J, HOED, Schar loo 16, Alkmaar, Te let latere. 221. LAAI 161. Do BlrestsnT J zim VV mkelYersiermgen firma H. S. CLQECK. VERZEKER! HWB Spiegelruiten T. Stalb.oud.erlj ©n Onderneming van Begrafenissen. Filialen: Expeditie KOMNGSSTRAAT. Telefoon 200. Stalhouderij RIDDERSTRAAT. Teleloon 4. mvwmmfnm. MEDELEZER gevraagd flinke jongen Firma .T-HAAKMAN &Z00N. Speciaal adres voor Zie de door ons gele verde W inkelver siering ONDERWIJS I. Prins Az Bierkade 11 Beleefd aanbevelend, tT BENOEMD. Met ingang van 16 Maart is benoemd tot agent van politie alhier de heer J. Boone, maréchaussée, gedéta cheerd te Utrecht. VOETBAL. Alcsnaria Victrix Steeds Voorwaarts 50. Door een verdiende overwinning met sprekende cij fers, heeft Alcmaria zich gisteren in de tweede ronde geplaatst voor den Ned. Voetbalbeker. 't Was goed voetbalweer en 't aantal toechouwers bij den aanvang niet groot, groeide steeds aan. Alcmaria won den op gooi en verkoos eerst tegen den sterken, kouden wind in te spelen. S. V. speelde dadelijk op volle kracht en bezorgde al spoedig de Alcmaria verdediging druk werk. Deze bleek echter uitstekend voor haar taak be rekend en tot doelpunten konden de Amsterdammers het niet brengen. Hun overwicht verminderde ook langzamerhand. Meer en meer nam Alcmaria het spel in handen, wat ten slotte uitliep op een insluiting van S. V. Maar door goed verdedigen der vijandelijke ach terhoede en middenlinie, door verknoeien van eenige mooie kansen en door onfortuin, bleef de stand O0. Alcmaria vermocht hierin voor ae pauze geen verande ring te brengen. Na de rust echter was S. V. uitge speeld. Zij had in de eerste helft ook te veel van hare krachten gevorderd en Alcmaria was met den wind achter, steeds aanvallend. Toen één maal het eerste doelpunt gemaakt was, volgden met regelmatige tus- schenpoozen de andere goals. E)e tweede werd door één der Amsterdamsche backs in eigen doel geixapt, nadat de keeper een schot van Alcmaria's linksbinnen gestopt had. De vierde en vijfde goal waren twee fraaie doelpunten van den middenvoor, die daardoor weer goed maakte, wat hij voor dien tijd, verknoeid had. Direct na 't vijfde doelpunt floot de scheids rechter, die dezen fair gespeelde wedstrijd correct kid die, eindigen. S. V. toonde zich, vooral voor de rust, een goede derde klasser. De keeper had een zeer .gevaarlijken stijl, maar hij hield de ballen er kranig uit en daar is het toch maar om te doen. 't Geheele elftal maakte een sympathieken indruk. Bij Alcmaria dient in de eerste plaats genoemd de centre half, gisteren de beste speler van 't veld. Na hem noemen wij onmiddellijk de andere spelers uit middenliuie en achterhoede. Linksback vooral in 't be gin, fechtshalf na de rust. Linkshalf verbazend tap- vast. De reehtsachterspeler doet zich steeds meer ken nen als een veelbelovende kracht. De keeper is uiterst moeilijk te passeeren en een hechte steun voor de ver dediging. Het binuentrio der voorhoede wacht nog te lang met schieten. De rechtsbinnen werkte weer verbazend hard. Jammer dat hij 't laatste kwartier niet kon meespelen. De linksbuiten was vooral jn de eerste helft goed op dreef. De rechtsbuiten bezit snelheid genoeg, maar nog te weinig controle over den bal. Als geheel een geanimeerde wedstrijd. Wij hopen op een gunstige loting voor de tweede ronde. De andere winnaars in de afd. van Alcmaria zijn A. F. C., Haarlem, D. E. C., W. F. C. en Storm vogels. KHINO III VAN DE HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Zaterdagmorgen ten IV/z ure vergaderde in cafe „Gentral" de afd. Alkmaar van dé Hollandsche Maat schappij van Landbouw. De voorzitter, de heer D. Govers, opende de drukbe zochte vergadering met een speciaal woord van wel kom aan jhr. mr. P. van Foreest, de voorzitter van de H. M. v. L Spreker verheugde zich over de groote op komst en bracht de vergadering hiervoor den dank van het Kringbestuur. Met den wensch, dat de bespre kingen mogen strekken tot het voordeel van den land bouw en van den kring in het bijzonder, verklaarde spreker de vergadering voor geopend. De heer van Foreest, hierna het woord verkrijgende, wees er op, dat het voor hem een lastige en toch aan gename taak was, die de medeleden van het Hoofdbe stuur hem opdroegen, toen zij hem verzochten, ten ein de onmiddellijk voeling te houden tusschen de ver schillende kringen van de H. M. v. L., om de eerste vergaderingen van die Kringen te gaan bijwonen, als algemeen voorzitter van de H. M. v. L. en in die ver gaderingen de leden van het Kringbestuur te installee- ren. Hoewel de H. M. v. L. veel en goed werk heeft ge daan in het belang van den landbouw, was het Hoofd bestuur het toch geheel met de wetscommissie, die de wijzigingen heeft voorgesteld, eens, dat er behoefte be stond aan nieuw leven, aan wat meer samenwerking tusschen de verschillende deelen der H. M. v. L. Over de te weinige stuwkracht heeft men zich al dikwijls- kunnen bedroeven, al is het waar, dat vele afdeelingen te klein waren. De opgeworpen wijziging in de organisatie van de H. M. v. L. is nu tot stand gekomen en spreker twijfel de niet of zij zal de H. M. v. L. en de landbouw ten goede komen. Ik vertrouw er op, zoo vervolgde spr., dat er van de Kringen leven zal uitgaan en kracht ontwikkeld zal worden. Er is nog zoo enorm veel te doen en er zijn nog zooveel vraagstukken, die oplossing verlangen. Vooral in de organisatie ontbreekt nog zoo veel. Er kan, er moet zoo veel meer coöperatief gewerkt wor den, ten einde het bestaan van den landbouwers te ver beteren. In deze eerste vergadering van Kring III heet ik u allen, en in het bijzonder de leden van het Kringbe stuur, welkom. Ik spreek het vertrouwen uit, dat het Kringbestuur, geholpen door de leden, zal slagen in datgene waarvoor deze organisatie is in het leven ge roepen. Mijne heeren, ik installeer dan de leden van het be stuur van Kring III. Moge als van ouds de spreuk van de stad waar wij vergaderen: „van Alkmaar de Victorie", ook voor deze organisatie gelden. Moge Kring III een voorbeeld zijn aan alle Kringen van de H. M. v. L. De heer Govers bracht den heer van Foreest dank voor zijn aangename woorden en het uitgesproken ver trouwen. Spreker hoopte zeer, dat Kring III steeds op den steun van het Hoofdbestuur van die H. M. v. L. mocht rekenen en dat de door den heer van Foreest ge uite woorden bewaarheid mochten worden. Tot lid van het Hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd1 met 32 stemmen te gen 13 op den heer D. Govers, vier blanco en 1 op den heer W. van Slooten, gekozen de heer D. de Boer, die verklaarde de benoeming te zullen aanvaarden. De heer Hartog uit de Beemster leidde hierop de varkens-enting in. Spreker wees er op, dat waar de regeering voorheen het serum gratis beschikbaar stelde, hiervoor thans een billijken prijs betaalü moet worden. De Beemster heeft xiertegen geen bezwaar, het viel hun daarop, waar ver teld werd, dat de kosten van het serum pér varken 10 ct. bedraagt, dat de enting die vroeger 30 et kostte, thans 60 et. bedraagt. Spieser stelde voor om net Hoofdbestuur te verzoe ken er bij ue regeenng op aan te dringen een vast ta rief van 30 ct. vast te sielieu en zoo dit met de bestaan- ue weuui niet u^gelijK is, op wetswijziging aan te dringen. De neer Banker (districtsveeaits), wees er op, (afge zien van de weuscnenjkheid van net adres) üai ue heer Hartog abusievelijk van meening was, dat volgens art. 81 der wet de districtsveearts de bevoegdneid heeft om te bepalen wie al of niet enten mag. Deze bevoegd heid vloeit voort uit de wet van 1874. Iedere veearts, ieder persoon die het staats-exameu gedaan heeft, is bevoegd om varkens te enten. De heer de Boer wees er op, dat het in de bedoeling van den heer Hartog lag om op de voorwaarden te wijzen, waarbij enting mag plaats hebben. Spr. wees er 'op, dat de Directeur-Generaal destijds in een verga dering van de H. M. v. L. over de tarieven van de vee artsen zijn schouders ophaalde. Hij bracht voorts in herinnering, dat de eerste jaren aan de voorwaarden van de wei voor het enten was voldaan. De varkens die behandeld zijn, heetten eenige dagen gevaarlijk voor de omgeving en daarom mocht niet door onbevoegden geënt worden. Het enten schijnt echter nu niet meer gevaarlijk, alleen is gebleven, dat onbevoegden niet met het serum mogen omgaan. Hierdoor is een mono polie voor de veeartsen geschapen en de mogelijkheid, dat zij het allen eens worden en een hoogeren prijs vaststellen, kan door niets worden voorkomen. Spre ker 0ing dan ook met den lieer Hartog mee, dat hierin verandering moet komen en hij stelde voor om aan het Hoofdbestuurslid van den Kring op te dragen om deze 7,aak in het Hoofdbestuur ter sprake te brengen. Na eenige verdere bespreking werd hiertoe, nadat de heer Hartog zijn adres intrcJk, besloten. Hierna kwamen de maatregelen tegen het mond- en klauwzeer ter sprake. De voorzitter zeide, dat dit punt op de agenda was geplaatst om de gedachtengang over de wet van 1870 te leeren kennen. Spr. hoopte, dat men zoover zou ko men, dat men in alle provinciën en met alle landbouw- vereenigingen de regeering zou kunnen nopen het mond- en klauwzeer uit de wet van besmettelijke ziek ten te schrappen. Spr. heeft de overtuiging, dat het nier geldt„beter er doorgevlogen dan er door gekro pen" Ondanks het afmaken krijgt men de ziekte toch. Het mond- en klauwzeer dient in alle rijken als be smettelijke ziekte geschrapt te worden. I> heer de jong oordeelde met iiet oog op de af name van he' 'fokvee voor het buitenland, dat Neder land hiermede niet moest voorgaan, doch in de laatste plaats volgen. Door te blijven strijden zoolang men kan, zal men daarvan met de prijzen voor het fokvee profiteeren. De heer de Boer was van meening, dat men de voor mannen van de H M. v. L. wel mocht bestrijden, waar zij aan de regeering adviezen gaven, zonder rugge spraak met de landbouwers. Spr. meende echter, dat men nog niet met een adres naar de regeering moest gaan, omdat nog niet bepaald vaststaat, dat de maatre gelen nog niet zullen slagen. De meesten vermoeden wel is waar dat ondanks de maatregelen, de ziekte spoedig algemeen zal zijn, maar spreker wilde echter zoo lang wachten, opdat men alsdan tegen de regee ring kon zeggen: het afzonderingssysteem van 1894 gaf niets en het afmaak-systeem van 1914 evenmin. Spreker was het in dit opzicht met een ongenoem- den door hem geciteerdeu briefschrijver eens, dat het afmaken niet in overeenstemming was met de belang rijkheid van de ziekte. De onmacht in deze van den ve- terinairen dienst moet bewezen worden, aldus deze briefschrijver en dit kan slechts geschieden, door aan de uitvoering van zijn maatregelen géén bezwaren in den weg te leggen. Tegen den heer de Jong voerde spreker aan, dat het buiteniand het Hollandsche vee uit eigenbelang uit sluit. Wanner men het noodig heeft, dit bewijst thans Duitschland, dan is men niet zoo bang voor mond- en klauwzeer. Spr. achtte het bovendien meer in het be lang van den Hollandschen veestapel, indien het beste fokvee in Holland bleef tot de laatste koe alhier een goed rund was.- Dé heer Bakker (district-veearts) vond het hatelijk ste in dit geval, dat veien den veearts als den tegen stander van den veehouder beschouwen. Spr. wees er op, dat zij, wanneer zij een stelling verdedigen op grond van de wetenschap, dit niet deden om de vee houders te plagen en het rijk op honderdduizenden guldens onkosten te jagen. In bijna- alle landbouw kundige dienst niets van mond- en klauwzeer weet. kundigen dienst niets van mond- en klauwzeer weet. Steeds schermt men dan met de mazelen, doch men vergeet, dat dit geen economische ziekte is. Met mond en klauwzeer gaat daarentegen een nationaal vermo gen verloren. De veterinaire dienst helpt zoo goed hij kan ook bij nierziekte enz. Wanneer de maatregelen blijken niet voldoende te baten, dan is dit nog geen be wijs, dat ze niet goed waren, aangezien men daarbi geheel de .omstandigheden vergeet De pogingen om de maatregelen te niet te doen, zijn velen. Spr. kan er op wijzen, ook bij deze epidemie, dat verschillende gevallen verzwegen worden. De lijsten met de regee- ringsmededeelingen geven desondanks groote vermin deringen aan. Die van j.l. Donderdag was opvallend. De te late aangifte is echter zeer gevaarlijk. Men moet zooveel men kan medewerken om de hoeveelheid smet stof zoo klein mogelijk te maken. Men spreekt over millioenen schade door het rijk geleden, spr. bereken de deze kosten in 1911 en kwam toen volgens een vaste basis op 600.000. Toen moest men uitscheiden. Nu is dit geen klein bedrag, doch tegenover het groote schadebedrag door de boeren geleden, is dit niet hoog. Na het stop zetten van de regeeringsmaatregelen stier ven in 1911. 4786 runderen, 6200 kalveren, 312 scha pen en geiten en 6450 kalveren, te zamen een bedrag van 1597500 vertegenwoordigende. Dit is zeer ma tig getaxeerd. Er werden 71325 koppels of 1783125 koeien ziek. Hierdoor werd een mindere melkopbrengst van 17831250 verkregen. De totale andere, schade liep dan ook tusschen de 20 en 25 millioen. Dit be drag werd door de boeren geleden, terwijl de schade door het afmaak-systeem door de geheele gemeenschap geleden wordt, wat zeer zeker billijk is. Er is dan ook alles aan gelegen om voor den weitijd de zaak den kop in te druïden. Het is verkeerd om te deuken, dat men door het laten doorzieken langer vrij blijft. Dit is een kwestie van toevaL Men ageerde destijds ook tegen de afmaak-methode bij de veepest, doch het resultaat is, dat dfeze gevaarlijke ziekte evenals de kwade droes het land uit is. Door het afmaken zet men dan ook de smetstoffabricatie stop, terwijl de daardoor veroorzaakte schade gering is in verhouding tot de schade welke bij het doorzieken geleden wordt. Het is sprekers vaste overtuiging, dat het mond1- en klauwzeer bestreden kan worden, mits de veehouders en veeartsen medestrijders zijn. Sprekers ervaring is, dat de regeering, wanneer zij een enquête hield onder d'e menschen waar werd afgemaakt, ze weinig tegen standers zou ontmoeten. Men slaat de bezwaren dan ook werkelijk te hoog aan. De heer de Boer bracht den heer Bakker dank voor zijne uiteenzetting. Spr. stelde ook voorop, dat den veterinairen dienst geen verwijt kon treffen. Deze toch heeft alleen te adviseeren, hoe de ziekte bestreden kan worden. De vraag voor ae boeren is echter of de ziek te belangrijk genoeg is om bestreden te worden. Nog wees spr. op de vele mogelijkheden van besmet ting. Naar zijn méening leverde de melk van een koe van een dag voor dat het verschijnsel werd waargeno men, hiervoor reeds een gevaar op. Spr. bleef van mee ning, dat, wanneer blijkt, dat het afmaak-systeem niet voldoet, de vraag ernstig onder de oogen gezien moet worden of het mond- en klauwzeer nog langer op de lijst van de besmettelijke ziekten moet voorkomen Tot zoolang moesten de maatregelen van den veteri nairen dienst z. i. echter opgevolgd worden. De heer Bakker oordeelde, dat de heer de Beer te weinig onderscheid maakte tusschen het direct en het indirect contact. Spr. zette dit uitvoerig uiteen .Met nadruk betoogde liij, dat het niet voldoende baten van de afmaak-methode, geen bewijs was van het verkeerde van dit systeem. De samenwerking tusschen de boeren en dte veeartsen was onvoldoende, bovendien mocht men niet vergeten, dat men omgeven was door twee landen waar thans weinig aan de bestrijding gedaan kan worden. Nog besprak de heer Bakker uitvoerig eenige in op spraak gebrachte gevallen, alsmede het stopzetten van de markt te Leiden en eenig geschrijf in het Handels blad over een geval waarvan spreker de onjuistheid aantoonde. Het maar raak geschijf was hier zeer te be treuren. Nadat verschillende personen over enkele gevallen het woord voerden en hierover van den heer Bakker de gewenschte inlichtingen ontvingen, sloot de voor zitter met een woord van dank aan de heeren Bakker, de Boer, Hartog en de aanwezigen, onder mededeeling aan den heer Bakker, dat de strijd niet. was gericht te gen zijn persooif* en met de verklaring dat zijnerzijds alles gedaan zou worden om de voorschriften op te volgen, in de hoop, dat door samenwerking de verlie zen van millioenen voorkomen kon worden, de vergade ring, met den wensch, dat voor de volgende een zaal als de Harmonie noodig mocht zijn. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur: ik voor onderstaande een plaatsje in uw blad verzoeken? In uw courant van Zaterdag j.l. las ik een stukje, over Malaria bestrijding, en wat de oorzaak daarvan is. Nu heb ik in mijn kamer een bedstede, en onder die bedstede een keldertje. En nu staat daar gewoon lijk, en ten minste dezen winter, ongeveer een half voet water in, en het krioelt er van muggen. En daar mijn zoontje nu reeds twee maal een hevige koorts gehad heeft, zonder overigens jets te mankeeren dacht ik nu, zoude het soms hier ook'die muggen weer zijn? Maar hoe deze nu allemaal onschadelijk gemaakt? Zou ik er nu een kikvorschje en een vischje bij doen, of zou u of een van de lezers een ander afdoend middel weten? Bij voorbaat mijn dank. Een Abonoé. BURGERLIJK! S9/AND. ©EBOREN 13 Mrt. Theodora JohaEüsa, d. van Leo Petrus Ber- nardus JBijïoos en Glasina Gatrina van Doornik. 14 Wilhelmus, z. van Jan van der Laan en Geertje Heijuis. OVERLEDEN 14 Mrt. Nicolaas Johandes Mlanis, 2 Jaar. bij da Onderlinge van f890 MARKTBERICHTEN. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting 12 Maart 1915. N. G. A., Alkmaar, en M. Z., Egmond aan Zee, overtreding drankwet, de le f 30 boete of 6 dagen hecht., de 2e 2 maal f 10 boeten of 2 maal 5 dagen hecht C. de J., Broek op Langsadijk, in staat van dron kenschap de orde verstoren, f 10 boete of 6 dagen hecht. H. v. A., Limmen, en H. de V., Alkmaar, straat schenderij, de le f 6 boete of 14 dagen tuchtschool, de 2e f 1.50 boete of I week tuchtschool. G. G„ N. V., J. M., J. Q. en T. S.( Heerhugo- waard, J. B., Uitgeest, en A. S., Heiloo, en D, K. Gz., Schoorl, overtreding Rijwielreglement, de le en 3e-—8e ieder f 2 boete ®f 2 dagan hecht., de 2e f 3 boete of 2 dagen hecht. D. S., Zuidscharwoude, P. W. Gz., Vlaardingen, C. v. D. en L. J. V., Alkmaar, dronkenschap, de le en 2e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 3e 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 4e f 5 boete of 3 dagen hecht. J. M. V. d. B., Heerhugowaard, A. J. v. L., Velsen, J. B. en N. J. P., Warmenhulzen, J. D., Schagen, G. K., W. B., V. M en C. H., Wormer, J. M., Ziipe, P. K., C. W., D. R. en H. O., Alkmaar, overtreding politie-verordening, de le en 13e ieder f 6 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 4e, 7e, 8e, 9e en 10e ieder f 3 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 5 boete of 3 dagen hecht., de 5e, 6e, 12e en 14e ieder f 2 boete of 1 dag hecht., de 11e f 0.50 boete of 1 dag hecht J. V. Cz„ E. S. Jz., J. O. Lz., C. Z. Rz. en C. Z. Tz., Egmond aan Zee, C. Z. en J. B., Castricum, K. T., Egmondbinnen, J. K., Bergen, K. A. Z. en J. K., Amsterdam, en C. S: Wz., Groet, overtreding jacht wet, de Ie, 4e en 12e ieder f 6 boeta of 3 dagen hecht., de 2e f 8 boete of 3 dagen hecht, de 3e 2 maal 5 dagen hecht, de 5e 2 maal 7 dagen hecht, de 6e f 6 boete of 3 weken tuchtschool, de 7e terug gave aan zijn ouders, de 8e f 5 boete of 2 weken tuchtschool, de 9e f 10 boete of 5 dagen hecht., de 10e f2 boete of 1 dag hecht., de 11e f 4 boete of 2 dagen hecht. ALKMAAR, 15 Mrt Aangevoerd 6 Koeien en ossen f 240 a 350, 19 vette kalveren f 60 a 105,—per K.@. f 0,50 a 0,60, 231 nacht idem f 7.— a 25.—, 15 vette schapen f 38.a 45.212 vette var kens f 0,72 a 0,94 p, K.G., 14 magere id. f 18 a 29. AMSTERDAM, 15 Mrt Veemarkt. Aangev. 46r vette koelen le kw. 92 a 98 ct., 2e kw. 84 a 83 et 3e kw. 80 a 82 et., 135 melk- en kalfkoeien f 200 a 340, vette kalveren, le kw, f 0.a f 0— 3e kw. f 0.—, 3e kw. f 0.—, 276 nuchtere kalveren f 10 a 16, 367 vette varkens Holt le kw. 9496 et., 2e en 3e kw. 9294 ct. 49 schapen f 24 a 32. BROEK OP LANQENDIJK, 12 Mrt 129 baal uien f 6.80 a 7.30, 45 baal wortelen f 1.75 a 1.90, 0 Bloemkool le soort f 0.a 0.2e soort f 0 a 0, 27700 Roodekool f 2.60 a 14.20, 11800 Gelekool f 2.60 a 13—, 4100 Wittekool f 2.— a 8.30 zak wittekool f 3.68 a 0. bieten f 11.70, 205 zak roodekool f 4.40 a 4.75, 0 zak gele kool f 0.—. In BOEKUOIDF3 en aanverwante vakken ter opleiding voor praktyk en examen». TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 14 Maart Mtucgedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt ©sldig tot dsn avond van 15 Maart In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 768.6 te Vlissingen. De laagste stand van den barometer 743.6 te Hapa- randa. VERWACHTING. Zwakke tot matige noordelijke tot westelijke'wind, nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Hiermede hebben wij het genoegen U kennis te geven van de geboorte van onze dochter HORA. L. BIJLOOS. e. C. BIJLOOS—van Doornik. 13 Maart 1915. Eenigste kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder Annlgje ZwarteveenOtton, in den ouderdom van bijna 69 jaar. J. A. ZWARTEVEEN A. 1. A. ZWARTEVEEN—Visser. Alkmaar, 13 Maart 1915. Verzoeke geen persoonlijk rouwbeklag. Heden overleed in het Binnengasthuis te Amster dam onze geliefde Zoon en Broeder DIRK GEEBDDG, in den ouderdom van 32 jaar. Uit aller naam, Alkmaar, 14 Maart 1915. Wed. D. GEERDINO. Achterwezel No. 1. Dankbetuiging. Met deze betuigen wfj oprechten dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden gedn- reüad® d© ziekte en bij het overlijden van onzen Echt genoot en Vader, GERRIT VAN DEN BRINK j in het bijzonder aan de Weleerw. Heeren Ds. de Pree en Ds. Vinke, Dr. Dirken en de Eerw. Zusters van de St. Elisabeth-stichting, voor de vertroosting en liefderijke behandeling. Wed. O. VAN DEN BRINK-Bohst Alkmaar, 15 Maart 1015. en kinderen. Er biedt zich aan met April een gepensioneerd Militair K. M. voor LOOP- of MAGAZIJN WERK of iets dergelijks. Brieven 2e KANAALSTRAAT 10 Alkmaar. voor hot Nieuws van den Dag omtrek liangestraat Koorstraat. Adres bureau van dit blad. Aan de Stoombierbrouwerij „de Bur g", firma G. M. WITTE, kan geplaatst worden een niet beneden IR Jaar. n ai I 1 El I pril. lip Den ID fwan Teleloon SUS.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 5