m m m J* n fü Bfl m m m m m w MjuC N oordhollandsch Landbouwcrediet. Déposito's. Damrubriek. te M B 18 SI SB Hl m B SS M B B B H B B m ÜÜi m Vraag en Aanbod. jp i§ fgjf §J§ jjj m -oi IBi PU Wm n§ zwijming droomt ze verder den droom van Guduleke, die !ie1 schoone Belgenland was, en weer jong verrijst uit den verwoestenden vloed. AAN DE DAMMEHS1 Met dank voor de ontvangen oplossingen van pro bleem 321 (auteur J. Noome Mzn.). Stand Zwart: 2, 7, 12, 13, 15, 17, 18, 19, 22, 23, 28. Wit: 21, 30, 33, 34, 37, 39, 40, 41, 43, 44, 46. Oplossingf 1. 33—29 1. 17 :26 2. 30—24 2. 19:30 3. 34 25 3. 23 45 4. 25—20 4. 15 :24 5. 44—40 5. 45 34 6. 39 17 6. 22 1 7. 37—31 7. 26 37 8. 41 1 en wint Goede oplossingen ontvingen wij van de heeren C. Betlem, W. Blokdijk, G. Cloeck, D. Gerling, J. Houtkooper, J. K., G. van Nieuwkuijk te Alkmaar, S. Homan, Wijde Wormer, H. E. Lantinga, Haarlem, C. Wagenaar Czn. en H. Zaadnoordijk, Alkmaar, T. van der Velde, Huiswaard en D. Klaij, Oudkarspel. (Ook van 320). EEN LEERZAAM VOORBEELD. Wit forceert de winst in den volgenden stand, op een interessante manier. 'M/ mm HP 1. 33—28 1. 14—19! Gedwongen, want op 23—29 volgt 28—22 en 32 25 2. 28—22 2. 17:28 3. 21—17 3. 11:22 Op 12 21 wit 26 6 met winst 4. 38—33 4. 28 48 5. 40—35 5. 48:31 6. 36 7 6. 2 11 7. 35 2! en wint. LOKZET. In den volgenden stand van J. de Haas WÊt ÉH m jps? ÉH WÊ. 0 (Ml mm HP ÉH PB0 lokt wit een foutzet uit: 1. 29—23 Uitlokkend van zwart 13—18 1. 13—18? denkt zeker een schijf te winnen door na 2319 en 28 19 van wit 18—22 te spelen. 2. 42—37 2. 18 29 3. 25—20 3. 14 25 4. 35—30 4. 25 34 5. 28—22 5. 17:28 6. 32 23 6. 21 43 7 48 30 7. 29 18 8. 26—21 8. 16 27 9. 31 15 en wit wint door de schijven op 15 en 30. Ter oplossing voor deze week: verheid die in ons hart zal wonen, wanneer wij eenmaal aan elkaar gewend zijn en ons gelukkig gevoelen." Trudi keek weder naar de hall, waar de namiddag zon binnen stroomde. Het zag er heel zindelijk uit, dat is zeker en bijzonder vroolijk; zij was echter overtuigd dat het nooit het zinnebeeld zou wezen van eenig hart dat er in zou wonen. Maar Trudi was sceptisch ge stemd omtrent harten. Aan het eind van de Paaschweek, toen Trudi een weinig beu begon te worden van witkalk en afgeroffel de maaltijden en zij begon te betwijfelen of een schor tje wel altijd aardig stond en kwade voorgevoelens be gon te krijgen, dat haar gestel niet bestand zou wezen tegen het rondloopen in een koud huis den heelen dag door, begonnen er antwoorden te komen op de adver tenties, en v/eldra in massa's. Deze brieven werkten als een blaasbalg op de flikkerende vlam van baar ijver. Zij vond aie brieven buitengewoon amusant en ging Manske al in de hall tegemoet waneer hij er mee aankwam, zij nam ze hem uit de hand en liep er mee naar Anna. Hij wist niet of hij moest blijven en ge raadpleegd zou worden of moest gaan zonder zich te ontlasten van al de raadgevingen, die hij in zich voel de. Hij betreurde hetgeen hij noemde das impulsive Temperament van de Grafin. Zoo was zij altijd ge weest van den tijd af dat zij in de kerseboomen klom en de vogels hielp ze af te pikken, en hij met alle mo gelijke voorzorgen haar vader over het onderwerp was komen spreken en zorgvuldig vermeed het woord kers te noemen en alleen te kennen gaf, dat klimmen in de boomen een gevaarlijk werk is voor jonge dames. Toen was de oude Lohm in lachen uitgebarsten en had be tuigd, dat noch hij noch iemand anders iets ter wereld met Trudi beginnen kon. Eigenlijk scheen hij er trotsch op dat zij kersen stal, want hij wist heel goed waarom zij in de boomen klom en hij voorspelde zijn eenige dochter een prachtige toekomst. Manske had met eerbied naar hem geluisterd, zooals zijn plicht hem gebood en was naar huis gegaan zon der overtuigd te wezen. Maar Anna liet hem niet lang in de hall staan, ze kwam hem halen om haar te helpen de brieven te lezen en te zeggen wat hij er van dacht. Niettegenstaande den raad en het voorbeeld van Trudi bleef zij den pre dikant behandelen met al den eerbied, die een goed en Probleem 322 van G. MANTEL, Hengelo. Zwart: 10, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 20, 22, 23, 24, 35, 45 Wit: 21, 25, 26, 31, 33, 34, 37, 41, 42, 43, 44, 46, 47,50. Oplossingen vóór of op 28 Januari, Bureau van dit Blad. CORRESPONDENTIE. H. Z. te A. Als tijdschrift raad ik u aan „het Dam' spel", ook voor niet-leden verkrijgbaar. Indien u 't wcnscht, zal ik u adres van den administrateur gaarne opgeven. üw vraag betreffende 't slaan wil ik ook gaarne be antwoorden. In 't geval door u beschreven is men ook vrij. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. MOND- LN KLAUWZEER. De Munster van bumeniaudscne zakea heeft op ver zoek van zijn ambtgenoot van Lauüuouw, Nijverheid en Handei üoor lusscheukomst van ue Commissarissen der Koningin in de provinciën de aandacht van de ourgemeesiers uoen vestigen op de omstandigheid, dat inkwartiering van militairen bij veehouders een ge vaar kan opleveren voor de verspreiding van het mond- en klauwzeer. De militairen gaan ten minste éénmaal per maand met verlof naar hun haardsteden is daar mond- en klauwzeer, dan bestaat er kans, dat zij de smetstof overbrengen tiaar de plaatsen, waar zij zijn ingekwartierd. Om dit gevaar weg te nemen, althans te beperken waren aldus meent de Minister van Landbouw voor zooveel mogelijk, veehouders van inkwartiering vrij te stellen. Uit den aard der zaak zal het in som mige gemeenten niet wel mogelijk zijn, geheel aan dit verzoek te voldoen, maar wanneer de aandacht hierop wordt gevestigd, vleit hij zich, dat alles zal worden gedaan om langs dien weg uitbreiding van het mond en klauwzeer tegen te gaan; inzonderheid zou de bur gemeester aan den plaatselijken commandant kunnen verzoeken, den militairen op te dragen, zoowel ter plaatse van inkwartiering als ter plaatse, waar zij hun verlof doorbrengen, elke aanraking met vee te ver mijden. In verband met het groote belang van deze zaak heeft de Minister van Landbouw op een spoedige be handeling aangedrongen. EEN PROBLEEM. Men schrijft ons Van wien behoort de lucht? De zee is vrij; alias beohort in een oorlog aan de sterkste partij, en de neu tralen moeten zicht tevreden stellen met een strookje van nauwelijks eenige mijlen. Maar met de lucht is dat anders. Op een hoogte van 10 K.M. is de lucht boven ons land nog nationaal bezit, en wij zijn trotsch op die luchtzee van 76 c.m. druk veel is het werke lijk niet! hoe yl ze in de hoogere lagen ook mag zijn. De lucht boven Denemarken is lieensche lucht, boven Duitschland waait Duitsche lucht, en boven En geland Engelsche lucht. Dat is nu allemaal goed en wel, en de volkenrechtspecialiteiten een schoon woord! krijgen daar dan ook geen conflicten over. Per ongeluk kan weliswaar 'ns een Duitsch luchtschip in neutrale lucht verzeild raken, door een plotselinge windvlaag, door mist, door een onweer, waarvoor het moet vluchten, maar dat is zoo erg niet. De moeilijke kwestie, die zich hier voordoet, moet uitgemaakt wor den door de beoefenaars van de axacte wetenschap. Wat is het geval. Een Duitsch luchtschip kan wer kelijk in Duitsche lucht, d.w.z. lucht loodrecht boven Duitschland, een bom laten vallen, die in een neutraal land terecht komt, en die op neutrale bodem groote schade aanricht. De wind kan, om te beginnen, de bom al vallende naar een neutraal land doen verhuizen Maar zelfs wanneer het absoluut windstil is valt een bom nog niet loodrecht: de bom wordt afgeleid voor z'n loodrechte richting door de draaing van de aarde. En hoewel de vallijn, zooals wij den weg, die de bom eenvoudig man toekomt. Wat deed het er toe of hij twee maal zooveel praatte als noodig was en haar ver veelde met zijn gewoonte om reclame te maken voor Christelijke beginselen alsof het een kwakzalversmid del was, waarvan hij de speciale aanbeveling op zich lad genomen I Hij was oprecht, hij geloofde werkelijk in iets, en voelde voor iets en na vijf dagen met Trudi te hebben omgegaan, was het een verlichting voor haar tot Manske's eenvoudige overtuiging terug te keeren. Na die vijf dagen was zij blij, dat Trudi niet in een positie was om een van de twaalf plaatsen voor zich zelf te begeeren. De meeste vrouwen die op de advertentie schreven, zonden portretten; de brieven waren zeer droevig, zoo wel om 't geen ze zeiden als om 't geen zij trachtten te verbergen; en Anna's waardeering van Trudi kreeg een grooten schok, toen ze zag dat de brieven haar amuseerden en zij zich ongepast vroolijk maakte over de portretten, vooral van de oude of leelijke dames. Anna vond dat Trudi wel wat heel veel vrijheid nam, toen ze de brieven ongevraagd las, haar hielp ze open te doen zonder dat het haar gevraagd werd, haastig naar beneden liep om ze te halen zonder dat het haar gevraagd werd en haar met raadgevingen overhaalde zonder dat het haar gevraagd werd. Zij begreep dat iet een fout van haar was, haar de brieven te laten in zien. Zij had het recht niet de verzoekschriften van die ongelukkige wezens aan die onderzoekende en spot tende oogen voor te leggen. Dit werd haar nog duide- ijker, toen een van de brieven die Trudi opendeed, >leek te komen van een dame, die Trudi gekend had. „Wat", riep Trudi en haar gezicht schitterde van op gewondenheid; „hier is er een van een meisje dat met mij school gegaan heeft. En daar heb je haar por tret ookO, wat een vogelverschrikster is dat gewor den 1 Ze is maar twee jaar ouder dan ik, en ze lijkt wel veertig. Kijk eens even en ze vond indertijd dat wij eigenlijk geen van allen goed genoeg voor haar waren. Neem die niet, wat er ook mag gebeuren zij is getrouwd geweest met een van de officieren van het zelfde regiment waar Bill het eerst bij geweest is en zij behandelde haar man zoo schandelijk, dat hij zich heeft doodgeschoten. Wat een brutaliteit ons te dur ven schrijven!" En zij begon met gretig verlangen aflegt, zbHen noemen, natuurlijk geen hoek vaa 45 graden op de loodlijn vormt, ef bestaat inderdaad een Hoek, vallijn en loodlijn dekken elkaar niet En nu is de kwestie deze: de grenzen la de lucht moeten overeenkomen met de vallijn. Voor de mathe matici en astronomen werk aan den winkel DE WEERSTOESTAND. Onze weerkundige berichtgever v. Bt. schrijft ons: Merkwaardig zijn die voortdurende plotsche weers veranderingen. MaMandag j.l. blies de wind nog uit Noord-West, en koesterde men de hoop, dat spoedig een barometrische hoog (goed-weer-gebied) althans een kleine week ons gezelschap zou komen houden. De barometer steeg kolossaal hard, en toen de wind .ging liggen en de hemel geheel schoon werd geveegd, za gen wij weer eens, dat mooi en droog winterweer, hei z.g. hoogweer, toch nog altijd mogelijk is. We waren vol goeden moed. Dinsdag bleef de barometer nog hoog staan, maar Woensdag begon de daling, en in den nacht van Woensdag op Donderdag nam de luchtdruk nog snel Ier af, dan hij in het begin van de week was toegeno men. Via den nevel werden wij in den motregen gezet, en Donderdag was weer erg slechtregen, wind, som berheid, absoluut geen zon, voor den tijd van het jaar echter zacht. Inderdaad, wij zullen den winter doorkomen zon der bloemen op de ruiten. De denkbeeldige thermo meter. die de z.g normaal-temperatuur aanwijst, is se dert 18 Januari aan het stijgen, en in Februari stijgt deze per dag een niet onbelangrijk gedeelte van de graad. Als straks het toeval wil. dat bij dien Zuid westenwind de lucht eens een dag onbewolkt is, zal men werkelijk een zomerschen da? be'even! Pessimisten komen ons thans bang maken met een zeer kouden Februari en Maart. 7eker. het is wel eens voorgekomen Maar wanneer deze zachte winter zijn normaal verloop houdt, hoeven wij nog aileen op een aantal nachtvorsten te rekenen. MATHEMATISCHE SCHERTS. BIJ 'T SCHEIDEN VAN DjE MARKT, LEERT MEN 2,'N VRIENDEN KENNEN. (Een rekenkundig vraagstuk). Ruzie, ja ho^g oploopeude ruzie hebben ze ei om gehad, en nog is de klove met geuempt. Ze stonden ie scheiden als vischwijven, eu tocü waren het twee goedgeesfche appetenvrouweu die, met den verkoup van ten partijtje zure appueii, een zoet winstje zoch ten te maken. En dat was hun aardig gelukt, tot 100 pet. toe Doch kijk, ten slotte kregen ze verschil om eéne een De geheele markt kwam er bij te pas, de tnarkimees ter, die toch zoo goea rekenen kun, incluis! s Morgens hadden ze samen voor 2 een duizenc tal appelen gekocht. Uitgezocnt nadden ze het par tijtje, en wel 400 van de beste en 000 van minder al looi. Ze waren toen overeen gekomen dat de eene de 400 1 e soort van de hand zou doen a 2 voor een cent, en de andere de overige 600 a 3 voor een cent, dan ont vingen ze beide 2 terug en maakten 100 pet. winst. Zoo gezegd, zoo gedaan! De appelen vonden gril: aftrek en waren bijna verkocht toen, tegen 't scheiden van de markt, een der koopvrouwen plotseling werd weggeroepen, op een oogenblik dat ze juist allebei nog 30 appelen op de kar hadden. Zij, die ze verkocht a 2 voor een cent, kon dus nog 15, de ander h 3 voor een cent, nog precies 10 centen ontvangen, makende samen één kwartje. Gooi ze maar bij de mijne op de kar, zei de ter markt blijvende aan de heengaande, 't hindert niet dat ze door elkaar rollen, ik zal ze wel gelijktijdig van de hand doen en verkoop ze dan a 5 voor 2 centen. Zoo gezegd, zoo gedaan! Doch wat bleek nu toen de 60 resteerende appelen verkocht waren? Dat ze in plaats van 1 kwartje, maar 24 centen hadden opgebracht. 12 maal had ze van 60 appelen er 5 voor 2 centen kunnen verkoopen, en dus 24 centen ontvangen. En daar had je de poppen aan 't dansen toen het op afrekenen aankwam. „Voor mij een dubbeltje", riep de eene, die ze „drie om 'n cent!" had geveild. „Mijn drie stuivers", schreeuwde de ander, die ze „twee om 'n cent!" had verkocht. „Mensch, ik heb toch maar 24 centen voor die laat ste 60 gebeurd, als ik jou er 10 geef, hou ik er zelf maar 14 over!" „En a!s jij er 15 neemt, blijven er voor mij maar 9, en doe je mij één cent te kort, geef op m'n dubbeltje!" ,,'k Zou je danken, 'k betaal je liever niks, 'k wil eerst weten waar die ééne cent gebleven is." En zoo wakkerde de ruzie aan tot een standje. De geheele markt liep te hoop, alles om die ééne cent, en ieder rekende op z'ü vingers na: 30 appelen van 3 om 'n cent is een dubbeltje en 30 appelen van 2 om 'n cent is drie stuivers, maakt samen een kwartje. 3 voor 1 en 2 voor 1, staat gelijk met 5 voor 2. 60 5 12 en 12 X 2 24. den brief te lezen. Anna stond op en nam hem haar uit de hand. Zij deed het onverwacht, andera zou Trudi hem steviger hebben vastgehouden. „Het is niet in haar hoofd opgekomen dat jij dien brief zou lezen", zei Anna, „en hét zou schandelijk van mij wezen als ik het je toestond. En de andere brieven ook ik heb er eens over nagedacht ze zijn voor mij alleen bestemd en niemand andere, de dominé misschien uitgezonderd, behoort ze in te zien." „De dominé misschien uitgezonderd 1" riep Trudi a hoogste beleedigd. „En waarom de dominé mis- hien uitgezonderd?" „Ik kan het Duitsche schrift niet altijd goed lezen," verklaarde Anna. „Maar zeker is een vrouw van je eigen leeftijd, die niet zulk een sukkel is als de dominé, de beste raad geefster die je hébben kunt." „Maar jij lacht om de brieven en ze zijn allemaal zoo ongelukkig." Trudi keerde dien dag vroeg naar Lohm terug. „Zij heeft in haar hoofd gekregen mij de brieven niet te laten lezen," zei ze met groote verontwaardi ging tot haar broeder. „Het zou groot misbruik van vertrouwen zijn, als zij ze je wel liet lezen," antwoordde, hij; dit antwoord, leviel haar zoo weinig, dat zij dien eigen namiddag naar Straalsond reed en zich troostte met de meer plooibare Bibi. Bibi's neus leek haar ongelukkiger dan ooit, nadat zij bijna een week lang Anna tegenover zich gezien ïad; maar de rijkdom van het meisje! En zulk een goedhartig, gul meisje, dat dol zou zijn op haar schoonzuster en haar cadeautjes zou geven! Als zij de goede Bibi aanschouwde in al de Parijsche pracht van haar middag-toilet, klopte Trudi's hart hevig bij e gedachte, dat dit alles onder Axel's bereik was als hij zijn hand maar wou uitsteken om het te nemen. An na zou nooit met hem trouwen, zij ging geheel op in liaar philantropische dwaasheden. Maar al trouwde ze wat beteekende haar inkomen bij dat van Bibi verge- eken? En Axel zou nooit naar Bibi kijken, zoolang dat andere meisje naast hem woonde; dat kon niemand van hem verwachten. Anna was te mooi, dat was niet zooals 't hoorde. En Bibi was zoo lcclijk; dat was Waar is dan toch die ééne cent, die aldus te kort komt. gebleven? Niemand wist het, de geheele markt stond paf. Ook de markimeester wist het niet! Weet gij het, lezer? Er was eens..... Het wordt geen sprookje, lezer, we zijn met wis kunde bezig en die wordt niet in een sprookje behan deld. nr was eenseen rups. Dit diertje had een moei lijke taak, het moest in een paal van 16 Meter klimmen, lederen dag kwam het 4 Meter de hoogte in, maar 's nachts wanneer het beestje vermoeid was, beschikte hec niet meer over voldoende kracht om zich vast te klimmen Het zakte 3 Meter en was dus na verloop va één dag nog maar één Meter opgeschoten. Den volgenden dag ging het net zoo en na verloop van twee dagen was de rups dus 2 Meter gestegen. Na hoeveel dagen is de rups boven In den paal van 16 Meter? -f- 42 p nietwaar Maar wie geeft er positie ve geheele getallen waarbij de macht ook positief is, doch niet zooals hier 2, doch grooter dan 2, en waar mee we toch zoo'r vergelijking kunnen maken? Wie een enkel voorbeeld geeft kan 100.000 mark verdienen. De Göttingsche Maatschappij van Wetenschappen be heert n.l. een legaat voor hem die het bewijs vindt of de onjuistheid aantoont van „de stelling van Fermat", die inhoudt, dat a tot de nde macht plus b tot de nde macht nooit gelijk kan zijn aan c tot de nde macht, als a, b en c positieve geheele getallen zijn en een posi tief geheel getal is, grooter dan 2. De lezer behoeft zich niet te haasten met de bewijs voering: het legaat blijft beschikbaar tot 13 Septem ber 2007. Hoe kan men de cijfers 1. 2, 3. 4, 5, 6, 7, 8 en 9 zoo rangschikken en daarna optellen, dat de som 100 wordt? Alle verbindingen van deze cijfers: b.v. 12, amt. zijn geoorloofd. Antwoord95 55 I -f- 7- 100. Kent iemand een andere oplossing? Advertentiên van 1—5 regel* 25 Cis. J. B. L. SIMüN, Steenhouwer, Koningsweg 46, MARMERSLIJP tot onderhoud van marmeren vloe reu. MARMERPOLITOER voor Schoorsteenmantels, Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. STEENHOUWERIJ - A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. I. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. TE KOOP GEVRAAGD geheele en INBOEDELS en alle voorkomende GOÏ ook aan huis te ontbieden. Adres K. VERWER, Koningsweg 65, Alkmaar. TE HUUR AANGEBODEN Een net HEERENHUIS, op netten stand. Huur- rijs f 325.— p. j., dadelijk te aanvaardenen een "EERENHUIS, f 250— p. j. Aanvaarding Md a s. Te bevr. bij J. DEGRAAFF, Laat 108, Alkmaar. TE KOOP wegens ouderdom 40 zoo goed als nieuwe zijden PALINGFUIKEN voor halven prijs. Te bevragen Luttik-Oudorp 70a. Gelegenheid voor KOST en INWONING tegen billijken prijs. ONGEMEUBILEERDE KAMER TE HUUR, één Gld. p. w. Br. onder leiter L 357, bureau dezer courant. Wegens aanschaffing van electrisch TE KOOP een zeer soliede UNDZAAGMACHINE voor band kracht k f 30 bij J. VISSER, Dijk, Alkmaar. Een heer zoekt een GEMEUBILEERDE SLAAP KAMER met of zonder PENSION. Brieven met opgaaf van prijs onder letter W 357, bureau dezer courant. UIT DE HAND TE KOOP een mooi ruim BUR GERWOONHUIS in de Verlengde Landolraat. Te bevragen bij H. K. BEKKER. Ridderstr. 11, Alkmaar. ABVMRTENTlëN. ook niet zooals 't hoorde. De Regierungsprasidentin, een aangetrouwde nicht van Bibi, maar tot een ouüe familie uit de Mark behoo- ieude, was dol blij toen zij Trudi zag en haar allerlei vragen kon doen over de nieuwe en excentrieke be woonster. Trudi had aangeboden Anna bij haar te presentee- reu; maar Anna zei dat dat geen haast had; het was duidelijk, dat het vooruitzicht nieuwe kennissen te maken, haar niet aanlokte. „Is zij heelemaal heelemaal goed bij 't hoofd?" vroeg de Regierungsprasidentin, toen Trudi alles be- scureven had wat zij in Anna's huis gedaan hadden en alles wat Anna nog van plan was te doen met haar geid. Zij had zulk een aardige en amusante beschrij ving gegeven, dat de Regierungsprasidentin, een vlug dametje, met steeds gespitste ooren in de hoop op nieuwtjes, vond dat zij in jaren niet zulk een pretti- gen middag beleefd had. Bibi zat met open mond te luisteren. Het was een onhandige manier van haar als ze veel belang stelde in een gesprek. Menschen die haar goed gezind wa ren, betreurden dit. „O ja, zij is volkomen goed bij haar verstand. Ze is wel wat te veel overtuigd dat ze het zelf het beste weet maar volkomen goed bij haar verstand." „Is zij dan erg godsdienstig?" „Niet op de gewone manier zou ik denken. Zij dweept met de natuur. Gott in der Natur en die soort dingen. Als de zon meer dan gewoonlijk schijnt, gaat zij in den zonneschijn staan en slaat haar oogen op naar den hemel en barst uit in overdreven loftuitingen. Daar is één crocus in den tuin en toen wij er gisteren langs kwamen, bleef zij er vlak voor staan en praatte zeker tien minuten over dingen, die niets met crous- sen te maken hebben voornamelijk over den lieben Gott. Alles in 't Engelsch natuurlijk en in 't Engel&ch clinkt het nog veel gekker." ,Maar dan i s zij toch godsdienstig." Wordt viervottrd. W/3%. 'AéM, ^§1 'i '^7/y/. WMj Wfflk ZUÏLÏ //WA Y///V' WAM} HRBBS

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6