raecoMDE Be gevolge» van slechte1 spijs vertering, j De voorzitter merkte op, dat voorzichtigheid gebo den is ten aanzien van dit punt, waarover officieus besprekingen zijn gehouden met de Hanze, De heer v. d. Kley, de voorzitter van de Hanze, Is voorstander van wettelijke winkelsluiting. Een votum in deze vergadering heelt geen waarde. De vergadering be staat b.v. uit 70 mdustrieelen, die altijd vöèr kün- nen stemmen en 30 winkeliers, die dan overstemd worden. Zoo de wettelijke 9-uursluiting een punt van ernstige overweging uitmaakt in den raad, zou een enquête gewenscht zijn. Dan weet de heer For tuin het standpunt der winkeliers ook. De heer v. d. Kley had het houden van een openbaar debat over wogen. Spr. wil daar wel als tegenstander het woord voeren, ale de heer v. d. Kley als voorstander optreedt. De winkeliers zouden daar dan van hun meening kunnen blijk geven. De heer G. W. v. d. Veen merkte op, dat de lige winkelsluiting, gerust hart gaan. de winkelieravereeuiging is tegen wettelijke winkelsluiting. De neer Fehijn wees er op, dat in den Amsterdam- schen raad gewezen werd "op de moeilijkheid om te controleeren of de bedienden wel vrijaf hadden. Wordt de enquête gehouden, dan meent spr. dat de winkeliers die zelf moeten houden. De heer A. Burger merkte op, dat men nu door de houding van enkelen vaak gedwongen is open ie blij ven. De wet dwingt allen, spr. zou zoo'n wet goed vinden. De heer L. Trijbetz zei gesproken te hébben met één der voormannen van de winkelbedienden. Hij had de zen er op gewezen, dat ze te vlug zijn met hun adres. Ze moeien'de middenstanders eerst paar hun stand punt vragen, zijn deze v6or de sluiting, dan moeten dezen om wettelijke sluiting vragen en de bedienden moeten dit verzoek dan steun ai. Spr. had den be diende in kwestie van het niet rijp zijn van hun adres overtuigd en deze had gezegd, dat hfj het in het be stuur wilde brengen. De heer H. Jansen merkte op, dat hij een week lang gesloten heeft om negen uur. Nu gebeurde het, dat een klant kwam juist tegen negen uur. Zoo iemand, moet, daar hij anders naar een winkelier gaat die open is, geholpen worden. Spr. moest een paar winkeljuffrouwen tot tien uur houden. Spr. kon nog niet zeggen of hij vóór of tegen de wettelijke winkel sluiting is. Hij wilde eerst eens zien, hoe het in Aug. gaat. De heer Englander zei als klein winkelier heiaas, met intern personeel te werken van 's morgens acht tot 's avonds tien. Wat ben ik toch een werkezel, al- uus spr. De menschen met middelen, de groote zaken sluiten, maar ik kan het niet doen. Hoe goed zou het met zijn voor het personeel, dat den geheelen dag werkt, aat net 's avonds na negen uur zou gaan kun nen wandelen. We zijn den speelbal van de arbeiders me om 7 uur vrij zijn en de groote winkeliers. Spr. ia voor een sluiting als te Amsterdam, waar enkele categorieën vrijgesteld kunnen worden. Men is niet op de wereld om te zeggenIk ben geboren als slaaf en zal slaaf blijven. Hoe zou een wettelijke 9-uur sluiting niet ten goede komen aan de huishouding en aan het geheele ieven. Werd een enquete gehouden door den Raad, dan zouden, meent spr., vele kleine winkeliers voor de wettelijke 9-uur-sluiting, blijken te zijn. De heer Fenijn merkte op, dat in Amsterdam, de op positie niet zoo groot meer ia. Hier zijn thans 50 winkeliers, die in Aug. na negenen zullen sluiten, is er echter één, die dit niet doet, dan ligt het tegen de vloer. Spr. is voor een wettelijke sluiting. Er werd daarna medegedeeld, wat de heer Seelen deed om handteekingen voor de 9-uur-sluiting in Aug. te verkrijgen. In verband hiermede ontstond een per soonlijke kwestie tusschen de heeren L. en S. Trijbetz over het niet ter teekeniog aanbieden van de lijst aan laastgenoemde. De Voorzitter stelde daarna voor het adres van de afd. Alkmaar van den R. K. Bond van Handel- en Kantoorbedienden voor kennisgeving aan te nemen op grond van art. 3 c der statuten. Hiertoe werd z. h. s. besloten. De heer Joh. Weyling verzocht adhaesie aan een adres aan den raad, houdende verzoek om verbetering van de wekelijksche korenbeurs. De Voorzitter wees er op, dat dit een adres is van één persoon, namens velen die niet zijn genoemd. Hij stelden daarom voor het adres aan te nemen voor ken nisgeving en den heer Weyling te verzoeken een breed gemotiveerd adres te zenden met de namen van alle ondertekenaren. Alzoo werd besloten. De Voorzitter merkte op, dat de commissie Inzake de Middenstandcredietbank nog niet genoeg was ge vorderd, de volgende vergadering zal ze verslag uit brengen. Na de rondvraag, waarbij eaiige besprekingen in zake het verkiezingswerk voor de K. v. K. werden ge voerd, werd de vergadering gesloten. Ongecorrigeerd. GESLAAGD. De heer O. Blokhuis te Wageningen slaagde voor Indisch Boschbouwkundige. BENOEMD. Onze stadgenoot, de Heer Theo F. Tromp fs be noemd tot opzichter bij het bouw- en woningtoezicht te Schiedam. De heer T. is thans opzichter te Laren. LAATSTE BERICHTEN. INDISCHE WOELINGEN. 's-GRAVENHAGE, 29 Juli. Blijkens een uit Ne- derlandsch Indië ontvangen telegram heeracht verzet onder de chineezen en Inlanders in de onderafdeeling Mampawa, residentie westerafdeeling van Borneo bij het treffen in den Kampong Penongkat werd licht ge wond of tweede Luitenant der infanterie bij Labotz en twee Amboineesche Fuseliers en niet levensgevaarlijk een Europeesche sergeant en Inlandsch Fuselier. BINNENLAND. Gemengd nieuws. PRINS HENDRIK. Z. K. H. de Prins is gisteravond kwart na zes, een dag vroeger dan verwacht werd, met de „Zeeland" te IJ muiden teruggekeerd van zijn Noordsche reis. H. M. de Koningin en Prinses Juliana waren ter be groeting aanwezig. DE STAKING TE ZAANDAM. De Duitsche stakingbrekers zijn gisteravond van Amsterdam naar Hamburg vertrokken. Gebleken is. dat men persoonlijk in het land, waar men gevestigd is, een „Heimatschein" moet halen. De leider kon dit niet doen. De mannen zijn nu zelf gegaan, over een dag of vijf mag men ze in Zaandam verwachten. Gistermiddag heeft de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Cort van der Linden, den heereu Kelder, Heykoop en mr. Polenaar audiëntie verleend. Het onderhoud duurde ongeveer een uur en kwam, naar de heer Heykoop ons meedeelde, hierop neer; „Mr. Cort van der Linden had gezegd, dat ook bij hem wa ren geweest de heeren J. K. van Wessem en mr. H. A. van Zuylen, namens den Bond van Werkgevers. De minister had geen bezwaar thans hetzelfde mee te deelen, wat bij dei vertegenwoordigers van dei Bond van Werkgevers had gezegd. „De kwestie zoo had de minister zich uitgelaten is voor mij zeer een voudig, Ik sta op het standpunt, dat de burgemeester Ter Laan volkomen het recht bedt het vestigingsver drag uit te voeren, zooab hij dat heeft gedaan, afge zien van usances, die door andere burgemeesters wor den gevolgd. Maar ik respecteer de autonomie van den heer Ter Laan en van den burgemeester in het algemeen en mis zelf de macht en Je bevoegdheid, burgemeester Ter Laan een andere gedragslijn voor te schrijven. Hoogstens heb ik hei recht, den heer Ter Laan te schorsen, te berispen of te ontslaan. Of het usance la, dat een burgemeester optreedt, gelijk de heer Ter Laan deed, is niet mijn zaak. kis anders is, dat de minister van Justitie de macht heeft, den hoofd commissaris van politie te gelasten, een andere ge dragslijn te volgen. Maar dat is hier niet in het ge ding." DE DREIGENDE TOESTAND EN DE BADGASTEN. Te Scheveningen doet zich de oorlogsstemming lee- lijk gevoelen. Sedert Zondag zijn er reeds vele bui- tenlandsche gast enuit hotels en pensions vroeger dan zij voornemens waren, naar hun vaderland terugge keerd en nog altijd volgen er meer. Ook uit Katwijk aan Zee en uit Noordwijk verscheidene badgasten, voornamelijk Oostenrijkers, vertro" Duitsi BETREKKINGEN VOOR VROUWEN. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de commissaris der Koningin in de onderscheidene provinciën medegedeeld, dat de Deensdie regeering gaarne zoude vernemen, welke publieke betrekkingen in Nederland door vrouwen kunnen worden bekleed, en hun verzocht de noodige gegevens te verstrekken voor zoover betreft de provinciën en de daarin gele gen gemeenten. 2080 RENTE. De Ned. Israëlietische Gemeente te Almelo bezit een begraafplaats die sinds eenige jaren gesloten ia. Een boer, die zoo noodig toezicht hierop houdt, ont ving daarvoor een belooning van 5 'sjaars. Thans is, schrijft het Hbld., dezen man een ouderdomsrente van 2 per week toegekend. KORTE BERICHTEN. Den gemeente-secretaris van Snoek, over wieu heel wat te doen. is geweest, is na scherpe discussie door eten raad op zfjn verzoek eervol ontslag ver leend. De rechtbank te Middelburg heeft de 46-jarige dienstbode uit 's-Heerenhoek, die op een brief o. a. een gebruikten postzegel van 5 een? plakte, wegens postzegelvervalsching tot IC boete subsidiair 10 dagen hechtenis veroordeeld. Maandagavond besloot het stakende personeel bij de firma üonenrmann te Haarlem het werk te hervatt enop de oude voorwaarden, maar onder het reglement van den Werkgeversband. Er zullen geen rancune-maatregelen genomen worden. Uit een weide in Bloemendaal bij Gouda is gis ternacht een varken van ongeveer 300 pond gestolen. Vermoed wordt, dat doortrekkende woonwagen-bewo ners het dier hebben meegenomen. De burgemeester van de gemeente Slodderen heeft zijn bemiddeling aangeboden aan de organisa ties der landbouwers ea arbeiders alhier en te Hel ium, ter mogelijke oplossing van het arbeidsconflict. Aan ds RotterdamKdw haven ia een staking van houtwerkara uitgebroken. Ze omvat ongeveer 100 man. Door den G. Generaal is aan den inlandsch en arts Tjipto Mangoeokoesoemo, met intrekking van aen tegen hem genomen poiitieken maatregel, vergund om naar Java terug te keeren. Tot lid Van het P. B. der 8. Dl A. P. is gekozen de heer Jos. Loopuyt. Er moei een herstemming plaats hebben tusschen mej. Suze Groencweg en den heer A. W. Heykoop. Een koopmem hl goud ea zilver in den Nes te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een persoon ten zijnen nadeele juweelen voor een be drag van 950 heeft verduisterd. Te Zaandam hebben ter zake van een loonkwes- tie 13 metselaars en opperlieden van den aannemer den heer P. Kuit, van Purmerend, belast met den bouw van 46 woningen voor de woningvereeniging „Goed Wonen", het werk gestaakt Twee metselaars zijn aan den. arbeid gebleven. De heeren Van der Molen ea Gerretson hebben bij de Tweede Kamer ecu wetsvoorstel ingediend, strekkende om den aanleg en de exploitatie van los- en laadhavens aan openbare wateren slechts te ver gunnen na een consessie van de Kroon. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De heer C. Hartog, vroeger te Alkmaar, thans on derwijzer alhier, slaagde te Amsterdam voor de hoofdacte. UIT ST. PANCRAS. De heer J. van Kampen is alhier benoemd tot brie vengaarder met ingang van 16 Augustus as. UIT W ARMENHUIZEN. Gistermorgen negen uur vergaderde den Raad. Op de aanbeveling voor zetters, werd na een stemming waaruit het voor den secretaris onmogelijk was een juiste conclusie te trekken, op voorstel van den heer Swan het door B. en W. opgemaakte viertal bestaan de uit één en twee heeren A. Kraakman en Simon Lichthart, uit drie en vier de heeren Jb. Swan en Jan Kraakman Hz., geplaatst. Na inzage werd de rekening van het algemeen Bur gerlijk Armbestuur, voor 1913 aanvangende met een batig saldo van 1912 groot 2876,72 in een ont vangst van 8061,61 en een uitgaaf groot 4236,045, hierdoor sluitende met een voordeelig saldo groot 3825,565 vastgesteld. Hierna kwam het rapport inzake uitbreiding van de gasfabriek naar Schoorldam en Krabbendam in behandeling. Da heer Swan achtte voorlezing over bodig, omdat ieder het rapport had thuis gehad. Vol gens het rapport is de zaak wel aannemelijk, spreker achtte het echter wenschelijk eerst van Schoorl te ver nemen, of men de levering van gas in die perceelen die te Schoorldam staan., wil toestaan. De Voorzitter wees er op, dat deze perceelen met hun tuiojes aan een gemeenteweg van Wannenhuizen grenzen. Voor eventueel? levering aan de perceelen gelegen aan den Damweg is dit echter wei noodig. De heer de Groot achtte de levering aan dezen weg mede van zeer vee! belang, man heeft daarvoor een betrekkelijk zeer klein net noodig. De heer Biersteker verheugde zich er over dat uit het rapport blijkt, dat de kosten gedekt kunnen wor den. Ook al raoest het de eerste jaren een 300,— kosten dan was spreker nog var, meening dat dit geen beletsel zijn mocid. Nu de zaak echter «it kan be staan z. i, weinig overwegende bezwaren om te beslis sen. In de toekomst es! men zelte? wei op eenige winst kunnen rekenen. De heer de Groot vond het wenschelijk zich vóór een te nemen beslissing op de hoogte te stellar of de iui die het verzoek indienden ook zullen aansluiten De heer Eiersteker was hiervan wat Krabbendam betreft overtuigd. Hei kwam spreker voor, dat een rondgang met de vraag oi de ondertekenaren hun handteekening gtataad zullen doen, dan wenscheiijker is. De Voorzitter was van meening, dat dit altijd dubieus blijft Spreker was er niet bang voor om reeds nu te beslissen, ook in Schoorldam was mm steeds voor gas. De neer de Groot bleek het beter- achten om eerst aao Schoorl te vragen of men de in Schoorldam staande, tot Schoorl behouraide perceelen mocht aansluiten. De heer Swan merkte op, dat het plan daarop niet gebaseerd was. Da hm- de Groot weea er op, dat de zaak, wanneer een i5 tal personen zich mochten terug trekken, als dan beier ondernomen kon worden. De terugtrekken de werden dan weer gedekt, door da aan den Dam- wqj wenenden. De heer Swan vond dit juist, al was het maar voor kookgas. Spreker veronderstelde, dat men aldaar als licht wel electririteit zal krijgen. De heer Biersteker bied van meening dat men, ook al trokken een 15 tal oaderteekenarea zich terug, niet bevreesd behoefde te zijn. Deze kwamen er op een andere wijze stellig wel bij. Spreker verklaarde zich voor het nemen van een beslissing. De andere heeren steunden voor het doen van een zoo spoedig mogelijk onderzoek naar een en ander. De instructies van den gemeente-opzichter werden üiema overeenkomstig het ontwerp van B. en W. vast gesteld. Tot gemeente-opzichter werd met vier stemmen ge kozen de heer P. Dekker te luitjehora. De heer K. Westra te Warmenhuizen verkreeg drie stemmen. Met algemeene stemmen werd ook de instructie voor den directeur van de gasfabriek overeenkomstig lret ontwerp van B. en W. vasigesteid. De voordracht voor directeur luidde ais volgt No. 1, de heer S. G. Repma chef der gasfabriek te Workum, No. 2 de heer j. H. Lempling opzichter te Enschede, No. 3 de heer N. H. de weert directeur aan de gasfa- Het bloed wordt gevormd door het voedsel, dat wfj tot ons nemen, cn indien de maag, gal en ingewanden behoorlijk werken, wordt het voedsel omgezet in rijk. leven-gevend bloed. Gezond en krachtig bloed geeft een gezond en krachtig lichaam Doch wanneer het voedsel niet behoorBjk verteerd v.ordt, gaat het gisten en er vormen zich schadelijke stof fan, dis in het bloed worden opgenomen en zoo doende' tal van kwalen mei zich brengen. Gij gevoelt u gedrukt en krijgt lakt van hoofdpijn. Uw tong wordt beslagen, gij krijgt een onaangenaam smaak in den mond en last van brakingen en hartwater. Uw eetlust wordt gering, omdat uw voedsel u hindert m maagpijn bezorgt Uw huid wordt geel uw lever werkt nlef meer behoorlijk ea gij hebt hinder van ds gal en gij gevoelt u ten slotte ellendig. Door een kuur met Foster's Maagpitlen worden al le apijaverteringB-organeu versterkt en gereinigd. Hen werking is zacht en weldadig en sdj gjjn de best bekende tuediciin voor alle ongesteldheden der maag, lever en ingewanden. Zij bezorgen u een gezonden dia tlV vnadsel briek te Uithuizen, No. 4 de heer H. J. Driesen opzich ter te Bergen op Zoom. Benoemd werd met zes stemmen de heer S. G. Repma te Workum, de heer J. H. Lempling bekwam één stem. Van de bewoners aan de Oostwal was het verzoek ingekomen om maat' regelen te treffen, waardoor dat gedeelte van het dorp van den overlast van woonwagens verschoond bleef. De heer Swan wees er op, dat reeds in een van de vorige vergaderingen het besluit was geuomea om de woonwagens te verplaatsen, spreker drong er op aan, dat ze iets verder geplaatst werden. Na eenige be spreking werd hiertoe besloten. Van de gezondheidscommissie te Schagen was een schrijven ingekomen, waarin gevraagd werd of de ge meente voor een onderzoek naar geneeskundig toe zicht in de scholen ook van een kinderarts te Utrecht gebruik wilde maken. Deze waag werd aan verschillende gemeeateus ge daan. De heer Swan achtte een en ender een zeer nuttige zaak. De Voorzitter stelde voor zich ia beginsel voor ge neeskundig toezicht in de scholen uit te spreken De heer Biersteker gevoelde daar niet veel voor. Dit zou allerlei bezwaren met zich brengen. Spreker was niet van het nut van dezen maatregel overtuigd, bovendien zullen daar heel wat onkosten mede ge paard gaan. Besloten werd, het schrijven van de gezondheids commissie voor kennisgeving aan te nemen. Van den Kerkeraad te Warmenhuizen was een be zwaarschrift ingekomen tegen de opheffing van het Krabbendammer pad. In het schrijven werd er op gewezen, dat de dienst niet zoo vastgesteld kan wor den, dat men van de tram gebruik kim maken. De kerkbezoekers zijn dus op het pad aangewezen. Het zelfde adres was mede ingekomen, van de hee ren Kuiper, Nicolai, Soetennan en Kroon. Na eene discussie stemde alleen de heer Swan voor intrekking van het Raadsbesluit tot opheffing van het pad. De overige leden wenschten de beslissing van Gedeputeerde Staten af te wachten. De bezwaarschrif ten zullen mede ter keanisse van Gedeputeerde Staten gebracht worden. In de plaats van den heer Hoekstra, die ontslag had gevraagd, werd tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim met 5 stemmen de heer J. Al- berlrsg gekozen. Twee stemmen weiden van onwaarde uitgebracht Dé kosten, van uitdieping van de vaart van de sluis te Schoorldam tot Zuidetbrug, voor oen vaargeul van 6 M. breedte en 1.40 M. diepte, zullen werd mee gedeeld 2000,— bedragen. Dit wordt dus 50 et per Ms. B. ea W.'stelden zich voor, om de Tuinbouw- vereeniging te verzoeken tegen een behoorlijk loon, voldoend personeel beschikbaar te stellen voor het vervoer van de bagger. De heer de Groot veronder stelde, dat de bouwers de bagger voor hun laad wel voor niet willen weghalen. De heer Swan juichte het plan toe en wees er op, dat het toch moet gebeuren. Met algemeene stemmen werd besloten, dat de gemeente de vaart in orde zal brengen. Na uitvoerige bespreking werd besloten de zaak ter afwikkeling in handen van B. en W. te stel len. Wordt vervolgd. Foster's Maagpillen zijn te Alk maar verkrijgbaar bij Nierop Slofhouber, Langestr, 83 f 0.65 per flacon, of f 3.60 per zes flacons. Elscht de echte en wei gert elke flacon, die niet voor zien is van nevenstaand handels merk. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD i 29 Juli, Jan Haan en Maartje Jonker. Laurentlos Ploeger en Bareqdlna van Broekhuizen. GEBOREN 27 Juli. Dirk Johan z. v. Hendricus Eccen en Anna Margaretiia Adelheid Stöve. OVERLEDEN 28 Juli. Iiendricu3 Leonnrdus Jacobus van Kool wijk 2 jaar. 29 Juli. Lucia Alida Imping 14 jaar. Ingezonden Mededeelingen. MARKTBERICHTEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 29 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. ©elclig tot den avond van 30 Juli, In het gebied van de waarneming fs de hoopte be kende stand van den barometer 769.0 te Horta. De laagste stand van den barometerj746.9 te Ham burg. VERWACHTING. Matige Westelijke tot Noordwestelijke wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, zelfde tem peratuur. HOOGWATER TE BERGEN AAN ZEE. 30 juli 's morgens 8.20, 's namiddags 8.44, 31 9.9.50. LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. 30 Juli 's morgens 5.30, 's namiddags 5. 31 6.35, 5.45. HOOGWATER TE EGMOND AAN ZEE. 30 Juli 's morgens 8.10, 's namiddags 8.34. 31 3.50, 9,40. LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. 30 Juli 's morgens 5.20, 's namiddags 4.50, 3! 6.25, 5.35. Afslagver seniging BÏÏEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd verhandeld: Peulen f' 0.a 0,per pond, doperwten 1 0.a 0.per 100 pond, aardappelen 0,85 a 1,15 per zak 1972 zak tuinboonen t 0,24 a 0.34 per 15 K.G. 2613 zak Slaboonen f 1,41 a 1.49 per 15 K.Ü, Snijbooaen f 1.10 n 1.50 per 1000. Roode aalbessen f7.a 8.per 100 pond. Klap bessen f 0,50 a 1.50 per dubb, mand. Ving. BROEK OF LANGENDIJK. 28 Juli. 2057 zak aardappelen, Gew. muizen f 175 a 1.90, Julia f 1,80 a 1,90, Schoolmeesters f 1.50 a 1.00, Gladblaadjes f 0.a 0.Blauwe f 1.70 a 1.30. Graafjes f 1,90 a 2,30. 19 baal zilvemep f 5.a 6. 250 Kg. slaboonen per 50 Kg. f 5.70 a 5.90. 1750 K.G. augurken, fijn fijn f10.a f 12.79 fijn f4.a 6.10 basterd f 3.60 a 4,grof f 2.30 a 2.80, bommen f 0.80 a 1. l^os 0 29 Juli. 38000 Bloemkool le soort f 10,a 20.50, 2e soort i 4.a 4.50, 31600 roode kool f 4.40 a 6.80, 2500 gele f 7.60 a 8.50, 1600 witte f 6.20 a 6.80, 27000 bos wortelen f 2.a 2,90. N OORD8CH A R WOU DE. 28 Juli. AMagmarkfc „Nieuw Leven." Aanv.zak aardappel®. Groote muizen f 1.75 a 1.65, drielingen f 0.08 a 0.70, kleine f 0.25 a 0.40, Sehotsehe muizen f 2. a 2.20 por 85 K.G., Zilveruien f 5.40 a 5.80, drie lingen i 8.20 a 8.60. per 50 K.G. BOVENKARSPEL(Station) 28 Juli. Groote muizen f 3.50 a 3.8Ö, idem (kleine) f 1.50 a 1.60, blauwe f2.80 a 8.10, Bloemkool ffijao) f9.50 a 98, MEDEMBLIK, 28 Juli. Aardappelen. Groote muizen f 1.75 a 1.80, kleine f 0.50 a 0.Ö5. Bonte f 1.80 a 1.35 blauwe f 1.35 a 1.85. Aanvoer 760 manden of zakken. WARMENHUIZEN, 28 Juli. Aangevoerd 830 zak aardappelen. Muizen f 1.80 a 1.86, Schoolmeesters a 1.1Ö a 1.85, Graafjes f 1.85 a 0.drielingen I 0,45 a 0.75 per zak, 68 baal zilveruiennep f 4.50 f 5.50, drielingen f s.a 3.20, groote f 1.10 a 1.80 per baal, 1450 stuks bloemkool f 2,60 a 16.60 por 100, 600 bos wortelen f 2.60 a 2.SÖ per 1Q0 bos.' 87 K.G. Slaboonen ƒ6.10 per 50 E.G. 50 K.G. augurkenbast. f 3,—, grof f 1,20, per 50 K.G. ADVERTENTïëN. Den 11 Augustus hopen mijn geliefde Ouders COBmii NOL, en GRIETJE BROUWER, hunne »S-Jarige oohtr«r«enlginig te her denken. Hun Zoon JACOB en Verloofde. Receptie 24 uur, den 11 Augustus, 2de Tuindwarsstraat. ffimnfaaBwra Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden onze geliefde Vader, Behuwd en Grootvader de Heer JOHAMIS DB BOTER, in den ouderdom van ruim 66 jaren. Namens Kinderen en Kleinkinderen. Alkmaar, 29 Juli 1914. Bij vonnis vats de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar van 28 Juli 1914 Is v«i*kl»»rd 1st staat ran faillissement I?, KOSTER, metsel aas- ia Alkmaar, met benoeming van den E.A.Hf er Mr.j. H. ROESSINGH, rechter In gerael.de rechtbank, tot Rech- ter-Commissaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. A. J. M. LEESBERG, curator. KantoerOudegracht 277 telcf. 343. Alkmaar, 28 Juli 1014

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3