Een aviateur kwam met zijn machine in botsing met een luchtschip. Beide toestellen gingen in vlammen op en vielen naar beneden. Alle inzittenden van het luchtschip, 7 10 personen, werden onmiddellijk ge dood, de aviateur eveneens. DE GROOTE MIJNRAMP. LONDEN, 20 Juni. Over de mijnramp in de Hillcrest-mijn in Britsch Columbia wordt nog aan de „Times" geseind, dat zich op het oogenblik der ont ploffing 300 arbeiders in de mijn Hevonden. Men vreest, dat meer dan 200 arbeiders om het leven zijn gekomen. De reddingsarbeid werd bijna geheel on mogelijk gemaakt door den emstigen brand, die in vele schachten ontstond. Men heeft weinig hoop de ingesloten arbeiders te redden, daar het misschien wel een week kan duren, eer men tot de noodlottige plaats is doorgedrongen. Hoogstwaarschijnlijk zullen dan reeds vele arbeiders door verstikking om het leven zijn gekomen. Volgens de laatste telegram men bedraagt het aantal der ingesloten mijnwerkers 225.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 13