de Nederlanden 1845 Piano-onderwijs, lil Telegrammen van heden. DeDuitschers en de Fransclien. In België. Dnitschland-Bnsland. De Oostenrijkers en de Bnssen. Nederland. yan zniyer Zeeuwsche tarwe, 10 cent per stuk. KTeemt proef! een dienstbode. f'1 II) inMw» mn -v-A den. ?w Koppw te mogea samenwerken. Aan de vereeniging tot bevordering van het vakon derwijs in West-Friesland werd op voorstel van B. en W., evenals vorige jaren, een subsidie van 10 ver leend. Hierna boden B. en W. de begrooting voor 1915 aan. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. er in geslaagd waren deze begrooting zoo in te richten, dat het percentage van de belasting het volgend jaar veel lager kan zijn. Tot leden van de commissie belast met het nazien van deze begrooting werden de heeren de Geus, Schaap en Schermerhom gekozen. Hierna ging de Raad in comité ter behandeling van reclames tegen den H. O. UIT ZUID- EN NOORDSCHERMER. In de gisteren gehouden raadsvergadering is tot wethouder herbenoemd de heer C. Bakker. UIT SCHERMERHORN. Dinsdag vergaderde onze Raad; afwezig waren de heeren Rolff en Moerbeek. De heer Schoen nam na het afleggen der vereischte eeden zitting. Na behandeling van verschillende ingekomen stuk ken werden op voorstel van de commissie van nazien goedgekeurd de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1913 met een saldo van 1034,24en die der gemeente met een saldo van 1214,65%. Hierna werd ingediend de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1915 in ontvangsten en uit gaven aangevende een bedrag van 2302,84%, waar in begrepen eene subsidie van de gemeente van 500, met een post van onvoorziene uitgaven van 310,34% en de begrooting van de gemeente voor 1915 met een bedrag van 11486,81 in ontvangsten en uitgaven en èen post van onvoorziene uitgaven van 61,88%. De heer C. Nierop werd met 4 stemmen, 1 blanco, herbenoemd als wethouder en nam de benoeming aan. Hierna werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. UIT AKERSLOOT. Dinsdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den oudsten wethouder, daar de voorzitter ongesteld is. Met 6 stemmen tegen 1 stem op den heer Meijne werd de heêr Groot herbenoemd als wethouder. Hij nam de benoeming aan. Besproken werd verder de verlichting. Met alge- meene stemmen werd besloten uit bezuinigingsover wegingen, de verlichting te beperken, n.l. van 1 Octo ber tot 15 Maart te laten branden en niet langer dan tot 9 uur 's avonds. De verlichting zal bij inschrijving worden aanbesteed. Het dorp, Schouw en Sluis zul len gezamenlijk en de Woude apart worden aanbe steed. Bij de rondvraag merkte de heer Groot op, dat de oprit aan het Schouw, waarin pas voorzien is, alweer wegzakt. De voorzitter zal den opzichter dit werk laten na zien en verbetering laten aanbrengen. De heer Dil zou gaarne zien dat er meer grind langs den weg van den Hooge Geest werd gestrooid, daar er zoo bijna niets op ligt. De voorzitter zei, dat het met dit droge weer toch geen nut heeft, en dat met eenigszins nat weer het werk ter hand zal worden ge nomen. Daarop werd de vergadering gesloten. UIT OUDE NIEDORP. De raad dezer gemeente vergaderde gistermorgen. Naar aanleiding der laatstgehouden vergadering (inzake sluis) hadden B. en W. met B. en W. van N. Niedorp vergaderd en zijn overeengekomen, na goed keuring van den raad, Ged. Staten te berichten, zoo de sluis te Verlaat vernieuwd of veranderd wordt, er dan ebdeuren te plaatsen en dit werk dan op den ge- schiktsten tijd voor de schippers uit te voeren. Hierop volgde benoeming wethouder. De heer J. Wit werd met algemeene stemmen (1 blanco) herbe noemd. Aan de orde werd gesteld onderzoek gemeente- begrooting dienst 1915. Na onderzoek werd deze goedgekeurd, sluitende in ontvangst en uitgaaf op 12525,68, met een onvoorziene uitgaaf groot 161,04%. Volgde na rondvraag sluiting. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging vergaderde ten lokale van den heer A. Kist, alhier. Het bestuur, aldus de voorzitter, heeft gedaan wat het meende in dezen emstigen tijd te moeten doen, waardoor alles nog goed gegaan is en geene onge rustheid te vreezen was. Medegedeeld werd dat het met de coöperatie te Anna Paulowna alles naar wensch gaat. Op een vraag hoe het staat met den graanmolen, werd geantwoord, dat deze weldra door een betere zal vervangen worden. Tot commissaris werd geko zen de heer van Wijk te Oudkarspel. Het reglement op het kraamvrouwen- en overlijdensfonds heeft eene wijziging moeten ondergaan, daar de maatstaf van uitkeering wel wat te wensdhen overliet. Zoo wordt nu bij bevalling gedurende 14 dagen vrij brood uitge keerd aan het daarvoor in aanmerking komend lid, tot een bedrag gelijk aan het 26ste deel der som, waar voor door bedoeld lid in het laatste jaar aan brood betrokken is. Bij overlijden wordt 10 uitgekeerd, wat echter vervalt als de betrokken leden minder dan 30 per jaar en per volwassen persoon hebben be trokken van bakkerij en kruidenierswinkel samen. Voor kinderen beneden 4 jaar wordt niets, van 4 tot 12 voor het halve bedrag en boven 12 jaar tot het vol le bedrag berekend. Het recht op uitkeering vervalt indien de betrokkene schulden heeft bij de coöperatie. Nu kwam aan de orde: bespreking maatregelen in verband met den oorlogstoestand. De meeningen hierover liepen nog al uiteen. Nadat de vergadering haar gedachten had geuit, besloot men met meerderheid van stemmen het be stuur vrijheid van handelen te geven in nog niet te voorziene omstandigheden. Bij het punt varia werd er door den voorzitter afkeuring over uitgesproken dat men de Coöperatie heeft gepasseerd bij de samen stelling van het Nationaal Steuncomité, een derde deel der bevolking is in de Coöperatie betrokken. Hij bracht hartelijken dank aan den heer J. du Burck, die gedurende zijne vacantie belangeloos daadwerkelijken steun heeft verleendook aan het personeel werd dank gebracht. Hierna sluiting. INGEZONDEN STUKKEN. OPROEP AAN DE BEWONERS VAN WEST-FRIESLAND. Wie onzer is op het oogenblik niet ten zeerste ont roerd door de ellende van Belgie's bevolking? Velen, mannen, vrouwen en kinderen zijn beroofd van huis en haard en van de noodzakelijkste levensbe hoeften. Het Belgische volk lijdt het zwaarst onder den oorlog. Geen der groote oorlogvoerende naties heeft nog dat ondervonden, wat de arme Belgen heb ben geleden. Dorpen en steden zijn verwoest. Men denke aan het schoone Visé en aan het aan kunst schatten zoo rijke Leuven. Duizende menschen hebben nu geen onderdak. Zij vertoeven in bosschen en heb ben letterlijk niets overgehouden, dan de kleeren aan het lichaam. Nu is het nog zomer, maar straks, als het weer guurder wordt, wat dan? Men denke toch eens even Jtn, Jut ia. a lelie zich toch eens een oogenblik voor dien geest,, wat wij zouden ge voelen, als ons zoo iets overkwam Als wij dat doen, dan kan er slechts een gedachte boven alle andere in ons hart opkomen, deze: Wij moeten helpen I Zeker, veel wordt al gedaan om den nood te leni gen. Het Roode Kruis werkt voortreffelijk, maar al leen voor gewonden. Voor de armen en beroofden van andere naties zorgen de verschillende regeeringen. Voor de dreigende of reeds bestaande armoede in eigen land zorgt onze krachtige regeering en het Ko ninklijke Nationaal Steuncomité. Maar wie zorgt voor de vele Belgische vluchtelingen die met drommen een toevlucht zoeken in ons land? Ons land, dat het eenige is, dat kan helpen, omdat het niet geteisterd is door den oorlog, waaronder bijna geheel Westelijk Europa zwaar lijdt. Zeker er wordt geholpen in toe vluchtsoorden en aan de grenzen. Maar die hulp is lang niet voldoende, en kon bovendien op betere wijze worden gebracht. Als wij, bewoners van West-Friesland, een land streek waar veel welvaart heerscht en waar de ellende van den oorlog en van de mobilisatie slechts heel ge ring in eigen beurs wordt gevoeld, nu eens de handen uit de mouw steken en hielpen. Want wij zijn bevoor recht. Wij hebben geen inkwartiering in de dorpen. Wij zien niet de oorlogsellende van nabij. De vluch telingen vluchten natuurlijk alleen naar onze Zuide lijke provinciën. Noord-Brabant en Limburg hebben tot nu toe het grootste deel van de ellende, die de oor log met zich sleept, ondervonden. Wij kennen niets van dat alles. En daarvoor hebben wij dankbaar te zijn. Maar die dankbaarheid moet zich dan ook maar uiten in daden. Wie wil nu medewerken, om in onze huizen vluchte lingen, vooral vrouwen en kinderen, op te nemen? Velen kunnen het, maar wie wil? Onze grensprovin ciën zullen daardoor in hooge mate van lasten worden bevrijd, vele vluchtelingen zullen herwinnen een tij delijk zonnig tehuis. En wij, die kunnen helpen, zul len weten dat wij ook gedaan hebben, wat wij konden. Voor deze hulp is organisatie noodig. Wie sympa thie heeft met dit plan, sture zijn kaarqe aan een van de beide ondergeteekenden 1 Men doe, zoo mogelijk, reeds nu mededeeling, hoeveel menschen men wil her bergen Men helpe ons ook met raadgevingen Zoo spoedig mogelijk kunnen wij gezamenlijk dan maatregelen treffen! Wij wisten niet één Commissie, die dit plan zou kunnen uitwerken. Daarom nemen wij het zelf ter hand, natuurlijk slechts voorloopig, en in de hoop, dat anderen ons plan willen steunen, en de last mee helpen dragen. Zendt spoedig uw bericht! Elk tijdverlies is te be treuren! Wie spoedig helpt, helpt dubbel! Abbekerk, 1 September 1914. R. VAN LEIJDEN, Arts. Da. F. C. M. BOENDERS. DE REGEERINGSZETEL VERPLAATST PARIJS, 3 Sept. In een proclamatie deelt de re- geering mede, dat ze haar zetel naar Bodeaux heeft verplaatst BERLIJN, 3 September. De Fransche Staats kassen en Staatsarchieven zijn reeds naar Bordeaux overgebracht in verband met de verlegging van den zetel der regeering daarheen. De Parijsche bevolking is zeer verontrust over de verwoesting van de omgeving der stad ten behoeve van de vrijmaking der forten. BERLIJN, 3 Sept. Parijs is van Frankrijk af gesloten en volkomen geïsoleerd. De verkoop van vreemde bladen is aldaar verboden, terwijl het leven stilstaat, aldus zegt de „Courrière d'Ita- lia", in een brief uit Parijs. Over Londen wordt hier vernomen, dat de Engelsche oorlogscorres pondenten, die reeds waren toegelaten, weder uit het Fransche leger moeten vertrekken. De Fransche welgezinde correspondent van het Kopenhaagsche dagblad „Politiken" spreekt van een voortdurenden koortsachtigen toestand te Pa rijs. De heer Clemeneeaux valt voortdurend minis ter Millerand scherp aan, daarbij verklarende dat deze laatste een nieuwe literatuur heeft gescha pen en alarmeerende woorden heeft gesproken, doch dat handelingen zijnerzijds ontbraken. De ontmoediging te Parijs is vergroot door de berichten van den oorlogscorrespondent der „Daily Telegraph", die heeft medegedeeld, dat de Duitsche velduniform in het veld nauwelijks te herkennen is, terwijl de kleurige Fransche uni form en de Engelsche khaki-unifor mzeer in het groene Fransche landschap afsteken. WORDT ER WEER GEVOCHTEN? AMSTERDAM, 3 September. Een correspon dent van Vas Diaz meldt, dat er weder te hoogte van Mechelen gevochten wordt. Het schieten van veldgeschut duurt reeds van 8 uur vanmor gen. PETROGRAD, 3 Sept. Een uitval van het gar nizoen van Koningsbergen is niet gelukt. De Russische cavalerie-divisies rukken in Oost- Pruisen voort, om de verbindingslijnen der Duit sche troepen te vernietigen. (Uit dit telegram blijkt dus, dat Koningsbergen zich ondanks de herhaalde berichten en bevesti gingen uit Russische bron, niet in Russische han den bevindt Red. Alkm. Crt.) PETROGRAD, 3 Sept. Aan het gevecht aan de Oostgrens van Galicië is deelgenomen door het 12de Oostenrijksche korps, 25 Augustus van de Roemeensche grens aangekomen. Het Oostenrijk sche leger was versterkt door vele landstormijaf- deelingen. De aanvallende beweging der Russi sche troepen wordt voortgezet SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. DOETICHEM, 3 September. Heden zijn te Stappen drie smokkelaars aangehouden, die ne gen paarden over de grenzen trachten te voeren De paarden werden in beslag genomen. Twee der personen waren uit Winterswijk, een derde uit Doetichem. EEN DA^JKBFTUIGim 's-ORAVENHAGE, 3 Sept H. M. de Koningin deed door den minister van buitenlandschc zaken aan pastoor Drees uit Mouland, die H. M. mede namens zijn in het kamp van Oldebroek vertoe vende landgenooten een telegram met innige dankbetuiging zond, voor deze gewaardeerde ge voelens dank betuigen. LAATSTE BERICHTEN. DE NIEUWE PAUS. ROME, 3 Sept. Gekozen is tot Paus Kardinaal Giacomo Delia Chiesa, aartsbisschop van Bologna. STAATSLOTERIJ, 's GRAVENHAGE, 3 Sept. Naar men ons mededeelt zal de trekking der 2e klasse der 406e loterij aanvangen op Maandag 14 September a.s. De verwisseling van de klassikale loten der tweede klasse moet plaats hebben voor of op den 11 en September. De trekking der volgende klassen zullen naar gewoonte met de gebruike lijke tusschenruimten worden gehouden. DE KNOEIERIJEN MET SPOORKAARTJES 's-GRAVENHAGE, 3 September. In de be kende zaak van knoeierijen met spoorkaartjes werden de controleurs van het Hollandsch Spoor, die zich de kaartjes toeeigende en de en de kaas handelaar die ze opkocht, ieder veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. DE HEER VAN NOUHUIJS. t 's-GRAVENHAGE, 3 Sept. Op de algemeene begraafplaats werd heden in tegenwoordigheid van verschillende mannen uit de letterkundige wereld, onder wie de heeren Marcellus Emants, Lapidoth, Simons, de Meester, ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer van Nou- huijs. Aan de groeve huldigde namens „Het Vader land" de hoofdredacteur, de heer van Balen, de kundigheden van den ontslapene, die op duidelij ke wijze de ingewikkeldste zaken klaar wist voor te stellen. Van Nouhuijs opvolger aan het Vaderland, dr. Walch, herdacht hem als criticus. Er waren vele kranzen. NALEVING VREEMDELINGENWET. 's-GRAVENHAGE, 3 Sept Met het oog op de naleving van de Vreemdelingenwet zijn de mili tairen van de kust- en grensbewakings-detache- menten tot onbezoldigd rijksveldwachter be noemd. Ingezonden Stukkon. M. de R. Beleefd verzoeken wij U bet volgende lijstje van aanwinsten gedurende JuniAugustus 1914, van de Openbare Leeszaal en Boekerij, alhier, op te nemen. Bij voorbaat dankend, Het Bestuur. Alkmaar, 31 Aug. 1914. J. D. 6. van Dokkum, Rembrandt. (Onze groote mannen. Serie I, No. 3). Leeszaaljaarboekje 1913. Nederlandsche Banketbakkers-Vereeniging. Jaar boekje 1914. J. A. N. Knuttel (pseud. K. T. Nieulant), Liefdes kronkelpaden. D. Alcock, De Czaar. Een verbaal uit den tijd van Napoleon. Internationaal verdrag voor de beveiliging van menschenlevens op zee. Clara Tscbudl, Marie Antoinette. Jeugd. Eerste jaren der revolutie. Marie Antoinette en de revolutie. Frederik van Eeden, Aan de vrije jeugd. Neerland's Ondergang kan en moet voorkomen worden. N. Beets. Dichtwerken 1830 1873. Deel I. C. Aswater Mason, De lelie van ons vorstenhuis. Ch. Bischoff, Amalie Dietrich (vertaald) door Cl. Bienfait. Hebt de vogels Hef, vertellingen voor de jeugd. G. Elliot, Adam Bede. Vertaald door Dutrie. G. B. Bolten, Alcoholisme en erfelijkheid. W. van Engelenberg, Geschiedenis van Broek in Waterland. J. W. Kips en A. J. Ort Jr., School en Sport. Het Engelsche voorbeeld. De Wonderen der techniek, 6 dln. Bernard ter Haar. Gedichten. S dln. J. J. L. ten Kate. Gedichten. 3 dln. G. Keiler. Novellen. 5 dln. N. Beets. Stichtelijke Uren. 4 dln. R. K. v. Bockeren. Jurriaantjes. T. H. Burnett. That Lass o'lowrle's. Polko. Het Vrouwenleven. B. Aldrich. Prudence Palfrey. Mrs, J. B. Webb. The Autobiography of a P.St. 5 Note. Panorama. Ié Jaargang. R. Heubner. Juliana Rockox. P. van Heynsbergen Jr. De omvang der wetge vende bevoegdheid der Waterschapsbesturen. A. van Dedem, Register van Charters en bescheiden. Oeachte Redactie: Bij de behandeling der begrooting van het G. E. B. bleek het gemis van een rekening over het afgeloopen tijdperk, afgesloten door een balans. Wanneer toch de Raadsleden hadden kunnen na gaan, dat de bewoner van een heerenhuis (dus geen zoogenaamde „kleine man") een klein verbruiker is, d. w. z. iemand die voor pl. m. 20 aan electriciteit betrekt, dan zouden zij ook dadelijk geweten hebben dat aan zoo'n cliënt niet wordt gewonnen en -dat meterhuur noodzakelijk is. Zoo'n afnemer betrekt pl. m. 100 eenheden. Het verschil tusschen in en verkoop is 4.3214. De aanleg en de meterkosten bedragen gemiddeld 55, reken daarvan 10% afschrijving of 5.50 en 4%% rente of 2.47%, in totaal (lus 7.97%. Voeg daarbij een matig onkosten-percentage en ik durf be weren, dat aan zoo'n afnemer pl. m. 5.— per jaar wordt verloren. Maar hiervoor betaalt die „kleine man" dan ook Dat is ook in Alkmaar niet gebruikelijk bij de le vering van licht! Zien wij slechts naar den gasverbruiker. De „kleine man" heeft zijn muntgasmeter, krflgt zijn aanleg,-zijn toestellen en zijn meter zonder be taling, waarvoor de Gemeente een extra-uitgaaf doet van pl. m. 15.—. Maar hiervoor betaald die „Kleine man" dan ook voor iedere M' 0.01 meer, dat is ongeveer 16% meer dan de andere verbruikers. Als de „Kleine man" wel iets voor mag hebben, laat dan de prijs van het muntgas op 0.06 per M' worden gesteld. Met dank voor de plaatsing. EEN ABONNé. E. T. BBAMTD-- VEEZEEEBmC BURGERLIJKE STAND. Geboren 1 Sept. Adrianus Johannes Wilhelmus Anthonlus, z. v. Johannes Hendrikus Wagenaar en Wil- helmina Gerdina Maria Post. 2 Sept. Marretje Henriëtte, d. v. Jacob Lind en Anna Elisabeth Pronk. Geertruida Elisabeth Mijntje, d. v. Bernardus Johannes Schut en Mijntje Minnee. 3 Sept. Henriëtte Francisca Josephina, d. v. Petrus Johannes Joseph Jonkeren Henriëtte Josephine de Vries. Afra Jacoba, d. v./ Arie Quant en Catharina Veldhuis. Getrouwd 3 Sept Gerrit Remmelt Fennado Visser en Maria Jonker. Overleden i 2 Sept. Eibertje Timmer, gehuwd metjohan Frede rik Dekker, 55 jaar, wonende te St. Pancras. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 3 September. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 4 Sept. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.1 te Groningen. De laagste stand van >den barometer 759.4 te Hapa- randa. VERWACHTING. Zwakke veranderlijke wind, licht tot hatfbewolkt, waarschijnlijk nog droog weer, zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Sept. 620 zak aardappelen. Gew. muizen f 1, a 1.05, Julia f 0,95 a 1,Schoolmeesters f 1.15 a 1.30, Gladblaadjes f 0.a 0.Blauwe f 1. a 1.20. Graafjes f 0,— a 0,Eigenheimers f 0.60 a 0.90. 240 baal zilvemep f 2.50 a 8 25. 830 baal uien f 1.10 a 1.85. 700 Kg, slaboonen per 50 Kg. f 2.60 a 8.40. Aangevoerd 2745 Kilogr. augurken. Grof f 0,20 a 0,80, basterd f 0,90 a 1,70, fijn f 2,50 a 4,60, stek f 0, a 0,—, bommen f 0,a 0, 2 Sept. 29000 Bloemkool le soort f 8,a 6.50, 2e soort t 0.60 a 1.30, 35300 roode kool f 0.90 a 2.30, 14000 gele f 2.90 a 5.20, 6500 witte f 8.50 a 5.—, 11600 bos wortelen f 1.50 a 2.20. Afslagvoreeniging BEEMSTER, PÜRMERND en OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd verhandeld 15 K.G. 986 zak Slaboonen f 0,74 a 0.90 per 15 K.G. 27500 Snfjboonen f 0.60 a 0.80 per 1000. Peren f 1,16 a 1,90, appelen f 1,25 a 1,70. 15075 K.G. augurken, fijn fijn f 7.50 a f 10.90, fijn f0.85 a 0.95 basterd f 0.302a 0.38, grof f 0.18 a 0.22 bommen t .01 a 02. BO VENKARSPEL(Station) 2 Sept. Groote muizen f 0.— a 0.idem ,kleine) f 0.a 0.—, blauwe fl.a 0.Bloemkool (fijne)f 4.a 7,50. 2e soort f 1.50 a 2.60, 3e soort f 0.90 a 1.20. Roode f 1.50 a 2.75, Witte f 8.50 a 5.—. Gele kool f 5,a 0.Uien f 0,85 a 0,90. Slaboonen f 0,60 a 0,80. NOORDSCHARWOUDE. 2 Sept. Afslagmarkt „Nieuw Leven." Aanv.zak aardappelen. Groote muizen f 0.96 a 1.drielingen f 0.40 a 0.50, kleine f 0.a 0.Sehotsche muizen f 0. a 0.per 35 K.G., Zilveruien f 2.60 a 3.50, drie lingen f 0.50 a 0.70. p 50 K.G. Groote 10 a 20 ct. Gele nep f 3.— a 3.50, drielingen 1.20 a 1.50, grove uien f 1.10 a 1.50. HOORN, 3 Sept. Kleine kaas f 26.50, commissio f 25,middelbare f fabriekskaas f 27.—, aangevoerd 166 stapels, wegende 83804 K.G. Han del vlug. SCIIAGEN 3 Sept. Aangevoerd 10 paarden f 80, a f 160,0 ossen f a, 22 stieren f 100,a 270,15 magere geldekoeien f 170 a 210, 125 vette id. f 200 a 337,50 35 kaltkoeien f 200 a 270, n vaarzen f a a —.0, pinken f a graskalveren f a a 25 nuoht. id. flO a 20, 90 magere sohapen f20.a 26 730 vette id. t 26,— a 32,overhouders f a 240 lammeren t 12 a 18.0 bokken en gei ten 0 a 0, 0 magere varkens t a 100 vette f 0.38 a 48 et. per kilo, 90 biggen f 4,a 10, 60 Konijnen f 0.20 a 0.75, 76 kippen f 0.20 a 0.60, 0 Duiven f 0.a 0.0 ganzen t 0.a 0.500 K G. boter f 1.15 a 1.35, 50 K.G. kaas f 0.40 a 0.50, 3800 kipeieren t 4.50 a 6.50 0 eend. dito f 0 kievitseieren f 0, ADVERTENTTëN. Geboren: MARRETJE HMBIÉTTE, dochter van J. LIND Az. A. E. LIND—Pronk. Alkmaar, 2 September 1914. Geboren: IIEAUIËTTE FRASTSISCA JOSEI'IUAE, dochter van P. JONKER. H. JONKER—de Vries. Alkmaar, 3 September 1914. Beschaafde jonge dame, grondig bekend met heeft nog enkele uren disponibel, tegen kleine ver goeding. Letter V 341, bureau van dit blad. Mevrouw ELFRING, Larigestraat 102, vraagt half September Aanmelding 's avonds tusschen 6 en 8 uur. 'fl Dtrocto HKNNT f OJOOOOOOOO i cuxxLOoaoo ÏALK's lOBtbrosd

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3