Schaakrubriek. WEST-INDISCHE wd^wm. m 'mm 'war&\gm~ iH m Yraag en Aanbod. CHOCOLADE EN CACAO met naiuuriyKen CacaosmaaX m J® nm wm m Wk mi m. RUGPIJN. Oproeping. Oproeping. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1913 werd vastgesteld met een ontvangst van 3644,03 en een uitgaaf van 4017,33Va, alzoo slui tende met een nadeelig saldo van 373,29Va- De voorztiter zei na de rondvraag het ingekomen rapport over den nieuw aan te leggen weg te willen bespreken. Bij deze rondvraag zei de heer Pepping het t*- wenscht te achten des zomers de Raadsvergadering des avonds te houden. De voorzitter zei toe, met dezen wensch rekening te zullen houden. De heer Kooij vroeg naar de plannen van B. en W. met de gasolinelantaams. Z. L konden die het best aan de Westzijde geplaatst worden. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. in deze een afwachtende houding zullen aannemen. Indien de bewoners aldaar zich tot de K. E. M. wenden on' stroom, dan ligt het ook in de bedoeling van B. en W. aldaar electrische straatverlichting aan te brengen. De heeren Kooij en Kuijs verklaarden zich voor het bespreken van het rapport inzake den weg in open bare zitting. Hiertoe werd besloten. De voorzitter deelde mede, dat het perceel Rozj 2760, het perceel van pastoor Peperkorn 2500 zal kosten, terwijl de wethouder, de heer Kuijs, zijn grond voor den te maken weg ten geschenke wil ge ven. Komt de weg rechtuit, dan kost de grond lus 5260, blijft de weg, zooals hij is, dan kost de gr j 1 van de erven Pepping 3000. Bij het eerste p' komt voor ophooging 568,50 bij. De meerdere kos ten voor dit plan bedragen dan ook 2888,50. Het andere plan vraagt echter bovendien voor hoekverbe- tering en onteigening van twee stukjes grond, n.l. van den heer Roze en van den heer Pepping. B. en W. hadden geen bepaalde meening, de voor' zitter oordeelde echter, dat de zware lasten niet uit het oog verloren mogen worden. De H. O. is stsJs verhoogd. Met het oog op de meerdere kosten kwam het spreker gewenscht voor, het terrein van de Pepping over te nemen, dan blijft de toestand zooals hij. is en behoeft men niet zoo spoedig te bestraten. g dat bij den bestaan- De' heer Kooij is van meeuing den toestand onteigening van den hoek van den grond van den heer Pepping al voldoende is. Spre ker was voor aankoop van den bestaanden weg. De heer Kuijs achtte beharding juist niet direct noodzakelijk, hiermede kan wel een paar jaar gewacht worden, dan is de nieuwe weg harder geworden en als men hem dan bestraat zal hij niet zoo spoedig zakken. Spreker wees er op, dat onteigening van de hoeken bij het oude plan ook geld kost, het verschil is z. i. niet grooter dan 2000,—. De weg zal hier door de eerste jaren 150 meer kosten. Spreker zou het betreuren, indien de weg niet rechtuit kwa n De heer Kooij was van meening dat bij den bestaan- royaal in zijn berekening was, deze meenin f werd door den heer Pepping ondersteund. De heer de Jong achtte het met het oog op de toe komst noodig dat de weg rechtuit gemaakt werd. Na uitvoerige verdere bespreking werd met vier stemmen voor besloten den weg rechtuit te nake<i. Te- gen stemden de heer Kooij. De heeren Pepping en Kuijs bleven buiten stemming. Met een gelijk aantal stemmen werd de schenking van grond van den wethouder Kuijs aanva u i. Le heer Kooij verwijderde zich bij het nemen van deze beslissing. De heeren Pepping en Kuijs bleven bui ten stemming. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT SCHOORL. Donderdagmorgen vergaderde de Raad in voltal lige zitting. ingekomen was o. m. de mededeeling van den Com missaris der Koningin, dat hij Zaterdag a.s. om 9Vïa uur ten raadhuize denkt te komen; mededeeling van mej. Koch, dat ze de betrekking van onderwijzeres te Oroet aanneemt, terwijl de heer van Essen berichtte ne benoeming tot gemeente-opzichter aan te nemen. B. en W. stelden voor, met het oog op de financiën der gemeente, over 1914 geen subsidie te geven aan het Witte Kruis en die aan de vereenigmg voor V reemdeiingenverkeer niet te verhoogen (de subsidie is thans J 1U), maar met de begrooting 1915 rekening te houden met de vraag of iets kan worden uitgetrok ken. Aan de orde was daarna het voorstel van B. en W. om in begmsel te bestuiten tot gemeentelijke electrici- teitsvoorziening. De voorzitter wees er op, dat er een plan is inge komen van de Kennemer, hetgeen nog goed moet wor den bekeken. Maar alvorens verder te gaan, is het goed zich in beginsel uit te spreken. In de raadsmeer- derheid tegen electriciteit, dan zou het gek zijn ver der te gaan. De heer Dapper vroeg of er al eens een rapport is uitgebracht over de kosten bij het betrekken van gas uit Warmenhuizen. De voorzitter antwoordde, dat er indertijd wel eens een mondelinge bespreking is geweest omtrent gas voor een klein deel van de gemeente. Gas en electri citeit beide zou ideaal zijn, wil Warmenhuizen gas brengen op een manier, dat het de gemeente niets kost en het recht krijgt te naasten, dan was dit misschien wel een middel. De heer Couwenhoven vroeg of B. en W. een juiste kostenberekening hadden van de electriciteitsvoorzie- ning, welke vraag de voorzitter bevestigend beant woordde. De heer Couwenhoven zei erg te zijn voor elec- trisch licht, het is zeer gemakkelijk, maar kan voor denzelfden prijs ook gas worden gekregen, dan is hij ook voor het leveren van gas in de gemeente, daar electriciteit eenzijdig is. Na eenige discussie sprak de raad er zich in begin sel met algemeene stemmen vóór uit dat in de ge meente electriciteit komt door aansluiting bij 't hoog spanningsnet der Kennemer Electriciteitsmaatschappij. De heer Couwenhoven stelde voor B. en W. uit te noodigen een globale kostenberekening te maken van de eventueele voorziening der gemeente van gas door aansluiting bij de gemeente Warmenhuizen. Dit voor stel werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Couwenhoven en Dapper. Het advies van de heeren Smit Kleine en Boom, van de K. E. M., die voor dit besluit viel, aangediend wa len, werd niet noodig geacht, daar de toelichting al eens is gehoord. De voorzitter stelde na het geno men besluit genoemde heeren even hiermede in ken nis. B. en W. stelden voor een geldleening aan te gaan van 2000 voor dekking van den dienst 1913 en ter versterking van onvoorzien. B. en W. stelden voor gedurende 8 jaar 250 af te lossen. Gemeentecrediet had zich bereid verklaard de geldleening aan te gaan tegen 4Yz pet., koers 99. B. en w. zijn middelen te dekken, door den verhoogden H. O., ter- voornemens het bedrag uit de gewone wijl ook andere inkomsten hooger worden verwacht. De heer Dapper verwonderde er zich over, dat men zooveel achterop geboerd was, waarop een en ander aan de hand der cijfers werd toegelicht. O. m. was er een vordering groot 60 95 van mr Cohen Stuart' te Alktnaai voor adviezen in verband met de onteige ning. De heer Dapper meende, dat er een maximum van 25 voor den procureur was uitgetrokken. De notu len van de vergadering van 25 Juni 1913 wezen uit, dat men zou trachten voor dit bedrag klaar te komen. De voorzitter wees er op, dat de vordering van 00 plus 95 ets. verschot was voor advies in verband met de onteigening, conferenties, missives en andere bemoeiingen. De heeren Dapper en Couwenhoven meenden, dat deze bemoeiingen uan toch verband hebben gehouden met de onteigening. De voorzitter zei in 1913 ook wel andere adviezen van den heer Cohen Stuart te hebben ingewonnen dan betreffende de onteigening, hij noemde hiervan een voorbeeld. De heer Dapper drong er op aan, dat de heer Cohen Stuart ieder jaar zijn rekening zou zenden, wat thans niet geschied is, B. en W. moeten zich houden aan de bedragen, door den raad vastgesteld. De heer Cou wenhoven drong ook hierop aan. De voorzitter was van meening, dat de raad er in was gekend, dat hij verschillende andere adviezen van den heer Cohen Stuart zou inwinnen. De post werd hierna goedgekeurd. Tegen de heer Dapper. Na eenige discussie werd tot het aangaan der leening onder de genoemde voorwaarden beslo ten. De heer Dapper wenschte den termijn van aflos sing op 4 jaar gesteld te zien. Aan de orde werd daarna gesteld een voorstel van B. en W. inzake de wijziging van het uitbreidings plan. De voorzitter achtte, aat de leden met het rap port van den inspecteur voldoende beBriid waren; niemand vroeg dan ook naar aanleiding hiervan het woord. De voorzitter deelde mede, dat het wijzi gingsvoorstel was opgezonden naar de Gezondheids commissie te Beverwijk, welke berichtte, dat ze het ten zeerste betreurde, dat de raad had besloten tot de aanvankelijk voorgenomen onteigening niet over te gaan en dat ze ten aanzien van de voorgenomen wijzi ging van het uitbreidingsplan en vestiging van een bouwverbod overeenkomstig de stukken en teekening geen opmerkingen had. De heer Couwenhoven informeerde, wat eigenlijk de beteeken is was van deze wijziging. De voorzitter antwoordde, dat het doel is aan het gedeelte van het Station tot de vroegere woning van Rus leiding te geven bij het bouwen. De heer Dapper meende ook namens zijn medeleden te spreken, wanneer hij zei, dat de voorzitter de leden nu toch bij den neus trachtte te nemen, daar het uit breidingsplan van de baan is. De heer Dapper werd te dezen aanzien spoedig uit den droom geholpen, de uitvoering van het uitbreidingsplan is onmogelijk ge maakt, maar het plan zelf is niet van de baan, de ont eigening werd namelijk ingetrokken. De voorzitter zette uiteen, dat het de bedoeling is een weg van 10 Meter te krijgen, 5 Meter tusschen de rooilijnen. Wanneer een eigenaar daar ter plaatse bouwen wil, zal hij, is het voorstel, aan eenige bepa lingen zijn gebonden. Er volgde een vrij uitvoerige discussie. De heer Couwenhoven oordeelde, dat de Nollen als wandelplaats onmogelijk zullen worden gemaakt, Schoorl is al arm aan natuurschoon. De voorzitter: Dat hoor ik vandaag voor het eerst, dat Schoorl arm is aan natuurschoon. De heer Couwenhoven merkte op, dat de duinen mooi zijn, maar verder is in het dorp geen natuur schoon. Er is plaats genoeg om te bouwen. De voorzitter zei, dat het niet de bedoeling is om de Nollen als wandelplaats onmogelijk te maken wanneer men nu wil bouwen kan men het ook doen maar dat, wanneer men bouwen wil, rekening zal worden gehouden met eenige bepalingen. De wijziging van het uitbreidingsplan in stemming gebracht, werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen, vóór de heeren Den Das, Van Lienen en de voorzitter. Bij de rondvraag vroeg de heer Couwenhoven of het niet noodig is, de binnenwegen wat te effenen. De voorzitter zei, dat er op het oogenblik niet veel aan te doen is. De heer Dapper wees er op, dat het gedeelte Hee- renweg bij de boschwachterswoning veel te smal is en dat het noodig is hierin voorziening te treffen, vóór dat er ongelukken gebeuren. Er werd gespro ken van het prikkeldraad weg te doen, van het weg kappen der boomen, de voorzitter verklaarde zich wel genegen een strook van zijn grond af te staan, mits door een onpartijdig persoon de waarde er van wordi bepaald en het resultaat dezer besprekingen was, dat B. en W. werd opgedragen tegen de volgende verga dering met afgeronde plannen te komen. Hierna werd de vergadering eesloten. EIOEN RECHTER. In 1912 plaatsten een aantal 'tuinders ln den Veen- der- en Lijkerpolder in de gemeente Alkemade, ter bescherming hunner eigendommen, langs de kaden scheringen, bestaande uit palen en ijzerdraad. Des wege door Rijnland verbaliseerd, werden de tuinders door den kantonrechter te Haarlemmermeer, de rechtbank te Haarlem en ten slotte ook door den Hoogen Raad vrijgesproken. De palen bleven staan, de schering van ijzerdraad intact, en onze tuinders waren in hun schik, dat zij het van 't machtige hoog heemraadschap hadden gewonnen. Thans is Rijnland echter als eigen rechter opge treden. Een opzichter heeft palen en ijzerdraad ver wijderd. Thans hebben echter de tuinders proces-ver baal tegen Rijnland laten opmaken, dat zijn rechten blijft gronden op een oude keur. Met belangstelling wordt, schrijft de Tel., kwestie in Alkemade gevolgd. DROEVIG. Te Breda heeft de 26-jarige vrouw van den W., die reeds herhaaldelijk blijken had gegeven verstandsverbijstering en reeds eenige malen in ziekenhuis ter observatie is opgenomen geweest, in een aanval van waanzin haar kindje van 5 maanden met een scheermes de hals doorgesneden en daarna zichzelf een steekwond in de hals toegebracht, waar aan zij na enkele oogenblikken overleed. Het ge schreeuw van een tweejarig kind, dat ook in huis was doch ongedeerd is gelaten, maakte de buren er op op merkzaam, dat iets bijzonders gebeurd was. De bu ren waarschuwden dc utie. Een agent zag door de brievenbus van de deur in de gang de vrouw lig gen te midden van een plas bloed. Door openschui ven van een raam wist hij het huis binnen te dringen. De vrouw en het kind waren toen echter reeds over leden. KORT EN SNEL TREIN-RECHT. Ze reisden per spoor, altijd tweede klasse; maar Zondags kon je best derde nemen, want dan kwam je door de volte, toch in de tweede terecht. Dus, vertelt het Hbld., nam Pa Zondag zes kaar tjes derde-klasse; 't scheelde nog al wat; en 't was verdiend geld. De trein, die hen van hun uitstapje huiswaarts zou voeren, pufte het volle station binnen. Geloop, ge- dring, rukken aan portieren; voor hen allemaal niet noodig. Pa opende kalm een eerste klas-coupé, en de zes plaatsen werden bezet. „Mag 'k uw kaartjes even zien, meneer!" ver scheen de noofdconducteur in het portier. Pa verschoot, rommelde in zijn vestzakje, reikte aarzelend de kaartjes over. deze heer van het „U heeft derde, meneer! Bent u hier zelf in- t, of door den conducteur hier verwezen?" De hoofdconducteur wist wel beter, want hij had het ge zelschap den eerste klasse-coupé zien bestijgen 1 Pa aurfde niet ontkennen. En zwijgend stapte het gezelschap weer uit. De chef werd onderricht. Die keek nijdig, maar bleef doodbedaard. Inmiddels waren de wagens volgeloopen; er was nu inderdaad geen plaats voor onze zes reizigers. „Dames!'' aldus de chef tot drie aardige bak- visschen, die in een tweede-klas dames zaten, „wilt u in de eerste overstappen?" Leuk! 't was een halve coupé, waarheen ze jolig achter den conducteur aantrippelden. Pa's gezicht verhelderde; geen eerste, dan toch tweede. „Wacht even, meneer!" En tot de passagiers van een derde klas wagen: Heeren, overstappen in de tweede; maar vlug, astu- blieft." Met een hoera'tje wordt vlug verhuisd, onder de vroolijkheid van het aangroeiend publiek, waarvan enkelen den loop van het geval beginnen te begrij pen. „Ziezoo, meneer, plaats voor u En het zestal klimt achter elkaar in den leegen coupé Buiten wordt gelachen en gekeken. Een wijs iong- mensch roept: „De chef doet kort en snel recht; hij is waard, om lid van de Tucht-Unie te zijn Pa trekt woedend het raampje op. De trein schuift langzaam weg, zonder noemenswaardige vertraging"; alles is vlug afgewerkt. Uit den tweede-klas wagen klinkt vroolijk gejoel. In den derde daalt de stemmings-thermometer onder het vriespunt. HEERLIJKHEID SINGRAVEN BIJ DENEKAMP. Het bekende landgoed Singraven bij Denekamp zal binnenkort onder den hamer komen. Behalve het kas teel met zijn mooie omgeving behoort hiertoe een 35- tal boerderijen, bosschen en heidevelden, de bekende watermolen aan de Dinkel, enz. Eigenares van deze havezathe is douariére Roessingh Udink geb. barones Taets van Amerongen. Haar echtgenoot overleed vóór enkele maanden. De tegenwoordige eigenares zoowel als haar overleden man, stonden bij ai hun pachtboeren in hoog aanzien om hun weldadigheids zin. Singraven behoort tot een der schoonste streken niet alleen van Twente, maar van heel ons vaderland. Oudtijds heette het naar de toenmalige eigenaars en adelijke bewoners „Awijk". West -IrvitecJ-ve Irrtport Co Heemrar 455 Amsterdam H. WEENINK, Amsterdam. Zwart (8) 8 7 6 5 4 3 2 1 Wit (6). Mat in 2 zetten. Oplossingen worden binnen 3 weken ingewacht aan het Bureau van dit Blad. Oplossing probleem 444. 1 e 3, enz. Oplossing probleem 445. K e 3, enz. Goede oplossingen ontvangen van de heeren: P. J. Boom, F. Böttger en C. Visser te Alkmaar; J. Balder Sr te Harderwijk; J. Deuzeman te Frede- riksoord; P. Bakker te Amsterdam; mr. Ch. Enschedé te Haarlem; J. Vijzelaar en Le Comte te 's-Gravenha- ge; K. J. de Geus te Koedijk en S. te S. CORRESPONDENTIE. F. B. te A. We zullen gaarne nota nemen van het door u ingezonden pro bleem. Met zeer veel genoegen hebben we gelezen, dat de heer J. Balder Sr. te Harderwijk, vroeger eenige jaren te Alkmaar woonachtig en thans nog meermalen goed oplosser der probleems dezer rubriek, in een schaak wedstrijd, uitgeschreven door „De Prins", een verguld zilveren medaille heeft gewonnen. Dit is een feit, dat dus ook op deze plaats vermelding verdient, te meer nog, waar het hier een 81-jarigen schaakvriend betreft. Gaarne voegen we er onze gelukwenschen voor den krassen heer Balder aan toe. VOOR DAMES. DE MODE EN HET STREVEN VOOR VERBETERDE VROUWENKLEEDING. In het orgaan van de Vereeniging tot Verbetering van Vrouwenkleeding, dezelfde vereeniging, die on der den naam van „de Vévévé" jaren geleden heel wat heeft moeten verduren vonden we dezer dagen een zeer levenswaardig artikel, waaruit ons bleek, hoe de principe der vereenvoudiging en verbetering der vrouwenkleeding toch wel eenigen invloed heeft op de mode. De schijfster van het artikel was door een groote Amsterdamsche modefirma uitgenoodigd, om een wandeling te doen door haar magazijnen en wat meer zegt, naar het principe der V.V.V. een keuring te houden. De resultaten waartoe de voorvechtster der „Verbetering" kwam, waren ongeveer, dat haar geloofsgenooten in dezen bij de huidige mode zeer goed in dit modemagazijn terecht konden. Zij zouden bij eenig zoeken stellig naar keuze slagen. Doch er was nog veel, zeer veel, dat niet door den beugel kon. Met de huidige blouses kan men zich vereenigen, be ter althans dan met de gladde overhemden van eeni- e jaren geleden, die volgens „verbetering" inzicht et toppunt van leelijkheid vertegenwoordigden. Be houdens de geringe bewegelijkheid, die japonnen over het algemeen bieden, zijn de meeste modellen zelfs ideaal. Rugpijn is een verschijnsel, hetwelk niet verwaar loosd dient te worden, want meestentijds duidt het aan, dat de nieren (welke onder het smallle gedeelte van den rug zijn gelegen) aangetast zijn of bedreigd worden. De pijn kan licht, vaag, dof, onophoudelijk of met tusschenpoozen optreden, zij kan van betrek kelijk weinig hinder, een gevoel van zwaarte, ste kend of snijdend zijn, zoodat bukken haast ondoen lijk is. Zelfs wanneer zij het gevolg is van sen gevatte koude, een slag of val mag zij niet verwaarloosd worden. Bij hen, die aan gewrichtspijnen lijden, is zij een waarschuwend verschijnsel, de voorloopster van rheumatiek, jicht, zenuwpijnen, heupjicht, in het kort zij wijst op lichamelijke verwoesting door urine zuur. Andere gevolgen kunnen zijn nier of blaas ontsteking, uremie (urinezuurvergifliging), water zucht, niersteen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de rug pijn. omdat zij haar aantasten in haar werkelijken oorsprong: de nieren. Zij herstellen de nieren, wanneer deze verzwakt of aangedaan zijn, zij lossen op uitstekende wijze het urinezuur op en voorkomen dientengevolge tal van gevaarlijke ziekten. Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Niet op en Slothouber, Langestr.83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. NA DE DAMES DE HEEREN. Het diepe decolleté der zomennode werkt aansteke lijk: de heeren der schepping willen nu persé ook een bloote hals. En het nieuwste nieuwtje op het gebied der heerenmode is thans het overhemd met breede ronde kraag, die de kraag van het colbert bedekt en op de borst eindigt in artistiek fladderende das, ook boven het keurig toegeknoopt jasje prijkend. Voor- loopig geldt deze mode slechts voor het sporttoilet en perst de correcte jongeling, die in de middaguren ter receptie moet tijgen ,zijn hals gelaten in 't knellend boordje, ook al dwong znn nonchalant modieus sportcostuum de tennis-meiskes van 'smorgens eenige bewonderende blikken af. In Amsterdam is de mode der decolleté-1voor-heeren al vrij ijalgemeen. Trouwens de spes patriae van Neer lands hoofdstad legt dezen zomer een groote „losbolligheid" aan den dag. Het corps van hen, die eindelijk de overtuiging hebben gekregen, dat een hoofddeksel een absoluut overbodig kleedingstuk is, en die dus blootshoofd langs straat en plein wandelen en fietsen, breidt zich met den dag uit. Onder de jongedames vindt de hoedeloosheid minder ingang. DE CAPE. Er is weer een kleedingstuk in zwang gekomen, dat we jaren lang hebben gemist. Ik bedoel de cape. In modejournalen en uitstalkasten ziet men de cape weer verschijnen, zij het dan ook in nieuwe modellen. Ge dragen worden zij nog maar heel weinig. De capes zijn bedoeld voor het wandeltoilet, doch men draagt ze uitsluitend als sortie. Het lijkt ons niet waar schijnlijk, dat de dames ook overdag haar cape zullen gaan dragen. Daarvoor zijn de modellen veel te on handig en te weinig elegant. De kruisbanden over de borst zien er werkelijk benauwd uit. Voor het leveren van nieuwe en het schoonmaken van gebruikte ROLTAPIJTSCI1UIERS, is het Adres: HEKELSTRAAT C 10. Aanbevelend,P. W. N. NAP. IE KOOP GEVRAAGD: HUISRAAD en INBOE DELS en alle voorkomende GOEDEREN. Aanbevelend, K. VERWER, Koningsweg 6762, Alkmaar. Ook aan huis te ontbieden. TE HUUR: PAKHUIS of WERKPLAATS, pl. m. 70 M'. Te be vragen VARNEBROEK 15. TE HUUR aangeboden een HEERENHUIS, staan de Prins Hendrikstraat, van alle gemakken voorzien. Fiuurprijs 325 per jaar. Aanvaarding naar verkie zing. Te bevragen bij J. DE GRAAFF, Laat 103 te Alkmaar. MEDELEZER GEVRAAGD voor de NIEUWE ROTTERD. COURANT, ad 1.50 per 3 maanden, omtrek Emmastraat. Te bevragen bij den Agent W. NEDERKOORN, Schoutenstraat Alk maar. ADVERTENTIëN. Allen, die iets te vorderen hebben van - of ver schuldigd zijn aan den Heer RIEUWERT REZEL- MAN, in leven Candidaat-Notaris en Makelaar te Winkel en aldaar den 29sten Mei 1914 overleden, of door dezen geteekende borgtochten onder zich heb ben, wordt verzocht daarvan vóór den 20sten Juli 1914 opgaaf of betaling te doen ten kantore van den ondergeteekenden Notaris te Winkel. G. J. VAN LEERSUM. De bekende en onbekende schuldeischers der onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nala tenschap van JACOB UGEN, vroeger wonende te Muntendam, laatstelijk te Egmond aan Zee, en aldaar overleden den 18den October 1913, worden OPGE ROEPEN om op VRIJDAG, DEN lOen JULI 1914, des voormiddags 10 ure, te verschijnen ten kantore van ondergeteekende, om aan te hooren de door de beneficiaire erfgenamen alsdan af te leggen rekening en verantwoording van hun beheer en om, indien geen verzet plaats heeft, uitbetaling van hunne vorde ringen te ontvangen voorzoover het bedrag der nala tenschap toereikend zal zijn. D. A. THOLEN, Notaris te Veendam. ImgeBoiMlen Mexiedeelingen. 44». abed»fgh In<r<*Mnd<»« medfidHillniroK Advertentiën van 15 regelg 25 Cts. J. B. L. SIM'ON, Steenhouwer, KoninwsweK 40 MARMERSL1JP tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMERPOL1TOER voor Schoorsteenman tel*. Wasohtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. N1ETJWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN Foto trratis. IE KOOP: Meubelen, Stoelen en Spiegel® in ver schillende stijlen, Kamermeubelen, oo-k «olied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP, ALKMAAR. FNIDSEN 113. LANGESTRAAT f58. RüLTAPI JTSCHU1ERS.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 10