Oproep tot romilug ran een comité ran bet Roode-Kruls te Alkmaar. Stadgenooten FRANKRIJK. net rnmstiie cabinet zal naar de iet. uieiat, op- nituw woruen samengesteld op een wijze, die aau- uutdi, hoezeer Frankrijk al zijn krachten wil inspan nen voor den komenden strijd. Viviam beboum het pitstdentschap, maar geeft de portefeuille van ouueniandscne zaken aan Delcasse Clémenceau wordt minister van binnenlandsche za ken en Ribot, minister van financiën, generaal de Cas- telr.au minister van oorlog, en generaal Pau wordt 1 generalissimus van het Fransche leger. De tijding van de constitutie van dit groote minis terie heeft te Parijs enthousiaste manifestaties veroor zaakt. BELGIë. De militaire autoriteiten hebben beslag gelegd op alle postduiven en dezen naar Antwerpen overge bracht Jan Olieslagers, de bekende vlieger, heeft zich volgens de Tel., met zijn vliegmachine ter beschikking gesteld van de Belgische regeering. NEDERLAND. HOOFDKWARTIER VAN ZEE- EN LAND MACHT. H. M. de Koningin bracht Zaterdagavond een be zoek aan de bureaux van het hoofdkwartier van den opperbevelhebber van land- en zeemacht te 's-Oraven- hagee. Ook de Prins heeft er vertoefd. Z. K. H. DE PRINS. Prins Hendrik, luitenant-generaal h la suite van de landmacht, is toegevoegd aan het algemeen hoofd kwartier van de strijdmacht. OPROEP ROODE KRUIS. Het Nederlandsche Roode Kruis doet een oproep om steun. Gelden worden ingewacht aanHet hoofd comité van het Nederlandsche Roode Kruis, Lange Voorhout 6, den Haag. LICHTING 1914. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp van wet inge diend, strekkende om aan de Koningin de bevoegd heid te verleenen, met afwijking van art 72 der Mili- tiewet, voor de inlijving van de lotelingen der lichting 1914 een vroeger tijdvak te bepalen, dan bij gemeld artikel is vastgesteld. LICHTING 1915. Ingediend is een wetsontwerp, houdende het voor stel tot inlijving van de ingeschrevenen voor de lich ting der militie van 1915. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie Voor hen, die bij de bezetting van de liniën en MIJNEN EN MIJNLEGGERS. De Regeering brengt ter kennis van belanghebben den, dat de Noordelijke zeegaten en het zeegat van Goeree door mijnen onveilig zijn gemaakt, terwijl mij- nenleggers gereed liggen om op het eerste bevel de overige zeegaten af te sluiten. OPKOOPEN VAN LEVENSMIDDELEN. Wij zijn gemachtigd mede te deelen, dat door de Regeering buitengewone maatregelen worden voorge steld, waardoor zoowel het opkoopen van levensmid delen door handelaren en particulieren als het vragen van buitensporige prijzen onmogelijk wordt gemaakt. Door direct ingrijpen van Overheid in verband daarmede wordt de aandacht van het publiek er op gevestigd, dat het geen nut heeft thans bijzonder groote voorraden in te slaan, daar deze toch in beslag kunnen worden genomen en het zeker valt af te raden buitengewone prijzen te betalen, aangezien dit tot niets anders dan tot verlies van den kooper aanleiding kan geven zonder hem eenig voorrecht ten aanzien van het gebruik der waren te verschaffen. VERBODEN VAN UITVOER. Me: ingang van - Augustus is bij Kon. Besluit be paald, dat verbaden is de uitvoer van paarden (uitge zonderd veulens), hooi, stroo, haver, steenkolen en cokes. Er is een wetsontwerp ingediend, houdende een be paling, welke den uitvoer van gouden munt of goud- muntmateriaal verbiedt. WIJZIGING VAN HET OCTROOI NEDERLANDSCHE BANK. Een wetsontwerp is ingediend tot wijziging van het Octrooi der Nederlandsche Bank, waarvan de strek king deze is, dat in geval van oorlog of oorlogsge vaar bij een onmiddellijk na de plaatsing in Staats blad en Staatscourant in werking tredenden alge- meenen maatregel van bestuur der verplichting der Nederlandsche Bank tot betaling harer biljetten kan worden opgeschort gedurende een bij dien algemee- nen maatregel van bestuur bepaalden termijn, welke door de Kroon kan worden verlengd zoo dikwijls dit naar Haar oordeel noodig is, terwijl die maatregel wordt ingetrokken, zoodra de oorlog of het oorlogs gevaar op grond waarvan hij werd uitgevaardigd, ge ëindigd of geweken is. Het slotartikel van het ont werp bepaalt: Deze wet is verbindende terstond na hare afkondiging. DE BANKBILJETTEN. In verband met het zich de laatste dagen geopen baard hebbende wantrouwen tegen de deugdelijkheid der biljetten, brengt de regeering ter openbare ken nis, dat haar gebleken is, dat de soliditeit der biljetten van de Nederlandsche Bank BOVEN ELKEN TWIJ FEL IS VERHEVEN en dat de regeering aan al hare bureaux en kantoren de bankbiljetten tot de volle waarde in betaling aanneemt. EEN BUITENOEWOON CREDIET. Zaterdagnacht is een wetsontwerp om een buiten gewoon crediet aan te vragen van 50 millioen gulden ter bestrijding van uitgaven, voortvloeiende uit het buitengewoon onder de wapenen roepen van het le ger ingediend. VERGOEDINOEN KOSTWINNERS. De vergoedingen, die ingevolge de artt. 84 der Mi- litiewet en 15bis van de Landweerwet worden uitbe taald aan de gezinnen, waarvan de kostwinners zich onder de wapenen bevinden, worden evengoed uitbe taald gedurende de mobilisatie. De requesten voor het bekomen van eene dergelijke vergoeding moeten tijdens de strijdmacht gemobili seerd is niet worden gezonden aan den Minister van Oorlog, doch gericht tot en ingediend bij den burge meester van de woonplaats van het gezin. BRIEFWISSELING MET HEN, DIE ZICH ONDER DE WAPENEN BEVINDEN. De directeur-generaal der posterijen en telegraprie vestigt de aandacht van belanghebbenden op de nood zakelijkheid om de brieven en andere stukken voor hen, die zich onder de wapenen bevinden, van zoo volledig mogelijke adressen te voorzien. Behalve de naam van den geadresseerde is in ieder geval tevens te vprmeldeb hft kcrr« er» het onderdeel waartoe hij behoort, Voor hen, die bij de bezettting van de liniën en stadingen behooren, worde, indien deze bekend is, de plaats van bestemming op het adres aangegeven; is uit mei benend, dan worde de naam van de linie of stelling ais adres vermeld De brieven, enz. voor degenen die nog in de garni zoensplaatsen zijn vereenigd, worden naar die plaat sen geadresseerd!, totdat het veldleger buiten die gar nizoenen wordt samengetrokken. Alsdan moet het adres zoo mogelijk bovendien de aanduiding van de divisie van het veldleger bevatten. NAAR ONS LAND. De Vorstin van Erbach, zuster van H. M. de Ko ningin-Moeder, heeft hedennacht haar vier kinderen per auto naar Soestdijk gebracht. VARIA. De burgemeester van Utrecht heett het initiatief ge nomen tot de vorming van een steuncomité voor de achtergelaten betrekkingen der nu opgeroepen milici- eiens en landweermannen in zijn gemeente. Reeds ont ving hij een gift van 10.000 voor dit doel. Eemge comité's van het Roode Kruis rusten bed den uit. Er wordt van corporation en particulieren zeer veel medewerking ondervonden. Verschillende examens zijp geschorat. Bij het departement van oorlog komen voortdu rend aanbiedingen in van gepensionneerde officieren, die in deze tijden hunne op prijs gestelde diensten aan het legerbestuur aanbieden, dat daarvan dankhnnr ge bruik maakt. De minister van oorlog roept artsen op voor officier van gezondheid. De Raad van State is gisteren driemaal in spoed vergadering bijeen geweest, den derden keer tot zeer laat in den nacht. Een kruidenier te Den Haag, die 70 ets. voor een kilo suiker, 30 ets. voor een kilo zout en 15 ets. voor een pakje lucifers vroege, moet zijn zaak sluiten, daar de winkelruit werd ingegooid. Ingediend is een wetsontwerp, houdende de be paling, dat de onder de wapenen geroepenen onder de wapenen zullen blijven, totdat bedoeld gevaar niet langer aanwezig wordt geacht. Eenige Amsterdamsche studenten hebben het initiatief genomen tot de oprichting van een Bond van Orde, die zich ten doel stelt in het belang van het algemeen werkzaam te zijn. Aan 's Rijks Munt te Utrecht wordt dag en nacht gewerkt tot het aanxnunten van zilvergeld. Ook giste ren was men bezig. (Telegrammen de pagina 8.) BINNENLAND. Gemengd nieuws. UIT WINKEL. In de gistemamiddag gehouden raadsvergadering is aangeboden de gemeenterekening over 1913 in ont vangst op 77940,74, in uitgaaf 72542,14. Ba tig Saldo 5393,6054 Voordracht zetters: 1. P. Sloove Kz., aftredend, 2. J. Spaans; 1. S. Over aftredend, 2. Jhr. van Holthe. Aan mejuffrouw M. de Wit werd met in gang van 1 September a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres te Winkel. De Schoolbouwplan- nen werden opgeschoten. Tegen het voornemen van Geestmerambacht om een keersluis te leggen in het Niedorper verlaat, zul len bezwaren worden ingebracht aangezien daardoor het verkeer te water wordt belemmerd, doch eerst zal worden afgewacht het resultaat der Commissie be noemd door de Gem. besturen van Nieuwe-Niedorp, Oude-Niedorp Barsingerhom en Winkel en het be stuur van Waard en Groet, welke Commissie bij Ged. Staten bezwaren zal inbrengen. UIT BROEK OP LANQENDIJK. In de week van 27 Juli—1 Augustus werd aan de veiling aangevoerd 12062 zak aardappelen, 216900 bloemkool, 181400 roodekool, 16600 gelekool, 6900 witte kool, 172100 bos wortelen, 2392 K.G. slaboo- nen, 97 baal zilvernep, 160 bos rabarber en 3500 K.G. augurken. Beroepen tot predikant bij de Doopsgezinde Ge meente alhier, Ds. A. de Jong te Hindelopen. STADSNIEUWS. BANKBILJETTEN. Hei puouek stond ook nedenmorgen m groote me nigte voor net agentschap van de Nederlandsche ban*, goud en zilver eisen end voor ztjn biljetten. la maïs eiders, wordt ook hie reen ware stormloop op de Nederlandsche Bank gedaan. Vroeger was „zoo soiiede als ne Nederlandsche Bank" in onze taal het toppunt van zekerheid en be- u ouwbaarheid En thans is de uitdrukking nog van geneei dezelfde kracht. Terecht zegt het Handelsblad: Het schijnt dat de redelooze angst die zich van de gemoederen heeft meester gemaakt, bevorderd of uit gelokt is door het Koninklijk Besluit, waarbij het dek- kings-percentage der biljetten in metaal van 40 tot 20 pet. is verlaagd. Hoe ongelooflijk het ook moge zijn, velen zijn blijkbaar van meening dat dit betee- kent dat nu bankpapier maar een vijfde van het er op aangegeven bedrag in metaal waard is. Indien er ook maar een schijn of schaduw van waarheid in deze veronderstelling was, dan zouden de biljetten niet al leen nu, maar óók vroeger hun geld niet zijn waard geweest. Immers tot nu toe was het percentage der metaaldekking 40 pet., dus eveneens veel minder dan het volle bedrag. In werkelijkheid is de quaestie ech ter deze, dat déze metaaldekking alleen een over waarde vormt. De biljetten worden door de Bank uitgegeven als betaling voor solide wissels, voor schotten op goederen etc., waarbij zoodanige buiten gewone voorzorgen worden genomen ten aanzien van soliditeit en bij voorschotten met betrekking tot de overwaarde, dat de Bank op haar bedrijf, dat jaarlijks in de honderden millioenen loopt, jaar in jaar uit geen enkel schadepostje van noemenswaardige betee- kenis heeft. De metaalvoorraad vormt slechts een overwaarde, een extra-reserve, die gehouden wordt om te kunnen voldoen aan buiten landsche vraag naar goud, indien de stand der wisselkoersen daartoe aanleiding geeft, en om te kunnen voorzien in waanzinnige eischen als thans door ons publiek wor den gesteld en die als extra maatregel van voorzorg zijn voorzien, al kon men niet weten of aannemen dat ooit de dwaasheid zoo hoog zou stijgen, dat werkelijk voor dit doel een beroep op de Bank zou worden ge daan. Nogmaals dus: de quaestie zit niet zoo, dat er tegen de bankbiljetten slechts 20 of 40 pet. werkelijke waarde wórdt gehouden, maar deze 20 of 40 pet. zijn alleen een verdere, buitengewone, extra, dekking van de biljetten die ook daaronder door en door en in de hoogste mate solide zouden zijn. Het is treurig, dat dit nog moet worden gezegd, maar wij vertrouwen dat men het dan ook thans ter harte zal nemen." Men denke er toch goed aan: een bankbiljet is van daag precies evenveel waard als de volgende week, de volgende maand. De Nederlandsche Bank is nog al tijd even soiiede als de Nederlandsche bank. Getuige de elders in dit bHd opgenomen verklaring der Nederlandsche regeering. dat haar na onderzoek de soliditeit der Bank boven eiken twijfel verhevea ja gebleken en dat de regeering aan al haar bureaux en kantoren de bankbiljetten in betaling aan neemt. „Maar men weigert hier en ginder biljetten aan te nemen", nóoren wij reeds zeggen. Mogen wij even echter herinneren aan artikel 1 van de wet va i 18 Juli 1904 (Staatsblad No. 189), luiden de: „Zoo tang de Nederlandsche Bank gerechtigd is als „circulatiebank werkzaam te zijn, hebben hare biljet ten de hoedanigheid van wettig betaalmiddel." Bankbiljetten zijn dus wettig betaalmiddel. Wat wil dat zeggen? Dat geen schuldeischer betaling In klinkende munt kan eischen, dat schuldvorderingen mei bankbiljetten kunnen worden voldaan, dat bankbiljetten moeten worden aangenomen. Wettelijk neeft niemand het recht betaling in biljet ten der Nederlandsche Bank te weigeren. Met den meesten nadruk geven wij daarom in over weging, de dwaze bestorming op de Bank te staken en zijn bankbiljetten als gewoonlijk te houden en uit te geven. Men verlost den ambtenaren van een geheel noodelooze plaag en men bevordert, dat de toestand zoo normaal mogelijk blijft. Immers dit vergete men niet wanneer alle menschen het metaal geld gaan ojppotten, d.w.z. aan de circulatie gaan onttrekken dan kan men laat en ongelegenheid doen ontstaan, welke zijn te vermijden* wanneer ieder maar even zijn gezond verstand wil gebruiken. Mocht het redeloos opvragen van geld aanhouden en de bewegingsvrijheid der Bank dus verder worden beperkt, dan is net de vraag of het niet in het alge meen belang wenschelijk kan worden om door wette lijke maatregelen paal en perk te stellen aan de scha de die het publiek op deze wijze zichzelf toebrengt. Maakt men het de Bank door het opvragen van vele millioenen guldens contanten onmogelijk om handel en nijverheid voldoende bjj te Btaan, dan kan het niet anders of fabrieken, handelshuizen etc. welke dien tengevolge niet voldoende geholpen kunnen worden, het bedrijf zullen moeten stopzetten, wat onnoodig zou zijn indien de Nederlandsche Bank voldoende biljetten kan uitgeval om het zakenleven krachtig te blijven steunen. Te laat zou men zich dan hebben te verwijten door een redelooze paniek zelf de wortels van het zakenleven te hebben aangetast. Dat kan niemanda bedoeling zijn, ook niet van hen die thans de Bankdirectie op zulk een betreurenswaardige wijze in het vervullen van haar hooge roeping hinderen. Op een stormloop als thans plaats vindt iB natuur lijk geen enkele metaalvoorraad berekend. De Munt te Utrecht werkt echter thans dag en nacht om vol doende zilver voor de circulatie aan te munten en de beschikbaar komende bedragen worden met grooten spoed over de verschillende betaalkantoren hier en in de provincie verdeeld. Het is ons bekend dat er voor eenige millioenen gulden zilver hier te lande aanwe zig is, terwijl verdere bedragen in het buitenland worden aangekocht die aldaar zonder eenige moeite verkrijgbaar zijn. ALKMAARSCHE VEREENIGING VOOR DEN GELD EN EFFECTENHANDEL. Teneinde te voorkomen, dat er zonder noodzaak geld zou worden opgevraagd, waardoor op zichzelf reeds een crisis zou kunnen ontstaan, heeft de Neder landsche Bond voor den geld- en effectenhandel in overleg met de directie der Nederlandsche Bank en na hiervan kennis aan de regeering te hebben gege ven, aan zijn leden dringend verzocht uit betalingen alleen te doen plaats vinden, wanneer voor de aan vragers de geleien noodig zijn voor levensonderhoud, betaling van werkloonen of onafwijsbare verplich tingen (proestwissels). In het algemeen belang heeft het bestuur van de Alkmaarsche Vereeniging voor den Geld- en effectenhandel besloten aan dit verzoek te voldoen. Men begrijpe dus, dat deze maatregel enkel is ge nomen ter voorkoming van ernstige ongelegenheden, die zouden kunnen voortvloeien uit een algemeene vordering van deposito's. BEPERKTE DIENSTREGELING H. IJ. S. M. Uit de heden ingegane beperkte dienstregeling der H. IJ. S. M. blijkt, dat er treinen loopen van Alkmaar naar Amsterdam om 8.55 v.m. en 5.46 n.m. Om 1.59 n.m. loopt er een trein tot Uitgeest, evenzoo om 9.27 n.m. Van Amsterdam vertrekt om 12 uur n.m. een trein naar Alkmaar, verder om 8.05 n.m. Van Uitgeest naar Alkmaar om 9.09 v.m. en 4.26 nam. Van Alkmaar gaat een trein naar den Helder om 10.10 v.m., 1.24 n.m., 5.30 n.m. en 9.35 nam. Van den Helder naar Alkmaar om 7.38 v.m., 12.33 n.m., 4.28 n.m. en 7.53 nm.. Van Alkmaar naar Hoorn en Enkhuizen 9.50 v.m., 5.07 nun. Van Enkhuizen naar Alkmaar 12.11 n.m. en 7.46 nam. PROTESTVERtJADERINO TEGEN DEN OORLOG. De gistermiddag in de gevulde groote zaal der Harmonie gehouden protestvergadering werd geleid door den neer D. A. Klomp, die in zijn openings woord zei de vrede alleen van het volk en niet van de heerschende klasse te wachten is. Een koel hoofd in deze ernstige tijden noodzake lijk zei spr. Het feit, dal tot hoofdorgaan van de Duitsche So ciaal Democraten een beroep doet op den Duitschen Keizer, denzelfden Keizer, die gezegd heeft, dat het in de dagen van socialistische woelingen wel eens noodig kon zijn, dat de soldaten op hun vaders en moeders moesten schieten en ook den nog hem gehoor zaamheid verschuldigd waren dat noemde spre ker een sterk bewijs, dat in dezen tijd zelf de knap- sten hun hoofd verliezen. Een zelfde bewijs, in het klein noemde spr. het feit, dat*de burgemeester van Alkmaar Zaterdag meende naar de ingekwartierde soldaten In de Cadettenschool het muziekcorps te moeten sturen om hen wat op te vroolijken. Spr. verheugde zich er over, dat de sol daten in dezen fatalen tijd op waardige wijzen te ken nen hadden gegeven, dit wel allerminst te beweren, Applaus). Aan het verzoek om door opstaan van hun zetels den dood van Jaurès te herdenken werd onder in stemming door allen voldaan. Ds. Schermerhom hierna het woord verkrijgend noemde het een merkwaardig verschijnsel, dat thans duizenden inzien, dat de propaganda door de Anti Militaristen gevoerd, zoo goed is. De mensch kan langs verschillende wegen tot wijs heid komen. Men kan dit door denken en langs den weg van de bittere ervaring doen. Men zal thans aan den lijve het afschuwelijke van den oorlog gevoelen. Nu de moeders zien, dat hun kinderen worden opge roepen, nu stelt men de vraag: wat is toch de oorlog? Uitvoerig ging spreker de verschrikkingen van den oorlog na. Geen oorlog wordt gevoerd om hoogere beginse len onder de mensch en te verbreiden. De legers brengen de beschaving niet, dat doen de geestelijk" werkers Spr wees er dat wat r»u ge beuren gaat na 2Ü eeuwen i hristendom, nog moge lijk is, terwijl deze godsdienst lee^aardt: Hoe den naaste lief te hebben als u zelf. Spr. vroeg zich met het Kamerlid Kleerekoper af, waarom de Paus als stedehouder van Christus niet sprak: „Ik zeg u, dat het zonde is elkander te doo- den." Wanneer de Paus zijn menschen had opgeroe pen om niet naar den oorlog te gaan, dan zou dit een geweldige macht tegen den oorlog zijn geweest. Het is wel droevig, dat men het wezen van het Christen dom niet durft aanvaarden. Spr. wees op de motie van Vliegen in den Amster- damschen gemeenteraad en op het feit, dat een soort gelijke motie in de Staten van Friesland met de kleinst mogelijke meerderheid werd aangenomen, de Christe lijke leden Btemden tegen. Uitvoerig bteoogde spr., dat er een einde moet ko men aan het concurrentiestelsel waaronder wij leven. Zoolang men met de kapitalistische maatschappij ge noegen neemt, zoolang zal men de gevolgen daarvan moeten aanvaarden. Treurig noemde spr. het, dat in het buitenland duizenden van hun patriottische gevoe lens hebben doen blijken. De proletariërs in Rusland onder de ellendigste omstandigheden verkeerende, hebben zelfs nog om den oorlog geroepen. Voor de toekomst zal deze oorlog krachtig hebben bijgedragen voor het werk des vredes. „Zij, die ge- looven, haasten niet". Het geloof in de zegepraal der measchheid moet ons de kracht geven voor het heden. Zij die ernstig willen, hebben zich te scharen aan de zijde van hen, die het werk van broederlijkheid en gelijkberechtigdheid ter hand nemen, zij zullen dit doen als zij den drang van het moeten in zich gevoe len. Het betoog van ds. Schermerhom verwierf veel in stemming. Nadat op voorstel van den voorzitter een motie was aangenomen, ongeveer gelijk aan de elders aan- genomene, werd de vergadering gesloten. De gehouden collecte voor de anti-mflitaristlsche propaganda bracht 25.71 öp. Ondergeteekende belast met het verteenen van geneeskundige hulp aan het depöt bataljon van de Se Isfaaterle-brlgade alhier Is met het oog op de wellicht komende verschrikkingen van den oorlog meer dan ooit overtuigd, dat hier ter stede dringend behoefte bestaat een comité van het Roode-Kruls op te richten. Welke mannen en vrouwen hier ter stede helpen ml] bij deze taak? Dr. J. H. PAMEIJER. ALG. AFD. ZIEKENFONDS. Het Algemeen Afdeelings Ziekenfonds der Afd. Alkmaar en Omstreken van de Nederl. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst heeft besloten, met Ingang van heden 3 Aug. alle op dien datum ver zekerde gezinnen, wier kostwinners tot werkelijken militairen dienst zijn opgeroepen, gedurende den ganschen duur der mobilisatie, volledig vrij te stel len van hunne wekelijksche bijdragen. CADETTENSCHOOL. Tengevolge van de uitslag van het onlangs door cadetten der Cadettenschool afgelegd overgangsex amen naar de Koninklijke Militaire Academie komen voor eene plaatsing bij die inrichting op 30 Septem- a.s. in aanmerking bij: a. infanterie hier te lande: L. van Viersen, J. A. E. van der Horst, G. A. van Angelbeek, C. G. N. Bijl de Vroe, F. J. Duynstee, M. de Vries, B. W. Berenschot: b. cavalerie hier te lande: S. J. graaf van Limburg Stirum: c. artil lerie hier te lande: J. E. Vemer, Ch. Tersteege Dey- kerhoff: d. genie hier te lande: Ch. J. W. Lanen; e. infanterie in Nederlandsch-Indië: E. Hermann, C. H. Statius Muller, W. van Kuilenburg, W. L. A. Hojel, J. Th. D. Lincklaer Arriëns, C. van den Hoo- Ïenbrand: f. cavalerie in Nederlandsch-Indië: M. ips; g. artillerie in Nederlansch-lndië: A. Weeda G. Ch. D. de Boer: h. genie in Nederlansch-Indië: P A O HiiHpIpt ALKM. BAD- EN'ZWEMINRICHTING. Van 24 tot en met 31 Juli zijn aan bovengenoemde inrichting genomen: 121 baden door Heeren, 4 door Dames, 1 aan Weezen en 49 door onvennogen- den. Totaal 175 baden. Hoogste temperatuur van het water 68 gr. Laagste temperatuur 63 gr. VERBETERING. In het In ons vorig nummer opgenomen artikel van C. W. B. staat in het opschriftBoekenhoogen, leesBoekenoogenis in regel 35 uitgevallen het woordengelschen staat 3 regels verderme, lees: met. GEVESTIGDE PERSONEN. G. J. Duijneveld, stoker, n.h., Noorderkade 50, Westfalen. H. Duijneveld, zonder beroep, n.d., Noor derkade 50, Amsterdam. P. J. Logger, dekknecht Alk maar Packet, r.c., Bierkade 9, Amsterdam. T. Uileman, dienstbode, n.h., Veerstraat 1, Warmenhuizen. J. C. Gomes, winkeljuffrouw, r.c., Laat 148, Velsen. L. H. Schmitz, sigarenmakerskn., r.c., Sandersbuurt 21, Tiel. L. Hoekstra, scheepstimmermansknecht, n.h., Land- straat 44, Enkhuizen. G. J. Hofstee, zonder beroep, r.c., Fnidsen 88, Vlijmen. G. Klomp, bewaarder a. d. strafgevangenis, n.h., Zuider Houtlaan 19, Gronin gen. S. Hania, electricien, n.h., Zijdam 3, Amsterdam. S. J. A. Sliedregt, boekhouder, r.c., Dubbelebuurt 8, Vrijendam. J. W. A. Brouwer, zonder beroep, r.c., Nieuwpoortslaan 12, Deventer. J. van Dalen, zonder beroep, n.h., Fabrieksweg 16, Alphen. G. van Dalen, zonder beroep, n.h., Fabrieksweg 16, Aarlanderveen. N. de Groot, pakhuisknecht, r.c., Hofstraat 6, Zaan dijk. E. G. Hollen, winkeljuffrouw, r.c., Houttil, Lei den. C. Kobus, pakhuisknecht, n.h., Langestraat 67, Zaandam. G. van de Pol, dienstbode, n.h., Nieuwlan- dersingel 40, Amsterdam. F. C. Woerdeman, kappers bediende, n.h., Koorstraat 27, Londen. P. H. J. du Crocq, zonder beroep, n.h., Laat 120, Castricum. Groenewoudt, slagersknecht, d.g., Hofstraat 1, Apeldoorn. J. Boot, zaadhandelaar, rem., Langestraat 26, Berlijn. A. Kruiten, stuurman groote vaart, n.h., Metiusstraat 5, Batavia. VERTROKKEN PERSONEN. C. A. van Zwol, r.k., strafgevangenis, Schiedam. A. Bank, n.h., Zevenhuizen 10, Zaandam. P. Visser, n.h., 2e Kanaalstraat 4, Heiloo. N. Holland, luth., Pater nosterstraat 4, Heiloo. P. N. Baltus, r.k., Nieuwland.- singel 17, Hardenberg. IJ. Sipma, n.h., Diaconie, Lei den. T. Boonsma, n.h., Diaconie, Leiden. A. Beuge ling, n.h., Turfmarkt la, Haarlem. P. van Klaveren, n.h., LaLat 146, Amsterdam. A. Trap, geref., Verl. Landstraat, Beverwijk. B. van Broekhuizen, n.h., Sta tionstraat 25, Hilversum. M. A. Schepper, n.h., Frie- scheweg 2, Amsterdam. A. Swart, n.h., LaLngestraat 63, Purmerend. A. A. Kieft, r.k., Zevenhuizen I, Nij megen. A. M. Puttenaar, r.k., Luttik-Oudorp 10, Heemstede. T. Sloot, r.k., Bloemstraat 28, Egmond a. Zee.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2