Van liet westelijk oorlogsterreln. Van het oostelijk oorlogsterreln. Van hst zuidelijk oorlogstooneel, LAAT 161. De Directeur J. BOSSERT. Onderwij VERZEKERT uwe Spiegelruiten Telegrammen van heden. Nederland. Yaria. ONDERWIJS I. Prins Az,, Bierkade 11. praten konden, als die hen eens bezoeken kwsm*r Deze bezoeken mochten slechts geschieden te begin nen van 10 uur, maar nu gebeurde het niet zelden, dat vrouwen, die zoo recht uit België kwamen, pq eint be ter wisten, van 8 uur af roede voor de prikkeldraadver sperring stonden in regen en kon, en dat ergerde de Belgen geweldig. Maar de directe oorzaak van de botsing is geweest, dat men enkelen hunner wilde doen meewerken aan het optrekken van een nieuwe loods, zonder htm daar voor te betalen. De lastige Belgen waren meest allen Walen. Vele Belgen meenden, toen 's avonds het electrisch licht uitging, dat ze opzettelijk werden geplaagd, ze hebben niet zelf een kabel doorgesneden. Nadat het gistermorgen zeer rumoerig was gewor den, trachtte luit. Malliückrodt (die in Albanië is ge weest) de rumoerigsten tot bedaren te brengen. Zon der resultaat. De Belgen scholden onze manschappen voor Kwatta-soldaatjes, leelijke moffen en smeerlap pen. Luitenant Mallinckrodt schoot ter waarschuwing, zijn revolver in de lucht. Een nog luider gejouw van de zijde der Belgen volgde, waarop het commando „Aan!" aan ons deta chement werd gegeven, onmiddellijk gevolgd door het commando: „Zet af!" „Jullie durven nietl" schreeuwden de Belgen. En kelen hunner spreidden de armen uit roepende „Schie ten jullie maar als je durft 1" Nadat de luitenant, naar werd medegedeeld, nog en kele malen gesommeerd had, om uiteen te gaan, klonk het ,,yuur"-commando, onmiddellijk daarop nog een maal herhaald. Toen de Belgen hunne makkere zagen vallen, sto ven ze uit elkaar, en kropen zelfs over den grond, om 't gevaar te ontkomen. Luitenant Malinckrodt riep hun aan: „Kom hier, raap je kameraden op!" Onder den indruk van het gebeurde, gehoorzaam den de Belgen en brachten de gewonden naar 't veld hospitaal. Qe gedooden zijn menschea van oudere lichtingen en in den leeftijd van 30 tot 35 jaar. Van de eigenlijke belhamels meet slechte een enkele zijn getroffen; de aan de ongeregeldheden geheel on schuldige slachtoffers ontbraken ook hier niet. De kleermaker van de geïnterneerden, een Belg, zat rustig in zijn tent te werken, toen hij een kogel in het achterhoofd kreeg en op zijn plaats doodbleef. Als tragische bijzonderheid wordt no ggemeld, dat gisteren de vrouw van één der gewonden voor een bezoek arriveerde. HET NEDERLANDSCHE STOOMSCHIP „BAT JAN". In een orkaan is, seint Reuter uit Londen, Woens dagavond een schip, dat men voor het Nederlandsche stoomschip Batjan houdt, bij Deal (op de kust van Kent) gestrand, nadat het met een ander Bchip in aanvaring is geweest. De reddingboot kon niet bij het schip komen, ofschoon het slechte een meter of zeven tig van het strand lag. Toch werden gisterochtend, toen de storm wat bedaard was, verscheiden mannen aan wal gebracht. Zij vertelden dat het schip, waar mede zij in aanvaring waren geweest, was gezonken, naar zij vreesden met man en muis. Naar Lloyd's uit Deal verneemt, is Woensdag het op de reede van Du ins voor anker liggende Nederland sche stoomschip Nlobe gedurende den Storm aangeva ren door het Nederlandsche stoomschip Batjan, van Batavia naar Londen. Het voorschip van de Niobe is vol water, maar de kim en de tanks zijn droog. De Batjan heeft men op het strand moeten zetten. Twee ruimen zijn vol water. Volgens bij de Stoomvaartmaatschappij „Neder land" nader ontvangen bericht, is werkvolk met mate riaal van Dover naar de „Batjan" vertrokken om het lek te stoppen. Men hoopte het schip vannacht of he denmiddag vlot te krijgen. KON. NAT. STEUNCOMITÉ. Na? de laatste opgave is bij het Kon. Nat. Steun comité ingekomen f 19493.33, het totaal bedraagt thans f 923.743.79. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. STAATSBEGROOTINO. In de memorie van antwoord op het afdeellngs- verslag nopens de Staatsbegrooting zegt de regeeriug, dat de voorgenomen Grondwetsherziening niet uit het oog wordt verloren. Het verzoek aan de kerken om een biddag te hou den zou juist in strijd zijn geweest met de objecti viteit. De regeering zal overwegen om ambtenaren, die daarvoor in aanmerking komenwel den hoogeren rang, doch niet het hooger salaris toe te kennen (ook voor de koloniën). De opperbevelhebber vaa de land- en zeemacht is zooals in zijn instructie staat en in overeenstem ming is met art. 54 der Grondwet verantwoordelijk aan de regeering en deze is dus - of naar omstan digheden een der ministers aansprakelijk voor zijn beleidmaar uiteraard behoort hem groote vrijheid te worden verleend. UIT OUDE NIEDORP. De boerenplaats van wijlen den Heer J. Starn, be staande uit 27.29.72 H.A. wei- en bouwland, lig gende in deze gemeente en In de gemeente Haren karspel, Donderdag door notaris Oöttmer geveild, heeft bij opbod kunnen gelden f 39984,50. De af slag en combinatiën zal plaats hebben op Donder dag a.s. UIT GRAFT. Woensdagavond jl. werd door het Gemeentebe stuur van Graft de toi aldaar verpacht voor den tijd van 6 jaar. Het meest werd geboden n.l. f 465 per jaar door mej. A. SandersBakker te Graft. HERMAN HEYERMANS. Van het voorloopig comité, dat zich gevormd heeft om den heer Herman Heyermans, in verband met het bereiken van zijn 50sten verjaardag te huldigen, is minister Treub eer-voorzitter. Voorz. is H. Querido. Er hebben vele bekende personen, letterkundigen, ar- tisten, journalisten en kunstminners in zitting geno men. Ook uit het buitenland, Duitschland, Oosten rijk, Engeland, België. De toezeggingen uit Frankrijk kwdmen nog niet. Onder de buitenlandsche leden be hoort ook Koningin Elisabeth van Roemenië (Carmen Sylva). UIT SCHERMERHORN. Tot Predikant bij de Ned. Herv. Oemt.'alhier is be roepen Ds. J. F. Zijlker em. pred. te Winschoten. EIGEN GASFABRIEK. In de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergade ring van Velsen was een rapport ingekomen van de commissie voor het gasbedrijf, waarbij deze adviseer de, tenzij Haarlem (dat thans gas aan Velsen levert), den gasprijs mocht verlagen, over te gaan tot de stich ting van een eigen gasfabriek en daarvoor plannen toezegde. De gemeenteraad zal in de volgende verga dering deze zaak bespreken. GEëLECTROCUTEERD. Toen de werkman P. Hoeberechts gisteren bezig was het dak van een beton-overkapping aditer het nieuwe station te Maastricht te reinigen, is hij, door eene nog niet opgehelderde oorzaak in aanraking gekomen met de electrische draad, waardoor H. werd geelectrocu- teerd en de spoedig aanwezige geneesheer slechts den dood kon constateeren. STADNTEUWS SINT N1COLAAS. Het Sint Nleolaasfeestgeorganiseerd door de be kende commissie, welke zich hiervoor heeft gevormd, wordt morgenmiddag van half twee tot vier in de Harmonie gehouden. St. Nicolaas heeft bericht, dat hij ongeveer l*/4 uur zijn intocht hoopt te houden. Hij zal weer per boot aan de Voormeer arrlveeren, de leerlingen der le, 2e en 3e kl. der kostelooze scholen zullen hem daar opwachten. Voorafgegaan door den Sint met zwarte Piet begeven de kinderen zich in optocht langs Limmerhoek, Laat, Boterstraat, Langestraat, Hoogstraat, Nieuwesloot naar de Har monie. Wij brengen gaarne oveï het verzoek aan het pu bliek om niet te dringen wanneer St. Nicolaasmet zijn jeugdig gevolg voorbijgaat. PAARD VERDRONKEN. Vanmorgen om half negen schrok aan de Bierkade een paard van den heer F. W. Roderwijn, dat voor een mestwagen gespannen was, voor een auto. Paard en wagen kwamen te water. Het dier werd dood opgehaald. GORDELS VOOR DE MILITAIREN. De commissie, welke zich heeft belast met het in zamelen van gordels voor de militairen, verzoekt ons haar dank over te brengen aan degenen, die hebben medegewerkt 251 Gordels zijn verzonden aan mevr. A. W. v. d. Voort—Metman te Haarlem. SINT NICOLAAS EN DE CRISIS. 't Is de laatste dagen in de straten een gezellige drukte. Groote gebeurtenissen werpen haar schadu wen vooruit de Sint-Nicolaasdag is er één, die een groote, mooie plaats inneemt in de rij der 365, welke ten einde spoeden. Het „winkelen" brengt als ieder jaar ook titans de zoo aangenaam aandoende bedrij- vtgneiü in de straten. Of de kijkers ook allen koopers zijnf Om te weten te komen, in Hoeverre de tijdsom standigheden, die al zoo veel en velerlei op haar ge weten hebben, van invloed zijn op de viering van het Sint Nicoiaasfeest, zijn we gisteravond verschillende zaken eens binnengestapt, om te vragen, hoe het in vergelijking met andere jaren met den verkoop gaat „Laat ik beginnen met u te zeggen, dat de tijdsom standigheden in het geheel niet van invloed zijn", be gon op onze vraag de eigenaar van eenmagazijn in galanterieën, speelgoederen en dergelijke te vertellen. Onze zegsman merkt als de Sint Nicolaastijd aan de 14 dagen vóór 6 December. De vorige week werd minder verkocht dan de overeenkomstige week van het vorige jaar, maar sinds Maandag waren de in komsten tamelijk hooger dan vuleden jaar, Woensdag zelfs veel hooger dan 2 December 1913, het heele jaar was er toen niet zoo'n dag bij. Gisteren ging het niet al te schitterend. Daarbij komt, dat bij verkoop van de helft van het vorig jaar, het resultaat nog beter is. De inkoopen met het oog op St. Nicolaas worden begin Augustus gedaan, maar toen de oorlog uitbrak werd van buitenlandsche huizen in het geheel niet gekocht, uit vrees dat niet zou worden uitgevoerd. Dit laatste is wel gebeurd, door aankoop van b innen landsche agenten is nu de voorraad aangevuld. Doch daar dit in veel mindere mate het geval is dan andere jaren, zal aanstonds de portemonnaie dikker zjjn, daar nietzoo veel behoeft te worden betaald. M. a. w. het oude goed gaat nu mooi weg, merkten we op. Ja, maar zet u dat maar niet in de krant" Nog werd ons medegedeeld, dat de verkoop en gros aan winkeliers in de omgeving grooter was dan vorig jaar, zoodat voor deze branche in „stad en dorp" de gewone St. Nicolaas-animo blijkt te bestaan. Na de uiteraard minder goede inkomsten van de afgeloopen maanden een meevallertje. Een gangetje, we hadden het slechter verwacht, al is de verkoop niet de helft van het vorig jaar kre gen we in een magazijn van kunstartikelen ten ant woord. De laatste paai darden ging het wel. Hoezeer de crisis zich in den kunsthandel gelden doet, kan hieruit blijken, dat onze zegsman vorig jaar Augustus, de beste en toen buitengewóón goede maand voor 1100 verkocht en dit jaar Augustusmaand, toen de vreemdelingen uitbleven, voor 100. Verschillende ar tikelen van het kunstvak zijn niet aangekomen, zoo de Japansche handwerk-artikclen (kalenders, vazen, enz.) Deze moeten in April al worden besteld. Het in ver band met de ontvangen bestellingen gemaakte komt einde October aau. In oorlogstijd is zoo'n uur van aankomst echter niet zoo precies te bepalen, het wordt wel eens ad calendar graecas verschoven en al be- heerscht Japan's bondgenoot de zeeën, toch hebben de importeurs, die de risico moeten dragen, deze niet aangewild. Zij leveren wat voorradig is. maar heel veel is het niet, de meeste Japansdie artikel ra vraagt men vergeefs. Ook kalenders, die 1 October uit Ameri ka zouden komen, zijn weggebleven. De vriendelijke dame, die ons in een banketbakkers zaak te woord stond, toonde zich al buitengewoon te vreden over de groote opleving van den kooplust te gen Sint Nicolaas. Het ging heel goed, Dinsdag en Woensdag zelfs heel best. 't Was haar opgevallen, dat de menschen uit de stad, vooral de gegoede lui, veel minder kochten dan de andere jaren; als ik het van de „chic" moest hebben, kon ik me wel bergen, heette het. Maar de buitenmenschen kochten veel en.... Jantje Contanijel En dat is probatum voor het probleem, dat „het credietvraagstuk voor den middenstand" heet! Bij het uitbreken van den oorlog waren verschillen de te Berlijn bestelde artikelen afbesteld en nu zou men misschien voor een tekort komen te staan. Want van Vrijdag en Zaterdag heeft natuurlijk ieder, dien we spraken, nog zeer goede verwachtingen. Als het weer maar wil meewerken. De bereider van al de heerlijkheden, die even van zijn eigenlijk territoir in den winkel kwam, verzekerde ons nog, dat hij ieder jaar met St. Nicolaas 100 ham men maakt en thans zou het eerder tien meer dan min der zijn. De smul Iers schijnen dus wel zichzelf te zijn gebleven! Over het minder koopen dan andere jaren door de „groote lui" bleek hij de zooeven aangehaal de meening niet te deelen de beide nog komende dagen zouden het leeren, dacht hij. Het vele banket werk in den winkel was echter allemaal voor buiten bestemd. „We mogen niet klagen, het gaat naar wensch", werden we in een heeren-modemagazijn ingelicht Doch hoofdzakelijk werd voor buiten verkocht. Waar andere jaren om dezen tijd al een 70 pakjes in de stad moesten worden bezorgd op Sint Nicolaas-avond, wa ren het er nu nog maar 15. Het feit, dat velen de mili taire jas dragen, waarbij dure dassen, wandelstokken enz. niet passen, laat hierbij zijn invloed merkbaar gelden. In een heerenkleeding-magazijn vernamen we, dat het kindergoed meer ging dan ander* teyffi psjpa gaven te kennen thans aan een pfbttterff gfrfaafl voor de kleinen de voorkeur te geven. Ten aanzien van de groote confectie is het veel slapper dan anders te gen St. Nicolaas, trouwers een pak geeft men ook niet cadeau. Het betreft hier de voortzetting van de malaise der laatste maanden in het confectievak. In het sigarenmagazijn dat we bezochten, ging het „naar de omstandigheden niet kwaad". De tavre- d°nhe'H was ook hier te vinden De meeste Sint-Nico- laaa-sigfttMi wrrdsn df beide laatste dagen pas gekocht, werd ons verteld. Met de bloemen gaat het precies zoo. Men komt in den regel de beide laatste dagen. Bloemen leenen zich er nu eenmaal niet voor om ze in een pakje mee te ne men en velen schijnen niet vroeg te bestellen, omdat ze bang zijn dat dan geen versche bloemen zullen worden geleverd. Toch verklaarde de bloemist, die deze opmerkingen aan het antwoord op onze vraag vastknoopte, dat wanneer het zoo doorging met ver- koopen als de gepasseerde dagen, de Sint-Nicolaas voor hem net zoo goed werd als andere jaren. On9 rondwandelingetje het moge geen aanspraak maken op de waarde van een „enquête", welker „con clusie" de „resultante" is van de uitingen van alle handelaren in de bovengenoemde artikelen heeft ons, ook in verband met hetgeen we hier en daar om trent andere zaken opvingen de overtuiging geschon ken, dat voor vele middenstanders, die slechte weken achter den rug hebben, de Sint-Nicolaasweek van het crisisjaar 1914 eenSinterklaassurprise is. Die, hoe gelukkig, door velen met hen wordt ge deeld. Wat morgen blijken zal, als ,,'t heerlijk avondje Is gekomen". DE STRIJD IN BELGIë EN NOORD-FRANKRIJK. PARIJS, 4 Dec. Het communiqué van gister avond 11 uur luidt: Het eenige belangrijke nieuws dat ontvangen is, heeft betrekking op de operaties op den Franschen rechtervleugel op 2 December. Op den rechteroever van de Moezel hebben wij Les Menil en Signal Dexon genomen In de Vogezen hebben onze troepen de Tête Faun ten zuiden van het dorp Le Bonhomme bezet, welke door de Duitschera als observatiepost werd ebruikt en de bergkam langs de gren9 be- eerscht. In den Elzas hebben wij het station Burnhaupt bezet en de linie Anspach- Pont-d' Anspach-Burn- haupl KONING GEORGE AAN HET FRONT. LONDEN, 4 Dec. Koning George zal waar schijnlijk zijn bezoek aan het leger in Frankrijk verlengen, daar Z. M. groot belang stelt in het expeditieleger. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 4 Dec. (Officieel). De gevechten duren op verschillende plaatsen van het front in de buurt van Lowitz voort Belangrijke strijd krachten van den vijand, die versterkingen ont ving, hebben 2 December een aanvallende bewe ging in de streek Ljutomü tk-Szetsof tot ontwik keling gebracht Op het overige deel van het front pan den lin keroever van de Weiehsel vallei geen belangrijke wijzigingen te vermelden. Aan de andere zijde van de Karpathem hebben de Russische troepen Bartfeid bezet en hebben daar 8 officieren en 1200 soldaten gevangen geno men, terwijl 6 mitrailleurs werden buitgemaakt. DUITSCH COMMUNIQUé. BERLIJN, 4 Dec. (Officieel). Het groote hoofdkwartier meldt: Op het Westelijk oorlogs- tocneel werden Fransche aanvallen tegen onze troepen in Vlaanderen herhaaldelijk afgeslagen. In de omgeving ten N.-W. van Altkirch hadden de Franschta beduidende verliezen. Op het Oostelijk krijgstooneel zijn vijandelijke aanvallen ten Oosten van de Masurische meer- vlakten onder groote verliezen voor de Russen af geslagen. Ons offensief in Polen neemt een nor maal verloop. DE OORLOG DER TURKEN. KONSTANTINOPEL, 4 Dec. De generale staf bericht: De Turksche troepen hebben in het ge bied van de rivier Tskhorok ten Zuiden van Ba- toem een groot succes behaald. Verdere bijzon derheden volgen laiiX HET OPROER IN ZEIST. ZEIST, 4 Dec. Van de 4 zwaar gewonden Bel gen zijn hedennacht 3 overleden, terwijl de 4de bij het verzenden van dil telegram stervende is. In het kamp is thans alles lustig. VERGOEDING WEGENS KOSTWINNERSCHAP. 's-GRAVENHAGE, 4 Dec. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat aan de betrekkingen van dienstplichtigen, dia'tussdiea I December en 2 Januari een extra-verlof van 2 dagen genoten, zoodat zij in dat tijdvak een verlof van meer dan vier achtereenvolgende dagen genieten, ook tij dens bedoelde verlofdagen da vergoeding wegens kostwinnerschap zal worden uitbetaald, AMERIKA's PROTEST. WASHINGTON, 4 Dec. De Engelsche gezant heeft een nota gezonden aan het Ministerie van Buitenl. zaken waarin hij verklaard dat Engeland volstrekt niet van plan te Amerikaansche schepen op te houden door onwettig naar contrabande te zoeken. Een minnelijke schikking ter mogelijk vooral als aannemelijk wordt gemaakt dat koper of erts als ballast dient bij schepen waarvan de lading aan bederf onderhevig is, zooals vleesch, niet bestemd om over neutrale landen naar Duitschland of Oostenrijk te worden vervoerd. BUITENLANDSCHE VORDERINGEN. LONDEN, 4 Dec. (Hbld.) Een der vele plan nen om de Engelsche kooplieden gedurende den oorlog te helpen, treedt thans in werking. Vol gens een overeenkomst namelijk tusschen de Re geering en de banken zullen deze aan de expor teurs gelden voorschieten op buitenlandsche vor deringen, die thans niet geïnd kunnen worden, tot een bedrag niet hooger dan 50 pet. van die vorderingen. Aan 4» Burgerschool te Alkmaar (Hoofd de Heer F. J. AUKFS) wordt gevraagd een bevoegd tot het geven van onderwijs In de vakken a tot en met 1, Jaarwedde van f 800 tot f 1150. Onverplichte hoofdakte f 150, Fransch M. O. f 50 meer en eventueele vergoeding voor huishuur f 150, Stukken (adres op zegel) in te zenden aan het Ge meentebestuur vóór 16 December a.s. INGEZONDEN STUKKEN, ONS PROTEST. Geachte Redactie. Namens de afdeelingen Alkmaar van den „Neder- landschen Bond van Handels- en Transport-Arbeiders te Land" en de „Landelijke Federatie van Transport- Arbeiders" verzoeken wij li beleefd plaatsing van het volgende: Met de Directie der Gemeente-Gasfabriek, alhier, kwamen wij d.d. 8 Mei 1912 bij schriftelijk contract overeen, dat voor het lossen van kolen ten behoeve dier fabriek aan een ploeg van 11 man betaald zou worden 44 per 1000 H.L. In den jare 1913 werd deze bepaling aldus gewij zigd, dat de ploeg met 1 man zou worden versterkt en hiervoor 4 per 1000 H.L. méér zou worden vergoed. Bij het bepalen van bovenstaanden prijs, werd door ons gerekend op kolen van normaal gewicht; de kolen die tot nog toe door ons gelost werden, zoowel Duit sche als Engelsche, waren steeds van 120 H.L. per wagon. Verleden week arriveerde echter een aak met Duit- sche kolen van 140 H.L. per wagon, met welker los sing Zaterdag 1.1. door leden onzer organisatiën werd begonnen. 1 oen nu Dinsdagavond te 5 uur bij weging bleek, dat deze kolen 20 H.L. per wagon lichter waren dan de vroeger geloste en men bij uitbetaling slechts 120 H.L. per wagon wilde vergoeden, waardoor dus per aak niet minder dan pl. m. 70 X 20 H.L. gratis voor de Gemeente zou moeten worden gelost en ons door den baas der fabriek, namens den Directeur, was verklaard, dat in de betaling geen verandering kon worden gebracht, verzochten wij, met het oog hierop, den Directeur Woensdagmorgen, te mogen spreken, wat ons echter bij herhaling grofweg werd gewei gerd! Wij besloten toen, met bet lossen te staken. Toen de Directeur ons ook Donderdagmorgen wei gerde te ontvangen, vroegen wij een onderhoud aar bij den Burgemeester, welke hierop den Directeur liet ontbieden. Deze beweerde toen, dat bij de verandering der overeenkomst in 1913 tevens zou zijn bepaald, dat per wagon nimmer meer dan 120 H.L. per wagon zou worden berekend. Dit is echter absoluut in strijd metdewaarheidende Directeur kon hiervoor dan ook geen enkel b e w ij 8 aanvoeren. Wel verklaarde de Directeur zich ten slotte bereid, in het vervolg eene regeling met ons te treffen, doch thans zouden wij de aak zonder eenige extra-vergoe ding moeten lossen, welk aanbod wij echter niet kon den accepteeren. Om nu te voorkomen, dat de B u r g e r ij in onze werk-weigering aanleiding zoude vinden, het Plaatse- 1 ij k Steuncomité de zoo hoog noodige steun te ont zeggen, besloten wij na gehouden vergadering, het werk toch maar onder deze onbillijke voorwaarde te hervatten. Wij protesteeren echter ten sterkste tegen het optre den van dezen Directeur, die ons ons rechtmatig loon heeft onthouden en verklaren nadrukkelijk, dat wij in n o r m a 1 e omstandigheden hiertoe, zooals voor de hand ligt, nimmer zouden zijn overgegaan. Met dank voor de opname. Alkmaar, 4 December 1914. Namens de Afdeeling Alkmaar van den „Nederlandschen Bond van Handels- en Transport-Arbeiders te Land", J. R. M. KOSTER, Voorzitter. J. DUIN, Secretaris. Namens de afdeeling Alkmaar van de „Landelijke Federatie van Transport-Ar beiders, J. SCHOUTEN, Voorzitter. L. SMIERS, Secretaris. bij de Onderlinge van 189Ü. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 3 Dec. Pieter Jonker en Johanna Hendrika Kes. GEBOREN 3 Dec. Levenloos aangegeven kind van Jacobus Petrus Pater en Anna Aletta Maria Bruin. OVERLEDEN i 3 Dec. Johanna Alida, d. van Dirk de Groot en Johanna Alida Weijmer, 11 j. In BOEKHOUDEN en aan verwan ie vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 889. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 4 December. Medegedeeld doof het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 5 December. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 772.7 te Muenchen. De laagste stand van den barometer 750.8 te Skagen. VERWACHTING. Meest krachtige, tijdelijk stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt Wellicht eenige regen. Zelfde temperatuur. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 4 Dec. Fabriekskaas. Kleine f41.—, jonge kaas f kleine boerenkaas f 40.—, com missie fabriekskaas commissie boerenkaas f 39.50. middelbare fabriekskaas f middelbare boerenkaas f 41.—. Handel kleine vlug. Aangev. 206 stapels, wegende 111505 Kilogram. ALKMAAR, 4 Dec. Heden werden ter graan markt aangevoerd 771 H.L. Tarwe f 10.25 a 11.90, rogge f a gerst f a 0.—, id. cbev.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2