J1/s lings- en Vacantiekolonies. Het doel der eventueel op te richten afdeeling is een o! meer kinderen uit deze gemeente tot herstel van gezondheid naar een vacau- tiekolonie te zenden. Voor dat doel circuleert alhier een lijst waarop naar we hopen zeer velen hunne handteekening zullen plaatsen. ALG. SYNODE DER NED. HERV. KERK. „BARBAARSCH NEDERLAND." LAATSTE BERICHTEN. UIT BEROEN. Het is nu vast, dat in het Natuurtheater Zondag middag 26 Juli eene herhaling zal worden gegeven van Bernard Canter's stuk „Poppenkast", onder lei ding van mevrouw Amy Grothe-Twiss uit Hilversum. Het stuk zal door dezelfde dames en heeren gespeeld worden, die het met zooveel succes driemaal te Hil versum opvoerden. Gisteren werd te 's-Gravenhage de 99ste vergade ring van de Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk geopend. Als afgevaardigde vanwege de Provinciale Kerk besturen was o. m. aanwezig de heer Ds. D. Eilerts de Haan, predikant te Heilo. Uit een opgave blijkt dat dit jaar de Synode bestaat uit dertien leden van rechtzinnige en zes leden van vrijzinnige richting. In het bestuur werd tot secundus van den vice- praeses gekozen de heer Ds. Eilerts de Haan. In het weekblad De Indiër van 9 Juli klaagt een Javaan over het onhebbelijk gedrag van het Neder- landsche- en in het bijzonder het Haagsche publiek. Op een namiddag maakten twee Javanen en de echt- genoote van een hunner een wandeling naar Scheve- ningen, en daarbij begaven ze zich ook onder de Scheveningers. Daar werd men ook uitgescholden voor „neger, moriaan, baboe, zwarte mop", enz. enz. „Wij voelden ons te hoog, te fatsoenlijk" schrijft hij,, om op banale symptomen van een gedegenereerd volk, dat in Indië een „superieur" volk heet te zijn, acht te slaan. Zoo drentelden wij kalm en trotsch, want wij zijn Indiërs tusschen het gekrioel van ruwe, barbaarsche Hollanders en dachten bij ons zei ven na over het „recht" dat Nederland heeft of niet heeft, om in ons vaderland, Indië moreele beschaving te brengen. Dat kan Nederland niet omdat het zelf op dat gebied nog veel van het Indische volk kan leeren, meenden we. Maar we zouden nog meer zien en hooren op den Strandweg te Scheveningen. We kwamen voorbij een zitbankje, waar vier forsche visschersjongens bezig waren met twee meisjes op onkiesche wijze te stoeien. Nauwelijks kregen de vrijenden ons in 't oog, of ze lieten zulke vuile, gemeene woorden hooren; zoo on hoorbaar waren de woorden van deze zonen van het christelijk Nederland, dat wij plotseling koers namen in de richting van het strand waar het bruisen van de ruime zee ons gehoor tegen grove geluiden be waarde. Daar liepen we rustig een eind langs het strand, waar het stil was. Maar toen we huiswaarts gingen en weer onder de menschen kwamen, werden we weer uitgejouwd en uitgescholden, ditmaal door een troepje fatsoenlijke heeren, o zéér „fatsoenlijk" en zéér „heeren'Ik waagde het hun te vragen of zij uit Harderwijk .kwamen, maar het antwoord was zoo grof en beleedigend voor de dame in ons gezelschap, dat mijn mede-Javaan mij dringend maande: „Zij zijn uit Holland, en dat is al gelijk". En bitter besluit hij dat indien de ethische heeren van Nederland met alle geweld beschaven willen, zij mogen beginnen met hun eigen land. DE BEGRAFENIS OVERSTE THOMSON. In Groningen zijn nog vele kransen en bloemen bij de bloemstukken gevoegd, welke uit de hoofdstad wa ren meegebracht. Buitengewoon mooi was een krans van den Mbret van wel 1,5 M. middellijn, laurierbla den omgaven een door blauwe bloemen bezet vlak, waarop witte bloemen een ridderkruis teekenden. De lange begrafenisstoet, welke door het publiek in groote stilte werd gadegeslagen velen ontblootten eerbiedig het hoofdwas zeer indrukwekkend. Om half zes werd de kist in den grafkelder neerge laten. Bij den gang naar he graf lagen op de kist een stalen krans van mevrouw Thomson, de degen en de kepi van wijlen den overste en een kussen, waarop ge speld diens talrijke ridderorden en onderscheidings teekenen, ook het breede zwart-roode ridderlint, dat vorst Wilhelm op de kist van Thomson legde. Het woord werd gevoerd door luit-kol. Staal, de generaals-majoor Pop en Buijse, den oud-kolonel van Es, majoor Boeije, een vertegenwoordiger van de On- derofficiersvereeniging „Ons Belang" en ds. Bisschop Boele, waarop de broeder van overste Thomson dank te voor de bewezen eer. Heftige donderslagen maakten de woordvoerders onverstaanbaar, de regen, welke eerst zacht druppelde viel in strcjoinen neer. Velen, militairen en burgers, verlieten het kerkhof, dat wijselijk alleen voor de reeds talrijke genoodigden toegankelijk gesteld was. Het werd een bijna algemeene run naar de trams, auto's en rijtuigen. Sommigen zochten bescherming onder de treurwilgen. De militairen, die nadat gesproken was nog een vijftigtal door hen gedragen kransen op de baar moesten leggen, deden dit op een zoodanige wij ze, dat „leggen" een euphemisme is voor het aandui den van hun handeling. De plechtigheid, welke een zeer ordelijk verloop had, eindigde door het zich ont ketenen der elementen helaas op een wijze, welke niet paste aan het statige geheel. Een half uur duurde de onweersbui. Eenige militairen rangschikten daarna de kransen, waarop dezen nacht de degen en het kus sen met de eereteekenen bleven liggen. Tijdens de plechtigheid zijn bioscoop-opnamen ge daan, wat het gevoel van velen onaangenaam aandeed. Het leed van een familie aan het graf in de bioscoop... Verschillende fotografen namen kiekjes UIT SCHAGEN. Alhier zal van 2—6 September de groote land bouwtentoonstelling plaats hebben, waaraan tevens verschillende feestelijkheden verbonden zullen zijn. Zoo zal op 3 September een wedstrijd van melkwa gens gehouden worden, op 4 September een groote voetbalwedstrijd, 5 September wedstrijd van versierde oogstwagens en op Zondag 6 September een concours hippique en een nationaal springconcours. De avond zal besloten worden met een schitterend vuurwerk. Voorts is er iederen dag kermesse d'été. terwijl in de gemeente eveneens feestelijkheden worden gehou- den. Aan de tentoonstelling is een groote verloting ver bonden met tal van prijzen als koeien, paarden, scha pen, landbouwwerktuigen en als hoofdprijs twee vet- tc koeien. Indien het weer meewerkt, zal deze tentoonstelling, uitgaande van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, ongetwijfeld slagen. KORTE BERICHTEN Maandagnacht is het marschbivak in Oenga, W.- kust van Atjeh, overvallen; onzerzijds is daarbij een fuselier gesneuveld. Tijdens de afwezigheid van den bewoner is te Rotterdam ingebroken in de woning van een bierhuis houder Uit een lessenaar is een bedrag groot onge veer 280 gestolen. Iemand uit Ooltgensplaat, wiens verkeering met een meisje uit Rotterdam werd tegengewerkt, heeft op haar drie revolverschoten gelost, ze werd niet ernstig gewond. De dader werd aangehouden. In een Friesch blad kan men de volgende adver tentie lezen: „Eenige jongelui uit Echten en Ooster zee vragen gezelschap van eenige meisjes om gezellig den tijd door te brengen bij de bewaking der ooie vaarsnesten." Tijdens een onweder sloeg de bliksem in een ar beiderswoning nabij Apeldoorn. Een gat werd in den grond geslagen vlak voor een 15-jarigen knaap, die geruimen tijd bewusteloos bleef. Dr. S. Volbeda is benoemd tot professor in de historische theologie aan de Theologische School en het Calvin College te Grand Rapids (N.-Amerika). Aan de werklieden van de Publieke Werken te Amsterdam is jaarlijks zes dagen verlof verleend. Te Tilburg is opgericht een vereeniging onder den naam „Vrouwenadel". Zij heeft de onzedelijke mode tegen te gaan. Een meisje te Amsterdam kreeg gistermiddag twist met haar vrijer, toen zij samen op zolder waren. De twist liep zoo hoog, dat het paar elkaar met mes sen bewerkte. Beiden werden ernstig gewond. Een moeder in den Haag kastijdde haar 11-jarig dochtertje dermate, dat het kind door een dokter van den Eerste Hulpdienst moest worden verbonden. Tijdens de begrafenisplechtigheid van wijlen lui tenant-kolonel Thomson werden te Amsterdam enkele personen door de warmte bevangen. ONWEER. Boven Groningen heeft gistermiddag een hevig on weer gewoed, dat geruimen tijd duurde, en gepaard ging met geweldige regens. In verschillende huizen stroomde het water binnen, terwijl de straten geheel blank stonden. Het was zoo donker, dat de dag in den nacht was veranderd. Sinds menschenheugènis werd nooit zulk een nood weer waargenomen. De bliksem sloeg in een boerderij aan het Winscho- terdiep welke geheel afbrandde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In Zuidhorn werd een man, die zich op de W. C. bevond, door den bliksem gedood. Te Lisse (Z. H.) werd gedurende een zwaar on weder een man door den bliksem getroffen en op slag gedood. Hij laat een vrouw met 10 kinderen achter. Gisteravond is door den bliksem een oude vrouw te Oudehaske gedood. Te Sint-Nicolaasga zijn vijf huizen door den bliksem verbrand. Een zwaar onweder ontlastte zich gistemamid- dag boven Oldenzaal en omstreken. Er viel een dik ke laag hagelsteenen. Een arbeider werd door den bliksem getroffen, echter niet doodelijk. Hij klaagde over pijnen in de zijde. DE HAAGSCHE STAKING. 's-GRAVENHAGE, 16 Juli. De organisaties, waar in het trampersoneel vereenigd, ontvingen de uitnoo- diging voor een conferentie ten stadhuize. STADSNIEUWS. ERNSTIG ONGELUK. Tegenover het pakhuis van den heer Beudeker stond hedenmiddag diens paard en wagen, toen van den Koningsweg een handwagen kwam, voortgeduwd üuor knechts van den heer van Vuure, die, omdat zij wilden uitwijken voor een van de andere zijde komen den wagen met pannen, tegen den kar van den heer Beudeker aanreden. Het paard ging er met den wa gen vandoor, rakeling langs de huizen gaande, met het noodlottig gevolg, dat een vierjarig jongetje van den heer Vis, wonende Kamemelksbuurt alhier, dat zich met zijn zusje op den zeer» smallen stoep van den heer Ruiter aan de leuning vasthield, door een wiel gegrepen werd, waardoor de kaak van het ventje ver brijzeld werd. Hevig bloedend werd het kereltje door den heer Nettenbreijers opgenomen en per rijtuig naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Het zusje bleek met den schrik vrijgekomen te zijn. De wagen beschadigde de muur. De werklieden van den heer van Vuure brachten het paard tot staan. Het ongeluk wekte bij de bewoners van de straat veel, deelneming. Nader vernemen wij, dat het kindje zooeven in het Ziekenhuis is overleden. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL. Bij het gehouden toelatings-examen zijn geslaagd: Klasse 2 E. Dijt. Voor klasse 1 C. Belonje, Hendrik W. Bosman, E. A. Brunner, M. F. H. Doggenaar, J. J. Eecen, C. E. Hekket, B. Hoger- werf, C. List, A. J. Netten, B. Rutgers, Jan. A. Smit, W. L. van der Vegt, J. Vlaanderen, Hendrik J. de Vries, C. J. Wouters, G. H. Zoll, J. Zwart, J. Baken, H. Bennik, M Bennik, C. L. Bestevaer, J. W. Blaau- boer, S. Broertjes, H. ten Bruggencate, P. ten Brug- gencate., J. J. du Burck, C. J. Dekker, C. M. Groot, C. G Hartman, J. C. Heep, A. de Heer, D. v. d. Horst, J. M. Hos, Jacob Klerk, W. Kloosterboer, S. P. Lan- genegger, J. C. Leeuwen, N. A. Nap, V. Otjes, J. C. Peeck, J. A. van Poelgeest, Pieter A. Smit, W. K. F. Slikker, W. J. van Tiel, J. M. H. Noot, C. Vos, Jan. J. de Vries, A. de Waal, J. A. Meijer, A. Schepper. 9 Candidaten werden 'afgewezen3 hadden zich te ruggetrokken. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer H. E. Valk, behaalde gis teren na gedane examen het diploma van het Station van Maalderijen en Bakkerijen te Wageningen. TREINVERBINDING ALKMAAR—AMSTERDAM. Naar wij met zekerheid kunnen mededeelen, zal de sneltrein, die 's morgens om 8.30 van hier vertrekt, enkel in Zaandam stopt en te 9.10 in Amsterdam aan komt en de directe trein, die 's namiddags om 5.11 te Amsterdam verlaat en na 35 minuten reeds hier is ook in de winterdienstregeling worden opgenomen. Tot dusverre liepen deze treinen enkel tijdens den zomer dienst. Het behoeft wel geen betoog, dat de verbinding AlkmaarAmsterdam hierdoor een aanzienlijke ver betering oondergaat. Bij goed aangepakte reclame kan Alkmaar nu wel een forensen-gemeente worden! BRAND IN EEN BOOM. Door eenige kwajongens van 1112 jaar is in een boom aan den Baansingel, welke toebehoorde aan den heer Paelari, een vuurtje gestookt. Daar de boom ge vaar opleverde, om te vallen en misschien op spelende kinderen neer te komen, werd hij doorgezaagd, waar door men tevens het vuur kon blusschen. HANDELSDAGSCHOOL. Toegelaten werden na afgelegd examen of na over gelegde verklaring: J. Beeldman, Bergen, J. P. v. d. Berg, Wormerveer, E. de Boer, Alkmaar, P. v. d. Borden, Alkmaar, P. F. Borst, Harencarspel, G. W. Bosman, Alkmaar, H. Bossert, Alkmaar, F. Brands, Alkmaar, J. Bullooper, Alkmaar, A. P. Couwenhoven, Oterleek, M. F. A. Doggenaar, Alkmaar, Elisabeth van Dompselaar, Wieringerwaard, J. J. Eecen, Alkmaar, Elisabeth Feldmann, Alkmaar, J. H. C. Fijn, Bergen, P. L. de Graaff, Egmond aan Zee, P. Haanstra, Alkmaar, P. H. Hermes, Schermerhom, B. Hoogerwerff, Alkmaar, J. de Jager, Alkmaar, O. v. d. Klei, Alkmaar, J. Kluft. Bergen, H. Kramer, Alkmaar, A. Meiboom, Alkmaar, G L. v. d. Post, Alkmaar, C. C. Rolff, Stompetoren, A. Schepper, Alkmaar, W. G. Slinger, Alkmaar, J. K. Slot, Dirkshorn, F. van Son, Wijk aan Zee, N. Spruijt, Beverwijk, Geertje Stuij, Alkmaar, P. O. Tegel, Bever wijk, J. T. Tool, Schenner, Sara Vet, Alkmaar, A. van Wieringen, Alkmaar, M. S. Willig, Alkmaar, Maria Winkel, Alkmaar, N. Zonjee, Uitgeest Afgewezen werden 4 candidaten. Het einddiploma verwierven: P. Bos, Alkmaar, P. v. d. Horst, Alkmaar, J. Knaap, Alkmaar, D. Kossen, Alkmaar, A. Meiboom, Alkmaar, J. v. d. Plas, den Helder, J. Res, Castricum, Johanna Ruijter, Heilo, P. Schmidt, Midden-Beemster, S. Spruit, Alkmaar, N. de Wit, Alkmaar. Aan 5 leerlingen kon het diploma niet worden toe gekend. SCHEEPSWERF NICOLAAS WITSEN. Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" van de firma W. F Stoel Zoon, alhier, is met goed gevolg te wa ter gelaten: Een stalen motorjacht, lang 44 voet, breed 8 voet, met teakhouten kajuit en cock-pit-betimmering, en 13 P.K. motor, gebouwd voor Amsterdamsche rekening; Een stalen motorbootje, lang 29 voet, breed 6 voet, met een 10 P.K. 2-cylinder benzine motor, gebouwd voor rekening van den heer Jhr. J. K. W. Quarles van Ufford te Ginniken. BUITENLAND. ENGELAND. Het Hoogerhuis heeft in het wetsont werp tot wijziging van het zeiiregeeringswetsontwerp een wijziging aangebracht, n.l. dat het lersche Lager huis samengesteld zal zijn op den grondslag van even redige vertegenwoordiging, die reeds in de zeiiregee- iingswet staat voor den senaat, en ook voor het La- gernuis in de districten, die meer dan een afgevaardig- ue kiezen. De regeeringsleden onthielden zich van s lemming. i KANKRIJK. Het duel tusschen de journalisten Fuchs en De Cassagnac gaat niet door, na de verkla ring van Fuchs, dat hij het bedoelde artikel in den „Lokal Anzeiger" niet geschreven en niet geïnspireerd heeft en zich nooit zou bedienen van de beleedigende uitdrukkingen. De heer Paul de Cassagnac heeft thans zijn getui gen gezonden aan den hegr Lahm, correspondent van het „Leipziger Tageblatt", die afwezig was en nog niet heeft geantwoord. President Poincaré, vergezeld van den minister Vi- viani, vertrok gisteren naar Duinkerken, ten einde scheep te gaan naar Rusland. DUITSCHLAND. De Kroonprins heeft een ge- pens. luitenant kolonel, die een oorlogszuchtige bro chure schreef, geseind, dat hij het boekje met de grootste belangstelling heeft gelezen en het in het Duitsché volk de grootst mogelijke verspreiding toewenscht. Daarover zal wat te doen komen BULLGARIJE. In de volksvertegenwoordiging zou gisteren de behandeling van het ontwerp nopens de in Duitschland gesloten staatsleening beginnen. Na ope ning der vergadering las de heer Tsanof, de leider der radicalen, namens de geheele oppositie een lange ver klaring voor, waarin de nadeelen der leening werden uiteen gezet en die sloot met de woorden: de opposi tie acht de leening onteerend, en heilloos voor het land. De regeeringsmeerderheid onderbrak de lezing der verklaring herhaaldelijk door stormachtig protestge roep. Later moest de vergadering wegens het helsche kabaal worden geschorst. De oppositie zeide tot dwarsdrijverij te zullen over gaan. De voorzitter bracht toen het ontwerp maar gauw in stemming. De geheele meerderheid stak de handen op, waarop de voorzitter het ontwerp voor aangenomen verklaar de en dadelijk de vergadering sloot. De oppositie protesteerde heftig en luidruchtig te gen dit optreden van den voorzitter. MEXIKO. President Huerta heeft gisteren bij het Congres zijn ontslag ingediend. De heer Carbajal zal hem opvolgen. Alle leden van het kabinet hebben eveneens ontslag genomen. De familieleden en de naaste vrienden van de generaals Huerta en Blanquet hebben volgens en kele telegrammen met gewapend geleide de hoofd stad verlaten. Er bestaat dus alle kans, dat Huerta eerdaags het land gaat verlaten. De opstandelingen zijn vrijwel overal aan de West kust meester van den toestand. De steden worden er door de regeeringstroepen ontruimd. Op tal van plaatsen hebben opstandelingen en regeeringstroepen wapenstilstand gesloten en worden de gevangenen van beide partijen tegen elkaar uitgewisseld. Te San ta Rosalia hebben regeeringstroepen en opstandelin gen zich verzoend. Aan president Wilson is een telegram verzonden door een lid der orde van Christelijke broeders, in houdende, dat de directeur van da school der orde te Zacafecas is vermoord en elf broeders gevangen zijn gezet. Het zijn allen Franschen. RASPOETIN EN WITTE. Graaf Witte heeft, naar het Tageblatt mededeelt, verklaard, dat Raspoetin een begaafde Russische boer, een eerlijk en goed mensch was, die er altijd op uit was goed te doen en de noodlijdenden hielp. Onlangs zeide de graaf kwa mer een Israëliet bij me met een stuk papier, waarop met moeilijk te le zen letters stond: „Graaf, help den Joden kerel, dat men zijn zoon op het polytechnicum plaatst. Joden zijn immers ook menschen. Waarom vervolgt men hen? Raspoetin". KORTE BERICHTEN. In het Westen der Vereenigde Staten dreigen ruim 50.000 spoorwegmachinisten en stokers met staking. Teneinde het kerkbezoek op Zondag te bevorde ren heeft de Engelsche „National Free Church" ze 5 millioen briefzegels laten drukken met de verma ning „Kom 's Zondags ter kerke!" Gemaskerde vrouwen hebben den exsspres-trein van St. Louis naar San Francisco aangehouden en de safe aan den portwagen met behulp van dyna miet doen springen. De buit zal den heeren niet meegevallen zijn: er was slechts 1000 in kas. De dieven vluchtten op booten over de Mirsissippi. Onlangs kwam de auto, waar miss Alice Gordon Drevel was gezeten in botsing met een vrachtwagen. De miss bleef ongedeerd, maar het personeel werd ernstig gewond. Ze zal nu aan haar gezelschaps dame 120.000 aan den chauffeur 30.000, aan vader 4.800 en aan den eigenaar van den vracht wagen 2400 schadeloosstelling moeten betalen. Te Palmerton (Australië) is overleden mevrouw H. Graanboom, arts, vroeger te Utrecht, gevestigd, die in 't begin van dit jaar naar Oost-Indië was gegaan. Voor herstel van gezondheid was zij naar Palmerton gereisd. De teekenaar Waltz (Hans i) is niet te Kottbus verschenen voor het ondergaan van zijn gevangenis straf. Hij bevindt zich, gelijk men weet, in Frankrijk. Toen de secretaris voor Schotland gisteren zijn woning te Londen verliet, werd hij door twee kies rechtvrouwen aangevallen en met een zweep afgeran seld. De vrouwen zijn gearresteerd. De heer Au s t e n C h a m b e r 1 a 1 n ia bij en kele candidaatstelling in West-Birmingham, het oude kiesdistrict van zijn vader, Joe Chamberlain, als lid van het Lagerhuis gekozen. Omtrent den m o o r d te Mostaganem wordt ge meld, dat men het volgende briefje vond van den moordenaar: „In een droom zag ik hoe mijn vrouw en kinderen naar een Marokkaansch kamp werden ge sleept. Ik ben in mijn slaap opgesprongen en heb' hen neergeschoten. Toen ik wakker werd, zag ik wat ik gedaan had en daarop besloot ik een einde aan mijn leven te maken. Bids voor ons." Voor de schrflfster van een kookboek is te Wengern (Duitschl.) een gedenksteen aange bracht Uit Bridgeport (Engeland) is een bejaarde kreupele man, per zeilboot vertrokken om een reis over den Oceaan te ondernemen. De zeilboot heeft hij zelf in twee jaar gebouwd. Hij heeft voor langen tijd proviand bij zich. In een put te Bouer (Frankrijk) heeft men het lijk gevonden van een w e d u w e, die door haar zoon en schoondochter, ten einde haar niet langer de weini ge huurpenningen te moeten betalen voor het gedeelte van het huisje, dat zij van haar bewoonden, daarin hadden gegooid. De Canadian Pacific Railway Company zal van de vroegere reeders van de „Storstad" een schade loosstelling eischen van 4.800.000 voor het verlies van de „Empress of Ireland". Te Kristiania dreigt een tramstaking. Ze zou waarschijnlijk heden beginnen. Volgens berichten uit Sint Petersburg is R a s- p o e t i n tweemaal geopereerd en bestaat er kans, dat hij in leven blijft. De moordenares heeft getracht, zelfmoord te plegen. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleenlngen Nederland. Ned Werkel. Schuld pCt. 3i/« Idem Idem 2i/s Buitenland. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico blnnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr 4Ve Bank- en Credietinstellingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank div. Nederlandsche Bank Cert Nederl. Handel-Mij Cert. Noordhoilandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhoilandsch Qrondcrediet 4% 4 industrieoio Ondem. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Standard Milling gew. pref. Cultuur Ondem. en Handelsvennoot schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat ld em pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mii Deli-Maatschappij Hessa Tabak-Mij Medan tabak Padang Tabak s Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij United Langkat Pant. Co. Petroleum-ondernemlngen. Dordtsche Petroleum Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum-Mij. Kon. Mijt. expl. v. Petroleumbr. Aand div. Moeara Enim Perlak Petroleum-MIj Sumatra Palembang T arakan Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mij. Schibaleff, gew. Aand. Mljnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Gew. Pref. Redjang Lebong Great Cobar Rubber-Maatschappijen. „Amsterdam" Rubber Cultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. Serbadjadl", Sum. Rubber Cultuur-Mij. Scheepvaart-Maatschappijen. Amerik. Stoomv:-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinebonds pCt. 4i/j Diversen. Common Peru Aandeel div. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert v. Convert pCt. 4 Denv. en R.Gr.Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet. 3 Belqie. Antwerpen 1887 21/2 Hongarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 Ex-dividend. 15 Juli. 16 Juli 397/8 66%, 3911/2 99 335/s 80 827/8 83 991/2 83s/4 971/2 1808/4 2251/a 1587/8 112 981/4 100 697/18 201/4 223*, 60 501/4" 35% 621/s 164 147 216 87 239 209 2531/4 79 941/is 378 1361/3 486 55 161 41 s/4 191 4511/3 433 170% 21 U/s 93 575 231 36s/s 210 124* 42 79 54 103 14% 348/4 150 Vu 5 103 741/2 28 25 105 1897/8 150 2%: 50 Vs 94i/„ 96 i/s 2298/g 981/4 941/, 6% 27i/s 26 ï/s 601/4 141/3 20 10 1% 96 221/3 154i/4* 105% 1055/16 1027/la 781/a 1147/8 HU/S 169 496 897/s 665/8 923/g 997/8 34 801/ib 838/8 831/a 9911/18 838/4 1805/8 226 159 98% 100 691/s 201/4 228/4 59% 501/b 36 62 217% 240 206 2541/4 80 941/s 376 1341/a 4841/s 161 194 454 211 95 574 230V4 351/3 1231/s 41 78 14 150% 24% 103 27V16 103% 189 150 21/4 77/s 478/4 7 388/4 947/8 967/8 98 7 271/4 261/3 6O1/2 14 198/8 11/4 96 221/4 1556/8 871/s 1048/4 102 781/w

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2