Van hat westelijk oorlogsterreln. Van het oostelijk oorlogsterreln. FEUILLETON. Koning zrfjn VARIA. Telegrammen van heden. Nederland. Varia. Gemeenteraad van Alkmaar, op Woensdag 28 OCTOBER 1914, nam. 1 oor 1.1 via van Het de terugkeer der uitgewekenen naar hun woonplaatsen mogetijk is. L>e Uooidindruk is, dat een algemeenc aanbeveling tot terugkeer niet zonder meer kan gegeven worden. Groot verschil is er tusschen de steden en het plat teland. Aan de boerenbevolking moet bepaald worden aangeraden ten spoedigste terug te keer en. Up het land wordt overal gewerkt. Dank zij het prachtige weder van dezen zomer is de oogst van bij na alle levensmiddelen overvloedig. De terugkeerende landbevolking vind dus overal ruimschoots werk en daarmede tevens de zekerheid van voeding gedurende Qen winter. Voor zoover de woningen vernield en on- bewoonoaar zijn, zullen de landbouwers ongetwijfeld bij buren een onderdak vinden. Wat de steden betreft is onze indruk zoo wordt in het rapport gezegd dat de bevolking van Ant werpen wel doet, zoo spoedig mogelijk terug te kee- ren. Voor hen zeiven en voor hun stad is het zaak dat het maatschappelijk leven zoo spoedig mogelijk weer op gang komt. Dit is de meening zoowel van de burgerlijke als van de militaire overheid. Gelijke mee ning vernamen wij ook omtrent Mechelen, Aerschot en Leuven. Intusschen is in elk dezer plaatsen een groot aantal huizen verbrand en ten een en male onbe woonbaar. Dit geldt in veel sterker mate voor andere plaatsen, als Lier, Dendermonde, enz., waar het ge makkelijker is de nog bewoonbare huizen te tellen dan de verwoeste. Vluchtelingen, die niet geheel onbemiddeld zijn, doen het best zelf te gaan kijken, of iemand af te vaar digen, die zich omtrent den staat hunner woningen op de hoogte stelt Aan onbemiddelden uit deze plaatsen mag zeker niet zonder plaatselijk onderzoek worden aangeraden naar huis terug te gaan. De kans, dat zij in hun woonplaats noch huis, noch voedsel vinden, is zeer groot. Een inlichtingendienst omtrent de bewoonbaarheid van elk dezer plaatsen zal moeten worden ingericht. De moeilijkheden, aan de inrichting daarvan verbon den, zijn echter zeer groot; want in vele dezer plaat sen is niets: geen bestuur, geen ambtenaren, geen middenstand, geen woningen, geen levensmiddelen. Met zulk een inlichtingendienst is sinds een tweetal weken reeds aangevangen door een aantal Nederland- sche vrijwilligers, onder aanvoering van prof. Meijers (Leiden)." Zondag zijn in totaal uit Nederland via Rozendaal 16.733 vluchtelingen met 9 extra treinen naar Antwer pen vervoerd. Gistermorgen vertrokken er uit Rotter- landbevolking vindt dus overal ruimschoots werk en Ham 711, uit Amsterdam 113; In totaal gingen Rozendaal 13000 personen. Te Baarle Nassau hebben zich vier gevallen diphterithis voorgedaan onder de vluchtelingen, grootste gedeelte der vluchtelingen is weer naar haardsteden teruggekeerd. Een Amsterdam8che firma heeft voor de Belgische vluchtelingen een bijdrage van 1500 ontvangen van verschillende Engelsche firma's, waarmede zij in rela tie staat. - Naar de N. Rott. Crt. verneemt, zal, op voorstel van den regeeringscommissaris, jhr. mr. Ruys de Bee- renbroeck, binnenkort ook een regeeringskamp voor Belgische vluchtelingen worden opgericht in het Zui den van Noordbrabant. DE EUROPEESCHE STATENBOND Dr. Frederik van Eeden, prol. dr. G. Hermans, dr. Aletta H. Jacobs, jhr. mr. B. de Jong van Beek en Donk en jhr. dr. Nico van Suchtelen hebben zich ver- eenigd tot een comité „De Europeesehe Statenbond". Als No. 1 van een série vlugschriften, welke het co mité zich voorstelt uit te geven, om de overtuiging der noodzakelijkheid van een hechter rechteverband tusschen de volken en in 't bijzonder van een nauwer aaneensluiting der Europeesehe Staten, bij de groote massa te doen doordringen, is bij de Maatschappi voor Goede en Goedkoope Lectuur te Amsterdam ver schenen een zeer mooi en overtuigend artikel van de hand van jhr. dr. Nico van Suchtelen, eenige weken geleden onder den titel „De Europeesehe Statenbond het eenige redmiddel", in het „Handelsblad" opgeno men. De schrijver ontving daarop een stroom van sympathie-betuigingen. EEN HELDIN. Dezer dagen kwam bij „de groote vlucht" In een onzer grensplaatsjes ook een groepje kinderen binnen. Het oudste ervan, 'n knaap van 'n jaar of dertien, droeg zorgzaam 'ri pakje tusachen de plooien van zijn blouse; hij hield het feeder vast en sloeg er bescher- mend de handen omheen. Wat was het, dat hij be waarde als een schat? Een gered huisdier wellicht? Toen men hem opnam onder gastvrij dak, en hij zijn schatten toonen moest, kwam er te voorschijn.een kindje van drie dagen. Door alle ellende heen, door kou en gevaar, had hij het veilig gebracht naar Hol land. En hij vertelde: Vader was aan 't front en moeder, te bed, zag den dood komen. Toen had ze haren oudste gezegd: Neem meê en vlucht! En zoo had ze haar kinderen zien gaan, de oudste en de jongeren, en ook 't allerjongste, en zij wist niet wat er van hen worden zou, maar aan den knaap van dertien jaren had ze hen toevertrouwd.Het kindje leeft en maakt het goed. Ds. Venneer te 's-Gravenhage deelde het verhaal door COLETTE YVER. Geautoriseerde vertaling van W. E. P. 35) o En ze zocht in haar laden het portret van cltn ouden dr. Kosor, dat zij in langen tijd niet gezien had. Dat edele gelaat met het hooge voorhoofd, de bif.jw. oogen, die weemoedig glimlachten, en den sneeuw -"it- ten baard, die zijn uiterlijk iets majestueus gaf, maak te meer indruk op haar dan ooit. Het scheen alsof hij tot haar zeggen wou: „Nu, je hebt nu de grooten der wereld willen leeren kennen; je hebt je laten <npakken door hun bedriegelijk overwicht, nu zie jc wie ze zijn Zij hield het portret in de hand. Zij voelde, dat zij aan dien grooten grijsaard toebehoorde, dat zij zijn gedachten, zijn edelmoedige en oproerige ziel geërfd had En een gevoel van schaamte kwam in haar op, dat zij tegenover den koning niet altl^H de drieste fier heid der socialisten had getoond. „Wat zou Wolfram van mij willen? vroeg zij zien af, toen zij ging nadenken over die eigenaardige sa menkomst van dien avond. Zij ging er met vasten tred heen, met het besluit haar verontwaardiging eens fl nk te toonen Als het onderhoud stormachtig werd, wlnu, zooveel te beter. In geval de koning zou trachten zich te rechtvaardi gen, zou zij de zaak van het volk bepleiten. De Unie, die zij vertegenwoordigde, zou de macht het hoofd bieden. Zij zou zeggen: „Zij waren eedzaam en vol vertrouwen gekomenzij richtten zich tot u, als tot hun vader; zij verwachtten alles van uwe goedheid En gii hebt hen laten wegjagen met geweerschoten er -metten!" Toen zij de gang van Wandas ver'rek ken doortrine. ontmoette zij.mevrouw de Benouvnle, die haar vroeg, wat zij bij Hare Majesteit uitvoerde Toegevend aan een onwilliekeurig gevoel van vrees Zoudag me?, ia zijn prediking In de Willemskerk. Te recht sprak nij van die moeder als eene heldin. („Ned.") Minister Treub heeft zijn werkzaamheden thans aldus verdeeld, dat hij des ochtends aanwezig is op het departement van financiën en des namiddags of des avonds op het departement van landbouw, nijver heid en handel. Het Belgisch steuncomité voor vluchtelingen te Middelburg heeft besloten, een gedenksteen op te richten uit erkentelijkheid voor de ontvangst. Het co mité hoopt, dat alle andere Belgische comité's in Ne derland zullen volgen. Een familie te Apeldoorn heeft, meldt de „Tel.", haar nu 10 dagen geleden geboren dochter ter herin nering aan dezen tijd den naam gegeven van Mobilia. De gemeente-politie te Hoogeveen heeft gister morgen ten huize van den oudsten wethouder een groote partij rogge ontdekt, vermengd met haver. Van deze wetsontduiking is kennis gegeven aan de be voegde autoriteiten te Assen. Nader is bij Kon. Besl. bepaald, dat de uitvoer van paarden is verboden en dat van dit verbod is uit gezonderd de uitvoer van ruinen, die den leeftijd van 20 maanden nog niet hebben bereikt en nog niet ge wisseld hebben, en van veulens niet ouder dan één jaar, voor zoover daarbij in acht genomen worden de voorschriften door de ministers van landbouw, nij verheid en handel en van financiën ter zake vast te stellen. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. DE PEST IN NED. INDIë. Regeeringstelegram betreffende de pest op Java en Madoera van 7 tot 20 October: Af deeling Malang 362 nieuwe gevallen, 321 dooden; Toeloengagoeng 22 nieuwe gevallen, 21 dooden; Madioen 38 nieuwe gevallen, 33 dooden; Kediri 126 nieuwe gevallen, 116 doodenStad Soera- baja 38 nieuwe gevallen, 39 dooden en het overige ge deelte der afdeeling van dien naam 26 nieuwe geval len, 29 dooden; Paree 83 nieuwe gevallen, 72 dooden; Berbek 19 nieuwe gevallen 15 dooden; Pamekasan 12 nieuwe gevallen, 9 dooden; Bangkalan 8 nieuwe ge vallen, 3 dooden; Lamongan 3 nieuwe gevallen. 2 dooden; Magetan 14 doodelijke gevallen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN MIDDENSTAND. Tengevolge van de actie van de Zaanlandsche Han delsvereeniging is het aantal kiezers voor de Zaan landsche Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zaandam in dit jaar van 128 gestegen tot 284. Deze actie heeft ten doel in de Kamer ook verte genwoordigers van den middenstand verkozen te krij gen. Het voorbeeld van Alkmaar gevolgd? DE TIJDGEEST. Voor den Hoogen Raad nam de advocaat-generaal conclusie in de zaken van D. Z. en J. R. te Winkel, S. M. te Broek op Langendijk en J. O., barbier te Alk maar, door de Alkmaarsche rechtbank tot 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld wegens over treding der Loterfjwet Inzake de drie laatstgenoemde zaken werd gecon cludeerd tot verwijzing der zaak naar het Gerechtsho: te Amsterdam, terwijl de advocaat-generaal tot ver werping van het cassatieberoep van D. Z. te Winkel concludeerde. KORTE BERICHTEN. Gisteren is te 's-Gravenhage overleden de heer W. E. A. Wüppermann, gep. luitenant-generaal, oud inspecteur der cavallerie. De Hooge Raad verwierp het cassatieberoep van den directeur van het gem. electr. bedrijf te Delft door den Kantonrechter te 's-Gravenhage veroordeelc tot 0,50 boete of 1 dag hechtenis, wegens het zon der vergunning leggen van den kabel in den Delftweg naar Rijswijk. Te Naarden is met de noorderzon verdwenen een tijdelijk kantoorbediende op het postkantoor. Hi heeft 260 uit zijn kas medegenomen. STAATSLOTERIJ. Nr. 15571 f 1500; ns 596, 1189, 4416, 6839 en 9264 elk f 1000ns. 585, 3157, 15237 en 18048 elk f 400ns. 3771 en 19002 elk f 200ns. 2600, 6348 8852, 9223, 9875, 11241, 13317 en 13752 elk f 100 (Vorige lijst 7101 moet zijn 17191 f»200.) DE STRIJD IN POLEN. PETROORAD, 27 Oct. De Duitschers zijn des nachts van Warschau teruggetrokken over een af stand van 30 mijlen. De terugtocht werd door de Duitsche artillerie gedekt. Twee dagen later wer den zij door de Russen achterhaald. Lowitsj is heroverd en daarmede het bezit van het terrein ten westen van Warechau vrijwel verzekerd. antwoordde zij, om zich te houden aan het bevel van de telefoon „Hare Hoogheid heeft mij gevraagd haar borstbeeld te komen zien bij avondlicht." „Dan ga ik met u mee, lieve juffrouw Hersberg." Clara legde uit „Mevrouw, u weet wel hoeveel ik van u houdl Maar op een avond als deze wilde ik daar de eenzaamheic zoeken,een beetje stilte en rust." „Arme gevoelige ziel!" zuchtte de oude Francaise, „arm gevoelig hart, dat zoo gefolterd worcftl" En ae unloniste ging verder door de geheime gang Toen zij binnentrad door de verborgen deur, was het donker in de muziekzaal. Zij draaide op goed geluk af de eerste de beste electrische knop om. Een afzon derlijke lamp ging aan achter in de zaal bij het orgel en wierp een bleek licht op de matte pijpen. De wan den van rood trijp hadden in 't schijnsel van de lamp een purperen gloed, verderop was de kleur donker als van vergoten bloedbij de groote deur waren ze geheel zwart; de viola's en cithers leken op donkere reus achtige slakken, die in regelmatigen optocht naar bo ven kropen naar de kroonlijst. Massief en stom ston den daar de piano's en de harmoniums. Clara bleei staan bij een harp. In de welving van het instrument werd het verre schijnsel van de lamp weerkaatst. Zij dacht na, wat toch wel de bedoeling van den koning kon zijn. Misschien kwam men haar hier met zooveel geheim zinnigheid beduiden, dat zij haar onslag kreeg. De vernedering, die zij voelde bij deze gedachte, prikkelde haar trots, van socialist nog meerte. Een groote eikenhouten zetel stond tegen den muur. Na een lang kwartier gewacht te hebben, ging Clara daar zitten. Zij zat te soezen, half slapend, half wak ker, doodvermoeid. Aan het eind van de groote zaal leek het kleine electrische lampje een ster in de nach telijke duisternis. Een schildpadden kam viel uit het zware haar van de jonge vrouw; bij dit geluid sche nen allerlei snaren mee te trillen, als een bijna onhoor baar concert van meer dan honderd instrumenten, die Langs het geheele Weichselfront heeft de Rus sische geneeskundige dienst uitnemend werk ver richt Verklaard wordt, dat van 22 tot 25 dezer de Oostenrijksche verliezen in Oalidé waren 17 of ficieren, 4150 man, 11 miiratlleura en 22 kanon nen. De Russische cavalerie zet de vervolging voort WEENEN, 27 Oct (Officieel). In de gevechten bij Iwangorod maakten wij tot nu toe 8000 Rus sen gevangen, terwijl 19 machinegeweren werden buitgemaakt. Bij jaroslaw moest een Russisch kolonel zich mnt 200 man overgeven. Bij Zaluza, ten zuidwes ten van Sniatyn en bij Pasienica ten zuidwesten van Nadwoma is de vijand teruggeslagen. Over het algemeen is de toestand onveranderd. DE STRIJD IN BELOI6 EN NOORD-FRANKRIJK. PARIJS, 26 Oct. (Hbld.) Het communiqué van elf uur luidt: Nieuwpoort is heftig gebom bardeerd de Duitsche aanval duurt voort op het front Nieuwpoort—Dyxmuiden zonder dat, volgens de laatste berichten, eenig resultaat werd bereikt. Op het front tusschen La Bassée en Somme wer den scherpe nachtelijke aanvallen gedaan, die alle werden afgeslagen. Op het overige front geen nieuws. NEDERLAND EN DUITSCHLAND. AMSTERDAM, 27 Oct De heer Troelstra, die te Berlijn vertoeft, veraa mvan zijn partijgenoot A. Müller, dat de Duitsche regeering er niet aan dacht de onafhankelijkheid met vrije wilsbepaling van Nederland te schenden en op geen wijze zou trachten Holland een verhouding tot DuDitsch- land op te dringen, niet in overeenstemming met zijn vrijen wil. Mr. Troelstra heeft hierop den onderstaats secretaris Zimmermann bezocht, die verklaarde, dat hij de woorden van den heer Müller slechts tot de zijne kon maken. DE NIEUWE MINISTER VAN LANDBOUW, HANDEL EN NIJVERHEID. 's-GRAVENHAGE, 27 Oct. De Staatscourant van hedenavond zal bevatten de benoeming van den heer F. E Posthuma, directeur der Centrale landboawonderlinge en talnboawonderllnge tot minister van Landbouw, Handel en Nijverheid. (De heer F. E. Posthuma, geboortig uit Leeu warden, is landbouwkundige. Hij ontving zijn opleiding te Wageningen en bezocht de land bouwhoogeschool te Halle a. d. Saaie. In 1898 werd hij secretaris van den Bond van Coöpera tieve Zuiverfabrieken in Friesland en aanvaardde in 1899 de betrekking van zuivelconsulent bij het Genootschap ter bevordering van den Landbouw in Drenthe, welke betrekking in het voorjaar van 1904 door hem werd neergelegd, om zich geheel te wijden aan het secretariaat van den Algemee- nen Nederlaudschen Zuivelbond, welke secretari aat reeds een tijd door hem werd waargenomen In 1909 werd de heer Posthuma benoemd tot di recteur der toen juist opgerichte tuinbouw- en later tot directeur van de Centrale Landbouw- onderlinge. In 1911 werd de heer Posthuma benoemd tot dede-directeur van de Centrale Werkgevers-Riso- co-Bank en van de vereeniging „Het Risico". De heer Posthuma is voorzitter van het Ne- derlandsch Instituut van Landbouwkundigen voorzitter van de vereeniging ter bevordering van de Pluimveehouderij en Tamme Konijnenteelt V P. N., lid van het hoofdbestuur van de Koninklij ke Nederlandsche Landbouwvereeniging en lid van het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Zuivel bond. Red. Alkm. Crt.) DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN. 's-GRAVENHAGE, 27 Oct. De regeeringscom missaris Jhr. Ruys de Beerenbrotack bezocht gisteren Halsteren, Steenbergen, Dinteloord Oudenbosch, Zevenbergen, Terheyden, Ooster- te zamen tegelijk aangeraakt waren. Langzaam zweef de het geluid weg. Alles zweeg. Een volkomen stil te heerschte in die kamer vol harmonie een stilte als in een basilica. Clara was ingeslapen, haar bleek ge laat scheen van was. Plotseling schrikte zij op, opende de oogen en stonc overeind: de vleugeldeuren waren half open en een witte gestalte aarzelde op den drempel. Daar stond Wolfram V in zijn uniform van kolonel van de witte garde, zooals zij hem het eerst gezien had bij het ijs- Feest. Toen hij haar in het oog kreeg, zooals zij daar stond voor haar zetel, de hand rustend op de leuning in de houding van een vrouw, die een audiëntie ver leent, ging hij naar haar toe op zijn achtelooze, ietwat hooghartige wijze. „Ach! juffrouw Hersberg!" fluisterde hij, toen hij voor haar stond. Toen zij zag, hoe zijn trekken verwrongen waren van smart, hoe zijn oogen, die doordrongen tot in haar ziel, een uitdrukking hadden van diepe verslagenheid, vergat zij plotseling de woorden, die zij had willen zeggen. Zij stond daar zwijgend, ondoorgrondelijk; bevend 11am zij "de hand, die de* vorst haar toestak. Hi; sprak „Wat een vreeselijke dag!" Clara vroeg niets anders: „Hoeveel dooden zijn er?" „Zevenentwintig." „O!" kermde zij en wendde het hoofd af. Wolfram hief de armen op, hij wilde iets zeggenmaar hij zweeg en zijn armen vielen machteloos, verslagen neer. Toen begon Clara met onzekere stem de verwijten de toespraak op te zeggen, die zij in gedachten opge steld had: „Zij kwamen vreedzaam en vol vertrouwen, zij wendden zich tot Uwe Majesteit als tot hun Maar ze begreep plotseling, dat zij loog, want in werkelijkheid waren ze wantrouwend en haatdragend hoot, Teteringen, Prlnsenhnge en Ettcn, bencvem het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij bevond dat de terugkeer der Belgische vluchtelingen onbeteekenend Is tengevolge van de ongerustheid die er heerscht en het feit, dat velen hunner uit verschillende beschoten steden, als Lenven, afkomstig zijn. EEN FRANSCH SCHIP VERGAAN. FOLKESTONE, 26 Oct. Het stoomschip „Queen" is hier aangekomen met 2500 Franschen aan boord, mannen, vrouwen en kinderen, grooten deels boeren uit de streek Pas te Calais, die aan boord waren geweest van de „Amiral Gauteume" van Calais naar Havre. Dit schip was dicht bij Boulogno op een mijn gestooten. Bij de paniek die volgde waren 30 passagiers verdronken bij de overbrenging naar de Queen. LONDEN, 27 October. Hier zijn ruim 1800 schipbreukelingen van de „Amiral Gautema" aangekomen. De overigen worden heden ver wacht. DE OPSTAND IN ZUID-AFRIKA. KAAPSTAD, 27 Oct. (Officieel). De verra der Karitz is totaal verslagen en gewond. Hij vluchtte op Duitsch grondgebied. EEN JAPANSCHE ROODE-KRUIS AFDEELINO NAAR RUSLAND. ROME, 27 Oct. Volgens een telegram uit Pe- trograd is een Japansche Roode Kruisafdeeling onder leiding van Dr. Uyeno van Tokio naar Pe- trograd vertrokken. GEEN PLEIZIERREISJES NAAR BELGI61 's-GRAVENHAGE, 27 Oct. Automobilisten en wielrijders, die slechts voor hun genoegen België zouden willen bezoeken, worden daar niet toege laten en stellen zich bloot aan tegen hen door de Duitsche autoriteiten te nenien maatregelen. NIET GEZONKEN. 's-GRAVENHAOE, 27 Oct De Duitsche legatie deelt mede, dat de Duitsche onderzeeër, die door den Engelschen torpedojager werd geramd, niet tot zinken is gebracht, maar behouden en zonder verliezen in de haven is teruggekeerd. LAATSTE BERICHTEN. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. HAARLEM, 27 Oct. Gisteravond sprong een autogeen toestel tijdens het vervoer naar Haar lemmermeer uiteen. De voerman Stolwijk en de man, die bij het vervoer hielp, Koomstra, werden gedood. De eerste laat een weduwe met 7 kinde den, de laatste een weduwe en 2 kinderen ach ter. Men zegt, dat de ontploffing plaats had, doordat men te licht met een lucifer bij het toe stel kwam. EEN BOTSING. KATWIJK, 27 Oct. Hedenmiddag had te Katwijk aan den Rijn een botsing plaats bij den Noordwijkerweg tusschen de electrische tram, die om 12 uur uit Leiden vertrekt en een munitiewa gen van het 15e Regiment Infanterie. De bestuur der had gewaarschuwd, maar bij de bocht van den weg scheen noch de tram, noch de munitie wagen te houden te zijn. De beide voertuigen botsten tegen elkaar op. Gelukkig geraakten noch paarden, noch berijder onder den tram, al leen de wagen werd totaal vernield en ook de elec trische liep voor ernstige beschadiging. De mu nitiewagen was geladen met patronen, die gelul- kig niet ontploften. De materieele schade ii vrij groot. STADNIEUWS. DIEFSTAL. Voor de arrondissements-rechtbank had zich heden- mogen te verantwoorden de 18-jarige varensgezel P. S., alhier, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring. Hij had in September verschillende goederen ge stolen uit een pakhuis alhier. Ze waren daar begorgen voor C. Kaijer te Hoorn. Bekl. bekende te hebben weggenomen 2 flesschen cognac, 3 flesschen wijn, een theeblad, een glazenblad, een messenbak, een koek- schotel, een petroleumstel, een stel dameskammen, 2 vierkante en twee ovale schenkbladen, 2 theelichten, een tooverlantaam, een klok, een spiegel en een stei overgordijnen. Eisch: 7 maanden gevangenisstraf. van den mei boo noodlg voorzetting des avonds Ie 8 nar. Punten van behandeling: 1 Vaststelling der notulen van da vorige vergade ring. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2 Benoeming van een wethouder, in de plaats van Mr. H. Boelmans ter Spill, die als zoodanig ont slag heeft ingezonden. 3 Benoeming van een leeraar in de aardrijkskunde aan de Handelsdagscbool (Bijlage no. 113). 4 Wijziging raadsbesluit d.d. 18 Juni 1913 no. 14, betreffende de Vereeniging voor volkshuisvesting (Bijlage no. 114). 5 Vaststelling van het le supp. kohier hondenbe lasting 1914 (Bijlage no. 118). 6 Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan een leergang van schildergezellen (Bijlage no. 110) 7 Behandeling van de rekening van het Electr. bedrijf, de Gasfabriek en het Stads-ziekenhuls, dienst 1913 (Öijlagen nrs. 120, 121 en 126). 8 Behandeling van de begrootingen van den Ar menraad, dienst 1914 en 1915, het Slachthuis, het Electr. bedrijf, de Gasfabriek en het Stads ziekenhuis, dienst 1915 (Bijlagen nrs. 122, 123, 124, 125 en 127). 9 Behandeling der gemeente-begrooting, dienst 1915 gekomen, als een kudde die in oproer komt tegen haar meester, en zij durfde haar zin niet af te maken. Wol fram gaf haar een wenk te gaan zitten en met die ei genaardige mengeling van gezag en vriendelijkheid, die hem eigen was, zei hij (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2