Alkmaar, Mient Vraag en Aanbod. Een Str andidylle. R. KEUTER Az. MIENT C17, tegenover de Langestraat, ALKMAAR. - Telefoon 526. Speciaal adres voor de nieuwste modellen Dames- en Kinderoor setten, MAATZAAK voor HEERENKLEEDING In gedachten nadenkend over het behandelde in de vergadering, kwam hij zijn kamer binnen en schrok; want in een gemakkelijken stoel de meubelmakers noemen het model Rothschild zat, naast de schrijf tafel, aan den kant der boekenkasten, dood op z'n een tje een man in zaligen dut. Zijn bleek gelaat met morsigen baard rustte zijwaarts op het groen fluweel: zijn vuile pet was wat opgewipt, zoodat zijn kaal hoofd zichtbaar was. Om zijn hals kleefde een vale morsige lap als das, zijn gore hemd nauwelijks verber gend; hij droeg een verweerd fluweelen vest, groenig met groote ruiten; een gerafelde overjas met uitge scheurde zakken, rood van versletenheid, hing om zijn bovenlijf; zijn met 'n touw opgesjorde; afgetrapte broek flodderde om zijn beenen, een gat in de eene knie zijn bloote voeten staken in plompe schoenen, meer dan af. Een oogenblik stond Hartman verbluft, bleef even naar hem kijken: de man sliep rustig door. Toen trad hij op hem toe, schudde hem wakker en vroeg wat hi] verlangde? hoe hij daar kwam? De man opende de oogen traag, draaide wat met 't hoofd staarde een moment wezenloos in 't rond, stond toen op, keek Hartman aan, boog hoffelijk en stak hem de hand toe. Hartman aarzelde, want de hand was vies, maar toch nam hij ze aan. ,,'t Spijt me dat we elkaar zoo weerzien zei de vagebond, „maar toch ben ik blij jou weer eens te ont moeten en dat het je goed gaat, doet me plezier." Zijn stem klonk schor en rauw, maar de man sprak overigens beschaafd en in zijn houding herkende men nog de goede manieren uit betere dagen. Hartman echter herkende hem niet. „Ik kan me niet herinneren dat ik u ooit gezien of gehoord heb," zei hij, „ik denk dat u zich vergist. Hoe komt u eigenlijk hier?" „Ik zag licht", was 't antwoord, „en ik probeerde of de deur open was, ziet u, ik schel nooit aan, dan wijzen de meiden je af, en dat krenkt. Ze denken dat je komt schooien ik bedel nooit; ik zwerf, zonder thuis, zonder geld, ik ben een vagebond; geen schooier, versta me goed. Ik was dood-moe, geen geld geen onderdak, honger, en de grond is zoo nat. Een diender zei me, dat je hier woonde cn bij mijn oude vrienden loop ik 's avonds wel eens binnen, ach God, ik was zoo moe." „Ga even zitten," zei Hartman, „en wees zoo goed me even te zeggen wie je bent De vagebond haalde uit zijn vestzak een smerig vi sitekaartje: Mr. A. C. van den Heuvel. „Zie je," zei hij, „dat is het noodlot: bij een geluk komt altijd een grooter ongeluk. Je weet hoe vlug ik was op 't gymnasiumik was de knapste, is t waar of niet Maar 'k was lui. Als student was ik een kraan, er ken het eerlijk, maar voerde niets uit 't grootste on geluk was, dat ik toch slaagde. Dat is de vloek van 't genie.Mag ik een sigaar opsteken? Ik ben zoo wee. Dank je welNou, en toen.Vader stierf en ik was rijk, maar met geld. omgaan kon ik niet.en kan ik nog nietDat is het fatum, argumentum ex concessis!Ik werd verliefd en amare et separe vix deo conceditur is 't waar of niet?.Ze was mooi, goddelijk mooi, ze was lief, engelachtig, ze hield van me ziet u, dat was 't geluk, maar de vader was er tegen, vertrouwde me niet en zij luisterde naar hem dat was 't fatum weer, argumentum ex concessis. Ik ben uit baloorigheid aan den drank geraakt, maar ik vond troost in mijn roepingik voelde dat de heele rommel niet deugtDe heele maatschap pij is verkeerd ingericht, man, er deugt niets van, letterlijk niets, en Socrates herleefde in mij, ik ben zijn jongste en misschien zijn laatste incarnatie: ik zeg de menschen de waarheid in het gezicht, onverschillig wie ik ontmoet, lui van de straat en koningen, en je weet 't, Socrates moest den giftbeker drinken, Christus moest gekruisigd en mij zal geschieden wat ik anderen aandoe, aandoen moet.ab alio expectes, alteri quod feceris Hartman luisterde met klimmende verbazing; hij kon werkelijk den man niet thuisbrengen, hij herinner de zich niet ooit zijn naam te hebben gehoord. „Meneer van den Heuvel", zei hij, „u moet zich toch stellig vergissen, wij kennen elkander niet; u ver gist zich zeker in mijn naam", en hij noemde dien. „O", zei de vagebond, „heet u zóója, errare humanum est.is waar of niet? Intusschen, dat doet me plezier.Ik dacht dat je Van Vossen heet- te; 't doet me plezier dat 't niet zoo is, want Van vos sen is altijd een fluim geweest, een kerel om op te spu gen. Met looden schoenen ben ik hier binnen geko men, ik vermijd den kerel liever maar ik was dood moe, ziet u, dat is de verontschuldiging Ik moet natuurlijk zwerven, dat spreekt, divimteit gaet om haer broot, dat siet men alle daghen, en Piet van Vossen woont in een groot huis, dat hoort zoo Het doet me plezier, meneerHoe heet u ook weer Hartman, precies; nou 't doet me plezier, dat u Van Vossen niet is.maar dit moet ik u toch zeggenal die weelde om u heen betaamt niet.Het betaamt niet.die boeken zijn gestolen, neem me niet kwalijk, die mooie stoelen.die tafel.dat kleed.dat marmeren borstbeeld.'t is alles gestolen.La propriété c'est le vol.Hora quota est? Hartman wees hem op de pendule op den schoor steenmantel. „Media noche," zei de vagebond, „oftewel middernacht.De pendule is mooi, maar gestolen. De rijken moeten 't wetenze leven van onzen arbeid, wij doen 't werk, aan bezit kleven het bloed en de tra nen van ons arbeiders.Is er ook een hotel in de buurt?" „Dat is te zeggen",, zei Hartman, „ja, er is een hotel, maar dat is nogal duur; er is hier dichtbij een volkslogementje, zoo voor den gaanden en komenden man. „Zoo'n vlooienverblijf?... Zoo'n „Luis aan den Ketting, meent u?Pardon, daar logeer ik nooit. Ik voel me als beschaafd man onder al die proletariërs niet op mijn gemak.virtus est vitium fugere, zei Horatius, is 't niet.Ik hou 't met Hora- tius.Is dat hotel zoo duur?" „Ik denk met ontbijt 2", zei Hartman, „zou ik u misschien een dienst kunnen bewijzen met ze u voor te schieten?" „Meneer", zei de vagebond, en hij richtte zich op, „u is een welopgevoed man.u steekt ver boven Piet van Vossen uitik dank u evenwel beleefd, ik neem nooit onverdiend geld aandat komt mijn eer te na. Maar als u mij dat sommetje zoudt willen beta- als honorarium voor hetgeen ik u geleerd heb, dan met heel veel plezier." Hartman nam een rijksdaalder uit zijn beurs en reikte dien aan den vagebond toe. „Met genoegen", zei hij. „Tot uw dienst", antwoordde van den Heuvel en stak het geldstuk in zijd vestzak. „Zou ik u mijn kaar tje terug mogen verzoeken?" vroeg hij dan. „Er gaan dagen om dat ik minder verdien. De menschen zijn nu eenmaal niet scheutig in het betalen van ver diend loon. Ze koopen pendules en boeken en vloer- kleeden en marmeren borstbeelden... en ons arbeiders laten ze zwoegen en zwerven. There is something rotten in onze maatschappij, waarde heer.Quod dixi, dixiIk ga u verlaten en zet mijn arbeid ver der voort, tot ik er bij neerval, periculosae plenum opus alede, zegt Horatius, en ik houd het met Hora tius." Hij gaf Hartman de hand. „Tot genoegen", zei deze. „Misschien zien we elkaar op aarde nooit weer, zei de vagebond plechtig „maar ik geloof aan de eeuwige gerechtigheid.Goeien nacht." „Wel terusten." „Ziet udat Is het fatum: hier in uw huis genoot ik een uur van warm levensgenot, dat is heer lijk maar nu komt het ongeluk: ik moet den kou den nacht weer in en altijd voort.altijd voort...." „Het hotel is rechts", zei Hartman, ,.u loopt recht doo rtot aan de brug, daarover en dan links om; het volkslogement is links, rechtuit en dan rechtsom, den eersten zijweg." „Dank u duizendmaal", zei de vagebond. „Misschien heb ik uw kleed wat vuil gemaakt, bied de de dienstbode daarvoor mijn verontschuldigingen aan. O curas honinumO quantum est in rebus inane De man ging het hek uit; Hartman sloot de deur. Maar hij wilde toch zien, welken kant hij insloeg, rechts of links, en loerde door de gordijnen. Mr. A. C. van den Heuvel ging links. Den volgenden mor gen ging Hartman op informatie uit: de zwerver was niet in het volkslogement geweest. Voortaan werd des avonds de deur altijd gesloten. Zij ging aan hem voorbij, zij, de verlokkendste aller vrouwen uit de Groote Kurhaus-zaal, en achter haar bleef hangen een bedwelming van emoties voor hem, Paul Vidal; lang bleef hij haar na-turen.... Wanneer, waar had hij haar ooit nog eens gezien, deze vrouw, vol charme, waarvan het beeld hem vast hield? Haar naam, waarnaar hij met schuchtere stem had gevraagd, zeide hem niets: madame Clairmont was geen klank voor hem, temeer, daar zij den naam van haar echtgenoot droeg. Geërgerd peinsde hij na, al zijn herinneringsvermogen aanwendend, om klaar te worden over het verleden. Hij wist, dat hij haar ooit had bekend 1 Hij wist het zeker; hij meende iets te ontdekken, maar het lichtje van herinnering, dat even scheen op te flikkeren, doofde weer uit in den dichten nevel van niet-weten. Waar... waaneer?... Paul zat in een stil hoekje verborgen en volgde al les, wat er om hem heen gebeurde, zocht steeds haar! „Halo! wat voer jij daar uit, zoo donker verbor gen?" hoorde hij een kennis zeggen. „En waar staar je heen, wat zoek je met dien verbijsterenden BOEKAANKONDIGING. BOEKAANKONDIGING. In het September-nummer van „De Natuur", popu lair geïllustreerd maandblad gewijd aan de natuur kundige wetenschappen en haai" toepassingen, schrijft luit.-kol. A. B. F. Feickens te Assen „een en ander over klein-kaliber-handvuurwapens en hunne ontwik kelingsgeschiedenis", de reserve-kapitein der genie J. H. E. Rückert te Wormerveer over de beteekenis der inundatiën bij Neer land's verdediging. Tot zoover staat dus het als steeds ook nu weer goed verzorgde maandblad in het teeken der tijdsomstandigheden. Het bevat verder o. m. een artikel van den heer L. Dors man Cz. over Cyclopen, terwijl de heer F. E. Alsberg belangwekkende herinneringen aan Amerika b cc, neergeschreven, welke in het volgend nummer wor den voortgezet. TE KOOP GEVRAAGD een Godin KACHELTJE Franco brieven bureau dezer courant. Een net MEISJE, 15 j., z.z.g. geplaatst in ALKM. of HE1LOO, voor lichte huiselijke bezigheden of als KINDERMEISJE in klein gezin, P.G. Br. fr. lett. P 345, bur. van dit blad. COSTUMES. Bij genoemd vak kunnen LEER LINGEN geplaatst worden en eenigszins gevorderd LEERLING bij Mej. W. WILS, Veerstraat. NEEMT PROEF. Puik puik beste Zeeuwsche Bonte en Zeeuwsche Blauwe Aardappelen, f 1,75 per half mud. Puik beste Duinaardappelen f 2.— en f 2.25 per half mud. Beleefd aanbevelend, G. W. v. d. POL, Schoutenstraat. gestrekte vijver was glad als een spiegel. Dat bevro ren water had een geheimzinnige aantrekkingskracht: wie zou er de maagdelijke oppervlakte van aanraken Wolfram kwam met zijn kalme houding van meerder heid naar de groep toe, die de Koningin begeledeidde. Een oogenblik hield de schoonheid van de hertogin van Saventino hem staande, en dacht men, dat zij de uitverkorene zou zijn; maar hij ging verder, ïeed om de groep hofdames heen, die allen verbleektenzijn vroolijkheid en lenigheid en levendige invallen gaven hem iets jeugdigs; genietend van de verbazing van het hof kwam hij ongedwongen op mevrouw de Bnouvu- le af, bukte zijn hooge gestalte naar haar over en fluisterde haar een paar woorden in het oor. De oude gouvernante protesteerde en haar gezicht, te groot ei genlijk voor haar kleine figuur, kwam in heftige be weging onder haar kanten hoed. Zij lachte en was verontwaardigd tegelijk. Maar bijna met geweld sloeg Wolfram den arm om haar heen en troonde haar mee. Hij gaf een wenk, dat haar schaatsen aan gebonden moesten worden. Even later vlogen de beide gestalten over de gladde vlakte; de Vorst, geheel wit in zijn poëtische uniform van een krijgsman uit het noorden, boog zich om de bevende oude dame, geheel in het zwart, te ondersteu- n6Rondom den vijver lieten de majestueuze denneboo- me nhun schitterend wit sneeuwgewaadd tot op den grond afhangen. Verderop, waar het kreupelhout met ijzel bedekt was, was het bosch lichter, doorschijnen der; in de verte ging alles over in een gnjsacutigen nevel, waar alleen de coniferen duidelijk op afstaken. Toen begon de muziek van bet garderegiment, - een kapel, die in alle groote steden van Europa be roemd was de eerste sleepende maten te spelen van het mooie Lithauische volkslied. Het was een soort gezang, de zacht wiegende me lodie, omspeeld door modulaties van de koperen blaasinstrumenten. De zachte accoorden gleden langs het gladde ijs, verspreidden zich tusschen de berijpte takken, werden gedempt door het dikke sneeuwkleed. En steeds verder, bijna onzichtbaar nu, verdween de slanke gestalte van den koning, de oude zwakke vrouw met zich mee vr> rend, die hem als kind ge wiegd had. Men voe dat zij verdiept waren in herinneringen van vroeger, zich het verleden weer voor den geest riepen, en elkaar glimlachend aanza gen. Door deze groote eer haar bewezen, had de ko ning haar willen danken voor haar veertig jaren van bewonderenswaardige toewijding. De hofdames, de prinsen, hovelingen en soldaten op den oever ver- bergden wijselijk hun gevoelens. Men prees den ko ning matig. Clara zweeg. Bij den klank van die droomerige muziek werd haar gemoed bestormd door tegenstrijdige gevoelens. Zij was in een wanhopigen tweestrijd. De vriendelijke daad van den koning had haar in 't diepst van haar ziel getroffen. Zij vroeg zich af, of de man, die een daad kon doen, die getuig de van zooveel goedheid, verdiende gehaat te wor den? Zij voelde zich opgenomen in den warrelwind van deze nieuwe wereld, van deze vijandige wereld, waartoe zij nooit zou kunnen behooren, en die haar toch verzwolg, in zich opnam, zooals de rivier dt beek in zich opneemt. blik, vriend?' Geheel vervuld van eigen gedachten, antwoordde hij. „Kun jij mij ook zeggen, wie die prachtvrouw is, daarginds?" „O, dieWel, dat is mevrouw Clairmont." „Ja, ja, haar naam heb ik reeds meer hooren noe men.... die zegt mij niets, niets maar van waar komt zij, wat doet ze, wat voor vrouw is het?" „Zij woont in de Rue St. 'Honoré, in Parijs, zij schijnt het tijd te vinden om naar bed te gaan.... Kijk zij stapt op hoar man toe, dien dikken rossigen kerel.... Paul's voorhoofd rimpelde zich; toen zeide hij: „Dus niemand kan mij iets naders over haar ver tellen?... Weetje, ik verbeeld mij maar vast, dat ik deze mevrouw Clairmont nog eens ooit heb ontmoet, ik weet alleen maar niet wéér...." „Wacht eens even," viel zijn vriend hem in de rede, „misschien kan ik je helpen; voordat zij getrouwd was, heette zij Eva Maugé meer weet ik heusch niet maar evenals jij, bewonder ik haar ook mach tig..." „Eva Maugé," mompelde Paul. „Juist... nu weet ik het lieve hemel, wat lijkt dat lang geleden... ik dank je, ik ben nu tevreden goeie nacht 1" En hij ijlde naar de deur, tusschen de paren door, naar buiten. Zijn vriend stond hem na te kijken, hoofdschud dend. Hij wist, dat zijn vriend de vijf-en-dertig juist gepasseerd was, en hij voorzag nog dwaze dingen van hem. Thuis gekomen, trok Paul haastig zijn commode laden open en doorzocht ze ijverig. Eva Maugé, lieve hemel! Aan het strand, in Trou- ville, in zee, een tiental jaren geleden!... zij zal toen een meisje van vijtien geweest zijn I En hoe bekoor lijk was ze toen reeds Hij vond velerlei kleine aanteekenboekjes, kleine soort dagboeikjes. 't Is toch maar een eenige manier om herinneringen vast te leggen, als je even kleine, korte notities maakt, mompelde hij. „Maar waar is nu juist het kleine boekje over dien zomer? ik zal er de leukste détails in terug kunnen vinden over die drommelsche kleme snoes, die Eva Maugé!.... En den eersten keer als ik nu met mevrouw Clairmont in kennis wordt gebracht, zal ik haar alles opdisschen, warm van den schotel! haha! een heele ris souvenirs schud ik zóó uit mijn mouw. Zij zal paf staan, Ja, ja, schoone vrouw, toen reeds had ik u lief, zal ik haar zeggen!... En hij sloeg reeds vergeelde blaadjes van zijn dag boekje Trouville op 16 Aug. Alweer Eva Maugé I Bij het krabben- visscherijtje, waren zij met haar zessen. De vijf ande ren hadden bloote beenen, Eva daarentegen droeg bij haar kortrokkig badkostuum zwarte kousen... 25 Aug. O, hoe dwaas, au heb ik heusch al van haar vannacht gedroomd.... 3 Sept. Zij heeft een raken oorveeg aan een an deren aap van een jongen gegeven, die haar onver wachts achter in den nek had gekust.... O, verrukke lijk was zij in haar verontwaardiging!... de oogen, die zij opzette 1 de kleine handjes, die zij op elkaar klem- de! Als ik zeventien jaar oud was, werd ik smoor.... Maar och helaas, ik ben al zooveel ouder 1 Paul klapte het boekje toe. •Dat is wel voldoende, meende hij. Met wat ik nu zeggen kan over de zwarte kousen en den oorveeg, heb ik nu vooreerst voldoende stof, om er haar herin- nering mee wakker te maken, om haar het bewijs te geven hoe ik oudere man reeds toen door haar kinderlijke bekoring geboeid was. Acht dagen hierna was ook Paul, die haar bewe gingen gevolgd had, op een soirée, in de buurt van mevrouw Clairmont. Hij liet zich aan haar voorstel len, groette haar vol devotie. Zij nam hem even aan dachtig op, toen zei zij, na een korte poos van zwij gen, en met een fijn lachje: „Meneer Vidal, o, pardon ik geloof 'k meen, wij hebben elkander nog eens ooit ontmoet? Maar dat is lang geleden.was het niet in Trou- ville?" Hij kwispelde bijna van innerlijke pret: Zij herin nerde zich dus zij dus ook!... Was dat niet heel merkwaardig? Maar hij was dan ook ter tijd één der fijnste heertjes aan het strand!" een echte dan dy, tip-top, die den moed had een der eersten te zijn de korte broek te dragen! Was hij het niet geweest, die het schelgele vest dorst te introduceeren.Dus zij herinnerde zich ook Direct deed hij nu vertrouwelijk met haar en begon de reeks der herinneringen te openen. Zij hoorde hem aan, nieuwsgierig, met een boos aardig tintelend lichtje in de oogen. Nadat hij „de zwarte kousen" en den ..oorveeg" met eenige zoetelijke melanchonie in den blik, had opgedischt, maakte zij hem een compliment over zijn buitengewoon, sterk ge heugen, vooral waar het herinneringen betrof aan een kind van vijftien jaren. „De zwarte kousenja, ja, dit is zoo Een ondeugendheidje was dat van mij, of misschien ook wel is het een toevalligheid geweest De oorveeg, ook juisten degene, dien ik hem heb toegediend, werd mijn echtgenootHet moest dus zoo zijn, zooals u ziet. Paul's gezichtsuitdrukking versomberde eenigerma- te. Zij vervolgde: „Maar biecht u nu eens op, bekent u mij eens eerlijk, doet u? Om zoo juist al die kleinigheden te weten, heeft een of ander dagboek u stellig een handje ge holpen? Zegt u het mij maar eerlijk, dan beken ik ook aan u, dat ik er in dien tijd ook een heb gehouden. En ik meen mij te herinneren, dat ook uw naam in die tijden geboekt is geworden." Hij vertelde nu openlijk van het zijne en werd daarna weer recht vroolijk. Gedurende de heele soirée bleef hij in haar buurt, overlaadde haar met beleefd heden en galante toespelingen. Tegen twee uur 's morgens had hij zelfs zooveel durf, om haar toe te fluisteren, dat hij haar innig lief had.dat hij haar altijd door had bemind!.... Zij liet hem rustig uitspreken Bij de laatste woor den echter, onderbrak zij zijn bekentenis met te zeg- gen „Meneer Vidal, wacht tot morgen, wanneer u mijn antwoord hebt ontvangen." Toen nam zij afscheid, hem achterlatend in een soort delirium van geluk, door de overtuiging, die hij had. dat ook zij hem bemindemisschien ook wel al deze jaren lang. Den volgenden dag ontving hij inderdaad een brief. Hij opende hem met bevende vingers. Hij bevatte twee vergeelde bladzijden papien gescheurd uit eeri dagboek, waarop ongelijkmatig kinderkrabbel-schrift. Hij las: 13 Aug. Vandaag maakte ik kennis met een on mogelijk verwaanden dandy, die een korte broek droegals men 'zulke magere kuiten heeft, moest men ze liever bedekt houden. Hij heet Paul Vidal tai de menschen lachen hem royaal uit, als hij voorbij is gegaan. 16 Augustus. De fat zwemt als een logge hond, hij heeft vanmorgen lekker veel water binnengekre gen.... De badman heeft hem bij een poot eruit ge- vischt, hij zag zoo groen als een kikvorsch. 25 Aug. Hij kijkt voortdurend naar memet groote, uitdagende oogen ik vind het een onmogelijk mannetje, met zijn kakel bont kanariegeel vest 3 September. Hij fixeert mij steeds meer en meer. Mama vindt hem een antipathie en papa sprak over hem als over Paul, de aap. En aan het einde der twee vergeelde blaadjes ston den nog-twee regels, versch neergeschreven, die luid den: „Dit zijn de herinneringen, die mij zijn gebleven, en de ontvangen indruk van gisteren heeft ze niet kun nen veranderen!..." BURGERLIJKE STAND. SCHERMERHORN. September. Geboren Guurtje d. v. Adriaan Schoen en Jantje Kwak wonende te Alkmaar. Overleden Adriaantje Margje Neeltje Nat zijl oud 7 jaar, d. v. Teunis Jan Natzijl en Cornelia van Vianen. LIMMEN. September. Geboren Johannes Petrus, z. v. G. Nijman en P. Gerritse. Adrianus. z. v. J. Admiraal en A. Duijn. Margaretha, d.v. A. Dekker en A. O. Barendsen. Jacobus, z. v. J. Kraakman en M. Krom. Corne lia Maria, d. v. A. Verver en C. Terluin. Overleden: Trijntje Borst, oud 65 jarett, echt- genoote van Meindert Wokke. OBDAM. September. Geboren Maria Geertruida, d. van Johannes Nicolaas Buis en Dieuwertje van Diepen. Cathari- na Anna, d. van Hendrikus Feld en Immetje Poland. Overleden: Maartje Schenk, echtgen. van Meiert Grootes, 48 jaar. Johannes Feld, echtgen. van Aagje Pater, 6Q jaar. ZUID-SCHARWOUDE. September. Ondertrouwd Anthonie Mooij en Anna Met selaar. Comelis Kostelijk en Johanna Korff. Frederik Moeijes en Dirkje Boontjes. Getrouwd: Anthonie Mooij en Anna Metselaar. Geboren Jan, z. van Joost Leijen en Maria Douw. Franciscus Jacobus, z. van Arie Schrijver en Marijtje Pot. Dirk, z. van Johannes Welner en Stijntje Mater. Overleden Aagje Dekker, weduwe van Jan Snijders, 84 jaar. Veronica Catharina Schroder, 10 maanden, wonende te Alkmaar. ADVERTENTIëN. V ERDRONKENOORD - - - - 113-115. - - - - 1.1M ojj Advertentiën van 1—5 regels 25 Cts. J. B. L. SLM'ON, Steenhouwer, Koningsweg 46. MAKMERSLIJP tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMEKPOLITOER. voor Schoorsteenman tels, Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. STEENHOUWERIJ A. KAT.LA RISEE. N1EUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. TE KOOP: Meubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stijlen, Kamermeubelen, ook eolied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. O* NIEROP ALKMAAR. FNIDSEN 113. LANGESTRAAT 58. (Wordt vervoljfd.) OMPIETE MEUBELEEBIMG A PIJTEIf, GOBDUNEIf FJfZ. Combinatie VAN DUREN's Corsetten-Magazijn. merk LILIAN en C. P. a LA SIRèNE, Paris. Vraagt TEUFELS Specialiteiten. Buikbanden, Rechthouders, Orthopaedische Corsetten, Bustehouders en Damesverband, Rokbeschermers en Sousbras. REPARATIE-INRICHTING. Herts

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 6