VICTORIA-WATER ONDERWIJS I. Prins Az.f Bierkade 11. J3/8 opmerkten de Schoolopzieners la district tn ca*ondi9- sement Alkmaar. Verder waren daar de secretaris van het Gewest Noord-Holland, de dames-leden der 'technische Comnussie en de vooratter van den Ken- nemer Turnbond. Nadat de vereenigingen met hare vaandels voorop, zich hadden opgesteld voor de tribune, nam de heer Jung, voorzitter van den Turnbond, het woord. Hij aeette alle aanwezigen welkom, memoreerde 't prach tige weer, in tegenstelling met verleden jaar, stelde nogmaals het groote nut der lichamelijke opvoeding voor oogen en bracht dank aan allen, die hadden me degewerkt om dezen dag te doen slagen en aan hen, die aan de uitnoodiging, om deze demonstratie bij te wonen hadden gevolg gegeven. De heer Wijdeman, voorzitter der Regelings-Com- missie, sprak ook nog een woord van welkom en ver zocht alle medewerkenden met nadruk, door Btipte op volging der bevelen voor een zoo ordelijk mogelijk verloop zorg te dragen. Onmiddellijk hierna werd begonnen met de afwer king van het programma. 't Eerste nummer, de algemeene vrije oefeningen voor heeren, maakte reeds dadelijk een goeden indruk. Alle heeren van de Alkmaarsche vereenigingen waren present, terwijl van de omstreken alleen Egmond en Bergen waren vertegenwoordigd. Uitstekend voorge- werkt kwamen een viertal heerenoefeningen uitstekend tot hun recht De leiding van den heer J. Poll viel zeer te prijzen. Nummer twee van 't programma was een algemee ne demonstratie van 't werken in de gymnastiekzaal. Aan rek, brug en ringen werd in verschillende afdee- lingen gewerkt, terwijl ook de verschillende soorten van springen werden gedemonstreerd. Hardloopen, estafetteloop en touwtrekken ontbraken evenmin. De eerste af deeling aan 't rek werkte heel goed, terwijl de dames-oefeningen aan de ringen mochten gezien wor den. De nummers 4 en 5 van het programma waren in denzelfden geest Het derde nummer: Stokoefeningen voor alle dames viel zeer in de nsmaak. De heer Van Sluijs had de leiding. Zeer netjes werden de oefeningen voorge- werkt en de dames in 't veld kweten zich uitstekend van haar taak. Jammer, dat door 't langzame van de muziekbegeleiding het pittige der oefeningen verlo ren ging. Wij hadden deze oefeningen liever hooren commandeeren, zonder muziek. De algemeene stokoefeningen der adspiranten had den, on enkele fouten na, onder leiding van den heer Poll, een uitstekend verloop. Het voorwerken was ook hier in orde. Tot slot werd een demonstratie gegeven van korf bal. 't Publiek stelde dit zeer op prijs. Wij gelooven stellig, dat voor ae gymnastiek ja, voor de lichamelijke opvoeding in 't algemeen, uitste kend propaganda is gemaakt en dat de Turnbond met genoegen op den dag van gisteren kan terugzien. Hij heeft het beoogde doel: „te laten zien wat de gymnas tiek voor ouderen en jongeren biedt", volkomen be reikt. Aan de leiders een woord van hulde voor 't vol brengen van hun lang niet gemakkelijke taak. EEN VARKEN TE WATER. Bij de spoorbrug geraakte hedenmorgen een vet varken vrij. Het beest keek in het water, plonsde er in, zwom weg. De eigenaar schuw met een bootje er achter aan. Het werd een belangwekkende wedstrijd. Het varken zwom onder de brug door de boot volgde. Het varken keerde de boot keerde ook. Eindelijk slaagde de eigenaar er tn het beest bij den staart te grijpen, waardoor het dier echter met den kop onderdook, hetgeen niet goed is voor vette var kens. Toen het ten slotte bij den kop kon worden gegrepen was het spoedig gered. Aldus kwamen ons ee npaar aardige jongens vertellen, voor wie het var ken op den vroegen morgen een gelukszwijntje mag heeten. Of de belooning echter in het spaarvarkentje komt PRIJS GEWONNEN. Bij de te Leeuwarden gehouden 2e groote internati onale hondententoonstelling, georganiseerd door de Noorder Kynologenclub, won „Ava Ponto", kortha- rige Duitsche staande hond, van den heer A. J. Stik- kel, alhier, een kampioenschapsprijs (hoogste onder scheiding), de le open prijs en een speciaalprijs. Als keurmeester voor deze tentoonstelling fungeer de o. m. de heer Jb. Brands, alhier. VERBETERING. Bij het vermelden van den uitslag van de over- gangs-examens der R. H. B. S. zijn eenige namen weg gevallen. Van de 3e naar de 4e klasse werden n.l. ook bevorderd: L. Molijn, B. Pranger Mzn., W. Horst en J. P. C. Roggeveen. LAATSTE BERICHTEN. AUTO-ONGELUK. NOEDHAUSEN, 20 juli. Gistermorgen reed de automobiel van den Rijksbouwmeester Ratbsleld bij eer scherpe bocht van den weg bij Rennecfcenstein in volle vaart tegen een boom. Ete vhf inzittenden wer den op den straatweg geslingerd. De chauffeur was op sla/- dood. De heer Rafhsfeld bekwam hersen schudding; de drie anderen bekwamen verwondingen aan het hoofd; één vars hen is levensgevaarlijk ver wond. TREINBOTSING. LONDEN, 20 Juli. Uit Glasgow wordt gemeld: De van hier .raar 1 ondan gaande express kwam gis termiddag bij Carlisle in botsing met de express uit Edinburg, waardoor de beide laatste wagons van den trein uit Glasgow vernield werden. Dertien passagiers liepen kwetsuren op; zij konden, nadat hun de eerste hulp verleend was, de reis voortzetten. Bnitenl^ndscb Weekoverzicht. ALKMAAR, 20 Juli. Het is weer een zeer onrustige week geweest, vol spanning en vol oorlogszucht. Drie weken zijn nu verloopen sinds den bloedigen Zondag te Serajewo en in Oostenrijk onderzoekt en overweegt men nog altijd wat men tegen Servië zal doen, welk dralen de openbare meening zeer veront rust en zenuwachtig maakt en aanleiding geeft tot allerlei geruchten en combinaties. Ook in Albanië ontwikkelen de zaken zich uiterst langzaam. De posi tie van den Mbret wordt natuurlijk hoe langer hoe slechter, maar hij is nog steeds aan het bewind en zoolang hij er is, zullen de zaken geen teer nemen. De opstandelingen zijn zeer sterk, maar met den op- marsch naar Durazzo hebben zij tot dusverre geen aanvang gemaakt. De vorstelijke begrafenis van overste Thomson te Groningen is voor vele landgenooten aanleiding ge weest een beweging op touw te zetten, teneinde onze officieren in Albanië er toe te brengen hun taak neer te leggen en terug te keeren. Inmiddels heeft kapitein Fabius bereids zijn ontslag genomen hij voelde zich gepasseerd, omdat de vorst tijdens een inspectie der artillerie aanmerkingen maakte en daarover sprak met den beeldhouwer Gurschner, de man van het Albaueesche vreemdelingen-legioen. Italië ging piwtsi tug de .eserve opsoepen, ten einde! Griekenland te waarschuwe) voorzichtig te wezen met zijn plannen ten aanzien van Zuid-Al- banië. Ea het bezoek van den Frans eken president Poin- caré aan Rusland, geeft aanleiding tot heel wat sa- belgekletter. Waar in den Franschen senaat in zeer krasse termen den staf gebroken is over het Fransdie leger, haasten de Fransche bladen zich te verzekeren, dat Rusland „gereed is." Sommige bladen wijzen met name op den beslisten toon, die de Russische di plomatie in strijd met vroeger tegenover de Duitsche bezigt, en zeggen, dat Rusland een daad als bijv. de uitzending van militairen naar Turkije niet weer zal dulden. Het moge bij blaffen blijven en niet tot bijten komen goed voor den vrede ia zulk sabelgerammel niet. Gelukkig behoudt de pers in Duitschland haar kalm te. De Berl. Lok. Anz. Bchreef gisteren: Hoe be schamender de toestanden zijn, welke de critici in Frankrijk hebben geconstateerd, des te indrukwek kender worden de Russische oorlogstoebereidselen geschetst, om daarmee in Duitschland indruk te ma ken. Mogelijk, dat in Rusland alles goud is wat blinkt. Maar het Duitsche leger zal men met de grootste getalsterkten geen vrees en Bchrik aanjagen. Dat gaat vast en zeker zijn weg en kan getroost de dingen afwachten, die er mogen bom en." En in het Tageblatt lezen we dat Duitschland alles moet aanwenden om de tegenstellingen op den Bal kan op vredelievende wijze op te lossen, maar „overi gens mag men wel aannemen, dat we ook in het tegenovergestelde geval gereed zijn." Men weet, dat Engeland er veel toe heeft bijgedra gen om de Balkan-gevaren af te wenden. Het is daarom van belang nog even iets aan te halen uit een redevoering, door den heer Lloyd George gehou den. Deze minister zeide ojh.£ „Aan den internationalen hemel zïjn Steeds wol ken. Een volkomen heldere hemel is er in de buiten- landsche politiek nimmer, en ook heden pakken zich wolken samen, Maar nu wij bet vorige jaar zooveel grooter moeilijkheden te boven gekomen zijn, vertrou wen wij dat gezond verstand, goede wil, geduld en verdraagzaamheid, ook ons thans in staat zullen stellen om de huidige moeilijkheden te overwinnen." Nog even dient in dit korte overzicht te worden gewezen op Mexiko. De voorloopige president Huerta is dan toch afgetreden en zijn opvolger Car- baja! is reeds in functie, met de bedoeling zijn otaats af te staan aan den leider der opstandelingen Car- ranza. Men vreest algemeen, dat aan de Mexlkaan- sche moeielijkheden door deze persoonsverwisseling nog geen einde is gekomen. BUITENLAND. EEN IDYLLE. Een EngeDche dame zat vanochtend het Luttik-Ou- dorp te schilderen. Zij zatin een tonnetjesvlet. Zij zat..... op ten omgekeerden ton. Zij zat en bleef zitten, üok toen de mannen de volle vaten tegen de leege vaten gingen verwisselen. En de hartstochtelij ke schilderes, die geheel oog scheen te zijn, gaf haar zonderling gekozen zitplaats zelfs niet op, toen de vlei verscheept werd. Het was een idylle, Oud-minister ds. A Talma is gisteren door ds. Voorhoeve, van Vlissingen, bevestigd als predikant te Bennebroek en deed 's middags zijn intrede. Gistermiddag is te Leiden de 22-jarige O. bij het zwemmen verdronken. Te Castellamare di Stabia (bij Napels) is de bliksem in een vuurwerkfabriek gsslagen, 6 men seden kwamen om. In P o d o 1 i (Rusland) zijn 30 choleragevallen voorgekomen, waarvan 14 met doodelijken afloop. In de Lausiitz zijn 12.000 arbeiders uitge sloten. De Btaking te Solingen is geëindigd en de dreigende uitsluiting van alle arbeiders voorkomen. Op bevel van den Tsaar is een regeeringsambte- naar naar Bakoe vertrokken om bemiddeling aan te bieden bij de staking in de petroleumvelden. Bij een b o t b i n g tusschen twee auto-bussen in Oran zijn drie passagiers gedood, vele andere ge wond. i* j In Mexiko is „generaal" Pascal Orozco met 4000 man een nieuwe revolutionnaire beweging tegen de nieuwe regeering begonnen. Te Arras is een redacteur van een revolutionnair dagblad, gearresteerd, in verband met een arti- del, waarin de aanslag op aartshertog Framz Ferdi nand verdedigd wordt Het district Hendersson (Vereenigde Staten), is door een hevigen c y co o n geteisterd, die tal van huizen heeft vernield Onder de puinhoopen zijn iceds vijf lijken gevonden; mta schat het aantal s lach toilers op twintig; de aangerichte schade op een half miüioen dollars. ueuü ongeval, ottfkrb&vjgt 'v,..iw. Je di rectrice van hu Stads-Zickenhuis gelijk hier ge schied was het eerste verband werd gelegd (en dat verband is altijd in ordel Ik ben overtuigd, dat zelfs de heer Dinger bet, in weerwil van zijn veeljarige er varing als oogarts te Haarlem, niet beter zal aanleg gen); en wanneer ik als medicus geen enkele reden heb, dit verband dadelijk te wisselen dan laat ik het natuurlijk zitten. Zoo handel ik en ik waarlijk niet alleen! ten opzichte van mijn particuliere pa- tienten (juist een paar dagen geleden nog deed zich een zoodanig geval voor), zoo handel en handelde ik- steeds ook ten opzichte van getroffenen, die vielen on der de bepalingen der Rijks-Verzekeringbank. Mocht het schrijven van den getroffene (d.w.z. van „Ziekenzorg") aan het Bestuur der R. V. B. en aan den minister van Blnnenlandsche zaken het zeer on waarschijnlijke gevolg hebben, dat Dr. Conijn geka pitteld werd, dan zou ik deze kapitteling dus ook als voor mij bedoeld beschouwen en mij haasten, te be danken voor het voorrecht, langer als bij de R. V. B. aangesloten geneesheer te mogen optreden. Ik zal de vrijheid nemen, een exemplaar van het nummer der „Alkmaarsche Courant," waarin dit in-, gezonden artikeltje wordt opgenomen, aan het Be stuur der R. V. B. te doen toekomen. Geloof mij, geachte redactie, met dank voor de plaatsing, Uw. Dienstw. Dr. J. W. WICHERINK. Alkmaar, 19 Juli 1914. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het cursief gedrukte in de m. i. doellooze publicatie (Alkm. Courant van 18 Juli) zou ik in overweging willen geven, dat „Ziekenzorg" voor voldoende geneeskundige hulp voor zijn leden zorgt, zoodat in gevallen, waarin directe genees kundige hulp noodig is (te beoordeelen door een des kundige en niet door het publiek, dat zich alle kun digheden aanmatigt), de leden niet verplicht zijn te speculeeren op de nooit gewaardeerde menschlievend- heid van de Alkmaarsche Medici. M. i. moesten de „Arbeiders" te „bewust" zijn om klap te loopen bij hen, dien zij vijandig gezind zijn. (Of is h lichamelijk welzijn hen meer waard dan hun geestelijk welzijn, zoodat, als het in hun kraam te pas komt, zij hun rotsvaste overtuiging verlooche nen voor een oogenblik lichamelijk lijden.) Wat de kwestie betreft, dat dokter Dinger er op aan drong dokter Conijn te dupeeren dit toont m. i. aan, dat, wat de vakarbeiders van odnerkruipers beweren, (Is dit in de vakorganisatorische terminilogie niet de benaming voor dergelijke loontrekkende dienaars?), n.l., dat zij niet van superieure kwaliteit zijn, somtijds door bewijzen gestaafd kan worden. U dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend,B. H. J. SCHOUTEN. WARMENHUIZEN, 18 Juli. Aangevoerd 1492zak aardappelen. Muizen f 1.20 a 1.50, Schoolmeesters f 0.90 a 1.20, drielingen f 2.70 a 3.— per zak, 600 stuks bloemkool f 0,60 per 100, Gladbl. f 0, Ingezonden Mededeelingen. Oberlalmstein. Natuurlijk Mineraalwater (Radio-actief.) INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U, het onderstaande te willen opnemen: Het ingezonden stukje van den heer A v. d. Blij, bestuurslid van „Ziekenzorg", in welk stukje ook mijn naam voorkomt, naast dien van mijn collega Conijn, geeft mij aanleiding tot het maken van enkele opmer kingen. „Toen Dr. Dinger niet thuis bleek te zijn, werd de hulp ingeroepen van Dr. Wicherink, die eveneens niet thuis was. Dr. Conijn, arts alhier, werd daarna ver zocht, de eerste geneeskundige hulp te verleenen; deze begaf zich naar de woning van den getroffene, doch weigerde hulp te verleenen, toen hij vernam, dat deze lid van Ziekenzorg was." Aldus lees ik in het stukje van den heer v. d. Blij. Dr. Conijn geeft van 't gebeurde een voorstelling, wel ke belangrijk afwijkt van die, waarop de heer v. d. Blij ons vergast. Begrijpelijk 1 Welke medicus zal zoo inhumaan zijn om van domheid maar te zwijgen hulp te weigeren, waar ze noodig blijkt? Ik zelf, bij den bewusten getroffene geroepen, doch op dat oogenblik afwezig zijnde, ben's avonds laat nog naar zjjn huis gegaan, terwijl ik wist, dat de heer Dinger zijn medicus was; mijn hulp bleek toen over bodig, aangezien de heeren Conijn en Dinger al bij den getroffene geweest waren. Ik achtte dit mijn plicht zij 't ook een vervelende plicht. Want het waarnemen voor den heer Dinger behoort zeker niet tot mijn aan genaamste collegiale diensten. Men make uit mijn be zoek aan den patient echter niet op, dat ik een andere eerste hulp zou verleend hebben dan mijn collega Co nijn (wiens eerste hulp bestond in het geven van 't advies afwachten tot de heer Dinger zou komen). Ik zou precies hetzelfde gedaan hebben. H.H. leden van „Ziekenzorg" die mij bij eenig ongeval en bij ev. afwezigheid des heeren Dinger de eer mochten willen aandoen, mijn hulp in te roepen, gelieven van deze verklaring goede nota te nemen. Wanneer ik toch gehaald wordt voor een blijkbaar weinig beteeke TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 20 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tof den avond van 21 Juli. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.7 te Horta. De laagste stand van den barometer 743.2 te St. Ma- thieu. VERWACHTING. In het noordoosten zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind, toenemende bewolking, droog, behoudens kans op onweer, zelfde temperatuur; in het zuidwesten matige zuidoostelijke tot zuidweste lijken wind, zwaarbewolkt, met veel kans op onweer of regen en koeler. HOOGWATER TE BERGEN AAN ZEE. 21 Juli '8 morgens 1.50, 's namiddags 2.15. LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. 21 Juli '8 morgens 11.00, 's namiddags 10.35. HOOGWATER TE EGMOND AAN ZEE. 21 Juli 's morgens 1.40, 's namiddags 2.05. LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. 21 Juli 's morgens 10.50, 's namiddags 10.25. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 18 Juli. Leendert, z. van Dirk de Waard en Elisa beth Snijders. 20 Hortonse Hildegard Ilse, z. van Detmar Funke en Mathilde Christine Helker. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR. 20 Juli, en oasen 260 a 305,- Aangevoerd 12 Koeien 75 vette kalveren, f 45 a 125,,-— p, K,G. f 0,85 a 1.,84 nuohi idem 8, a 25,333 vette sokapen f 25,a 34,50,813 vette varkens f 0,36 a 0,47 p. E.G., magere idJ a - AMSTERDAM, 20 jsxlL Veemarkt. Aangev. 254 vette koeien le kw. 81 a 86 ct, 2e kw. 76 a 79 ct., 3e kw. 67 a 73 ct, 120 melk en kalikoeten f 230 a 330, 109 nuchtere kalveren I 12 a 20, 24 schapen f 22 a 34, 603 vette varkens Holl. le kw. 4446 qL, 2e en 3e kw. 4244 ct. AMagvereenlglng BiCBMSTER, PUR MEREND en OMSTREKEN, Op do afslagmarkt werd verhandeld Spinazie i 0,n 0,per dubb. mand, wortelen t 0,— a -r.per rabarber f 0.— a 0.per 100 bos, sla f 0.0, - jper 100 krop. Prei f 0. Peulen f 1.20 a 4.— per 100 pond. doperwten f 3.20 a 4.60 per 100 pond, aardappelen i 1,30 a 2,20 per zak tupabooaen f 0,14 per 1000, Ving. Slaboonen f 2,41 a 2.84 per 1000. K.G. kruisbessen f 0.per K.G. Roode aalbessen f 5.50 a 8.0 per 100 pond. Klap bessen f 0,55 a 1.45 per dnbb. mand. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Juli. 4900 zak aardappelen. Gew. muizen i 1.80 a 2,05 Schotsche id. f 1.35 a 1.45, drielingen f 0,40 a 0,75, Schoolmeesters f 1.35 a 1.60, Gladblaadjes a 1.95 a 2.30, Blauwe f 1.45 a 1.65. Julia muizen f 1,35 a 1,65, Graafjes f 1,90. 135 Kg. slaboonen per 50 Kg. f 9.50 a 10.30. 20 Juli. 49000 Bloemkool le soort f 5,60 a 12.30, 2e soort 1 1.30 a 2.80, 12000 roode kool f 5.90 a 7.80, 635 gele f 4.90 a 5.20, 100 witte f 3.70 k 0.—, a 0-, 24500 bos wortelen f 1.80 a 3'20. 10 baal zilvemop f 6.10 a 6 80. NOORDSCHARWOUDE. 18 Juli. Afslagmarkt „f^euw Leven." Aanv.zak aardappelen. Groote muizen f 1.30 a 1.45 drielingen f 3.50 a 3.80, kleine f 0.30 a 0.40, Schotsehe muizen f 1.70 a 2.10, drielingen t 3.50 a 8.70. Zilveruien f 5.70 a 6.20. MEDEMBL1K, 18 Juli. Aardappelen. Groote muizen f 1.25 a 1.30, kleine f 0.50 a 0.55. Aanvoer 1250 manden of zakkeu. Groote ronde f 0.— Bonte en blauwe f 1.35. BOVENKARSPEL, Groote muizen f 1.30 a 1.60, idem kleine) f 0.65 a 0.85. Bloemkool (fijne) f 4,a In BOEKHOUDM en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon S39. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voor dam C 11, Alkmaar. Koers van 17 Juli. 20 Juli pCt. 3% 2% 897/g 66% 91V4 100 76i/4 8O1/4 831/4 82i5/i» 99% 83% 1811/4 159 69% 19 22%» 59 Va 491/4 35%» 62% Staatsieenlngen Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleenlng Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope 3 Consol 3 1906 3 1894 6e Em. Iwang Dom.br. Bank- en Credlefinstelllngen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank dlv. Nederlandsche Bank Cert 3 Nederl. Handel-Mlj Cert. 3 Noordhollandsch Landb. Cred. 3 Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Qrondcrediet 3 4 Vs 3 3 34 Industrieels Ondern. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel dlv. Amer. Hide and Leather 3 3 Anglo Amer. Telegraph 3 3 Common Steels Car and Foundry 3 3 Standard Milling gew. Cultuur Ondern. en Handelsvennoot schappen In Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden 3 Wlnstbew. 3 Handelsvereen. »Amsterdam" 3 Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tebaksondarnemingen. A'dam Deli Aand. 3 Langkat 3 Idem pref. s 3 A'dam Serdang s 3 Bindjey 3 3 Deli Batavia 3 Dell Cultuur-MH 3 3 Dell-Maatschappfl 3 Hessa Tabak-Mlj 3 3 Medan tabak 3 Padang Tabak 3 3 Rotterdam Deli 3 Senembah Tabak-Mlj 3 3 United Langkat Pant. Co. 3 3 Petroleum- onde-iunnlngen. Dordtsche Petroleum 3 3 Gecons. Holl. Petrol. Cert A 3 3 Intern. Rum. Petro - us Mlj. 3 3 Kon. Mij. t. expl. v. P«fr- teumbr. Aand dlv. Moeara Enlm 3 Perlak Petroleum-MIJ 3 3 Sumatra Palembang 3 3 Tarakan 3 Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. 3 Schibaleff, gew. Aand. s 3 Pref. 3 MIJnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Gew. 3 Redjang Lebong 3 3 Great Cobar 3 3 Rubber-Maatschappijen. „Amsterdam" Rubber Cultuur-M. 3 3 Dell Batavia Rubber-Mlj. 3 3 Koloniale Rubber Cultuur-Mtj. Nederl. Rubber-Mlj. 3 3 Serbadjadi", Sum. Rubber 3 3 Cultuur-Mij. 3 3 Scheepvaart-Maatsohappljen. Amerik. Stoomv;-Mij. 3 3 Nederl. Scheepvaart Unie 3 3 Common Marine 3 Preferente Marlnebonds Diversen. Common Peru Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Mlj. tot expl. v. Staatsspoorw. Dell Spoorweg Ambkika. Atch. Top. Cert. v. 3 3 Convert Denv. en R.Gr.Cert Aand, Eile Kansas City South. 3 3 pref. 3 Miss K. Texas C. v 3 New-York ami Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew, 3 Southern Pacific 3 Southern Railway 3 Union Pacific cert v 3 Wasbaafa gew. 3 Rusland. Wladikawkas Premleleenlngen, Nederland. Stad Amsterdam f 100 Gemeente-emf iet. Beloie. Antwerpen 1887 Hongarije. Hongaarsche Hyp. Idem Oostenrijk. Staatsleenlng 1860 Rusland. Staatsleenlng 1864 8 üs Bta£i$4|SEi P- Koers van het geld, prolongatie 2s/TpCtT Mededeelingen. De Amerikaansche markt was zeer flauw, vooral voor Missouri en Erie die op ll5/ie en 25 sloten. Qliewaarden eveneens iets lager, mei uitzondering van Orion die tot 84 opliepen. No teering Koninklijke 567—70, Geconsolideerde 207— 1014. Tabakken verdeeld. In Rubbers ging niets om. pCt. 41/9 Aandeel dlv. pCt. 4 dlv. 3 3 2Vs 4 3 5 5 897/s 661/3 928/8 100 35 768/4 80i/ia 83 831/4 99u/i»| 838/4 97V9 181 226 158% 112 981/9 100 70 20 23 597h 501/4 36 621/4 164 147 218 87 239 2058/4 2531/9 801 93Vj 376 1338/4 488 55 161 418/4 194 454 433 1708/8 213 95 5717/9 230% 35% 209 123% 42 778/4 54 103 14 348/4 150 24% 103 70 27 25 1888/4 150 2% 7% 46 6%| 388/4 947/s 967/8 229 971/9 941/j 5% 27 26% 6O1/4 !3s;4 igi/4 10 1% 961/3 22 150 1V4 871/8 1041/1» 102 791/s 1147/8 111% 174 496 220 239 205% 80 94% 379 135 492 163 195 460 433% 170 208 95 568% 230 36% 201 125 42% 84 £141/3 33% 151% 48/4 103 70 26% 251/8 105 188% 150 2 5% 251/4 251/4 587/b» dl 8/8 198/8 1% 958/4 205/8 155% 1% 1041% ADVERTENTIëN. Op den lsten Augustus 1914 hopen onze geliefde Ouders FI.OBUS AIBERTU8 v. (1. HELLEK en GIÏIJBTJJE ZWAAN hunne 131/g-jarlge echtvereenlging in stilte te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Alkmaar, 20 Juli 1914, Geboren: zoon van JAN, DE VRIES en W. DE VRIES—Zwart. Eenige en algemeene kennisgeving. Alkmaar, 10 Juli 10J4. 5 5 5 4 4 3 4 3 4 5 3 4 4% 3 3 pref. 3 Pref. 3 3 104 47% 95 96 230 Ê8333«Sl»2£S'»t3Ba?3meö< i

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3