Van 1st zuidelijk oorlogsterren. Van lie! oostelijk oorlogsterren. Van het westelijk oorlogsterreln. FEUILLETON. DE WELDOENSTER Telegrammen yan heden. DE BESCHIETING DER DARDANELLES Het Turksche hoofdkwartier berichtte dat gisteroch tend in de vroegte de waarnemingsposten aan den Bosporus eenige Russische oorlogsschepen bemerk ten, die uit zeer grooten 'afstand eenige granaten op de Turksche wachtschepen afvuurden en zich toen snel verwijderdem EEN ENGELSCH SCHIP IN DEN GROND GEBOORD. Reuter meldt uit Liverpool, dat het Engelsche stoom schip „Vosges" aan de kust van Cornwall, vermoede lijk door een onderzeeër, door granaatvuur in den grond geboord is. De hoofdmachinist werd gedood en drie man van de equipage werden zwaar gewond door granaten. Dertig man van de equipage werden te Newquay geland. KORTE BERICHTEN. De Parijsche Matin looft 12.500 uit voor den vlieger die 't eerst een Zeppelin binnen de grenzen van het „versterkte kamp van Parijs" tot dalen dwingt. Als een artillerist door een gelukkig schot een Zep- neerschiet, krijgt hij 5000 van het blad. Het bericht dat de „U 29" met kapitein Weddii- gen zou zijn ondergegaan wordt, volgens een bericht uit Berlijn, niet bevestigd, veeleer als zeer onwaar schijnlijk beschouwd. Het nationale Hulpcomité voor België heeft voor geheel België den invoer van broodkaarten bevolen, daar de toevoer van Amerikaansche levensmiddelen is afgenomen, meldt een Wolff-bericht. Het Zweedsche stoomschip Goosebridge, is met 2000 ton ijzererts uit Santander, door de Engelschen aangehouden en te Sunderland binnengebracht. Men meent, dat het erts voor Duitschland bestemd was. In Duitschland worden thans Hindenburgbijbels verkocht. Zij bevatten het portret van den veldmaar schalk. De opbrengst van den verkoop is het Roode Kruis. Het Duitsche bestuur heeft in Brussel maatrege len voor de zedelijkheid ingevoerd. Het heeft Duitsdie politiebeambten laten komen, die de nieuwe maatrege len te Brussel over andere Belgische steden zullen uit- briden. De bekende Russische geograaf en anarchist prins Kropotkin, die al jaren lang te Londen woont, is zeer ernstig ziek en zal de volgende week In verband met zijn ziekte een operatie ondergaan. De Fransche senaat heeft een wet aangenomen, welke soldaten en mannen die onder de wapenen zijn, toestaat met den handschoen te trouwen. De Luxemburgsdie correspondent van de „Tijd" meldt, dat een aanstaande aardappelcrisis de arbeiders bevolking van dat land zwaar zal drukken. Men ziet dan ook met angst de toekomst tegemoet. In het Duitsche hertogdom Gotha staken de bier drinkers, omdat de brouwerijen een opslag hebben aan gekondigd van 1,80 voor licht, en 4.20 voor don ker bier per HL. De bevelhebber van het 7e Pruisische legercorps heeft zich in een oproeping tot de vrouwen gericht wier mannen bij het leger zijn, om te verzoeken dezen een klachten te schrijven over gebrek gebrek aan rood, welke hen zouden kunnen verontrusten. In Pruisen is volgens besluit van de regeering het rijden van automobielen als zij niet ten algemeenen nutte bestemd zijn, op openbare straten en wegen ver boden. Een Duitsche aeroplane heeft te Gareb ten oosten van Lüderitzbucht (DuitschZuid-West-Afrika) een aanval gedaan op een Engelsch kamp. Een inlander werd licht gekwetst. De Fransche Min. van oorlog heeft luit.-kolonel Guiseppe Oaribaldi tot kolonel benoemd en tot chef van een bataljon kapitein Ricciotti Garibaldi. Het militaire Petersburgsche blad „Vetsjemaja Vremja" bericht, dat de Russische vorstin Schakows- koi zich van haar gemaal, den vroegeren Dultschen ge zant te Rome, von Flotow. heeft laten scheiden, om de Russische nationaliteit te herkrijgen. De Duitsche militaire overheid heeft de groote voorraden, in An I werpen opgeslagen hout, beschikbaar gesteld voor het wederopbouwen van de in België ver nielde gebouwen. Te Berlijn verneemt men, dat in Spanje onlusten heerschen ten gevolge van de voedselschaarste. Door de mislukking van den oogst en de werkloosheid zijn 30.000 arbeiders broodeloos geworden. De Spaansche regeering heeft, om den nood te kee- ren, groote graaninkoopen gedaan in Argentinië. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Zaterdagmiddag heeft de Koningin een bezoek ge bracht aan het Tehuis voor Schoolgaande Kinderen, van jonkvrouw Boddaert, in de Nicolaas Beetsstraat door de schrijfster van „Elizabeth and her German Garden". 71) o Toen de mannen, die in de hall hadden staan wacht ten, de eetkamer binnentraden, waren zij niet weinig verbaasd, daar de dames van Kleinwalae te vinden. Geen hunner, behalve Manske, hield van dames; en dames zoo vroeg in den morgen waren een vermoeienis voor het lichaam. Toen Dellwig zijn twee diepe bul gingen gemaakt had, keek hij zijn vrienden, de andere pachters, veelbeteekend aan; het stille engament van freule Estcourt met Lohm scheen nu boven allen twij fel verheven door haar tegenwoordigheid in zijn huls bij deze gelegenheid. „Hoe allerliefst van u," zei Axel tot haar in het En gelsch. „Het doet mij genoegen te hooren," antwoordde zij stijf in het Duitsch, want zij was nog boos op hem om het haar van Letty, „het doet mij genoegen te hooren, dat u er geen verlies bij zult lijden." „Verlies!" riep Manske. „Integendeel, het kon niet gelukkiger loopen, het kon niet gelukkiger. Die stallen zijn al lang niet meer geschikt geweest om te gebrui ken, mijnheer von Lohm, en ik kan uit den grond van mijn hart zeggen, dat ik blij was toen ik ze gaan zag. Zelfs bij 't leven van uw vader waren wij al niets meer waard." „Ja, zij hadden al lang geleden vernieuwd moeten worden, maar men heeft er niet altijd geld voor in zijn zak. Bedien u, mijnheer Manske." „Wie is de vijand?" sprak Dellwig met zijn luide stem. „Ja, wie is het," zei Manske en hij keek droevig voor zich uit. Dat is de droevige zijde van het geval cat iemand, vermoedelijk iemand uit mijn gemeente, zulk een misdaad heeft begaan." te Amsterdam waar H. M drie kwartier vertoefde Hlcina reed de Koningin naar de Werkverschaffing van het „Algemeen Steuncomité" aan de Kloveniers burgwal. Na in het paleis te zijn teruggekeerd, ontving H. M. den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland en den burgemeester van Amsterdam De Prins kwam Zaterdagmiddag kwart over tweeën met zijn adjudant, jhr. Backer, te Haarlem en bezocht daar het Huis van Bewaring en de Strafgevangenis. De Prins werd rondgeleid door de beide directeuren en jhr. mr. F. W. van Styrum, voorzitter van het col lege van regenten. Om 4 uur vertrok Prins Hendrik weer naar Amsterdam, waar hij des avonds de uitvoe ring van de „Matthauspassion" door de Maatschappij tot bevordering van Toonkunst bezocht Gistermorgen woonde het Koninklijk Echtpaar de godsdienstoefening in de Oranjekerk bij. De predi kant, ds. J. J. van Noort, sprak naar aanleiding van Johannes IX 28 (Het kruiswoord „Mij dorst"). Des middags reed.! H. M. te kwart over twee uit naar de Teekenschool voor Kunstambachten in de da Cos- tastraat. Daarna keerde H. M, naar het Paleis terug om een rijtoer te maken met de'Prinses. O. a. werd daarbij de Oosterparkbuurt bezocht. Deze rijtoer eindigde bij het huis van jhr. mr. W. F. Röell, Keizersgracht 618, wiens echtgenoote een vroegere hofdame van H. M. is. Daar speelde het Prinsesje met het dochtertje van den heer Röell. Vandaar keerde H. M. naar het Paleis terug. Prins Hendrik voldeed gistermiddag aan de uitnoo- diging van de Centrale Sportcommissie ter bijwoning van de demonstratie in het Stadion, welke hij met veel belangstelling bijwoonde. Het vertrek van de Koninklijke familie is bepaald op hedenmiddag te 4 u. 15 min. In den gewonen trein, die op dat uur vertrekt, zal het Koninklijk rij tuig worden gehaakt. EEN GELUK BIJ EEN ONGELUK. De Maasbode bevat de volgende „Hors d'Oeuvre" Philip Mosen is landweerman en zit in de Duitsche loopgraven. Hij heeft schaftuur en hapt gretig in zijn kuchie. Maar daar schiet 'm een Franzoos twee kogels, juist in de hand, waarin hij zijn boterham houdt. Philippi jammert en schreit, de officier van gezond heid komt toegeschoten om hem te verbinden. „Is 't erg?" snikt Phlippie. „Heelemaal niet erg", zegt de dokter. „Zei 't lang duren hold Flippie. ,,'t Zal niet lang duren!" antwoordt de dokter. „Meheer de dokter", vraag Flippie weer, „zou ik over veertien daag met deze hand piano kunnen spe len?" „Over veertien dagen kunt ge met deze hand piano spelen", zegt de dokter kort en kalmeerend1. „Nou", roept Flippie, blij, „da's me ook 'n boffie, over veertien dagen zal ik piano kunnen spelen, en nou ken ik er niks van. Da's toch een geluk bij 'n ongeluk." HIJ SCHAAMDE ZICH „Hors d'Oeuvre" uit de Maasbode: De landweermannen hadden exercitie gehad en hadden nog een kwartiertje over alvorens het twaalf uur» was en zij mochten inrukken. '„Spelen jelui maar wat haasje-over", zegt joviaal de kapitein. En de soldaten springen haasje-over. Maar een der landweermannen sluipt stil naar den kapitein en vraagt: „Kapitein, moet dat nog lang duren?" „Tot twaalven, om het uur vol te maken", zegt de kapitein. „Maar kapitein, zou het ook niet vijf minuten voor twaalven afgeloopen kunnen zijn?" vroeg schuchter de landweerman „En waarom?" deed de kapitein weer. „Och, kapitein", zeide de landweerman, „ja ziet u, om twaalf uur gaat de school uit, en wat moet m'n jongen dan wel zeggen, als hij z'n vader hier haasje- over ziet springen LACH DAN PALJAS. Jan van de Munt vertelt in de „Leeuw. Crt." het volgende grapje: De meest populaire komiek van Parijs heet Menard, hij noemt zich Dranem, en is.melancholicus. De ziekte had hem onlangs zoo te pakken, dat hij naar den dokter liep. „Ga zitten, meneer Menard, wat scheelt u?" „Ach, monsieur le doeteur, ik voel me zoo akelig, 't leven is niets meer voor me.Ik heb zelfmoordge dachten en de zenuwen. „Ja, natuurlijk, dat begrijp ik al, de zenuwen't Eenige is, zei de dokter, dat u een beetje afleiding zoekt. Drankjes geven toch niet. Ga bijvoorbeeld vanavond Dranem eens hooren. Dranem stond op en betaalde. De arme stakker! Hij verdient met zijn grappen elke week een klein for tuin, laat heel Parijs lachen, behalve zich zelf. „Hij heeft mij in ieder geval een grooten dienst be wezen," zei Axel, de glazen inschenkende. „Hij heeft zijn onsterfelijke ziel in gevaar gebracht," zei Manske. „Hebt u zulk een vijand?" vroeg Anna verbaasd. „Ik wist bet niet. Het is waarschijnlijk een arme vent. niet goed bij zijn verstand of misschien wel een kind." „Maar ik heb de vlam gezien, onmiddellijk nadat ik u tegengekomen ben," zei Dellwig. „U was niet ver der dan op een steenworp afstand van de stallen en ging naar huis. Ik was nauwelijks bij den stal of de brand brak uit. Heeft u dan niemand op den weg ge zien?" „Neen, ik zag niemand," zei Axel kortaf. Er was een strijdlustige toon in Dellwig's stem, Axel vreesde, dat hij wat te ver zou gaan In zijn ijver om den misdadiger aan de justitie bekend te helpen maken. „Het was tijd voor het avondeten", zei Dellwig peinzend, „de mannen zullen allen in huis geweest zijn. Was u naar de stallen geweest, gnadiger Herr?" „Neen. Neem nog een glas wijn. Een sigaar? Wie het dan ook geweest is, hij heeft mij een dienst bewe zen." „Zonder twijfel, dat heeft hij", zei Dellwig, en er was een vreemde uitdrukking in zijn oogen, toen hij ze op Axel vestigde. „Er zijn er, die er niets tegen zouden hebben, als hetzelfde bij ons gebeurde", merkte een der pachters vroolijk op. „Niets tegen hoegenaamd", stemde een der anderen toe met een lach. „Als men vertrouwen kon dat hij overal zulk een goede keuze deed", zei een derde. „Spot niet met de misdaad." Het was Manske, die berispend zijn stem deed hooren „De keus was zeker merkwaardig", zei Dellwig. „Daarom denk ik, dat een niet verantwoordelijk persoon het gedaan heeft", zei Axel, „anders zou hij een van de goede gebouwen hebben uitgekozen, waar van de vernietiging mij werkelijk schade berokkend waaptof FFN ULTRWFRK TN STAAT TS. De onrust in m horloge, het «nel heen en weer be wegend mechaniekje, legt, naar „Prometheus" bericht, in drie en een half jaar 39.420 K.M. af, dat is onge veer die omtrek van de aarde. UIT BROEK OP LANGENDIJK. In de week van 22 tot 27 Maart werd aan de veiling aangevoerd 19800 roode kool, 20200 gele kool, 19400 witte kool, 305 zak kool, 674 baal uien en 261 baal worteleiL UIT OUDKARSPEL. De tuinbouwvereeniging „De Eendracht" hieldi Za terdagavond een ledenvergadering, waartoe ook be langstellenden waren uitgenoodigd, om te bespreken, hoe 't best de gemobiliseerde tuinbouwers geholpen konden worden. Na verschillende besprekingen bleken 13 tuinbouwers-gemobiliseerden hiervoor in aanmer king te komen. Reeds spoedig bleek echter dat niet al leen bij de tuinbouwers, doch ook bij andere burgers dringend behoefte aan steun bestaat. Aanvankelijk was de bedoeling van 't bestuur, dat 118 leden-tuinbouwers van de vereeniging dé werkzaamheden van die 13 per sonen als bewerken van 't land, zaaien, planten enz. ondier elkaar verrichten, doch daar men wist, dat buiten de vereeniging staande personen financieels steun wilden geven, doch het billijk vonden dat niet alleen het oog gericht was op de tuinbouwers, vond men het zeer goed de bemoeiingen uit te breiden, waar om na verschillende besprekingen over en weer beslo ten werd met Lijsten bil cie bouwers rond te gaan om eens in de 14 dagen één dag een man beschikbaar te stellen en bij de andere burgers een lijst aan te bieden voor een 14-daagsche fioantieele steun voor die gemo- bilisoerden, die in andere bedrijven schade lijden. In beide categoriëu wordt echter slechts steun gegeven waar het noodig is, zoodat zij die finantleel sterk ge noeg zijn om uit eigen middelen hun zaken staande te houden, er buiten vallen. Voor het loopen met de lijst gaf zich een elftal per sonen op, onder welke de gemeente in wijken werd verdeeld, terwijl men, van de noodzakelijkheid over tuigd, besloot, in één week hiermee klaar te zijn, zoo dat de volgende Zaterdag weer vergaderd wordt. De verdere regeling werd aan het bestuur overgela ten. Hoewel dit van de zijde der bouwers een groote opoffering is, omdat men juist in dezen tijd zelve ook zijn tijd zoo bitter noodig heeft, doch men van de noodzakelijkheid ten sterkste overtuigd is, werd het besluit met algemeene stemmen genomen. De hoop werd echter uitgesproken, dat men van overheidswege niet te karig is met het geven van verlof, doch waar eenigszins mogelijk, dit zoo veel het kan zal worden verstrekt. Dit zal de taak der bouwers verlichten en de geheele gemeenschap ten goede komen. Na nog enkele opmerkingen werd de vergadering gesloten. KORTE BERICHTEN. Van zeer bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de kapitein N. A. Bouwman, directeur van de Kon. Militaire Kapel van het regiment grenadiers, ter be- voegder plaatse een klacht zai indienen omtrent het hem ten laste gelegde door den Raad van Commissa rissen van het Kon. Zoöl. B.ot Genootschap. Het militair gezag heeft een landbouwer te Rut beek, gemeente Lonneker, bevolen binnen tweemaal 24 uur zijn woonplaats te verlatenhet verblijf binnen de gemeenten, waar de staat van beleg is afgekondigd, is hem ontzegd, op grond dat zijn persoon schadelijk voor de algemeene veiligheid wordt geacht. Daar eenige landbouwers in de gemeente Heteren weigeren de aan den burgemeester verkochte tarwe te leveren, is een raadsvergadering bijeengeroepen ter be spreking dezer kwestie en zoo noodig een proces tegen hen te beginnen meldt de „Geld." Te Barneveld heeft een 14-jarige jongen, na een woordenwisseling, een knaap van gelijken leeftijl met een mes in zijde gestoken. De ernstige wonde is zoo spoedig mogelijk door een geneesheer verbonden. In den Haag is Zaterdag de bejaarde dame over leden, die Vrijdagavond in haar woning door het haardvuur in brand was geraakt. Naar het Leidsch Dbld. uit Sassenheim verneemt zullen de bollenvelden bij niet al te guur weer met Paschen in bloei staan. Ook wordt gezegd, dat de be stellingen uit het buitenland aan de bollenhandelaars zeer meevallen. Een inwoner te Delft is op het denkbeeld gekomen aalscholvers af te richten om aviateurs aan te vallen met hun scherpe kromme snavels. Op welke wijze de dressuur plaats heeft, wordt geheim gehouden. Te s-Gravenhage is op 62-jarigen leeftijd overle den monseigneur jhr. W. M. G. Wittert van Hoog land, pastoor der kerk van Onze Lieve Vrouwe van Go<?den Raad aan het Bezuidenhout en gaheim kamer heer van Z. H. den Paus. Te Woensel, bij Eindhoven, was een arme we duwe, met 6 kinderen, aangeslagen in de personeele belasting voor pl. m. 5. Zij was tot betaling on machtig, zoodat Zaterdagmorgen de verkoop van het chamele inboedeltje plaats had. Het geheel bracht 8.25 op. Een goed vriend kocht het meerendeel en had." „Er moet onderzoek gedaan worden naar den per soon of hij dan onnoozel is ja of neen", zei Dell wig. „Ik zal mijn plicht doen", klonk het stijve antwoord van Axel. „U kunt op mijn hulp rekenen", sprak Dellwig. „U is zeer vriendelijk", antwoordde Axel. Er was iets onheilspellends in de stem van Dell wig, als hij over het geval sprak, iets, dat Anna deed huiveren. Wat een verfoeilijk man was dat toch, altijd en bij iedere gelegenheid. Zijn geheele manier van doen dien avond trof haar als bijzonder beleedigend. „Wat zal er met den armen ongelukkige gebeuren als hij gepakt wordt?" vroeg zij aan Axel. „Hij zal in de gevangenis moeten", antwoordde Dellwig dadelijk. Zij draaide hem den rug toe. „Ook als hij niet goed bij zijn verstand is?" vroeg zij aan Axel. „Is u verplicht hem op te sporen? Kunt u hem niet laten loopen? Hij heeft u toch eigenlijk een dienst bewe zen." „Ik moet hem opsporen", zei Axel. „Het is mijn plicht als Amtsvorsteher." „En de freule moet in aanmerking nemen schreeuwde Dellwig achter haar rug. „Ik neem niets in aanmerking", zei Anna, zich snel tot hem keerendc. moet de eischen van de gerechtigheid in aanmer king nemen „In de eerste plaats de eischen der menschlievend- heid," zei Anna, met haar rug naar hem toe. „Edel", fluisterde Manske. „De gevoelens van de freule doen haar hart steeds eer aan", zei Dellwig met een diepe buiging. „Maar niet haar hoofd, denkt hij", zei Anna tot Axel in 't Engelsch met een flauw glimlachje. „Spreek niet tegen hem", antwoordde Axel fluiste rend, „het is zoo duidelijk dat de man ons beiden haat. U moet naar huis gaan. Waar is uw rijtuig? Prinses Ludwig ga met haar naar huis." „Ach, Herr Dellwig, seien Sie so freundlidi.be gaf c*'f ,tp wro-«v in bruikleen" terug. Het geval wekt veel verontwaardiging." De stoomtrawler Judith is te IJmuiden uit zee te ruggekeerd met het lijk van den 56-jarigen kok uit Groningen aan boord, die overboord geslagen en ver dronken was. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 29 Maart. Het communiqué van gis teravond luidt: Over het geheele front valt niets belangrijks te vermelden. Bij den Hartmannswel- lerkopf hebben wij onze stellingen versterkt. In den aanval, die met de verovering van den heuvel eindigde, maakten wij 393 ongewonde krijgsge vangenen en eenige gewonden. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 29 Maart. (Officieel). Het groote hoofdkwartier meldt: Op het geheele Westelijk front had de slag van gisteren een rustig verloop. Slechte in het Argonnenwoud en in Lotharingen hadden kleine, voor ons succesvolle gevechten, plaats. Generaal-overste von Kluck werd bij een inspec tie der eerste stellingen van zijn leger door een granaatscherf licht gewond. Zijn toestand is be vredigend. Tauroggen werd door onze troepen stormender hand genomen; 300 Russen werden krijgsgevan gen gemaakt. Aan den spoorweg Wirballen Kowno is bij Pilwiszki een Russische aanval on dier zware verliezen mislukt. In de streek van Krasnopol maakten wij meer dan 1000 gevange nen, waaronder een eskader garde-uhlanen met paarden, en veroverden wij zes machinegeweren. Een Russische aanval ten N.-W. van Ciecha- now werd' afgeslagen. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. PETROG RAD, 29 Maart. (Officieel). De Duitschers werden bij een aanval op de Russische loopgraven bij het dorp Serafin, tusschen de Szwka en de Pissa met zware verliezen terugge slagen. PETROGRAD, 29 Maart. (Officieel). Weste lijk van de Njemen traden beide partijen op 27 Maart beurtelings offensief op. Ossowice werd zwak beschoten. In de streek van de Skwa en de Omlef hebben zich verbitterde gevechten ontwik keld om het bezit van 'de Duitsche posities over de linie Tartak-Wach-Zawady. Wij namen daar "in den loop van den dag ruim 600 man gevangen, waaronder vijf officieren en veroverden twee ma chinegeweren. In de Karpathen ontwikkelden zich onze aan vallen op 26 Maart hoofdzakelijk in de richting van Bartfeld. Wij veroverden stormenderhand een heuvellinie over een front van ongeveer 35 werst. In een bajonetaanval op hoogte 389 ooste lijk van het dorp Moenarocz hebben wij drie Oos- tenrijksche bataljons vernietigd. Bij Moenkacz en Stiy werden een reeks vijandelijke aanvallen afgeslagen. Pogingen van den vijand onze loop graven met groote hoeveelheden handgranaten te bombardeeren hadden geen succes. EEN TEGENSPRAAK. PE1ROGRAD, 29 Maart. De Generale Staf meldt: Blijkens het officieel Duitsche communi qué over de gebeurtenissen bij Memel zouden onze troepen 3000 inwoners uit die stad hebben mede gevoerd, die later door de Duitschers bij Krettin- gen bevrijd zouden zijn. Door een nauwkeurig onderzoek werd echter vastgesteld, dat het gevecht tegen de Duitsche troepen, die een aanval deden uit Tilsit, plaats had te Memel en op de wegen van Memel naar Sordjy en van Memel naar Po- langen. De inwoners nu van Memel waren gevlucht naar de eenige ruimte tusschen beide richtingen, waar niet gestreden werd, n.l. op den weg naar Krettingen, waar zij den afloop van de gevechten afwachtten. A gon de prinses op suikerzoeten toonzoo zond zij hem om Fritz op te zoeken. Toen zij stilzwijgend^ uitgeput op Kleinwalde aan kwamen en niets liever wenschten aan naar boven te gaan en in bed te kruipen, kwamen mevrouw van Treu- mann en de barones haar tegemoet, beiden met onte vreden en afkeurend gelaat. Letty sloop dadelijk haar kamerzij was bang voor de kritiek over het ver lies van haar haren. „Wii hebbsn den heelen avond op je zitten wachten, Anna' zei mevrouw van Treumann op gegriefden toon. „Dat hadt u niet moeten doen", antwoordde Anna loom. „Wij koryien niet denken dat je werkelijk al dien tijd naar den brand bleef kijken", zei de barones. „En wij maakten ons ongerust", voegde mevrouw von Treumann er bij. „Lieve, je hadt ons niet zoo ongerust moeten maken." „Je hadt een boodschap moeten achterlaten of ons meenemen", zei de barones. „Wij stellen evenveel belang in mijnheer von Lohm als Letty of prinses Ludwig", zei mevrouw von Treu mann. „Niemand hier in huis kon ons met zekerheid zeg gen of je er werkelijk naar toe was, ja of neen." „En ook kon niemand ons inlichting geven omtrent den omvang van het onheil." „Wij dachten wel, dat de prinses met je mee was gegaan, maar dat was zelfs niet zeker." „Mijn lieve barones", mompelde de prinses, terwijl zij haar sjaal losmaakte, „dat hadt u toch wel kunnen vermoeden." „De gloed aan de lucht was al uren lang weg", zei mevrouw von Treumann. „En je kwam maar niet terug. Waar ben je later naar toe geweest?" „O, ik zal u morgen alles vertellen. Goeden nacht", zei Anna met haar blaker in de hand „Wat! Nu wij zoo lang gewacht hebben en zoo veel angst hebben uitgestaan, vertel je ons niets?" „Er is werkelijk niets te vertellen. En ik ben zoo moe goeden nacht."

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2