Jle m VTBNSVEBZEKEHI mg| mazEKEome fa- woningen ia. De Voorzitter zegt, dat dit laatste niet behoeft te verwonderen, daar de woningen modem zijn en niet hoog in huur. Die vele aanvragen bewijzen nog met, het gebrek aan woningen. ue neer Luböe heelt zich in zijn sectie in hoofd zaak neergelegd bij de meening van zijn medeleden, üe heeren udo en Ringers. Hij is er ook in meege gaan om, ten einde belastingverhooging te voorko men, de uitkeering van de gasfabriek te verhoogen en zou thans zelfs willen voorstellen, om uit de reserve van de gasfabriek een som van J 2U.0UU te nemen, waar de gasiabriek tot 1914 wel een minst heeft ge maakt van pl. m. 140.0U0. Hij doet dit, omdat hij meent, dat de post voor onvoorzien niet te laag mag 'üe Voorzitter merkt op, dat men dit bedrag niet hooger mag stellen dan 135.000. Voorts zegt de heer Lub be, dat hij verleden jaar, toen de heer Verkerk voorstelde de retributie te ver lagen, daarin is meegegaan Die retributie mag dan ook niet te hoog zijn, meent spreker, maar eenige re tributie mag de gemeente toch wel heffen. En waar de winst van de gasfabriek toch is gemaakt door de groote gasverbruikers, met name den middenstand en deze door de tijdsomstandigheden zoozeer gedrukt wordt, daar heeft naar zijn meening die middenstand er wel eeuig recht op om thans te profiteeren van de winst, die toch voor een zeer groot deel door hen is bijeengebracht. Spr. meent dat ook zelfs waar het bouwen van de nieuwe gasfabriek in uitzicht is, men gerust tot verhooging van deze retributie zal kunnen uvergaan, gezien het uitstekende beheer der gasfa briek en de bijstand van de commissie van bijstand voor het gasbedrijf. Daarom zal spreker straks met vrijmoedigheid voorstellen den post retributie met 20.000 te verhoogen. De Voorzitter merkt op, dat de heer Lubbe de commissie van bijstand een pluimpje geeft, waarvan zelfs de heer de Lange zou blozen. Het heeft echter iets van de fabel van de raaf en de vos, waarbij de commissie de raaf is, het zoogenaamde potje van de gasfabriek de kaas en de heer Lubbe de vos. Spreker wil er echter op wijzen, dat de nieuwe briek waarvoor hier een bedrag van 5 ton genoemd is wel 7 ton kon kosten en dat de gasfabriek dan we met de rente van 6 pet. van 7 ton, dit is 42.000, zal worden belast en dat men dan kan komen te staan voor moeilijke jaren. De heer Meienbrink zegt, dat als de oorlog geëindigd zal zijn, er in Duitschland en België zoo veel werkkrachten zullen worden gevraagd, dat hij gelooft dat er dan een volksverhuizing zal plaats hebben, wel niet zoo groot als ten tijde van de Bata vieren, maar toch een volksverhuizing. Dan zal mis scliien de school niet noodig zijn en ook zooveel ar beiderswoningen niet Daarom zou hij al vast dien schoolbouw een jaar willen uitstellen. DeVoorzitter zegt, dat de conclusie van de al gemeene beschouwing van den heer Meienbrink eerst ter sprake kan komen bij het desbetreffende volgnum mer. De heer van den Bosch zegt, dat hij met ge noegen deze belangrijke beschouwingen heeft ge hoord. Hij verklaart voorts, dat hij gaarne mee zal werken tot de voorgestelde bezuinigingen en ook tot het nemen van een deel van de reserve van de gasfa briek. Het is toch een feit, dat het door het bedrijf gevormde fonds het eigendom is van de gemeente, het is als het ware het spaarpotje in het huisgezin Hij wil er echter op wijzen, en het is noodig, dat de bur gerij dit weet, ook met het oog op de toekomst, dat deze bezuinigingen noodbezuinigingen zijn. Spreker zegt, dat hij in gewone omstandigheden niet tegen be lastingverhooging opziet, daar met belastingverhoo ging in zekere mate toename van bloei een er gemeen te gepaard gaat. Ten slotte zegt spreker, dat het hem wenschelijk voorkomt, dat er geld uitgegeven wordt om de aan dacht te vestigen op Alkmaar, evenals Amersfoort dat heeft gedaan door advertentiën. Thans zal spreker daartoe geen voorstel doen, doch hij geeft dit punt eens in overweging. Den heer Verkerk verheugt het, dat hij de ver schillende zaken heeft ter sprake gebracht. Thans heeft men andere dingen gehoord dan in de secties en genoegen heeft het hem gedaan, dat de heer Ringers thans op maatregelen heeft gewezen op wat er ter be strijding van werkloosheid kan worden gedaan van de gemeentelijke werken. In het sectierapport komt er echter niets van voor. Het standpunt van den heer van den Bosch be grijpt spreker, daar dit hetzelfde is als van het vorig jaar. Sterk heeft het hem verwonderd, dat thans de heeren Lubbe en Udo de retributieverhooging willen, die zij ten vorigen jare bestreden, de heer Udo zelfs met zeer veel nadruk. Waar de heer Udo thans zegt, dat het niet erg is, dat de winst gedeeltelijk gebruikt wordt, daar merkt spr. op, dat dat geld dan al vooraf betaald is door de menschen in den vorm van te hoo- gen pasprijs. De heer Lubbe verdedigt zijn standpunt nogmaals en zegt, dat hij ook alleen tot deze maatregel heeft kunnen medewerken nadat het was gebleken, dat een meer democratische belastingheffing thans niet moge lijk was. De heer Udo zegt dat alleen in deze buitengewone omstandigheden hij zijn standpunt kan verlaten, was het anders, dan zou hij zeker aan de zijde van heer Verkerk staan. De Voorzitter, die opmerkt, dat waar er geest van bezuiniging is te bespeuren, men ook wat in zijn woorden moet bezuinigen. Spreker zal er dan ook niet veel op zeggen, doen wenscht even op te merken, dat zooals de lieer Udo in den beginne heeft gezegd, dat B. en W. niet de voorgestelde bezuini gingen ter kennis van de sectiën hebben gebracht, on juist is. De heer Udo merkt op, dat wat de Voorzitter be doelt, het lijstje van de bezuinigingen voorgesteld door de le sectie is, doch dat had men niet noodig. Elke sectie moet onafhankelijk de zaak behandelen De Voorzitter zegt, uat het ook niet de bedoe ling was, om de eene sectie aan de leiband van de andere te laten loopen, doch daar het hier een kleinig heid betreft, geeft hij in overweging er niet langer over te spreken. De algemeene beschouwingen wor den daarop gesloten, waarna men overgaat tot de be handeling der UITGAVEN. Volgnummer 70 waarbij voorgesteld wordt de sala- risverhooging van den Secretaris der gemeente op diens verzoek te doen vervallen wordt met 200 ver minderd. Bij volgnummer 73 wordt geschrapt de salarisver- hooging ad 50 van den concierge en de beide boden van het stadhuis waardoor de post met 150 wordt verlaagd. Bij volgnummer 80 verdedigd de heer Udo het voorstel, om het stenografisch verslag te doen verval len. Hij meent, dat het voordeel van dit verslag, dat zoo buitengewoon laat den leden bereikt, zeer den een wel den volstaan. De Voorzitter bestrijdt wat de heer Udo heeft gezegd. Het stenografisch verslag is dikwijls van groot belang voor B. en W. om na te gaan wat er is gezegd. Hij zou het niet gaarne missen. Wat het te laat verschijnen betreft wijst de Voorzitter op de om vang dien het verslag dikwijte heeft en voorts is de schuld lang niet altijd bij den stenograaf, doch vaak bij den drukker. De heer Thomsen vindt 35 voor een verslag wel wat hoog. Hij meent, dat men het goedkooper kan gedaan krijgen. DeVoorzitter betwijfelt dat; en is van oordeel, dat 35 geenszins te veel is als men nagaat wat werk er aan besteed moet worden en men moet al veel rou tine hebben om een dergelijk verslag te maken. Üok de heer van dea Bosch verklaart zich voor het behoud van het stenografisch verslag. Het voorstel van den heer Udo, om den post „ste nografisch verslag" te schrappen wordt met 13 tegen 4 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Ringers, de Groot, Udo en Meienbrink. De heer Fortuin vraagt of het niet mogelijk Is het drukwerk onde de drukkers in de stad aan te be steden. De Voorzitter acht het verkeerd de concurren tie van buiten de stad te weren daar dan de drukkers uit de gemeente kunnen inschrijven, zooals ze willen. De heer van den Bosch vfaajgt, of men, indien het werk buiten de stad wordt gemaakt, er wel van verzekerd kan zijn, dat een voldoend lóón wordt be taald. Verder zegt hij, dat het bevorderlijk kan zijn aan het vlugger afleveren van het werk. De Voorzitter zegt, dat het jammer zou zijn indien men zou meenen, dat de firma die thans het werk levert, niet voldoende loon betaalt en er over de levering kan worden geklaagd. Daar de drukkerij voor vele gemeenten drukt, daar ligt het in de rede dat men wel eens wachten moet De heer Fortuin maakt van zijn opmerking geen voorstel, waarna de post drukwerk in zijn geheel werd goedgekeurd. Bij volgnummer 100, kosten van de Waag, wordt door de heer Ringers betoogd dat het wenschelijk werd gevonden om de post van 538 voor nieuwe leien, die over twee jaren wordt verdeeld, thans geheel uit te stellen. De Voorzitter bestrijdt dat dit mogelijk zou zijn. De post wordt dus alleen verminderd met 425. Bij volgnummer 110, onderhoud torens verdedigt de heer Ringers het voorstel om de toren van den Groote Kerk en Kapelkerk niet dit jaar te doen verven. De torens zijn met lood bekleed en daaro mhindert het met of het nog een jaar zoo blijft. De heer L e g u i t is het met den heer Ringers eens. Althans zou hij er voor zijn een van de torens uit te stellen. De Voorzitter verzet er zich niet tegen. De heer Meienbrink vraagt of het houtwerk ook met lood is bekleed. De heer Ringers antwoordt bevestigend, hij wil het den heer Melenbrink wel laten zien De post wordt met 1300 verminderd. Bij volgnummer 112, onderhoud straten en pleinen, zegt de Voorzitter, dat B. en W. niet meegaan met het voorstel om het Ritsevoort een entrée der stad ook dit jaar niet te doen verstraten. Ook de verleg ging van den Westerweg kan niet worden uitgesteld. De heer van den Bosch vraagt of B. en W. wel het recht hebben om in nauwe straten stoepen enz. te doen verdwijnen ten behoeve van het verkeer. Hij zou dit gaarne onder de aandacht brengen van B. en W. Hij heeft die vraag ook in de sectie gedaan of schoon het rapport het niet vermeldt. Die stoepen zijn in sommige straten overbodig en maken het verkeer moeielijk of onmogelijk. De Huigbrouwerstraat is breeder dan de Hoogstraat en toch door de stoepen kan het verkeer er moeilijk plaats hebben. De Voorzitter zegt wel eens verheugd te zijn geweest, dat er een stoep was, omdat hij er op kon vluchten, waar een rijtuig hem het pass eer en moeilijk De heer van den Bosch zou het betreuren als de Voorzitter overreden zou worden tengevolge een eventueel voorstel om de oude stoepen weg te nemen, doch blijft er bij dat de stoepen veel meer het verkeer in den weg liggen dan dat ze voordeel geven. Hij geeft B. en W dit punt eens in overweging. De heer Govers merkt op, dat de heer van den Bosch in de sectie er wel over heeft gesproken. In het rapport der 4e sectie staat de vraag wel. De heer Fortuin zegt, dat het zijn schuld niet is, dat het algemeen sectierapport de vraag niet ver meldt, daar het soms na veel discussie nog moeilijk was op te maken wat in het algemeen rapport zou komen. De heer Govers maakt naar aanleiding van dien post de opmerking, dat andere buitenwegen der stad niet in goeden staat verkeeren. De heer Verkerk zegt in aansluiting met zijn al gemeene beschouwingen, dat hij de post in zijn geheel zou willen behouden. De heer Ringers betoogt de wenschelijkheid van het maken van een leuning indien de helling van den Westerweg wordt bestraat. De Voorzitter zegtdat dit in de bedoeling ligt. De heer den Boesterd meent, dat het Ritse voort nog zoo slecht niet is. DeVoorzitter wijst er met nadruk op hoe slecht de herbestrating daar is. Het voorstel om het Ritsevoort te bestraten wordt aangenomen met 14 tegen 3 stemmen; tegen stemden de heer Thomsen, Udo en den Boesterd. De post wordt in zijn geheel verminderd met 4155 Volgnummer 113 worat verminderd mte 1000. Bij volgnummer 118 zegt de Voorzitter, dat het alle aanbeveling zou verdienen thans, het opwin den der klok van den Waagtoren electrisch te doen plaats vinden. De heer Fortuin acht het een zeer zwaar werk en men kan er in de toekomst geen man meer voor vinden. De heer Ringers is er ook voor, deze post te be houden. De post wordt goedgekeurd, zoodat de Waagklok electrisch zal worden opgewonden. Bij volgnummer 119, onderhoud der begraafplaat sen zegt de heer Lubbe, dat die 25 voor net schoon maken alle jaren werd toegestaan, hij is nu meer ge- specifieerd. De heer Ringers zegt, dat men dat niet wist men dacht, dat het een nieuwe post was en dat hij al in het totaal bedrag lag opgesloten. Het volgnummer wordt alleen met 1533 vermin derd. Bij volgnummer 126, kosten der politie, wordt ge schrapt de verhooging van 200 voor den commissa ris van politie. De Voorzitter merkt op dat deze post met nog 200 wordt verminderd, in verband met het schrijven van den inspecteur. Bij volgnummer 132, onderhoud brandspuiten enz. waarbij door de derde sectie wordt voorgesteld den De 8nntlght~Zeep Maatschappij blijft doorgaan de orders op al hare Zeepen onmiddellijk trtt. te voeren» De Voorzitter zegt, dat nu eenmaal de bezui niging-bacil in den Raad rondgaat. Nu willen B. en W. wel niet zeggen, dat de veiligheid niet voldoende is als het plaatsen dier brandkranen eens een jaar wordt uitgesteld De heer Verkerk zegt, dat hij alleen maar wilde weten of B. en W. de verantwoording voor de veilig heid hiervan op zich nemen als de kranen niet worden geplaatst. De heer Udo verdedigt het schrappen van dezen post. De post wordt goedgekeurd met 9 tegen 7 stemmen, tegen stemden de heeren Govers, Ringers, Thomsen, Meienbrink, Udo, den Boesterd en de Groot. De heer V e r k e r k wil bij volgn. 156, subsidie aan kinderkleeding en -voeding, gaarne iets zeggen naar aanleiding van kindervoeding. Spreker betreurt het, dat er in onze gemeente niets aan gedaan wordt. Hij vindt het jammer, dat de vereeniging zich zoo krampachtig vasthoudt aan art. 35 der leerplichtwet. Dat is nog meer onder zijn aandacht gebracht door het ingezonden stuk van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, waarin er ook op wordt gewezen, dat de vereeniging zich zoo vasthoudt aan het art. der Wet. Daar spreker weet, dat er thans tijdens de mobilisatie 400 porties voedsel worden uitgereikt (nu nog maar enkele keeren per week), daar weet hij, al wist hij het vroeger ook al, dat er kinderen gebrek of een tekort aan voedsel hebben. Nu is het bij hem de vraag of, waar des avonds dat voedsel wordt gege ven of de kinderen voldoende profiteeren en vooral of ze des morgens weer gevoed naar school gaan. Waar nu morgenavond een vergadering zal wor den gehouden om te komen tot een commissie, die ue mogelijkheid van kindervoeding zal onder zoeken, daar hoopt hij dat ook de Raad aan deze zaak zijn aandacht zal slhenken. Spreker wist niet, hoe of hij thans de zaak ter sprake zou brengen. Hij heeft geen voorstel willen doen om den post van 500 te verhoogen of een memoriepost uit te trekken, doch spreekt de verwachting uit, dat wanneer er een ver eeniging voor kindervoeding wordt opgericht, die eventueel zou aankloppen bij de gemeente, dat de Raad dan ook na vaststelling van deze begrooting met milde hand zal willen steunen. Bij volgnummer 158, kosten der schoolbibliotheken, verklaart de heer Verkerk zich tegen de verminde ring van dien post. Hij is zeer voor goede schoolbi bliotheken en meent, dat ze niet in orde zijn. De Voorzitter zegt, dat ook B. en W. tegen vermindering zijn. Zij stellen voor 25 per school, doch als daarvan geen gebruik gemaakt wordt, dan ligt dat aan de hoofden van scholen. De heer Udo is niet tegen schoolbibliotheken, maar waar men ziet, dat het bedrag lang niet wordt besteed, als de hoofden van scholen dat geld niet be steden, dan is het goed, dat daarop eens wordt aange drongen, daar de Raad anders zeker alle reden heeft om in het vervolg minder toe te staan. De heer Verkerk wenscht nog even terug te ko men op volgnummer 149, kosten van het herhalings- onderwijs. In een vorige zitting heeft hijger op gewe- dat dit niet dienstbaar kan worden gemaakt aan zen, heeft naar 3000 ge- natuur- en V er kerk van 184Ö todfÏÏtaïStó.t' SI pósT voor bran dkranen ad. 75 te schrappen, vraast JèdtSÏ rot*kan"S-1 ïilSd.dat brmdbS°nÊ worta. de opleiding voor de toelating tot de Handelsdag school van leerlingen der gewone lagere school, en in aansluiting daannede heeft hij toen de wenschelijk heid betoogd om een afzonderlijke cursus voor het Fransch op te richten. Gaarne brengt hij dit nog eens onder de aandacht van B. en W. DeVoorzitter zegt, dat B. en W. daar de noo- dige aandacht aan zullen schenken. De post blijft behouden. Bij volgnummer 173, rente van opgenomen kasgeld, stelt de heer de Lange voor om dezen post, groot 3000, te verlagen met 1000 en verdedigt dit. De Voorzitter verzet er zich ten sterkste te gen, doch laat het ten slotte aan den Raad over. Ook de heer d e W i t is tegen de vermindering. De heer Udo vindt deze post eigenaardig, in 1913 was 5000 geraamd, in 1914 4000 en thans 3000 Voor dezen post werd in 1912 niets uitgegeven en in 1913 40. Wat is er tegen de posten te verlagen tot een bedrag dat er noodzakelijkerwijs wordt voor ver- eischt. De Voorzitter wijst er op, dat al de posten, 173, 174 en 178, verband met elkaar houden. Voor verschillende zaken zal men moeten leen en en dan zai men toch kasgeld moeten hebben. Zoo klakkeloos den post te laten vallen acht de Voorzitter onverantwoor delijk. Daar niemand ten slotte een voorstel aanleiding van dezen post, blijft hij op handhaafd. Bij volgnummer 194, subsidie aan het letterkundig genootschap, vraagt de heer of misschien die 100 zou kunnen vervallen. De Voorzitter antwoordt, dat dit een contract is met de vereeniging, zoodat hierin geen verandering kan worden gebracht. Bij volgnummer 209, verzekering tegen werkloos heid, zegt de V o o r z i 11 e r, dat B. en W. het noodig achten dezen post met 1500 te verhoogen. Alzoo wordt besloten. De vergadering wordt thans geschorst tot des avonds 8 uur. AVOSDÏilTflIG. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heeren de Wit, Boelmans ter 8plll en Gllnderman. Ontvangsten. Bij volgnummer 9A vergoeding van rente en af lossing door de gasfabaiek, zegt de heer Lubbe, dat htj in de middagzitting heeft voorgesteld om uit de reserve van de gasfabriek te nemen een som van f 20,000 niet de retributie daarmede te verhoo gen, zooals abusievelijk in de Alkm. Courant van heden is gezegd. Hij stelt thans voor de winst van f 21.859.18 van 1913 niet bij de reserve te voegen, doch die aan de gemeente uit te keeren. De heer Udo ondersteunt dit voorstel ten sterkste. De heer de Lange kan er zich niet mee ver eenigen. Gaat men er een gewoonte van maken om de winst ten bate der gemeente aan te wenden, dan begeeft men zich op een hellend vlak. Waar de gas fabriek voor de uitbreiding voor groote uitgaven komt te staan, kan het zoo niet uitblijven, of de gasprijs moet worden verhoogd Er is gezegd dat de gasfabriek reeds een reserve voor den bouw heeft van f 114.000, doch dat is niet juist, die reserve bedraagt f 89.000. Dat totale bedrag kan zelfs niet geheel voor den bouw worden besteed. Voorts wijst hij er op, dat de winst van dit jaar zeker minder zal zijn. De heer van den Bosch zegt, dat de heer de Lange terecht heeft opgemerkt, dat als het gewoonte wordt, een deel van de reserve der gasfabriek aan te spreken voor de gemeente, men zich dan op een hellend vlak begeeft. Het is hier echter een bijzonder geval en voor groote kwalen zijn krachtige geneesmiddelen noodig. De heer de Lange beweert dat (het bouwfonds geen f 114.000 bedraagt, maar f 89.000 en als we nu hooren, dat de nieuwe fabriek wel 7 ton zal kosten dan vindt spreker het toch niet van veel invloed in dien men van de reserve f 20.000 zou afnemen. Als dan de fabriek In de toekomst wordt belast met een meerdere rente van f 20.000, dan acht hij dat zeer erlng. Daarom vindt spreker het argument niet zeer demmend en zal hij voor het voorstel van den heer ubbe stemmen. De heer Verkerk merkt op, dat door meer uit de reserve te nemen, men de gasverbruikers laat jetalen ten voordeele van hen, die geen gas ge bruiken. Daarom is spreker tegen het voorstel. De Voorzitter acht deze beschouwing niet uist. We hebben hier te doen met een gemeente- jedrijf en niet met een coöperatie. Als men het volgend jaar met den bouw van de nieuwe fabriek begint, dan zal men in de eerste jaren krijgen een groot uitgaaf aan rente en aflossing. Daardoor zal men de reserve wel moeten aanspreken, daar men anders het bedrijf niet kan belasten met de rente en aflossing. De heer D o r b eek zegt slechts met de grootste aarzeling te kunnen meegaan met het voorstel, daar men afwijkt van den weg dat men de winst van het bedrijf daaraan ten goede doet komen. Spreker ziet eehter geen anderen uitweg op het oogenblik, om belastingverhooging te voorkomen, dan door dit voorstel. Voorts merkt spreker op, dat hijlin de sectie ook heeft opgemerkt, en 't spijt hem, dat het niet in het algemeen rapport is opgenomen, dat de raad in de llaatste jaren wel eens wat veel heeft uitge geven buiten de begrooting om. Dat is wel eens eerder opgemerkt. Waar de klacht niet is opgenomen kan de raad zich daarover thans in beginsel niet uitspreken. Gedane zaken nemen geen keer. Doch waar we thans staan, zooals de heer Udo het zoo juist heeft gezegd, aan den voor avond van een tijd van verarming; waar de draag kracht van de gemeentenaren minder zal worden, zal men toch wel tot verhooging van het percentage moeten komen» Deze overwegingen hebben hem er toe geleid, om mee te gaan met het voorstel van de heeren Lubbe en Udo. De heer Portuin zegt als algemeen rapporteur, dat het hem niet opgegeven is, door de andere rap porteurs, dat dit genoteerd moest worden. Daarom verklaart spreker, dat hij er geen schuld aan heeft, dat de opmerking niet in het algemeen rapport is opgenomen. De heer Dorbeck wil dit gaarne aannemen. Hij meent, dat het ook niet goed is, dat het alge meen rapport wordt opgemaakt door de verschillende rapporteurs te zamen. De Voorzitter brengt daarop in stemming het voorstel van den heer Lubbe om de f 21859.18 beschikbaar te stellen. Dit voorstel wordt met 11 tegen 5 stemmen aan genomen. Voor stemden de heeren: Van den Bosch, Dorbeck, Udo, Lubbe, den Boesterd, de Groot, Go vers, Ringers, Thomsen, Luiting en Fortuin. Bij post 22, belasting op publieke vermakelijkheden, zegt ae heer Van den Bosch, dat hij de aan dacht wenscht te vestigen op het verzoek, dat inder tijd is ingekomen, jom een verordening op het be zoek aan bioscopen in het leven te roepen. De Voorzitter zegt toe deze zaak bij B. en W. aanhangig te zullen maken. Bij volgnummer 2 0, hoofdelijke omslag, merkt de voorzitter op, dat men in de middagzitting heeft gesehrapt van de uitgaven tot een bedrag van f 15307.80. De inkomsten zijn verhoogd met de winst van de gasfabriek, groot f 21859,18, zoodat om den post hoofdelijken omslag met f 38000 te verminderen en terug te brengen op f 125.000, nog gevonden moet worden f 833.02. Vermindert men met dit bedrag den post voor onvoorzien, dan is de zaak in 't reine. De raad vereenigt zich daarmede, zoodat de post voor onvoorziene uitgaven thans wordt f 9567,566. De heer Udo wijst er op, dat in uitzicht is ge steld een nieuwe verordening op den hoofdelijken om slag. Hij zou het echter ongewenscht vinden, dat die verordening op 1 Jan. 1915 in werking treedt. Bij zoo'n nieuwe verordening worden de lasten meer en meer verlegd en dat zou hij thans niet zoo ge- wenseht vinden. In het belang der gemeente zou hij de nieuwe verordening nog een jaar willen uit stellen. De Voorzitter zal dit gaarne In het college nader bespreken. De heer V e r k e r k zou in tegenstelling met den heer Udo gaarne zien, dat spoedig die nieuwe ver ordening In werking zou treden. De heer Udo heeft terecht gezegddat de een ontlast zal worden en de andere meer belast. Het komt hem voor, dat door de nieuwe verordening juist de mindere man zal worden ontlast en daarom zou hij gaarne zien dat de nieuwe verordening zoo spoedig mogelijk In werking zal treden. De begrooting wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in eene zitting met gesloten deuren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 28 Oct. Johanna Wilhelmina Maria, d. van Bernar- dus Philippus Luitjes en Ghristina Sophia de Bouter. Mechelina Cornelia, d. van Jan Willem Regeer en Alida Maria Hemerik. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 29 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 30 October. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 771.3 te Hemosand; De laagste stand van den barometer 746.1 te Mfin ch en. VERWACHTING. Meest matige wind uit oostelijke richtingen, betrok ken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. DKX HAAOtvroaoerZdlphoa). ptroeda HENftT r.Mxxxooaoo SOtnS «VW «/UltVU^VTfVVU -

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3