Emulsion u' Zwakke Gezondheid e BINNENLAND. i ROVINCIALE STATEN. Voor de aanstaande zomerzitting zijn door üed. Staten verschillende voordrachten aan de Staten ge zonden. De rekening over 1912 sluit met een batig saldo van J 1i9,146,23j/2, welk bedrag Oed. Staten voorstellen te brengen als eerste post op de begrooting van 1915. Deze begrooting sluit in ontvangst en uitgaven tot een bedrag mu 4.885.059. Er wordt Voorgesteld de opcenten op de belastin gen ook dit jfcar te verhoogea, en wel die op de ge bouwde en ongebouwde eigendommen met 2 pet. en die op het personeel met 1 pet De meerdere opbrengst wordt gerekend te zullen zijn 116,850, welke som noodig is voor de vermeerderde uitgave aan het per soneel der beide krankzinnigengestichten. De schuldenlast der provincie zal op 1 Jan: 1915 bedragen 4.406.000, waarvan dat jaar moet worden afgelost 198.000. De begrooting over 1915 sluit voor Duin-en-Bosch tot een bedrag van 500.150.40. Oed. Staten hebben een regeling ontworpen betref fende de subsidieering van 't vakonderwijs in Noord- Holland. De gesubsidieerde inrichtingen moeten m beginsel toegankelijk zijn voor leerlingen van beider lei'kunne en van verschillende godsdienstige gezind- 1 Oed. Staten stellen o. m. voor, aan de vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in West-Fries land voor 1915 een bijdrage van ten hoogste 1000 te geven, bovendien een bedrag van ten hoogste 120 ten behoeve van elk der teekenscholen harer afdeelin- gen. Ook stellen Oed. Staten voor, aan de vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" te den Helder voor 1915 400 toe te staan, nu het vorige jaar, bi] de aanvraag voor de leeszaal te Alkmaar, door de Staten is besloten dat het subsidieeren van openbare leeszalen en bibliotheken ligt op den weg der provin- cie. Ged. Staten adviseeren afwijzend te beschikken op de subsidie-aanvraag van 500 door de Noord-Hcl- landsche Varkensfokvereeniging te Hoom en op een aanvraag van 3000 voor 1914 door de N. V. Texels eigen stoomboot-onderneming. Ze stellen voor de subsidie van 500 aan de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken niet meer uit te keeren. OVERSTE THOMSON. Naar aanleiding van den dood van overste Thom son richtte de internationale controle-commissie aan Koningin Wilhelmina en aan de Nederlandsche re geering, evenals aan mevrouw de weduwe Thomson telegrammen van rouwbeklag en leedwezen. ROODE KRUIS AMBULANCES. Heden vertrekken de eerste twee Roode-Kruis-ambu- lances uit den Haag naar de peststreken in Indië. De reis gaat per trein tot Marseille, waar de zusters zich op de „Kawi" zullen inschepen. BERTHA VON SUTTNER. Het hofdbestuur van den bond „Vrede door Recht" heett telegrammen met betuiging van deelneming in 't overlijden van Bertha von Suttner gezonden aan de familie te Weenen en aan den bond voor de Vredesbe weging aldaar, ter voorbereiding van het congres. Op het graf van Bertha von Suttner zullen vanwege den bond „Vrede door Recht" biuemen wuiden gelegd. NAJAARSKEURINÜEN VAN HENGSTEN. De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat de gewone Rijksnajaarskeuringen van tot dekking bestem de hengsten in 1914 gehouden zullen worden voor deze provincie op 22 September te Texel en Terschel ling; 23 September te Schagen en Wieringen; 24 Sep tember te Hoofddorp. UIT BROEK OP LANOENDIJK. Ds. J. Mulder, predikant bij de Geref. Kerk hier, is beroepen te Alblasserdam. al- UIT NOORDSCHARWOUDE. Tijdens het onweder, dat zich Zondagmiddag ook boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in den watermolen van den Oosterdijk, bewoond door den lieer J. Hart IJzeren stangen werden kromgesla gen, terwijl nier en d2ar eenige Bp.linters aan een roede merkbaar waren. VAN TEXEL. Gisteren werden op de lammerenmarkt 1080 stuks lammeren aangevoerd, prijzen 13 tot f 18. Gemid- üeid werd J 14.50 besteed. De launnereumarkten zijn hiermede geëindigd. Uil L1MMEN. De in de algeioopen week aimer gehouden collecte ten behoeve van het bouds voor den bewapenden Dienst, bracht, na aftrek van gemaakte onkosten, een bedrag van l 13.89 op. UIT BERGEN. Gistermorgen met de eerste tram vertrok van hier een 150 tal inwoners om van Alkmaar af per extra boot van de Alkmaar Packet over Amsterdam naar Marken een pleziertocht te maken. Deze pleziertocht was georganiseerd door het Fan farecorps. Ondanks den regen vertrok men in opgwekte stem ming. Te half drie kwam men te Marken aan, vanwaar men na een uur aldaar vertoefd te hebben, vertrok. Op de terugreis bleef men nog een uurtje in Amster dam. Hoewel de regen den dag minder prettig maakte liet vooral hank zij de opwekkende muziek, de btemming weinig te wenschen over. Voor tien uur was de Alkmaar Packet weder aan de Zur Middensteiger nabij de spoorbrug, zoodat al len met de laatste tram weder in het dorp konden te- rugkeeren. 11 ure vergaderde de Raad in Gemengd nieuws. EEN MISLUKTE INDUSTRIE. In het voorjaar werd ten koste van een groot kapi taal met veel moed opgezet de Voeder- en Meelfabriek „De Gaasp" te Weespercarspel. Deze N. V. had ten doel de vervaardiging van veevoeder uit aardappel schillen, krachtens een bijzondere vinding. Reeds kort na het in werking treden bleek, dat men van aardap pelschillen, zoo zij versch zijn, werkelijk een zeer goed veevoeder kan maken, maar niet meer zoodra zij ook maar één dag opgestapeld hebben gelegen. De waar begint dan te broeien, er komt een soort van suikerstof op en er is niets meer mede te beginnen. Daar nu nooit in één dag alles te verwerken is, werd van den beginne af met groot verlies gewerkt, zoo groot, dat nu reeds de fabriek is stop gezet en tot li quidatie werd besloten. Eerst is nog een poging ge daan om met de crediteuren tot een accoord te komen en de bezittingen zoo goed mogelijk te verkoopen, doch deze schijnt schipbreuk te hebben geleden en nu is de zaak in staat van faillissement verklaard. Wie zich echter daarin verheugen zullen? Zeker de om wonenden, want de fabricage gaf een walgelijken stank. (Hbld.) VEREENIGING VAN KLEINERE EN PLATTELANDSGEMEENTEN. Een commissie, bestaande uit de heeren H. A. Aalfs, burgemeester en secretaris van Vries, J. N. Elenbaas, lid der Gedeputeerde Staten van Zeeland, A. H. Gij zeis, burgemeester van Sittard, H. Th. Klein, secreta ris en ontvanger van Vrijenban, D. Kooiman, burge meester en secretaris van Wormer, A. B. Machielsen, burgemeester en secretaris van Haarlemmerliede c.a., G. de Vries, burgemeester van Oldehove, heeft een circulaire gezonden aan verschillende betrokken ge meenten, om sympathie te vragen voor eene vereeni ging van Nederlandsche gemeenten, naast debe staande, zonder uitsluiting van de kleinere, waarvoor naar het oordeel van bovengenoemde heeren een ruim arbeidsveld openstaat. NAUWGEZET WERK. Habis Minggoe, de Amsterdamsche briefschrijver van het „U. D.", schrijft naar aanleiding van de te Amsterdam gehouden Bijbeltentoonstelling. Hij schrijft o. m.: In den Bijbel, rekent een prenteman uit, treft men den naam Jehovah of Heere 6855 maal, en de middel ste keer is die van 2 Chr. IV 16. Oude en Nieuwe Tes tament te zamen bestaan uit 66 boeken, 1189 kapittels, 31,192 verzen, 773,692 woorden, 3,566,480 letters, al les gerekend naar de Dordtsche Statenvertaling en het woord „Ende" komt er 46,227 maal in voor. Wel opmerkelijk hoe de aandacht dier cijferaars is geko men van den inhoud naar den tekst, zoodat zij zich zelfs moeite geven het minst beteekenende woord, juist om zijn geringe hulpdiensten in den zin het veel- vuidigst, afzonderlijk te tellen. Is men bij Psalm CXVII gekomen, dan bevindt men zich in het centrum van den Bijbel, nog meer precieser ia Psalm C I vers 8 het middelste „vers". BAKKERSNACHT ARBEID. De gezamenlijke bakkerspatroons te Enkhuizen heb ben aan den Raad een adres gericht, verzoekende een van den arbeid der regeling bij politie-verordening bakkers. Nachtarbeid zij verbode ill fen van 9 uur 's avonds land ook wu piaatsen zijn mei «en dergelijke belas ting, waar men niets meer kan aaubieden dan een ver gezicht. Spreker was er voor om in principe tot ad- haesiebetuiging met het adres te hecluiten, al begrijpt hij volkomen, dat voor Zandvoort deze belasting meer een levensvraag is dan voor Bergen. Komt een zoo danige wet, dan blijft een gemeente echter toch vrij om haar in te voeren. De heer Leijen sloot zich hierbij aan. Met vier tegen drie stemmen werd hierna besloten geen instemming met het adres te hetuigen. Vóór stemden de heeren Maschmeijer, Baltus °n Leijen. (Wordt vervolgd.) KORTE BERICHTEN. Voor de rechtbank te Assen werd gisteren 6 jaar gevangenisstraf geëischt tegen den 20-jarigen Roelof H. te Gasselte wegens moord op Geert Moek aldaar In den nacht van 9 cp IC Mei. Voor den dienst in Nederlandsch-Indië is be stemd de heer S. Citroen, te Willemsoord, om tijdelijk bij de pestbestrijding in dienst gesteld F: worden. De Staatscommissie voor de electriciteitsvoorzic- ning, welke 14 Juli 1911 werd benoemd, heeft gisteren ha er rapport aan de Koningin aangeboden. Te Workum is aan de jeugd de verdere toegang tot het speelterrein verboden, wegens verregaande baldadigheid, op dat terrein gepleegd. Werk aan den winkel voor de Tucht-Unie. Ged. Staten van Drente deelen aan de Staten me de, dat de som, die noodig zou zijn voor afkoop van alle tollen in die provincie, bij benadering zal bedra gen 1.491.000. Voor geheel Walcheren is een afdeelingszieken fonds van de Ned. Ver. tot Bevordering der Genees kunst opgericht. Gistermiddag is, in tegenwoordigheid van mi nister Treub, te Amsterdam het veiligheidsmuseum geopend. De bij Kon. Besl. van 20 Juni 1908 ingecteid. Staatscommissie voor de arbeidsvoorwaarden der Rijkswerklieden is ontbonden. Een 20-jarige bewoner van Doetinchem, die aan vallende ziekte lijdt, kreeg gisteren een toeval terwiT hij naast de stoomtram fietste. Ongelukkigerwijze werden hem dientengevolge door de juist passeerende stoomtram beide been en afgereden. tot 's morgens 5 met algeheel verbod van Zondagsar- beid. Om te voorkomen, dat van elders wordt Inge voerd, wordt tevens gevraagd den verkoop van versch brood vóór 's morgens 10 uur te verbieden. DE RAMP DER „EMPRESS OF IRELAND". Bij het vergaan van de „Empress of Ireland" blij ken te zijn omgekomen de 30-jarige vrouw en het 6 maanden oude dochtertje van den heer J. Kisch, vroe ger te Amsterdam woonachtig, thans in betrekking bij de Canadian Pacific-lijn in Canada. De vrouw had met haar kindje de reis naar Nederland aanvaard, om bij haar schoonouders te Amsterdam de zomermaan den door te brengen. Gistermorgen ten voltallige zitting. De heer Baltus vroeg naar aanleiding van de notu len der vergadering van den 2dcn Maart, door wien de telephoonhouder te Bergen aan Zee benoemd is. De voorzitter deelde mede, dat dit door B. en W. is geschied, omdat deze persoon als brievengaarder door het Rijk benoemd was. De heer Baltus achtte het noodig, dat deze ambte naar ook deelgerechtigde in het pensioenfonds werd. De voorzitter wees er op, dat de functionaris reeds gepensioneerd was, doch hij zou dit onderzoeken. Uit het verslag van de tram bleek, dat door de gun stige resultaten de gemeente een extra-ontvangst kreeg van 732,92. De voorzitter stelde voor dit onder de gewone ontvangsten te boeken. Voor de regeling van het handwerkonderwija bui ten de gewone schooluren was van de onderwijzeres sen een dankbetuiging ingekomen. Bij het ingekomen verslag van de Tuinbouwveree- uigiag merkte de heer Maschmeijer op, dat in de ont vangsten voor den Tuinbouwcursus alleen de subsi dies van het Rijk en de gemeente geboekt stonden, spr, miste hierop een post voor het schoolgeld. De voorzitter deelde mede, dat een en ander ge schiedde volgens een model van het Rijk. Hierna kwam het bekende adres van de gemeente Zandvoort in behandeling. De voorzitter meende, dat dit adres hoewel niet op zegel, toch wel behandeld kon worden. B. en W hebben het vraagstuk besproken en gelet op hetgeen in de bladen er over Is geschreven. De meeningen loopen zeer uiteen; er zijn gemeenten waar men het toejuicht en er zijn er, die zeggen „het ia totaal ver keerd" en ook spreker geloofde niet, dat het in het belang der gemeente zou zijn. Enkelen, zooals de heer Maschmeijer zullen zeggen: „ik ben pas in een badplaats geweest en daar moet de hotelhouder deze belasting op de rekening zetten. De meesten beta len wel graag Kurtax, want daarvoor wordt wat aan geboden. In Baden-Baden geven de Kurtax-kaarten recht op concerten. Ik woonde daarvoor een lezing bij met lichtbeelden, men krijgt daardoor reductie voor een en ander, er is een groote leeszaal enz. Als de gemeente het echter doet als gewone belasting en niets anders kan aanbieden, dan een concert van het Fanfarecorps, dan vind ik het verkeerd, zei spreker. Een vergoeding voor de rioleeringen moet gevon den worden in de pensionprijzen. De heer Maschmeijer wees er op, dat er ook we plaatsen zijn, waar men vreemdelingen met het op het onderhoud aan wegen enz. laat betalen. Door het Vreemdelingenverkeer is in Bergen een rio leering noodig. Hiervoor komen er reclames in uit Rotterdam. Ook de electri8che verlichting ls grootendeels een gevolg van het Vreemdelingenverkeer. Spr. kwam het billijk voor, dat daarvoor iets van de vreemdelin gen geheven werd. In Luzem betaalt men 1 franc in de week. Dit wordt op de rekening geschreven. De hotelhouder is verplicht dit te ontvangen en krijgt daarvoor coupons. De heer Baltus sloot zich aan bij het door den heer Maschmeijer gesprokene. Vele inwoners kunnen van de rioleering niet profiteeren en moeten daaraan toch betalen. Spreker Is er voor, dat de gemeenten het recht krijgen een dergelijke belasting, als door Zand voort bedoeld, van de vreemdelingen te mogen heffen. De voorzitter wees er op, dat voor de rioleering, van hen, die daarvan kunnen profiteeren, een riolee- ringsbelasting geheven zal worden. De heer Baltus was van meening, dat, waar er door het vreemdelingenverkeer vele uitgaven zijn waaraan inwoners aan het Kanaal in Zanengeest en het Woud ook moeten betalen, er van de vreemdelingen ook wat geheven moet worden. De heer Veenbuijsen was van oordeel, dat een der gelijke belasting niet voordeelig zal werken voor het vreemdelingenbezoek. Spr. achtte het beter om de- .genen die van het vreemdelingenverkeer profiteeren, maar wat meer te laten betalen. De voorzitter vond het noodig, dat deze gemeente eerst wat voor deze belasting moet kunnen aanbieden. De heer Maschmeijer merkte op, dat er ln Zwitser- oog BUITENLAND. DUITSCHLAND. Theodor Wolff, schrijvend over het van stapel loopen van den grootste stoomboot de. „Hamburg-A-erikaTijn, de „Bismarck", gteb r. het Tageblatt op de volgende wijze uiting van zijn eer bied aan „den IJzeren Kanselier", aardig, vooral in verband met den Keizer: „Terwijl het schip naar beneden gleed en zich ver wijderde zwaaide Wilhelm II voortdurend zijn witte admiraalspet terwijl hij de kleinkinderen van van Bis marck het mechanisme van het van stapelloopen uit legde. Hij was door alle vier omringd en zei allerlei giapjes tegen gravin Hanna von Bismarck die na het gebeurde met de flesch, welke zij niet had kunnen stukgooien nog een beetje meer bloosde. Symbolische handelingen gelukken bij ons nogal verwonderlijk goed, hetgeen men niet van alle andere handelingen kan zeggen en hier was zeer veel bijeen, dat een symbolische bijbeteekenis kreeg. Nu het wat verder weg lag, scheen het schip, waar mee geen ander in de haven zich kon meten nog groo- ter en vooral veel hooger dan eerst Het was nu niet meer op werf vast gehouden, doch rustte in het rui me sop, door zilvergrijze nevelen omgeven. De zilve ren nevels schenen, terwijl de Keizer vroolijk met de kleinkinderen praatte, den kolossus een vreedzame grootheid te geven. In de haven krijgen de dingen dikwijls zulk een schijn van vreedzaamheid." In Württemberg heeft men den huisvaders een reductie in de belastingen toegestaan. Daarbij heeft men de belastingen der ongehuwden verhoogd en wel: met 10% voor een jaarlijksch inkomen van 2400 tot 3600 mark, met 20% voor een inkomen van 3600 tot 6000 mark en met 30% voor elk in» komen hooger dan 6000 mark. KORTE BERICHTEN. Op ht zuidelijk deel van het meer Genêve heeft een storm gewoed. Verscheidene visschersboo- ten sloegen om; 4 menschen verdronken. De bekende Araerikaansche millionnalr John. Rockefeller, zal 25,000 gulden storten in het fonds voor de nabestaanden der heilsoldaten, die aan boord van de Empress of Ireland waren verongelukt. Te Riga brak b r a n d uit in de handels- w ij kwaardoor vele handelsgoederen werden ver- nieuld. De schade wordt op bijna een millioen gul den geschat Bij Alton in den staat Massachusetts la een stoomboot met pleizierreizigers verongelukt. Men denkt dat er veel dooden zijn. Een trein komende van Beira Alta, (Portugal) kwam in botsing met een Express. Vele personen zijn gewond; de schade is belangrijk. In drie dorpen van het Russische gouvernement Podolsk is de ch o 1 e r a uitgebroken. In één dag zijn negentien gevallen voorgekomen, waarvan vijf met doodelijken afloop. Zondag heeft men in Nieuw-York een propagan- dadag gehouden voor de goede verzorging van den zuigeling. De zuigelingensterfte is er n.l. zeer groot; in 1907: 14.4 pet., in 1913: 10.19 pet. DE STUWADOORSWET AANGENOMEN. 's-GRAVENHAOE, 23 Juni. De Tweede Kamer heeft heden de stuwadoorswet zonder stemming aangenomen. DE NEDERLANDSCHE OFFICIEREN IN ALBANIË. 's-GRAVENHAOE, 23 Juni. Kapitein Thomson, de broeder van den overleden majoor Thomson, tele grafeerde gisteren uit Durazzo aan den minister van oorlog, dat onze officieren alle welvarend waren en de toestand rustig is. J. D. BARON v. WASSENAER v. ROSANDE f 's-ORAVENHAOE, 23 Juni. Alhier is overleden het Christelijk-Historisch Eerste-Kamerlid J. D. baron van Wassenaer van Rosande. De overledene werd geboren den 7 Juli 1851 op den huize Noorder Eng onder Ede, bezocht de kost school Schreuders te Noordwijk en het Koninklijk Instituut v. d« Marine. Hij was zeeofficier tot 1881 en als adjudant en kamerheer aan verschillende hof houdingen verbonden; lid van den gemeenteraad te 's-Oravenhage, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en lid vad de Oed. Staten. Verder wa9 hij curator van de Technische Hooge- school te Delft. Van 21 Sept. 1904 af was hij lid van de Eerste Kamer voorts was hij ridder in de orde van den Nederlandscnen Leeuw, commandeur der ridderlijke orde Balije van Utrecht, ridder van den Eikenkroon, commandeur ln de Kroonorde van Pruisen en de Christus-orde van Portugal, enz. Hij verwierf de Atjeh-medaille en het eerekruis voor belangrijke krijgsverrichtingen. PEST OP JAVA. AMSTERDAM, 23 Juni. Het Handelsblad meldt: Een regeeringstelegram betreffende jpestgevallen op Java van 3 tot 16 dezer vermeldt: Afdeeling Malang 460 nieuwe pestgevallen, 400 dooden; Toeloenga- goeng 6 en Bangil 2 doodelijke gevallen; Madioen 14 nieuwe gevallen, 12 dooden; Kediri 46 nieuwe geval len, 44 dooden5 erabaja 24 nieuwe gevallen, 20 dooden; Paree ó0 nieuwe gevallen, 59 dooden; Mage- tan 16 nieuwe gevallen, 12 dooden. GEEN RUST DM ALBANIë. PAPIJS, 23 Juni. De bijzondere berichtgever van de Matin meldt uit Durazzo: uier neerscM de meest volkomen anarchie. De z.g. huln welke de Vorst van Albanië zou krijgen, loopt op niets uit. De oogen van den Vorst worden lang zaam geopend, de Duitsche gezant schijnt hier vooral een handje te hebben geholpen. De Vorst heeft vol gens den berichtgever groote fouten begaan en reeds nu is de maat meer dan vol. De laatste berichten uit Skoetari bevatten mededeelingen dat er groote opwin ding heerscht onder de Mohammedaansche bevolking. Het gaasche land bevindt zich in oproer. Ook uit het Zuiden komen de meest ongunstige berichten voor den Vorst Om de maat vol te meten heeft de leider van den opstand in Epirus Zografos aan de controle commissie getelegrafeerd dat hij zich beklaagt dat de wapenstilstand door troepen van den Vorst wordt verbroken en dat hij verder alle verantwoordelijkheid voor de volgende gebeurtenissen verre van zich wijst Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. ONLUSTEN OP BORNEO. 'b-GRAVENHAGE, 23 Juni. Blijkens een uit Neder landsch-Indië ontvangen telegram, betreffende de on geregeldheden in het landschap Matan (Residentie Westerafdeeling van Borneo) is door een patrouille 'n versterking genomen, waarbij de geheele bezetting is gesneuveld. Onzerzijds sneuvelde een inlandsch ser geant, terwijl twee Amboincesche fuseliers gewond werden. BURGERLIJKE STAND. TELEGRAFISCH 23 WEERBERICHT. Jui Medegedeeld door het Koninklijk NederlandBch Meteorologisch Instituut te De Bilt. _unl. het Geldig tot den avond van 24 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 771.5 te Horta. De laagste stand van den barometer 758.5 te Aber deen. VERWACHTINO. Zwakke tot matige meest zuidwestelijke wind, zwaar tot halfbewolkt, nog kans op een enkele regen-' o! onweersbui, iets warmer. Ingezonden mededeelingen. ENGELAND. John Redmond, de bekende Iersche nationalist, zond een telegram aan het verbond van Ieren in Amerika, waarin hij steun vroeg voor het fonds der Iersche vrijwilligers. FRANKRIJK, De minister van marine heeft, naar gemeld wordt, besloten een eskader water-vliegtuigen op te richten, dat evenals de torpedobooten en onder zeeërs een tljjvend bestanddeel van de oorlogsvloot zal uitmaken. GRIEKENLAND. De minister van marine zal de reservisten van drie lichtingen onder de wapenen roepen. Deze zullen zich Zeterdag a.s. moeten aan melden. MEXIKO, De Vereenigde Staten hebben de ver tegenwoordigers van de generaals Huerta en Carranza uitgenoodigd deel te nemen aan een niet-officieele conferentie, die ten doel zal hebben den binnenland- schen vrede te herstellen. De afgevaardigden van Huerta hebben te kennen gegeven, dat zjj bereid zijn met de afgevaardigden van Oarranza in overleg te treden. kan niet worden hersteld door het gebruik van opwekkende af prikkelende middelen. SCOTTS Rrnatekai geeft hernieuwde kracht vitaliteit en gezondheid, omdat elk deel van bet lichaam ex door versterkt wosüL Op eiken leeftijd is scans bost® vaar vaLwasseaen en kaïdarsa, WeJgHrt ngmwralt» sols, welks talenrstarimg fD wanhoop geven. GEBORENs 22 Juni. Maria, d. v. Gerardus Maria Schouten en Mar- garetha de Moei. 23 Anna Oatharina, d. v. Hendrik Christiaan Antoine Leupen en Gathmina van Teen. OVERLEDEN: 22 Juni. Teunis Speur 72 jaar, wonende te Barsinger- horn. logii

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3