over de ontzettende gevolgen, die een Europeesehe oorlog zou kunnen hebben, arukt de verwachting uit, dat de verzoenende geest de overhand mog# behou den over den geest van geweld en dat de belangheb bende mogendheden alles in het werk zullen stellen om een gewapend optreden te vermijden. Burgemeester Max zeide o. m. dat het een gemeen teraad niet verboden is in een emstigen en kritieken toestand als de nu heerschende, de stem te verheffen, in naam van de publieke opinie; vooral nu, op een oogenblik, dat de groote politieke lichamen van 't land geen zitting houden, vormt de gemeenteraad van Brussel het eenige orgaan, dat het gevoelen van de bevolking kan weergeven. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bond Vrede door Recht heeft Zondagavond een vergadering ge houden in verband met den dreigenden oorlog tus schra Oostenrijk en Servië en de daaruit voor den Eu- ropeeschra vrede in het algemeen voortspruitende ge varen. Ofschoon ten volle overtuigd van de volkomen machteloosheid der Nederlandsche pacifisten, meende het hoofdbestuur desniettemin niet te mogen zwijgen, doch een telegram te moeten zenden aan den keizer van Oostenrijk-Hongarije en den koning van Servië, waarbij in herinnering zijn gebracht de bepalingen van het eerste verdrag van de tweede Vredesconferen tie betreffende goede diensten en bemiddeling. Van het zenden dezer telegrammen is telegrafisch kennis gegeven aan twaalf der voornaamste vredes- bonden in Europa met verzoek, dergelijke telegram men eveneens te verzenden en tevens de aandacht hunner eigen regeering te vestigen op de mogelijk- heid, bemiddeling aan te bieden. Voorts heeft het hoofdbestuur aan het Bureau International de la Paix te Bern verzocht, zoo spoedig mogelijk een dag vast te stellen, waarop in alle landen van Europa groote openbare vergaderingen zullen worden gehou den tot behoud van den vrede. Ook van dit verzoek is telegrafisch aan de buitenlandsche bonden kennis ge geven, en een meer uitvoerig rondschrijven per brief ongeveer honderd vredesbonden is gevolgd. De Algemeene Bond van Arbeid, dat is de bond der revolutionaire vakvereenigingen, te Parijs heeft era oproep uitgevaardigd voor era groote betooging gis teravond op dra boulevard tegen dra oorlog ra tegen mobilisatie. De nationalisten hebben nu besloten era tegenbetooging te houden tra gunste van het leger. De regeering heeft, om elke botsing te voorkomen, nu doen weten, dat elke betooging verboden zal zijn ra tra strengste onderdrukt zal worden. Op de boulevards was het gisteravond tegen 9 uur ongewoon druk. Er werd geroepen „weg met dra oorlog", wat beantwoord werd met „leve het leger' De betoogers werden uiteengejaagd. De Duitsche rijkskanselier heeft dra leider der Socialisten, dra heer Haase gewezen op de dwaasheid der door de Soc. Dem. partij uitgeschreven 27ste pro test betoogingen, welke de zaak des vredes geenszins kunnen dienen. Voor het paleis te Berlijn heeft de militaire kapel op verzoek der menigte volksliederen gespeeld, welke door het publiek werden meegezongen. Van de spaar banken zijn groote sommen gehaald, zoodat de ge meenteraad een proclamatie heeft uitgevaardigd, waarin de bevolking tot kalmte wordt aangemaand. De hoofdstad. Belgrado. Op Belgrado, de witte stad, is voorloopig de aandacht geconcentreerd als eerste punt waar de strijd tusschra Oostenrijk ra Ser vië zaï moeten ontbranden. Geen ander Rijk heeft zoo'n strategisch ongunstig gelegen hoofdstad als Servië. Slechts door de niet breede Save-rivier is Bel grado gescheiden van het vijandelijk land ra de helft dier rivier evenals die der Donau, die de stad tra Noorden omspoelt, is n.b.ook nog Oostenrijksch gebied. Semlin, het Oostrarijk-Hongaarsche grens station, ligt grimmig vlak aan de punt tegenover de stad. Hoewel 't vóór Semlin zeer lage rivier uiter waarden zijn, gunstig voor infanterie-opstelling ra het voornaamste deel van de stad Belgrado vrij hoog ligt en zich leent voor artillerie verdedi ging, zoo zijn de afstanden toch klein genoeg om vanuit het iets hooger gele gen Semlin Belgrado te bestoken met kanonnen. Maar nog ongunstiger is 't voor Belgrado aan de ri vierzijden, want de vijandelijke rivierflotilje kan van daar uit ook era onweerstaanbarra aanval wagen ra door overmacht de overigens geheel open liggende hoofdstad van Servië binnendringen. Vooral de han delsgebouwen, o.a. de Zadroegabank ra ook het nieuwe hotel Bristol, liggen aan die Savezijde der be nedenstad ra zullen dan 't eerst in handen vallen der indringers. De havenstad met de kantoren, magazijnen, groote ministerieele gebouwen en paleizen ligt dan ook open ra bloot want de oude vesting, die era groote opper vlakte beslaat ra hoog boven de oever ligt, heeft geen verdedigingswaarde. Hoogstens houdt men dra vij and eenigra tijd tegen door artillerievuur uit die vesting. De verbinding per spoor met Belgrado ra eigenlijk met geheel Servië gaat over één spoorbrug over de Save. Is die spoorbrug opgeblazen, dan is ook de snelste spoorwegverbinding van 't Westen met Tur kije en Bulgarije, ja zelfs met Saloniki via Oriratlijn verbroken ra staan enorme verkeersstoringra te wach ten. Servie is dan alleen te bereiken via Boekarest of Saloniki. De telegrafische verbindingen van Servië met niet.vijandelijke landen moeten bij uitbreiding van den oorlog ook groote omwegen maken via Rusland of Griekenland. Het Nederlandsche consulaatgebouw ligt in era der hoofdstraten in de bovenstad. Dat stadsgedeelte, met behoorlijke bestrating, electrische tramlijnen en goede verlichting ziet er veel beter en smakelijker uit dan de benedenstad, waar nauwe, stijle straten met rotsachtig plaveisel nog aan de oude Tur- kenstad herinneren. Era paar zeer mooie musea, groote doch oude ka zernes, staatsgebouwen, era interessante kathedraal ra Zuidelijker in de richting van Topehider gelegen •groote fabrieken (leder, tabak, hoeden, lucifersfabrie ken) vormen het complex dat Belgrado heet ra dat voor het dappere Servische volk is geweest sedert meer dan 3 eeuwen era Alkmaar, waarvan herhaal delijk victories uitgingen, era Brielle voor welker poorten onophoudelijk is gestreden en era Leiden met helden op de muren, zoowel als een Naarden, waar gemoord is NEDERLANDSCHE MAATREGELEN. UTRECHT, 28 Juli. Gisterenavond zijn van uit de geniekazeme kustwachts vertrokken naar de kustplaatsen, telegrafisten naar de sperforten, zoowel aan de Duitsche grens als aan de Noord zeekust en pioniers, voorzien van springstoffen, naar de spoorwegbruggen, o. a. te Roermond, Ravesteijn, Hedel, Deventer, enz. De soldaten hebben bevel gekregen de kazerne niet te verla ten. GRAVE, 28 Juli. De gele Rijders uit Arn hem, die teruggeroepen zijn, zijn gisterenmid dag bij Overasselt over de brug door de Pon tonniers gelegd, doorgetrokken naar hunne schietoefeningen in Oirschot. Hedenmorgen hebben de Pontonniers bij Grave era brug g^'a" gen waarover de gele rijders zullen terugtrekken. AMSTERDAM, 28 JaH. He* Handelsblad meldt: Te Middelburg werd gisterenavond groote opschudding veroorzaakt doordat aan de land- weerplichtigen, behoorende tot de kustwacht, een geheime circulaire van den minister van oor log werd uitgereikt, waarbij hun wordt aange zegd zich gereed te houden voor mogelijke mobi lisatie ra hun zakboekje na te zien. Uit de richting den Bosch komen te Eind hoven ex tra trein en met troepen, die in de rich ting van de Duitsche grens gaan. De troepen bestaan uit genie ra artillerie met geschut. De verschillende spoorbruggen worden door posten bewaakt. De burgemeester van Winterswijk ontving Maandagmiddag bericht van dra Minister van Oorlog, dat ruim 80 man van landweer en behoo rende tot verschillende lichtingen, moestra opge roepen worden, om onder de wapenen te komen, waarschijnlijk ten behoeve der grenswacht. DE AFKONDIGING DER MOBILISATIE IN SERVIë. BELGRADO, 28 Juli. Gisterenmorgen kwa men de Koning ra de eerste Minister te Belgra do aan. Om half elf werd onder trommelslag de algemeene mobilisatie afgekondigd. Zelfs knapen ra grijsaards moeten zich melden, opdat in het uiterste geval ook van hun diensten kan worden gebruik gemaakt. De laatste troepen hebben Belgrado thans verlaten. De banken zijn gesloten. Al het geld is naar het binnen land gebracht. De handel staat volkomen stil. De kroonprins treft de schikkingen voor het le ger. Het heet, dat hij gisteren naar de leger plaats is teruggekeerd. De stemming onder de Serviërs is zeer gedrukt, ofschoon zij onder het zingen van liederen de stad verlieten. Buiten sporigheden öf ernstige manifestaties tegen de Duitschers ra Oostenrijkers in Belgrado hadden niet plaats. Alle particuliere vervoermiddelen zijn voor het leger gerequireerd. Gisterenmid dag bevonden de Koning ra Pasitsch zich nog te Belgrado. Heden wordt te Nisj era buitengewo ne zitting van de Skoepschtina ter bespreking van de verklaringen van den kroonprins ge opend. INTERN. SOCIALISTISCH BESTUUR BIJEENGEROEPEN. BRUSSEL, 28 Juli. Het Internationaal Soci alistisch bestuur is per speciaal telegram, dat gisteren verzonden is, bijeengeroepen. Het zal Woensdag 29 a.s. te Brussel bijeenkomen in het Volkshuis. Het Internationaal Socialist. Con gres, dat van dra 23en tot dra 29ra Augustus te Weenen bijeen moest komen, zal thans denkelijk te Bern gehouden worden. EENIGE SERVIëRS GEARRESTEERD. LINDfAU, 28 Juli. Te Bregenz werden vijf berviers met hun vrouwen gearresteerd, die van Carlsbad naar Servië wilden terugreizen. Het zijn hooggeplaatste gerechtsambtenaren. Zij wor den in era hotel door militairen bewaakt. Ophet grens station Buchs werd era Servisch generaal gearresteerd. HET OOSTENRIJKSCHE OPPERBEVEL. BERLIJN, 28 Juli. De BerL Algem. Ztg. ver neemt van goedingelichte zijde, dat Aartshertog Friedrich, op wira onlangs de militaire waardig heden van den vermoorden troonopvolger zijn overgegaan, het opperbevel over het Oostenrijk- sche leger tegen Servië m opdracht van dra Kei zer op zich heeft genomen. LONDEN. Frankrijk heeft aan de Britsche re geering verklaard dat het volkomen kan meegaan met het voorstel van Sir Edward Grey. DE FRANSCHE VLOOT MANOEUVRES AFGELAST. PARIJS, 28 Juli. Uit Toulon wordt aan de „Temps" gemeld, dat de chef van de Fransche Marine, admiraal Boue de la Peyrère de vloot- manoeuvres, die heden zouden beginnen heeft af gelast en aan boord van „Courbet" de om hem verzamelde eskadercommandanten de noodige be velen voor era evratueele mobilitatie heeft gege ven. BETOOGINO TE PARIJS. PARIJS, 28 Juli. Gisteravond haddra in Pa rijs demonstraties van socialisten tegen den oor log plaats. Era stoet van ongeveer 5000 perso nra trok op naar de Bastille. Onderweg werd de Internationale ra andere socialistische liederen gezongen. Era talrijk publiek wachtte de betoo gers op ra begroette hen met luid handgeklap. Talrijke arrestaties haddra plaats. HONGAARSCHE EENSGEZINDHEID. BOEDAPEST, 28 Juli. De botsing bij Se- meskubin, waarvan gisteren melding is gemaakt, is van geen ernstige beteekrais geweest. Graaf Tisza, de minister-president, verzekerd dat een ernstige botsing niet zal plaats hebben, 'voordat de opmarsch van het leger geheel is voltrokken. De regeering laat aan de muren der stad ma nifesten aanplakken, waarop de gronden voor era evratueelra oorlog staan vermeld. Morgen zal na het uiteengaan van den Rijks dag namens alle partijen een manifest worden uitgegeven. ONBETROUWBARE ELEMENTEN. SALONIKI, 28 Juli. De Bulgaren in Noord- Servië nemen een tegen de Servische regeering zeer vijandige houding aan. Er zijn strenge maatregelen genomen. Men verwacht een inval van braden aan de Stroema. BEPERKING VAN DEN OORLOG? St.-PETERSBURG, 28 Juli. Volgens de Retsj zijn er tusschra den Tsaar en dra Duit- schra Keizer telegrammen gewisseld, hetgeen era gunstig resultaat heeft opgeleverd. GEEN STAPPEN VOOR DEN VREDE. WEENEN, 28 Juli. De „Zeit" verneemt van diplomatieke zijde, dat er geen Russisch-Fran- sche of Engelsche stap in Weenen heeft plaats gehad. DE HOUDING VAN ROEMENIë. WEENEN, 28 Juli. Roemenië zal era zeer loyale houding aannemen. (Ongecorrigeerd BINNENLAND. DE VLOOTWET. Het Marine-defensie-wetsontwerp wordt zeer spoe dig van dra Raad van State met advies aan het de partement verwacht. Als het ontwerp terug is, zal men het aan het departement zoo spoedig mogelijk bewerken, waarna he* bij de Tweede Kamer zal wor den ingediend. Dit laatste zal vermoedelijk in den loop der maand Augustus plaats hebben. Gemengd nieuws. SOERABAJASCHE ZEDEN. Modern „Soerabajasch" drama uit de zakenwereld met een stommen vloek en een stillen zucht. Personen: De gescheiden man de candidaat „Zij" (stille vennoot). Tooneel: Voorgalerij in het huis van den geschei den man. De candidaat treedt op en Iaat zich aandienen. Vormelijke begroeting. De candidaat: Het is een zeer delicaat geval, waarover ik u wilde spreken. Om duidelijk te zijn, U is gescheiden en ik heb planik heb er althans lang over nagedachtom te trouwen met hahr. „Zij" is mij zeer genegen het dérangeert u niet, dat ik vrij uit spreek? U kent haar het beste. Een gescheiden man wettig gedivorceerd kan onbevooroordeeld spreken, is onpartijdig. Daarom, geheel in vertrouwen op parool onder strikte geheim houding, wat is uw oordeel over haar? Wilt u mij inlichten? De gastheer heeft met onbeweeglijk strak gelaat ge luisterd, kijkt nu even scherp zijn bezoeker aan en zegt droog: Met genoegen. „Zij" heeft heel veel goeds, is zeer aantrekkelijk, „zij" weet zich te bewegen, ze heeft conversatie Ik zou baar lief vinden, hèèl lief.als vrouw van era ander. Van een ènder? Ja. Klinkt dat zoo vreemd? Ik vind het nog al gewoon. Vele vrouwen vallen onder die categorie, n.l. als ze niet genoeg „trouw" hebben. De candidaat (overdenkend): Dat is waar, „Trouwe" oogra heeft ze niet. De gastheer: Maar aardige oogefl wel. Enfin, we zijn verleden jaar getrouwd. Als ik nu alles over zie. heeft zij mij genomen om mijn traktement ra ik haar om mijn kapotte sokken en slordig huishou den. Een heel gewone mutatie in Indië. Omdat heele sokken ra een goed traktement niet voldoende waarborgen zijn voor geluk en we het niet langer samen konden vinden, zijn we gescheiden. Overigens (onwillig) wat de trouw betreft zij had geen belangstelling meer voor mij. Wèl voor een ander. „Zij" had era minnaar. Een minnaar? Zoo Zöö! Maar het is waar, ik was„zij" had.ik.ik bedoel Dat is bedenkelijk De gastheer (met nadruk)Ik behoef u zeker niet te zeggen, wie die minnaar was I De candidaat (in verwarring): Ja, toen was ik minnaarmaar nu word ik de echtgenoot.Dat is een groot verschil. Apothéose. Het scherm valt als de heer en met een zeer koele, vormelijke buiging afscheid nemen. (P. B.) EEN EIGENAARDIGE MAATREGEL. Diakenen der Ned. Hervormde gemeente te Utrecht deelra in het jongste nummer van het Utrecht Pre dikbeurtenblad mede, dat meermalen in hun vergade ring stemmen opgingen, om het bedrag van de col lecte b(j iedere huwelijksinzegening afzonderlijk h het openbaar te vermelden aangezien er meerma len bij die gelegenheid voor de armen slechts een ge- rinee gave wordt afgezonderd opdat niet ai-era predikanten, ouderlingen en diakenen, maar alle ge meenteledra van dezen misstand overtuigd zos en worden. Zij brengen nu als eerste poging diatloe ter kennis der gemeente, dat de collecte voor de ar men bij een buitengewone huwelijksinzegening tweede klasse, dus van min of meer welgestelden, acht ra der tig cent, n.L twee dubbeltjes ra achttien losse centra bedroeg. DE TRAMSTAKING TE DEN HAAG. Mr. Rutgers, het A. R. Kamerlid, heeft verklaard, dat in de Zondagavond gehouden vergadering den stakers wel degelijk onder het oog gebracht is, dat er slachtoffers tengevolge der staking zouden vallen. Een dame kwam op de Statenlaan bij de halte van lijn 10, aan era wagenbestuurder era ruiker aanbieden die zij verzocht aan te nemen als hulde aan het blij vend dienstdoende personeel op de Scheveningsche lijnen. De ruiker prijkte dra ganschen dag op het kantoor van dra chef der remise te Scheveningra. ZAANDAM. De burgemeester van Zaandam, de heer K. ter Laan, heelt gisteren met den ministers van binnen- landsche zaken en van justitie een onderhoud gehad over de quaestie van toelating van Duitschers te Zaandam. Bij Kon. besluit is goedgevonden aan de gemeen te Zaandam te verleenra een voorschot uit 's Rijks kas tot era bedrag van tra hoogste honderd negen dui zend vijfhonderd guldra 109,500), tra einde ge noemde gemeente in staat te stellen era voorschot van gelijk bedrag te verleenra aan de Woningbouwver- eraiging „Leo XIII" aldaar, tra behoeve van dra bouw van 61-tal woningen, op van de gemeente in erf pacht te verkrijgen terreinen. UIT NIEUWE-NIEDORP. De heer W. Schuchart heeft wegens hoogen leeftijd bedankt voor secretaris-penningmeester van den Wes terkamper en den Slootgaardpolder ra den Tjadding- rijd. Meer dan 50 jaar heeft hij deze betrekkingen waargenomen. UIT WARMENHUIZEN. In de heden gehouden Raadsvergadering werd tot gasdirecteur benoemd de heer S. G. Repma, chef der gasfabriek te Workum, tot gemeente-opzichter de heer P. Dekker te Tuitje nom, de heer K. Wester kreeg vier stemmen. UIT DE SCHERMEER. Door de groote hoeveelheid regen, die de laatste da gen gevallen is, zijn de molens van de Schermeer weer in werking gesteld. Dat is wel een bijzonder heid in dezen tijd van 't jaar. In dra regel blijven de molens in „zomerlaag" staan tot 't laatst van Augustus of September. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De Ned. Ver. tot afschaffing v. alcoh. Dr. afdeeling Langradijk vergaderde gisteravond bij A. Kist Medegedeeld werd dat de Vereeniging te Broek op Langradijk zich uit Godsdienstige overwegingen heeft afgescheiden van het comité. Verder dat het drankweer-comité zich heeft gewend tot de gemeente besturen met verzoek op dra lotingsdag de herbergen te sluiten. Op de meeting te Heilo van den A. V. G. O. B. zal men zich doen vertegenwoordigen ra alle leden der afd. zullen opgewekt worden er heen te gaan. Afgevaardigden naar de Alg. Verg. werd de heer A. Nouwen ra plaatsvervanger de heer K. Zee man. Dra afgev. werd vrij mandaat gegeven. Inzake de bemoeiingen van ara secretaris aangaande den boottocht naar Zaandam, werd goedgekeurd wat hij als secretaris deed, doch tra zeerste gelaakt wat hij als persoon in deze meende te moeten doen. Poging*"" vorder» aangevend om te komen tot oprichting van een afd. Langradijk van den Bond van Rijwielhandelaren. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Gisteravond hield de afd. A. N. G. O. B. haar zesde jaarvergadering tra locale van D. Stam alhier. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedge keurd. De rekening van dra Penningmeester gaf aan een ontvangst van 238.41, era uitgaaf van 237.42 alzoo era saldo van 0, 98y2 Als bestuursleden werden herkozen de heeren C. de Jong Sr. J. Biersteker Sr. ra C. Paarlberg. De re kening van de colportage commissie gaf aan era ont vangst van 17.39 era uitgaaf van 16.62 alzoo een saldo van 79 ets. met een voorraad brochures voor een bedrag van 3,86)4. Besproken werd era voorstel om te onderzoeken de mogelijkheid van te komen tot oprichting van een eigen gebouw. Besloten werd een nader door het bestuur te regelen voorstel aan het drankweercomité aan te bieden. Hierna sluiting. UIT DRIEHUIZEN. De heer Spaargaren, cand. tot dra H. D. te 's-Gra- vrahage, beroepen predikant te Driehuizen ra Zuid- Schermer, zal a.s. Zondagmiddag zijn intreerede houden, na dra morgens bevestigd te zijn door Ds. Most van Spijk te Wrat-Graftdijk. UIT CASTRICUM. Te Castricum worden, waar gemeld wordt, sedert een paar dagen twee meisjes van 9 ra 11 jaar vermist. Men denkt, dat ze in de duinen het spoor bijster zijn geraakt. KORTE BERICHTEN. Zondagavond is era trein tusschra Eerbeek ra Loenra ontspoord, waarbij de locomotief ra vier wa gens omver werden geworpen, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Te Katwijk aan Zee is de 73-jarlge H. van der Wiel bij het blusschra van era brand in era schuur tje bij zijn huis door verstikking om het leven geko men. Het Soer. Nbl. verneemt dat in verband met era geval van meningitis te Malang de groote manoeu vres in het Djembersche niet zullen doorgaan. Zaterdagnacht kreeg de schoenmaker B. te Vlissingra twist met dra tapper De K., zijn zwager, ra bracht dezen met era schoenmakersmes eenige le vensgevaarlijke wondra toe. B. is gearresteerd De oorzaak van het ongeluk aan het Weesper- poort-station, Zaterdagmiddag, is nog niet bekend. Vast staat, dat onverwachts de wratinghouse-rem is gaan werken, waardoor de vertrekkende trein plotse ling stopte. Er is niet aan de noodrem getrokken. De voorzitter te Semarang heeft aan dra ge meenteraad van Semarang voorgesteld het adres der handelsvereraiging inzake de zeehaven te ondersteu nen. De Locomotief meldt, dat de Nederlandsche havencommissie nogmaals Semarang zal bezoeken. Bij era twist te Delfzijl is iemand de pols van de linkerhand bijkans afgesneden. De dader is ge arresteerd. Trekking van Dinsdag 27 Juli. Ie klasse 2e lijst Nos. 9874 1500. Nos. 177 ra 3066 elk 1000. Nos. 7655, 9902 ra 20035 elk 200. Nos. 1000, 3671, 8079 en 18867 elk 100. STADSNIEUWS. UIT DE BIJLAGEN. B. enW. brachten voor de benoeming van een plaatsvervangend lid der commissie van aanslag in de bedrijfsbelasting, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer S. de Lange P.Bzn., aan dra heer H. J. Vonk, die verklaard heeft era evratueele benoeming te zullen aanvaarden. B. ra W. stellen dra Raad voor hen era crediet te verleenra van 5776 (te verminderen met de Rijksbij drage a.d. 25 pCt. van de bouwcom.) tot het aan brengen van verbeteringen aan de openbare lagere scholen. B. ra W. stellen era wijziging voor in de veror deningen, regelende de jaarwedden van het personeel aan de Handelsdagschool ra de Handelsavondschool. Wat de eerste categorie betreft, wordt voorgesteld van de titularissen met vaste aanstelling 3 keer telkens na 3 jaar dienst de jaarwedde met 10 pCt te verhoogra. De jaren elders doorgebracht worden in aanmerking genomen. Voorgesteld wordt de jaarwedde van den concierge 3 maal te verhoogra met 30,Wat be treft het personeel van de Handelsavondschool wordt voorgesteld, de jaarwedden der leeraren 3 keer telkens na 3 jaar direct te verhoogra met 5 per wekelijks lesuur, de jaren elders doorgebracht in aanmerking te nemen, ra de jaarwedde van den concierge 3 maal te verhoogra telkens met 10. B. ra W. stellen voor verordeningen vast te stel len tot uitvoer van art. 71 der Pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913, regelende de door de ge meente-ambtenaren verschuldigde bijdragen voor pen sioen ra tot wijziging der verordening, houdende be palingen omtrent het gemeentelijk pensioenfonds. ALG. AFD. ZIEKENFONDS. In de gisteravond in het café Mooij gehouden ver gadering van leden van bovengenoemd ziekenfonds werden candidatra gesteld voor vertegenwoordigers der verzekerden in het Ziekenfonds. In district I werden gesteld de heer raj. Greeuw en C. J. Tjadra, in II de heeren P. Fransen ra P. Oudt, in III de hee ren J. A. B. Fenijn ra H. F. Kuiper, in IV de heeren F. Romijn ra H. Wolzak Mzn. De stemming heeft heden ra morgen plaats. KIND VERDRONKEN. Vanmiddag kwam het driejarig dochtertje van dra heer Koolwijk, koper- ra blikslager, sinds kort alhier wonende in de steeg naast het café Wagenaar in het Klein Nieuwland, thuis met de mededeeling, dat haar 2-jarig broertje bij het spelen aan dra Singel te wa ter geraakt was. Spoedig was men op verschillende plaatsen aan het dreggen, twee politieagenten, alsme de eenige burgers in era bootje hielden zich hiermede bezig. Omstreeks kwart na drie, toen de kleine waar schijnlijk reeds era klein uur in het water had gele gen, werd het door era der burgers gedregd. Ter stond wendde men pogingen aan de levrasgeestra op te wekken, wat niet gelukte. Dr. Formijne, inmid dels geroepen, was spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood constateeren. J. HOEK. t Op de Algemeene Begraafplaats werd hedenmor gen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wij len dra heer Jan Hoek, die Zaterdagavond alhier op 77-jarigra leeftijd overleed. Ónder de belangstellenden op het kerkhof werden o.m. opgemerkt de burgemeester dezer gemeente de heer G. Ripping ra de gemeente-secretaris, de heer C. D. Donath, de heer L. v. d. Vegt, hoofdcommies ter secretarie, de heer C. W. Bruinvis, gemeente-archi varis, de heer G. Looman, directeur van gemeentewer-

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2