Damrubriek. ièi 8S Vraag en Aanbod. Indische Bijdragen. wm wm Awd' "ss "m jammer. Hij had juist zoo prettig willen werken van daag en zonder Greta kon hij niet voort. Hij kon 't toch niet helpen dat 't vandaag toevallig Zondag was. Heerlijk had hij geslapen, den heelen nacht, .en neuri ënd was hij uit bed gesprongen en had hij zich gewas- schen, met vroolijk watergeplons, als een kleine jongen wien een pretje beloofd is. Het werkpakje, dat zoo los en luchtig zat. zonder boord, had hij ook nog zingend aangedaan. Nu een paar koppen sterke thee bij den boterham, en dan aan den slag Zijn vingers tintelden van werklust, 't Zou goed worden, wat hij deed vandaag. Misschien kwam zijn Lente wel klaar, het bleef nu lang licht en 's Zondags ging hij toch zelden wandelen voor den avond. Al die opgedirkte Zondagsmenschen waren te leelijk om aan te zien. En daar lag nu die vervelende Greta verkouden in bed. Of neen, misschien was zij nog niet weg. Acht uur en Zondag. Als hij nu eens vlug een trammetje nam en het weerspannig kind ging halen? Of ging het gauwer met de fiets? Op een tram moest je soms zoo lang wachten. Haastig at hij zijn boterham, met groote happen, die hij doorspoelde met heete teugen thee. Maar toen gaf hij zijn plan ineens op. Of Greta was werkelijk onwel en zoo'n gezwollen verkoudheidsgezicht houd je minstens een week óf ging pruilend en met tegenzin mee en dan poseerde zij natuurlijk niet goed. Op commando kon hij haar niet laten kijken, zooals hij wou. Even stampvoette hij, geërgerd, wijl zijn werk af hing van zoo n kind. Nu was zijn hééle dag verloren, hij kon niet voort zonder haar. Den héélen Zondag zou hij haar toch niet hebben gehouden, zóó'n beul was hij toch niet, dat wist Greta ook wel. Een uurtje maar en dan had hij haar laten gaan. Ja, wat nu! Een frissche fietstocht? Och neen, 't was overal zoo druk. Of neen. misschien niet overal. Alles peddelde nu naar de bollenvelden. Als hij een anderen kant opging. Neen, hij had nu geen lust in fietsen. Wandelen dan maar, tot hij stille wegen vond. Je ziet toch altijd weer wat nieuws. Hij belde zijn hospita om het ontbijt weg te ruimen en, in zijn behoefte iemand deelgenoot te maken van zijn teleurstelling, vertelde hij haar van Greta's brief je. Eigenlijk net goed. meende de juffrouw moeder lijk, dan komt u er eens uit vandaag, 't Is zonde om thuis te blijven met dat lekkere weer. Zoo'n zonnetje fleurt een mensch heelemaal op. Neen maar, hebt u nu van verbouwereerdheid uw andere brieven niet ge- lezen Op het nu leeggeruimde tafellaken lag een stapeltje brieven, die Hugo, vervuld met het briefje van Greta, onbewust onder het deksel van zijn botervlootje ge- schoven had. Er waren drie invitaties, alle van kennissen van zijn ouders. In elk gezin was een jong meisje. Flirten was wel prettig als je niets beters te doen had en hij had er slag van. Maar als Jetty of Mary of Riekie zich inbeeldde dat hij haar zou vragen, hadden die kinderen het toch mis. De briefjes brachten hem weer in zijn humeur. Maar weldra begon de teleurstelling weer te kna gen. Hij bekeek het doek, dat onvoltooid op den ezel stond, een lachend meisjeskopje met kersebloesem in het haar. En opeens vond hij 't niet mooi meer. Hij ging er stil naar zitten kijken. Lag 't aan hem of aan zijn werk? Nu was 't misschien maar net goed dat Greta niet kwam. Neen, 't beviel hem niet meer. 't Leek hem nu 'n banaal gevoel, niet de Lente. Die moest licht uit stralen, je moest het jonge groen en de eerste bloemen ruiken en de vogels hooren kwetteren, als je haar aan keek. In haar blonde haren moest je het goud van den zonneschijn zien, in haar blauwe oogen het azuur van den Aprilhemel. Dit was het nu ja, het frisch zeventienjarig lachebekje, maar de gedroomde Lente was het niet. En hij had er maar zoo vlot en vroolijk op los ge schilderd om tot deze ontgoocheling te komen. Even liet hij zich mistroostig op den divan neerval len. Toen veerde hij op en ging wandelen. Vlug liep hij de straten door, tot hij in het Haagsche Bosch kwam. Er waren weinig wandelaars, en aan stonds genoot hij van de kleuren van het heesterhout, hier donzig en teer, daar smaragdgroen en vroolijk, van het rosblond der knoppende boomkruinen, die stout het. lenteblauw in rezen, van het geurend April- gras, besneeuwd met duizenden anemonen. Met diepe volle teugen ademde hij de frissche prikkelende lente lucht in. Een merel floot op een knoppenden tak, wit te wolkjes dreven zacht door het hooge vreugdebelo- vende azuur. En plots zag Hugo een beeld uit vroe gere dagen in zijn droomende herinnering. Kwam het door die anemomen, die niet geplukt mochten worden? Hij zag het meisje weer, kleine blonde Suze,met wie hij vroeger, toen nij nog een jongen was, in zijn dorpje, anemonen ging plukken, die zij in hun mandjes naar huis brachten. Al lang had hij Suze uit het oog ver loren. Waarom dacht hij nu opeens aan haar? Bevangen door de lentelucht, liet hij zich vallen op een bank. Suze was een lief hartelijk vriendinnetje van hem geweest; dat mooie blonde kind. zou nu een heele dame zijn. Hoe zou zij er nu uit zien? Jam mer dat hij haar nooit gevraagd had voor hem te po seeren. Haar golvend goudhaar, dat toen nog vrij loshing, droeg zij nu zeker opgestoken. En die reine, zonnige blauwe oogen, die zij zoo onbevangen tot hem opsloeg, zouden nu zeker anders kijken dan in dien ouden gouden tijd. Hugo zuchtte. Er kwamen wandelaars in de lanen en op een bank, niet ver van de zijne gingen een jongen en een meisje zitten, hand in hand. Hugo stond ophij was alleen en de weemoed van het alleen zijn in net voorjaar vermengde zich met zijn teleurstel lingsleed over zijn arme, mislukte Lente. Alleen behoefde hij niet langer te blijven dan hij zelf verkoos. Hij kon kiezen tusschen drie meisjes, niet leelijk, niet dom, niet onbemiddeld ook. Met open ar men zou hij ontvangen worden, als hij zijn aanzoek deed. En Jetty en Mary en Riekie waren verliefd op hem. „L'embarras du choixMaar geen van die flirtmeisjes begeerde hij tot levensgezellin. In zijn ate lier zocht hij in de boekenkast een boeiend boek om zijn gedachten af te leiden. Maar nog stond hij verstrooid, nu in 't ééne dan in het andere boek te bladeren, toen er op de deur werd getikt. Zonder de oogen op te slaan riep hij: „Jablij met een bezoek, dat hem misschien in een aangenamere stemming, zou brengen. „Hugo, ken je mij nog?" zei een welluidende meis jesstem, „hoe gaat 't? mag ik je werk bekijken?" 't Was Suze, mooier nog dan hij haar zich daareven voorstelde, een bos anemonen in de hand. Zij logeer de in Den Haag en haar eerste bezoek was voor hem, anders zouden de anemonen, die zij op de oude plekjes had geplukt, hun teere kopjes laten hangen. En terwijl zij, even onbevangen en vroolijk als toen zij nog een schoolmeisje was, de anemonen in een kris tallen schaal schikte en Hugo's werk bekeek, met op merkingen, die getuigden van fijn en zuiver schoon heidsgevoel, voelde Hugo zich weer blij, blijder nog dan vroeg in den morgen. Hij zag haar aan. Zij straalde licht uit, hij rook jong groen en lentebloemen, hij hoorde vogelengekwetter. In haar blonde haren zag hij het goud van den zonneschijn, in haar blauwe oogen het azuur van den Aprilhemel. Hugo had zijn lente gevonden. En hij zei het Suze en vroeg haar, voor hem te po- aeeren. Zij was aanstonds bereid. Eerst moest ze even haar j gastvrouw gaan waarschuwen, dan kwam zij terug. Toen haar golvend goudhaar los op haar bleekgroene blouse viel, vouwde Hugo, zonder te weten dat hij het deed, zijn handen in extase van bewondering en zijn oogen vulden zich met tranen. Nu werkte hij met vreugde en zekerheid. En Suze genoot mee, omdat zij hem hielp schoonheid te schep pen. Greta werd afgeschreven. Suze was een ideaal-mo- del. Zooals zij hem begreep kon geen mensch hem begrijpen. Eiken dag, als zij kwam, was het atelier met bloemen getooid. Elke dag, als zij kwam, was een feestdag. En duizend herinneringen uit hun kinderjaren wer den opgehaald en 't was hen of zij bij elkander behoor den. 't Was met flirten gedaan. Jetty, Mary en Rie kie keken tevergeefs verlangend naar hem uit. Hugo had zijn Lente gevonden. En toen hij Suze vroeg, zijn Lente te blijven voor goed, vonden zij 't allebei heel natuurlijk dat zij al tijd samen zouden werken, in liefde en in schoonheid. Nadruk verboden. UIT INDIë. Men was zoo gerust in onze Oost, reeds enkele we ken na het uitbreken van den wereldbrand. Die zou de kolonie niet deren naar blijkbaar van officieele zijde verzekerd was. Mogelijk dat het teruggekeerde ge voel van zekerheid, na de buitengewone opwinding en spanning van den eersten tijd, voor een deel met de gebleken goede gezindheid van Java's bevolking ver band hield. Betuigingen van aanhankelijkheid uit de verschillende deelen van de Buitenbezittingen kwamen zich later bij die van het volk van Java voegen. Toen gebeurde het, dat Japan niet weinig buiten zijn met Engeland overeengekomen terrein van actie trad. Men werd in Indië in zijn goed vertrouwen in de naaste toekomst wel wat geschokt, toen een Japan- neesche macht bezit nam van Duitsch Mikronesië, meer bepaaldelijk van de Marshall-eilanden. Wat wil Japan? vroeg men toen ook in Indië. Men kent thans het antwoord; Japan wilde niets blijvends met die inbezit-neming, zelfs is het er nu reeds toe overgegaan geheel dat deel van het Duitsche bezit in deifGrooten Oceaan aan Australië over te dragen. Het Australische Gemeenebest fungeert nu als tijde lijke beheerder van alle Duitsche koloniën in dien oce- aan. Een oorlog van den omvang als deze doet over ge heel de wereld zijn invloed gevoelen. Ook Indie on dervindt zulks, de scheepvaart met Indië niet in de laatste plaats. Reeds begin October moest de Paketvaart haar snel- dienst staken op de Oostkust van Sumatra en Singa pore wegens gebrek aan passagiers en lading. Moge lijk ook hebben daartoe medegewerkt de in dien tijd in werking getreden bepalingen voor de havengelden in Tandjong Priok, Belawan, Palembang, Makasser en Tjilatjap, welke bepalingen zegt de „Sum. Post zwaar zullen drukken op de sneldienstbooten, de pas sagiers en de lading. Van andere veranderingen in de diensten bij de Paketvaart vernamen we niet. Voor het hoogst belangrijke coltuurland ter Oost kust van Sumatra is met vorenvermelde inkrimping het verkeer met Batavia (Priok) teruggebracht tot een veertiendaagsche. Op andere wijze echter schijnt het weder schadeloos gesteld. Men verwachtte n.l. dat tegen half October de „Nederland"-booten geregeld de reede van Belawan zouden aandoen, hoewel uitslui tend om passagiers en de mail over te nemen en af te zetten. Met dit korte oponthoud op genoemde reede is echter voor de Oostkust tevens een geriefelijke verbin ding verkregen met Batavia (Priok) en Singapore. Voor de verbinding van den wal met de mailstoomers ter reede van Belawan was de ferry-boot „Cremer" aangewezen. Nog valt er op een verbetering te wijzen m het ver keer met Belawan en Medan. Sedert 5 November j.l. zijn we goed ingelicht doen de mailstoomers van de Rotterdamsche Lloyd mede Sabang aan. Deze maatregel zal zoo heet het tot einde Maart wor den bestendigd. Het gevolg hiervan is, dat passagiers van die kust nu wekelijks gelegenheid hebben zich op Nederland sche mailbooten naar Europa in te schepen, op die van de R. L. door overscheping te Sabang, en dat wekelijks te Medan een mail naar Nederland kan worden ge sloten en, force majeure daargelaten, uit Nederland kan -worden verwacht. Zoo is reeds veel gedaan om het welvarende gewest Oostkust van Sumatra zoo min mogelijk onder de bui tengewone tijdsomstandigheden te doen lijden. De belangen der beide stoomvaartmaatschappijen en die van het rijke cultuurland gaan hier samen. Doch men vrage er niet naar of geheel overig Indië wel met de zen laatsten maatregel is gediend. Te Priok en overal zal nu de mail per R. L. nog la ter aankomen dan onder den druk der tijdsomstandig heden reeds plaats vond. Door de zeereis van af Ne derland en mogelijk oponthoud in de Europeesche wa teren hebben de mails reeds zooveel vertraging verge leken bij normale tijden, nu neemt de R. L. er nog een haven bij, maakt daarvoor een omweg en verlengt zoo doende niet onbelangrijk den duur der reis. Het alge meen belang schijnt hier wel wat uit het oog verloren. We geven hier het volgende uitknipsel uit de „Sum. Post" ter beoordeeling hoe men ter Oostkust over zul- kc zaken denkt „De beide vermelde nieuwe maatregelen (hiervoren genoemd) zijn twee stappen in de goede richting. Nu de Lloyd-booten reeds Sabang gaan aandoen, zal het niet lang meer duren, of de Rotterdamsche Lloyd zal hare route overleggen van Batavia via Singapore en Medan naar Sabang. Zelfs als de thans vigeerende geschreven contracten en stilzwijgende overeenkomsten op dit oogenblik de „Lloyd" nog verhinderen geheel dezelfde route als de „Nederland" te volgen, kunnen wij 't ons niet als anders voorstellen dan dat eerlang' ook de Lloyd de route door de Straat van Malakka en via Medan zal nemen. De Straat van Malakka is een belangrijke hoofdweg in het wereldverkeer naar het Verre Oosten, Indië en Australië. Het aanloopen van Padang is slechts een piselijk belang. Nu het ver keer zich meer en me op reusachtige schaal dooi de Straat van MalakL ontwikkelt en Medan in deze wereldroute is gelegen, eischt de normale en logische gang van zaken, dat ook voor de Rotterdamsche Lloyd Medan in de plaats treedt van Padang. Dit spijt ons voor de stad Padang, die van oudsher de belangrijk ste plaats en voornaamste haven van Sumatra was. Doch de tijden zijn veranderd, de omstandigheden ge wijzigd. Feitelijk is reeds thans Medan de voornaam ste stad van Sumatra en nu gelegenheid zal worden gegeven om ter reede van Balawan te embarkeeren en te debarkeeren, kunnen wij gaan eischen, dat ons niet eefie tweewekelijksche, doch eene wekelijksche directe verbinding met Europa per Nederlandsche mail worde verschaft. Hiermede treden wij in gelijken rang met Batavia, Semarang en Soerabaja. En als over enkele jaren de Oceaanhaven te Belawan gereed is, moeten wij ons elke week te Belawan op een Nederlandsche boot kunnen inschepen. Die toekomst moge niet ver meer af zijn." Er zijn wel redenen, moeten we erkennen, om te ver onderstellen het het dien kant uit zal gaan. Moge dan, wordt Padang eenmaal uit het directe verkeer met Ne derland geschakeld, een spoorverbinding bestaan tus schen de havenplaats (Koningin Emmahaven) en Pe- kan Baroe aan de Siak-rivier en daarmede het toch ook belangrijke gouvernement van de Westkust einde lijk in het bezit zijn gekomen van zijn natuurlijken af- voerweg, die voert naar de Oostkust van het eiland, naar de Straat van Malakka. Voor Sabanghaven schijnt de toekomst weinig te be loven, wat ook belanghebbenden bij die haven mogen beweren." Laat deze bijdrage in hoofdzaak over de scheep vaart handelen en verwijlen We nog een oogenblik bij de Paketvaart, die onze Indische wateren bevaart. De dienstregeling van de Kon. Paketvaart-Mij. voor het tweede halfjaar 1914 geeft daartoe aanleiding. Dit lijvig boekdeel doorbladerend krijgt men den in druk van een bloeiend scheepvaartbedrijf in Ned.-In- dië. Het honderdtal stoomers, passagiers- en vracht schepen, zal spoedig vol zijn. Van de intensiteit van het verkeer overtuigt de bij de dienstregeling gevoegde kaart. De Paketvaartbooten komen tot in de verste uithoe ken van den Archipel en zijn zoodoende een machtige steun bij de ontwikkeling der Buitenbezittingen. Van Bandjermasin dringt de hekwielstoomer Negara tot diep in het hart van Borneo en onderhoudt een veer- tiendaagschen dienst op de Barito met Poeroek Tja- hoe. De oostkust van het eiland Sumatra wordt door de Paketvaart-stoomers op verschillende punten bin nengedrongen. Op de machtige Siak-rivier stoomen zij geheel tot Pekan Baroe, hiervoren reeds genoemd Op de Indragiri komen ze tot Rengat, op de Batang Hari tot Djambi tot voor Palembang op de Moesi en in de residentie Benkoelen varen zij de Toelang Bawang op tot voor Menggala. Van de hoofdplaats Palembang dringt tenslotte de Paketvaart het binnenland in met een drietal kleine stoomers, de beide Ogan's en de Ka- poeas Moeara Enim en Moeara Klinggi zijn daar de eindpunten. In betrekkelijk korten tijd heeft de Kon. Paketvaart- Maatschappij een enorm intensief stoomvaartverkeer weten te ontwikkelen, waarin alle eilanden van eeuige beteekenis deelen, een verkeersintensiviteit zonder voorbeeld in eenige Europeesche kolonie. Vergeten we echter niet, dat geen kolonie een archipel uitmaakt van de beteekenis van ons bezit. Anderzijds heeft die maatschappij zich een mono polie geschapen dat blijkbaar niet zonder bedenken is, gelijk naar aanleiding van het tusschentijds verzoek om verlenging van het contract is gebleken. Wij voor ons meenen, dat die maatschappij moet gehandhaafd blijven in het belang van Indië, kan het met eenige wijzigingen, eenige bindende bepalingen meer in het contract met het Gouvernement. SI ANOE. AAN DE DAMMERS! Met dank voor de ontvangen oplossingen van pro bleem No. 314 (auteur G. Bonne). Zwart:*, 8, 9, 10, 12, 14, 17, 22, 23, 26, 28, 35. Wit: 21, 24, 30, 32, 34, 37, 39, 42, 44, 47, 48, 49. 1. 32—27 1. 22 31 2. 44—40 2. 35 33 3. 24—20 3. 14 25 4. 37—32 4. 28 37 5. 48—43 5. 37 39 6. 34 43 6. 25 34 7. 43—39 7. 8. 49 7 8. 2 :11 9. 21 5 en wini Wij ontvingen goede oplossingen van de heeren J. Amelsbeek, C. Betlem, W. Blokdijk, G. Cloeck, D. Gerling, J. Houtkooper, J. K., G. van Nieuwkuijk, te Alkmaar, S. Homan, Wijde Wormer, H. E. Lantin- ga, Haarlem, D. Klaij, Oudkarspel, A. Tates, Heiloo. TWEE AARDIGE STANDEN. In het Fransche werkje van Manoury komen o. a. een tweetal standen voor, die wel waard zijn, gebracht te worden onder de oogen van onze lezers. Eerst een slagzet. In den volgenden stand: kan wit een mooie combinatiezet doen, die hem de partij zou doen winnen. Welke is winstgang? De lezer zal wel doen eerst even te zoeken, alvo rens de oplossing in te zien. Wit moet spelen: 1. 23—19 1. 13:24 2. 33—29 2. 24 42 3. 37 48 3. 26 37 4. 36—314. 37 26 5. 17—11 5. 6:28 6. 27—21 6. 26 17 7. 40—34 7. 30 39 8. 44 24 (slaat 8 schijven). Ten tweede een eenvoudig eindspel, voorgekomen in een partij, waarbij zwart remise voor winst mocht rekenen. Wit moest zich dus tot 't uiterste inspannen om winst te behalen. m 9, SB W Sm. m W,9B.. B. SSfo. SB. mm wmi Zwart: Schijf op 35, 2 dammen op 6 en 30. Wit: Schijf op 16, 3 dammen op 17, 42, 50 Zwart heeft als laatsten zet 16 gespeeld, denkende remise te kunnen maken. Wit liet volgen 1611 en zwart speelde direct 30—2? Toen was het doel van wit bereikt. Hj won de partij als volgt: 1 4224 1. 2 16 Op 2 T30 volgt 17—39'en 50':25, 25 39 en 39—50. 2. 24— 2 2. 6 28 3. 50:11 3. 16: 7 4. 2 11 4. 35—40 5 11—39 (niet op 50) 5. 4045 6. 3950 en wint. Een leerzame eindstelling! Ter oplossing voor deze week: Probleem 315 van J.. BOURQUIN. vu f Zwart: 8/13, 17, 19, 21, 23, 24, 25, 27. Wit: 28, 30, 32, 34, 36, 37, 38, 41, 42, 44, 45, 46. Oplossingen vóór of op 10 December 1914, Bureau van dit Blad. BURGERLIJKE STAND. HENSBROEK. November. Geboren Johanna, d. van Klaas Munster en Catharina Pater. Overleden Frederik Masteling, 14 dagen. KOEDIJK. November. Geboren Gcrbrand, z. van Gerbrand Nieuw- land en Cornelia Verwer. Maria, d. van Adrianus Johannes Verduin en Anna Bak. Trijntje, d. van Pieter Tromp en Barber Staasen. Levenloos aangegeven kind van Willem Hes en Ma ria Schoen. Twee levenloos aangegeven kinderen van Jan Vennik en Jannetje de Graaf. OUDKARSPEL. November. Geboren Elizabeth Marijtje, d. van Jan Admi- raal en Jannetje Ruis. Wilhelmus Gerardus, z. van Johannes Wijte en Johanna Slijkerman. Antje, d. van P. Kroon en M. Korver, Overleden Neeltje, d. van Jan Semeijns en Wulven, 59 jaar. NOORD-SCHARWOUDE. November. Geboren Deodorus Willebrordus, z. van Jan Beers en Aafje Elders. Overleden Adrianus Petrus Brink, 1 maand. Antje Kist, 46 jaar. Willem van Loo, echtgenoot van H. S. van Wulven, weduwnaar van H. J. van HARENKARSPEL. November. Geboren Adrianus, z. van Adrianus Sneekes en Alida Jaspers. Susanna Catharina, d. van Hen- ricus Dekker en Reensje Plak. Nicolaas Comelis, z. van Pieter Dekker en Trijntje Tesselaar. ZUID-SCHARWOUDE. November. Ondertrouwd: Jb. van Twuijver en A. de Boer. Cs. Wagenaar en S. Bonkenburg, te Alk maar. Jb. Pirovano en J M. Hermens te Velsen, onlangs alhier Getrouwd: Jb. van Twuijver en A. de Boer. Cs. Wagenaar en S. Bonkenburg. Geboren Geertrudes Elizabeth, d. van Come lis Groenland en Geertruida Susanna Kaag. Overleden Elisabeth Berkhouwer, 47 jaar. Leven Hos aangegeven kind van Maurits Smit. MARKTBERICHTEN. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN, 4 Dec. Op de afslagmarkt werd ver handeld Spruitjes f 0.45 a 0.60 per mand (15|pond). Bloemkool|f 5.60 a 12.10 per 100* boerenkool f|0,12 a 0,20 per mand. WARMENHUIZEN, 3 Dec. Aangev. 41900 stuks roodekoolf 2,40 a 6.30, 15800 stuks wittekool f 4. a 11.30,2600 gele kool f 2.90 a J5.640 stuks bloemkool f 4 60 a 4.80 per 100. 89 baal uien f 3.95 a 4.15 per baal, U/2 baal nep f 2,50 per baal, 161 zak kool f 0,21 a 0,36 per zak; baal wortelen f 1, per baal. Advertentiën van 1—5 regels 25 Cts. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Koningsweg 46, MARMERSLIJ P tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMERPOLITOER voor Schoorsteenmantels, Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. TE KOOP: Meubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stijlen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP, ALKMAAR. FNIDSEN 113. LANGESTRAAT 58. De welbekende beste STRAATBEZEMS zijn nog voorradig bij P. W. N. NAP, Hekelstraat C 10. Het adres voor het SCHOONMAKEN van ROL- T APIJTSCHUIERS. Geen heerlijker, zuiverder en smakelijker glas bier, dan het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. Een BOVENHUIS TE HUUR, Langestraat, huur prijs f 3.50. Te bevragen Hotel „De Burg." GEVRAAGD een kortharig zwart of bruin, klein HONDJE (reu), ongeveer een jaar oud, zindelijk en geen ras. Brieven letter H 352, bureau dezer courant. KINDERWAGEN TE KOOP. Wegens omstan- digheden te koop een Promenade-kinderwagen met kap. Slechts éénmaal bereden. Spotkoopje. Adres bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2