fang waren, bleek getuige, dat de vragen inderdaad gesteld waren. Beklaagde zegt, dat v. d. Veen niet gezegd heeft dat hij Rijksveldwachter was, wel vroeg deze, wie hi was, waarop beklaagde gezegd heeft, winkeldief, pak- meester en van alles ie iijn De president merkte op, dat beklaagde voor hei Kantongerecht gezegd heeft, dat hij wanneer de pa troon niet thuis was, voor eigen risico verkocht. Be klaagde bleef bij zijn verklaring. De Officier achtte het wettig ai overtuigend bewijs bewezen, dat hier een meineed was gepleegd. Be klaagde nam het niet zoo nauw met de waarheic Eisch: twee maanden gevangenisstraf. AANGEHOUDEN. Alhier is gisteren aangehouden zekere D., die te zamen nog 36 dagen hechtenis of 36 boete te goed had. EEN ERNSTIGE VAL. Gistermiddag viel het 2-jarig dochtertje van den heer B. uit de Tuindwarsstraat in den Bergerhout zoodanig van een bank, dat bet inwendige kneuzingen bekwam en door de politie naar huis moest worden gedragen. Dokter Wicherink die door een sergeant van de Cadettenschool was gewaarschuwd, verleende geneeskundige hulp. EEN ONGEWENSCHTE KOSTGANGER. Een zekere A. B., fabrieksarbeider, afkomstig uit Haarlem, 25 jaar oud, heeft de gewoonte een tijdlang in kosthuizen te wonen en dan zonder betalen te vertrekken. O. a wist hij deze handigheid in toepas sing te brengen bij den heer J. A. Sariemijn, Ooster- kolkstraat 1 en bij mevr. de wed. G. A. de Vries. Spoorstraat 34. Bij laatstgenoemde liet hij zijn rij wiel staan, zoodat de bewoners in de meening ver keerden, dat B. nog zou terugkeeren. Bij onderzoel bleek, dat dit rijwiel op afbetaling was gekocht; zon der dat evenwel iets betaald. Vermoedelijk is de oplichter naar Velsen vertrok ken. HARDDRAVERIJEN. Voor de beide nummers van de coursen van de Ken- nemer sportclub welke op het terrein aan de Nieuw poortslaan Zondag a.s. gehouden worden, zijn veer tig paarden ingeschreven. Het belooft dus alweer een belangwekkende dag te worden. BRAND IN DE HOUTZAGERIJ. Hedenmorgen half drie ontdekte een wielrijder uit Obdam brand in de houtzagerij van de „Simson.' Dadelijk waarschuwde hij den meesterknecht, die zich onmiddellijk naar den heer Schepper spoedde, waar het alarmsignaal In werking gesteld werd. Inmid dels trachtte de meesterknecht met behulp van ande ren met emmers water het vuur te blusschen. De vlammen sloegen echter hoog op en vatten reeds di goot van de zagerij. De wind woei gelukkig in een gunstige richting. „Kracht en Vlugheid" was spoedig ter plaatse en wist door haar krachtig optreden een brand te voor komen, die wanneer hij een half uur langer geduurd had, tengevolge van den zeer grooten houtvoorraad stellig een paar dagen geduurd zou hebben. Hoewel de motorspuit ook spoedig ter plaatse was, was Kracht en Vlugheid het vuur bij naar komst reeds geheel meester. Vermoed wordt, dat vonken van den schoorsteen het hout aan het smeulen brachten. Ongeveer een 50 aan hout ging verloren. Bij wijze van proef werd de motorspuit toch in werking gesteld en naar we vernamen voldeed zt uitstekend. De straal ging boven den 26 M. hooge fabrieksschoorsteen uit. GYMNASIUM. Na voortgezet examen slaagde nog voor diploma A: G. H. C. van Houweninge, zoodat nu alle 12 candidaten geslaagd zijn. PROMOTIE. Heden werd tot doctor in de wis- en natuurkunde aan de universiteit te Amsterdam bevorderd de heei K. W. Walstra, geboren te Arnhem, thans tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S. alhier, op het proefschrif „Isothermen van waterstof bij 15°5 C en 20 C tot 220( atmosferen." HET SCHOOLFEEST. Het weer zal vanochtend wel meer dan gewoonlijk de belangstelling van vele Alkmaarsche schoolkinde ren en en stellig ook wel van de ouders In be slag genomen hebben. Het was immers de dag var het 31ste schoolfeest en het weer'beloofde, uitgezoch te zijn om in de duinen te spelen. De leerlingen der zeven gemeentescholen, samen ongeveer 900 kinderen, vertrokken hedenmiddag om één uur met de groote „Alkmaar" naar Schoorl. De belangstelling van het publiek was verbazent groot, van de Bierkade tot voorbij het slachthuis stonden familieleden en kennissen der jongens en meisjes, die zich wuivende en juichend op het dek van de „Alkmaar" verdrongen In Schoorl werden weer, evenals vorige jaren aller lei aardige spelletjes gespeeld onder de hoede van leiders en leidsters, terwijl ook verschillende verver schingen werden rondgedeeld. Omstreeks halfacht zal de thuisreis aanvaard wor den, zoodat de boot hier ongeveer negen uur zal aan komen. EEN FLAUWE GRAP. Een opgeschoten jongen had vanmiddag de flauwe aardigheid zich bij de spoorbrug gekleed en wel te water ie laten vallen, tot groote ontsteltenis vai velen, die naar de feestboot stonden te kijken. Vrou wen hieven zelfs gegil aan. De jongen zwom intus schen kalm naar den wal. afgevaardigdea <sn geno digdrn. eess kleinen om weg wordt van het station door het centrum der stad naar de Zuiderbegraafplaats gereden. Mr. E. FOKKER, Aan Mr. E. Fokker, oud-lid van de Tweede Ka mer voor Alkmaar is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van voorzitter van den Centralen Raad van beroep (ongevallenverzekering) te Utrecht, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Voorts is de heer Fokker bij Kon. besluit van 3 de zer benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. Gemengd nieuws. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Gisteren hield de bond voor staatspensionneering In „De Twee Steden" te 's-Gravenhage zijn 14e alge- meene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer van Krevelen. Het meerendeel van de voorstellen der agenda werd verworpen. Aangenomen werd de volgende motie: „De algemeene vergadering, enz. spreekt als haar oordeel uit, dat in het wetsontwerp-Treub de ouder dom te hoog is gesteld, de pensioentoelage te laag is geraamd. De president wm -er op dat bek' tossn ééa schot af was gegaan toch zeker wel geschrokken Is en beter had moeten oppassen. Bekl. verklaarde in doodsgevaar verkeerd te heb ben en dat hij dus niet voorzichtig kon wezen. Het publiek stoof niet weg na het eerste schot maar drong hoe langer hoe meer op. Hij zag dat iemand neerviel maar werd zich eerst van het feit bewust toen men hem toeriep dat hij iemand gedood had. Hij ging naar het bureau vanwaar hij een brancard naar de plaats van het gevecht zond. Mr. v. d. Dusse, rechter, wees erop dat toen het tweede schot gelost werd bekl. alleen stond en dus de browning niet door een slag kan zijn afgegaan. Mr. Van Tienhoven toonde bekl. dat hij de revol ver zeer stevig had kunnen vasthouden zonder zijn vinger voor den trekker te plaatsen; om zooals bekl. deed, met den vinger aan den trekker in de menigte te loopen, is onverantwoordelijk. Bekl. heeft, naar hij verklaart, zich niet vergewist of de pal op onvei lig stond. Had hij dit gezien dan had hij den pal niet op veilig gezet. Daarvoor was het gevaar te groot. De heer van Zweden, wapenhandelaar te Arnhem, heeft de Browning onderzocht en legde de rechtbank de werking ervan uit. Volgens hem gaat de pal ge makkelijker van veilig op onveilig, dan bij andere wapenen. Men kan net wapen echter zeer gemakke- Als eerste getuige werd gehoord A. J. v. d. P., broe der van den vermoorde. Get. zag, dat door een poli- de bedeelden ten onrechte worden uitgesloten, ,.„rKCUiaaw- en meent, dat aan die genoemde punten de aandacht I lijk en stevig vasthouden zonder den vineer voor den moet worden geschonken, en dat in elk geval de wet trekker te hebben, zoo moet worden veranderd, dat geen bedeelden bui ten het wetsontwerp vallen." Meegedeeld werd, dat in de huishoudelijke verga dering werd besloten betreffende de actie van den Bond samenwerking aan te bieden aan het partijbe stuur van de S. D. A. P. bij de te houden betoogingen voor staatspensioen, op voorwaarde van gelijkgerech- tigheid bij de voorbereiding en de uitvoering daarvan. NED BOND VAN GEMEENTEWERKLIEDEN Gisteren werd de jaarvergadering van bovenge- noemden bond voortgezet. De voorzitter deelde mede, dat de heer Ter Laan. in verband met de relletjes te Zaandam, niet aanwe zig kon zijn. De heer Ter Laan wilde in de huidige omstandigheden niet de verantwoordelijkheid op zich nemen, om Zaandam te verlaten. Aan de orde kwamen o.m. voorstellen van verschil lende afdeelingen, in zake het agiteeren voor de In voering van den vrijen Zaterdagmiddag (Engelsche Zaterdag). De voorzitter zeide, dat men deze actie plaatselijk moest steunen. Geenszins kan het in de bedoeling iggen, om den vrijen Zaterdagmiddag te verkrij gen, terwijl dan de arbeidsduur op andere dagen verlengd wordt. De actie voor den Engelschen Zaterdag is van practisch belang, -en behoeft niet in het strijdprogram- ma opgenomen. Naar aanleiding van een voorstel-Utrecht, om den 3ond zich te laten uitspreken over het verrichten van loonarbeid in vrijen de ervaring is, dat er plaatsen zijn, waar door ge- DUIT^CEE -.MD. Te piv\rfoepW 7ond g het jaarlijksche congres yan de FJzas-Lotharlngsche sociaal-democratische partij plaats gehad. Met eenparigheid van stemmen werd een motie aan= genomen, waarin gezegd wordt, dat Elzas Lotha- ringer socialisten gaarne zouden zien, dat de Duit- sche en de Fransche socialisten bij gelegenheid van het a.s. internationale congres te Weenen hun stem zouden verheffen ten einde van het congres een ver klaring te krijgen, waarin gezegd wordt, dat het ver kenen van een republikeinsche autonomie aan Elzas- Lotharmgen in het kader van het Rijk den besten grondslag zou vormen voor een Fransch-Duitsche toenadering en het handhaven van den algemeenen vrede. TURKIJE. De regeering heeft aan den Griekschen gezant haar antwoord op de laatste nota van Grie kenland doen toekomen. Naar verluidt verklaart zij daarin, dat zij met bevrediging kennis heeft genomen van de instemming der Grieksche regeering met het voorstel tot uitzending van afgevaardigde, die de kwestie der landverhuizing zullen onderzoeken. De pogingen, die beide partijen in het werk stellen om tot overeenstemming te komen, zoo verklaart de re geering is een bewijs voor de oprechtheid van den wensch om de hartelijke betrekkingen te handhaven. ALBANIë. Blijkens het verslag in het N. v. d. D. heeft de Mbret alweer een gelegenheid laten voorbij gaan om de openbare meening voor zich in te nemen. Bij de overbrenging van Thomson's lijk aan boord van de Noordbrabant sprak hij, wonderlijk genoeg, geen enkel woord. Alle aanwezigen verwachtten een laatsten groet aan den doode, maar de vorst stond met een ietwat verlegen lachje, salueerde herhaalde lijk, wendde zich toen af en verdween in de menigte! Volgens de N. R. Crt. is het Servische persbureau gemachtigd, te verklaren dat geen Servische officie ren, 't zij vermomd of in uniform, de Albaneesche in gezinnen, onder wie zieke vrouwen en kindereri, op Servisch grondgebied hulp hebben gezocht en verpleegd zijn. De regeering heeft dat uit menschlievende overwegin gen toegestaan, maar uitdrukkelijk bevolen dat alleen zieken en gewonden in de hospitalen opgenomen mo gen worden. tie-ambtenaar pogingen gedaan werden zijn broeder te arresteeren. Hij wilde daarop trachten zijn broeder mee te krijgen, maar toen hij dicht bij den politieamb- te kwam, den inspecteur v. d. M., keerde deze zich om en schoot op getuige op anderhalven meter afstand Get zag duidelijk dat bekl. zijn arm uitstrekte. Volgens den getuige J. W. V., machinist te Arnhem, heeft de inspecteur vóór het eerste schot afging ge roepen: terug of ik schiet. Een andere getuige achtte het verzet niet zoo hevie I Srens ZJJ3 overgetrokken. Wel is het waar dat dat het schieten gemotiveerd was 8 den- stn]d gewoade Albancezen met hun gezin De officier van justitie zeide, dat het te voorschijn halen van het wapen vergeven zou kunnen worden, maar als politie-ambtenaar was bekl. verplicht ge weest, zich te overtuigen dat het wapen gevaarloos was, terwijl hij evenmin den vinger aan den trekker had moeten houden. Hij vroeg bekl.'s veroordeeling tot een gevangenis straf van zes maanden. De verdediger, de heer Mr. I. Everts wees erop, dal bekl. de revolver trok, omdat de gummistok niet meer hielp. Van opzet om iemand te treffen kon z. i. geen sprake zijn. PI. betreurde dat vooral in de pers een onjuist oor deel in deze zaak was verkondigd. PI. meende tenslotte, dat bekl. bij het lossen dei schoten in een hevige gemoedsbeweging verkeerde loonarbeid in vrijen tijd, merkte de voorzitter op, dat I tengevolge van de aanranding. Hij deed uitkomen, j - - dat een ambtenaar van politie moet optreden tot handhaving van het gezag, ook al kost dit een men- schenleven. HILDEBRAND. Mr. H. P. H. 't Hooft, te Haarlem, heeft in de jaar lijks'che vergadering van de vereeniging, Haerlem een en ander voorgelezen uit een boekje, dat binnenkon verschijnen zal, over den student Nicolaas Beets. Hi is er achter gekomen, waar zich het dagboek bevonc TT.j -I»--van den student Beets, en heeft met toestemming var Het ligt in de bedoeling van de afd. Amsterdam, J den tegenwoordigen bezitter, mr. N. Beets, daaruii r£L lil Gemeentebestuur a;m te dringen op invoe- mogen putten. Het boekje zal worden versierd met rinS eener verplichte verzekering tegen tuberculose penteekeningen van Louis Raemakers. Het dagboek loopt van 1833 tot 1836. premie van de loonen wordt afgehouden. De gemeen-1 De heer K. W. Balk te Bangert'bii Hoorn vond on zou dan natuurlijk ook krachtig moeten steunen. J geveer ter plaatse, waar vroeger het Klooster Bethle hem stond een volkomen gaaf Baardmannetje. Het Hoomsche Comité voor het Hoefijzerver bond droeg 837,41 aan het Hoofdbestuur af. De Commissaris der Koningin in N.-H. zal 2( Juli de feesten van de Wognumsche Zangvereenigin^ „Jacob Kwast" bezoeken. KORTE BERICHTEN. De toestand der bij het spoorwegongeval te. D Hoek van Holland twee ernstig gewonden baart nog ruim 200 vrachtbooten betrokken was, o p zeer veel zorg. Bij den een zijn wondkoortsen inge j f e n. tspr ja, meente-werklieden in den vrijen tijd werk wordt ge daan, dat loonen in het particulier bedrijf drukt. He- laas zijn er echter nog vele gemeenten, die dwingen :in vrijen tijd te werken. In behandeling kwam verder een voorstel-Amster dam, om het H. B. op te dragen, een onderzoek in te, stellen op welke wijze een afdoende bestrijding van e tuberculose onder het personeel in dienst van pu- iliekrechterlijke lichamen is te verkrijgen. F-1 ,,~1 om voor alle gemeentewerklieden, met dien verstande, dat wekelijks een klein bedrag bij wijze van verzekenngs- AUSTRALIë. De Australischevakvereenigingen die te zamen 170.000 leden tellen, hebben zich thans alle verbonden. Men zal in geen enkel conflict met de werkgevers te treden, ja zelfs geen enkele wijzi ging in nun arbeidsvoorwaarden te verzoeken zonder goedkeuring van het bestuur van den bond, dat uit twaalf leden bestaat. 1 Zij hebben de belofte afgelegd, nimmer uit den bond te zullen treden op een oogenblik, dat er een ge schil met de vertegenwoordigers van het kapitaal hangende is of wel dreigt te ontstaan. Hun wensch is bovendien een internationale rol te spelen. Gemengde mededeelingen. DE ELECTRISCHE DOOD. In een dorp bij Biberacht kwamen jongelieden op het dwaze denkbeeld om 60 ets. te wedden, of ze wel de leiding van een hoogspanningsnet durfden aanraken. Een klom in een paal en werd bij de aan raking van den draad door den stroom van 60.000 volt onmiddellijk gedood, een tweede doodelijk ge wond. voor de Ireland." BINNENLAND. EERSTE KAMER. In de gisteravond gehouden vergadering van d* Eerste Kamer heeft de voorzitter de deelneming dei Kamer vertolkt wegens de sluipmoord op den Oosten- rijkschen troonopvolger aartshertog Frans Ferdinand en zijn gemalin, bij welke woorden de regeering zich. bij monde van den minister van Buitenlandsche Zaker aansloot. Ook bracht de voorzitter hulde aan de na gedachtenis van het overleden lid der Kamer baron Van Wassenaer van Rosande. VERKIEZING VAN EEN LID VOOR DE PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Bij de gisteren te Amsterdam gehouden herstem ming voor één lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland In district V werden uitgebracht 7967 stemmen. Hiervan verkregen de heerenW. van Dies en (vrijz. dein.) 4648, en J. Loopuit (S.D.A.P.) 3319, zoodat ge kozen is de heer van Diesen. (Bij de stemming op 30 Juni verwierf de heer W v. Diesen 3021, de heer Loopuit 2774 en mr. Bijlevelc Jr. (ant.-rev.) 2362 stemmen.) BEGRAFENIS VAN OVERSTE THOMSON. Het Gron. Dagbl. verneemt de volgende bijzonder heden omtrent de begrafenis te Groningen van het stoffelijk overschot van wijlen luitenant-kolonel Thomson. De stoet vertrekt 15 Juli te kwart voor vieren van het station. De lijkwagen wordt voorafgegaan door tamboers, een muziekkorps en een vuurpeloton. 4 rid ders zullen als slippendragers fungeeren, terwijl door 14 onderofficieren het lijk in den lijkwagen wordt ge legd. Daarna volgen militairen, die kransen dragen, een escorte van militairen, gevolgd door familieleden, Bij acclamatie werd besloten, om het maximum loon der bestuurders van den Bond op 26 en het mini mum op 20 te stellen. In den middag brachten de Congressisten een be zoek aan Zaandam. Toen de boot door de Voorzaan voer, waren daai eenige werkwilligen, onder wie zich een kantoorbe diende bevond, bezig met het overladen van hout. De congres-afgevaardigden begonnen de werkwilli gen te hoonen, uit te fluiten .en uit te jouwen. Op het stadhuis waren burgemeester Ter T aan a de wethouders Duys, Donia en Van der Laan in d< raadszaal aanwezig om de afgevaardigden met hui; vrouwen te ontvangen. Burgemeester Ter l aan rief hun het welkom toe Het deed spr. genoegen, dat hij dit welkomstwoord kon uitspreken namens het geheele college van B. a; W., hoewel daarin ook een niet-sociaal-democratischi wethouder zit; daaruit blijkt, dat de beteekenis vai een tongres als dit ook in andere kringen wordt ge waardeerd. Spr. noemde bet in het bijzonder aangenaam, hel I congres van den Bond van Gemeentewerklieden in de ze raadszaal te zien, omdat de gemeente 7-aanHam wat haar werklieden betreft, in de aangenaamste ver houding tot den Bond staat. De meerderheid van da gemeenteraad heeft getoond de rechten van de gemeen- j tewerklieden te erkennen, en hun belangen te beharti gen. Met groote vrijmoedigheid kan spreker dit zeg gen, omdat de verbeteringen zijn ingevoerd vóórda hij burgemeester was, zoodat, wat de Bond in he gemeaiiebestuur van Zaandam waardeert, niet sprA vve. k is, maar dat van hen, die vóór hem reeds tot da bestuur behoorden, aldus besloot spreker. Wij zullen■■■Wi ook gaarne vertegenwoordigers van werkgevers door het breken van den balk, van den wager organisatie, als die hier komeu vergaderen, in de- I gphagerd tc- worden. De man, een vader van neger ze zaal als gemeentebestuur van. Zaandam verwelko J kinderen, brak den hals en was direct dood. men, maar het verheugt mij toch, dat het eerste I T. Door de politie van Watergraafsmeer zijn twee congres, hetwelk ik hier heb mogen ontvangen, eai I meisjes van J7 ai 15 jaar aangehouden, die zich had congres van werklieden is geweest. den schuldig gemaakt am diefstal van eenige waarde Op voorste] van wethouder Duys hieven de aan volle voorwerpen, wezigen na de toespraak van den heer Ter I aan de g Te Amsterdam viel een werkman ten gevolge var Internationale aan. J het omkantelen van balen koffie alt de derde verdie- De Voorzitter van den Bond bracht het Zaandam- J ping van een pakhuis. Hij overleed spoedig. sche gemeentebestuur hulde voor wat het voor de ge- meentewerkliedeu tot stand heeft gebracht, vooral ter opzichte van het werkliedenreglement, zoodat geen gemeente in het land in dit opzicht met Zaandam ge lijk gesteld kan worden. KORTE BERICHTEN. In het geheel is 1.080.000 bijeen slachtoffers van de „Empress of Men heeft ongeveer 2.160.000 noodig. De Joden te Jaffa hebben 3,000.000 kronen bij eengebracht om voor dit bedrag een luchtschip aan de Turksche regeering ten geschenke te ge ven ten dienste van het leger. Het luchtschip zal den naam Israël dragen. In Londen is de oudste Britsche onderdane overleden. Zij is 110 jaar geworden. De bond van Italiaansche reeders heeft beslo ten, de uitsluiting, welke voor drie irmandpn was geproclameerd en waarbij het personeel van tt™ t e h e f- treden. Op de Zuiderzee zal Zaterdag a.s. een drijvend; scheepsbrandkast gedemonstreerd worden, welke wanneer een schip vergaat, zich automatisch van he, zinkende schip vrijmaakt, blijft ronddrijven en zelfs noodsignalen geeft! Te Ossendrecht is em jongetje bij het baden in de Kil verdronken. Te 2de Exloëanoad is een 1% jarig kindje in eet tobbe mei kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Te Tycje (Fr.) heeti een jongetje van de bessen van de wegedoom gegeten en is kort daarna gestor ven. De opruiming van de op 16 Maart 1913 t; IJmuiden gestrande „Eastwell" heeft tot einde 1913 aan het rijk 193.150 gekost De Zuid-Hollandsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen wil een internationaal teeken instellen, om aan gestrande schepen te doen weten, dat ze van de wal zijn opgemerkt, Een landbouwer te Wijk aan Zee had het ouge luk bij het aantrekken van het „bond" op een hooi- BUITENLAND. BELGIë. Minister de Broqueville heeft te Turn hout een redevoering gehouden, waarin hij moet heb- ben verklaard, dat er op 1 Januari 1915 voor hel Gok de Duiische algevaardigde voerde nog hel I Vlaamsche volk te Gent een volledig Vlaamsch hoogei woord. J onderwijs zal worden ingericht. HET GEBEURDE IN DE HOMMELSTRAAT TE >XTTX ARNHEM. I ENGELAND. De regeering heeft een commissie Voor de rechtbank te Arnhem stond gisteren te-1 'nSeste'd bestaande uit twee vertegenwoordigers dei recht de inspecteur van politie, A. v. d. M., die, zoo-1 werkgevers, twee der vakvereenigingen en een regee- als men zich herinnert, bij een relletje in den nacht ringsambtenaar als voorzitter, teneinde een onderzoek van 9 op 10 Mei een Antonius J. van der Post uit 'n stellen naar de staking aan het arsenaal in Arnhem door een revolverschot wondde en en diens 1 Woolwich 'roeder, Albert us J. van der Post te Amsterdam. eveneens door een revolverschot doodde. j FRANKRIJK. Het congres van den socialistische Bekl. erkende geen schuld te hebben aan de hem I bond van hei Seine-departement besloot met 304 tegen :en laste gelegde feiten, als zou hij opzettelijk of roe- j ^8 stemmen, dat aan het eerstvolgende internationaal Albertus v. d. F keloos een schot hebben gelost op Albertus v. d. Post, zooda(t de dood spoedig intrad. Hij verklaarde, dat hij de revolver trok, omdat hij socialistisch congres een motie zal worden voorge legd, waarin de algemeene staking en vooral de sta king in de voor het leger werkzame takken van dienst den oorlog gummistok niet voldoende achtte. Plotseling ging I als het meest afdoende middel tegen het schot af; bekl. vermoedde, doordat tengevolge I wordt aanbevolen, van de klappen welke hij opliep, de revolver op „on- Te Denain heeft een congres plaatsgehad van veilig ging staan. den mijnwerkersbond waarin besloten werd alle par- Beki. ontkende hardnekkig met opzet te hebben ge- j lementaire middelen toe te passoi om de onverkorte 8Cll0ten' invoering van den 8-urigen werkdag door te zetten Boschbranden hebben uitgestrekte gebieden in Noord-Oost Rusland vernield. In een dorp werden 715 huizen verwoest; de schade is groot. Een dankbaar rentenier te Tondem heeft aan de brandweer die jaren geleden bij hem aan huis een brand had gebluscht, dat huis met andere, die er aan grenzen, vermaakt. Deze brandweer is nu de rijkste van Sleeswijk-Holstein. In Parijs hebben de Fransche Kiesrecht vrouwen een reusachtige betooging gehouden. Ze trok door haar waardig karakter algemeen de aan dacht. Kort geleden is de eerste rechtstreeksche trein van Moskou naar Wladiwostok vertrokken. Hii 1 egt in 9 dagen 10,658 K M. af. Te Landau is een 53-jarigen wijnkooper wegens en poging tot omkooping van ambtenaren tot ander half jaar gevangenisstraf en 1800 boete veroordeeld. Zijn neef kreeg wegens medeplichtigheid 5 maanden, zijn meesterknecht vier weken en een ander mede plichtige 3 maanden. In Melbourne was eenigen tijd geleden de b a k- kersnachtarbeid afgeschaft. Het nieuwe stel sel is een mislukking gebleken, zoodat men nu weer op de ouden gronJsïbg werki Een professor uit Weaien is terwijl hij in zijn kamer in een hotel te Berlijn lag te slapen door een 16jarigen piccolo met een gummiknuppel bewerkt ten gevolgen waarvan hij zware wonden in zijn gezicht opliep. De jongen zeide, dat hij wraak had willen nemen, omdat de professor zijn nichtje, die kamermeisje in het hotel is, oneerbare voorstellen had gedaan B- de Fransche vlootoefeningen is een onder zeeër door een torpedoboot aangevaren en gezonken: De bemanning werd gered. De Ulster vrijwilligers moeten er nogmaals in geslaagd zijn een groote hoeveelheid munitie, be staande uit 200,000 pakjes patronen, binnen te smok kelen. N Carnegie zal 100 millioen dollars geven voor Amerikaansche Openbare leeszalen. Blijkens een pas verschenen statistiek gebruiken de Berlijnsche auto's dagelijks 124.326 liter benzine, d. i. het jaar van ruim 8 millioentelden. Te Bochum zijn kostbare prijzen, door een zangvereeniging gewonnen, gestolen. Alkmaarsche zangvereenigingen past op uw moeizaam verworven schatten! Te Karlsruhe i9 een kleermakers doch- t e r gevangen genomen, die zich sinds jaren van een gravin uitgaf. LAATSTE BERICHTEN. PROMOTIHi LEIDEN, 8 Juli 1914. Na verdediging van „Stel ingen" werd heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen de heer Herman Fran cois van Walsern geboren te Alkmaar, wonende te 's-Gravenhage. w pluuujvu uju. naai uuul .v.r..«..v IW^MTVTlUg lUVCiLUlUSC

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2