hulp In de huishouding of tot gezelschap, Voor direct gehaagd een Jongmensch. L r. m! een flinke Dienstbode, een nette dienstbode, G-evraagd. eenvoudig Burgermeisje. gemeub. Zit- en Slaapkamer dagen dagen De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. Moens, vroeg om een onderzoek naar bekl.'s geestvermogens. DE BELGISCHE VLUCHTELINOEN ALHIER EN EEN INGEZONDEN STUK. Het ingezonden stuk in het nummer van gisteren, onderteeseud „Een lid van een comité voor hulp aan Belgische vluchtelingen", heeft, naar ons blijkt, aan leiding gegeven tot veronderstellingen, die.... veron derstellingen zijn. Het schrijven niet van een lid van het comité alhier, deze verzekering blijkt ook al niet overooüig! was zoo algemeen mogelijk ge steld, maar toch hebben sommigen gemeend, dat wat in het algemeen werd te berde gebracht, als op Alk maar betrekking hebbend moest worden beschouwd. Zoo hebben vluchtelingen en anderen zich gestooten aan de. vraag of men zich niet schamen moest over sommige maatregelen als het verminderen van het rantsoen eten, om de vluchtelingen tot terugkeer aan te sporen. In de stad is, werd ons verteld, vanmorgen al gevraagd: „Zoo, moeten ze in Alkmaar weer hon ger lijden?" Dit is niet in het minst het geval. Alle vluchtelingen hebben het is ons vanmiddag nog door enkelen verzekerd iederen dag volop te eten. Dat wisten we trouwens heel goed, hebben we niet herhaaldelijk ge schreven, dat de vluchtelingen hier zeer goed ver zorgd werden? Laten zij en anderen zich dan ook niet „voeden" met verkeerde veronderstellingen naar aanleiding van een geheel objectief schrijven! EEN ONTSPORING. Gistermorgen kwart na zeven ontspoorden bij den wissel aan den Helderschen weg een tweetal wagens van den goederentrein naar den Helder. De reizigers in den sneltrein van half negen waren daardoor genoodzaakt bij de spoorbrug uit te stappen en zich wandelend naar het station te begeven, van waar egn andere trein hen verder vervoerde. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Uitspraken van heden. G. M. N. W., houtzager te Alkmaar, gedetineerd, diefstal, vonnis 5 maanden gev. K. R., timmerman, zwervend, landlooperij, 3 hecht, en 3 jaar opzending. A. K., timmerman, zwervend, landlooperij, 3 hecht .en 2 jaar en 6 maanden opzending. C. F. Th. F., schilder, zwervend, landlooperij, 3 da gen hecht, en 2 jaar en 4 maanden opzending. P. G., bankwerker, Helder, diefstal, 5 dagen gev. C. v. d. K., veehouder, Uitgeest, mishandeling, 5 boete, subs. 5 dagen hecht. A. K., Bovenkarspel, diefstal, 14 dagen gev. C. R., J. R. en C. O., Grootebroek, No. 1 en No. 2 huisvredebreuk en mishandeling, No. 3 mishandeling, resp. ieder 4 maanden gev. BADHUIS VAN HET WITTE KRUIS. In de week van 19 tot 24 October zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen 71 kuipbaden 88 regenbaden le klas en 179 regenbaden 2e klas, te zamen 338 baden. BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN IN NOORD-HOLLAND. Gistermiddag vergaderde de Bond van Zuivelfabrie ken in Noord-Holland in buitengewone vergadering in café „Central". De voorzitter, de heer W. T. Jongejans, uit Assen delft, opende met er op te wijzen, dat Minister Treub gezegd heeft: „In ons land zal geen honger geleden worden" en hoe Z.Exc., om hiertoe te komen, eerst den uitvoer van de tarwe, daarna van de rijst en de aardappelen verbood en thans die van boter en kaas. De voorzitter uitte den ewnsch, dat de te nemen maatregelen eendrachtelijk genomen zullen worden en bracht daarbij de spreuk van de vaderen: „Eendracht maakt macht", in herinnering. De secretaris, de heer G. Nobel, uit Lutjewinkel, hierna het woord bekomende, wees er op, dat de kwestie waarvoor men thans stond, zeer moeielijk is, wat zelfs door de mannen, die de zuivel grif kennen, erkend wordt. Deze kwestie zal dan ook uitgewerkt moeten worden door degenen, die in hoogste instantie daarvoor zijn aangewezen. Dè voorzitter en spreker zijn hiervoor vele malen bij den Minister geweest, Omtrent de te verwachten maatregelen voor de kaas deed spr. daarna de volgende mededeelingen Heden (Maandag) avond komt er een algeheel uit voerverbod voor de kaas, welke maatregel evenwel tijdelijk is, zoolang tot eene goede regeling voor de uitvoering der maatregelen is getroffen. Er bestaan ongetwijfeld groote moeilijkheden bij de uitvoering, doch bij goede samenwerking zijn deze niet onoverkomelijk voor Noord-Holland. De volgende maatregelen zullen worden getroffen: De voorraden kaas zullen geïnventariseerd worden; er komt controle op den uitvoer; met het oog op de prijsstelling van de verschillende kaassoorten voor het binnenlandsch gebruik, waarbij als basis het vet- procent in de droge stof der kaas wordt aangenomen, wordt eene controle op het vetprocent van de kaas een noodzakelijk gevolg van de te nemen maatregelen Zeer waarschijnlijk zullen maximum-prijzen wor den vastgesteld voor de volgende soorten: volvette kaas, Meikaas, Septemberkaas, jonge kaas, niet vol vette kaas, 40 plus, 30 pet., 20 pet. Na regeling van het plan zal de uitvoer van kaas naar het buitenland weer geopend worden, waarbij eventueel de voor Nederland benoodigOe hoeveelheid gereserveerd moet zijn. Er zal getracht worden eene regeling te vinden, waardoor eventueel vergoeding kan worden uitge keerd voor de kaas welke voor maximumprijs is afge staan voor het binnenland en waarvan de handels waarde hooger zou geweest zijn bij verkoop naar het buitenland. De secretaris gaf daarna namens het bestuur het volgende advies: Alle fabrieken organiseeren zich zoo spoedig moge lijk in eigen organisaties, want hoe eerder dit ge beurt, hoe beter, des te spoediger zal na de inventari satie de handel op het buitenland weer worden open gesteld. De Bond stelt hiertoe de gelegenheid open voor alle fabrieken. De producenten brengen geen kaas op de markt deze week. Over de hoofdzaak kan worden gesproken om groote lijn aan te geven. Er zal spoedig weer een vergadering worden houden om den verderen uitvoer te bespreken. De wenschen dezer vergadering worden zoo spoe dig mogelijk medegedeeld aan de commissie met voorbereiding belast, Op een vraag van den heer de Bruin antwoordde de voorzitter, dat het bestuur rekening zal houden A condensfabrieken als de Hollandia enz. Bij de bespreking over de kaasprijzen wees de se cretaris er op, dat z. i. de zaak in een 14 dagen gere geld zou zijn. Alleen wanneer het de regeering blijkt, dat er te kort is, dan neemt de regeering maatregelen en zal er tot naasting worden overgegaan; de regee ring zorgt alsdan voor distributie. De vast te stellen maximum-prijzen gelden alleen voor het te reserveeren deel voor binnenlandsch ge; bruik. De buitenlandsche zullen waarschijnlijk hooger worden. De handel zal dan ook spoedig worden, een ieder zal gebonden worden aan de eischte reserve. ge- wel vrii ge- Dr. Scheij drong er op aan voor de komende weken voor een goede leiding te zorgen, die voor de belan gen van alle fabrieken zorgt Het lag in de bedoeling van de vereeniging om geen onderscheid te maken tus- scüen aangesloten en niet aangesloten fabrieken. Spr. wees er op, dat deze Provincie aangewezen zal wor den voor de productie van de kaas met ruim 40 pet. vet en dat het verbód zoo spoedig mogelijk weer van de baan moet. Het kwam er dus op aan met den Mi nister mede te werken, opdat deze voor hetgeen hem van onzen kant wordt aangeboden, ons wederkeerig ter wille is. Het is daarom gewenscht om over de ver schillende fabrieken om te slaan hoeveel ieder steeds in voorraad moet hebben. Wen8Chelijk achtte spr. 't ook om den minister de garantie te geven, dat uitsluitend kaas van 40 pet ge fabriceerd zal worden. De heer de Bruin gaf in overweging aan de fabrie ken de verplichting op te leggen de jgoductie van 14 dagen in voorraad te houden. Wat het percentage be trof, spr. wilde, dat allen daartoe vrijwillig mede werkten. De heer de Boer gevoelde de noodzakelijkheid van die contróle niet te zeer. Spr. geloofde, dat dit voor degenen, die om den anderen dag kazen, moeilijkhe den zal opleveren. Spr. zag dan ook liever, dat de re- geering in deze zeide: je moet of je moet niet. De secretaris wees er op, dat de maximum-prijzen naar het vetgehalte geregeld zullen worden. Contróle zal dan ook moeten komen. Het is de overtuiging van den minister, dat de magere kaas te duur betaald wordt. Het niet markten werd algemeen wenschelijk ge acht Verplichtend was dit besluit echter niet; hen die toch'zullen markten, werd in overweging gegeven in geen geval voor te lage prijzen te verkoopeu. De heer Klaver was van meening, dat men voor zichtig moest zijn met te beweren dat men het noodi- ge kwantum wel kon stellen. Eerstens vertegenwoor digde men niet alle producenten en ten tweede kon de productie, die in den winter niet groot is, door de omstandigheden nog wel kleiner worden. Het bespreken van détails wilde spreker dan ook la ten rusten en aan het bestuur opdragen, te doen wat noodzakelijk is. Nog wees dr. Scheij er op, dat de minister in de burgemeesters een middel heeft om de boerenkaas in beslag te nemen. De heer Dijkstra merkte op, dat een verplichting van het in voorraad hebben van een zeker kwantum niet in zich sluit de verplichting om dit tegen maxi mum-prijzen te verkoopen. Spr. wees op mogelijke on billijkheid'wanneer bij den één voor het binnenland wordt gerequireerd, terwijl de ander duurder aan het buitenland kan verkoopen. De secretaris merkte op, dat dit wel geregeld zal worden, aangezien het percentage winst voor den handel ook wel vastgesteld zal worden. Wanneer de handel daarin niet kan voorzien, dan zal de minister wel ingrijpen. Na uitvoerige bespreking werd het bestuur aange vuld met de heeren H. Klaver, Alkmaar, P. A. A. Ooms, Hoorn en M Bus, Knollendam, gekozen als commissie tot voorlichting van de regeeringscom- missie. Dr. Scheij wilde hierma besluiten om als fabrieken den minister te beloven steeds voor het vereischte kwantum te zullen zorgen en dat men in Noord-Hol land uitsluitend kaas van meer dan 40 pet. zou ma ken. De kaas van fabrieken, die in dezen tijd om den anderen dag kazen, hebben volgens de statistieken dit percentage toch ook nog. De heer Peeck begreep niet wat er tegen is, dat fa brieken, die alle dagen kazen, kaas maken van 30 pet. Spreker is voor goede contróle. De heer Klaver wilde aan het verzoek van Dr. Scheij voldoen. Onder applaus werd hiertoe besloten. De heer Avis hield zich overtuigd, dat men zeker hulde kan brengen aan de regeering. Een bijzonder woord van dank verdiende z. i. Minister Treub. Spr. achtte het evenwel noodig, dat de Minister ook een bepaling maakt voor boerenkaas. Ook contróle op kaas beneden 20 pet. achtte spr. noodig. Noodig acht te spr. het ook, dat werd uitgesproken hoe hoog naar de meening van de vergadering de maximum-prijzen moeten zijn. De voorzitter deelde mede de aandacht van de re geering op de boerenkaas te zullen vestigen. Inzake de kaas beneden de 20 pet. stelt de commissie zich voor te verzoeken, dat deze niet meer in Edammer vorm gemaakt mag worden. De heer de Bruin was hier tegen. Als maximum-prijs wenschte de commissie 32 te stellen. De heer Peeck was voor het gemiddelde van de laatste twee, drie jaar. Anderen wilden 35, waarop de secretaris er op wees, dat de Minister stellig geen prijzen zal vaststellen die verband houden met oor- logsprijzen. Spreker stelde voor aan het bestuur op te dragen in deze de commissie te adviseeren. Hiertoe werd on der applaus besloten De voorzitter sloot hierop de vergadering. BOEKAANKONDIGING. De Huntigfu-Xeep Maatschappij blijft doorgaan de orders op al hare Zeepen onmiddellijk uU te voeren UIT KAZERNE EN KAMP. „Uit Kazerne en Kamp" is de titel van een boekje, dat door Tom Schilperoort is geschreven en uitgege ven wordt door de Venn. Erven Martin G. Cohen. Het is voor hen, die zoowel direct als indirect met de mo bilisatie te maken hebben een aardige herinnering. De samensteller beschrijft losjes en vluchtigjes een tocht, dien hij langs onze gemobiliseerde troepen maakte, terwijl het geheel is versierd met foto's, vervaardigd onder toezicht van de militaire autoriteiten. INGEZONDEN STUKKEN. vaarden zal hij (de penningmeester! tot zekerheid van zijn beheer borgtocht moeten stellen". De tegenwoordige penningmeester Jb. Koster, in de zomervergadering van 1913 benoemd, heeft aan die verplichting niet voldaan. Óndanks verzoeken mijnerzijds om dit voorschrift te doen naleven, weigert onze voorzitter de Heer K. Rodenburg, daarvoor zorg te dragen en de penning meester zegt ronduit dat hij er niet aan denkt. Nadat het College van Dijkgraaf en Heemraden on der hetwelk het Banne-bestuur staat, bij schrijven van den Dijkgraaf ons bestuur ernstig op zijn plicht ten dege had gewezen (dit schrijven was gericht aan ons „bestuur" maar onze voorzitter gaf ons, zijnen medebestuursleden daarvan geen kennis) en ook dit vermaan vruchteloos bleek, heb ik aan den voorzitter iet volgende schrijven gericht: „WelEdele Heer, tot mijn leedwezen zie ik mij verplicht mij nogmaals tot U te wenden over de kwestie der borgstelling door den secretaris-pen ningmeester. Ik doe dit thans schriftelijk omdat ik ondervon den heb dat al mijn pogingen om U In der minne te bewegen voor de naleving van deze bepaling van ons reglement te waken, op Uwe tegenwer king afstuit. U weet maar al te goed hoe ik er reeds bij de benoeming van den Heer Koster op gestaan neb, dat hij voor borgstelling zoude zorgen. U achtte dat destijds niet spoedeischend en hebt sedert de zaak van de baan geschoven zoo dikwijls ik haar ter sprake bracht. Ook is het U bekend dat ons medebestuurslid de heer G. Kieft (thans ter vervulling van zijn dienstplicht afwezig) mijn gevoelen op dit punt deelt. Reeds circa twee maanden geleden hebt U van Dijkgraaf en Heemraden een schriftelijke aanma ning over deze aangelegenheid ontv., U hebt die zonder meer naast U nedergelegd en den heer Kieft en mij zelfs van de ontvangst daarvan on kundig gelaten, ofschoon zij aan ons Bestuur ge richt was. Ik acht mij niet langer verantwoord deze zaak te laten rusten en hoewel het mij zeer onaangenaam is om tegen iemand van Uw leef tijd en positie kras te moeten optreden zie ik mij door Uwe eigen stijfhoofdigheid daartoe ver plicht. Indien U er niet toe medewerkt dat de heer Koster vóór 25 dezer voor een schriftelijke borg stelling. naar genoegen van ons Bestuur zorgt, zal ik ae ingelanden met dit schrijven (waarvan ik intusschen een copie aan Dijkgraaf en Heem raden zend) in kennis stellen." Dit schrijven (verzonden 18 dezer) bleef onbeant woord. De heer Kieft eri ik staan in deze machteloos hij toch vervult thans zijn dienstplicht aan boord van een oorlogsschip, zoodat het ons onmogelijk is een ver gadering te beleggen die hij kan beloven met zekerh£id te kunnen bijwonen. Een vergadering van ingelanden beleggen kan ik niet daar deze bijeen geroepen moet worden door den voorzitter. Bovendien al kon ik dat wèl, tot het houden daar van ontbreekt de tijd want op Woensdag a.s. moet de omslag betaald worden. Nu al mijn pogingen om den voorzitter en den pen ningmeester tot hun plicht te brengen gefaald hebben en de penningmeester (tevens secretaris) weigert mij de lijst der ingelanden ter inzage te geven, rest mij geen ander middel dan de pers om de ingelanden op de hoogte te stellen van de wijze waarop de voorzitter en penningmeester zich van hun taak kwijten. Meenen de ingelanden des ondanks den omslag te moeten voldoen, dan zij er hun bij deze nadrukkelijk op gewezen dat de heer Kieft en ik iedere verantwoor delijkheid voor de mogelijke gevolgen van het ontbre ken eener borgstelling beslist en terecht afwijzen. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, blijf ik Mijnheer de Redacteur Met Achting Uw dw. J. KLERK Ez. bestuurslid van de Banne Noord-Schermer en Schermerhom. Mijnheer de Redacteur! Uw bereidwilligheid kennende, zijn we zoo vri; opname te vragen van onderstaande vraag. Aanvaard bij voorbaat onzen dank. Zijn er onder AlkmaaHs ingezetenen niet onderwij zers (dezen zal afzonderlijk, per lijst, worden ge vraagd), die huisvesting kunnen en willen verleenen aan één of meer Belgische onderwijzers-vluchtelingen en hun gezinnen (of leden daarvan?) Wilt U dan aan melden bij een van ondergeteekenden, ook met opgave of 't Fransch-sprekenden mogen zijn. T. YPMA, Emmastraat 31. A. LIST, Egmonderstraat 3. D. v. d. BERG, Nieuwpoortslaan 7. DE BANNE NOORDSCHERMER EN SCHERMERHORN Mijnheer de Redacteur: Het Is niet dan schoorvoetend dat ik de gastvrijheic van Uw blad inroep om den ingelanden van de Ban ne Noordschermer en Schermerhom te wijzen op een ernstige overtreding van het Algemeen Reglement, waartegen Ik (zelf bestuurslid) herhaaldelijk doch steeds tevergeefs mijn stem in het bestuur verheven heb. Hoofdstuk 9 van bedoeld Reglement handelt over „den secretaris en den penningmeester" en art. 91 van dat hoofdstuk luidt: „Alvorens zijn bediening te aan VAN HET DET: KAMPERDUIN. Ik kan niet achterblijven, Om hier eens wat te schrijven, Van „De vrije Club" uit Amsterdam Die hier Zondagmiddag kwam, Om voor de Landweermannen Zich geduchtig in te spannen, Zij speelden allen magnifiek Er was dan ook heel wat publiek; Zij kwamen van overal opzetten Ik denk van wel het halve Petten, Dat verdiende de club ook wel Want ze leverde prachtig speL Meer dan wij durfden verwachten, Vooral mr. de Vries met z'n voordrachten. Dan volgde de heer Kwakemaak Dat was ook een aardige snaak. Voor een dramatisch stukje was veel aandacht Maar toen hij dat had volbracht Kregen wij „de Boer aan de Kazernepoort." En ik heb nooit zoo'n applaus gehoord, Verder kregen wij coupletten van mr. Holman Nu, maar die kon er ook wat van 1 Die had ook gauw onze lachspieren te pakken Vooral met „Jozef laat je broekie zakken." Daarna kregen wij een klucht in één bedrijf, Waar van t lachen, schudde je lijf Want een ieder had schik Om dien onnoozelen mijnheer Snik, Ook Heideveld en zijn nichtje Mina Kwamen hun taak uitstekend na. Na de pauze kregen wij Nog een blijspel er bij Waarin allen, zonder meer Toekwam, ja, de grootste eer. Ook de damesrollen waren goed verdeeld; 'k Weet zeker dat niemand zich heeft verveeld, En ik hoop dat wij misschien? „De Vrije Club" gauw terug zien, Wij roepen allen blij te moe Haar een hartelijk weerziens toe. «v A. v. d. SCHOOR. 3.40 per baal 0 stuks bieten f 0.per 1000; 15 baal wortelen f 0.75 per 100 bos. zak Aard appelen: blauwe f 1,40 per zak, 1600 gele kool f 1.70 a 4.10. Afslagvsreeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd verhandeld Spruitjes f 0.72 a 0.84 per mand|(15 pond). Bloem kool f 4.70 a 9.80 per 100, peren f 1.20 a 2.20 per mand, appelen t 1.50 a 3.per mand. BOVENKARSPEL (station) 27 Oct. Bloemkool le soort f 8.— a 9.50, 2e soort f 5,a 6.3e soort f 1.— a 1.30, Roodekool f 2.50 a 4.50, Wittekool f 5.a 7.—, Geiekool f3.a 6.Uien f 1.70 a 1.80, Slaboonen f 0. - a 0.Bleten f 7.— a 8.75, Aardappelen f 1,20 a 1,25. PURMEREND, 27 Oct. Aangevoerd968 runderen, waaronder 643 vette 68 a 84 ct., 325 melko en geldekoeien f 140 a 320, pr.h. matig, 31 stieren, 107 vette kalveren f 0.75 a 0.95, mtg., 309 nuchtere f 12.— a 24.mtg., 48 paarden, 2033 schapen en overhoud, f 22 a 34, prijsh. mtg., 711 vette varkens 61 a 65 ct. per kilo, vlug. 36 magere f 14 a 25, 195 biggen f 5 a 10, 209 ganzeH f 4.a 5.9 zwanen f 7.— a 0500 manden appelen f 2. a 4.—, 1000 manden peren f 1.50 a 5.— Kleine fabriekskaas f 33.kleine boerenkaas f 32.—, middelbare f commissie f 30.-, Goud- scfae f aangevoerd 98 stapels, 911 kilo boter 1,60 a 1.70, kipeieren f 8.— a 9.eendeneieren f 0.kievitseieren 0 a 0 ets. per stuk. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEND1JK, 2 7 Ooi 80 zak aard appelen. Blauwe f 1.25 a 1.30, 0 baal g_— nep f 0.— a.0.416 baal uien f 3.45 a 3.75, K.G. 3700 rammenas f 4.a 10.3300 bieten 11,50 a 11.80, 618 baal wortelen f 0.85 a 1.05. 28 Oct. 41200 Bloemkool le soort f 3.— a 6.50, 2e soort f 1.— a 1.60, 95000 Roodekool f 2.— a 7.—, 26500 Gelekool f 1.90 a 6.80, 28700 Wittekool f 3.60 a 12.30, 400 bos wortelen f 3.30 a 0.—. 1 wagons wittekool f 177 a 0-. W ARMENHUIZEN, 26 Oct. Aangev. 14200 stuks roodekool f 2,30 a 6.50, 21300 stuks wittekool f 3.— a 11.stuks bloemkool f 0,a 0.— per 100; 0— baal nep f 0-a 035 baal uien f 3.15 a TELEGRAFISCH WEERBERICHI 27 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 28 October. In het gebied van de waarneming is de hoogst be kende stand van den barometer 762.8 te Hernosand. De laagste stand van den barometer 754.5 te Swinemunde en Breslau. VERWACHTING. Meest matige zuidelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen buien, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 26 Oct. Niesje, d. van Teunis Wolzak en Maartje Kostelijk. Overleden! 26 Oct. Adriaan Blaauw, 57 jaar. ADVERTENTIëN. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze innig geliefde Eehtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader ADBI&AI BLAAUW, In den ouderdom van 57 jaar. Al degenen die hem gekend hebben, znllen besef fen wat wij in hem verliezen. Wed. E. BLAAUW—Nat. G. GROOTBlaauw. J. GROOT en Kind. O. A. BLAAUW. R. BLAAUW—Hertoo. Alkmaar, 26 October 1914. De Heer en Mevrouw HENDERSONWennekes betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. C. GOOTJES en E. GOOTJES—NI EROP betuigen hiermede hunnen hartelijken dank voor de blijken van belangstelling, bij de geboorte van hunne dochter ondervonden. Oostwoud, Oct. 1914. LOUIS VAN DEN BROEK, Fabriekstraat 5, Bur gerhout, Antwerpen, thans Oude Ambachtsschool te ALKMAAR, zoekt zijne drie kinderen MARIE, 22 jaar, ERNEST, 17 jaar en JOSEPHINE, 14 jaar. Tegen 1 of half November, voor bolp ln de huishouding in klein Ponsion oen Br. onder letter P 348, Bur. van dit blad. Wordt GEVRAAGD aan 't STADS-ZIEKENHU1S niet beneden 20 jaar, v. g. g. v.z. Loon f 190. per jaar, met bewassching. Brieven aan den Huismeester van het Stads-Zie- kenhuls J. SNOER WANG, Alkmaar. Mevrouw WINKELMAN, Metiusgracht 11, vraagt met 1 November v. g. g. v., zelfstandig kunnende werken. Een beschaafde JONGE DAME, 23 jaar, P. O., zag zloh gaarne geplaatst als bekend mot kinderverpleging. Br. fr. onder letter L 348, Bur. van dit blad. niet beneden 16 jaar voor Magazljnwerk bij G. KU IJ- PER, Hekelstraat 27. Door een net Burgergezin, bestaande uit man, vrouw en een kind, wordt gedurende de mobilisatie gevraagd een (met of zonder pension) bij burgergezin P.G. Brieven met prijsopgave verzocht onder letter O 348, Bureau van dit blad. Wil men verzekerd zijn van een JUISTE BETROUWBARE en BESLIST REGELING, men lette vooral en uitgave van DIENST- op druk i li i (Vanaf WOENSDAGAVOND verkrijgbaar).

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3