Van liet oostelijk oorlogsterreto. LAAT 161. Os Directeur J. BOSSERT. VERZEKERT UIO Spiegelruiten NEDERLAND, VARIA. Telegrammen yan heden. TER ZEE. In de Kolom Sn, Yaria. Nederland. korps, dat sinds het begin van den oorlog voor Lublin en Twangorod, in de nauwste samenwerking met de dappere Duitsche wapenbroeders gestreden had en later schouder aan schouder met de heldhaftige bond genoten, het Duitsche gebied tegen inval lee van den vijand beschermde. In vertrouwen op mm innerlijke kracht, zoo besloot hij, zullen wij verder strijden, door drongen van de overtuiging, dat de vastberaden wi van onze volkeren, als steun voor de voorbeeldige dap perheid en het uithoudingsvermogen der troepen, ten slotte tot de nederlaag van den vijand moet leiden. MüWfl1 *fr-- DE MILITAIRE VERGOEDINGEN. „Het Volk" schrijft: Een zonderling geval doet zich voor ten aanzien van de vergoedingen aan landweerplichtigen. Te Uithuizermeeden, een dorp in de provincie Gro ningen, logeerde de vrouw van een christelijk onder wijzer in Den Haag. Deze dame is de dochter van een rentenierend landbouwer, die pas een mooie villa deed zetten. Deze dame ontvangt 0,90 per dag ver goeding. De burgemeester stond er op, dat de dame zelf de som geregeld kwam halen. De betrokken onder wijzer verklaarde bij gelegenheid, dat hij 1400 sala ris geniet, dit salaris krijgt uitbetaald, doch daarente gen de landweervergoeding in het geheel moet afdra gen aan het christelijk schoolbestuur in Dm Haag. Wethouder De Wilde zit in het schoolbestuur en zei de onderwijzer het zal dus wel in orde zijn! Er werd bijgevoegd, dat de onderwijzers er niet aan zou den hebben gedacht, de vergoeding aan te vragen, doch dat het schoolbestuur op aanvrage had aange drongen, onder beding van de medegedeelde regeling, om zoo de nadeelen voor de school te verminderen. Naar wjj vernemen, is in dè afdeelingen der Kamer bij de behandeling van de militaire ontwerpen, aan de regeering gevraagd of dit alles in den haak id. EEN VERZUCHTING AAN DE GRENS. Onderstaande verzuchting staat, volgens het Hbld., te lezen in een onzer schildwachthuisjes aan de grens: „Vijf maanden van m'n leven geofferd aan het land, Daarbij een deel gelaten van m'n gezond verstand. Als het nog lang moet duren, verlies ik het geheel. Ach Mars! wees toch tevreden met het drievierde deel." MIJNEN. Gistermiddag heeft men te Hoek van Holland twee aan de zuidzijde van den Waterweg aangespoelde mij nen doen springen, wat zulk een slag veroorzaakt, dat tal van ruiten sprongen in de woningen aan de noord zijde van de rivier. Bij Nieuwediep werd Donderdag een mijn gedemon teerd, die tal van ruiten trillen en deuren opensprin gen deed. De raad van Leiden heeft met 15 tegen 12 stem men een verordening op het bezoeken van bioscopen door kinderen aangenomen. De drie Engelschen, die deze week te Leeuwar den zijn aangehouden, waren geen officieren, doch ge- intemeerde matrozen. Er zijn nog zeven officieren zoek. Een Deensch dagblad te Nykjobing heeft 250 kro nen verzameld ten behoeve van de Belgische vluchte lingen in Nederland. De betrokken reederij te IJmuiden ontving tele grafisch bericht van den consul-generaal te Hamburg, dat de stoomtrawler „Sidney Albert" vrijgelaten is. By het bergingswerk van de te Hoek van Hol land, bij den jongsten storm gezonken Rijnaak „San Nicolaus", heeft, zoo meldt de Tel., de duiker A. Sper ling, (een goede bekende uit de dagen van de „Berlin"- ramp), zich onder water zoo ernstig aan één der han den verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De minister van oorlog heeft bepaald, dat geen automobielen zullen worden opgevorderd van particu lieren, van wie reeds een wagen in gebruik genomen is. Ook zullen geen nieuwe automobielen, gekocht na 15 Januari 1915, in gebruik worden genomen. BUITENLAND. DE AARDBEVING IN ITALIë. De heer Marconi heeft een bezoek gebracht aan de door de aardbeving geteisterde streken. Hij had nooit gedacht, dat iets dergelijks mogelijk was. Deze aard beving noemde hij erger dan al de vorige, daar het per centage der overlevenden te Avezzano slechts 2 tot 3 bedroeg en te Messina 30 Avezzano bestaat niet meer, het lijkt of de stad aan poeder is gemalen door een reusachtigen molen. Als voorbeeld van de groote hevigheid der aardbe ving wordt verteld, hoe een wagenvoerder met zijn wa gen 50 yards aistand een huis voorbijreed, toen de aardbeving het huis letterlijk naar hem toe slingerde en man, paard en wagen bedolf. Marconi zelf heeft onder de puinhoopen van een meisjesschool twee stemmen gehoord, die om hulp smeekten en zeiden dat zij geheel ongedeerd waren, daar zij door een piano beschermd werden. Zij hadden zonder voedsel twee dagen en een nacht zoo doorgebracht, maar alle pogingen tot red ding waren vergeefs. Marconi werkte zelf mee tot hij uitgeput was van gebrek aan voedsel. Hij aanvaardde toen ae uitnoodiging van den koning om met hem naar Rome terug te keeren. Nader wordt gemeld, dat ofschoon de Paus het Vaticaan heeft verlaten om het ziekenhuis Santa Marta te bezoeken, Z. H. geen Italiaanschen grond betreden heeft noch het terrein van het Vaticaan verlaten. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. RAADSBESLUIT VERNIETIGD. Het Stbl. No. 614 bevat het Kon. besluit van den 24sten December 1914, tot vernietiging van het besluit va nden raad der gemeente Almelo d.d 19 Juni 1914, strekkende tot het houden van een referendum inzake de weder-invoering van de kennis aldaar. BENOEMD. Door den minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter de heer J. de Boer, te Purme- rend, bij de werken van het Noord-Hollandsch Kanaal. STOOMTRAWLER OPGEBRACHT. Bij de directie van de N. V. Stoomvisscherijmaat- schappij „Halve Maen" te IJmuiden, directeur de heer J. Visser Hzn., is van den consul-generaal te Hamburg telegrafisch bericht ontvangen, dat de stoomtrawler „Pieter Jan Y M 154" te Cuxhaven is opgebracht. De reden werd niet vermeld. UIT SCHOORL. Gisteren vergaderde de Raad, afwezig de heer Bas. De voorzitter opende de eerste vergadering in hel r niet den wensen, u«n nu* voor ue oorlogvoerende 'en de loestanaen spoedig mogen veranderen. Da ons land tot no* toe vnj gebleven is van den oorlog, verheugde spreker zeer. Op het werk in Schoorl kou men tevreden terugzien, vooral wat de oprichting van het Noodcomité betreft. Zeer hoopte spreker, dat de nood zou uitblijven, kwam hij, dai" vertrouwde spre ker er op, dat ieder zich zal geiuagen naai omstan digheden. De maatregelen tegen hu opdrijven van de prijzen hadden z. i. een goeue uitwerking gehad. Spr, pracht een woord van üank aan het Nooücomité en aan allen, voor hetgeen zij gedaan hebben. Wat 1915 zal brengen, wij zyu nog verre van een helderen toestand ai. Ook te Schoon is de laatste ja run veel uit zijn verband gerukt, spreker laat het aan oen Raad om dit met een naam te kwaiificeeren. Van Gedeputeerde Staten was de rekening over 1914 goedgekeurd terug ontvangen, alsmede de be- grooting van 1915 met de üaarop bij de wijziging aan gebrachte post van l 94,50. De heer Stoop had mededeeling gedaan, dat hij zijn berbenoeding als lid van het Armbestuur aanvaardde, Hierna werd de heer de Graai tot hooisteker be noemd. Op voorstel van B. en W. werd oesloten, aangezien door de opening van de Bijzondere School het aanta. leerlingen van de Openbare Schooi te Groet op 53 was teruggeoracht, aan den onderwijzer, den heer Siese- lmg, ongevraagd eervol ontslag te verieenen, Het aan tal leerkrachten aan de school te Schoorl zal niet ver minderd worden. Dit bedraagt nog 77 en zal met Mei vermoedelijk met 12 vermeerderd worden. Bovendien hoopte de voorzitter, dat met- betere tijden de men- schen uit de steden meer Puiten gaan wonen. Besloten werd om de booinen te üroei, aie na den k.atsten storm een gevaar voor ue omgeving oplever- an om te hakken, oi op voet te veikoopen met risico bij het kappen voor de koopers en de oproerigst te ge- bruiken voor het plamen van uieuw plantsoen. De heer de Das veronderstelde, dat de opbrengst niet groot zou zijn, spreker was er evenwei voor om hat voorstel van B. en W. onmiddellijk aan te nemen e.i drong er op aan om vooi de aanplanting flinke b nomen te nemen. De voorzitter stelde voor om de te planten boomen een laag grint aan te brengen, opdat het water beter k.m doorzakken. Spr. zegde toe bij de aanplanting er op te zullen letten dat de ooomen zooveel mogelijk in u.euwe gaten gezet worden. Met algemeene stemmen w erd overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslo- tin. i Tot hooisteker te Groet werd benoemd de heer J Kaag. Aan den heer J. Dalenberg werd op diens verzoek, wegens hoogen ouderdom, als zoodanig ontslag ver leend. Besloten werd een juist ingekomen adres inzake het aanplanten van boomen, tot een volgende vergadering aan te houden. Bij de rondvraag vestigde de heer v. Lienen de aan dacht op den slechten toestand van het hek bij de be graafplaats. Besloten werd prijsopgaaf in te winnen van een houten en van een ijzeren hek. Op verzoek van den heer Polle werd besloten des kundig advies in te winnen over het gevaar dat een groote, over den weg bij mej. Jelgersma hangenden boom kan opleveren. Hierna ging de Raad ia comité. UIT GRAFT. Donderdag j.l. vergaderde de Gemeenteraad van Graft in voltallige zitting. De notulen werden ge lezen en goedgekeurd, nadat de heer J. Koppen in ver band mes; de notulen eenige inlichtingen heeft ge vraagd omtrent het onderhoud van de 3 kerktorens in deze gemeente. Uit de gegeven inlichtingen door den Voorzitter bleek, dat alleen de toren te Graft in onder houd behoorde aan de gemeente, doch dat de torens te Oost- en te West-Graltdijk behooren in onderhoud aan de kerkelijke gemeenten aldaar, Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur werden herbenoemd de keeren: J. Blaauw Az. te Graft; J Koppen te West-Graftdijk en P. Root te Oost-Graftdijk. In plaats van wijlen Ds. J. Dirkmaat werd tot lid van de Commissie t/w. van Schoolverzuim benoemd de h ter P. Bruin. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het aan gaan van een kasleening tot een bedrag van hoogstens 2000 tegen een rente van hoogstens 6%. Op een ingekomen verzoek van de aid. West- en Cost-Graftdijk van de S. D. A. P. tot plaatsing van een stembus te West-Graftdijk werd met 6 tegen 1 sim (J. Koppen) afwijzend beschikt met hut oog op de kas der gemeente. Hierna ging de Raad over in geheime zitting tot het opmaken van het kohier van den H. O, van het 'aar 1915. Na heropening der vergadering vroeg de teer G. Slooten bij de rondvraag, waarom B. en W. de onderhoudswerken nog niet hadden opgenomen, vooral met het oog op de toestand van de begraafplaats te Oost-Graftdijk. De Voorzitter zei, dat toegezegde verbetering zal geschieden. De keer J. Koppen sprak de wenschelijkheid uit om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot algeheele wijziging van de verordent tot heffing van den Hoofdei. Omslag. Spreker von den aftrek voor eerste levensbehoeften 200) veel te laag, dit moest minstens 300 zijn. Verder' zou hij kinaeraftrek willen ingesteld zien, welke thans in 't ge heel niet bestaat Hij zou zoo mogelijk ongehuwde kostwinners willen aanslaan in den H. O. Er werd besloten deze zaak aan te houden tot de vol gende vergadering. Daarna sluiting. ing oud STADNIEUWS. PLAATSELIJK STEUNCOMITé. De biljetten voor de tweede inschrijving van het Plaatselijk Steuncomité zijn lang niet alle teruggeko men. Dat verzuim is nog goed te maken en daartoe wekken we gaarne op. De vorige week werd bericht, dat het Steuncomité 23 Januari zijn uitkecringen moest s:aken, doch het zal trachten nog eenige weken uit te keeren. Daartoe is echter dringend noodig, dat dege nen, die tot nu toe in gebreke bleven hun iasehrijvings- biljet in te vullen, het alsnog doen en het dan zoo spoedig mogelijk terug zenden aan den penningmees ter, den heer G. G. Vonk, Nieuwlandersingel E 46. Zullen velen den Nieuwlandersingel niet even in hun Zondagwandeling willen opnemen? VOETBAL. 't Is voor de Alkmaarsche voetballiefhebbers morgen een dag van beteekenis, want voer 't eerst van dit sei zoen, zullen de twee Alkmaarsche vereenigingen Alc- maria en Holland legen elkander kampen en wel op iet terrein van Holland. De eerste wedstrijd tusschen >eide clubs kon wegens een sneeuwbui niet doorgaan, "t Zou daarom zeer jammer zijn, als ook morgen de on gunstige weersomstandigheden oorzaak waren van uit stel. Wel ziet het er op 't oogenblik verre van mooi uit. Maar het kan nog. Is het veld bespeelbaar, dan zullen voor 't eerst Alc- maria en Holland elkander ontmoeten voor de compe titie. Beide elftallen zullen uit de gewone spelers zijn KBMogesteld. 't Zal daa ook zonder twijfel een zeer spannende strijd worden. Doch wie als overwinnaar zal gevierd kunnen worden, daar is met geen mogelijk beid iets van te voorspellen. Moge bet morgen een prettigs middag zya met goed spel. De Alkmaarsche voetbalvereniging „Alkmaar" speelt morgenmiddag op het terrein aan de Kroft een v edstrijd tegen O. V. V. van Oostzaan. Zondagmorgen om 10 uur zal „Blauw Wit I" een wedstrijd spelen tegen „Mercurius 1", om een bronzen medaille, op het terrein aan den Westerweg (de Kroft) „VLAAMSCH KINDJE IN HOLLAND". Verschenen ia „Vlaamsch Kindje in Holland", lied voor zang met piano-begeleiding, woorden van Nine Minnema, getoonzet door onzen stadgenoot, den heer W. P. A. Franse. GEVESTIGDE PERSONEN. Avezaath van G„ T. r.k. banketbakkersknecht Houttil 5, Utrecht. Vermeulen P. d.g. z.ber. Oosterburgstraat 11, Texel, Francis P. zier. Geesterweg 8, Heiloo. Oudendijk P. r.k. serge ant le klasse, Laat 191, Leusden. Pronk H, r.k. coupeur, Wildemanstraat 5, Sittard. Raves J. J. H. r.k. zber. Ramen 34, Zoeterwoude. Ver hagen C. A. n.h. sigarenmaker, Landstraat 41, Rhenen. Wagenaar C. n.h. Oudegracht 218, Zuid Scharwoude. Wiers P, ni kennisreiziger. Vaastüig Oosthuizen. VERTROKKEN PERSONEN. Lange de G. J. z.ber, n.h. Langestraat 84, Leiden. Haagea van der j. M. z.ber. n.h. Kinheim- straat 102, den Haag. Hajenius A. E. H. z.ber. n.h. Nassauplein 31 Ilpendam, Hajeniti3 F. O. T. z.ber. n.h. Nassauplein 31, Ilpendam Schipper A. M. z.ber. nJi. Over diestraat 41, Schoten. Werlings- hoff B. monteur r.k. Kennetnerstraatwag 80, Heiloo. Schouten F, X. j j. z.ber. r.k. Verdronkenoord 121 Texel. broek van den P., agent van Politie, n.h., Nieuwpoortslaao 42, Bussum. Bakker J., metselaar, r k., Metiusstraat 1, Amsterdam. 'luijuman D., koop n an, n.h., Kamemelksbuurt 7, Oudorp. barhorst J. C. d.b. r.k. Houttil 30, Heerhugowaard. jonge de J. W. kok n.h. Langestraat 39, Arnhem. Man- demaker H. kellner n.h. Koorstraat 20, Groningen. Knopper D. rijtuigsmid, n-.h. Wolfpad 3, Wasse naar. Peereboom R. metselaarsknecht n.h. Scharlo 17, Schagen. Bons L. huishoudster n.h. Westerweg 31, Haarlem. Berg van den M. W. S. J. leerl. verpleegster, e.l. Langestraat 87, Nijmegen. - Hoofd van een gezin. MATHEMATISCHE SCHERTS. We hebben er weer een paar. Voor wie niet, en ook voor wie wel wat aan wiskunde hebben gedaan. Weet u wel, dat een leege flesch evenveel is als een volle flesch? 't Is gemakkelijk te bewijzen. Een halve volle flesch is gelijk aan een halve leege flesch, niet waar? Welnu, dan zijn twee halve volle flesschen twee halve leege flesschen en daar twee hal ven toch een heel maken, is een volle flesch gelijk aan een leege flesch. Zoo kan men ook bewijzen, dat het precies hetzelfde is, of men een volle dan wel een leege portemonnaie iu den zak heeft. In de winkels zal men u echter wel zeggen, wat men het liefst heeft! Maar wat zou voor een winkelier het voordeeligst zijn, dat u heeiemaal niet betaalt of wel een valsch biljet geeft? Dat moet men maar eens overwegen aan de hand van de volgende aardigheid „Een heer komt bij een juwelier en koopt een ring voor 11,50. Hij betaalt met een biljet van 100. De juwelier die het niet kan wisselen, gaat daarvoor naar een buurman en wanneer hij terugkeert, geeft hij den heer 88,50 terug, waarop deze den winkel verlaat. Na korten tijd komt de buurman met het bankbiljet terug, omdat het valsch ia. Natuurlijk moet de juwe lier hem 10G betalen. Hoeveel schade heeft de juwe lier?" Wanneer u het antwoord gevonden heeft, moet u niet zeggen, dat het zoo zeker is a's tweemaal twee vier. Want het valt gemakkelijk aan te toonen, dat twee maal twee drie is. Neem twee lirifers dat is eenmaal twee, breek een der stokjes door, dat geeft nog eens twee, samen is dit dus twee maal twee maar u heeft maar drie houtjes 1 Daar tweemaal twee 4 en tweemaal twee nu ook 3, is dus ook 4 3. Ziezoo, nu kan tiet vandaag wel weer. DE STRIJD IN DEN KAUKASUS. LONDEN, 16 jan. Een telegram uit Petro- grad meldt, dat de Russen het 10de Turksche le gercorps achtervolgen en het 11de legercorps vol komen hebben verslagen. Het Turksche offensief bij Karsoergan is volkomen mislukt DUITSCH COMMUNIQUÉ. BERLIJN, 16 Jan, (Officieel). Het groote hoofd kwartier meldt: In de omgeving van Nieuwpoort vonden slechts artillerie-gevechten plaats. Vijan delijke aanvallen op onze stellingen ten N.-W. van Atrecht werden afgeslagen. In een tegenaanval veroverden onze troepen twee loopgraven en na men de bezetting gevangen. Het gedurende den laatsten tijd genoemde gehucht La Boisselle ten N.-O. van Albert werd gisteren verschrikkelijk verwoest en van Fransdien gezuiverd. Ten N.-O. van Soisscns heerscht rust. Het aantal in den strijd van 12—-14 Jan. veroverde kanonnen heeft zich tot 35 verhoogd. Kldne voor on.3 succesvolle gevechten hadden plaats iu de Argonnen en in het woud van Consenwoye, ten N. van Verdun. Een aanval op Ailly ten Z.-O. van St. Mihiel mislukte in zijn ontwikkeling onder ons vuur. In de Vogezen niets van beteekenis. In het Oosten is de toestand onveranderd. Het regenachtige eh ruwe weer sluit elke krijgsopera tie uit 80 SCHEPEN IN DEN GROND GEBOORD. PETROG RAD, 16 Jan. Een telegram uit Sebastopol meldt dat de Russische vloot 80 Turk sche schepen welke troepen-transporten naar Ana- tolië brachten, in den grond geboord. IN DUITSCH Z.-W. AFRIKA. PETRORIA, 16 Jan, (Officieel), De Zuid- Afrikaansche troepen hebben Donderdag Swakop- mund bezet. Daarbij sneuvelden twee man en één .werd gewonci, EEN NIEUWE MINISTER VAN FINANCIëN IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 16 Jan. (Officieel). De Nord Deutsche Alg. Ztg. verneemt van wel ingelichte zijde dat de minister van financieën Kühn om ge zondheidsredenen zal aftreden en worden opge volgd door den directeur van de Duitsche Bank Prof. Dr. Helferich. HET DRAMA TE DEN HAAG. 's-GRAVENHAGE, 16 Jan. De arts T. en zijn huisgenoote, die Donderdagavond naar 't zieken huis werden vervoerd, bevinden zich daar nog steeds. Hoewel hun toestand vrij goed is, kan van een vervoer van den heer T. om hem in hander der justitie te stellen, de eerste dagen nog geen sprake zijn. VERKOOP VAN GEVORDERDE PAARDEN. 's-GRAVENHAGE, 16 Jan. Een gedeelte der paarden bij het begin der mobilisatie te Rotterdam gevorderd, zullen eerstdaags door het Rijk op de veemarkt aldaar worden verkocht. Ze behooren hoofdzakelijk tot het Belgische type en worden af geschaft wegens overcompleet. SAMENWERKING NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. 's-GRAVENHAGE 16 Jan. Ten kantore van de vereeniging van de alhier gevestigde vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten zal 27 dezer een bijeenkomst plaats hebben van gedelegeerden van het bestuur met afgevaardigden van het voor- loopig bestuur der vereeniging van kleine en plat telandsgemeenten, om te trachten tot samenwer king van beide vereenigingen te geraken. HETVATTING ONDERWIJS. 's-GRAVENHAGE, 16 Jan. De adelborsten 2e klasse der le af deeling en de adspirant-admini- strateurs dier af deeling zullen den 19 dezer wor den overgeplaatst aan boord van het wachtschip te Willemsoord in verband met de bedoeling om voor hen den 20ste Januari het onderwijs te her vatten, voorzoover de omstandigheden dat toe laten. INGEZONDEN STUKKEN. Geachte redacteur: In Uw courant van Vrijdag 15 Januari komt eene aanbeveling voor van de collecte ten behoeve der Isra ëlitische armen op Woensdag a.s. Eenmaal per jaar slechts wordt voor die gemeente gevraagd, reden voor hem wien het voegt, om dan een milde gift af te staan. De tweede circulaire, ten behoeve van de spijsuitdee- ling, heeft zeker de meeste ingezetenen bereikt. Van ■die zoo nuttig werkende instelling genieten alle minder bedeeldenechter zijn, uit den aard der zaak, de Is raëliten buitengesloten. Nu is het slechts een voorstel, welker beoordeeling ik aan meer bevoegden overlaatzou niet van de som, die de inschrijving op de circulaires opbrengt, een al is het maar een klein gedeelte, afgedragen kunnen worden aan het Israëlitisch armbestuur, teneinde ook hunne behoeftigen te steunen die even als allen van andere gezindten lijden onder den druk der tijden? U dankend voor de plaatsruimte: Een Protestante. BOEKAANKONDIGING. DE NATUUR. In het December-nummer van „De Natuur" komt em mooi artikel van P. E. W. K. voor over „Vlinders en Colibris". De heer Dr. D. Knüttel heeft in dit num mer zijn mededeelingen over proeven met ultra-violette s.ralen voltooid. In het mooie tijdschrift komen verder o. a. artikelen voor: van dr. A. J. C. Snijders over „De reuk en de smaak", van dr. W. P. Jorissen over het vergrooten van de gasproductie uit steenkolen door middel van stoom en van den heer L. Dorsman Gz. eer Daphnia's. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 16 januari. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlaüdsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 17 januari. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 750.0 te München. De laagste stand van dea barometer 73,1.6 te Stock holm. VERWACHTING. Krachtige tot stormachtige noord-westelijke tot zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien, aanvankelijk kouder. bij de Onderlinge van 1890. BURGERLIJKE STAND. Geboren. 15 Jan. Hendrikus Johannesz. van Hendricus Jo hannes Gilles en Helena Smit, Overleden. 15 Jan. Jan Hendrik Ooijevaar, 59 jaar. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 16 Jan. Aangevoerd 1 paarden f 200 a 11 koeien en ossen f 180 a 350, 47 aucht. kalveren f 12.— a 28.,75 mag'e'pe setepep f 20. a f 30vette id. f 0 a 0» lammeren f a 0—, 23 magere varkens f 18,— a 24.150 big- xeh f 7.h 14.8 bokken Jen geiten ff 3, a 8, poter, per t/8 Ned. pond, hoogste prijs f 0.92V2l mid- Zi], die het verslag van 's Raads behan delingen en de daarbij behoorende bij ragen geregeld wenschen te ontvangen, kunnen zich daarvoor ter gemeente-secretarie tegen betaling van (2.50 per jaar abonneeren. De Secretaris van Alkmaar, DONATH.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2