Ensemble SOLSER en HESSE, van SOLSER en HESSE In bun nieuwste créatie. U Persoon govr DE LANGE DE 1RAAZ, Bouwterrein I llli II Invaliditeitswet. Pension aangeboden Drukker gevraagd SCHOUWBURG „HARMONIE ALKMaA DONDERDAG 5 NOT. 1914 Klimmel Momt tb.ee drinlien, 2E33EÏ t 1'1 T^r Aan do Inmaakfabriek te Broek op Langendijk knnnen nog eenige Aanbiedingen by H. J. HOUT- KOOPEB aldaar. ALKMAAR. Nassau-Kwartier. Lindelaan, Lamoraal straat, Van der Meystraat, Nass'aiiplcïn, Egm 011 der straat, Nassaulaan. iff! L houd ia degelijk ea overtuigend, In het October-nummer van „De Natuur" ver volgt de res. kapitein der genie J. H. E. Rückert zijn artikel over „De beteekenis der inundatiën bij Neer- land's verdediging". Ook andere vraagstukken van militairen aard worden behandeld. Luit-kol. A. B. F. Feickens schrijft thans „Een en ander over de uitwer king van kleinkaliber-handvuurwapens", welk artikel üoor fraaie illustraties wordt toegelicht. Dr. W. P. J. uit Leiden schrijft over Zeemijnen. Tusschen beide laatstgenoemde artikelen komt er één over een „vreedzamer" onderwerp voor, n.l. over... Het blauw- borstje, door den heer H. E. Kuijlman. In het ook thans weer zeer goed verzorgde nummer van het maandblad komen o. m. nog voor „Eenige opmerkin gen over draadlooze telegrafie voor den amateur", door den heer K. Scheringa, te Alkmaar. STADNIEUWS. EEN HONDERDJARIGE. Mevrouw de wd. A. A. Nierhoff, Stationsweg te Apeldoorn, hoopt den 13en November a.a. haar hon derdsten verjaardag te herdenken. Mevr. N. is een zuster van wijlen den heer J. Pasman, in leven direc teur van de in 1875 opgeheven Stadsbank van Lee- niug. Ze is geboortig uit/Alkmaar, in het perceel Lan- gesuaat 03 aanschouwde ze, nu bijna een eeuw gele den, het levenslicht. AANBESTEDING GEGUND. Het bouwen van een kaaspakhuis met bijkomende werken voor den heer A. Henueman, is gegund aan den heer J. B. Verstraeten. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Uitspraken van heden. P. S., varensgezel, Alkmaar, gedetineerd, diefstal, 6 maanden gev. J. S., koopvrouw, zwervend, diefstal, 3 weken gev., 3 dagen hecht, en 4 maanden opzending. P. A. J. de J., W. B. en W. K., Alkmaar, wederspan- nigheid, ieder 1 week gev. J. B., groentekoopman, Oudkarspel, 10 boete sub sidiair 7 dagen hecht C. H., landman. Alkmaar, diefstal, 1 maand gev. W. L., visscher, Broek op Langendijk, visschen in verboden water, 4 boete subs. 4 dagen hecht. A. A., huisvr. van Z. K., Castricum, diefstal, 5 boete subs. 5 dagen hecht. C. D., Grootebroek, verzetzaak, 14 dagen gev. M. L. v. d. E., goudsmid, Hoorn, vrijspraak. A. K., Hoogwoud, melkvervalsehing, 1 maand gev. J. D., visscher, Broekerhaven, diefstal, 25 boete subs. 10 dagen hecht J. O., schilder, Midwoud, poging tot diefstal, 25 boete subs. 10 dagen hecht. KERKVOOGD. In de gisteren gehouden vergadering van het Col lege van Notabelen van de Ned. Herv. Gemeente al hier, werd de heer E. G. Wentink verkozen tot Kerk voogd, in de plaats van den heer J. J. Krijns, die als zoodanig wegens vertrek bedankte. MINISTERIEEL BEZOEK. De Minister van Justitie, mr. Ort, bezocht hedenmiddag hier ter stede de gestichtenressor- teerende onder het Gevangenis- en Rijkstucht en Opvoedingswezen. Z.Exc., die vergezeld werd door den secretaris-generaal van zijn departement mr. Dresselhuijsbezocht vanmorgen de gestichten te Velsen. DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN. Vanmorgen zijn een 7-tal vluchtelingen van hier naar Antwerpen gegaan; een 11-tal andere on- gewenschte elementen zijn vanmorgen onder politietoezicht van de oude Ambachtsschool overge bracht naar het kamp van Oldebroek. Op het kerkhof St. Barbara werd hedenmorgen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den 17-jarigen Ludovicus Appels, van Antwerpen die in het Stadsziekenhuis overleed. Verscheidene vluch telingen woonden de begrafenis bijnamens hen werd een krans gelegd op het graf. R.C. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN DEN VOLKSZANG. De afdeeling Alkmaar van de R. K- Vereeniging tot Bevordering van den Volkszang, zal Vrijdagavond in de „Harmonie" een propaganda-avond voor den Volkszang geven. Daartoe heeft bovengenoemde ver eeniging de welwillende medewerking verkregen van de R. K. gemengde Zangvereeniging „St. Caecilia" en van de dames Blom. Uit de „Leeuwerk" zullen verschillende liederen worden gezongen. Het is te verwachten, dat de Harmoniezaal Vrijdagavond vol zal zijn, de groote sympathie, welke de jeugdige vereeniging tot bevor dering van den Volkszang tot dusver vond, zal stel lig tot uiting komen door een druk bezoek. BADHUIS „WITTE KRUIS." In de week van 26 tot 31 October zijn In het badhuis van „het Witte Kruis" genomen i 59 kuip baden, 75 regenbaden le klas en 139 regenbaden 2e klas, te zamen 273 baden. EEN MOOIE TEEKENING. Onze stadgenoot, de heer R. Boogh, etaleert heden avond in de uitstalkast van de NedT Rijwieltrust een levensgroote teekening van een ten strijde trekkenden Engelschman, die afscheid van zijn dochtertje neemt. De wijze van uitvoering doet aen heer Boogh allé eer aan. CINEMA AMERICAIN. In bovengenoemd bioscoop-theater gaat deze week als hoofdnummer een historisch drama in drie deelen, dat „Paasch-inluiding" tot titel heeft. Aan het einc der veertiende eeuw speelt het stuk, waaraan een boeiende handeling ten grondslag ligt, welke de aan dacht gespannen houdt Zeer mooie tafereelen, welke nog te fraaier uitkomen, daar de film gekleurd is, ko men er in voor. Met groote belangstelling wordt ge volgd het lot van de arme Gemma, die in den kerker geworpen is, om af te wachten den Paaschmorgen, waarop ze bij het eerste luiden der klokken moet val len onder beulshanden. Doch haar man weet de plan nen van zijn heerschzuchtigen tegenstander te verijde len, het gelukt hem zijn bruid aan den dood te ont rukken en de Paasch-inluiding jubelt over de bevrij ding van Gemma. Wat deze, op zich zelve reeds mooie film, nog meer aantrekkelijk maakt, is de uitstekende muzikale en vo cale begeleiding. De heer en J. Kramer, piano, en J. Sieuwerts, viool, zorgen voor toepasselijk Bamen spel, terwijl eerstgenoemde op het orgel den zang begeleidde, welke, in het verband der film, een tref- fenden indruk maakte. Mej. M. B. en de heeren J Hoogervorst en N. Landman zongen het Stabat Mater en Halleluja van Hündel, mej. B., die een lieve stem heeft, zong een tweetal solo's, die applaus ontlokten Dat werd ook vernomen bij het einde der film. Het programma, dat deze week zeer mooi is, telt nog verschillende andere nummers, o. a. een oorlogs- journal en eenige aardige komische nummers. BURGERLIJKE STAND. WINKEL. October. Geboren Cornelia, d. van Nicolaas Koning en Mietje van Truijen. Gehuwd Karei Maurits Knip en Elisabeth van der Vlies. Overleden Twee levenloos aangegeven kinde ren van Jan Vethman en Cornelia Maria Waiboer. WARMENHUIZEN. (Oct.) Getrouwd: Jan Sieuwertsen, te Warmenhuizen, en Jantje Droog, te Harenkarspel. Geboren: Elisabeth Anthonia, d. van Antonius Nannes en Alida van der Wansum. Petronella Godeliva, d. van Johannes Nannes en Catharina Ligthart. Antonius, z. van Johannes Bakker en Aagje Jonker. INGEZONDEN STUKKEN. Alkmaar, 2 November 1914. Mijnheer de Redacteur. Zeer zoudt U mij verplichten met opname in Uwe Courant van het onderstaande Met aandacht heb ik in Uw blad kennisgenomen van het verslag betreffende de Woensdag j.l. ge houden raadsvergaderingwaarin o.a. gediscussieerd werd over het doen uitvoeren van werkenook in verband met de tegenwoordige werkloosheid. Hierbij wordt gebroken over het bouwen van eene nieuwe school, van arbeiderswoningenhet verleg gen van de straat op het Ritsevoort e. d., maar tot mijn spijt werd niet gerept over den onhoudbaren toestand van het Stationsplein en van den Stations weg. Moge het werk niet van grooten omvang zijn, allicht zullen eenige arbeiders daaraan den geheelen winter bezig kunnen zijn om dat stads-gedeelte, dat een onaangenamen indruk maakt op vreemdelingen die de stad bezoeken en zeer tot schade Is van de betrokken huiseigenarenin een keurig plantsoen te herscheppen onder leiding van onzen alleszins be kwamen opzichter over den Hout en de Plantsoenen. Niet alleen dat eenige werklieden door dit werk eenigen tijd gebrood zullen zijnmaar tevens zal het schoon van onze mooie stad er zeker in niet geringe mate zal worden verhoogd. Hopende dat het bovenstaande de aandacht van de betrokken autoriteiten zal mogen trekkenheb ik, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, de eer te zijn, Hoogachtend Uw dw. dr., S. Oeachte Redactie: Ik 'heb met belangstelling kennis genomen van het ingezonden stuk van mijn partijgenoot, den Heer No bel, in uw blad van Zaterdag en ik twijfel niet of U zult ook mij wel gastvrijheid willen verleenen om ook door uw bla4 den geachten inzender te antwoorden en nader in te lichten. Inderdaad waneer men de woorden leest, in het kor te verslag gebezigd ten opzichte van het door mij in den Raad te berde gebrachte, dan is het alleszins be grijpelijk, dat deze woorden zoo op zich zelf en niet in verband genomen met mijn geheele betoog, op velen een vreemden indruk hebben gemaakt. Den verslagge ver is daarvan geen verwijt te makefa. Een zeer kort verslag te maken van elkaar snel opvolgende bespre kingen, zóó, dat van vele betoogen precies de juiste kern wordt weergegeven, lijkt mij een haast ondoen lijke taak. Meer uitvoerige verslagen worden tegenwoor dig toch niet gelezen en het is daarom maar ge lukkig dat de Raad niet heeft afgeschaft, het stenogra fisch verslag, waarin ieder belangstellende kan na gaan wat er over de zaken, die hem interesseeren, is fezegd. Naar dat stenografisch verslag wil ik den eer Nobel niet verwijzen, want verkeerde indrukken dienen, zoo spoedig mogelijk, te worden weggeruimd. En nu de zaak. Bij de algemeene beschouwingen heb ik den Raadsleden er al vast op voorbereid dat ik bij de behandeling der ontvangsten die na de uit gaven aan de beurt komen zou komen met 'n voor stel o muit de reserve der gasfabriek een extra-uitkee- ring van circa 20.000 op de begrooting te brengen. Bij de behandeling der begrooting was natuurlijk de overheerschende vraag: hoe komen we aan de duiten om uit te voeren wat wij noodig en nuttig oordeeleu Ik betoogde dat deze reserve, naar evenredigheid, voor het allergrootste gedeelte door den middenstand is opgebracht en dat het vooral in deze ongelukkige tijdsomstandigheden alleszins billijk is dat een klein gedeelte ten behoeve van den middenstand wordt ge bruikt, omdat thans een hoogere hoofdelijke omslag hoe democratisch die ook moge worden ingericht, niet mogelijk is, daar die belasting in onze midden standsstad, waar zeer weinige groote inkomens zijn, voor een zeer groot gedeelte juist door dien midden stand moet worden opgebracht. De heer Nobel weet net wel, maar velen, die opper vlakkig over progressie in de gemeentebelasting spre ken, weten niet en daarom is het wel eens goed er de aandacht op te vestigen dat art. 243 IV der gemeentewet letterlijk bepaalt: dat geene toeneming van het belastbaar inkomen zwaarder wordt belast dan met tweemaal het percentage, geheven van een be lastbaar inkomen gelijk aan anderhalf maal de klein ste som welke voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afgetrokken en het percentage hetwelk van toe nemingen wordt geheven, bij geen enkele opklimming in het tarief daalt. Hieruit volgt dus, dat om de enkele zeer groote inkomens in onze gemeente te kunnen treffen, men moet beginnen het noodzakelijk levensonderhoud zeer hoog te stellen, waarbij men, door bet voorschrift dat het percentage bij geen enkele opklimming mag dalen In onze gemeente, de kans loopt om van een zeer groote rubriek van inwoners zoo goed als geen belasting te kunnen innen. Ik achtte mijn voorstel om, in de gegeven omstan digheden, uit de reserve der gasfabriek beschikbaar te stellen dan ook een democratisch voorstel en speet het mij dat de heer Verkerk, die op het standpunt blijft staan„de gasfabriek voor de gasverbruikers", alsof zooals onze Voorzitter zoo juist en zoo kort en bondig opmerkte alsof de gasfabriek geen gemeentezaak maar een aparte coöperatieve Vereeniging is, zijn stem er niet aan kon geven. Nu is verder bij de behandeling der begrooting, de bespreking van een nieuw tarief niet aan ae orde ge weest en kon ook nog niet aan de orde komen, doch nu dat de begrooting klaar en de hoofdelijke omslag niet is verhoogd, is mijn wensch evenals die van den Heer Nobel, om voor 1915 een nieuw, meer progres sief. tarief aan de orde te stellen. In de laatste raads zitting is dit punt wel even ter sprake gebracht door den Iter Udo, die zeer gewichtig gewaagde van de verschrikkelijke moeilijkheden die hij in zijne betrek king ondervond, doch alhoewel ik dan ook een oogen- blik het hoofd buig en eerbiediglijk zwijg uit respect voor den man aan wiens ambt zooveel verschrikke lijkheden zijn verbonden; in een volgend moment vraag ik toch met den heer Verkerk: vertel eens wat van die moeielijkheden en vooral, want dat is het punt waarop het aankomt, toon in een volgende raadszit ting in het openbaar aan dat die moeilijkheden van belastinginning bij een meer progressief tarief grooter zullen zijn dan bij het bestaande. Onder meer opvoering van Enorm lachsneces. 251e verder aanplakbiljetten! Prijzen Stalles f 1.—, Ie rang f 0.75, 2e rang f 0.50, 3e rang 10.30, plus 5 pet. bel. PP AANVANG 8 UUR. 'W Die terloopsche bespreking van een nieuw tarief dat nog niet onder de oogen der raadsleden is geweest dat zij dus nog niet hebben kunnen bestudeeren en niet hebben kunnen vergelijken met het bestaande, acht ik ietwat voorbarig en heb ik een stille hoop dat de man der belastingen in onzen Raad, later, wanneer deze zaak werkelijk van alle kanten wordt bekeken, zijn meening zal wijzigen. Mij overtuigd houdende dat de Heer Nobel door de ze uiteenzetting een andere kijk op de zaak zal hebben gekregen en U, geachte Redactie, dankende voor de opname, verblijf ik met hoogachting. Uw Dw.: J. F. LUBBE. Alkmaar, 2 November 1914. Alkmaar, den 2en November 1914. Geachte Heer Hoofdopsteller. Na een bezoek aan Antwerpen gebracht te hebben (3b, 3i Uct. en 1 Nov.), denk ik het van oelang voor alle Antwerpsche vluchtelingen alhier verblijvende, te vernemen hoe het in Antwerpen zooal gesteld is. Gelieve mijn dank op voorhand te aanvaarden voor de tnlassching van dezen brief in uwe courant. In Merxem aangekomen moet men zich met het trouwboekje of paspoort een stempel gaan halen op het Gemeentehuis, deze stempel betaalt men 25 centie men en dan moet men een weinig verder voorbij de Nieuwe Kerk den Duitschen stempel halen. Als die papieren zoover in orde zijn mag men eindelijk langs de „Schijnpoort" de stad binnen. Er is ook gelegen heid om per rijtuig of tram zich in de stad te begeven. Als men de stad binnenkomt schijnt deze een dorp toe, en een Antwerpenaar die anders de felle drukte van auto's, rijtuigen enz. gewend is, gevoelt zich ge durende de eerste oogenblikken niet wel. Het Duitsche leger, dat in Antwerpen is achterge bleven, zijn mansdtappen van de „Landwehr". Deze menschen hebben alle meest vrouw en kinderen en zijn erg zacht, behulpzaam en vriendelijk jegens de bevolking. Een Belg die vroeger alle verschrikkelijke wreedheden der Duitschers vernomen heeft, staat in verbazing over de lieftalligheid dezer menschen. Zij gaan zelfs zoover van soep aan de arme menschen uit Het eten is bijna aan denzelfden prijs als gewoon lijk, sommige artikelen gelijk bijv. boter goedkooper dan gewoonlijk, alleen de brandstoffen zijn nog al vrij duur. Van de verwoesting der stad is er in de kranten ge noeg openbaar gemaakt en daarom denk ik het over bodig hier eene herhaling er van te doen. Ik bepaal mij met te zeggen dat de verwoesting meer toe te schrijven is aan brand dan aan de beschieting zelve. Op dit oogenblik is in de stad alles kalm. Om 9 uur Duitsche uur, dit is 8 uur Belgische, 's avonds is het verboden zich op de straat te vertoeven. Deze maatregel is gedeeltelijk genomen om diefstallen door het schuim der stad zooveel mogelijk te beperken. Des nachts patrouilleeren Duitsdie soldaten door de stad en als zij iemand verdacht ontmoeten wordt er vastgesteld of de persoon in kwestie inbrekersge' rief bij zich heeft en zulke personen worden zeer streng gestraft. Dit is misschien de schoonste maatre gel dat de Duitsche autoriteit al heeft genomen. Iedereen is tot hiertoe de stad vrij in en uit mogen gaan. De Duitsche stempel alleen wordt geëischt en kel voor mannen. De vrouwen mogen vrij in of uit Alhoewel het nu in de stad kalm is, kan men des nachts duidelijk kanongeschut in de zuidoostelijke richting der stad waarnemen. Duitsche burgers verlaten ook de stad, en de ge kwetsten worden zooveel mogelijk uit Antwerpen ver zonden. Daarom wordt er gedacht dat er een geweer' gevecht aanstaande is. Het beste daarom dat wij, vluchtelingen, kunnen doen, is, dit gevecht afwachten en na dit gevecht zul len de Duitschers waarschijnlijk de stad ontruimen. Dan breekt voor ons de tijd aan om de Nederlan ders erkentelijk te zijn voor het gastvrij onthaal dat wij hier genoten hebben, daar door langer hier te blijven wij zeker van die gastvrijheid zouden misbruik maken. A. VAN CAMPEN. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Oot. zak aard appelen. Blauwe f 0 a 0.0 baal gele nep f 0.— a 0.—, 629 baal uien f 3.45 a 3.75, K.G. 1300 rammenas f 3— a —6— bieten f o,a 509 baal wortelen f 0.95 a 1.65. 2 Nov. 21600 Bloemkool le soort f 2.80 a 7.20, 2e soort f 0.60 a 1.20, 65800 Roodekool f 1.80 a 6.10, 21400 Gelekool f 2.— a 6.20. 24400 Wittekool f 5.a 14.20,bos wortelen f 0.a 0. 0 wagons wittekool f 0a 0 WARMENHUIZEN, 2 Nov. Aangev 10000 stuks roodekool f 2,— a 5.70, 9750 stuks wittekool f 5.90 a 11.70, 600 stuks bloemkool f 0.50 a 3.70 per 100. BOVENKARSPEL (station) 2 Nov. Bloemkool le soort f 6.50 a 8-—, 2e soort f 3.25 a 4.25. 3e soort f 0.90 a 1.10, Roodekool f 2.50 a 4.—, Wittekool f 4.- a 5. Gelekool f3.50 a 4.75, Uien f 1.75 a 1.85, Slaboonen f 0.- a 0.Bieten f 6.50 a 7.50, Aardappelen f 1,20 a 1,25. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd verhandeld Spruitjes f 0.40 a (160 per mand (15 pond). Bloem kool f 2.40 a 8.60 per 100, peren f 1.20 a 1.75 per mand, appelen f 1.90 a 2.25 per mand. PURMEREND, 8 Nov. Aangevoerd 767 runderen, waaronder 571 vette 72 a 86 ct., 196 melke- en geldekoeien f 150 a 320, handel vlug, 13 stieren, 82 vette kalveren f 0.80 a 1.—, mtg., 308 nuchtere f 12.— a 26.—, mtg., 50 paarden, 2264 schapen en overhoud, f 24 a 41, handel vlug., 637 vette varkens 60 a 66 ct. per kilo, vlug. IJ magere f 12 a 20, stug, 329 biggen f 5 a 10, 239 ganzen f 4.50 a 5.50, 0 zwanen f 0.a 0 350 manden appelen f Z— a 4.50,650 manden peren f 1.50 a 6.' Kleine fabriekskaas f 35.—, kleine boerenkaas f 34.—, middelbare f 32,—commissie fGoud- sche f aangevoerd 93 stapels, handel prijs houdend, 964 kilo boter f 1,65 a 1.70, kipeieren f 9.a 9.50, eendeneieren f 0. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 3 November. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De BilL Geldig tot den avond van 4 November. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 766.0 te Hemoesand en Memel. De laagste stand van den barometer 756.6 te Vlis- singen. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuid-oostelijke tot zuidelijken wind, betrokken tot halfbewolkt, wellicht eenige re- gen, zelfde temperatuur. ADVERTENTIE. Een ieder die nog iets te vorderen heeft van, of verschuldigd is aan of borgstellingen onder zijne be rusting heeft van Mej. de Wed. D. DE VRIES, over leden te Alkmaar, wordt verzocht hiervan alsnog vtftfr Vrijdag 6 Ifovember 1914, aangifte of be taling te doen bij Jb. DE VRIES, Hekelstraat 29, Alkmaar. De Rente-commissie in het district Alkmaar ves tigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat aanvragen om rente krachtens art. 369 van boven genoemde wet uiterlijk 2 December e.k. bij den Se cretaris der Commissie, den heer J. H, SMITS, te Schoorl, zullen moeten zijn ingediend. Aanvragen na dien datum ontvangen worden niet ontvankelijk verklaard, hetgeen ook het geval is met rente-aanvragen krachtens art. 370 I. W., voor zoo ver deze worden ingediend op of nü den 71 sten ver jaardag van de aanvragers. Zij, die dus nog van plan zijn, eene rente-aanvrage krachtens art. 369 der I. W. in te dienen, worden in hun eigen belang aangeraden zich ten spoedigste tot den tusschenpersoon hunner woonplaats te wen den. Schoorl, 3 November 1914. De Rente-commissie voornoemd, Jb. DE LEEUW, Voorzitter. J. H. SMITS, Seeretaris. met huiselijk verheer, voor een of twee school gaande Meisjes, met desgewenscht toezicht op het werk. Brieven onder letter A 349, Bur. van dit blad. van de P.G. voor kantoor- en inagazijnwerh, goed rekenen en schrijven vereischte, eigenhandig geschreven brieven met opgaaf van leeftijd, waar ge werkt en verlangd salaris, letter Z 348, Bur. van dit blad. voor directe indiensttreding (tijdelijke aanstelling), zelfstandig kunnende werken. Adres Electr. Thee en Koffiepakkerij J. C. BAAN 8t Co., Kennemer- straatweg. Te koop een le soort geheel rood kopere zoo goed als nieuw, voor zeer billijken prijs. D. HAASBROEK 8: ZOON, Kooltuin 21. BREEDSTRAAT A 10, Ongelukken-, Ziekte-, Invaliditeit-, Reis-, Bagage-, Transport-, Auto-, Waterleiding- schade-Verzekering. DRAISMA vat» VALKENBURG'S LEVERTRAAN-I LEEUWARDEn€ IN HET Te bevragen b(J G. A. DKV HOKNTKKI) NasMRiipIeln 41, Tel. 568. "I; 4 I- I |M

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 3