Van hst westelijk oorlogsterrein. Van bet oostelijk oorlogsterren. LAAT 161. De Directeur J. BOSSEN. VERZEKERT uwe Spiegelruiten Telegrammen vau lieden. Varia. Nederland. Aandoeningen der hnid. fcwtmen worden uitgewerkt en uit de sfeer vage weu- schen kunnen worden overgebracht naar het terrein van zoo concreet mogelijke voorstellen. Thans zijn commissies gevormd: 1. ter bevordering van de internationale samenwerking; 2. inzake het be wapeningsvraagstuk 3. inzake gebiedswijzigingen4. inzake oorlogsschatting; 5. inzake prijsrecht; 6. inzake handelspolitiek; 7. inzake de naleving van het volken recht; 8 inzake den invloed der volksvertegenwoordi ging en de buttenlandsche politiek; 9. inzake bestrij ding van openbare chauvinistische uitingen. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. HET KON. BEZOEK AAN AMSTERDAM. Naar de Tel. verneemt, zal H. M. de Koningin zich bij Haar aanstaand onofficieel bezoek aan de hoofd stad, speciaal op de hoogte laten stellen van het onder steuningswezen hier ter stede gedurende deze buiten gewone tijdsomstandigheden. Voorts zou een bezich tiging van de verdedigingswerken der stelling Amster dam op het programma staan. TWEEDE KAMER. Daar gisteren om kwart voor twaalf het vereischte aantal leden voor de vergadering, tegen halftwaalf bij eengeroepen, niet aanwezig was, werd de vergadering uitgesteld tot twaalf uur. Ook toen het vereischte aan tal nog niet bereikt zijnde, werd de vergadering ten tweeden male uitgesteld, aitmaal tot half twee. Aan de orde waren toen de wetsontwerpen tot wijzi ging van militaire pensioenwetten, beoogende verbete ring der pensioenen van militairen der land- en zee macht beneden den rang van officier. Heden wordt de behandeling voortgezet. ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. Te Zeist overleed in 1913 een zonderlinge, zeer be middelde juffrouw, die in haar woning aan de Slot- laan een afgezonderd leven had geleid. Het wekte reeds toen bevreemding, dat na het overlijden geen contanten aanwezig werden gevonden. Thans moet gebleken zijn, dat dat echtpaar S., dat de juffrouw gedurende hare langdurige ziekte ver pleegde, zich een groot bedrag (men spreekt van dui zenden) van de nalatenschap zou hebben toegeëigend. Ook zouden talrijke voorwerpen uit de woning der juf frouw op verdachte wijzé verdwenen zijn. S. en zijn vrouw zouden hierin trouw geholpen zijn door een broeder van S. en diens zoon. De vier bovengenoemde personen zijn Maandag avond door de politie gearresteerd en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. HET BEDANKEN VAN Mr. EVERWIJN LANGE. Men schrijft ons uit Amsterdam De daad vftn Mr. Everwijn Lange, die als Raadslid bedankte, omdat een Gemeenteambtenaar tot burge meester was genoemd, wordt hier algemeen afgekeurd. Ook zij, die de benoeming van den neer Tellegen tot burgemeester minder gelukkig achten, vinden de han delwijze van den heer Lange verkeerd en ontactisch. Met neel veel moeite hebben indertijd1 de Vrije Libera len met hun candidaat Lange gezegevierd, en zijn wij goed ingelicht, dan heeft de heer Lange voor het Raad lidmaatmaatschap bedankt, zonder overleg met het bestuur van de Vrij-Liberale.Kiesvereeniging te plegen Het bestuur zou hierdoor zeer ontstemd zijn. Raadsleden, die aanvankelijk over de benoeming van den neer Telkgen in het. geheel niet te spreken waren, zijn thans gekalmeerd, en zeer waarschijnlijk zal bij de installatie van den nieuwen burgervader op de gebrui kelijke wijze worden gespeechd: de burgemeester zal zeggen, dat zijn taak moeilijk is, doch dat hij zijn best zal doen, en vanuit den Raad zal men verzekeren, dat de burgemeester steeds op de medewerking van den Raad zal kunnen rekenen. Ook bij vroegere gelegen heden is dit zoo gezegd. Welaan, waarom thans niet? HOLLANDSCHE SCHEPEN TE SMYRNA. Volgens een door de directie der Kon. Ned. Stoom boot-Maatschappij ontvangen telegram van 6 dezer uit Smyrna, bevinden de bemanningen dei* aldaar vertoe vende stoomschepen dier maatschappij, „Decaleon" en „Achilles", zich in goeden welstand. Voor beschadi ging dezer schepen bestaat geen vrees. Wat betreft het stoomschip „Agamemnon" dierzelfdc maatschappij, hetwelk te Vourla ladende was, wordt vernomen, dat dit schip deze l wen in verband met dc maritieme operaties der geallieerden ontvluchtte en te Piraeus arriveerde. ONTSLAG WEGENS OUDERDOM. Eenige onderwijzers te 's-Gravenhage hebben, vol gens de „Avondpost", van B. en W. een schrijven ont vangen, waarin hun met waardeering overigens van hetgeen door hen in het belang van het openbaar on derwijs is verricht, met liet oog op hun bi-jarigen leef tijd, in overweging wordt gegeven met ingang van 1 Augustus 1915 eervol ojils!' te vragen uit hun betrek king. GESTOORDE EXECU'i :'£-VERKOOP. Te Kollumerzwaag (Fr.) is schrijft het Nws., bij een executieboelgoed de deurwaarder gemolesteerd en de oproeper mishandeld, Wijl deze begon te bieden, terwij! niemand anders een bod deed. Twee veldwachters, die de orde wilden handhaven, werdlen onivergeloopen. Proces-verbaal ^opgemaakt RIJKSDUINEN ONDER SCHOORL EN ONDERHOUD VAN HUN BEPLANTING. Verschenen is een nota van den minister van Water staat, naar aanleldingsvan het verslag betreffende het wetsontwerp tot overbrenging bij het hoogheemraad schap van de Hondsbossdie en duinen tot Petten, van het beheer over een gedeelte der rijksduinen in den zee- reep onder Schoorl en van het onderhoud van de duin beplanting op deze oppervlakte, voor zoover dat ten bate van Het rijk is. Het komt den minister voor, dat er voor twijfelv als in het verslag geopperd, of nl. het beoogrde doel langs den voorgestelden weg zal worden bereikt, geen aan leiding bestaat. De minister kan niet toegeven, dat (behalve het hoogheemraadschap in staat stellen tot het nemen van maatregelen ter verzekering van de In standhouding zijner zeewering) met de overdracht nog iets anders zou zijn bedoeld. Nog afgezien»daarvan, dat dat andere doel door de overdracht inderdaad niet kan worden bereikt, bestaan er ook reeds hierom geen reden, dit na te streven, omdat aan oen toezicht en een keur, als waarvan in het verslag sprake is, geen be hoefte bestaat, in verband ook met de omstandigheid, dat ten aanzien van de gronden, welke het hier geldt, na de overdracht, ook art. 2 van de verordening en het in stand houden der duinen en duingronden in Noord- Holland toepasselijk zal zijn. Een decleratie is'niet zoozeer te oeschouwen als een voorwaarde voor de uitbetaling, dan wel als een maat regel van orde." Ook zonder een bepaald daartoe strek kend beding zal, naar het oordeel van den minister, het hoogheemraadschap voldoende in het onderhoud der duinbeplanting voorzien; derhalve kan zoodanig beding gevoegelijk achterwege worden gelaten. De verdediging van de Noordzeekust, ten Zuiden van 't nieuwe strandhoofd en de Noordelijke grens van Rijnland, is enkele jaren geleden door de Staten van Noord-Holland rechtstreeks ten laste der provincie ge bracht, in verband waarmede ten aanzien van maatre gelen, waaraan voor die kuststreek behoefte zou be staan, de bemoeiing in de eerste piaats bij de provincie behoort. KORTE BERICHTEN. De Full Cream Kaasbond te Amsterdam ontving van het Rijks Centraal Bureau voor den uitvoer van kaas de mededeel ing dat wordt toegestaan met i: van heden van den aanwezigen vooraad nogmaals 2i pCt. te verkoopen. Tot Wethouders van Haarlemmermeer zijn geko zen de heeren 't Hooft en Kooy. Inzake den tragischen dood van den milicien V. te IJmuiden wint meer en meer het denkbeeld veld, dat het geval aan onvoorzichtigheid, misschien aan zelf moord is toe te schrijven. De minister van landbouw heeft den uitvoer van drachtige varkens verboden. Op de Boschplaat, tusschen Schiermonnikoog en Rottum, en op de Engelsmanplaat, tuuschen Schier monnikoog en Ameland, zullen twee vluchthuizen voor schipbreukelingen, op palen, gebouwd worden. Er wordt in elk huisje een seintoestel aangebracht, terwijl tevens voor verduurzaamd voedsel en drinkwater ge zorgd zal worden. Op last van den officier van justitie te Rotterdam is bij aankomst van het stoomschip Koningin der Ne derlanden te IJmuiden gevangen genomen en van boord geleid C. B., die te Genua aan boord gekomen was. De toren te Balgooi zal worden gerestaureerd. De minister heeft, naar de N. Rott. Crt. bericht, de voorwaarden aanvaard, door den gemeenteraad bij de voorgenomen restauratie gesteld. Alzoo een klein mo nument van kunst voor slooping bespaard gebleven. De Haarlemsche Kamer van Koophandel heeft besloten met ingang van September haar vergaderin gen in het openbaar te houden. Het niet verbrande gedeelte van de kazerne aan de Paardenmarkt te Delft zal, zoo spoedig mogelijk in orde worden gebracht voor de huisvesting van de soldaten, die in het door het vuur verwoeste gedeelte waren ondergebracht. Uitgebreide voorzorgsmaatre gelen zullen worden genomen, ter voorkoming ^an brandgevaar. De Prinses Jluliana van de Mij. Zeeland is gis termorgen van Vlissingen vertrokken. De aandacht der kustvisschers is er op gevestigd, dat drenkelingen, afkomstig van vaartuigen, enz., der oorlogvoerenden, die in de Nederlandsche territoriale wateren worden gered, op Nederlandsch gebied aan land moeten worden gezet, zoo dit mogelijk is. B. en W. van Groningen hebben bij den gemeen teraad een voostel ingediend om de kermis, die anders in Mei wordt gehouden, dit jaar uit te stellen tot 25 September, zulks naar aanleiding van een verzoek van de militaire autoriteit, die het houden van kermis ont ried met het oog op de aanwezigheid van Engelsche geïnterneerden. STADN1EUWS. i ELLPA i H1L. In ae goed bezette bovenzaal van „Central" trad gisteravond voor de Necierl. Spiritisienvereeniging „iiaimonia ais spieker op de heer P. Ooecmart, un s-üravenüage, met net onderwerp: Teiepatme (ge- üaenien-over draait). Spr. wees er op, dat het woord telepathie samenge steld is uit twee Griekscüe woorden, waarvan het eene aisiauu, net anoere gevoelen beteekent. i let woord is nieuw, ue zaak ai oud. Spr. gat versctriilende voor- oteidcn van gebeurtenissen, die ai bekend waren, vooi ze waren geschied. v O,--uóeiiiüèverschillende proeven, wees er o. in, op, dat William Stead eens heeft verhaald, dat hij zien, ver ouden Engeland vertoevend, ongerust maaide over een zieken vriend. Hij ging in een eenzame kamer om ie denken aan den vriend en kwam er na eenigen tijd volkomen gerustgesteld uit. Het antwoord van den zieken vriend was telepatisch afgezonden. Spr. stond daarna langen tijd stil bij de in 1908 ge publiceerde proeven van Kotik, de ge'dachtenover- dracht van een vader op zijn 14-jarig dochtertje. Nam de vader het meisje bij de hand, dan ging de gedach- tenovei dracht gauw, zoo niet, dan langzamer. Bij toe ven in verschillende kamers ging 't nog langzamer, werd er in dat laatste geval een draad aangebracht, dan ging het weer vlugger. Na lange oefening ging 't ook best zonder draad iuiHsdiea beide kamers. Ko tik, die bij de /erkkuvaa 't verschijnsel voor zich meer daeid aait optische heelden, bemerkte, dat hoe weinigei nu n zn:(j inspan', hoe vlugger de psychisclit eigenschappen eigenlijk zwijgen, te vlugger de buiten gewone komen, Kotik dacht aan een donkere stralende energie, de stralen gaan gemakkelijk van de hersens naar buiten. De energie heeft een verschillende span kracht bij verschillende menschen. Kotik bracht deze energie uitstraling in verband met het automatisch schrijven, waarbij spr. daarop uit voerig stilstond. Fu n sclirijfmedium beantwoordt veel vragen, die in gedachten gesteld werden, vond Kotik, hetgeen de spiritisten ook ai wisten, zei spr. Kotik kwam lot Ue conclusie dat het onderbewustzijn van het medium een - i re» streer-apparaat is voor den afzender. Hij ccnitativae dat het boveubewustzijn weinig deelneemt aan de overdracht. Hetspiritisme aanvaardt ook deze proeven van Kotik, zooals ze alles aanneemt, wat de wetenschap leert. Spr. stond nog stil bij andere proeven, o. a. van Hyslop. Bewezen is, dat de psychische krachten sterkei werden, naarmate de physieke krachten afnamen. De psychische krachten zijn onafhankelijk van het organisme, kunnen nog worden afgescheiden als liet organisme is opge lost Anti-spiritisten als Kotik dragen steenen aan, die liet gebouw van het spiritisme sterker helpen op bouwen. Spr. deelde daarna nog een treffende séance mee, waaruit blijk» dat er een Ie' en is na den dood. Er werd geen gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Nog had zich gisteren te verantwoorden de zwer vende machinist P. K., afkomstig uit Utrecht, thans te Scliageu. 2 Januari toefde hij op zijn zwerftocht in Wieringerwaard. Hij was daar in niet bepaald nuch- teren toestand, wat den veldwachter Boeke! aanleiding gaf, K. in het arrestanten lokaal huisvesting te verlee- oen. Ilij heeft tijdens dat verblijt twee ruiten vernield, volgens zijn voorgeven omdat de gebrekkige ventilatie .hem daartoe noopte, Veel werd daar niet van geloofd. Het O. M. eischte 15 boete subs. 3 dagen hechtenk. De slager W. K. te Avenhorn maakte den 5en Fe bruari den veldwachter Kok een aanmerking over diens volgens K. niet letten op honden zonder muil korf. I lij gaf bij die gelegenheid op niet zeer welvoe- gelijke wijze te kennen, dat zijn respect voor Kok als politieman niet groot was. Eisch terzake beleediging 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis NOORDER BANK. In de heden gehouden jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.-V. „Noorder Bank" werd verslag over het boekjaar 1914 uitge bracht. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat de nettowinst, na aftrek van 8914 onkosten (vorige jaar 9082) en van 4314 416) koersverlies op eigen fondsen en op fondsen van de belegde reserve een sal do aanwijst van 11.422 15.302)'als volgt te ver deden: 5% dividend over 143.000 aandeden 7150 reserve 2240; tantièmes 1995; saldo op nieuwe rekening 37. Bij deze winstverdeeling stijgt de reserve na reeds gecrediteerd te zijn voor 4% rente van 19.000 tot 22.000. Op de balans van 31 Dec. 1914 komen de vol gende posten voor: Activa: Aandeden In portefeuille 357.000, debi teuren in rekening courant en tegen accept 725,705, Coupons en vreemd geld 17.398, wissels in porte feuille 3015, prolongatie u/g 57,500, eigen fonds 36.681, belegde reserve 18060, vordering wegens verstrekte borgtocht 2000.—, gebouwen 17.500, inventaris 1.totaal 1.234.861. Passiva: kapitaal 500.000, reserve 22,000, crediteuren 123.087, deposito's 248.656, herdis conto 195.635. prolongatie o/g. 130.000 verstrek te borgtocht/ 2000, interest saldo van nog te vergoe den en te ontvangen rente 3700.onkosten nog te betalen 600,winst en toevoeging van 2240 aan de reserve 9182, De balans en winst- en verliesrekening werden goed gekeurd en het dividend vastgesteld op 5 Als Commissaris werd herkozen de heer M. Groot, Schermeer. SCHEEPSBOUW. Van de Scheepswerf en Machinefabriek ,,'t Honds bosch", alhier, liep met goed gevolg te water een nieuwe Directie motorboot, gebouwd voor rekening van den heer W. P. de Groot te Apeldoorn en be stemd voor den dienst te Makassar in Nederlandsch- Indië. Het schip wordt voortbewogen door een 35 P.K. Kromhoutmotor type M. D. uit de fabriek van de firma D. Goedkoop te Amsterdam. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 10 Maart. Communiqué van gister avond 11 uur. Wij hebben ten oosten van Steen straeten een aanval afgeslagen. De geheelen dag streden wij bij Notre Dame de Lorette. Onze po sities bleven daar onveranderd. In Champagne had een stevig gevecht plaats dat ten gunste voor ons verloopen is. Wij hfebben twee tegenaanval len afgeslagen in het bosch waar wij kort geleden tusschen Souain en Perthes vasten voet hadden. In het aangrenzend bosch maakten wij wederom eenige vorderingen. Wij hebben een aanval afge slagen op een heuvel ten noordoosten van Mesnil en namen nog 200 yards loopgraven. Wij ver overden een Duitsche versterking met gepantserde schuilplaatsen en uitgestrekte onderaardsche ka mers. Wij dedan een aanval tusschen Four de Pa ris en Bolante in Argonne en veroverden 200 yards loopgraven in de eerste vijandelijke linie. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. PETROGRAD, 10 Maart. (Officieel) Dins dag heeft een buitengewoon hardnekkig gevecht plaats gehad tusschen de Njemen en den Weich- sel. Een Duitsche aanval op de wegen van Kolno en Lomsha werd afgeslagen. De Oostenrijkers hebben niettegenstaande hunne zware verliezen hun offensief in de buurt van Baligrod en in de streek van Uszoa en Munkcs in de Karpathen voortgezet waar zij op 7 Maart een hoogte bij Koziomoka veroverden, welke wij gisterochtend terugnamen. EEN AANSLAG OP GENERAAL PAU. St. PETERSBURG, 10 Maart. De „Roesko Zowo" meldt uit Boekarest, dat op generaal Pau een aanslag zou zijn geschied, toen hij zich te Boekarest bevond. Van de rails van den spoorweg in de nabijheid van Boekarest had men een lang stuk afgeschroefd. Indien de aanslag niet van te voren zou zijn ontdekt, had onsporing van den trein beslist moeten volgen. DE MINISTERCRISIS IN GRIEKENLAND. ATHENE, 10 Maart. Goemaris heeft gister middag te 4 uur de lijst van het nieuwe kabinet aan den Koning voorgelegd. De verdeeling is als volgtMinister van Oorlog cn Minister President Goemaris buitenlandse!* Laken Zooglaphos, VerkeerswtBaltadjis, Beredienst en Openbaar ouderwijs Vo-ikis, Binnenlandsche zaken Trian- tafyllakos, Financiën Propopapadakakis, Land bouw Autasios, Justitie Tsalaaris en Marine Stra- tos. De Koning heeft zijn goedkeuring gehecht aan deze lijst. De nieuwe Ministers zouden heden den eed afleggen. BELGISCH COMlTé VOOR LEENINOEN EN VOORSCHOTTEN. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart. Alhier (Jan v. Nassaustraat 57) is opgericht een Belgisch co mité voor leeningen en voorschotten. Dit comité, waarvan, eere-voo/zider is de Belgische gezant, baron Ballon," voorzitter de gezantschapsraacl van België, prins Albert de Ligne, verstrekt voor schotten op openbare schuldvorderingen ten laste der Belgische bcstursli.-'vitm's m leningen op effecten der Belgische Nationale schuld, van over genomen spoorwegen, vau het totitf» vm» door dm staat wcDcliuUligU' jaarlijkss!» uiffeeerlngeu op obbgalfc: vin provincie-, vieente, locaaiapoor- wegén «i vm het gcmmiteiijk crediet. Afgevaardigden van het comité zullen zich ten spoedigste i.-nr de v.o m ramstc centra van uitge wekenen be, l.o. h. i lakken van inlich tingen aan belanghebbenden. WFTDE KAMER. 's-ORAVl' Ai iu Maart Bij de wijzi ging van de .ie Pensioenwetten werd een amendement-teLaan, dat pensionneering na 15- jarigen diensttijd voortaan vervalt, verworpen met 49 tegcu 11 sbtm-.en. Beid^ ontwerpen werden daarna zonder stemming aangenomen. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart. Zonder stem ming is aangenomen het wetsontwerp tot heffing van opcenten op de inkomstenbelasting ten behoe ve van het leeningsfonds 1914. SMAADSCHRIFT. AMSTERDAM, 10 Maart. Voor de 5e Kamer is heden voortgezet de op 13 Jan. j.l. uitgestelde tqgen den heer J. r. Amkersmit, redacteur van „Het Volk" terzake dat hij met het opzet om zaak tegen den heer die Amkersmit, redacteur eer en goeden naam aan te randen van F. Clerxlen H. Schulle, in No. 4420 van genoemd blad van 3 Sept. 1914 een artikel heeft doen opne men met het kennelijk doel aan het daarin aan genoemde personen ten laste gelegde ruchtbaar heid begeven. Het artikel luidde. „Door winst gedreven" en was aan de redactie toegezonden uit Helmond. Het heette daarin, dat genoemde persoon, te Hel mond woonachtig Hollandsche artikelen als siga ren enz. in de Duitsche kampen in België hadclen ingevoerd in ruil daarvoor van de Duitsche solda ten gouden en zilveren voorwerpen, welke deze door plundering hadden verkregen, hadden aan genomen. Mr. Bunker stelde zich voor de heeren Clerx en Schulle civiele partij tot een bedrag van 150. Verdediger van bekl. was Mr. Mendels. Bekl verklaarde dat hij het artikel van den cor- recpondent van zijn blad had ontvangen en reden had hem voor zeer betrouwbaar te achten. Stellig had bekl. geen opzet om te beleedigen. De verde diger herinnerde dat te voren reeds in twee raads zittingen te Helmond het gedrag dar heeren werd gewraakt. De heer Clerx, als getuige gehoord, verklaart dat door hem alleen aan voorbij trekkende troepen waren werden verkocht en wel uitsluitend tegen contant geld, met winst, maar niet een overmatige En geen sprake van het in ruil aannemen van an dere voorwerpen. Ook is het onwaar dat aan het Duitsche leger of aan cantines daarvan goederen zouden verkocht zijn. Tegen bekl. werd een maand' gevang, straf ge- eischt ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. 's-GRAVENHAGE, 8 Maart. Het Hof ont sloeg van alle rechtvervolging, L. Ji. B., vroeger scheepskapitein bij de LondenRotterdam stoom vaartmaatschappij, thans expert te Rotterdam, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot een maand gevang, straf wegens vervalsching van een scheepsjournaal in December 1907. 2. L. G„ directeur van bovenstaande Maat schappij te Rotterdam door de rechtbank aldaar veroordeeld; tot 3 maanden gevang, straf wegens het gebruik maken van een vervalscht scheepsjour naal, wetende, dat dit vervalscht was en waarop aan genoemde Stoomvaartmaatschappij een som van 4000 door de betrokken assuradeuren werd uitbetaald. ONDERWIJS AAN UITGEWEKENEN. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart. De heeren Otto, Delkes en Verviers, vlce-voorzitter en secretaris van de centrale commissie voor het onderwijs aan de uitgewekenen hadden gisteren een lang durige conferentieeerst met den Belgischen minister van Wetenschappen en Kunsten Poullet en daarna|metjgeneraal Dossin en majoor Mamet, VernonJfen wordt, dat het eerste onderhoud in hoofdzaak liep over de vraag, hoe op de beste wijze de medewerking te verkrijgen is van de Belgische onderwijzers, die in Nederland ver toeven, voor het onderwijs aan de kinderen der Belgische uitgewekenen en over de verhouding van de onderwijzers tot de gemeentebesturen. BRANDSTICHTING. AMSTERDAM10 Maart. Het gerechtshof heeft in hooger beroep den kastelein A. K. uit Heiloovroeger kruidenier te Nieuw-Vënnep (Haarlemmermeer), die door de rechtbank te Haarlem bij vonnis van 10 December j.l. tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens opzettelijke brandstichting,in den nacht van 28 op 29 Jan. 1914 in zijn woning, veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf. (De procureur- generaal had 3 jaar geëischt.) SCHENDING VAN ONZIJDIGHEID. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart. Voor het Haag- sche Gerechtshof werd heden met gesloten deuden behandeld de zaak van den directeur van de gasfa briek te Oude Tonge, J. G. W. T., door de Rot- terdamsche rechtbank vrijgesproken van de aan klacht, zich te hebben schuldig gemaakt aan het misdrijf, strafbaar gesteld bij art. 100 W. v. S. (schending d onzijdigheid des land), tegen wel ke uitspraak I t Openbaar Ministerie in hooger beroep was gekomen. Het Openoaar Ministerie bij het Hof eischte veroordeeling van beklaagde tot drie maanden gevangenisstraf. INGEZONDEN MEDEDEELINOEN. D« huid is blootgesteld aan tal van aandoenin gen, welke door de jeuk en pijn het leven van den patiënt haast ondraaglijk maken. Bovendien zijn zij dikwijls onooglijk en bieden zij hardnekkigen weer stand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzach tends, antiseptische en heelende eigenschappen. Zij gaat de ontsteking tegen en is bekend als een der beste geneesmiddelen tegen eczeemhuiduitslag gordelroos, schurft, insectenbeten, winterhanden en voeten, netelroos, dauwworm en alle jeukende huid ziekten. Foster's Zalf (let op den juisten naam) Is te Alk maar verkrijgb, bij de h.h. Nierop Slothouber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel K f 1 75 per doos. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 8 Mrt. Josephus Petrus Nicolaas Cornell's, z. van Nicolaas Jacobus Johannes Out en Cornelia Johanna Mans. 9 Anthonius Herman, z. van Johannes Her manns Heidemann en Maria HelenaOudejans. 10 Johanrn L-elbuna, d. van Jacques Holsmuller en Maria garetha Johanna Burger. ■OVERLEDEN: 9 Mrt. Foekje Schiere, weduwe van Timon Hen rietta de Lange, 81 jaar. bij de Onderlinge van 1890 MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDIJK9 Mrt. 304 baal uien f 6 50 a 7.40, IJ baal wortelen f 1.05 a 0. 0 Bloemkool le soort f 0.a 0.2e soort f 0 a 0, 13200 Roodekool f 2.60 a 16.20, 9000 Gelekool f 2.60 a 17,10, 5300 Wittckool f 2.— a 11.50, 22 zak wittekool f 4.10 a 0.0bieten f 0.—, 23 zak roodekool f 4.50 a 0.—. SCHIEDAM, 8 Mrt. Moutwijn f 17.50, jenever f 22 50, Amst. proef f 23. TELLGRAFISCl I WEERBERICHT. 10 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nedeilaudscli Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 11 Maart. In liet gebied - m de "waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 770.3 te Neufahrwas- ser. De laagste stand van den barometer 748.3 te Bodo. VERWAC1 iTING. Matige, tijdelijk wellicht krachtige noord-westelijke tot westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen- of sneeuwbuien, zelfde tempera tuur. ADVERTENTIëN. aatarxaHttMcwftBHi; -nrremrcBaMiyinr rit HataBEaagg 1 Op den 13den Maart a.s. hopen onze ge- I liefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Jb. ZEEIHA1V en in. hein hunne 45-Jarlge Eohtvereenlging te. her denken. Hunne dankbare Kinderen, j| I - Behuwd- en Kleinkinderen. St. Pancras, Maart 1915. i&'trTnniaa^aoa:.aBHC».:u^M»:^E:uKö«aeauwki i'

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2