Volgens berichten uit St Petersburg schijnt een dergelijke stap genomen te zijn bij hef Russische ministerie van buitenlandsche zaken; in politieke kringen alhier uit m enzich op enthousiaste wi; ze over keizer Wilhelm en zijne houding in het belang van den vrede. PARIJS, 27 Juli. Naar uit St.-Petersburg wordt gemeld, heeft tusschen den Tsaar en Kei zer Wilhelm een telegrafische correspondentie plaats gehad. Hieraan wordt groote beteekenis gehecht voor het behoud voor den vrede. EEN ENOELSCH BEMIDDELINGSVOOR STEL PARIJS, 27 Juli. Zondagavond werd hier verzekerd, dat de Engelsche gezant te Parijs Sir Edward Bertie den waarnemend Minister van Buitenlandsche Zaken Bienvenu Martin heeft medegedeeld, dat de Engelsche gezant te Wee- nen daar reeds een positief bemiddelingsvoor stel heeft gedaan of zulks onmiddellijk zal doen. RUSSISCHE VOORZICHTIGHEID. St.-PETERSBURG, 26 Juli. Het is verboden van heden af, voor een jaar, bepaalde berichten over leger en vloot te publiceeren. MONTENEGRO EN BULGARIJE. BERLIJN, 27 Juli. De kroonraad van Monte negro moet hebben besloten tot algemeene mobi lisatie. Bulgarije heeft verklaard zich neutraal te zullen houden. ENGELSCHE MAATREGELEN. LONDEN, 27 Juli. Bevel is gegeven aan de vloot te Portland, dat zij aldaar In haar geheel moet blijven. Alle verloven zijn ingetrokken. De schepen der tweede vloot moeten zich in hun res pectievelijke havens gereed houden. BELGISCHE MAATREGELEN. BRUSEL, 27 Juli. De minister van oorlog bereidt de versterking vóór van het vredeseffec- tief. De maatregelen, noodig voor de algemeene mobilisatie, zijn tot in détails getroffen. NEDERLANDSCHE MAATREGELEN. 's-GRAVENHAGE, 27 Juli. H. M. de Ko ningin is hedenochtend vooi eenige dagen onver wachts van het Loo in de residentie aangekomen in verband met den toestand in het buitenland. DEN HAAG, 27 Juli. De regeering bereidt maatregelen voor ter handhaving van de onzij digheid in geval van oorlog in Oostelijk Europa, vooral aan de oorlogs- en Marine departementen heerscht groote bedrijvigheid. Na het onderhoud der Koningin met Minister Cort v. d. Linden ver gaderde de minister te 12 uur in buitengewonen rade. De minister van marine brak zijn verlof af, en kwam hier terug evenals de chef van den generalen staf. Oageoorr i^reard LAATSTE BERICHTEN. Mr. L. D. W. LOSECAAT VERMEER, f LEEUWARDEN, 27 Juli. Gisteren overleed op 61-jarigen leeftijd mr. L. D. W. Losecaat Vermeer, sedert 1900 raadsheer in het Oerechtshof te Leeuwar den. (Mr. L. D. W. Losecaat Vermeer, gebr. in 1853 te Terborg, promoveerde in 1877 aan de Universiteit te Utrecht tot doctor in de rechten, was van 18771886 griffier bij het Kantongerecht te Terborg, van 1886 —1890, kantonrechter te Medemblik, van 1890 1899 rechter in de arr. rechtbank te Leeuwarden, van 18991900 vice-president van die rechtbank en was sedert 1900 raadsheer in het Gerechtshof. Red. Alkm. Crt.) DROEVIG ONGELUK. ROTTERDAM, 27 Juli. Te Zuidland bracht he denmorgen de zeventigjarige G. de Pijper zijn doch ter naar de Rotterdamsche stoomtram. Hij viel van het perron, zijn hoofd werd door de tram finaal af gereden. DE OPGEHEVEN TRAMSTAKING. 's-GRAVENHAGE, 27 Juli. Hedenochtend werd aan de remise te Scheveningen het trampersoneel toe gesproken door den president-commissaris, die wees op het misverstand in het door het stakingscomite verspreide communi que, als zouden allen worden te ruggenomen. 91 Plaatsen zijn bezet, doch er zijn ruim 30 man meer noodig dan vroeger. Er zijn al dus de heer v. Houten, voorloopig 96 slachtoffers. Dit aantal zal geleidelijk verminderen, daar over eenigen tijd twee nieuwe lijnen worden geopend, namelijk Slachthuis-station Holl. Spoor en ue lijn van de Laan van Nieuw-Oost-Indië. Met elkaar zullen ongeveer 40 man weer in dienst kunnen komen, zoodat er 50 slachtoffers tengevolge der staking gevallen zijn. De controleurs kregen 100 gulden gratificatie, de z. g. vrijwilligers een vrijkaart op alle lijnen, zoolang de concessie duurt. Van daag is lijn zeven ook gedeel telijk in dienst gesteld, van avond rijden alleen de lij nen tien en acht naar Scheveningen. Dagelijksch zui len honderd man oud personeel in dienst gesteld, zoo- dat Woensdag en Donderdag de dienst weer normaal kan zijn. Ongecorrigeerd. BINNENLAND. Gemengd nieuws. DE KNOEIERIJEN MET SPOORKAARTJES. In verband met de knoeierijen met spoorkaartjes aart het Holl. spoorstation in Den Haag is dezer da gen nog een tweede controleur van de H. IJ. S. M. aangehouden. Hij bekende één keer aan bedoelde knoeierijen te hebben meegedaan. Na verhoor werd hij weder op vrije voeten gesteld. Zijn collega en de andere hierbij betrokken persoon, die ter zake van deze knoeierijen, waren aangehou den, zijn overgebracht naar het Huis van Bewaring. ZIEKENFONDSQUAEST1E. Het bestuur van de afdeeling Breda en omstreken van de Maatschappij tot bevordering van de Genees kunst heeft, naar de Br. Ct. meldt, aan het bestuur van het Algem. Werkliedenfonds te Breda bericht, dat in de Dinsdag j.l. gehouden vergadering met al gemeene stemmen is aangenomen de volgende motie: De leden der Afdeeling Breda en O. besluiten ten opzichte van het Algemeen Werkliedenziekenfonds de volgende gedragslijn te volgen: 1. Den J»a". het frmda verbonden geneesheer uit te sluiten van alle collegiaal verkeer, niet met hem te conaulteeren of samen te werken, noch voor hem waar te nemen. 2. Behoudens het sub 3 bepaalde zal aan de leden van het Algemeen Werkliedenziekenfonds zoowel door huisartsen als door specialisten geen hulp verleend worden, noch op spreekuur, noch aan huis, tenzij zij zich laten overschrijven in het Algemeen Afdeelings- ziekenfonds te Breda. 3. Alleen bij spoedeischende gevallen zal natuur lijk hulp verleend worden. Ds. CASEMIER. Naar de Rotterd. verneemt, is, na de verklaring van de Prov. Synode der Geref. Kerken van Gronin gen, dat het classicale besluit van Grootegast (vroe ger Enumatil) tot afzetting van ds. O. Casemier on wettig was, de kwestie nog niet uit. De personen, die zich deze zaak hebben aangetrokken, zijn niet vol daan met het besluit der Prov. Synode in zijn ge heel. De kwestie-ds. Casemier zal nu voor de bin nenkort te houden Generale Synode worden gebracht. BEROOVING? Een half lammen kantoorlooper, die voor eenige firma's geld had geïnd, is, meldt het Hbld., Zater dagochtend in de Vijzelstraat bij de Munt, een por tefeuille met 1400 ontrold. Naar de man mede deelde, had hij bij de Ontvang- en Betaalkas één bankbiljet van 1000 en twee van 200 ontvangen. In de Vijzelstraat had hij wat sigaren gekocht; even daarna liepen vier net gekleede personen tegen hem aan. Later ontdekte hij, dat zijn portefeuille verdwe nen was. Hij herinnerde zich nog, dat de mannen Engelsch spraken, doch een signalement kon hij niet opgeven. Hoewel de kans ook bestaat, dat de kan toorlooper het geld verloren heeft, zal hij vermoede lijk wel het slachtoffer geweest zijn van zakkenrol lers, die het gebrekkige mannetje gevolgd hebben, om eindelijk hun slag te slaan. DE TRAMSTAKING GEëINDIGD. Laten we met het grootste nieuws inzake de tram- staking beginnen, n.l. met mede te.deelen, dat ze is geëindigd. Tot deze opheffing is in een Zon dagavond gehouden vergadering van het personeel besloten na uitvoerige besprekingen, op grond van de laatste conferentie met mr. D. v. Houten. Het besluit tot opheffing der tramstaking werd met algemeene stemmen genomen in een bijna voltal lige vergadering, op grond van de volgende drie punten le. dat de arbeidsvoorwaarden vastgesteld zullen worden door een commissie, in overleg met de H. T. M. directie, onder goedkeuring van B. en W. en in overeenstemming met het gemeente-werklieden-regle ment; 2e. dat geen rancune maatregelen zullen worden genomen 3e. dat het personeel geleidelijk in dienst zal geno men worden en de oude plaatsen zal hernemen. Zaterdagavond was er een vergadering geweest, waarin over de al- of niet-voortzetting van den strijd werd gesproken. Om elf uur werd ae vergadering geschorst. Een deputatie bestaande uit het Kamerlid ds. v. d. Voort v. Zijp, het raadslid Hoejenbos en mr. Rosenveldt, lid van het hoofdbestuur van den Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel begaf zich naar de woning van den president-commissaris der H. T. M., mr. D. van Houten. Deze conferentie duurde tot kwart voor een. Na de conferentie van Zondag met mr. van Houten werd dan toch het bovengenoemd resultaat verkregen. We willen er nog even op wijzen, dat in het mani fest, door het stakingscomité verspreid, beweerd werd, dat de directie geen reden heeft om 75 stakers niet meer in dienst te nemen, daar er slechts 15 man nieuw personeel door de directie werd aangenomen. Dat was onjuist. Het stakingscomité heeft uit het oog verloren, dat het nieuwe personeel, door de di rectie aangenomen, door verschillende oorzaken niet direct in dienst kan treden. DE STAKING DER BETON-BEWERKERS. TE AMSTERDAM. Aan de besturen van de Vereenigingen„Door Ver broedering Berbetering", „Ontwaakt door Nieuw Le ven" en „Bewust Streven" is door de „Algemeene Pa- troonsvereeniging" een schrijven gericht, waarm ver zocht wordt de- Vereeniging „Nieuw Leven" te advi- seeren het werk te hervatten, en wel in de eerste plaats bij de Mij. „De Kondor" vóór of uiterlijk op Maandag i Augustus e.k. en ons daarvan mededeeling te doen uiterlijk 1 Augustus 1914. „Mocht u dit advies niet wenschen te geven, of in dien het niet tot resultaat heeft, dat de monierwerkers leden der Vereeniging „Nieuw Leven" het werk op dat tijdstip hebben hervat, dan is het ons niet mogelijk langer met de leden uwer Vereeniging te werken en zal vooral de in dienst van leden der A. P. V. werken de leden uwer Vereeniging de dienstbetrekking eindi gen op 5 Augustus voor de metselaars- en opperlieden en op 8 Augustus voor de timmerlieden. Wij verzoe ken u dringend dit schrijven niet te beantwoorden met gebruikelijk verzoek om een „conferentie", aangezien de oorzaak en het verloop der staking u volkomen be kend zijn en uw invloed niet bij ons, doch bij de leden der Vereeniging „Nieuw Leven" moet worden aange wend. DE STAKING TE ZAANDAM. De vraag welke we Zaterdag stelden, n.l. of burge meester ter Laan wel competent was de 40 Duitschers over de grens te doen leiden, zagen we thans ook ge steld in het N. v. d. D. en de Nieuwe Crt., die even eens wijzen op de circulaire van 1852 van Minister v. Rosenthal. Vrijdagavond ontving de heer ter Laan een tele gram van minister Cort van der Linden, houdende de mededeeling, dat hij, kwamen de Duitschers terug, dezen de toegang tot de stad niet mocht weigeren, al vorens een onderhoud met Z. Ex. te hebben gehad. Zaterdagmorgen de Duitschers waren wel ver wacht, maar niet gekomen ging de burgemeester naar den Haag. Wegens ongesteldheid van den oudsten wethouder Donia, werd nu de leiding opgedragen aan den wet houder Kamphuijs. Toen men den heer Kamphuijs vroeg welke houding hij dacht aan te nemen, zoo tijdens de afwezigheid van den heer Ter Laan de werkwillige Duitschers a - riveerden, gaf hij te kennen daarbij de lijn van den mrgemeester te zullen volgen en dus de Duitschers ook nu niet te zullen doorlaten indien de papieren niet in orde waren. Wanneer hij in eersten aanleg voor die vraag was gesteld, zoo gaf de katholieke wethouder, die werkgever is in het houtbedrijf, te ken nen, zou hij den Duitschers waarschijnlijk geen hin derpalen in den weg hebben gelegd. Zaterdagmiddag kwam ter versterking van de po litie een detachement van 25 rijksveldwachters aan. In verband met deze aanvraag kwam de waarnemen de procureur-generaal, tevens fungeerend directeur van de rijkspolitie mr. de Josselin de Jong, uit Am sterdam, te Zaandam. De Duitschers bleven te Amsterdam. De rechtskundige adviseurs van den Bond van Werkgevers in het houtbedrijf te Zaandam, de heeren mis. Van Wessem en Van Zuylen, hadden Zaterdag morgen een onderbond met den hoofdcommissaris van politie, den heer Roest van Limburg. De heeren vroegen den hoofdcommissaris, den Duitschers een reis- en verblijfpas te verstrekken in gevolge de vreemdelingenwet van 1849. De heer Roest van Limburg verklaarde, dat hij geen tendentieus standpunt wilde innemen; hij zal de practijk van de wet volgen, zooals dat tot nog toe steeds is geschied en had bezwaar, den reispas af te geven, omdat het in de practijk zoo goed als nooit voorkomt, dat deze wordt verstrekt Indien een vreemdeling een reis- of verblijfpas ont vangt, kan hij alleen worden uitgezet op bevel van den rechter of op last van de Koningin. Zonder zulk een pas kan dat ook geschieden door het hoofd van politie of gemeente, bijvoorbeeld op grond, dat de man geen voldoende bestaansmiddelen heeft. De geleider van de Duitschers heeft in handen van den hoofdcommissaris een cautie van 1000 ge steld, als waarborg dat het personeel zoolang het in Amsterdam vertoeft, niet ten laste van de gemeente zal komen, komen. Nog worden, schrijft de Maand. Crt., te Am sterdam de voor Zaandam bestemde stakingbrekers geherbergd. Het heeft het logement „Rio de Janeiro", in de Warmoesstraat, alwaar zij ondergebracht zijn, gisteren niet aan belangstelling ontbroken. Zoowel Amsterdammers als Zaandammers hebben er heel den dag stevig gepost. Er moet onder de Duitschers geen al te beste geest heerschen. Een der mannen verliet gisteren het loge ment en ging naar zijn vaderland terug. Hij verklaar de, vooraf volstrekt niet geweten te hebben wat er van hem verlangd werd. Daar hij geen bindende overeenkomst had met den leverancier der stakingbre kers, kon hij ongehinderd vertrekken. Niet minder dan veertien zijner collega's zouden gaarne zijn voor beeld gevolgd zijn, doch zij waren door hun contract gebonden. GRAPJES UIT „DE MAASBODE." Alle Dinsdagen kwam de oude bedelaar, koopman in veters, huis aan huis van de straat z'n wekelijksch centje halen. De menschen waren er gewoon aan, en niemand, die hem de wekelijksche gave onthield. Maar op zekeren Dinsdag kwam hij niet meer, en al spoedig ging het gerucht: de oude veterman was overleden. Na een week of drie werd er weer aan de deur ge beld. 'tWas een nieuwe bedelaar, een groote roode ke rel, die lucifers verkocht. Hij had de klandizie van den ouden veterman overgenomen. Maar toen het dienstmeisje met de cent kwam aan- gehupt, keek de groote ruige bedelaar er verachtelijk naar en sprak smadelijk: „één cent? laat je kale mevrouw zich maar van een anderen bedelaar voor zien, bonjour!" Een getuige, die een ongeval had bijgewoond, werd voor de rechtbank door de tegenpartij in scherp verhoor genomen. „Kunt gij mij zeggen," vroeg de advocaat,, hoever gij van de plaats des onheils verwijderd stondt toen het ongeluk gebeurde?" „Precies zes meter twintig!" antwoordde de getui ge zonder zich te bedenken. Volgde een algemeene verbazing over deze cor rectheid. Een weinig ironisch vroeg de advocaat weer: „Hoe weet u dat zoo precies?" „Wel, ik heb het direct nagemeten, want ik dacht zoo, het kan best gebeuren, dat de een of andere gek je daarnaar vraagt." UIT HEILO. Zaterdag werd het hotel „De la Promenade" offi cieel geopend. Voor deze gelegenheid had de Direc tie ruim een honderdtal inwoners uitgenoodigd, die bijna allen aan de uitnoodiging gevolg hadden gege ven. Opgemerkt werd de burgemeester en familie, de dokter en diens familie, het geheele bestuur van „Heilo Vooruit" eenige leden van den gemeenteraad, het bestuur van de Maatschappij „Tuindorp." Het Fanfarecorps luisterde den avond met zijn mu ziek op, terwijl door de zangvereeniging verschillen de liederen gezongen werden. Het gebouw met zijn mooie serre maakte een zeer goeden indruk. De overvloedige electrische verlich ting, waarvoor voorloopig door een motor wordt zorg gedragen, trok zeer de aandacht. Te ongeveer 9 uur sprak de directeur van „hotel de La Promenade," de heer S. Pluimgraaff uit Alkmaar, een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen. Spreker verheugde zich ten zeerste over de groote opkomst, wanneer deze beschouwd mocht worden als belangstelling voor de goede zaak, dan was hij over tuigd niet over gebrek aan belangstelling te behoeven te klagen. Bij aankoop van het huls „Overweg" had direct het plan voorgezeten daarvan te maken wat thans werd geopend. Spreker wees er op dat over alle fi- nancieele offers was heengestapt, om de zaak eerste klasse te doen inrichten. Wel was alles nog niet ge heel in orde, doch binnen enkele dagen zou dit net geval zijn. Hierna bracht spreker een woord van dank aan den burgemeester, B. en W. en den Raad; aan den aan nemer, den heer J. Rus, die zich in alle opzichten foed van zijn taak had gekweten. Spreker betreurde et, dit laatste niet van den architect te kunnen zeg gen, hoewel hij over het ontwerp bijzonder tevreden was. Met erkentelijkheid gewaagde spreker van den ge meente-opzichter, den heer Bouman, voor diens be reidwilligheid om de verdere leiding op zich te ne men. Nog bracht spreker dank aan de schilders Gebrs. Molenaar uit Alkmaar, aan de tuinaanleggers Gebr. v. Twuijver te Heilo, aan den stucadoor en aan de aanleggers van de electrische installatie de Firma v. d. Laan en Stam. Verder hoopte hij van ganscher harte dat de zaak zou slagen, zich hierbij overtuigd houdende dat de gemeentebelangen voor een groot deel paralel gaan met de belangen van hotel „De La Promenade." Spreker bracht hierna een bijzonder woord van dank aan de Zangvereeniging en het Fanfarecorps, zich voorbehoudende, om deze beide verèenigingen, wanneer de zaak geheel in orde was, nog eens te in viteeren. Hierna beval de heer Pluimgraaff hotel „De La Promenade" in aller protectie aan, van zijn kant de verzekering gevende niets onbeproefd te zullen laten om alles aan zijn verwachtingen te doen beantwoor den. De heer Veltkamp zeide vervolgens namens allen te spreken, wanneer hij den Directeur een compliment bracht voor het tot stand gebrachte. Spreker hield zich overtuigd, dat hotel „De La Promenade" voor Heilo was een factor van veel beteekenis, en sprak den wensch uit, dat deze zaak mocht slagen, van zijn kant gaf hij de verzekering dat de directie op de sympathie en de medewerking van de inwoners van Heilo staat kon maken. In groote vroolijkheid werd de avond hierna door gebracht. Wanneer het weer wat gunstiger wordt, zullen tuin en serre ongetwïffeld m een gezellig zitje lokken. Wat het hotel betreft dat behalve eigen electri sche verlichting ook een eigen waterleiding bezit zij ten slotte nog medegedeeld, dat het plaats biedt voor een twintigtal gasten en dat enkele der netjes ingerichte logeerkamers een fraai uitzicht op aen tuin hebben. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Van 20—-25 Juli werd aan de veiling, aangevoerd 20925 zak aardappelen, 210300 bloemkool, 106100 roode kool, 2200 gele kool, 950 witte kool, 149400 bos wortelen, 1269» K.G. slaboonen, 139 baal zilver- nep, 5370 bos rabarber en 150O K.G. augurken. UIT OBDAM. Zondagmiddag is hier door de onthouders-federa tie West-Friesland een meeting gehouden, die tenge volge van het ongunstige weer moest plaats hebben in het nieuwe café „De Hoop." De opkomst was niet groot, toch hadden nog ver scheidene personen uit de omliggende dorpen het natte weer getrotseerd. Omstreeks twee uur werd de bijeenkomst geopend door een hoofdbestuurslid der Federatie uit Andijk, waarna Ds. Van Leeuwen uit Aartswoud het eerst optrad met: „Eenige Cijfers.", die ontleend waren aan een nog onuitgegeven brochu re „Noord-Holland en de jenever." Als tweede spreker trad op de heer W. Banning uit Leiden met het onderwerp„De zegen van den strijd." Ook door hem werd een keurige rede gehou den ten gunste van de geheel-onthouding en aanslui ting warm aanbevolen. De.meeting werd opgeluisterd door een muziek korps en door het zingen van eenige toepasselijke lie deren door de zangvereeniging „Zanglust." UIT RUSTENBURG. Wie zich de vorig jaar alhier gehouden draverij en herinnert, welke in alle opzichten zoo goed slaag den, zal het verheugen te vernemen, dat er binnenkort weer gelegenheid zijn zal van de paardensport te genieten. Zondag 16 Aug. n.l. zullen handicapdra verijen gehouden worden over een maximum afstand van 800 M. (aangespannen). Er zal verreden wor den de Rustenburger prijs, voor paarden geboren in Nederland om prijzen van 150, 75 en 25 en de Ursemmerprijs voor geregistreerde paarden om gelij ke prijzen. Men weet, dat te Rustenburg een uitstekende baan is, een groote factor dus voor het slagen der draverij. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Tijdens het kort onweder dat zich Zaterdagmiddag boven onze gemeente ontlastte, werd een koe van den heer C. K. alhier, op de weide door den bliksem ge troffen en gedood. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Poortvliet, (eiland Tho- len) heeft, meldt het de N. R. Crt., in een nieuwe ver ordening voor het onderwijzend personeel bepaald, dat de schooltijden moeten worden geopend met ge past gebed. Een tweejarig kind van Van G. te Gestel, dat in een pot met kokende karnemelk is gevallen, Is aan de hevige brandwonden overleden. STADSNIEUWS. J. HOEK. f In den ouderdom van 77 jaren, overleed Zaterdag avond alhier, na een maandenlang lijden, een onzer meest bekende medeburgers, de heer Jan Hoek. Ge boren te den Helder den 21 December 1836, kwam hij den 1 Juni 1852 aan de secretarie onzer gemeen te bij de afdeeling Burgerlijke Stand. Hij bleef daaraan voortdurend verbonden, steeds om zijn ijver en nauwgezetheid door zijne superieuren, om zijne vriendelijkheid en hulpvaardigheid door het publiek geacht. Door den aard zijner betrekking kende hij beter dan iemand de bevolking. Na de gemeente on geveer 54 jaren zijne diensten bewezen te hebben, verzocht hij wegens geklommen leeftijd eervol ontslag, hetwelk hem met pensioen tegen 1° Mei 1907 ver leend werd. Tevens gewerd hem toen eene erken ning der hooge regeering, door zijne benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Vele jaren lang, tot zijne toenemende ongesteldheid het hem niet meer mogelijk maakte, vervulde de heer Hoek ook de betrekkingen van secretaris en ontvanger der ge meente Oudorp, waar hij ook hoogelijk gewaardeerd werd. De overledene was een goed ambtenaar, echtgenoot, vader, vriend en burger. Wij voegen hier nog deze bijzonderheid bij, dat hij een geestig vers vermocht te maken, van welke gave zijne medeleden der afdee ling van de niet meer bestaande Maatschappij V. W. meermalen hebben genoten. VERKIEZING- KAMER VAN KOOPHANDEL. We herinneren er even aan, dat de verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel (vacature de Lange) Donderdag a.s. plaats heeft in één der lokalen van het stadhuis van IV23% uur. Morgenavond vergadert de Alkmaarsche Ver eeniging voor den Handeldrijvenden en Industriëelen Middenstand voor het stellen van een candidaat, ter wijl de Hanze Woensdagavond vergadert. Het be stuur zal dan den leden voorstellen den door eerstge noemde vereeniging gestelden candidaat over te ne men. RIJWIELVEILING. Hedenmorgen zou in de Tooneelzaal van het „Gul den Vlies" van den heer W. Mooij alhier ten over staan van den heer G. S. Amoureus, deurwaarder, een partij heeren- en damesrijwielen verkocht wor den, naar geannonceerd was, afkomstig van een fail lieten boedel. Den bond van Rijwielhandelaren was het opgeval len dat eenzelfde verkoop op meerdere plaatsen in Noord-Holland gehouden zou worden en men be schouwde dezen verkoop als oneerlijke concurrentie. De leden van dezen bond waren in grooteu getale present en vulden met eenige belangstellenaen de zaal geheel. Toen de deurwaarder de verkoopswaarden zou voor lezen, kregen de aanwezige rijwielhandelaren het allen blijkbaar zeer benauwd. Er werd gekucht enz. Het mocht den deurwaarder niet gelukken zich ver staanbaar te maken, zelfs een dreiging met zaalont ruiming baatte niet. Slechts één rijwiel werd voor 30 door een clubje handelaren gekocht en dadelijk ontving een van hun knechts de opdracht om den ganschen dag dit rijwiel te berijden teneinde hierdoor de al of niet deugdelijk heid er van te constateeren. Van verderen verkoop kon niets komen. De deurwaarder zag zich genoodzaakt door de po litie de zaal te doen ontruimen. Eenige handelaren uit Haarlem vertelden spoedig als niet leden van den bond van Rijwielhandelaren den geheelen voorraad te hebben opgekocht Zij hadden nu volgens hun zeggen een reuzenkoopje. Ook de voorraad van de morgen aan den Langendijk te houden verkooping was door hen opgekocht en deze verkoop zou dan ook volgens hen niet doorgaan. Lang bleef het aan de Choorstraat rumoerig. Ondanks den geheelen verkoop van de rijwielen verzekerden de rijwielhandelaren niet te zullen ver zuimen morgen ook aan den Langendijk aanwezig te zijn.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2