DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. e ii és M. 149 Honderd en zestiende Jaargang, 1914 Y II IJ D A G 26 JUNI. □aai. lïWMteig?*3» Zij, die asiclx *M©t 1 Juli op dit HI? Mad abonneeren ontvangen de tot dien Saturn erKOfalJneude nummers franco en gmtia. Pc Uürectie. ALKMAAR, 26 Juni. Het bericht over Koning Peter van ServiS hc^j gisteren de herinnering weer verlevendigd aan het drama, dat nu ongeveer elf jaar geleden In den ko- nak te' Belgrado heeft plaats gehad. In den nacht van den 11 den Juni 1903 werden koning Alexander, koningin Draga, twee broeders der koningin, de mi nister-president, en anderen gedood. Deze bloedige paleisrevolutie was tot op zekere hoogte de uitdrukking van de gevoelens des volks ten opzichte van de dynastie. Maar zij was het werk van militairen Hooggeplaatste officieren hebben er de hand in gehad. Prins Peter Karageoigewitsj, een afstammeling van den varkenshoeder „Michael de Zwarte,' die in 1804 door een revolutie aan het bewind kwam, wera Hij^verklaarde in geenerlei opzicht, direct noch in direct, tot de samenzwering te hebben medegewerkt. En hoewel hij openlijk de genomen maatregelen van gewdd afkeurde en het vooral betreurde, dat het leger het moorden te baat had genomen geloofde Eu ropa hem niet. En de meeste staten riepen hun ge zanten bij het hof var» SverviS terug. Alleen Rusland, Oostenrijk en Montenegro zonde- c~n koning een telegram van gelukwer <uh bij zijn troonsbesi ijgmg. Toen gekroond werd waren echter alle mogend heden i*..l uitzondering van Engeland vertegenwoor- diMen had aanvankelijk weinig vertrouwen in de nieuwe dynastie en dacht, dat de regeering van ko ning Peter wel niet zoo heel lang zou duren. En er was wel d.ra alle reden, om de verwezenlijking van deze sombere voorepeiling te verwachten. N et waar 's koi'ings nauwste omgeving bestond uit konings moordenaars, uit Machina, Atana^owiisjen en hoe die heeren meer mochten heeten. Hij had die moor denaars natuurlijk niet kunnen straffen, hij, die zon der eenige bedenking, zonder enkele voorwaarde de hem aangeboden kroon had aanvaard uit hunne Bloedbevlekte handen. Hij la er echter redelik wel in geslaagd, de samenzweerders ten deeit te bevredi gen, ten deele van zich af te schuiven. Evenwel het kwaad van weleer heeft de 'laatste maanden den kop weer opgestoken. En dit brengt ons van zelf op liet besluit van den koning, om den kroonprins tot re gent te benoemen -- het heette gisteren eerst, dat fai] om gezondheidsredenen afstand had gedaan ten be hoeve van den kroonprins, doch dii werd later te gengesproken. Waar de koning in zijn eigen njk de baden gaat gebruiken, is het vreemd, dat er een re gentschap wordt ingesteld. Het zou dan ook niet behoeven te verwonderen, wanneer het beric.it den afstand voorbarig, doch ten slotte toch juist zou blijken. De koning is oud - hij viert Maandag zijn zeventigstea verjaardag en de beide laatste veld tochten, waaraan hij persoonlijk deelnam, hebben hun invloed op zijn lichaamsgesteldheid doen gelden. Maai er komt nog iets bij. Sinds een paar wekeri is er in ServiS voortdurend een politieke crisis. Het gaat tusschen de militaire en de burgerlijke macht om den voorrang, of liever om een geschil tussdien den minister-president Pasjitsj en de hoofdofficieren, die een overwegende roi in het Servische staatsleven wil len spelen. Tot dusverre bleef de burger minister overwinnaar en dit heeft de hooge militairen gesto ken, zoo zelfs, dat zij zich niet hebben ontzien, op minder prettige wijze toespelingen te maken op het geen ia 1903 is geschied. De koning zag blijkbaar eeu buitje hangen. Hij heeft boven verwachting ge lukkig geregeerd. De herinnering aan twee voor spoedig "gevoerde oorlogen, de vorming van een Arx't-Servfc fa Ia de geschiedenis van zijn land met ziiu naam verbonden, de kans, om nieuwe lauweren ie behalen, i? voorloopig niet grootkoning Peter heeft zijn tijd van gaan goed weten te kiezen i schap zooveel mogelijk te gemoet komt, tot deze zaak in de Kamer een punt van priucipieele bespreking zal hebben uitgemaakt. Vele ambtenaren otteren hun heeie 14 dagen vacantie op voor het raadslidmaatschap. De Minister antwoordde, hierop, dat, geheel buiten beschouwing latende de principieele kwesties, die met deze aangelegenheid in verband staan, gaarne bereid te zijn aan het verzoek, waarvan de strekking hem sympathiek is, te voldoen. De Kamer is op reces gegaan. MAJOOR THOMSON H. M. de Koningin heeft, behalve van vreemde sou- vereinen, vele treffende blijken, zoowel uit het vader land als van Nederlanders in den vreemde, ontvangen, waaruit zoowel de deelneming bij het sneuvelen van majoor Thomson blijkt, als de voldoening over de houding der Nederlandsche officieren in Albanië en over het werk, dat zij verrichten. De voorloopige commissie, bestaande uit eenige vrienden van wijlen majoor Thomson, welke zich te 's-Oravenhage terstond gevormd had ter huldiging zijner nagedachtenis, heeft zich uitgebreid en ge- vormd tot een Nationaal Comité en is thans als volgt saamgesteldK. Eland, gep. luit.-generaal, oud-mi nister van oorlog, voorzitter; H. Colijn, oud-minister van oorlog, onder-voorzitter; H. P. Staal, gep. luit.- generaal, oud-minister van oorlog; mr. Th. H. de Meester, lid van de Tweede Kamer; jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman, minister van staat, lid van de Tweede Kamer; prof. dr. W. H. No'ens, lid van de Tweede Earner, allen te 's-Orave; ige; J. B. A. Joncliheer, Amsterdam; dr. J. C. J. Bierens de Haan, arts. Rotterdam; mr. P. Drooglcever Fortuyn, J. Jur- riaan Kok, mr. J. D. Verbroek, M. M. Couvée Jr., secretaris-penningmeester, allen te 's-Gravenhage. De burgemeester van Den Haag is eere-voorzitter. Het comité heeft besloten de oprichting voor te be reiden van een monument op een Thomsonplein te 's-Oravenhage. Het comité wendt zich met een oproep om geldelij ken steun tot het Neder landsche volk, terwijl het zeer op prijs zou stellen, indien in verschillende gemeen ten van ons land, en zoo mogelijk ook in het buiten land, sub-comité's gevormd worden om het verkrij gen van bijdragen te bevorderen. ALBANIë. De Bond van gepensiouneerde en eervol ontslagen militaire officieren van Moederland en Koloniën en hunne weduwen heeft gisteren aan de Nederlandsche officieren te Durazzo eèn telegram gezonden, waarin hun hulde wordt gebracht voor hun daden BINNENLAND, TWEEDE KAMER, Aangenomen werd in de gisteren gehouden zitting de behandeling der suppletoirs marinebegrooting, o. ui. betreffende de opleiding van bet korps iniandsche schepelingen voor onze vloot Daarna kwam in behandeling hel wetsontwerp ter voorziening in de gevolgen van het gelijktijdig aan- iafc bangig maken van een groot aantal beroepen, betref fende rente op rente, bedoeld bij art 369 en 371! der Invaliditeitswet. De strekking van het ontwerp is, om ter gespocdiging aan de uitspraken van de raden van beroep, waarbij eene door het Bankbestuur ge- weikerde rente wordt toegekend, onmiddellijk uitvoe ring te dom geven, a izoo dadelijk de rente te doen uitbetalen van dea dag van den ingang der rente en zulks totdat eventueel door den Centralen Raad van Beroep uitspraak is gedaan en daarbij eventueel de beslissing van den Raad van Beroep heeft vernietigd. Na eeu uitvoerig debat werd het wetsontwerp aan genomen met 40 tegen 28 stemmen. De heer Kooien (R.-K noemde het ontwerp ten eenenmale onaanne melijk. Spr. betoogde nadrukkelijk, dat een overheids orgaan m casu de Rijksbank, het recht toekomt om, indien zijn beslissing wordt te niet gedaan, het in hooger beroep kan gaan, alvorens uitvoering wordt gegeven aan het besluit, dat strijdig is met zijn be- slissing De heer S a n n e s (S. D. A. P. had betoogd, dat 't hier een noodtoestand geldt. De heer Kleerekoper (S. D. A. P.) vroeg aan den Minister van Waterstaat of hij bereid was zijn in vloed aan te wenden bij de directie der Staatsspoor, ten einde voor de gemeenteraadsleden uit het perso neel dier Maatschappij een voorloopige regeling te doen treffen, welke aan hun bezwaren in zake de ver lofaregeling voor de vervulling van bet raadshdmaat- Gemengd nieuws. LANDBOUWHU15HOUDONDERW1JS. Ut uommissie, belast met het beheer en üe leiding van, en liet toezicht op alle cursussen, die door de Verecniguig voor Laadbouwhuishoudonderwijs in Noord Holland worden gegeven, ia samengesteld uit de volgende dames en heeren: Voorz. C. Nobel te behagen, Vice-V. Mej. J. F. Beunier, directrice der Huishoud en Industrieschool te Alkmaar, beer. pen- mngrn. G. Nobel te Lutjewinkel. Leden: de dames G. btruiker-Molenaar, C. de Pater, A. Brugman-Beyne- veld, M. de Lange ea de heeren A. J. v. benthem en J. Kaan Kz. In verschillende provincies maakt het onderwerp „Landbouwhuishoudonderwijs" voor boerendochters" een onderwerp van bespreking uit. In onze provincie zijn de bekende landbouwvereenigingen, de vereeni- ging tot ontwikkeling van den Landbouw in i lollands Noorderkwartier, de Hollandsdie Maatschappij van Landbouw en de Prov. N. H. Boerenbond, zooals blijkt, niet achtergebleven en hebben deze, met steun van de Regeering de hand aan de ploeg geslagen. Be grijpelijk is, dat de taak der Commissie niet gemakke lijk zijn zal, waar in vele dorpen gebrek is aan ge schikte localiteit en voor dit onderwijs nog weinig onderwijskrachten zijn te vinden. Werken echter de gemeente-besturen mede, dan zal dit onderwijs zeker strekken tot ontwikkeling van hd platteland. EEN INCIDENT. Men meldt aan de „Standaard": Op de 24 Juni j.i. gehouden «dasstesie vergadering te Dokkum deed xtcfa het volgende meriwaardiga In cident voor. Een der predikanten beschuldigde de vrijzinnigen van gebrek aan zedelijk besef, betoond bi iief aannemen van lidmaten uit orthodoxe gemeenten, om langs dezen weg de macht Sn handen te verkrijgen. Als protest tegen de wijze van. spreken verliet de gau- sche vrijzinnige partij de vergadering en wensdite ook niet deel te nemen aan den broederlijken maaltijd, welke na afloop der vergadering naar gewoonte ge houden werd. GEMEENTERAAD VAN ZAANDAM. In den gemeenteraad van Zaandam kwam gisteren aan de orde een interpellatie van den heer Feisser (V.-D.) over he publiceer es van rapporten van ambte naren in verband met hetgeen de heer Duys deed in de kwestie Peerlkamp. B. en W. hadden na ernstige beraadslaging in een prae-advies met algemeene stem men de volgende conclusies neergelegd: 1. Ais regel wordt aangenomen, dat de ambtenaren vertrouwen dat hunne rapporten niet openbaar ge maakt worden; 2. Is echter openbaarmaking gewesscht, of noodig, dan beslist hierover het college van B. en W. subsi diair de Raad; 3. Is evenwel een lid van het vollege van B. en W. in bijzondere gevallen in gemoede overtuigd, dat pu blicatie noodig is, en de openbaarmaking geschiedt zonder toestemming van zijne mede-leden, van het col lege of van den Raad, dan komt dit geheel voor zijne eigen persoonlijke verantwoording." Den heer Feisser ging dit veel te ver. Hij stelde een motie voor, waarin wordt overwogen, dat ambtenaren en verdere personen in hunne rapporten adviezen en berichten vrijuit hunne meening over personen en za ken neerleggen en dat zij dat niet zullen doen, wan neer niet vaststaat, dat deze rapporten, adviezen en berichten als strikt vertrouwelijk zullen worden aan genomen. Zonder goedkeuring en voorkennis van den schrij ver wordt een vertrouwelijk rapport niet gepubliceerd. Na uitvoerige discussie werd deze motie verworpen met 3 stemmen voor. UIT NOORDSCHARWOUDE. Met zeer veel vreugde werd in het gebied van den Noordermarktbond het officieel bericht vernomen, dat de aanbesteding der spoorlijn Noordscharwoude— dorp—Station zal worden gehouden op 13 Juli a.B. Nog één martelseizoen dus! UIT HEILOO. Gistermorgen vergaderde de Raad. Afwezig de heer Bakker. Van den heer J. Romijn te Alkmaar was het verzoek ingekomen om hem ontheffing te verleenen van de be paling dat een door hem te bouwen woning aan den Notweg naast het perceel van de wed. Modder 3 M. uit de grens ven den weg gebouwd moet worden, aan gezien de gronddiepte van zijn perceel maar 9 M. is. De voorzitter zei, dat de gemeente-opzichter Ro mijn als rooilijn de naastbij gelegen woning heeft aangegeven n.l. van de wea. Modder, wel staat op 40 M. afstand een woning op U/a M. afstand uit de grens van den weg, maar de opzichter achtte zich niet verantwoord toe te staan, dat de te bouwen woning zooveel voor de woning van de wed. Modder te staan kwam. Wanneer de Raad er echter andere over denkt omdat het een achterweggetje is, dan was het den voorzitter goed. De heer van 't Veer was er voor, het advies van den gemeente-opzichter te volgen. Hiertoe werd met alge meene sterols as besioten. Ingekomen was een. schrijven van den heer Appel, uitgever van .te „Nieuwe Courant e ALuiiaar, waar in te kennen .irdt gegeven, dat adressant met groote verbazing hech gelezen het verslag van de vorige ver gadering in de „Alkmaareche Courant". Op grond van dit verslag meent adressant tegen de woorden van de heeren Maas Geesteranus en v. d. Molen, als zou de „Nieuwe Courant" in Heiloo niet meer zoo veel gelezen worden, te moeten protesteeren. Adres sant houdt zich overtuigd, dat het aantal lezers van de „Nieuwe Courant" dat van de „Alkmaareche Cou rant" overtreft. Adressant meende dan ook zich te mogen veroorloven tegen deze meening op te komen en gaf den Raad in overweging bij het plaatsen van advertentiën de billijkheid te betrachten. De heer v. d. Molen: „Ik kreeg hem dadelijk bi mij en heb hem gezegd, dat ik dit niet zoo heb be doeld. Ik ben zelf abonné op het blad en plaats er ook wel eens een advertentie in, maar ik heb bedoeld, dat de „Nieuwe Courant" door „Ons Blad" minder is geworden en dat is zij ook. Zij heeft geleden door „Ons Blad"." De heer Maas Oeesteranus: „Ik heb dit ook in de courant gelezen, maar ik heb niet gezegd, dat de Alk maareche Courant meer gelezen wordt dan de „Nieu we Cóurant", ik kan dit niet weten". De heer Zwart: „Ik herinner mij, dat u dit wel ge zegd heeft, maar ik weet niet precies meer met welke woorden." Op voorstel van den voorzitter werd daarna beslo ten het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Ingekomen was verder een request van „Heilo Vooruit waarin er op gewezen werd, dat waar de heer Brouwer met ingang van 1 juli als houder van het huip-postkantoor ontslag neemt, de vereemging thans bet tijdstip gekomen acht, dat er inde gemeente een post- en telegraafkantoor gevestigd wordt Adres sante roept den steun in van het Gemeentebestuur om hiertoe te geraken, er op wijzende, dat de vestiging van een directeur en zijn gezin hiervan het gevolg zal zijn, terwijl alsdan een wijziging in de kantooruren niet kan uitblijven. De verzending van telegrammen zal mede belangrijk verbeterd worden, wat zeker tot de vestiging van meerdere vreemdelingen zal bijdra gen. Dit zal direct en indirect de gemeente ten goede komen. Nog deelde adressante mede een schrijven naar den Directeur-Generaal van de Posterijen en Te legrafie te hebben verzonden. Tevens deelde adres sante mede, het plan te hebben opgevat om een vaste muziektent op het Groentje te plaatsen. De kosten hiervoor worden gedekt door bijciragen van particu lar een. Voor de plaatsing der tent werd toestem ming verzocht en voor het onderhoud om een som van 25 per jaar. De voorzitter merkte op, dat dit schrijven m de laatste vergadering van B. en W. was ingekomen. B en W. konden dan ook hun oordeel niet geven. De lieer v. 'i Veer meende te weten, dat alle moge lijke middelen aangewend worden om geen postkan- toor te krijgen in verband met een benoeming van den zoon van Brouwer. De voorzitter weet hiervan niets, doch is van mee ning, dat men, wanneer het het gemeentebelang geldt, mer. de belangen van één persoon geen rekening be hoeft te houden. De heer van 't Veer was er sterk voor, dat er een post- en telegraafkantoor komt. De heer v. d. Molen was er ook voor indien het Rijk het kantoor bouwt, dit profiteert van de posterijen en daarom komt het spreker voor, dat het Rijk zelf moet bouwen. - De heer Butter: „Zoo is het ook in de vergadering van B. en W. besproken". De voorzitter merkte op, dat dit een ander schrij ven aan B. en W. betrof. Spreker deelde mede, dat het Rijk gevraagd heeft of de gemeente een kantoor wil bouwen indien het Rijk 4 y* voor den grond en 6 voor het gebouw per jaar als huur betaald. B. en W. haden hierop geantwoord, dat B. en w. overtuigd zijn van de belangrijkheid van een kantoor voor de gemeente. Met het oog op de aangegane geldleening wenschten B. enW. de gemeente liever niet financieel meer te bezwaren en daarom hebben zij aan het rijk voorgesteld zelf een kantoor te bou wen, zooals het dit op andere plaatsen ook gedaan heeft De voorzitter geloofde echter niet, dat het rijk het doen zal, z. i. doet het rijk thans een mooi aanbod. De heer v. d. Molen merkte op, dat het Rijk voor de aflossing niets doet. De heer Maas Geesteranus was van meening dat hiervoor de 6 huur is. Een dergelijk gebouw kost niet meer dan een 12000. De heer v. d. Molen kent een gemeente waar de di recteur zelf een kantoor bouwde. De heer van t Veer wees er op, dat wanneer èr een directeur kwam, het rijk toch raad moest verschaffen. De voorzitter: „Dan blijft het hulpkantoor. De heer van 't Veer achtte het in het belang van de gemeente indien er een kantoor komt, z. i. zullen zich hierdoor in de gemeente menschen vestigen, die nu de plaats mijden. De heer Maas Geesteranus wees er op, dat deze kwestie reeds vroeger in den Raad ter sprake kwam. Toen achten allen het een groot gemeentebe lang. Door een Postkantoor komt er een Telefoon kantoor bij, spreker wees op de dienstregeling in, Ber gen waar het kantoor van 15 Juni tot 15 September de geheelen dag van 8 uur tot 7.30 geopend is. Wanneer het Rijk het niet doet, dan moet de ge meente het doen. De heer v. d. Molen bleef het gewenscht achter om eerst te trachten dat het Rijk en kantoor bouwt, men can later altijd nog apeles beslissen. De voorzitter achtte het niet voldoende om te zeggen; het is een groot gemeentebelang Men moei er dan ook wat voor over hebben. De heer Maas Geeste saus merkte op, dat de ge meente alleen voor de aflossing zit. wat op den duur de gemeente tea goede kotst Na verdere discussie werd besloten het adres van „Heilo Vooruit" voor kennisgeving aan te nemen, dit in verband met het schrijvtai, dat B. en W. reeds had den verzonden. Wat aangaat de plaatsing van de muziektent op het groentje, zei de heer Maas Geesteranus het te betreu ren indien de boomen daar gekapt zouden worden ook vreesde spreker dat de tent voor velen het uitzicht zal wegnemen. 13e heer v. d. Molen zei tegenstan ders van het kappen van boomen aldaar te kennen, die thans voorstanders zijn. Besloten werd deze kwestie ter onderzoek in han den van B. en W. te stellen. Van de Telefoonmaatschappij was een schrijven in gekomen, dat ze genegen was de telefoonpalen zooda nig te verplaatsen, dat de electrische geleiding ge plaatst kon worden, mits de gemeente de kosten, zijn de 195,15 betaalde. Deze zaak werd ter onderzoek aangehouden. Op de aanbeveling voor zettere wegens aftreding van de heeren v. d. Molen en Mulder werden de af tredende als no. 1 en 2 geplaatst als 3 en 4 de heeren C. Kemp en H. Admiraal. Bij de rondvraag zei de heer v. d. Molen vernomen te hebben dat de gemeente wederom puin kon krijgen evenals het vorige jaar. Besloten werd deze aan te koopen tegen 1,per K.M.". Hierna wordt de vergadering gesloten. KORTE BERICHTEN. He nieuwbenoemde hoofd der O. L. School te Huizum, de heer G. Koiter, te Oudkerk, heeft de be noeming aangenomen. Zooals we meldden, was hem door veie Huizenaren, die het plaatsvervangend hoofd gepasseerd meenden, verzocht dit niet te doen. De rechtbank te Heerenveen heeft heden B. uit N.- Arnstel, wegens inbraak en diefstal bij den burgemees ter van Steeuwijk, veroordeeld tot 2Vi jaar gevange nisstraf. De eisch was 3Vz jaar. Het Amsterdamsche Hof sprak vrij den 35-jari- gen brigadier van politie uit Nieuwer-Amstel, die door de rechtbank tot drie weken gevangenisstraf was veroordeeld wegens mishandeling van een 22-jarigen werkman. Door de politie te Steenderen is aangehouden de 19-jarige dienstbode G. v. Z„ die, om uit haar dienst te komen, met lucifers een hooiberg in brand gestoken had, tengevolge waarvan deze met schuur is verbrand. BUITENLAND. GRIEKENLAND. De toestemming van het Anie- rikaansclie Congres tot den verkoop der oorlogssche pen aan de regeering heeft algemeene voldoening ge- wekt. Men denkt, dat deze aankoop Turkije weerhouden zal van een aanvallend optreden. Het bezit dezer nieu we zeemacht zal echter niet leiden tot een verscher ping of vermeerdering van de aan Turkije gestelde ei sch en. Binnenkort zal de vloot nog met zes torpedobooten en vier kannonneerbooten vermeerderd worden. ALBANIë. De met de opstandelingen gevoerde on derhandelingen zijn op niets uiigeloopen; men weet ook niet of ze nog wel zullen worden hervat De op standelingen moeten n.l. verklaard hebben, dat er geen vrede zal kunnen zijn, voordat de Vorst Durazzo heeft verlaten. Een telegram uit deze stad aan 't Berliner I ageblatt noemt den toestand van den Vorst zelfs onhoudbaar. Volgens de Italiaansche dagbladberichten wordt de toestand te Durazzo steeds slechter. Na het bericht van den val van Elbasan kwam de mededeeling dat Fieri, welke plaats als een voorstad van Walona be schouwd kan worden, ingenomen is. In politieke krin gen is men van meening, dat Vorst Wilhelm oi aan de eischen der opstandelingen zal hebben toe te geven of dient af te treden. Eenige Oostenrijksche en Italiaan sche oorlogsschepen zijn naar Walona vertrokken ter bescherming van de vreemde kolonies, daar de stad door de opstandelingen bedreigd wordt Men heeft kunnen vaststellen, dat de opstandelin gen nog door lichtsignalen in betrekking staan met de aanhangers in Durazzo. Deze zal men nu niet meer sparen, ook wanneer zfj zich onder beschenning van de vertegenwoordigende mogendheden bevinden. De Epiroten hebben 21 Juni twee Albaneesche dorpen aangevallen, 24 mannen, 12 vrouwen en 6 kinderen werden gedood. Een Mohammedaansch dorp werd door hen in brand gestoken. MEXIKO. Een protocol, waarin alle geschillen tusschen de Vereenigde Staten en Mexiko waren ver vat, is door de bemiddelaars van Argentinië, Brazilië en Chili en de afgevaardigden van beide regeeringen onderteekend. De opstandelingen en de aanhangers van president Huerta zullen de binnenlandsche geschillen bijleggen. Waarschijnlijk zal president Huerta heengaan. Men meent, dat deze zich, te samen met generaal Carranza, tegen generaal Villa zal keeren, zoodat de binnen- onlusten nog wel zullen voortduren. Aureiiano Urrutia, gewezen Mexicaansch minister, zou in Niagara Falls zijn aangekomen om uit naam

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 1