S lige geleidingen mët het oog op de aansluiting den molen „Het Roode Hert'' en omgelegen UIT OUDORP. Gisteren vergaderde de Raad. Alle leden waren tegenwoordig, Ingekomen was een verzoek van het R.-K, Pa rochiaal Kerkbestuur om subsidie voor de instand houding van de Bewaarschool. Besloten werd evenals de vorige jaren wederom een bedrag van f 75 toe te staan. Van het Burgerlijk Armbestuur was een schrijven ontvangen met mededeeling, dat door het overlijden van den heer D. Blom een vacature is ontstaan, voor de vervulling waarvan de heeren J. Blom en C. J. Butter worden voorgedragen. De voorzitter wijdde enkele waardeerende woorden aan den over ledene, waarna de heer J. Blom werd benoemd tot lid van voormeld Armbestuur. Hierna werd vastgesteld de verordeninginhou dende de voorwaarden waaronder de gemeente stroom zal leveren aan particulieren. Deze voorwaarden zijn eensluidend met die van Koedijk en andere omlig gende gemeenten. De borgstelling van den te benoemen boekhouder voor het gemeentelijk electriciteitsbedrjjf werd vast gesteld op een bedrag van f 300. Besloten werd den heer P. Wijdenes Spaans tij delijk aan te stellen als boekhouder tot 1 Januari 1915 en dan later in verband met den emvang van het bedrijf het salaris vast te stellen. Verder werd besloten den transformator te plaat sen op „het Troontje" bij de kaasfabriek. Ten slotte kwam in bespreking het bouwen van een tweeden transformator en het leggen van de noodij van huizen. De heer Boom, inmiddels ter vergadering ver schenen, lichtte dit plan toe en deelde mede dat de aanlegkosten ongeveer f 3400 gulden bedragen. De raad vond het bezwaarlijk zulk een hoog be drag voor dit gering aantal aansluitingen uit te trekken. De Voorzitter overwoog daarom de mogelijkheid de peroeelen bij de Friesohe brug onder Alkmaar aangesloten te krijgen. De Voorzitter stelde voor den heer Boom te ver zoeken met de gemeente Alkmaar eene bespreking daaromtrent uit te lokken. De raad kon zioh met dit voorstel wel vereenigen waarna de openbare vergadering werd gesloten, om in geheime zitting een bezwaarschrift tegen den H. O. te behandelen. UIT CA8TRICUM. Aan het verslag over het provinciaal krankzin nigengesticht te Duin en Bosch, door dr. J. W.Ja- eobi, geneesheer-direoteur, over 1913 uitgebraoht, is het volgende ontleend Wat het verplegend personeel aangaat vertrokken er 28 zusters, van wie 9 in het huwelijk zijn ge treden en 5 om het Witte Kruis-diploma te beha len. Het percenlage der vertrekkenden is 30.5. Van de verplegers vertrokken er 10, van wie 2 zonder aan den opzeggingstermijn te voldaan. Het mutatie percentage is 26.7. De woningnood in CastricunS blijft nog steeds groot, zoodat het vrij moeilijk is een onderdak te krijgen voor personeel. Op 2 Januari 1918 werden verpleegd aan gewone patiënten 393 en aan rijkspatiënten 324, een totaal dus van 717. Op 31 December 1913 was het aantal patiënten gestegen tot 728. Overleden zijn 47 gewo ne patiënten en 8 rijkspatiënten. Onder de verpleegden waren er 8, die geen onder wijs hebben genoten onder de gewone patiënten, onder de rijkspatiënten komt er niet een voor zonder onderwijs. De gezondheidstoestand der verpleegden geeft geen aanleiding tot bijzondere opmerkingende barak werd het heele jaar niet gebruikt. In 1913 moest eenige malen een aanvrage om plaatsing wegens plaatsgebrek worden geweigerd. Er werd een ruim gebruik gemaakt van het toe dienen van langdurige baden. Geïsoleerd moesten worden 5 mannen en 10 vrouwen. Zeventien patiënten wisten te ontvluchten, doch allen werden in het gestioht teruggebracht. Het aantal gereedgemaakte recepten in de apo theek was 24,867. Het verrichten van arbeid door de patiënten werd zooveel mogelijk bevorderd. DIEFSTAL. Een niet onbelangrijke diefstal is gepleegd in een woning aan de Lijnbaansgraoht te Amsterdam, schrijft het Hbld. Bij het gezin, dat de tweede étage bewoont, is als commensaal de 71-jarige Kui per in huis. Toen deze Maandag na een afwezig heid van enkele uren terugkwam, ontdekte hu, dat uit een kistje, hetwelk behalve een beugel tason nog een blikken trommel met geld bevatte, het een en ander was ontvreemd. Behalve twee spaarbankboekjes, het een van f 1900, het ander van f 1600, werd er nog f 600 aan speoie vermist. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Gisteravond hall zeven vergaderde de raad dezei gemeente In voltallige zitting. Ingekomen was om. een staat van Ingekomen tele- ammen over de maand Maart, aangevende het ge- 1 276, eenzelfde staat over de maand April ven de het getal 128 en over de maand Mei 43. Door den raad werden goedgekeurd enkele suppl. begrootingen over de diensten 1913 en 1914. Ingekomen was een jaarverslag en een rekest om steun voor een nieuw te bouwen militair tehuis te Helder. Hieruit blijkt dat nog een bedrag van on- eveer 3000 ontbreekt om een gebouw te stichten it voldoende ruimte biedt. Na eenige discussie verklaarde men zich met alge- meene stemmen tegen het verleen en van subsidie. Ingekomen was een adres van 5 der vergunning houders, waarin verzocht wordt, het maximum aan tal te brengen van drie op vijf, en alzoo wijziging te brengen in het besluit van 19 Sept. 1910. Adressanten meenen dat hun verzoek billijk is te noemen, daar het thans bestaande aantal vergunnin gen van vijf geen nadeelige gevolgen oplevert en door hen alles wordt gedaan om het drankmisbruik tegen te gaan. De heer Keeman was er niet voor, op het eens ge nomen besluit dat genomen is met 6 tegen 1 stem te rug te komen. De heer Zut dacht, dat het beter was het maximum aantal maar te bepalen op vijf. De tegenwoordige houders zien zich aan niet bedreigd. De voorzitter zei, dat naar aanleiding van het raadsbesluit, bij verkoop van een zaak de vergunning er uit gaat, tenzij ze bij de Kroon kunnen aantoonen, dat hun zaak een zaak is van maatschappelijk ver keer, wat door den heer Bood met succes is gedaan. Ook de heer Spronk heeft dit gedaan doch had geen succes De heer Heeman vond het niet recht en billijk. De kleinsten vallen er het eerst over, men bedreigt hun in hunne broodwinning. De heer Barten: Het gaat niet tegen personen, doch om bestrijding van drankgebruik, daarom moe ten we het op drie aanhouden. De heer Zut wilde het op vijf aanhouden. Ze beta len toch ook bun belasting en die drinken wil, drinkt toch. Wij hebben toen geweigerd, zei de heer Heeman, en Oudkarspel staat er op 5 minuten afstand een toe, dit geeft dus ook al niet veel. Het moet zoover komen, zei de heer Barten, dat men den drank niet meer noodig heeft, een zaak zonder drank kan ook goed zijn, zie maar naar de zaak van de Boer te Broek. Gelegenheid maakt genegenheid. De zaak Spronk b.v. is een zeer verleidelijke zaak, er komen er veel zoo ik hoor, die beter deden er niet te komen. Met 5 tegen 2 stemmen werd besloten het eensgeno men besluit te handhaven. De heeren Zut en Heeman stemden, tegen. Daar op de verordening inzake de keuring van vleesch, visch enz., de goedkeuring nog niet is inge komen, stelde de gezondheidscommissie voor, de in werkingtreding tot nader te bepalen datum uit te stellen, wat werd goedgevonden. Daar de heer G. Smelik wegens vertrek bedankt a's lid van de commissie tot wering van schoolver zuim, werd het volgende tweetal opgemaakt. 1. K. Swager en 2. W. Wagenaar. Uit het verslag over den toestand van de gemeente blijkt dat de bevolking met 31 personen is toegeno men en thans bedraagt 1646. Waar in de vorige vergadering de salarisregeling van het onderwijzend personeel is herzien en de raad meende, dit te kunnen doen met gewoon besluit zon der herziening van de verordening, verzochten Ged. Staten de verordening in overeenstemming met het besluit te brengen. De heer Keeman maakte van deze gelegenheid ge bruik om voor te stellen voor het hoofa der school bo ven 25 dienstjaren een verhooging toe te staan tot 1300, wat in de vorige vergadering was gebracht op 1200. Allen waren hier voor. Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van 78.75 en dat van den H. O., dat in comité zal worden behandeld, vermoedelijk op 4500. Bij de rondvraag vroeg de heer Zut of de sluis wel eens wordt nagezien, wat door den voorzitter beves tigend werd beantwoord. Hij deelde mede, dat het weer aan de beurt ligt. Hierna sluiting. UIT HEERHUGOWAARD. Naar aanleiding der advertentie van „De Koophan del" betreffende door haar in te stellen boeten op de veilingen, werd door den heer Akkerman in opdracht van het bestuur van „Nieuw Leven" voor den aanvang der veiling van 22 dezer de vraag gesteld, of het be sluit ook geldend was voor „Nieuw Leven". Officieel kon die vraag niet worden beantwoord, doch in ieder geval zou de maatregel niet gelden voor dien dag, terwijl den volgenden dag officieel antwoord zou worden gegeven. Gisteren werd medegedeeld, dat indien de maatregelen ook op „Nieuw Leven'"s vei ling van toepassing zou worden verklaard, daarvan door „de Koophandel" schriftelijk kennis zal worden gegeven. KORTE BERICHTEN. Zondagnacht ontstond, meldt de N. R. Ct., in de Goudsbloemdwarsstraat te Amsterdam een twist tus- schen moeder en zoon, welke zoo hoog liep, dat de 16-jarige zoon zijn moeder een trap gaf, tengevolge waarvan de vrouw overleden is. Ze laat negen kin deren na. Gisteren is te Westerbroek uit het Winschoter- diep het lijkje opgehaald van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht. De politie stelt een on derzoek in. STADSNIEUWS. DE GROOTE GELDLEENING. Gisteren was de inschrijving opengesteld op de 41/2 pCt. leening groot 505000 nominaal in stukken van 1000 voor de gemeente Alkmaar, welke door de ge meente overgedragen is aan de Rotterdamsche Bank vereeniging. De inschrijving was te Alkmaar bij den gemeenteontvanger, te Amsterdam ten kantore van de Amsterdamsche Bank en te Rotterdam ten kantore der Rotterdamsche Bankvereeniging. Naar we vernemen werd alleen te Alkmaar de leening reeds meer dan volteekend. HARDDRAVERIJEN, De Kennemer sportclub, die reeds eerder hard draverijen uitschreef, zal ook weer op Zondag 12 Juli, des middags half twee handicap-draverijen hou den over een maximum-afstand van 800 M. Uitgeloofd zijn twee prijzen, n.l. 1 Zomerprfjs, voor paarden in Nederland geboren, prijzen f 150, f 75, f 50 en f 25 en 2 Aanmoedigingsprijs voor alle geregistreerde paardenprijzen f 150f 75 f 50 en f 25. indien het weer meewerktzullen ongetwijfeld wel weer vele bezoekers deze belangwekkende ren nen bijwonen. Den 30sten Augustus zullen er weer langebaan- wedstrijden worden gehouden. 25-JARIG JUBILEUM. Heden herdacht de heer J. Narold den dag dat hij 25 jaar geleden in betrekking kwam bij de firma J. J. de Lange en Zoon, zeepzieder!] alhier. In het kantoor weid de jubilaris met zijn familie vanmorgen feestelijk ontvangen. Nadat ook het personeel was binnengekomen, wenschte de heer P. ae Lange P. Bz. den heer Narolc geluk met diens 25-jarig jubileum. Spr. zei dat de Jubilaris steeds in dienst dei firma ls geweest tot volle tevredenheid van zijn patroons. Hij was dan ook tenvolle ervan overtuigd, dat indien zijn broeder, de heer S. de Lange P.Bzn., dit voorjaar overleden, het jubileum had mogen bijwonen, hij waarschijnlijk in betere woorden de verdienste, van den jubilaris had weergegeven, dan spreker zal kunnen doen. In die 25 jaar heeft de heer Narold de firma steeds trouw en eerlijk gediend, en voor zijn kinderen steeds een goed voorbeeld geweest. Spr. vond het een aan genaam feit, dat ook de vader van den jubilaris, die eenige jaren geleden den dag herdacht, waarop hij voor 40 jaar in dienst kwam bij de firma, bij het feest van zijn zoon kon tegenwoordig zijn. Hoewel spr. had gedacht den heer Narold een aan denken te geven in het huishouden, overhandigde hij hem op zijn verzoek een enveloppe met inhoud. In aansluiting met de gelukwenschen van den heer de Lange, wilde de heer J. F. J. Nieuwenhuizen na mens het personeel den jubilaris eveneens feliciteeren. Spr. drukte zijn spijt erover uit, dat hetgeen den ju bilaris door het personeel was toegedacht, nog niet aangekomen was, doch besloot spr. wat in een goed vat is verzuurt niet. Namens het departement Alkmaar van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, dat hiertoe door den neer de Lange was uitgenoodigd, sprak de heer J. A. Verkuyl eveneens den Jubilaris toe. Spr. herinnerde er aan, dat reeds meermalen, en wel acht keer, dergelijke jubilea plaats vonden bij de firma de Lange. Hij noemde het een groote verdienste dat tot den heer Narold zulke woorden konden wor den gezegd, als door den patroon zooeven waren ge sproken. Ook de vader van den heer Narold kreeg een dergelijken lof bij zijn 40-jarig feest en dit strekte z. i. tot eer niet alleen van den persoon, doch van het geheele ras. Het getuigt ook, zoo ging spr. voort, van een prettige en aangename verhouding tusschen atroon en werklieden, 't Nut stelt er prijs op, ierop de aandacht te vestigen. Den jubilaris werd dan ook het eerbewijs uitgereikt wegens 25-jarige trouwe plichtsvervulling, hetwelk, naar spr. hoopte, een plaatsje in diens woning zal krijgen. Nadat de eerewijn was rondgediend, voerde de oude heer Narold ook het woord in eenige gevoelvol le woorden, met erkentelijkheid herdenkende, dat zijn zoon evenals hij vele jaren bij de firma de Lange in betrekking is geweest en dat er steeds tusschen de fir ma en hen een aangename verstandhouding heeft ge- heerscht. Hiermee was de officieele plechtigheid afgeloopen, waarop natuurlijk de meer intieme feestviering in huiselijken kring volgde. AANKOOP GROND AAN DE SNAARMANSLAAN. Gelijk we dezer dagen berichtten, is in een bijeen komst van raadsleden in principe besloten tot den bouw van een nieuwe openbare school, mede in ver band met het feit, dat men van den heer D. Schuit, warnioezier alhier, kon koopen den hem toebehooren den tuingrond aan de Snaarmanslaan. B. en W. wijzen in de nu verschenen bijlage no. 67 op de voorgenomen plannen tot het stichten van een nieuwe openbare school, welke eerlang den raad zul len bereiken en stellen den raad voor te besluiten: 1. van den heer D. Schuit, warmoezier alhier, aan te koopen een gedeelte van den hem in eigendom behoo renden tuingrond, gelegen aan de Snaarmanslaan in deze gemeente, met uitzondering van het rijpad dat den tuin van de Snaarmanslaan af doorsnijdt, ter breedte van 35 en ter diepte van 72 M., alzoo ter op pervlakte van 2520 M', kadastraal bekend in Sectie C dezer gemeente, onder No. 2633, voor een koopprijs van 5.— per Ma, of in totaal van 12600 VASTSTELLING VAN HET PRIMITIEF KO HIER DER BELASTINO OP DE GEBOUWDE EIGENDOMMEN, DIENST 1914. B. en W. bieden den raad aan het voljaarsch ko hier der belasting op de gebouwde eigendommen, dienst 1914, zooals dat door hen is opgemaakt tot een invorderbaar bedrag van 15702.90 en stellen voor tot de vaststelling er van over te gaan. GESLAAGD. Men seint ons uit Nijmegen: Geslaagd voor het diploma B eind-examen Gymna sium Canisius College, de heer N. van der Klei, van Alkmaar. LAATSTE BERICHTEN. THOMSON'S LIJK. DEN HAAG, 24 Juni. Het pantserdekschip „Noora-Brabant," dat heden te Algiers verwacht wordt, zal aldaar order vinden om de reis naar Du- razzo te vervolgen. Het schip keert van daar met het lijk van majoor Thomson aan boord via Malta naar Nederland terug, IJmuiden zal binnen lóopen. z, alwaar het in de haven van DE NEDERLANDSCHE OFFICIEREN. DEN HAAG, 24 Juni. Bij het departement van oorlog is van kapitein de Jongh uit Valona een tele gram van gisterenavond elf uur ontvangen, meldende de bevestiging van de gevangenneming van majoor Verhulst en kapitein Reimers. Verder houdt het tele gram in, dat De Waal, De Groot. Sonne en van Vliet in goeden welstand in het noorden van Epirus zijn. Omtrent Snellen, Doorman en Mallinckrodt zijn nog geen berichten ingekomen. DE ONDERWIJS-STAATSCOMMISSIE. DEN HAAG, 24 Juni. De Staatscommissie voor het onderwijs heeft de bespreking ten einde gebracht, betrekking hebbende zoowel op de inrichting en de bekostiging van het openbaar en bijzonder lager on derwijs als op de opleiding en de salarieering van de onderwijzers. Ter uitwerking van denkbeelden en voorstellen in déze ontwikkeld, alsmede ter voorbe reiding van een grondwetsartikel daarmede in over eenstemming zijn een viertal subcommissies gecon stitueerd. BOUWONGELUK. NIEUW-YORK, 24 Juni. Gisteren heeft bij den bouw van den ondergrondschen spoorweg te Brook lyn een ernstig ongeluk plaats gehad. Een zandwa- gen stortte in den in aanbouw zijnden tunnel en sleepte in zijn val een hyschkraan mede. 50 arbei ders die in den tunnel werkzaam waren, werden deels verpletterd, deels door de neerstortende massa's zand en steen en gedood of zwaar gewond. OVERSTROOMING. KANTON, 24 Juni. Bij een overstrooming ver dronken in het district Kwantoeng een groot aantal Chineezen. Het aantal der omgekomenen wordt op 10.000 geschat. EEN BISSCHOP VAN HET PAARD GE VALLEN. KRAKAU, 24 Juni. De vorst-bisschop Sapieha van Krakau is gisteren op reis van het paard geval len en door een trap van het dier in de zijde getrof fen. Een onderzoek wees uit dat de lever ernstig is aangedaan en dat men vreest dat zich gevaarlijke complicaties zullen voordoen. WEERVLOT. LONDEN, 24 Juni. Het Btoomschip „Gothland" van de Red Star Lijn dat bij den Bishof-vuurtoren op de rotsen is geloopen is bij vloed weer vlot geworden De „Gothland" is een schip van 4700 ton dat tusschen Antwerpen en Nieuw-York vaart PROTESTEERENDE OPSTANDELINGEN. WEENEN, 24 Juni. Het heet dat de troepen van Prenk bib Doda den weg van Tirana naar Durazzo hebben bereikt Aan den parlementair der opstandelingen die zich bij de regeering te Durazzo er over beklaagden dat Prenk de wapenstilstand heeft geschonden werd ver klaard dat het onmogelijk was hem met het sluiten van den wapenstilstand in kennis te stellen daar de telegraaf niet werkte. De bewoners van Ischmis dat door Prenk's troepen In brand is gestoken, vluchtten naar Schiak. BUITENLAND. DUÏTSCHLAND. De Keizer heeft gisteren in een redevoering o. a. gezegd„Wij zorgen in staat te zijn een der beste woorden, die de ijzeren kanselier ooit heeft gesproken po ons toe te passen en te verwezen lijken nl.dat wij altijd met hem kunnen zeggen: „Wij Duitschers, vreezen God overigens niets en niemand ter wereld." ENGELAND. (Reuter). Minister Crewe diende gisteren in het Hoogerhuis het wetsontwerp in tot wijziging van de homerule-wet. Daarin zijn de voor stellen, door den heer Asquith op 9 Maart gedaan, teneinde tegemoet te koman aan de bezwaren van Ul ster, belichaamd. Lord Lansdowne verklaarde de voorstellen onvol doende. FRANKRIJK. Onlangs gebruikten twee muzikan ten van het vreemdelingenlegioen, die met hun regi mentskapel aan een militair feest te Algiers deelna men, de gelegenheid om op een Duitsch stoomschip in de haven te vluchten. De afgevaardigde voor Al giers, Houbé, heeft den minister-president Viviani me degedeeld, dat hij in de Kamer zal interpelleeren over de omstandigheden waaronder deze desertie plaats had. ALBANTë. Weer twee Nederlandsche officieren ge vangen genomen 1 Terwijl de opstandelingen zich kalm houden voor Durazzo, waar immers een wapenstilstand is bespro ken, vechten ze een 40 K.M. ten zuiden van deze stad. En met succes. Ze hebben de plaats Elbassan inge nomen en kapitein Verhulst en luitenant Reimers ge vangen genomen. Een geluk, dat dit tweetal er het leven bij afgebracht heeft 1 Met volkomen instemming ontleenen we het vol gende uit een brief van den Telegraai-correspondent: „Ik bewonder het flegma van de Hollandsche offi cieren, hun moed en onversaagdheid, hun ijzeren wil om tot het uiterste vol te houden, maar voeg er aan toe, dat hun werk ten slotte uitloopt op een nutteloo- zen zelfmoord! „Dat de commandant van Durazzo, majoor Kroon, niet hetzelfde afschuwelijke lot getroffen heeft als den genialen overste Thomson, is een puur toeval ge weest. De Malissoren weigeren absoluut de hoogte van Rastboel te bestormen, ofschoon majoor Kroon en een paar buitenlanders het voorbeeld gaven en onge veer 300 meter zonder eenige hulp vooruit marcheer den, van alle kanten beschoten. „Welk nut heeft het, zoo vraag ik nog eens, zijn le ven in de waagschaal te leggen, wanneer het heldhaf tigste voorbeeld zonder de minste uitwerking blijft op half-wilde Malissoren, die niets begrijpen van de geheele situatie en evenmin, waarom zij eigenlijk vech ten Over majoor Kroon schrijft deze correspondent: „Majoor Kroon was met een torpedoboot uit Ales- sio aangekomen. Hij liep met majoor Roelfsema naar de kazerne. Ik leerde Kroon oppervlakkig kennen. Hij heeft een stilzwijgende, in-zich-zelf-gekeerde soldaten- natuur. Wat de Duitschers noemen een „Draufgan- ger". Soldaat in hart en nieren, stoutmoedig, koel bloedig, nogal onverschillig, heeft hij niet het gering ste respect voor de Miridieten of Albaniërs in het al gemeen. Hij hoopt toch de rotte! voort te kunnen zwiepen. Ik help het hem wenschen, maar vermoed, dat hij niet erg zal opschieten met die ongediscipli neerde benden. „Als ik het bevel geef, Schiak te plun deren en daarna Tiranadan zou ik eer kans zien de rebellen te tuchtigen," meent hij." Een eigenaardig bericht seint Reuter uit Durazzo: Den zwaargewonden gevangen genomep kaimakann van Sjiak werd meegedeeld, dat het kabinet voor hem de veroordeeling tot den strop had geëischt, maar dat majoor Kroon zich hiertegen met kracht had verzet. Uit dank baarheid voor deze houding deed hij nu de volgende mededeelingen uit het kamp der rebellen. 'tAantal op standelingen bedraagt 5500, waarvan echter slechts 3000 oprechte aanhangers zijn van de beweging, waar van hij zelf de ziel was geweest. Zijn trouwe volge lingen, ongeveer 1500 man, stonden onder leiding van een vroegeren politiebeambte te Konstantinopel, een gewezen Turksch luitenant. De kaimakan wilde nu zijn lieden opwekken de wapens neer te leggen en schreef hun daarom een brief. Majoor Kroon is voornemens het geheele met struikgewas begroeide terrein tusschen de stad en den heuvel Rasboel door de stadsbevolking te doen oprui men, ten einde zoo een vrij uitzicht over de moerassen te verkrijgen. Het bericht, dat Essad Passa spoorloos verdwenen is, wijst er intusschen niet op, dat de orde spoedig zal zijn hersteld. AMERIKA. Kamer en Senaat hebben toestemming verleend tot het verkoopen van de slagschepen Missi- sippi en Idaho aan Griekenland ondanks het formeele protest van Turkije. CHINA. De regeering heeft een strenge uitzonde ringswet afgekondigd, om een einde te maken aan de knoeierijen van ambtenaren. Ieder ambtenaar, die meer dan 500 dollars aan neemt om een wetsovertreding door de vingers te zien, krijgt de doodstraf. Indien een speciale gunst wordt toegestaan zonder dat er inbreuk op de wet wordt gemaakt en er meer dan 1000 wordt ontvan gen, wordt veroordeeld tot levenslangen dwangar- leder ambtenaar, die ten nadeele van den staat 5000 dollars verduisterd krijgt de doodstraf. Terechtstellingen zullen geschieden door middel van den kogel. Wanneer de bedragen geringer zijn dan de ge noemde, wordt overeenkomstig de gewone wet ge straft. MEXIKO. De laatste gebeurtenissen welke zich in Washington en Mexiko hebben voorgedaan, hebben zegt de correspondent van de „Times" te Niagara Falls het bestaan van de bemiddelings-conferentie verlengd. Intusschen zijn de kansen op een gunstig einde van de bemiddeling er niet op verbeterd. Presi dent Wilson, die vreesde dat de wapenstilstand een einde zou nemen, heeft van de bemiddelaars gedaan weten te krijgen, dat zij zullen wachten op het resul taat van zijn nieuwe pogingen de opstandelingen aan de beraadslagingen te doen deelnemen. Gemengde Mededeelingen. HET ROERIGE PARIJSCHE POSTPERSONEEL. Om te protesteeren tegen de traagheid, waarmede het parlement huns inziens hun stoffelijke belangen behartigt en om in het bijzonder de aandacht te trek ken van den Senaat, die gisteren de begrooting van Posterijen in behandeling nam, hebben de lagere post beambten, werkzaam aan het hoofdbureau in de rue du Louvre, gisteren een rumoerige betooging gehou den, die een half uur duurde en het vertrek der cor respondentie even zoolang ophield. De pressie op den Senaat heeft niet gebaat, maar er zijn ernstige opstootjes voorgekomen. De beamb ten beletten tegen zeven uur, dat de postrijtui- gen vertrokken en beproefden de deuren van het post kantoor te barricadeeren. Zij wisten de politie terug te drijven en verwondden een inspecteur vanpolitie ernstig. Twee brievenbestellers werden gearresteerd. De bestellers barricadeerden zich in het binnenhof. Alle brieven voor Parijs, de provincie en het buiten land zouden vanochtend wel niet bezorgd kunnen worden. NA DE SCHEEPSRAMP Overeenkomstig de beslissing van de admiraliteits- afdeeling van Financiën zal schrijft de correspon dent te Montreal van de „Times" de „Storstad" bij opbod verkocht worden. De eigenaars en de Cana dian Pacific hebben er hun goedkeuring aan gehecht. De opbrengst zal voorloopig geen bestemming krij gen. Daartoe wordt eerst het einde van het gerech telijk onderzoek afgewacht. Dit onderzoek bepaalt zich, naar deN. Ct. meldt, op het oogenblik nog steeds tot het hooren van getuigen. Het geval van een Nieuw-Yorksch duiker, Cossa- boom geheeten. die op den bodem van de St T awren- ce-rivier terwiil hij naar de lijken op de Empress" zocht, neerzeeg en stierf, heeft aangetoond, hoe ge- vaarliik dit werk is. De duik-arbeid zal waarschijn lijk gestaakt worden; ook heeft men de plannen om het schip boven te brengen, blijkbaar laten varen. DF LICHTE CAVALERIF EN DE SNOR Een kolonel van een Fransch regiment lichte cava- VTTV/WVAVX4 VXUUBlUlUiUUVl UU U V w 1VDCV «V

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2