Van het westelijk oorlogsterrela. Van het oostelijk oorlogsterreln. Telegrammen ran heden. Nederland. Varia. voor onderwijs waren geraamd op de vemnderBF-'- ling, dat alle leerkrachten bleven. Spr. wist evenwel niet hoe dit gaan zou. De heer Polle deelde mede, dat de bijzondere school waarschijnlijk 15 Januari geopend zal worden. Besloten werd het salaris van den telefoonhouder met ingang van 1 Januari met 30 te verhoogen, waaronder 10 is voor een plaatsvervanger. Dit, om dat er meerdere openingsuren bijgekomen zijn. Op voorstel van den heer Couwenhoven zei de voorzitter overweging toe om de 50 subsidie aan den veeverloskundige te Warmenhuizen in te trekken. Het fanfarekorps had met het oog op de omstan digheden voor dit jaar uitkeering van de halve subsi die gevraagd. Dit werd algemeen gewaardeerd. De hoofdelijke omslag werd op 5000 geraamd, zonder percentage-verhooging. De heer Dapper wilde verlaging van dat percenta ge. De voorzitter zette uiteen, dat dit voor het vol gend jaar nog niet mogelijk was. Ook de heer Couwenhoven achtte dit nog niet mo gelijk. Spreker wilde echter met het oog hierop pos ten als 100 voor het Fanfarecorps niet handhaven. Spr. had veel met het corps op, doch wilde de subsi die verlagen. De voorzitter oordeelde, dat dit de bestaansmoge lijkheid van het corps aanrandde. Spr. was overtuigd, dat het corps veel deed. De heeren v. Lien en en Dapper waren overtuigd, dat het corps het geld niet kon missen. Met algemeene stemmen werd besloten den H. O. op de raming te handhaven. Door de wisseling van de leerkrachten was de rijksbijdrage voor het onderwijs belangrijk minder. De heer Couwenhoven informeerde of reeds bekend was hoeveel leerkrachten door de opening van de bij zondere school overbodig zouden worden. De heer Couwenhoven merkte op in de begrooting de subsidie te missen voor het Vreemdelingenvedkeer en het Witte Kruis. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. er niet op tegen hadden aan beide vereenigingen een subsidie te verleen en van 10. Verhooging achtte de voorzitter met het oog op de hangende kwestie van het onder wijs niet mogelijk. Nadat de heer Couwenhoven de belangrijkheid van het Witte Kruis had betoogd, werd overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besloten. Met algemeene stemmen werd hierop de begroo ting in haar geheel vastgesteld. Voor het HerhalingBonderwijs hadden zich voor beide scholen een gelijk aantal leerlingen n.l. 7 jon gens en 7 meisjes aangemeld. Met algemeene stem men werd voor dit onderwijs het personeel van het vorige jaar benoemd. De heer Dapper informeerde naar het tramongeluk. De voorzitter deelde mede, dat bij de overwegen borden geplaatst zullen worden. De Commissaris der Koningin had geïnformeerd of de gemeente genegen was alsdan daar lantaarns te plaatsen. B. en W. hadden medegedeeld, dat dit h. i. meer op den weg van de tram lag en verder niets meer vernomen. De heer Dapper achtte het noodig, dat de tram de overwegen langzaam passeerde. De heer Couwenhoven hoopte, dat B. en W. op hun besluit terug kwamen wanneer de tram niet tot het plaatsen van lantaarns mocht besluiten. De voorzitter stelde voor aan de maatschappij te vragen, om voor te schrijven, dat bij het passeeren van den overweg nabij het station iemand voor de tram moet loopen. Algemeen werd dit gewenscht ge acht De heer Couwenhoven vestigde de aandacht op de boomen van de gemeente die op de kweekerij staan. Spr. wilde ze een bestemming geven. De voorzitter zette uiteen, dat te jong verplanten ongewenscht is. De heer Dapper acht je de wegen te smal om er nog boomen langs te planten. Besloten werd een volgend jaar een bestemming aan de boomen te geven. Hierna werd de vergadering gesloten. Uil KOLDIJK. Vrijdagmorgen vergaderde de Raad m voltallige zitting. Aangeboden werd een suppletoir kohier li. O. tot een bedrag van J 57, te behandelen in comité. Over de volgende begrootingen werd nu rapport uitgenracnt: ie. de geineente-oegróoting, ontvangst en uitgaai 17001.15, rapporteur de heer Jb. Visser, Ze. de begrooting eiectnsch bedriji, ontvang en uit gaaf j Ó1U0, rapporteur de heer Jb. Boldewgn, 3e. de begrooting Burgerlijk Armbestuur, ontvang en uit gaaf J 3024.70, rapporteur de heer D. v. d. Woude. üeadvi8eern werd de begrootingen goed te keureu, zooais ze zijn aangeboden. Alzoo werd besloten. Behandeld werd nu een ingekomen adres van de Coöperatieve Verbruiksvereeniging te Zuid-Schar- woude, om een verordening in het leven te roepen om te ietten op gewicht en kwaliteit van het brood. De heer v. d. Woude stelde voor hieraan tegemoet te komen, terwijl de heer Beets zei geen vrijmoedigheid te vinden om dit te doen, daar men hier steeds door de bakkers uitnemend wordt behandeld. Na eenige besprekingen werd hierop niet verder ingegaan. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat hij den vorigen dag een onderhoud heeft gehad met den Commissaris der Koningin en stelde nu namens B. en W. voor een promesse van 500Ü aan te gaan tot be taling aan de K. E. M. Na toelichting goedgekeurd. Bij de rondvraag bracht de heer Slotemaker de kwestie der aanwezige levensmiddelen ter sprake en gaf een overzicht van den aanwezigen voorraad aard appelen, boonen en erwten. Besloten werd aan B. en W. een blanco crediet te verleenen voor den aankoop van tarwe, terwijl op voorstel van den heer Beets aardappelen zullen worden aangekocht in overleg met het Burgerlijk Armbestuur en Diaconie. Op een vraag van den heer Boldewijn antwoordde de voorzitter, dat bij den overgang tot de gemeente Koedijk het recht van verpachting aan Oudkarspel is gebleven. Hierna sluiting. UIT SCHERMERHORN. Vrijdag vergaderde de Raad. Ingekomen was een schrijven van den gemeentebode C. van Leeuwen, met verzoek eene geldelijke tegemoet koming voor het gebruik van zijn rijwiel in dienst der gemeente. B. en W. stelden voor wederom 7,50 ver goeding te verleenen, wat met algemeene stemmen werd goedgevonden. Aan de orde was daarna: begrooting van het Burg. Armbestuur. B. en W. stelden voor aan dit college 500 subsidie te verleenen. In ontvangsten en uitga ven geraamd tot een bedrag van 2305.84^2, werd de begrooting met algemeene stemmen goedgekeurd. Na behandeling der verschillende posten werd de gemeente-begrooting in ontvangsten en uitgaven ge raamd op een bedrag van 11486.93 met een post van onvoorziene uitgaven van 51.09%, met alge meene stemmen goedgekeurd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de huur der gemeentelanderijen 31 Dec. a s. eindigt en stelde na mens B. en W. voor deze wederom voor den tijd van 4 jaar publiek te verhuren, waarmede de Raad zijn in stemming betuigde. Vervolgens kwntn nan de orde de benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur, door de periodieke aftreding van den heer K Rood. Uit de door 't Burg. Armbestuur aanbevolen candidaten K. Rood en J. van 't Hof werd met algemeene stemmen benoemd de heer K. Rood. Hierna sluiting. UIT W1ERINGERWAARD. Donderdagavond vergaderde de aid, Wieringer- waard van dt Holl. Mij. van Landbouw. Besloten werd op een verzoek van het comité tentoonstelling Schagen, om de toegestane subsidie te mogen behou den, goedgunstig te beschikken. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar de algemeene vergadering werden gekozen resp. de voorzitter en secretaris, de heeren H Koster Kz. en D. Sleutel Dz. Het laatste punt der agenda: Bespreking Coöp. aankoop van veevoeder, gaf aanleiding tot eenige dis cussie. Besloten werd aanballen die er voor in aan merking komen, dus ook aan nlet-leden, een circulaire te zenden, houdende mededeeling dat men aan het be stuur kan opgeven hoeveel mals, gerst en Amerikaan- sche lijnkoek men wil hebben, om dan gezamenlijk aan te koopen via het Bemiddelingsbureau te 's-Gra- venhage. Betaling is contant, het bestuur is daarvoor aansprakelijk, doch om het bestuur te dekken, zullen de leden zich onderling verbinden voor de gelden. Hierna sluiting. KORTE BERICHTEN. Het O. M. bij de Tkmsterdamsche rechtbank eisch- te gisteren 15 jaar gevangenisstraf tegen Herman Christiaan Jacob Wijnoogst, wegens poging zijn moeder, broeder en zuster met cyaankalium te vergif tigen. Na verdere behandeling nam de Tweede Kamer gisteren de Indische begrooting aan zonder hoofde lijke stemming. Het bestuur dor S. D. A. P. heeft nog geen be slissing genomen omtrent de vereenigbaarheid van het wethouderschap en het lidmaatschap der Tweede Ka mer wat betreft den heer Vliegen. Wel staat het, naar het „Hbld." verneemt, reeds vast, dat deze zetel niet zonder strijd door een ander sociaal-democraat zal kunnen worden bezet De „Kerkelijke Courant" meldt, dat ds. A. Keu zenkamp, te Kolderveen, die vertrokken is naar Nieuw-Buinen, zijn afscheidspreek, naar aanleiding van Jesaja 55 11, 13, geheel in versmaat had gesteld. PREDIKBEURTEN. 1 November. Ned. Herv. gemeente te Schermerhorn. 9i/0 u,, Ds. v. d. Most van Spijk te Westgraftdiik. Geref. gemeente 9* a uur, Ds. Mulder, te Broek op Langendijk. Bediening H. Avondmaal. Nam. H/j u. Dezelfde. Dankzegging. Oudkarspel. Ned. Herv. Gem. Zondag 1 Nov., v.m. 9.30, Ds. G. de Leeuw. Onderwerp: Eenzijdig oordeel. Woensdag 4 Nov., 'b avonds 7 uur, Ds. G. de Leeuw. Hervormingsrede. Onderwerp: Oude Kerk en Nieuwe Tijd. STADNIEUWS. Z. K. H. PRINS HENDRIK. Z. K. H. Prins Hendrik bezichtigde heden de in richting van hel Roode Kruis alhier. Om half elf kwam de Prins, die in civiel gekleed was, per auto aan en achtereenvolgens werd een kijkje genomen in het Burgerweeshuis, het Stadsziekenhuis, het IJk- kantoor en het St. Elisabethsgesticht. Om twaalf uur vertrok de Prins van hier naar Castrlcum. EEN VALSCHE GULDEN. De politie heeft een valschen gulden van het jaar 1914 in beslag genomen. Het muntstuk onderscheidt zich van een echten gulden door de kleur en doordat het gemakkelijk om te buigen is. Opgepast! EEN BELGISCHE VLUCHTELING OVERLEDEN. In het Stadsziekenhuis is overleden de 17-jarige Ludovicus Appels, van Antwerpen. De arme jongen was lijdende aan een hartziekte en reeds eenigen tijd opgenomen In het gasthuis, waar eenige andera leden van dezelfde familie, aan dezelfde ziekte lij dend, ook verblijf houden. GESLAAGD» Mej. W. H. S. Schepper slaagde te 's-Oravenhage voor het diploma voor ziekenverpleging. NED. PROTESTANTENBOND. Voor de afd. Alkmaar van den Ned. Protestanten bond trad gisteravond in de geheel gevulde bovenzaal der Unie dames vormden verreweg het grootste ge deelte van het gehoor als spreker op de heer dr. C. E. Hooykaas, van Rotterdam. Na een inleidend woord van den heer ds. Westra, zei de heer Hooykaas dat op den dag voor Luther- Heiligdag vóór alles Luther moest worden herdacht, die oneindig veel gedaan heeft voor den Bijbel, voor de verspreiding en het wekken van liefde voor den Bijbel onder het Protestantsche volk. Het portret van Lu ther werd op het doek gebracht en door de vergade ring gezongen: Een vaste burg is onze God. Spr. zette daarna nader uiteen, wat men Luther verschul digd is ten aanzien van oen Bijbel. TVan zijn liefde en zijn kracht danken we, dat de door hem geheel ver taalde Bijbel van een onbekend boek het Duitsche volksboek werd. Terecht is hij genoemd een wonder man Gods. Spr. zei daarna, dat hij niet zou spreken over waar de Bijbel vandaan gekomen is, hoe geschreven, de be ginselen der bfibelschrijvers enz., de vraag betreft een voudig den buitenkant van het boek. iioe zijn wij aan onzen tegenwoordigen Bijbel gekomen? Ver keerdelijk was geannonceerd, dat zou worden bespro ken over het ontstaan van den Bijbel. Spr. bepaalde zich voor den eersten voordrachtavond tot het bekijken van den Bijbel van den buitenkant, tot het bespreken hoe de geschiedenis van een boek in de oudheid was en hoe thans, om dit de volgende week toe te passen en op den Bijbel en te zien welken invloed van de techni sche zaken uitgegaan is op den in houd. Spr. ging daarna na, hoe vroeger geschreven werd en hoe men in den ouden tijd boeken gaf. Aan de hand van lichtbeelden werd besproken hoe vroeger ge schreven werd op steen, hoe thans nog op Sumatra bodten zijn van boomschors, waarin ae geschiedenis van een stam is opgeteekend, op stukken buffelrib, menschelijke schouderbladen, papyrus, dat tot rollen werd gemaakt er zijn nog duizenden papy rusgescnriften over en op perkament. Voor den juisten bijbeltext zijn de oude perkamenten van groote waarde. Daar de projectie lantaarn dienst weigerde brak de heer Hooykaas zijn voordracht af. De volgende week zal met het laatste deel dezer voordracht worden be gonnen. De heer Hooykaas had een dankbaar gehoor, de Voorzitter bracht hem een woord van hartelijken dank. Met het zingen van het eerste en het laatste vers van lied 178 bundel N. P. B. werd de bijeenkomst geslo ten. VOETBAL. Morgen weer een thuiswedstrijd van Alcmaria te gen den Helder. Naai- men ons mededeelde, zal het elftal van Alcmaria op andere wijze worden opgesteld terwijl een nieuwe speler zal meedoen. De elftal-com missie stelt alle pogingen in het werk, een zoo sterk mogelijk elftal in 't veld te brengen. Moge deze po ging met succes worden bekroond. Men schatte den Helder niet te licht. Purmereteijn werd door hen met 4—1 geslagen. Naar ditzelfde Purmersteijn gaat Hol land morgen, om naar wij hopen, haar eerste over winning te behalen. A.b. Zondag speelt de Voetbalvereeniging „Alk maar" een wedstrijd tegen „Zaandam", van Zaandam op het voetbalterrein aan den Westerweg, des namid dags om 2 uur. ueze wedstrijd zal spannend kunnen worden, daar „Alkmaar" zijn beste elftal in he veld brengt. EEN MOOIE HAARD. De heer H. rjspeert heeft in zijn étalage een mooien open haard ter bezichtiging gesteld. Het is geheel ei gen werk naar een ontwerp van den heer J. C. Ooms, architect alhier. Niet alleen het ijzer, doch ook het gedreven koper, dat zich er aan bevindt, heeft de heer IJspeert zelf vervaardigd. Een flink stuk smeedwerk, dat gezien mag worden 1 REM. GEREF. GEMEENTE. In den dienst der Rem. Geref. Kerk, ds. A. C. de Regt morgen de Hervorming herdenken. Abusievelijk bleef dit laatste gisteren onvermeld in de lijst der Pre- dikbeurten. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur. Blijkens uwe verslagen van de laatst gehouden raads zittingen, ter oehandeiing van de begrootingen, heeft ae heer Udo er op gewezen, dat wanneer men den H. O. op 125000 stelt, men het percentage voor 1915 toch zal moeten verhoogen, omdat het belastbaar in komen in 1913 zal afnemen. Dit bij de algemeene be schouwingen, bij üe artikelen heeft hij er op aange drongen, dat de aan de orde komende wijzigingen niet zuilen worden ingevoerd op 1 Januari 1915, dit alles op grond van de tegenwoordige omstandigheden. De neer Lubbe acht een meer democratische belasting thans niet mogelijk; waarom staat er in de algemeene beschouwingen niet bij. Waarschijnlijk is het wel om dezelfde reden als waarop de heer Udo een jaar uit stel betoogt Hieruit zou ik kunnen opmaken, dat de heer Lubbe in het geheel geen wijziging H. O. wenscht, doch dit kan moeilijk zijn bedoeling wezen, omdat ik overtuigd ben, dat hij de slechte regeling, die thans in de verordening is, toch zeker niet zou willen verdedigen; en toch, elke verandering in den H. O. moet een meer democratische wezen, dat zal de heer Lubbe wel toestemmen. Nu kan ik heel gevoege lijk toestemmen, dat de tegenwoordige omstandighe den niet rooskleurig zijn, maar het is mij zeer duis ter, waarom deze omstandigheden een beletsel kun nen wezen, om er een goed belastingstelsel op na te houden, of bij gebreke daarvan, zooals dit hier het geval is, er een te maken. Wat ik als een goed belas tingstelsel verlang, is eenvoudig een belastingstelsel naar draagkracht en daarvoor geeft de Gemeentewet een zeer bescheiden middel aan de hand, in de door haar toegestane progressie. Maar dan ook die pro gressie doorvoeren, zoover de Gemeentewet dit toe laat en niet zooals de bestaande verordening, waarin niet alleen een groote fout zit, doch welke ook maar ten halve wordt toegepast. Waar die fout zit en wat het niet doorvoeren betreft, dat heb ik in 1905 en later meermalen aangetoond met sprekende cijfers,, ik be hoef daarop niet verder in te gaan; alleen wil ik nog maals herhalen, dat de middenklasse steeds te veel heeft betaald en de hoogere klasse te kort met betrek king tot een belasting naar draagkracht. En nu kun nen er naar mijn overtuiging geen omstandigheden wezen, die het noodzakelijk maken, dat die onbillijk heid blijft bestaan, en ik zou met het eenigszins ge vleugeld woord kunnen zeggen: het kan niet wach ten, geen dag en geen nacht. Ik kan mij zoo eenigszins voorstellen, wat de heer Verkerk gevoelde, toen hij de heeren Udo en Lubbe hoorde spreken, ook voor mij en zeker velen met mij was dit een teleurstelling. Toch heb ik nog hoop, dat de Gemeenteraad de verordening vóór 1 Januari a s zal wijzigen, immers als er door de omstandigheden verhooging van de belasting komt, dan zal de druk komen op de laagste en mid denklasse en niet op de hoogste klassen en door den druk een weinig meer naar boven te brengen, kunnen de laagste en middenklasse iets worden verlicht. Met dankzegging enz. UwEd. Dw. G. NOBEL. GEVONDEN VOORWERPEN. Drie portemonnaies met geld, een reticule, een schroevendraaier, een rozenkrans, een passer, een hond, een zilveren broche, een lederen sigaren koker, een taschje. een manteltje, een pakje, een doosje en twee sleuteltjes. Alkmaar, 29 Oct. '14. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. DUITSCH COMMUNIQUé. BERLIJN, (Officieel) 31 Oct. Ons leger In België nam gisteren Ramskapelle en Bisschoten. Rondom Yperen gaan we eveneens vooruit. Sant voorde, het slot Hollebeeke en Wanbeeke werden bestormd en ook verder naar het Zuiden wonnen wij terrein. Ten Oosten van Foisfort werd de vijand met succes aangevallen en in den loop van den dag uit verschillende sterk verschanste stel lingen ten Noorden van Vailly verdreven. In den namiddag werd Vailly bestormd en de vijand onder zware verliezen over de Aisne te ruggeslagen. Duizend krijgsgevangenen werden gemaakt en twee machinegeweren veroverd. In het het Argonnenwoud en eveneens ten W. van Verdun en ten N. van Toul werden eenige vijandelijke aanvallen onder zware verliezen voor de Franschen teruggeworpen. De strijd op het N. O. krijgstooneel heeft nog niet tot een beslissing geleid. Ten W. van War schau vervolgen de Russen onze troepen, die zich opnieuw langzaam groepeeren. FRANSCH COMMUNIQUé. PARIJS, 31 Oct. Het communiqué van gister avond elf uur luidt: Er is niets bijzonders in den omtrek van Dixmuiden. Op den linkervleu gel zijn heftige aanvallen op het front van het Britsche leger ter weerszijden van het kanaal van La Bassée uitgevoerd zonder succes evenwel. Er is eenige verlevendiging merkbaar op den rechtervleugel bij Reims en op de Maasheuvel ten Zuiden van Fraisne in Woevre. RIJSEL ONTRUIMD? LONDEN, 31 Oei De Daily Mail meldt, dal de Duitschers Rljssel ontruimd hebben. DE STRIJD IN POLEN. KOPENHAGEN, 31 Oei Volgens telegram- men uit Petrograd is thans de tegenstand der Duitschers in het gebied ten zuiden van de rivier Pilica en ten noorden van Radom geheel gebro ken. De Duitschers trekken daar overal terug. Bovendien werd er hevig gevochten bij Kozie- nice, Zwolen en Berdajetch. Ook daar werden de Duitschers door de onstuimige aanvallen der Russen tot wijken gebracht. Bij laatstgenoemde plaats werd een gedeelte der Oostenrijksche strijdmacht omsingeld. H. M. DE KONINGIN. 's-GRAVENHAGE, 31 Oct. H. M. de Koningin maakte heden een militairen inspectietocht buiten de residentie. MINISTER POSTHUMA. 's-GRAVENHAGE, 31 Oct. Het tijdstip van in functietreding van minister Posthuma hangt sa men met de overbrenging van de afd. Arbeiders verzekering en de uitvoering van de Beurswet naar het departement van Financiën. De daartoe noodige wetsontwerpen zijn naar den Raad van State verzonden. EEN OORLOGSSCHATTING. 's-GRAVENHAGE, 31 Oct Minister Treub had gisteren een conferentie met 15 vertegen woordigers van verzekeringsmaatschappijen, om ook hun advies in te winnen omtrent het vraag stuk der uitgifte van een oorlogsleening. Heffing eener oorlogsbelasting schijnt niet in de bedoe ling der regeering te liggen. Van plannen daartoe was ook op deze conferentie geen sprake. DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN. 's-GRAVENHAGE, 31 Oct De regeeringscom- missaris voor de Belgische vluchtelingen, jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, heeft een bezoek g& bracht aan Waalwijk en andere gemeenten van de Langstraat DE MINISTER VAN OORLOG OP INSPECTIE. 's-GRAVENHAGE, 31 Oct. De Minister van Oorlog bezocht heden het Centraal Kledingma gazijn te Amsterdam. IN ZUID-AFRIKA. LONDEN, 31 Oct Volgens een telegram uit Pieter Maritzburg (Natal) hebben de duizenden Duitschers en Oostenrijkers, die aldaar geïnter neerd zijn, getracht te muiten. Een aantal slaag de er in te ontsnappen. De bewakers konden met behulp van vrijwilligers uit de stad de relletjes onderdrukken, terwijl alle vluchtelingen opnieuw gearresteerd werden. INDISCHE TROEPEN NAAR TSINGTAU. LONDEN, 31 Oct. (Officieel). Een contingent Indische troepen heeft zich bij de Engelsch-Ja- panache strijdkrachten bij Tsjingtau gevoegd. DE EMDEN. BORDlEAUX, 31 Oct. Het departement van Marine publiceert het volgende communiqué: De „Emden" stoomde in den morgen van 28 October de haven Poelo Pining binnen en school een torpedo af op den Russischen kruiser „Schemtsjoeg". De „Emden" werd aangevallen door de Fran- sche torpedoboot „Mousquet". De torpedobool werd echter in den grond geboord, waarop dt „Emden" de overlevenden opvischte en weg- stoomde. BURÓERLIJKE STAND. GEBOREN. 30 Oct. Jacobus Hermanus, z. van Jacob Schipper en Margaretha Plukkel. OVERLEDEN. 31 Oct. Louis Appels, 17 j., wonende te Antwerpen, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 31 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 1 November. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 772.1 te Hemoesand. De laagste stand van den barometer 748.1 te Muen- chen. VERWACHTING. Matige, in het noorden tijdelijk krachtige noord oostelijke tot zuid-oostelijken wind, meest zwaarbe wolkt, weinig of geen regen, iets kouder. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 31 Oei Aangevoerd 10 paarden f 70 a 250, 8 koeien en ossen f 190 a 290, 81 nucfct kalveren f 8.— a 20.52 magere schapen f 16. af 25vette id. f 0 a 0, lammeren f - a 09 magere varkens f 16,— a 21.82 big gen f 5.a 8.21 bokken en geiten f 3,— a 12,— 0 kleine bokjes f 0.— a 0.—, boter per V0 K.O., hoog ste prijs f 0,878, middelprijs f 0,82®, laagste prijs f 0,725, aangevoerd 4944 kop, kipeieren f 9.0 a 10.p. 100 BROEK OP LANGENDIJK, 29 Oct. zak aard appelen. Blauwe f 0 a 0.0 baal gele nep f 0.a 0.980 baal uien f 3.10 a 3.60, - K.G. 1000 rammenas f 9.30 a 6bieten f 0,a 654 baal wortelen f 0.60 a 0.95. 30 Oct. 20100 Bloemkool le soort f 2.30 a 4.90, 2e soort 0.60 a 1.30, 86400 Roodekool f 1.80 a 5.60, 35500 Gelekool f 1.90 a 5.50, 32900 Wittekool f 5.a 16.20,bos wortelen f 0.a 0. 2 wagons wittekool f 189 a 190. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd verhandeld: Spruitjes f 0.50 a 0.57 per mand (15 pond). Bloem kool f 3.90 a 7.20 per 100, peren f 0.90 a 4.20 per mand, appelen f 1.80 a 4 35 per mand. BOVENKARSPEL (station) 30 Oct. Bloemkool le soort f 4.50 a 8.50, 2e soort f 2.25 a 4.50. 3e soort 0.90 a 1.20, Roodekool f 2.30 a 4.50, Wittekool f 4.a 6.Oelekool f3.a 5.Uien f 1.75 a 2.10, Slaboonen f 0.a 0.Bieten f 7.a 8.75, Aardappelen f 1,20 a 1,25, WARMENHUIZEN, 30 Oct. Aangev 15700 stuks roodekool f 1,40 a 4.50, 17000 stuks wittekool f G.80

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2