DE OORLOG. Van bat westelijk onrlogsterrein. Van hat oostelijk oorlogstarrein, LAAT 161. De Directeur J. BOSSERT. Yan tiet oostelijk oorlogsterrein. VERZEKERT uwe Spiegelruiten Ter zee. In do koloniën, PORTUGAL* FRANKRIJK. DUITSCHLAND. NEDERLAND. Telegrammen yan heden. DUITSCHLAND. Nederland. ONDERWIJS I. Prins Az-, Bierkade 11. Kerststemming, doch daarentegen de vroolijkheid zeer verhoogde. Een der militairen sprak dan ook stellig uit het hart der aanwezigen, toen hij zijn dank betuigde aan de dames, die tot het welslagen van den avond hadden bijgedragen en zich in het bizonder richtte tot jonkvr. H. van Foreest, aan wie hij een smaakvolle bouquet aanbood. Na afloop werden door de verschillende dames ver snaperingen aan de militairen aangeboden, hetgeen met hoera's en applaus werd begroet. STADNIEUWS. VEREENIGING VOOR KINDERVOEDING. Door het bestuur der vereeniging voor Kindervoe ding alhier zullen van Maandag 28 tot en met Woens dag 30 December, telkens des voormiddags van 11 Va 12% uur, aan het lokaal voor spijsuitdeeling aan de Baangracht, verkrijgbaar worden gesteld bons voor een ontbijt aan schoolgaande kinderen. Deze bons worden op aanvraag der ouders gratis verstrekt aan behoeftigen, doch worden ook uitgereikt tegen betaling van 15 cent per week. EEN KERSTOAVE. Het plaatselijk steuncomité ontving hedenmorgen be richt van het Koninklijk Nationaal Steuncomité dat vandaag op rekening van laatstgenoemde comité aan alle ondersteunde werkloozen, hoofden van gezinnen, een extra-gulden kon worden uitgekeerd. VOETBAL. Het bestuur van Alcmaria is er in geslaagd op de Kerstdagen twee aardige wedstrijden te organiseeren. Twee Amsterdamsche tweedeklassers zullen de gasten zijn. Den eersten dag komt A. F. C., na Ajax, de sterk ste uit de afdeeling. Den tweeden komt D. E. C. die wel een minder hooge plaats inneemt, doch evengoed een lastige tegenstander blijft, 't Zal er ongetwijfeld beide dagen spannen en als dan 't weer zoo blijft, als 't nu is, zal er over belangstelling niet te klagen zijn. As. Zondag speelt de voetbalvereeniging Alk maar 's middags 2 uur een spannende wedstrijd tegen O. V. V. van Oostzaan, op het terrein aan den Wester- weg (de Kocrht). DE BELIJDENISVRAGEN. Op 14 Januari zal alhier een vergadering wor den gehouden om van gedachten te wisselen over het voorloopig aangenomen voorstel der synode tot ver scherping van de belijdenisvragen, door in art. 39 van het reglement op het godsdienstonderwijs de woorden „althans wat betreft den geest en de hoofdzaak van de daarin vervatte belijdenis, verklaring en belofte" te schrappen. De vergadering, die voor alle vrijzinnig- hervonnden, ook niet bij de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden aangeslotenen, toegankelijk is, zal tot in leider hebben ds. D. Eilerts de Haan, predikant te Hei- lo en lid van de synode. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 25, 26 en 27 December. Groote Kerk, 25 Dec., 10 uur, Ds. Verwaal. Avonc 6 uur, Ds. Kloosterman. 26 Dec., 10 uur, Ds. Kloosterman. 27 Dec., 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 25 Dec., 10 uur, Ds. Borst, van Schagen. 26 Dec., 10 uur, Ds. Verwaal. 27 Dec., 10 uur, Ds. Verwaal. Avond, 6 uur, Ds. Dijk, van Broek op Lan- gendijk. Evangelische Unie, 25 Dec., Kapel, avond 7 uur, Ds. A. van Wijk, van Zaandam. Remonstrantsche Kerk, 25 Dec., 10.30 uur, Ds. de Regt, koorzang. Avond 6.30 uur, Kerstfeest voor de kinderen N. P. B. 27 Dec., 10.30 uur, Ds. M. J. Molt- zer, van Nieuwkoop. Evang. Luth. Kerk, 25 Dec., 10.30 uur, Ds. Makkink. 26 en 27 Dec., geen dienst. Doopsgezinde Kerk, 25 Dec., 10.30 uur, Ds. Westra. 26 en 27 Dec. geen dienst. Geref. Kerk, 25 Dec., 10 uur en avond 5 uur, Ds. Meijer. 26 Dec., 10 uur, Ds. Meijer. 27 Dec., 10 uur en avond 5 uur, Ete. Meijer. Uit den omtrek. Evangelisatie-lokaal Heiloo. 1ste Kerstdag, 10 uur, Ds. Kloosterman, van Alkmaar, 's Avonds, 6 uur, den heer Doevendans, van IJmuiden. 2e Kerstdag geen dienst. Zondag 27 Dec., 's morgens 10 uur, de heer van Marsbergen, Diacoon, Haarlem. EVANGELISCHE UNIE. Aan belangstellenden deelen wij, op verzoek van het bestuur, mede, dat de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden zich voorstelt, op den avond van den eersten Kerstdag, te 7 uur, in de Kapelkerk, eene gods dienstige bijeenkomst te houden, welke door Ds. A. van Wijk, uit Zaandam, zal worden geleid. CINEMA AMERICAIN. De heer Weber verzoekt ons mede te deelen, dat nij in de koffiekamer van zijn bioscoop-theater een Kerst boom heeft doen oprichten met aardige surprises. Kin deren, die de voorstelling komen bijwonen, krijgen tot 's avonds zes uur een surprise. BIOSCOOPTHEATER „NOVUM". De directie van het bioscoop-theater „Novum" ver zoekt ons te melden, dat zij voor de drie feestdagen hebben geëngageerd mevrouw Akkerinie, in haar prachtvol nummer als vlammendanseres. CIRCUS CARRé. Het circus Carré geeft sinds eenige weken te Am sterdam weer zijn voorstellingen. We hebben in de Amsterdamsche bladen zeer prachtige recensies gele zen over de voorstellingen, er bleek uit, dat het over bekende circus zijn ouden roem ten volle heeft gehand haafd. Gedurende de beide Kerstdagen en den daarop volgenden Zondag worden telkens twee voorstellin gen gegeven, beide keeren het volledige avond-pro gramma. Dit telt tal van fraaie nummers. De groote succes-nummers, het Oóstersche ballet met zeldzame licht-effecten, waarin Mademoiselle Budamira met hare Budistinen haren tempeldans uitvoert, alsmede „In het militaire kamp van Senegal", door den heer Al- bert Carré zelf in scène gezet en gearrangeerd, komen hier op voor. Een bezoek aan het circus is zeker één van die ont spanningen, welke nog lang aangename herinneringen zal opwekken. Het oorlogsnieuws is heden in een notedopje samen te vatten. Op geen der oorlogstooneelen is een belang rijke wijziging ingetreden. Curiositeitshalve zij de aandacht gevestigd op een Moraingpost-telegram uit Petrograd, volgens hetwelk de Tsaar opnieuw ge dwongen zou zijn het strategische hoofddoel benevens Krakau op te geven en zijn legers zou moeten terug trekken ter bezetting der binnenste verdedigingslinies. Met de communiqué's is dit bericht niet in overeen stemming te brengen zou het Engelsche blad, na het te groote optimisme van onlangs thans ineens veel te pessimistisch zijn geworden? Officieel is in de Portugeesche Kamer medegedeeld, dat de Duitschers een aanval op Angola hebben ge daan. Zoo iets is reeds vaker beweerd, maar het lijkt er wel naar dat Duitschland zich nog een vijand op den hals gehaald heeft en dat Pprtugal thans werke lijk zich bij de bondgenooten zal scharen, waarop het reeds lang plan had Wcencn maakt officieel bekend, dat de Fransche on derzeeër „Curie" in den grond geboord is en dat een Fransch vlaggeschip van het type Courbet (een dreadnought dus) getorpilleerd is, zonder dat men weet, wat er van het schip geworden is. Parijs zwijgt zoowel over het een als over het ander. En dit is al het nieuws van heden. DE STRIJD IN BELGIë EN NOORD-FRANKRIJK. Het Fransche communiqué van gistermiddag meldt: Wij zijn eenigszins vooruitgegaan tusschen de zee en den weg van Nieuwpoort naar Westende en even eens in de buurt van Steenstraete en Bixschoote. Ten oosten van Béthune hebben wij met de hulp der Engelschen het dorp Givenchy-La Bassée, dat ons ont nomen was, heroverd. In de buurt van Perthes-les-Hurlus hebben wij na twee aanvallen he laatste stuk van de linie, waarvan wij op 21 Dec. reeds een gedeelte hadden genomen, veroverd. Gemiddelde vooruitgang 800 M. In de het laatst genomen loopgraaf maakten wij een sectie mitrailleuses buit en namen wij de bedienings manschappen gevangen. Wij hebben eveneens vorderingen gemaakt ten noordoosten van Beause. Wij zijn vrij belangrijk vooruitgegaan in het bosch La G,uirie op een front loopgraven van 400 M. en een diepte tot 250 M. Bij de nog voortdurende gevechten rondom Bou- reuilles schijnen de troepen het vrij belangrijke voor deel, dat zij gisteren hadden behaald, niet geheel te hebben kunnen handhaven. Officieel werd gisteren, zooals we reeds in een deel onzer vorige editie konden mededeelen, door het groo te Duitsche hoofdkwartier gemeld: De aanval in de duinen bij Lombaertzijde en zuide lijk van Bixschoote werd door onze troepen gemakke lijk afgeslagen. Bij Richebourg l'Avoué (ten noorden van Béthune) werden de Engelschen gisteren weder uit hunne posi ties verdreven. Ondanks alle wanhopige tegen-aanval- len werden alle stellingen, die tusschen Richebourg en het kanaal van de Aisne naar La Bassée, aan de Engel schen waren ontnomen, door ons behouden en beves tigd. Sedert 20 December zijn 750 kleurlingen en En gelschen als gevangenen in onze handen gevallen. Vijf machine-geweren en vier mijnwerpers werden buitge maakt. In de omstreken van het kamp van Chalons ontwik kelde de vijand een krachtige actie. Aanvallen ten noor den vanSillery en ten zuid oosten van Reims, bij Sou- ain en Perthes, werde n door ons, gedeeltelijk met groote verliezen voor de Franschen, afgeslagen. DE STRIJD AAN HET OOSTERFRONT. Het Duitsche groote hoofdkwartier meldde gisteren, zooals we reeds in een deel onzer vorige editie konden mededeelen: In Oost- en West-Pruisen bleef de toe stand onveranderd. De strijd aan de Bzoera en de Rafka duurt voort. Op den rechteroever der Pilica was de toestand on veranderd. Uit Weenen wordt officieel gemeld: Onze operaties in de Karpathen hebben een gunstig verloop. In het gebied van de Latorcze werd een aanval der Russen bij Volocz (Volovez) afgeslagen. In het dal van de Boven-Ung maakten onze troepen gisteren bij Fenyves- voelgy 300 man krijgsgevangen en drongen verder door ook ten noordoosten van den Lubkow-pas. In de richting van Lisko hebben wij door een aanval terrein gewonnen. Het officieele communiqué van den Russischen Ge- neralen Staf van 16 December beweerde, dat wij aan dit front 3000 gevangenen en machine-geweren hadden- verloren. De mededeeling is verzonnen. Onze troepen verloren hier aan dooden, gewonden en vermisten in het geheel twee officieren en 305 man. Geen enkel kanon, geen enkel machinegeweer viel in handen van den vijand. De hevige gevechten bij Krosno, Jaslo, Toechow en aan de beneden-Doenajec duren voort. Aan deze ri vier deden de Russen in den afgeloopen nacht nog een ^aanval, die echter werd afgeslagen met groote ver liezen aan hunne zijde. Aan de Nida staat de strijd voorloopig stil. Dicht bij den mond der rivier werd de brug van den vijand over den Weichsel in brand geschoten. Ten zuiden van Tomaszow werd een nachtelijke aanval van Kaukasische regimenten door onze troepen afgeslagen. De gevechten tusschen de troepen onzer bondgenoo ten en de Russen om Rawka en aan de Bzoera duren voort over het geheele front. Ook is weder een nieuwe slag aan den gang. DE GEZONKEN FRANSCHE DUIKBOOT. Uit Weenen wordt officieel vermeld. De Fransche duikboot Curie is door kustbatterijen, drijvende batte rijen en vaartuigen voor de bewaking van de kust tot zinken gebracht, alvorens zij tot den aanvql had kun nen overgaan. De bemanning werd gevangen genomen. De Oostenrijksch-Hongaarsche duikboot 12 heeft 21 December in de straat van Otranto een Fransche vloot van 16 groote schepen aangevallen. Zij schoot twee torpedo's af op het vlaggeschip, zijnde een schip van het type Courbet, en raakte beide malen. EEN INVAL IN ANGOLA. De Portugeesche Minister van Koloniën deelde, in het parlement mede, dat de Duitschers opnieuw Nau- lila in Angola (Afrika) hadden aangevallen. Daar zijn troepen gering in aantal waren, had de Portugeesche bevelhebber deze laten terugtrekken om de Duitschers met een tegenaanval terug te kunnen werpen. PORTUGAL'S HOUDINO. De Kamer van Afgevaardigden nam gister een mo tie aan, voorgesteld door Affonso Costa, waarin de Kamer opnieuw het vertrouwen te kennen geeft, dat de regeering zal voortgaan de republiek te verdedigen en dat zij maatregelen zal nemen ter voorbereiding voor de verdediging der koloniën en voor een samengaan met Engeland in dezen oorlog. HET PARLEMENT. De Kamer heeft op voorstel der begrootingscommis- sie met algemeene stemmen de begrooting, sluitende met een bedrag van 8,525,254,407 frs., aangenomen. De Senaat nam een voorstel aan. waarbij alle ver kiezingen worden uitgesteld tot na het einde van den oorlog. De zitting van het parlement is gesloten. DE RIJKSDAGAFGEVAARDIGDE WEILL. Het socialistische partij-bestuur en de socialistische Rijksdagfractie publiceeven naar men uit Berlijn meldt, de volgende verklaring. ,rVan de afgevaardigde van onze partij, dr. Georg Weil; hebben wij sedert het ein de der laatste Rijksdagzitting geen berichten ontvan gen. Ook onze navorschingen bleven zonder resul taat. Indien de in de pers opgedoken geruchten, dat hij in het Fransche leger is getreden, zouden worden bewaarheid, dan heeft hij zich door deze handeling, die onverschoonbaar is, natuurlijk buiten de Duitsche socialistische partij gesteld. De partij behoudt zich verdere stappen voor." Alle socialistische bladen ver- oordeelen op de scherpste wijze het gedrag van den voormaligen afgevaardigde Weill. KORTE BERICHTEN. De eerste minister van Engeland heeft een afge vaardigde verklaard, dat dè Engelsche regeering alle schadevergoeding tengevolge van den aanval der Duitschers op de kust voor Scarborough, voor haar rekening neemt. De Maharajah van Gwalior heeft aan koning George van Engeland een Kerstgeschenk gezonden bestaande uit 41 ambulance-auto's met toebehooren. Vier Duitschers zijn te Nieuw-Orleans (Amerika) gearresteerd onder beschuldiging dat ze een complot hadden gesmeed om aan boord van een Britsche of Fransche stoomboot een helsche machine te plaatsen. DE OORLOÖSLEENING. De inschrijving op de groote leening wordt openge steld op alle werkdagen van 2 tot 11 Januari van des morgens 9 tot 's namiddags 1 uur: a. ten kantore van den agent van het Ministerie van financiën te Amsterdam; b. bij alle betaalmeesters. c. bij de ontvangers der directe belastingen in ge meenten, waar geen betaalmeester gevestigd is; d. bij de postkantoren ter plaatse, waar geen betaal meester of ontvanger der directe belastingen gevestigd is. De ingevulde inschrijvingsbiljetten kunnen desge- wenscht aan bovengenoemde kantoren worden gezon den. Inschrijvingsbiljetten op 11 Januari na één uur des middags ingekomen, blijven buiten aanmerking. De formulieren van inschrijving zijn verkrijgbaar vanaf Dinsdag 29 December aan de bovengenoemde kantoren,, alsmede aan alle postkantoren. De inschrij vingen moeten beloopen bedragen van honderd gulden of veelvouden daarvan. Aan bankiers, makelaars en effecten en commissi onairs in effecten, mits in Nederland gevestigd of, voorzoover in Neaerlandsch-IndiS gevestigd, in Neder land een kantoor hebben, wordt een provisie toegekend van lU% over het bedrag der htm toegewezen inschrij vingen. Aan andere personen dan hiervoor genoemd, die voor 100.000 of meer hebben ingeschreven en zich in hun inschrijvingsbitjet hebben verbonden om voldoende waarborgen te geven, dat zij binnen zes maanden na de storting de schuldbrieven tot ten min ste drie vierden van het hun toegewezen bedrag niet zullen vervreemden, wordt een vergoeding van een vierde ten honderd over dat bedrag toegekend. INTERNEERINGSDEPOTS. Naar men aan de Tel. meldt, is tot opheffing van de intemeeringsdepots te Assen, Zwolle, Kampen en Leeuwarden, besloten. Die vier depots worden verdeeld over Harderwijk en Oldenbroek. Harderwijk wordt aangevuld tot een sterkte van 12,500. Zeist komt dan tot een sterkte van 14,500. Het kamp van Gaasterland blijft bestaan. SCHENDING DER ONZIJDIGHEID. Door de politie is in een hotel te Vlissingen aange houden zekere V. C., een Belg, die reeds eenige weken door politie en justitie gezocht werd als verdacht van het plegen van een handeling in geval van oorlog, waarin Nederland niet betrokken is, het opzettelijk ver richten van een handeling, waardoor de onzijdigheid van den Staat in gevaar wordt gebracht, in casu het ronselen van soldaten voor het Belgische leger. Naar Middelburg overgebraAt, werd C. op last van den of ficier van justitie direct in het huis van bewaring ge detineerd. DE NEDERLANDSCHE POST EN DE ENGELSCHE CENSOR. De Nieuwe Courant bevatte een mededeeling ont leend aan de „Frankf. Ztg.", betreffende een brief, uit Amsterdam naar Friedrichshafen verzonden en daar bezorgd, voorzien van een Engelsch stempeltje en het bekende censorreepje. De woonplaats van den afzender is Oranje-Nassau- laan 47. Dit adres is dat van mr. Th. Heemskerk, den oud minister-president. En dit doet bij het Hbld. sterk het vermoeden rijzen, dat hier een „ontrouwe ambtenaar" de hand in het spel heeft gehad. Een brief van mr. Heemskerk aan de Zeppelin-Werkedat was juist iets voor een in Engeland dienst zijnden persoonDat zulk een persoon in Amsterdam werkzaam is geweest, was bekend en ook dat aan die werkzaamheid door arrestatie van den betrokkene een einde is gemaakt. STAATSLOTERIJ. Trekking van 24 December. Hoofdprijzen: No. 4522 en 11741 ƒ100. LONDEN, 24 Dec. (Hbld.) De „Moming" ver neemt uit Petrograd dat de Tsaar opnieuw ge dwongen is tijdelijk het strategische hoofddoel op te geven en zijn legers moet terugtrekken ter bezet ting der binnenste verdedigingslinies. Ter verde diging van het front van Warschau moet voorloo pig Krakau worden opgegeven. VLEKTYPHUS ONDER KRIJGSGEVANGENEN. BERLIJN, 24 Dec. Gemeld wordt, dat in het Russische gevangenkamp te Gottbus vlektyphus is uitgebroken, vermoedelijk tengevolge van den minder gunstigen hygiënischen toestand, waarin de Russen reeds voor hun gevangenneming zou den hebben verkeerd. De Duitsche autoriteiten hebben onmiddellijk de noodige maatregelen ge nomen. Ofschoon deze gevaarlijke ziekte niet van kwaadaardige natuur is, zijn reeds 9 gevangenen bezweken. WEER WERKLOOZENBETOOGINGEN? 's-GRAVENHAGE, 24 Dec. In verband met het worden voorbereid, vernemen we bericht, dat alhier opnieuw werkloozenmanifesta- ties worden voorbereid, vernemen wij, dat de po litie uitgebreide voorzorgsmaatregelen heeft ge nomen, om bij een eventueele tweede betooging te waken tegen verstoring van de openbare orde. EXTRA KERSTOAVE. 's-GRAVENHAGE, 24 Dec. Het Koninklijk Na tionaal Steuncomité heeft de plaatselijke comité's in het geheele land gemachtigd, aan alle hoofden van huisgezinnen, die door die commissie onder steund worden, een extra-Kerstgave uit te reiken a 1,—. De kosten voor deze bijzondere onder steuning komen geheel ten laste van het Konin klijk Nationaal Steuncomité. EEN SLUWE OPLICHTER. AMSTERDAM, 24 Dec. Hedenochtend heeft een sluwe oplichter kans gezien, een aanzienlijk be drag aan geld uit het hoofdpostkantoor hier ter stede machtig te worden. Tusschen 7 en 8 uur kwam een pseudo-postbeambte, gekleed in een blauwe kiel en postpet, aan de afdeeling bewaring een trommel met inhoud van het bijkantoor aan den Amstel opvragen. De ambtenaar, belast met de bewaring, vermoedde niets kwaads, en gaf den trommel af. Toen een kwartier later de werkelijke beambte van het bewuste bijkantoor zijn trommel kwam vragen, kwam aan het licht, dat men hier met een sluwen oplichter te doen had gehad. Het grootste deel van de aangeteekende brieven, waaronder zeer aanzienlijke van bankinstellingen, zijn reeds teruggevonden, bij uitzondering een brief, ter waarde van ongeveer 700. Een bedrag van vermoedelijk 5000 aaü baar geld wordt ver mist. Alles wijst er op, dat men hier te doen heeft met iemand, die geheel met een en ander op de hoogte was. TELEGRAFISCH WEERBERICHT: 24 December. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 25 December. In hei vtTiied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 772.3 te Haparanda De laagste stand van den barometer 756.2 te Neu- fahrwasser. VERWACHTING. Meest matige wind uit noordelijke richtingen, be trokken of zwaarbewolkt, mogelijk eenige sneeuw of regen, temperatuur om het vriespunt. INGEZONDEN STUKKEN. THEORIE EN PRACTIJK. Naar aanleiding van het ingezonden stuk in Uw nummer van 14 Dec. 1.1.; geteekend door „Het Be stuur" van „De Dageraad", verzoeken wij beleefd plaatsruimte voor het volgende: Wij lezen daarin onder meer: „Bij velen blijkt 'n verkeerd begrip aangaande „de „Dageraad" te bestaan.De meening toch dat „de Dageraad" een socialistische vereeniging is met „het doel „bestrijding van den godsdienst in al z'n „vormen", is beslist onjuist. In de vereeniging is „plaats voor alle denkers, van welke richting ook. Toen dan ondergeteekenden Vrijdag 1.1. kennis wil den gaan maken met „de Dageraad", en het doel dier Vereenigingwerd hun dit alleszins duidelijk gemaakt door den Voorzitter bij het sluiten der Vergadering; waarbij hij de volgende woorden sprak „Als Voorzitter van „de Dageraad" wil ik thans „allen toeroepenU hebt kunnen hooren hoe de Room- „sohe Kerk tegenover den oorlog staat. Onze strijd „moet nu tegen die Roomsche Kerk steeds gericht zijn. „Laten wij toch vooral onze beste krachten wijden om „de Roomsche Kerk zooveel mogelijk in al zijn gelede ren en onderdeden af te breken en zoo mogelijk „te vernietigen. Uit bovenstaande blijkt nu duidelijk dat het wel luidt in het ingezonden stukje: „In de vereeniging is plaats voor alle denkers van welke richting ook", maar waagt een „Katholiek den ker" het in een vergadering van „de Dageraad" te ko men; dan klinkt het, aangename kennismaking dien „vrijdenker" toe: We zullen je zoo veel mogelijk vervolgen, en zoo mogelijk vernietigenTableau. Dankend voor de verleende plaatsruimte. Namens eenige bezoekets: H. RU1JTER. bij de Onderlinge van 1890. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd. Cornelis Sijs en Margaretha Maria Hofstee. Hendrikus Jacobus Hendriks en Meintje Schoten wed. van Jan Wester. Johan Frans George Herlé en Hendrika Maria Penders. Getrouwd. 23 Dec. Pieter Capelle en Catharina Maria Cassee. Cornelis Bijkhouwer en Johanna Elisabeth Bot. Pieter Ulrich en Johanna Petronella Wiese. ZONDAG 27 DECEMBER ZAL ER VAN 12 TOT 12UUR GELEGENHEID ZIJN TOT HET DOEN VAN AANGIFTEN VAN GEBOORTEN EN OVER- L1JDEN. In BOEKHOUDEN en aanverwante vakben ter opleiding voor praktik en examens. Telefoon 229. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 24 Dec. Aangevoerd 0 paarden f0 a 0, 0 koeien en ossen f 0 a 0, 3 nucht. kalveren f 8.a 24.,11 magere schapen f 15. a f 25.vette id. f 0 a 0, lammeren f a 0magere varkens f a 14 big gen f 7.75 a 12.3 bokken en geiten f3,- a 8, boter, per i/» Ned. pond, hoogste prijs f 0.90 mid- deiprijs f 0.85 laagste prijs f 0.80aangevoerd 2996 kop, eieren f 7.50 a 8.50 per 100. SCHAGEN, 24 Dec. Aangevoerd 2 paarden f 100 a f 150, 0 veulens f a 0, 0 stieren f a 0, 12 magere geldekoeien f 140 a 180, 39 vette id. f 190 a 400,0, 26 kalfkoeien f 200 a 2g5, 5 vaarzen f 100 a 120.0 pinken fa- graskalveren f a f 20 nucht. id. f 12 a 22,0 naagere schapen f a 0.50 Jvette |id f |30.0 a 45.850 overhoudere f 22 a 31,75 0 lammeren f a 0 bokken en gei ten f 0 a 0, magere varkens f a ,24 vette f 0.60 a O.G9Jct. per kilo. 140 biggen f 7.a 12.100 konijnen f 0.50 a 1.70, 75 kippen f 0.60 a 1.20, Duiven f 0.a 0.eenden f 0.a 0,150 K.G. boter f 1.60 a 1.70, 50?K.G. kaas f 0.60 a 0.70, 400 kipeieren a f 6.50 a 7.50, eendendito f 0 BROEK OP LANGENDIJK, 24 Dec. 150 baal uien f 4.a 4.15, 50 baal wortelen f 0.70 a 0. 22400 Bloemkool le soort f 2.50 a 6.40, 2e soort f 0.30 a 0.80, 36700 Roodekool f 1.80 a 8.—, 12400 Gelekool f 11.90 a 7.—, 13800 Wittekool f 3.70 a 7.80, 00 bieten f a 2700 rammenas f 3.a 0.—, 43 zak roodekool f 0,16 a 0,27. WARMENHUIZEN, 23 Dec. Aangev. 7200 stuks roodekool f 0,70 |a 2.—, 800 stuk6 wittekool f 1.20 a 2.90, 4400 gele kool f 2.30 a 3.k0, 1050 stuks bloemkool f 2 SO a 4.90 per 100. 113 baal uien f 3.70 a 3.75 per baal, 0baal nep f per baak 12 zak roode kool f 0.40 a 0.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 6