-i.vöe Staatsloterij* straat, deel uitmakende van den tuin van het St. Elisa- beth-gestieht, op de hierbij overgelegde teekening dooi arceering aangeduid. In verband met eene toekomstige verbreeding van de Cosierstraat, komt het 't college van B. en W. ge- wenscht voor van deze aanbieding gebruik te maken, ie meer waar de gevraagde koopprijs van 3.50 per centiare zeer billijk is te noemen. Zij stellen tieu Raad voor dienovereenkomstig te be sluiten. Goedgekeurd. AR T. 8 VAN HET CONTRACT OMTRENT LEVERING VAN ELECTRISCHEN STROOM. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten: De Kennemer Electriciteits-Maatschappij te ontslaan van de verplichting; in art. 8 Van het Stroomleverings contract d.d. 13 Juni 1912 bedoeld en den door de Twentsche Bankvereeniging onderteekenden waarborg weder te harcr beschikking te stellen. Goedgekeurd. 3e SUPPLETOIRE BEGROOTING DIENST 1914. Goedgekeurd, le SUPPLETOIRE BEGROOTING DIENST 1915. Goedgekeurd. ADRES DER VEREENIGING VOOR KIN DERVOEDING, HOUDENDE HET VERZOEK OM 200 SUBSIDIE. De Voorzitter zegt, dat over de vraag, of dii verzoek in de vorige zitting behandeld zou worden, de stemmen hebben gestaakt, zoodat er opnieuw moet worden gestemd. De heer^Cloeck vraagt of hij er iets over mag zeggen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De lieer C loeck herinnert er aan, dat destijds een subsidie is toegestaan aan „Kiüderkleeding en Voe ding", De een stond die subsidie toe, omdat het klee ding, de ander omdat het voeding betrof. Spreker meent, dat het op den weg ligt van den Raad, waar deze vereeniging, die alleen in de behoefte aan voeding voorziet, ook de subsidie toe te staan. Hij wijst op de tegenwoordige omstandigheden en acht met het oog op het onderwijs de subsidie noodig. Spr. wijst er nog op, dat in Utrecht met algemeene stemmen door den Raad is besloten de kindervoeding te doen door gaan tot 1 Juni. De heer Dor beek zegt, dat wat de heer Cloeck zegt, in de vorige zitting ongeveer op dezelfde wijze werd in het midden gebracht door den heer Verkerk. Spreker heeft de vorige vergadering volstrekt geen obstructie willen voeren tegen het voorstel, doch al leen omdat het hier een principieele zaak geldt, heeft spreker op uitstel aangedrongen. Wat de redeneering van den heer Qloeck aangaat, als zou de raad over het beginsel hebben beslist, dit is niet juist. De bestaande vereeniging deed niet aan Kindervoeding, doch zorgde alleen voor kleeding. Over een aanvraag voor kinder voeding is dus niet beslist. En nu is spreker, ook nu hij er na de laatste raadzitting nog eens herhaaldelijk over gedacht heeft, tot de conclusie gekomen, dat hij er niet anders over kan denken dan in devorige zitting. Hij blijft er bij, dat het systeem om de voeding der kin deren te doen plaats hebben door anderen dan de ou ders, is af te keuren. Dat het de zorgeloosheid in de hand werkt en den band van het huisgezin, dat voor hem de grondslag is van de samenleving losser maakt. Ii. het zoo is als de heeren voorstellers meen en, dat er kinderen zijn, die niet gevoed worden, dan ligt het naar hij meent op den weg van het Steuncomité om de ouders meer te steunen. De heer Verkerk zal aijn beginsel tegenover dat van den heer Dorbeck stellen. Men zal het niet eens worden, doch als de beide principes tegenover elkaar gesteld wordan,-daikkandici-.publiek door de plaatse lijke pers er over oordeelen. Spr. vraagt, waarom geeft men de kinderen wel allerlei leermiddelen, een lei, een griffel, een boek, ja zelfs ook kleeding. En waarom is men niet daartegen uit hetzelfde beginsel? Waarom komt men met dat beginsel voor den dag juist bij de voeding? Door gemeente en Rijk wordt te Alkmaar jaarlijks 93000 voor onderwijs uitgegeven, en zou men dan op een paar duizend gulden, want dat zou spr. voor de voeding eigenlijk noodig achten meer zien, om dat onderwijs vruchtdragend te doen zijn. Men leze daar maar eens op na, wat door deskundi gen op liet Congres van kinderbescherming is gezegd. Dat men wel bij voeding, doch niet bij kinderklee- ding met bezwaren komt, komt waarschijnlijk hierdoor dat men het gebrek aan kleeding wel ziet, doch een leege maag niet. Wat voorts de zorgeloosheid der ouders betreft en den veelbesproken huiselijkcn band, daar wijst spr. er op, dat er van dien iiuiselijken band niet veel te be merken is als er gebrek aan voedsel is, dat ziet pien in de'gezinnen zelve. Daar is juist het middagmaal, wanneer het te schraal is, vaak oorzaak er van, dat de leden van het gezin weinig van dien band voelen. Ten slotte zegt spr., dat hij niet stemt voor de sub sidie, omdat de tijden zoo slecht zijn, maar omdat hij meent, dat de overheid, die het kind verplicht om naai school te gaan, ook dient te zorgen, dat het het onder wijs kan genieten. Niet de gemeenschap, maar de ouders, die het natuur recht hebben hun kinderen op te voeden, moeten dat doen, en kunnen ze dat niet, dan dienen die ouders ge steund te worden. Het andere systeem dat de staat of de gemeenschap zich er mee belast, noemt spreker Spartaansch en daar tegen blijft hij zich verzetten. De heer d e W i t zegt van dezelfde meening te zijn hls de heer Dorbeck, dat het verstrekken van voedsel aan de kinderen de zorgeloosheid der zorgelooze ou dere in de hand werkt en daarom is spreker tegen deze subsidie. De heer U d o merkt op naar aanleiding van het geen de heer de Wit heeft gezegd, in de vorige zitting, dat hij verwacht had, dat deze nu zou gekomen zijn met de noodige inlichting omtrent het verkeerde werk der Vereeüiging. De heer de Wit heeft zich nu doen laten kennen als een principieel tegenstander- van Kindervoeding. Hij meent dus, dat het argument van de heer de Wit het werkelijke argument niet was. Voorts zegt spreker die zich in hoofdzaak met het gesprokene door de heer Verkerk kan vereenigen, dat door den heer Dorbeck is gezegd, dat dé Vereeniging Kinderkleeding zich tegen voeding verklaarde. Dat betwist spreker. De Vereeniging deed het niet om for- meele redenen; omdat ze zich stelde op het stand punt van dfe leerplichtwet, doch was uit beginsel niet tegen voeding. Ze verstrekte ook voeding indien een kind ongevoed ter school kwam of wegens gebrek aan voeding verzuimde. Toen dan ook de vereeniging „Kindervoeding" was opgericht, heeft spreker als Voorzitter een conferentie gehad fnet het Bestuur, waarbij door spreker namens de niedwe vereeniging gevraagd werd den naam Kin dervoeding te laten vallen. Toen heeft het Bestuur zich daarvoor verklaard onder uitdrukkelijk beding, dat de nieuwe vereeniging ook zou voorzien in de ge vallen van voeddg, waarin de bestaande vereeniging altijd voorzag. Wat voorts aangaat hetgeen de heer Dorbeck heeft gezegd omtrent het huisgezin, spreker is ook van mee ning, dat het huisgezin de plaats is. waar het kind ai lereerst verzorgd moei worden en hij is het met hem eeoSg dat het huisgezin de cel is van de maatschappij en al? zoodanig hoog moet worden gehouden. Hij is het echü r niet met den heer Dorbeck eens, dat de kin dervoeding dat huisgezin zou ondermijnen. De heer Dorbeck had dan spreker maar eens moeten vergezel- ens aan de scholen. On- iet door het gratis on- len op zi,a rondgang 's mor; dermijut men dan het gezin i Verder wijst spreker er op, dat bij kindervoeding men er juist van is verzekerd, dat de brief aan haar adres komt, dat'het voedsel komt waai" liet noodig is, wat bij andere armenzorg, waar de steun aan de ou dei's wordt gegeven, niet zeker"4s, dat weet spreker bij ervaring. Ten slotte dankt hij B. en W. er voor, dat ze het 'punt thans weer op de agenda hebben gebracht en hoopt hij voor de vereeniging, die al reeds op crediet moet werken, dat de 200 zullen worden toegestaan. De heer van den Bosch herinnert er aan, dat bij de behandeling van de subsidie aan de Vereeniging Kinderkleeding en -Voeding in 1905 de heer Uiten- bosch ook het beginsel huldigde, dat de gemeenschap voor kleeding en voeding moest zorgen. Daar verklaar de spreker zich toen tegen en ook nu is hij met Mr. Dorbeck eens. Toch verklaart spreker thans voor deze subsidie te zullen stemmen, daar het hem voorkomt, dat het wel noodig is, dat in dezen tijd voor een ontbijt wordt ge zorgd, maar verder zou spreker niet willen gaan. Hij beschouwt dé zaak thans als een uitbreiding van ar menzorg en stemt dus niet voor om dezelfde reden als de heer Verkerk. De heer Ringers motiveert zijn stem voor het subsidie op dezelfde gronden, als de beer van den Bosch. De heer Dorbeck wenscht tegen hetgeen door de heeren Verkerk en Udo is aangevoerd, dit op te merken dat 't niet opgaat te zeggen: er wordt zooveel voor het onderwijs uitgegeven en men komt er niet tegen op, dat de staat voor het onderwijs zorgt. De ouders kunnen immers zelf dat onderwijs niet geven. Dat is dus iets geheel anders. En waar de heer Udo heeft gezegd onze brief komt aan zijn adres, daar zegt hij, als hett dus waar is, dat het andere voedsel aan de ouders I bijna op is, maar ook h'et "w'erk. De grooting toegestane bedrag voor het in art. 35 der (Leerplichtwet omschreven doel, is besteed. B. en W. stellen den Raad voor, om het door hen opgemaakte ontwerp-verslag als bovenbedoeld, 't welk door den Raad zal worden ter lezing gelegd, vast te stellen en te besluiten afschrift daarvan te zenden aan de Gedeputeerde Staten en den Districts-Schoolopzie- ner. Goedgekeurd. WERK IN DE PLANTSOENEN. Alvorens de raad in geheime zitting gaat ter be handeling van belastihgreclames vraagt de heer Van den Bosch of het niet mogelijk is aan de plant- soencommissie nog wat crediet te geven. De f6300 zijn opgebruikt en er zijn reeds een aantal menschen ontslagen. De heer Dorbeck wijst er op, dat nu al weer zoo iets klakkeloos in de vergadering wordt gewor pen. Al meermalen heeft spreker op het verkeerde daarvan gewezen. Het gaat toch niet aan den raad daar nu maar weer zoo over te laten stemmen. Dat is geen manier van zaken doende Alkmaarsche raad niaakt zich op die wijze belachelijk. De Voorzitter is dat eens en vraagt, waarom de Voorzitter der plantsoen-commissie, de heer Lubbe, daar niet over heeft gesproken. De heer Verkerk vraagt het woord, doch de heer Dorbeck is van oordeel, dat dit punt geen onderwerp van discussie kan uitmaken. De heer Verkerk merkt op, dat evengoed als de heer Dorbeck, hij er het woord over voeren kan. De Voorzitter staat het den heer Verkerk toe. De heer Verkerk verklaart daarop het eens te zijn met den heer Dorbeck. Hij meent, dat de plant soen-commissie, toen zij zag aankomen, dat het cre diet opraakte, met nieuwe aanvraag en een nieuw voorstel had moeten komen. Men had meep actief moeten zijn. De heer Lubbe licht de zaak nader toe. Dc heer van den Bosch vroeg hem zooeven, of hij er over spreken zou en daartegen had hij geen be zwaar. Hij wijst er op, dat niet alleen het geld commissie zou daarover een samenspreking houden met het steun comité en dan met nieuwe voorstellen komen. Dat de commissie niet actief genoeg is geweest, ont kent hij. De heer van den Bosch zegt, dat hij als lid om over een verstrekt niet aan zijn adres komt, en de zorgeloosheid dus al aanwezig is, werkt gij die door kindervoeding dan nog niet meer in de hand? Voorts zegt spreker, dat dè heeren van den Bosch en Ringers, ofschoon zijn standpunt deelend,, zich alleen laten leiden door hun gevoel, nu het in deze dagen zoo van den Raad toch het recht heeft u.u uver CCn nijpt, maar waarom dan met aangedrongen op, meer- punt der agenda te spreken. Hij had het straks dei en steun aan de ouders. Willen doen bij behandeling der leening, doch toen Ten slotte wijst hu er op, dat volgens de Alkmaar- was het hem ongemerkt ontschoten, sche Courant er na de vorige zitting nog giften bij de De V o o r z i 11 e r maakt den heer van den Bosch V ereeniging zijn ingekomen en er ook nog een uitvoe- I er op opmerkzaam, dat toen alleen de leening aan ling is of wordt gegeven. Zijn die ontvangen, oi nog de orde was, maar niet de verschillende bedragen, tc ontvangen bediagen met voldoende voor de Vereem- waarvoor de leening moet dienen; dan zou men evengoed over de tuinbquw-winterschool hebben kunnen spreken of over de wijziging in de privaten der scholen. Dat gaat toch niet aan. De heer van den Bosch zegt, dat wat hij vraagt in verband staat met de besteding van het bedrag der leening. Als de plantsoen-commissie geen werk meer kan verschaffen moeten de menschen kbmen bij het steuncomité, en nu lag het in zijn bedoeling voor dat geld, dat men dan moet uitkee- ren, werk te laten verrichten. Daar komt de zaak op neer. Laat men de commissie een blanco crediet geven. De Voorzitter begrijpt de zaak niet. De com missie is met voorstellen gekomen, daarvoor is een crediet gegeven van f 6300. Nu, dat werk is afge- loopen, kan het toch niet anders, of de commissie moet met een nieuwe begrooting komen voor ander wérk. liDe heer R i n g e r s verklaart, dat de heer Van den Bosch niet namens de plantsoencommissie kan hebben gesproken, doch voor zijn privé. Spreker weet er als lid der commissie ten minste niets van. De heer Van den Bosch zegt, dat hij er met den opzichter den heer Hoek over heeft gesproken, die hem eenig werk genoemd heeft, dat als er eenigen spoed gemaakt werd nog kon worden uit gevoerd. De Voorzitter meent, dat de heer Hoek aan de commissie voorstellen moet doen, het gaat thans niet over de zaak verder te spreken en sluit daarop Ijet debat. Daarna wordt de openbare zitting gesloten en gaat de raad over in een geheime zitting. ging om tot 1 April door te gaan De V'q o r z i 11 e r merkt op dat, ofschoon de heer Udo op die vraag wel zal antwoorden, het hem voor komt, dat de Vereeniging indien zij dit bedrag niet tot April noodig had, dan eenvoudig door zou gaan tot het verbruikt is. De heer Verkerk meent nog tegen hetgeen de heer Dorbeck heeft gezegd omtrent de moederplicht en liet natuurrecht der ouders; dat daarvan niet veel te recht komt als er geen voedsel is. Verder vraagt spr. a heer Dorbeck, hoe het dan is' in den meer gegoeden stand, waar men de kindereu naar een kostschool zendt; wordt ook daardoor de band tusschen ouders en kindexen niet losser? Voort zegt hij, naar aanleiding van het gesprokene door den heer van den Bosch, dat hoewel deze niet om dezelfde reden voor het subsidie zal stemmen, het hem verheugt, dat de heer van den Bosch er voor is op dit oogenblifc, nu het particulier initiatief te kort schiet. Spreker heeft zijn meening gezegd hier in den faad en het beginsel zijner partij hier verdedigd, doch aan vaardt niettemin den steun voor de zaak, al wordt die om andere redenen gegeven. De heer den Boester d staat op hetzelfde stands- punt als de heer Dorbeck en blijft bovendien van mee ning, dat armenzorg altijd demoraliseerend werkt. Spreker staat daarin niet alleen wat hij bewijst met een aanhaling van een zekeren heer van Veen, die aan het hoofd staat van een vluchtelingenkamp. De heer Udo dankt den heer van den Bosch voor zijn toezegging dat hij voor het subsidie zal stemmen. Hij wijst er echter op, dat de Vereeniging aan de Kindervoeding juist zooveel mogelijk het karakter van armenzorg heeft willen ontnemen. Daarom worden aan de kinderen kaarten uitgereikt, die, zooals bekend gemaakt is, ook tegen betaling verkrijgbaar zijn. De ouders en de kinderen weten dus van elkaar absoluut niet of delcaart betaald is of niet, dat weet alleen het bestuur. Dat is geen vinding van ons zegt spr. doch dat hebben wij van een andere Vereeniging overgeno men. Den heer Dorbeck antwoordt hij op diens vraag naar de financiën der Vereeniging dat sedert de laat ste gemeenteraadszitting aan giften is ingekomen pl.m. 50 en dat nog afgewacht moet worden of de uitvoe ring van het dcpöt-bataillon veel zal opleveren: Die 50 waren juist voldoende, om het op 10 Maart reeds oestaande tekort te dekken. De heer Dorbeck wil over de financiën der Ver eeniging niet verder spreken. Alleen wil hij den heer Verkerk wel antwoorden, dat hij er geen voorstander van ia de kinderen naar een kostschool te zenden. Ten slotte blijft hij zijn standpunt handhaven, dat de ouders het voedsel moeten verschaffen. Indien de Vereeniging desnoods dat ontbijt thuis bracht om het de ouders te doen uitreiken dan zou spreker daar gaar ne 500 of meer voor over hebben. De heer Cloeck meent, dat het toch eigenlijk niet aangaat, om over een subsidie van 200 zoo lang te spreken. Het gaat hier zegt hij om het arme kind en laat men dan voor dezen keer aat principe eens over boord gooien. De heer Dorbeck die met toestemming van den Raad nogmaals het woord krijgt, antwoordt hierop, dat het wel degelijk om het principe gaat. Als de heef Cloeck meent, dat het alleen om het kind gaat laat hij dan ijveren voor een hoogere uitkeering van het Steuncomité. Daarna wordt het verzoek der Vereeni ging in stemming gebracht <en met 10 tegen 5 stemmen ingewilligd Voor hebben gestemd de heeren: Udo, van den Bosch, Zaaduoordijk, Fortuin, Verkerk, Cloeck, Thom- sen, Ringers, Leguit en Lubbe. Tégen de heeren: Dorbeck, den Boesterd, de Wit, de Lange en Meienbrink. VASTSTELLING VAN HET PRIMITIEF KOHIER DER HONDENBELASTING, DIENST 1915. B. en W. stellen den Raad-voor: het voljaarsch ko hier der hondenbelasting, dienst 1915, vast'te stellen tot een invorderbaar bedrag van 1902. Goedgekeurd. VERSLAG OMTRENT HET VERSTREKKEN VAN SCHOOLKLEEDING TOT BEVORDERING VAN HET SCHOOLBEZOEK. BINNENLAND. Ingevolge art. 11 van het Koninklijk Besluit van 19 November 1900, Staatsblad No. 202, tot vaststelling van regelen, waarnaar de gemeenteraad bevoegd is aan schoolgaande kinderen, ter bevordering van het schoolbezoek, voeding en kleeding te verstrekken of met dat doel subsidie te verleenen, is de Raad verplicht binnen twee maanden n.; hei verstrijken van het dienst- jaar aan de Gedeputeerde Staten verslag uit te brengen j aangaande de wijze, waarop het op de gemeente-be- Gemengd Nieuws. VAN DEN LANGENDIJK. Dinsdagavond vergaderde-de afdeeling Langendijk van Bloembollencultuur, in het lokaal van mej. de wed. A. Kist te Zuid-Scharwoude, onder voorzitter schap van den heer S. Wagenaar. De rekening van den penningmeester wees een ba tig soldo aan van 67,48. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat met ojf één na algemeene stemmen werd herkozen de heer S. Wagenaar. De beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van Bloembollencultuur lokte geen dis cussie uit, de afgevaardigden naar die vergadering, welke zal gehouden worden op 29 Maart, kregen vrij mandaat. Tot afgevaardigden werden gekozen de hee ren S. Wagenaar en P. Gootjes. Eemstig werd gedis- cusseerd over de punten: Bespreking veilen onzer bollen en de daarmede in verband staande contante be taling. Met algemeene stemmen werd besloten, zich in 'beginsel er Voor te verklaren. Over het algemeen meende men dat de tijd thans gunstig was om de con tante betaling in te voeren, wel werd gewezen op bergen bezwaren welke nog overwonnen moeten wor- tden, clocli gezien de contante betaling in het tuinbouw bedrijf, waren die bezwaren wel te overwinnen. In verbinding zou men zich stellen met het Kweekersge nootschap, opdat van daaruit soortgelijke pogingen worden in het werk gesteld. Hierna sluiting. Na de sluiting werd opgericht een afdeeling van het Hol- randsch Bloembollenkweekersgenootschap, met aan vankelijk 12 ledén. Bestuur: de heeren S. Zeeman, voor zitter, P. de Wit, secretaris en P. Gootjes, penning meester. UIT OUDE NIEDORP. Gisteravond hield de afdeeling van den Bond voor Staafspensionneering alhier in het lokaal van den heer A. Mijts voor een eivolle zaal een propaganda-avond, die uitstekend slaagde. Ds. Damsté, van Dirkshom, hield een rede over „Oorlog en Vrede". Groot succes had deze begaafde spreker nietzijn rede, met de meeste aandacht werd hij gevolgd. Ter afwisseling gaf de heer C. Groot, van Zuid- Scharwoude, voordrachten ten beste, die ook zeer in den smaak vielen. Verschillende personen gaven zich als lid der afdee ling op. UIT HOORN. Aan den Westerdijk alhier is Woensdagmiddag in zee het lijk gevonden van een omstreeks 30-jarige vrouw. Mantel en hoed lagen op de glooiing van den dijk, alsmede een brief, geadresseerd aan iemand te Alkmaar. Nb. 20*99 Noa. 6421 Na 1279 f No, 17202 Noa. 2184 40 m 424 528 059 Ö7G cn.££Dzm:f mn iii'irin au ui iiw^'iu EERSTE KLASSE. Trek Kim van 23 No. 14983. f öOOO. Nb*. 17641 19658 tater f 150© Nob 12929 20625 teeter f400- ft&R 8825 mm teder ff firn. 4 09 12902 15262 ©535 20510 tetter !«XX Prijzen van f 2Q, 85 *11 143 172 175 205 268 80* J358OT? 427 430 476 623 633 712 713 ftffi 921 «40 947 987 999 1035 1047 1068 1083 Mil 1134 1181 1235 1807 1318 1340 1344 £3374 1471 1465 1474 1494 1529 1548 1538 1583 1630 1657 1873 1918 1963 1976 £938 2035 2111 2133 2143 21&1 2161 2324 2475 2487 2497 2518 2581 2611 2649 2865 2706 2737 2759 2769 2818 2888 2918 2951 2987 8083 8118 8174 8199 3200 8250 8255 8257 8260 8290 8341 3363 8388 8369 8455 8450 845? 8462 8465 8492 8540 8551 8594 8630 8873 3679 3709 8730 8741 3816 8841 8912 8996 4200 4205 4247 4308 4349 4383 '443? 4485 4507 "4512 4557 4649 4715 4727 '4808 4855. 4873 4892 4911«óü00 5070 50% 50® 5140 5147 5210 5213 5274 5304 5356 5360 538? 5419 5458 5468 5574 5653 5305 57® 5763 5789 5810 6006 0009 6055 Bil? ÖJffiÖ 6187 6197 6277 6345 637» 6550 6551 B748 6784 688? 6836 6918* 0952 7012 7273 7397 7441 7493 17540 7604 7606 7640 7808 7898 8178 8224 8229 8293 8403 84KM 8612 8613 8638 8668 8684. 8794 8869 8904 9014 £034 9257 92® 0825 9385 9415" 9625 9790 0824 98® 987* t»Q& 10139 10184 10300 10338 ffi, 10370 10412 10474 £)48f«l5l5! 10670 10678 10719 10769 10 10939 11030 114® 11584 ft 11819 11822 11875 11901 11345; *2181 ©253 12288 12360 Ï2448 'i 12593 12699 12841 12924 12943 13054 13141 131® 13227 13278 13323 13371 13383 13384 133900 13551 13565 13576 13613 13646 136® 13706 13749 13748 13752 13766 1377313®! 13835 13844 13855 13949 1390713977139® 1399113992 14017 Mill 1^14114294 14274 *4310 14440 14507 14539 M6M t4GI71 14682 44734 14795 14803 1481614983 14964 14967 45099 15125 15197152001 *5457 15463 15466 15495 É5489 155S* 3 *5577 15582 1563? 15878 1578rï5858 3 160221612716120 18145 1014?' f8f© S0Ï99 16209 16259 16272 16342 16370 16508 16541 *65® 16574 16591 18646 16697 10729 16746 *6749 167® 107® 16760 16797 1884216853 f69091695716963 16986 17038 130© 170® 17132 17120 17175 17207 1737? 17400 17446 *7455 17483 17544 175& 17552 £75® 17562 *770117708 17762 17910 1799217998 18010 18019 18022 18040 18088 18134 18*48 18222 18240 18282 1829818307 18312 18373 48434 *8468 18513 18518 18565 18571 48631 *8633 ©718 18720 18813 18845 18840 18899 18962 19021 190® 19050 191® 19128 *9163 19224 ©245 19252 19294 19374 19418 19430 10434 *9439 19447 19510 195® 19568 19578 19628 1 19683 19725 19740 19762 19868 199M 19988 20024 200® 20063 20109 20328 3-20371 2QJ81 20442 20549 20555 20618 8Q823 20483 1130 1164 15Q2 1678 1701 1709 2011 2033 2292 2377 2954 3090 3484 4310 4473 4847 6321 5471 0087 0460 6851 7079 7499 7G80 8031 8340 2966 8107 8883 4311 4489 4860 6051 6330 6567 0111 0402 8780 9311 9815 10013 10165 10642 10850 11311 11424 11603 11740 12002 12219 12479 12847 13050 13607 13841 14064 14324 14739 16012 15322 16481 15673 16111 16388 16699 16866 17197 17462 17642 17892 18106 18390 18653 18931 19051 19445 19803 19982 20279 20662 £0943 7147 7529 7689 8052 8384 8591 9312 9871 10079 10223 10561 10890 11830 11498 11623 11745 12020 12322 12486 12978 13202 13670 13905 14150 14351 14760 15050 15335 15485 15810 16135 16422 16730 16946 17201 17527 17653 17999 18145 18404 18654 18948 19074 19554 19811 20027 20409 20677 20961 2000. 400. 200. Prijzen xnxaf SCI, Kil 847 853 410 423 681 730 765 885 050 1017 1039 ÜE4 1100 1134 1330 1360 1391 1490 1600 1604 1609 1638 1652 1658 1780 1804 1832 1933 1941 2009 2144 2175 2924 2265 2384 2392 2500 2511 2602 2645 2647 2830 2832 2943 2950 2970 2980 8054 3059 3161 8237 8348 8284 8311 4032 4082 4100 4149 4295 4324 4340 4361 4409 4464 4615 4643 4660 4388 4797 4863 4885 4890 4928 4962 5101 5117 5143 5208 5258 5340 5883 6443 6440 6459 6620 5711 6815 6888 6004 6160 0219 0259 6351 6438 6484 6500 6563 6637 0684 6874 6910 6934 6961 7023 7180 7242 7378 7380 7389 7537 7649 7553 7580 7612 7734 7775 7851 7870 7999 6088 8094 8165 8251 8310 8408 8422 8532 8569 6578 8614 8642 8649 8718 8781 8884 8971 0091 9293 9309 9410 9507 0612 8715 9811 0904 9940 9971 10101 10184 10180 10162 10160 10250 10397 10429 10490 10627 10592 10031 10747 10783 10840 10907 10938 11100 11210 11980 11340 11355 11360 11372 11410 11502 11534 11570 11580 11592 11039 11645 11690 11708 11712 11810 11834 11868 11954 11998 12025 12039 12072 12183 12215 12325 12415 12424 12428 12437 12525 12646 12590 12656 12693 12990 13001 13010 13030 13045 13285 13302 18329 13545 13549 13671 13714 13771 13782 13822 13956 13960 13984 13989 14004 14164 14198 14203 14238 14314 14405 14424 14432 14550 14640 14823 14855 14880 14960 15008- 15056 15075 15209 16243 15270 15373 16379 15390 15420 15427 15525 15561 15601 15631 156® 15944 15980 16008 16069 16070 16156 10273 16277 16300 16350 16424 16440 16690 16605 16095 16761 16778 16785 16850 16859 17021 17022 17029 17100 17128 17204 17350 17374 17383 17407 17542 17649 17678 17583 17620 17823 17826 17827 17843 17864 18064 18067 18068 18069 18071 18168 18189 18239 18S01 18370 18439 18448 18498 18542 18578 18655 18715 18805 18824 18923 18966 18974 18993 19035 19044 19106 19233 19230 19299 19380 19592 19720 19731 19739 19765 19815 19896 19910 19919 19941 20074 20081 20193 20205 20272 20462 20469 20501 20619 206® 20768 20807 20811 20865 20877 6>

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6