Vraag en Aanbod. No. 37. Honderd en Zeventiende 1915. Zaterdag 13 Februari. "V ©rg-adering- Gemeenteraad van Alkmaar, op Woensdag 10 Febroari 1915, nam. 1 uur, HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen in- fediende verzoek met bijlagen van de firma Wed. B. choen aldaar, om vergunning tot het oprichten van een graanmalerij, waarin een koppel maalsteenen met een electro-motor van 20 P K. en een koekenbreker met toebehooren, in het perceel Nieuwesloot, Wijk B No. 23 Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden in gediend ten raadhuize dezer gemeente, mondeling op Vrijdag 26 Februari e.k., ;s voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwa ren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente vin de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 12 Februari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. UIT SCHOORL. Donderdag vergaderde in t lokaal van den heer P. Breed de Vereeuigiug tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer „iNoord Kennemerlaud". Ue voorzitter, de neer A. J. Peeck, opende met een woord van welkom de vergadering, i ioe zal de ko mende zomer zich aan ons voordoen? vroeg spreker. Zeggen kunnen we niets, doch verwachten kunnen we wèl, n.l. dit: dat waar 't touristenverkeer naar 't bui tenland zich zeer zal gaan beperken, 't wel eenigszins is in te denken, dat dit aan liet binnenlandsch verkeer ten goede zal komen, en zoo kan 't gebeuren, dat 1915, al zal dit wel niet tot de vette jaren gerekend kunnen worden, toch ook niet tot de slechtste zal worden gerekend. Spr. noemde den landbouw als voorbeeld. Scheen 't, dat die een half jaar terug zeer zou geschaad worden, zie daar nu eens naar 't Is juist anders uitgekomen. Het uitgebreide jaarverslag, hetwelk de secretaris, de heer Fl. Schermer uitbracht, kon de algemeene te vredenheid wegdragen. Dit verslag gaf echter den heer C. Kriller aanleiding enkele vragen te stellen. Na be spreking dezer vragen werd besloten, dat de secretaris steeds zal bezoeken de vergadering van secretarissen van aangesloten vereenigingen bij den Bond van V. V. voor Nederland, en tevens dat de vereeniging uniforme contracten zal laten drukken, ten dienste der pension houders voor aangegane verbintenissen met de zo mergasten. Tevens werd naar aanleiding van het jaarverslag be sloten een adres tot Schoorl's gemeenteraad te richten, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, om de electrificatie der gemeente weder ter hand te nemen, en, gezien den vrij gunstigen tijd daarvoor,.deze zaak spoedig tot een goed einde te brengen. Uit het jaar verslag bleek n.l., dat in 1915 hier flink door de ver eeniging voor is gewerkt, zoodat de secretaris het ge meentebestuur de zaak zeer pasklaar kon aanbieden. Het ledental der vereeniging is van 51 tot 53 geste- gen. Bij het informatie-bureau kwamen 210 schriftelijke en 137 mondelinge aanvragen in. Verzonden werden 166 stel gidsen met bijlagen, 93 brieven. 85 gidsen met bijlagen werden aan het bureau afgehaald, terwijl 650 gidsen werden verzonden aan goede adressen, 't Bleek, dat door het bureau met be scheiden middelen zeer vruchtbaar werk wordt gedaan. Wegens ziekte van den penningmeester heeft de se cretaris diens functie geruimen tijd waargenomen. Uit diens overzicht bleek, dat er een saldo is van 262,60*. De rekening werd goedgekeurd. Er ontstond eene gedachtenwisseling betreffende 't waarnemen der functie van penningmeester door den secretaris. De verhouding werd een vreemde gevon den, waarna de secretaris zei, dat, door de ziekte van den functionaris, de zaken niet zoo liepen als ze moes ten gaan en hem soms posten ter betaling werden aan geboden welke feitelijk reeds lang voldaan hadden moeten zijn. Kasgeld had aanwezig kunnen zijn, in dien de contributies eerder waren geïnd, enz. Nood gedrongen werd hij plaatsvervanger, doch aangenaam was deze waarnemende functie niet geweest. Besloten werd, te confereeren met den penningmeester, hoe ver der gehandeld kan worden. Besloten werd. dat de annonces weder zullen wor den geplaatst ongeveer als in 1914, terwijl de kosten weder op dezelfde wijze worden gedekt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. J. Peeck als voorzitter en de heer H. Herenga als bestuurslid herkozen met groote meerderheid. Bij de rondvraag werd besloten, dat de vereeniging de kosten zal berekenen van en de noodige stappen zal doen tot beharding van den weg aan den omloop. Te vens-zal met een kleine subsidie gesteund, worden, ter wijl de belendende perceelen in de kosten hun deel zul len dragen, indien althans overeenstemming te krij- gen is. Op voorstel van den heer Timmerman zullen eenige papierbussen doelmatig geplaatst worden, echter bij wijze van proef. Door den heer C. Kriller werd het vellen der ijpen- boomen in de Groeterbuurt jammer gevonden. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij zelve met leede oogen zijn stem had gegeven voor 't doodvonnis der oude fraaie boomen, doch 't was op advies van den boschwachter bij 't Staatsboschbeheer, den heer F. A. Rusch, dat men er toe was overgegaan. Waar in 1912 4 boomen en in 1914 5 boomen door den storm vielen, trok het de aandacht, dat de wortelgestellen niet in orde waren, en om een goed geheel te krijgen, werd besloten alles te ontruimen en geheel nieuwe, krachtige boomen, op goede deskundige manier weder te plan ten. De heer Herenga zou 't wenschelijk vinden, spoedig kennis te maken met het ontwerp der tramdienst-rege- ling voor den zomer. Besloten werd dit te doen, opdat, zoo noodig, een schrijven aan de H. IJ. S. M. gericht kan worden, met het verzoek verbeteringen aan te brengen. De voorzitter sloot hierna met de beste wenschen de vergadering. UIT 7UID-SCHARWOUDE. De afd van de Nederlandsche Vereniging tot Af schaffing van Alcoholische Dranken hield Donderdag avond eene ledenvergadering ten locale van de wed. A Kist. Na opeing en lezing der notulen deelde de voorzitter mede: le. dat het Drankweer-Comité inzake beperkte drankgelegenheid zich tot de gemeentebestu ren wendt. 2e. dat voor de winkelraamtentoonstelling gegevens zijn verzameld; 3e. dat de gemeente-subsi- dies ponds-ponds-gewijze zullen worden verdeeld. De anti-oorlogsraad ontvangt 2,50 van de afdee- ling. De rekening van de penningmeesteresse sloot met een saldo van 65,17. De heeren K. Zeeman en A. Nouen en mej. Wouda werden afgevaardigden naar de jaarvergadering N.-H P. C., a.s. Zondag in Alkmaar te houden. In Maart zal een propaganda-vergadering worden gehouden te ZuidrScharwoude UIT HEILOO Het fanfarecorps ..Eensgezindheid" gaf Donderdag avond in café „Zómerlust", van den heer T. Helder, voor kunstlievende leden en genoodigden eene uitvoe ring, die uitstekend geslaagd mag worden genoemd. Na opening der bijeenkomst door den heer A. J. C. Maas O eestermus voorzitter, werd de verdere leiding van het muzikale gedeelte aan den directeur, den heer Soomer. toevertrouwd. Niettegenstaande de afwezig heid van onder de wapens zijnde krachten, hebben de overige leden getoond zich ijverig aan de studie der muziek te hebben gewijd, wat vooral bleek uit de stuk ken: La Pivoine ouverture en Donau-Wellen, die uit stekend tot hun recht kwamen en waarbij de piano's en forto's in het bizonder werden in acht genomen. Het komische gedeelte, dat ten beste werd gegeven, bracht de lachsnieren in beweging. De ,,drie bedrogen minnaars" werkten hiertoe in het bizonder mede. Dp voorzitter s'oot met een woord van dank de ver gadering en wenschte verder allen een gezellig samen zijn toe Wordt dp vereeniVing financieel meer -gesteund door de ingezetenen, dan hoopt zij weder aan een con cours deel te nemen en kan zii hare krachten inspannen tot het geven van opwekkende marschen door het dorp. Rust ..Heiloo Vooruit" niet alvorens er een muziek tent in den kom des dorps wordt geplaatst, dan kan zii ook daarin hare beste krachten openbaren. Nocr moet worden gemeld, dat de voorzitter tijdens de pauze pene gramaphoon disponibel had gesteld. UIT RUSTENBURO. 't Was een succesvolle avond, de propaganda-verga dering van de afdeeling Uraem van den Bond voor Staatspensionneering. Een eivolle zaal, een aandachtig publiek, een ver zorgd programma, goed spel. „Vergelding" werd het eerst opgevoerd. „Oud en arm", hoe lang nog, vragen we ons bezorgd af, als men de oorlogsfakkel blijft zwaaien, als de koude, harde werkelijkheid met „naastenliefde" spot. Wie „Offers" gehoord hebben of kennen, een alom ge speeld drama, zullen zeggen, dat er „durf" noodig was, dit te Rustenburg op te voeren, doch erkend moet worden, dat het „mooi" weergegeven werd; van meer dan één dilettant viel het spel te loven. Een gezellig bal besloot den avond. UIT LIMMEN. Vrijdagavond gaf het „Kruisverbontf alhier een uit voering in de geheel bezette zaal van den kastelein J. Winder. Opgevoerd werd het treurspel in 3 bedrijven „Triomf des Kruizes", spelende 312 jaar nh Christus, in den tijd, dat de Christenen hunne godsdienstoefeningen nog moesten houden in de duistere katakomben. Het boeiende stuk werd weergegevep op prachtige wijze, zooals wij trouwens „Kruisverbond" gewend zijn, terwijl ook de grootste zorg bleek te zijn besteed aan de costuums enz. De verschillende karakters werden tot in de fijnste nuances uitgebeeld en het bleek weer, in welke uitste kende handen de leiding berustte, maar ook welke goe de spelers „Kruisverbond" onder zijn leden telt. De aanwezigen volgden met grootste aandacht het spel en de spelers oogstten na elk bedrijf een welver diend applaus. „Kruisverbond heeft zijn goede naam weer hoogge houden. WETHOUDERSKWESTIE TE ZAANDAM. Uit de minderheid in den Zaandamschen gemeente raad was, nu de katholieke wethouder de heer Kamp- huijs, heeit bedankt, een voorstel ingediend om het ge tal wethouders van vier op drie terug te brengen. 'Ier verdediging van dit voorstel werd aangevoerd, dat het motief voor de benoeming van een vierden wethouder, ook in het college van B. en W. aan de sociaal-demo craten de meerderheid te verschaffen, is vervallen, en dat de werkzaamheden den vierden man niet vorderen. Van sociaal-democratische zijde werd het voorstel op verschillende gronden bestreden, en werd de mee ning uitgesproken, dat de minderheid niet in het colle ge van B. en W. vertegenwoordigd wenschte zijn, om daardoor sterker in den raad te staan. Het voorstel werd ten slotte met 10 tegen 8 stemmen verworpen. Van de minderheid stemde, alleen het anti-revolution- naire lid Baas tegen Hierna werd een motie van den heer Duys aangeno men, waarin de raad zich bereid verklaart, het getal wethouders weer met één te vermeerderen, zoodra daartoe door de minderheid de wensch wordt te ken nen gegeven. DE ONTSLAGKWESTIE. De Stichtsche Cour. meldt, dat de ontslag-kwestie aan de Christelijke school te Achttienhoven is opgelost, nog voor dat de commissie van beroep, wier tusschen- komst door mej. Offrinka ingeroepen was, uitspraak heeft gedaan. De commissie voor de gewone geschillen, aan wie het schoolbestuur de zaak ter behandeling opgedragen had, heeft de zaak behandeld, het schoolbestuur in het ongelijk gesteld en mej. Offringa geheel gerehabili teerd. Het bestuur heeft daarop onmiddellijk hare non-ac tiviteit opgeheven en haar verzocht hare functie Woensdag 10 Februari weer te hervatten, hetgeen zij gedaan heeft. TEGEMOETKOMING AAN DE WERKLOOSHEID. Ingevolge toezegging van den minister van Water staat in de vergadering van de Tweede Kamer van 22 December j.l., heeft hij thans bij een suppletoire Wa- terstaatsbegrooting voor 1915 voorgesteld den destijds naar aanleiding van den wensch der commissie van rap'porteur ingetrokken post tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitvoering van werken ter te gemoetkoming aan de werkloosheid. Voor verschillende werken wordt aangevraagd een bedrag van drie millioen gulden. UIT WARMENHUIZEN. Donderdag j.l. was voor den onderwijzer, den heer C. de Geus Kz., een onvergetelijke dag. In de ruime kolfbaan van den heer C. de Geus Az waren de school kinderen, pl. m. 225, netjes geplaatst en toen meester de Geus in de zaal kwam, werd hem door blij gezang der kinderen ,,'t Welkom" gebracht. De tegenwoordig heid van burgemeester en wethouders, met den ge meente-secretaris verhoogde het feestgenot bizonder voor den jubileerenden onderwijzer. Door het hoofd der school, den heer D G. Knijnenburg, werd in een voudige, passende woorden hulde gebracht aan den jubilaris, die met zooveel ijver en ambitie reeds 25 jaar zijn betrekking vervult. Ook door den heer F. L. H. Koenen, als oudste van het onderwijzend personeel, werden waardeerende woorden tot den jubilaris ge sproken. Passende cadeaux van onderwijzers en kinderen en door den E.A. Heer Burgemeester namens het gemeen tebestuur een enveloppe met inhoud, werden den heer de Geus vereerd. Intusschen weid de jubelende schooljeugd niet ver geten, maar op verschillende versnaperingen getrac- teerü. 't Was in een woord een eenige en mooie feest dag en hartelijk dankte de jutularis allen voor wat voor hem was gedaan om hem een blijden dag te be zorgen. In het lokaal van den heer C. Lingerak werden verhuurd de aan het A jeinetu -\rmbesiuur toebehoo- rende stukken bouwland, n.l:.: Een perceel bouwland groot 12V2 snees voor 50 per jaar gehuurd door P. 111 en Berg (vorige huur 28); een perceel groot 16% snees, voor 68 huurder L Komen, (vorige huur 36); een perceel groot 16 snees, voor 68, huurder L Komen, (vorigt huur 40): een perceel groot 11 Va snees, voor 59, huurder G Tesselaar. (vorige huui 34; en perceel „de Oostwal". eigendom der gemeen te Warmenhuizen huurder t Buisker, voor 10, (vo rige huur idem). UIT URSEM. Gistermiddag ten dne ure vergaderde de Raad. De vergadering werd voorgezeten door den oudsten wet houder, den heer Koppes, wegens ziekte van den bur gemeester Verschillende ingekomen stukken, goedkeuringen door Ued- staten werden aangenomen voor kennisge ving. 1 ut leden van net Butgernjk Armbestuur werden herkozen üe neemt i'. Kupp^s, Lmm en U Ktijzer. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur werd vastgesteld op een bedrag van 5036,57a. Inzake het verzoek van de afdeeling Ursem van den Noord-Hollandschen Boerenbond om wederom voor den in den winter van 1913 aangevangen Landbouw- cursus een subsidie toe te staan van 30, deelde de heer Oudt mede, dat het bestuur aanvankelijk van plan was den cursus niet te laten doorgaan. Van den Mi nister was evenwel een schrijven ingekomeu, dat nieuw op te richten cursussen met het oog op de tdsom- standigheden, geen subsidie konden krijgen. Bestaande cursussen konden echter doorgaan. Hierna werd op voorstel van den heer Schermer hom met algemeene stemmen besloten de gevraagde subsidie toe te kennen, waarop tot het doen van eenige af- en overschrijvingen werd besloten. Besloten werd om aan de vereeniging Gezinsverple ging wederom een subsidie te verleenen van ƒ10. In behandeling kwam hierna het voorstel tot het aangaan van een geldleening groot 24,000, tegen een rente van ten hoogste 5 pet. met een aflossing van 1000 per jaar. De heer Üudt merkte op, dat in de vergadering waar de ingenieur v. Thiel was, besloten werd tot aanslui ting indien een en ander de kosten van 25,000 niet te boven ging en de leening tegen niet meer dan 4'A pCt. zou zijn te sluiten. Bovendien wees spreker er op, dat in de circulaire om aansluiting de K. E. M. vier licht punten gratis toezegt en nu de menschen laat teeke- uen voor drie lichtpunten. De geheele berekening be rust op vier lichtpunten. De voorzitter en de secretaris deelden mede, dat de Raad besloot o mdrie lichtpunten te geven. De heer Scitermerhorn merkte op, nat üe belofte aan de burgerij voor vier lichtpunten uitging van de ge meente en niet van de K. E. M. Geeft de gemeente vier lichtpunten, dan worden de kosten voor de ge meente duurder. De heer de Geus was van meening, dat de gemeente, wanneer ze vier lichtpunten toezegde, niet kan vol staan met er drie te geven. Algemeen was men het hiermede eens. De heer Schaap drong aan op uitbreiding van het net in üe richting van de woning van wethouder Kop pes en bij den heer P. Komen, Noorddijk. De heer- de Geus merkte op, dat uit het uitgebrachte rapport over het Schermerdeel, waaruit bleek, dat dit 5000 moet kosten, niet bleek of dj,t rendabel was oi niet, aangezien niet aan de twintig aldaar, wonende boeren gevraagd was of zij al of met aansluiten. De heer Schaap oordeelde de kosten voor de Mijnne groot J 650, van dien aard, dat de uitbreiding, indien de bewoners uaar aansloten, zeker rendabel zal zijn. De heer Oudt bleef aandringen om de verder dan 25 Meter van het net wonendeu voor de aansluiting de meerdere kosten te laten betalen. De voorzitter stelde voor, de uitbreidingsbespre king uit te stellen. Ue lieer de Geus stelde voor om in ieder geval tot het aangaan van de leeuing te besluiten en voor de an dere deeien van de gemeente een rapport te iaten ma ken en de bewoners voor aansluiting te vragen, om daarna te berekenen of die uitbreiding rendabel kon zijn. De heer Sciiermerhorn stelde voor om het besluit tot het aangaan van de geldleening te verdagen tot de burgemeester in het midden is. Spreker verneemt gaarne wie iemand voor het maken van de aansluitin gen aanstelde. De voorzitter kan zich met liet voorstel van den heer Schermerhom wel vereenigen. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. De heer Koppes verklaarde een en ander een heele dobber en gaf te kennen maar liever te hebben, dat de burgemeester er was. De lieer Schaap was er voor om inzake de aanslui ting van de gemeente-gebouwen onzijdig te blijven, de Raad besloot tot aansluiting, onder voorwaarde, dat de leemng 4% pet. zou kosten. Spreker verneemt gaar ne wie de lui in de gemeente riep om de aansluitingen te maken. Bij de rondvraag verklaarde de heer Schaap een ver goeding van 0,60 per dag voor een gezin van een landweerman veel te weinig te achten. De voorzitter deelde mede, dat deze kwestie bij den voorzitter berust. De heer de Geus vroeg inlichtingen over het abon nement op het tijdschrift voor gemeentebelangen. Be sloten werd dit tijdschrift onder de leden te laten cir- culeeren. Nog vroeg de heer de Geus inlichtingen over het re sultaat inzake de bespreking van den polder en de ge meente over de wegen. De voorzitter deelde mede, dat de polder de nood zakelijkheid van een aanbesteding van het onderhoud niet inzag. Een overeenstemming was echter niet ver- j kregen. De heer de Geus behield zich het recht voor, om, als de burgemeester weder aanwezig was, op de zaak te rug te komen en vestigde nog de aandacht op den slechten toestand van het hek nabij de school en den slechten toestand van den weg naar de school. Beslpten werd voor het hek prijsopgave te vragen en den weg te verbeteren. Hierna sluiting. KORTE BERICHTEN. Of het nog tot restauratie van het merkwaardige torentje te Balgoy zal komen, al is ook een daartoe strekkend subsidie door de regeering toegestaan, «taat nog te bezien, meldt de N. Rott. Crt In de jongste vergadering van den raad waren leden, die het puin van den toren liever op de wegen zagen. De zaak is in geheime zitting besprokenmet welk gevolg is niet be kend. STADNIEUWS. BLNOEMING VAN EEN LID DER PLAATSE LIJKE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. Bovuigenoeinue commissie beveelt ter voorziening in de'vacature omstaan door het bedanken van haar mede-lid, den heer Jac. Groet, aan de heeren: No. 1 W. J. van Ranowijk, letterzetter; No. 2. F. Eggers, klerk B. en W. wenschen geen gebruik te maken van hun bevoegdheid om aan deze aanbeveling nog twee per sonen toe te voegen. SCHOOLBOUW. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen tot het doen bouwen van een nieuwe zevenklassige openbare lagere school met gymnastieklokaal, op het terrein ten kadaster bekend gemeente Alkmaar sectie C No. 2964, volgens het door den Directeur der ge meentewerken opgemaakt plan, waarvan de kosten zijn geraamd op 49929, inclusief de kosten van installatie der centrale verwarming, die van het toezicht en die van de speelplaatsen. REGELING JAARWEDDE GEDIPLOMEERD VERPLEEGSTER IN HET STADS-ZIEKENHUIS. B èn W. stellen den Raad voor de jaarwedde van ééne gediplomeerde verpleegster in het Stads-Zieken- huis (mej. P. Visser), ingaande 1 Januari 1915, vast te stellen op 400 (pensioensgrondslag, in verband met inwoning, bewassching, vuur, licht, voeding, genees kundige hulp en geneesmiddelen, 600). WERKVERSCHAFFING PLANTSOENEN. B en W. stellen voor hen een crcdiet te verleenen, ten bedrage van 6300, ten einde het bedrijf der plant soenen in de gelegenheid te stellen aan werkwilligen werk te verschaffen. AFSTAND VAN O ROND AAN „VOLKSHUISVESTING." B. en W. stellen den raad voor te besluiten aau de Vereeniging voor volkshuisvesting „Alkmaar", onder nader overeen te komen voorwaarden, in eigendom af te staan a. een stuk gemeentegrond, gelegen achter de Am bachtsschool, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar, in sectie E no. 2791, tot het stichten van een hofje, ter grootte van pl. m. 1525 M*, voor den prijs van 4 per b! een stuk gemeentegrond aan het Groot Noord- hollandsch kanaal, ten kadaster bekend gemeente Alk maar, in sectie F nu. 378, tot het stichten van 30 arbei derwoningen, ter grootte van ongeveer 3500 M", voor de som van 1400, berekend naar den vroeger voor dergelijken grond betaalden prijs van 0.40 M». van den Punten van behandeling 1 Vaststelling der notulen van de vorige verga dering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2 Voorstel, tot het instellen van een rechtsvordering. (Bijlage no. 8.) 3 Idem, tot herziening der subsidie voor de Am bachtsschool van Alkmaar e. o. (Bijlage no. 9.) lage no. 12). 5 Idem, tot benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. (Bijlage no. 13.) 6 Idem, inzake werkverschaffing door den dienst der plantsoenen. (Bijlage no. 14). 7 Idem, tot het bouwen van een nieuwe 6de Gemeen teschool. (Bijlage no. 15). 8 Idem, tot het afstaan van grond aan de Vereeni ging voor Volkshuisvesting. (Bijlagen no 2 en 16) Idem, tot het instellen van een keuringsdienst. /d:jino ii5 van J914.) 10 Behandeling van reclames tegen aanslagen in dien Hoofdelijken omslag, dienst 1914. 11 Behandeling van het 3de suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, diens 1914. Advertentiën van 1—5 regels 25 Cts TE KOOP GEVRAAGD geheele en gedeeltelijke INBOEDELS en alle voorkomende GOEDEREN. Is ook aan huls te ontbieden Adres K. VERWER, Koningsweg 65, Alkmaar. TE HUUR AANGEBODEN Een net HEERENHUIS, op netten stand. Huur- Ijs f 325.— p j., dadelijk te aanvaarden en een HEERENHUIS, f 250p. j. Aanvaarding Mei a.s. Te bevr. bij J. DEGRAAFF, Laat 103, Alkmaar. Geen heerlijker en goedkooper glas bier dan het beroemde TRAPPÏSTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, Ingang Kapelplein. TE KOOP sliethout en takkenbossen bij K. EVERS, Stompetoren. Gevestigd Geest 7a. Mej. L. STALEMAN maakt Mantelcostuums, Ochtendjaponnen, Blouses, Rokken en veranderwerk. Billijke prijzen. REUZENKOOPJES. Vanaf heden tot en met 16 Februari totale uitverkoop in het Meubelmagazijn KOOLTUIN 9. Een COSTUUMNAAISTER vraagt werk aan huis. Adres BERGERWEG E 6. TE KOOP een in uitstekenden staat verkeerend KIPPENHOK met loop, prijs f 10. Frieschebrug E 1. Hedenavond OPENING van het Tabak- en Siga ren-Magazijn „de Kleine Winst", hopende door goede waar veler gunst waardig te worden. Onder beleefde aanbeveling, Doelenstraat B 8. F. HELDERMAN. Een jonge vrouw vraagt nette WASSCHEN aan huis, opgedaan 2i/8 cent thuis bezorgd. Ook dienst bode-WASSCHEN. Te bevragen bureau van dit blad. Beste Aardappelen in verschillende soorten ,en verder alle soorten Busgroenten en Groenten uit het vat In voorraad. Postelein per flesch 18 cent. Versch gekookte Bieten en alle andere Groenten en Fruit. Beleefd aanbevelend. Doelenstraat 14.H. PASTOOR. PATHE-PLATEN vanaf f 2,25 voor f 1,— GRA- MOPHOON-PLATEN bij uitnemendheid zijn Ho- mokord. Men hoort het Schubert-serenade viool en plano en Miserere uit de „troubadour", itallaan- sche tenor. Adres A. DEKKER, Oed. Baansloot 1. Een flinke LEERJONGEN gevraagd. W. ANSINK, Stoffeerder. Snarmanslaan 112. 4 ijj.,j I

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 9