Van iifit westelijk oorlogsterreln. Van het oostelijk oorlogsterreln. LAA1161. De Directeur J. BOSSERI. F. W. J. DROGE, VERZEKERT OWB Spiegelruiten Specialiteit Telegrammen van heden. TEE ZEE. Nederland. Rokken, Truien, Kousen, Sokken, Breigarens enz. Egmond aan den Hoef en iver weMpvlaMen de duin- keten van Fgmond aan Zee m statige vormen aan den gezichteinder zichbaar wordt, boeit net overweldigend streng en grootsche dezer streek ongemeen. Had de groote natuurvorscher en natuurvriend Wilhem vou Humboldt van uit Egmomd aan den Hoef dit uitzicht aanschouwd, zoude hij ongetwijfeld niet geaarzeld hebben deze plek nevens het Zevengebergte, de reedte van Rio de Janeiro, de ligging van Edinburgh en' die van Constantinopel onder een der zeven mooiste en pakkendste oorden der wereld aan te stippen. Dit landschap, zonder gletschers, bergstroomen, ten hemel reikende bergspitsen en sombere sparrenbosschen, steekt door aangrijpende strengheid van verschijning uit; sinds jaren noem ik dit: Holland's Engadin. Overschrijdt men den duinenrug van Egmond aan Zee, dan werken de uitgestrekte valleien als diepe en breede dalenheel de omgeving spreekt tot u zooals het Zwitsersche hooggebergte dit vermag. Noch de be koorlijke duinen van het nabijgelegen Schoorl en Cas- tricum, noch het schitterend schoone panorama op het eiland Vlieland, noch de duingezichten op Schiermon nikoog het duineneiland bij uitnemendheid too- nen dit breede, streng karakteristieke. Maar wie gelooft aan de juistheid dezer beschouw ingen, wie durft beweren, dat ook Holland zijn Enga din heeft?.Evenals de landgenoot door eenvoudig heid en bescheidenheid van wezen eerder met stil ge baar zijne groote geleerden en groote artiesten duldt, zoo aanvaardt hij ook met bepaalden schroom het op hemelen van zijn land. Daarboven is het hem gemak kelijker het harde en arme Zwitsersche kolorist en het poëzielooze van dit land in zich op te nemen, dan zich te verdiepen in de zeldzame fijnheid, in den rijkdom der kleurschakeeringen, en in de monumentale macht van Holland's landouwen, welke, het kan nooit ge noeg herhaald worden altijd en overal door zeld zame mumiteit uitblinken. Hoe groot ook de afstand is, welke beide genoemde streken scheidt, is er tot zekere hoogte verwantschap in uitdrukking, daar beide eer der somber aandoen. Het Zwitsersche Engadin draagt vóór alles dien stempel van onwankelbaarheid, het Hol- landsche, dat van opvallend stroeve strengheid. De Zwitsersche bergketen, wortelend in eeuwig jeugdig ijs, doet denken aan eene rij van gepantserde reuzen, welke u schijnen toe te roepennader rtjtij niet, raak mij niet aan. Het Hollandsche Engadin echter behoudt een dieel van het vreedzame type onuitroeibaar element van ons natuurschoon. UIT SINT PANCRAS. De Coöperatieve Boerenleenbank alhier vergaderde Maandag 29 Maart ten huize van den heer H. Gerrit sen met 86 leden. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer J. Kroonenburg, opende de bijeenkomst, heette allen welkom en verheugde zich er over, dat de bank, niet tegenstaande de treurige omstandigheden in en buiten ons land, er toch niet ongunstig voorstond. De kassier, de heer J. ten Hoeve, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding waren de heeren M. Duif, als lid van den Raad van Toezicht, P. Gootjes, als lid van 't Bestuur en J. ten Hoeve, als kassier, die met résp. 79, 65 en 66 stemmen werden herkozen en de benoeming aannamen. De rekening en verantwoording over 1914, nagezien door de heeren P. Mooij en K. Duif, welke door hen in orde was bevonden, werd algemeen goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen 265135.12, de uitgaven 252219.92 alzoo op 31 Dec. 1914 in kas een be drag van 12915.59 H. Er was een winst gemaakt van 148.39, waardoor het reservefonds steeg tot 1738.91 Zónder discussie werd bepaald, dat van spaargel den 4 en 5 pet. en van voorschotten 51/i pet. zal bere kend worden. Ook werd aangenomen, dat de op te nemen spaar gelden hoogstens zullen bedragen 200.000 in totaal en van een persoon 30.000, de te verstrekken voor schotten 3000 en met toestemming van den Raad van Toezicht 5000 per lid; aan te vragen van de Centrale Bank 60.000. benevens 10.000 ten behoeve van de vereeniging Tuinbouwbelang. Het salaris van den kassier bleef bepaald op 300, waarna de voorzitter de vergadering sloot. KORTE BERICHTEN. Op een schuit te Amsterdam werd de bewaker gestikt gevonden door den kolendamp. Van 14 tot 20 Maart is voor het Kon. Nationaal Steuncomité aan bijdragen ingekomen eeen bedrag van 6,826,76 Yi, makende met de bedragen dér vorige lijsten een totaal aan bijdragen en toezeggingen van 1,879,043,02 U. Uit 's-Gravenhage is bovendien een schuldbekentenis a 5 pet. ten laste van het Koninkrijk der Nederlanden, groot 1000, ontvangen, welke ech ter niet van de biibehoorende shook voorzien is, zoo dat zij onverkoopbaar is. Hoewel de uitvoer van gezouten groenten is ver boden, is bepaald, dat daaronder niet vallen gezouten augurken, komkommers, bloemkool en uien. Als een zeldzaamheid meldt de Echo van 't Zui den, dat Zondag in de St. Anionius-kerk te Waalwijk de organist dier kerk, de jongeheer Verhoeven, zijn H. Communie deed. Het blad gelooft wel, dat het de jongste orgainst in den lande is, n.l. 7 8 jaar. De plaatsvervangende diplomatieke vertegen woordiger van het Duitsche rijk bij ons Hof, de heer von Kühlmann, zal waarschijnlijk begin April in den Haag aankomen. Door de ambtenaren bij de departementen van algemeen bestuur en analoge instellingen benevens door enkele andere ambtenaren is als 1 pet. bijdrage van hun maandelijksche traktement over Februari j.l. ten behoeve van het Koninklijk Nationaal Steuncomité een bedrag gestort van rond 1750. Naar het Handelsblad verneemt, heeft de gezant van Qostenrijk-Hongarije een klachtingediend tegen het dagblad „De Telegraaf", wegens het opnemen van een plaat. Te Helenaveen is gistermorgen een jager dbor een tweeden jager bij ongeluk doodgeschoten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del brengt in de Staatscourant ter algemeene kennis, dat de bureelen van zijn Departement op Zaterdag April e.k. (den z.g. stillen Zaterdag) zullen zijn geslo ten. WEEKBLADEN. „In de Amsterdammer" behandelt professor van Ha mel de moeilijkheden die zich in. de sociaal-democrati sche partij op het oogenblik voordoen. De rubriek voor Vrouwen geeft o. m. een aardige beschrijving van den bazaar, welke verleden week te Amsterdam werd gehouden, en waaraan ook de Koningin een bezoek bracht. Philippus Brandt van Netelen beoordeelt de antwoorden op den prijsvraag, welke de drie kwalitei ten moeten zijn, welke de burgemeester van de hoofd stad zou moeten bezitten. Als bijvoegsel geeft het blad nog een, door Johan Braakensiek geteekende, plaat: Het proces de Wet geschorst. De Prins" geeft op de voorplaat het portret van prof. dr. H. Snellen, hoogleeraar in de oogheelkunde aan de rijks-universiteit te Utrecht. Verder een aantal oorlogstafereelen, een tweetal kieken van de te 's-Gra venhage gehouden Curagao-tentoonstelling en o. m. een foto van Koningin Elisabeth van België, onder richt gevend aan haar oudsten ■zoon Leopold Als eerste plaat (reeft ,Palr me Mee" he+ vervoer van een Oostenrijkschen soldaat door Duitsche hospi taalsoldaten in de besneeuwde Karpathen. Ook verder geeft het weekblad weer voor het mee- rendeel kijkjes van het oorlogstoopesl INGEZONDEN STUKKEN. VERLOF AAN MILITAIREN VOOR NOODZAKELIJKE LANDBOUWWERK- ZAAMHEDEN. In opdracht van den Minister van Oorlog, breng ik ter kennis van militairen, leiders van een landbouw-, veehouders- en tuindersbedrijf in Noord-Holland, van ten minste 1 H.A. dat zij hunne verzoeken tot buitenge woon verlof, voor noodzakelijke voorjaarswerkzaamhe- den, waarvoor zij niet vervangen kunnen worden of geen hulp kunnen krijgen, niet meer moeten indienen bij den minister van Oorlog, den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, of hunne Korpscommandan ten, maar rechtstreeks bij mij, als Secretaris van het Bemiddelingsbureau voor den Landbouw in Noord- Holland. In deze verzoeken, uitsluitend schriftelijk niet mondeling, moet nauwkeurig omschreven worden hoe veel grond Iedere aanvrager heeft hoeveel hulp hem ten dienste staat, waar zijne woonplaats is, bij welk Regi ment, Bataljon, Compagnie of Korps hij is ingedeeld en waar zijne standplaats is. Voor spoedige en goed afdoening van zaken zijn de ze gegevens beslist noodig. Wanneer het noodig is om verlof te geven, zal zulks ook gebeurenmet het oog op de goede legerorganisatie is het evenwel noodzake lijk, dat niet meer gegeven wordt dan strikt noodig is. Verzoeken voor enkele weken en dan iedere week en kele dagen kunnen het best worden ingewilligd. Militairen niet behooren tot de in deze kennisgeving genoemde groep van personen worden, ter voorkoming van noodeloos werk voor mij, beleefd verzocht geen ver zoek in te dienen. Lutjewinkel, Maart 1915. G. NOBEL. Hoorn, mishandeling, vonnis 3 DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 30 Maart (Officieel). Het groote hoofdkwartier meldt: Op het Westelijk oorlogstooneel hadden slechts artillerie- en sappen-gevechten plaats. Bij de ge vechten om Tauroggen, die tot het in bezit ne men van de vijandelijke stellingen moesten voe ren, heeft zich volgens bericht van den daar aaü- wezigen prins Joachim van Pruisen, de Oost- Pruisische landstorm zich glansrijk gedragen en 1000 gevangenen gemaakt. Bij Krasnopol leden de Russen zware verliezen, o. a. 2000 mannen, terwijl onze buit beliep tot gisteren 3000 gevangenen, 7 machinegeweren, 15 stuks geschut en 3 munitiewagens. Aan de Skwa bij Kaliwki mislukten de Russi sche aanvallen en namen wij 2 Russische officie ren en 600 man gevangen. In de streek Olsryky links van de Omoelof, werden twee Russische nachtelijke aanvallen af geslagen. Overtrekpogingen van de Russen over de beneden- Bzoera werden afgeslagen. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 30 Maart. Het communiqué van gis teravond meldt: De vijand heeft Nieuwpoort gebombardeerd en daardoor belangrijke schade toegebracht aan de brug over de Yser. I e Axyonnein de omgeving van Baratelle betoonden beide partijen groote activiteit. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. PETROGRAD, 30 Maart. (Officieel). Ten westen van de Njemen hebben wij overal de Duit- schers belet tegenaanvallen te doen. Een bataljon van het 21ste Luiitsche legercorps dat op 27 dezer over het bevroren meer van Doussia tot onze ach terhoede was doorgedrongen werden bij het dorp J. M. koopman maanden gevang F. U. W. M. L kelner te Bergen, diefstal, 4 maand, gevangenisstraf. K. V. arbeider te Hoogkarspel, beleediging, 15 boete of 15 dagen hechtenis. GEMEENTELIJKE NORMAALLESSEN. Alle leerlingen van bovengenoemde lessen, die zich onderwierpen aan het examen voor nuttige handwer ken, verkregen de gewenschte akte, n.l. de dames: N. Bruin, N. Vos van Zon, A. Keizer, E. P. Visser, F. Nettenbreijers, M. M. van Dijk en J. lagrand. Een mooi succes voor de onderwijzeres in dat vak, mei. M. Nierop. Tot de Gemeentelijke Normaallessen werden, na ge houden examen, toegelaten: F. S, Ruijgh, M. G. van Dijk, H. E. Vermeulen, G. J. Maas, allen van Alk maar; C. J. Hartman, van Heiloo, G. J. Leegwater, van Schermerhom, G. J. Bos, van Egmond aan Zee, H. Zwiep, van Stompetoren, J. Gerling, van de Rijp, en G. Sijbrands, van Wieringerwaard. EVANGELISCHE UNIE. Het Bestuur van de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden, ally er, noodigt ons uit, te willen mei den, dat de godsdienstige bijeenkomst op Goeden Vrij dag, 2 April, 's avonds te 7 uur, in de Kapelkerk, zal worden geleid door den WelEerw. Heer Ds. G. W. Melchers, uit Almelo, en dat op den avond van den eersten Paaschdag, Zondag 4 April, eveneens te 7 uur, in de Groote Kerk, hoopt op te treden de WelEerw. Heer Ds. J. C. A. Fetter, uit Zutphen. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de op 24 Maart 1.1. gehouden gewone vergade ring van „Liefdadigheid naar Vermogen" is voor di verse personen hulp toegestaan ten bedrage van 122. BADHUIS „WITTE KRUIS." In de week van 22 tot 27 Maart zijn in het bad huis van „het Witte Kruis" genomen 72 kuipbaden, 92 regenbaden le klas en 203 regenbaden 2e klas, tezamen 367 baden. ■"ELEORAHSCH WEERBERICHT. 30 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 31 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 758.9 te Neufahr- wasser. De laagste stand van den barometer 745.4 te Bodo. VERWACHTING. Zwakke tot matige wind, in het noorden uit wes- telijkej in het zuiden uit oostelijke richtingen licht tot halfbewolktwaarschijnlijk nog droog weer nachtvorst vooral in het zuiden, zachter overdag. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. Zebreszki in een bajonetj een zeer verbitterd gev< evecht vernietigd. Bij t om het dorp Bach heb- den ben wij 9 machinegeweren veroverd. In de Karpathen deden de Oostenrijkere 27sten hardnekkige aanvallen tusschen Gorlice en Bartveld zondfer resultaat bij de dorpen Gladichef en Pregetof. In de richting van Baligrod en aan den linkeroever van den Boven-San hebben wl terrein gewonnen in den sector Radziejoef—Boli- ankaLabcretsch en 500 Oostenrijkers gevangen genomen en 4 machinegeweren veroverd. Nieuwe aanvallen der Duitschere bij Roziouska werden den 26sten afgeslagen. bij de Onderlinge van 1890. MARKTBERICHTEN grove f 46.middelbare f sche 1354 5.-, PETROGRAD, 30 Maart. (Officieel) i Duitschere een divi Weste lijk van de Njemen hadden de sie en drie reserve-regimenten benevens een sterke cavaleriemacbt doen oprukken om den Russen djen weg af te snijden ten westen van Lodzie. Deze troepen trokken over het bevroren Doeziameer en trachtten de Russen te omsingelen, Wij deden twee tegenaanvallen waardoor de omtrekkende beweging van den vijand werd verij deld en vernietigden de Duitschere die tot onze achterhoede waren doorgedrongen. DE BESCHIETING DER DARDANELLEN. KONSTANTNOPEL30 Maart. (Officiéél). Gisteren heeft een Turksche hydroplane bommen geworpen op een Engelsch oorlogschip dat bui ten de Dardanellen kru-ste. DE „LAPWING". IJMUIDEN, 30 Maart. Het Engelsche stoom schip „Lapwing", dat was vastgelegd uit vrees voor Duitsche onderzeeërs, is gisteravond naar Londen vertrokken. MINISTER POULLET. 's-GRAVENHAGE 30 Maart De Belgische minister van kunsten en wetenschappen, de heer Poulletheeft verschillende plaatsen bezocht, waar Belgische uitgewekenen zijn ondergebracht. Zeer erkentelijk is de heer Poullet voor de goede zorgen der regeringscommissarissen en parti culieren aan zijne landgenooten betoond. Het was een onverdeeld gunstigen indruk, dien hij bij zijn bezoeken heeft gekregen. WERKVERSCHAFFING. 's-GRAVENHAGE, 30 Maart. Naar wij ver nemen heeft H. M. de Koningin opdrachten van verschillenden aard doen geven aan de arbeids commissie der werkverschaffing van het Algemeen Steuncomité te Amsterdam, tot aanmoediging van den arbeid dezer zoo nuttige instelling. STADNIEUWS. ARRONDISSEMENTS—RECHTBANK. A. J. O. werkman te Hoorn, verzetzaak vonnis krachitigd. be- DIE SCHöNE CUBANERIN. De opvoering van gisteravond is een vergissing ge weest. Allereerst van het Wiener Operette-Ensemble, dat als Yvonne, heeft gedacht: „es wird gemacht", de operette is bekend, wij, het gezelschap, dat Rembrandt- théater en Seinpost bespeelt, zijn het niet minder, ook zónder veel reclame loopt de Harmonie-zaal te Alk maar wel vol en worden we voor onze moeiten en kosten beloond. Maar het Alkmaarsche publiek had, als hertog Anatol de Montbrison, „keine Ahnung", er van, hoe aardig deze operette wel is en hoe goed de uitvoering zou zijn. Het gevolg was dat van de zaal gold wat van de hertogelijke kamer werd gezegd: „hier ist alles einsam und verlassen". En omdat de opkomst zoo slecht en dus de ontvangst zoo gering was, heeft directeur Braun maar gauw de grootste helft van het gezelschap en het heele orkest op den pianist na met den laatsten trein naar Groot-Mokum geëxpedieerd, ten einde op de séjour-kosten nog wat uit te winnen, hetgeen echter alleen mogelijk was, wanneer de eerste twee bedrijven geducht werden be snoeid en er van de laatste acte maar zoo'n beetje werd gemaakt. De vergissing drukte de geheele voorstelling. Het was den directeur man van zorgen! niet heel kwalijk te nemen, dat hij in den beginne niet erg op dreef was. Het is ook wel eenigszins verklaarbaar, dat waar o. m. het lied, „das Lachen macht das Leben doppelt 3chön" om de boven aangegeven reden moest vervallen, getracht werd het publiek dubbel aange naam bezig te houden door grol en spel, die beden kelijk naar het circuszaagsel riekten. Werkelijk, de vergissing valt te betreuren, want het had zoo aardig kunnen zijn! „De schone Cubanerin" is lang niet zoo onbedui dend als vele der andere „leichtgeschürzte Musen" van den tegenwoorcligen tijd. Zij is bovendien zeer decent wat evenmin vhn al hare zusters kan wor den getuigd. Deze operette geeft volop gelegenheid trt acteeren, tot dansen, tot zingen. En zelfs gister avond werd van die gelegenheid ruimschoots profijt getrokken. De voorstelling was bijzonder vlot, er werd over het geheel best gespeeld in een vlug tempo, maar soms met zelfs voor een operette te druk spektakel de vele mooie wijsjes werden goed ge zongen, er werd aardig gedanst ook. Indien er voor deze voorstelling doelmatiger recla me gemaakt was men vond het blijkbaar niet eens Assenj B' de moeite om ons recensies te zenden, ten einde het I Al. L. gezelschap bij onze lezers in te leidén en de zaal dus beter bezet was, was, wij twijfelen er niet aan, iedereen voldaan huiswaarts gekeerd. Marga Graf, de blonde, blanke Cubanerin dit is een contra dictio in terminis, maar dat is niet onze schuldl was goed in elk opzicht en de duetten van haar en den heer Braun, met name het schoone lied „Was das lachende Leben bringt", klonken héél mooi en werden terecht beapplaudiseerd. Else Heinrich heeft stellig het meeste „Weaner Blut" in de aderen het was een lust om naar deze voortreffelijke operette-kracht te kij ken en te luisteren. Carl Loebell gaf een dier diplomaten, die het bus kruit niet hebben uitgevonden, het nochtans weten te misbruiken in zijn mond paste uitnemend het woord, dat wanneer de diplomaten maar veel meer hadden geslapen „de orloch" nooit zou zijn uitgebro ken. Kalman Knaack, zijn zoon, gaf h'm wat al te veel van katoen, maar had dè lachers op zijn hand, het geen in nog meerdere mate het geval was met Hugo Bender als detective, die voor „kop" blijkbaar een be kend wangedrochtje uit het paardenspel als model la. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Mrt. 72 baal uien f 7.30 a 8.70, 5600 Roodekool f 5.50 a 11.—. Gelekool f 0.— a 4000 Wittekool f 4.— a 9.70, zak wittekool f 0.— a 0.—. 50 baal wor telen f 2,10 a 2.15. NOORDSCHARWOUDE, 29 Mrt. Roodekool f a i 2e soort f 19.- a 21.75, kleinere f 5.— a 18.—, gele f a 2e soort f20.—a 23.0, kleinere f 6.— a 19.— Deensche witte f a 2e soort f a kleinere f 5.50 a 16.- uien f 8.— a 8.25 per 50 Kg. PURMEREND, 30 Mrt. Aangevoerd 681 runderen waaronder 181 vette 80 a 96 et., 500 melke- en geldekoeien f 160 a 320, handel stug, 8 stieren, 95 vette kalveren f 1.— a 1.20, vlug., 1229 nuchtere f 12.— a 36.—, vlug., 34 paarden, 1517 schapen en overhoud, f 27 a 37, handel vtug., 254 vette varkens 90 a 94 et per kilo, stug. 38 magere f 20 a 40, 136 biggen f 8 a 16, mtg., 0— ganzen f 0.— a-O.—, zwanen f 0.— a 0 manden appelen f 0.a 0. -, manden peren f0.a 0. Kleine fabriekskaas f 49.—, kleine boerenkaas commissie f Goud- f 45,—, aangevoerd 89 stapels, handel vlug., kilo boter f 1,40 a 1.50, kipeieren f 4.50 a eendeneieren f 4.a 0. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw RODENBURG—v. d. Veen geven U kennis van de geboorte van hunne dochter IJFEE HLAZIWA. Grouw, 30 Maart 1915. Eenige kennisgeving. ouderdom van 32 jaar, Heden overleed, in den mijne geliefde echtgenoote Jonk vrouwe MARIA THEODORA DE O EER. Alkmaar, 28 Maart. Mr. A. D. H. QUINTUS. I jaren, Heden overleed, in den ouderdom van onze lieve echtgenoote en moeder Mr. J. J. CARSTEN. Mr. L. CARSTEN. R. W. CARSTEN. M. P. CARSTEN. 's-Gravenhage, 28 Maart 1915. Laan van Meerdervoort 56. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De begrafenis zal plaats hebben 1 April a.s. op Nieuw Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis n.m. 1 uur. Heden overleedtot onze diepe droefheidonze geliefde dochter, zuster eu behuwdzuster, Mevrouw T. I. CARSTEW— Sanders den ouderdom van 48 jaar. 's-Oravenhage28 Maart. N. SANDERS Bakkes. in 's-Gravenhage. L. F. VINKSanders. P. VINK. DE BOERSanders. DE BOER. Heden overleedna een langdurig doch gedul dig lijdenenze geliefde broeder, de Heer K. SCHRAM, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Greotschermer, 20 Maart 1918. Uit aller naam IJ. SCHRAAL Heden overleed te Haarlem onze geliefde moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder I JA WS ET JE YAW Ï.ÏEWEW Wed. van M. HALF, in den ouderdom van 88 jaar. Heiloo, 29 Maart 1915, Uit aller naam G. WILBRINK. Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede betuigen wij onzen dank voor de deel neming, ondervonden bij het overlnden van onze geliefde dochter en zuster had genomen, hetgeen het lachwekkende van zijn clownesk gedoe niet weinig verhoogde^ Wij mogen het hierbij laten. Slechts zelden wordt hier een operette gegeven velen hebben zich gisteren het genot van een genoege- lijken avond laten ontgaan en daardoor was de avond minder genoegelijk, clan hij bij een beter bezoek onge twijfeld zou zijn geweest. Want dat het gebodene den bezoekers, die den vollen prijs voor het halve werk hadden te betalen, niet geheel kon bevredigen, ligt voor de hand. E. C. H. CHR. B. Alkmaar, 30 Maart. Namens de Familie, C. CASTR1CUM. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN. 30 Mrt. Willem Petrusz. van Willem Petrus de Boer en Maria Martha Cornelis Huiberts.- Wilhelmus', z van Wilhelmus Maria Her- tnannus Johannes Muurlink en IJmkje Faber. OVERLEDEN. 30 Mrt. Cornelis Drnif, 59 jaar. witte gemaakte tricot, gebreide en Prof. Dr. G. Jaeger üS&concesÉSSi INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ALKMAAR. LEEUWARDEN. Langestraat A17. o.d. Kelders C 214. TELEFOON 454. 7 QKfQO rfb! 4*1 I .n.l linbvtinb/Ai L Inl! TALKA FREDERIKA SAWDERS. J O H A W W A. wordt door 21.000 artsen erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2