PAPIER V raag en Aanbod. Ooiiogskroïiiek. ïd- Hofplein Sanatorium! 2 patiënten (van beide werd het bedde- goed omamtr). Overkom: 2 ofthcJen. (Hier Wfc'd van wege 'de vereniging woning, üji- en beddegotd ontsmet). Ontvangen pi>;«g&nda-materiaal: 200 exemplain Raadgevingen voor Bewoning*', 200 exemplaren „Wenken aan, Ouders en Opvoeders", 100 exemplaren „Aan alle Vrouwen van Nederland". Deze worden door de huisbezoeksters uitgereikt en op verzoek, m de wachtkamer van de doktoren neerge legd, terwijl de wachtenden hiervan een exemplaar mogen meaenemen. Hulp van Inrichtingen: Door de Verenigingen „Liefdadigheid naai Vermogen", „Huisverzorging", „Ziekenhulp", „Catharina-Vereeniging" en andere, werd' aan die patiënten die daarvoor in de termen vie len, stoffelijke hulp verleend, terwijl juist dezer dagen vele tuberculose-patiënten werden verrast door eene milde gave van' iemand die onbekend wenschte te blij ven. Mochten velen dit goede voorbeeld volgen, o;n op deze wijze het lijden der tuberculose-patiënten drage lijker te maken Huisbezoek: Zij, die inlichtingen omtrent tubercu- lose-huisbezoek wenschen, kunnen zich daartoe aan melden iedere le en 3e Woensdag van de maand, dec avonds tusschen 6 en 7 uur, ten huize van de eu- quêtrice, Fnidsen 86. 1 Januari. Het Enge.lsbhe pantserschip Formida ble door een Duitschen onderzeeër bij Plymouth in den grond geboord; 200 man worden gered. Hernieuwde aanvallen van Oostenrijk tegen Ser vië met een leger van 1 millioen man. 5 Januari. Een Turksch legercorps valt den Russen in den Kaukasus in handen. Kardinaal Merrier van Meubelen door de Duitechers van zijn vrijheid beroofd naar aanlei ding vair een anti-Duitach herderlijk schrijven aan de Belgische Katholieken. 9 januari. Langs de Yser heroveren de geallieerden St. Joris, Lombaertzijde en Nieuwpoort. 10 Januari. Het in den grond boren van den Duit schen pantserkruiser Friedrich-Karl in de Oost-Zee door Russische berichten bevestigd. 11 Januari. Engelsehe nota op het profest van Ame rika tegen benadeeling van den neutralen handel door het aanhouden van schepen. Een Zuid-Afrikaansche strijdmacht bezef Schuil- drift; de Duitsche troepen trekken over de Oranje rivier terug, 12 Januari. Bij Soissons behalen de Duitschers eeni- Trebizonde wondt door Russische ooriogs- schepen beschoten. i> Kussen trekken voort in de Karpathen. 10 Februari De Russen trekken in de Boekowina te- riv v Cxemowitsj, 1 lef Engelsehe stoomschip Laërtes, dat onder Nederlandsche vlag voer, wordt in de Nooidzee door een Duitschen onderzeeër getorpilieerd, doch niet geraakt. 12 Februari. In Oost-Pruisen trekken de Russen uit het Masoerische merengebied terug op dt Nje- mendinie. Sierpe door de Duitschers bezef. Een bugels ch vlieg-eskader van 34 toestellen bombardeert de Belgische kustplaatsen Brugge, Zeebrugge, Blankeuberghe en Ostende. Duitecbe vliegers werpen bomanen op Verdun. De Russische Zwarte-Zeevloot boort het Turk schip Broesta, met 750.000 K.G. levensmidde len in d'en grond. 13 Februari. Antwoord der Vercenigde Staten aan Duiitschland betreffende de blokkeering der En gelsehe kust. De Oosienriiksch-Hongaarsche troepen drin gen verder door in de Boekowina. De Russische staatsman graaf Witte over lijdt te Petrograd. 15 Maart. De kleine Duitsene kruiser „Dresden" wordt bij Juan Fernandez in den grond ge boord, 19 leden der bemanning komen om. Aan dfe kust van Northumberland wordt het Engelsehe stoomschip „Fingal" getorpilieerd. 16 Maart. Het Engelsehe stoomschip „Leeuwarden" bij het lichtschip Maas door een Duitschen on derzeeër getorpilieerd. 18 Maant. Bij de beschieting der Dardanellen wordt het Fransche pantserschip „Bouvet" en een En gelsehe roipedoboot in den grond geboord. De scheepswen te Feodosia aan ae Krim-kust wordt door een Turksch eskader in brand ge schoten. Het Engelsehe stoomschip „Glenartney" wordt in het Kanaal getorpilieerd, 19 Maart. De Engelsehe pantserechepen „Irresistible" en „Ocean" worden beschadigd in de Dardanel len. De Zuid-Afrikaansche Unie-troepen bezetten een aantal plaatsen in Duitsch Zuid-West-Afri ka. In Venetië hebben honger-opstootjes plaats. 20 Maart. De Russen bezetten Memel INGEZONDEN STUKKEN. t M. de R. Beleefd verzoeken wij U het volgende lijstje van aan winsten der Openbare Leeszaal en Boekerij alhier ge durende de maand Maart 1915 te willen opnemen. Bij voorbaat dankend. Het Bestuur. Alkmaar, 1 April 1915. Van en over Betje Wolff Het Javaansehe Toonéel. (Onze Het Proletariaat. De Werkstaking. Haar wezen en 14 Februari. Ei,Uien van Japan aan China betreffen- ,j 21 Maart. Twee Zeppelins weipen bommen op Parijs op een op ver- ge voordeden op de rranschen. 13 Januari. Het Noorsche stoomschip „Castor" loopt in de Noordzee op een mijn en zinkt. Een nieuwe nederlaag der Turken in den Kauka sus. 14 Januari. De Engelsehe troepen nemen een Ehiit- ecbe stelling bij la Bassée. Eeri Duitsch luchteskader werpt bommen Warschau, 15 Januari. De Fransdie onderzeeër Saphir bij poging om in de Dardanellen door te dringen een mijn geloopen en gezonken 16 Januari. Tachtig Turksche zeilschepen met sterkingen voor Anatolië door do Russische vloot in de Ewarte Zee in den grond geboord. De Zuid-Afrikaansdie troepen bezetten Swakop- mund in Duitseh-Zuid-West-Afrika. 19 Januari. Een Duitsch luclit-eskader werpt 's nachts bommen op Yarmouth, Kingslynn, Cromer en San- dringham. Drie personen werden gedood. 20 Januari. Het Engelsehe koopvaardijschip „Dur- ward" jn den grond geboord door een Duitschen onderzeeër; de bemanning wordt gered. 21 Januari. De Duitsche oorlogsminister von Falken- hayn treedt als zoodanig af, hij wordt tot luitenant- generaal der infanterie benoemd. Zijn opvolger is luitenant-generaal Wild von Hohenbom. Het Zweedsche stoomschip „Drott" loopt in de Bothnische golf op een mijn, vijf man komen om het leven. 22 Januari. De Oostenrijksch-Iiongaarsche oorlogs- leening volteekend. Door een Duitsch lucht-eskader worden 80 bom men op Duinkerken geworpen. Een toestel wordt bij Venme neergeschoten. 23 Januari. In den Kaukasus worden twee Turksche divisies door de Russen verslagenErdamitseh be zet door de Russen. 24 Januari.' Zeeslag in de Noordzee tusschen Engel- schen en Duitschers. De Duitsche slagkruiser Blü- ohei' wordt in den grond geboord. Aan Engelsehe zijde worden enkele schepen beschadigd en 11 man gewond, 25 Januari. D Duitsche kruiser „Gazelle" wordt in de Oostzee getorpedeerd door een onderzo. ïr; het schip weet een Duitsdie haven te bereiken. De Russische Zwarte Zeevloot boort bij Senope het Turksche stoomschip Georgios met 16 Turksche vliegtoestellen aan boord, in den grond. De Goeben, het Turksch-Duitsche oorlogsschip wordt door een mijn in de Zwarte Zee beschadigd. Een aanval der opstandelingen in Zuid-Afrika onder Maritz en Kemp op Upingfon wordt afgesla gen. Aftreding van het Portugeesche ministerie. Gene raal Pimento Castro wordt dictator. 26 Januari. Een Duitsche Parsivai die bommen wierp op Libau, wordt door de Russen in zee geschoten de bemanning wordt gevangen genomen. 27 Januari. Hernieuwde gevechten bij La Bassée, Gi- venehy, Qulnchy, Souain en Perthes. Revolutie in Portugal. De commandant der troepen in Duitsch Zuid- West overlijdt aan zijn wonden. Schermutselingen tusschen Turken en Engelscben aan het Suez-Kanaal. 28 Januari. Vliegaanval der Duitschers op Duinker ken er wordt weinig schade aangericht. 31 Januari. De Duitsche onderzeeër U 21 boort de Engelsehe schepen Ben Cruachan, Linda Blanche enhet Fransche schip Toko Maroe in den grond. Het meer ended der bemanningen wordt gered. 1 Februari. De bevolking in Duitschland wordt verzocht per hoofd niet meer dan 2 K.G. brood per week te gebruiken. 3 Februari. In Serajewo worden drie der samen zweerders tegen den Oostenrijkschen aartsher tog Franz Ferdinand terechtgesteld; de moor denaar Princip wordt, omdat hij te jong is, tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Duitschers veroveren in Noord-Polen het dorp Goemin. 4 Februari. De Russen bezetten Voliasjellofska bij Warschau. Een Duitsche hulpkruiser wordt bij Patago- nië door een Engelschen kruiser in den grond geboord. 5 Februari. De Duitsche admiraliteit verklaart de wateren om Engeland, met inbegrip van het Kanaal tot oorlogsgebied met ingang van 18 Februari. Ook dé onzijdigen kunnen gevaar loepen. 6 Februari. Oostenrijksche opmarsen in Boekowina, de troepen rukken Kittrpohmg binnen. 8 Februari. Een Engelsch eskader bombardeer t die Belgische kust bij Zeebrugge en Ostende. de belangrijke spoorwegconcessies en indusfri- eele ondemem ingen 15 Februari. Het Engelsehe stoomschip Dulwich bij Antifer in lucht gevlogen, de bemanning gered. 16 Februari, Een Engelsch-Fransch vlieg-eskader van 48 toestellen werpt bommen tusschen Zee- brugge en Ostende. Dt Duitschers bezetten in Rusland de plaat sen Bielsk en Plock. De opslagplaatsen voor de Fransche vloot in de Montenegrijnsche haven Antivari worden door Oostenrijksche torpedobooten beschoten. 17 Februari. Het vergaan van de Duitsche luchtsche pen L III en L IV op de Deensche kust. Vier leden de, bemanning komen om. In de Boekowina wordt Czemowitsj door de Oostenrijkers hernomen. Het Fransche stoomschip „Vllle de L.ille" bij Barfleur door den Duitschen onderzeeër „U 16" in den grond geboord. 18 Februari. De Duitsche blokkade der Engelsehe kust treed in werking. De Engelsch Noorsche „Belridge" getor pilieerd in de Noordzee. 19 Februari. De Dardanellenforten gebombardeerd door een Engelsch-Fransch eskader. 20 Februari. Het Engelsehe kolenschip „Cambank" in de Iersche zee door een Duitschen onderzeeër in den grond geboord. Vijf leden der bemanning komen om. De Duitsche Kruiser Kronprinz Wilhelm brengt in den Atlautischen Oceaan drie Engel sehe schepen en een Noorsch schip tot zinken. De bemanning wordt te Buenos Ayres aan land gebracht. 22 Februari. Het Amerikaansche Stoomschip Evelijn loopt op een mijn en zinkt. De bemanning door een Duitsch schip gered. Een IXij/tsche Zeppelin doet een luchtaanval op Calais5 burgers gedood. Fransche vlieger-aanval op Freiburg en Muhlirausen. Reims gebombardeerd 23 Februari. De Engelsehe admiraliteit sluit het Ier sche Kanaal voor de scheepvaart. De Noorsche „Regin" en de Engelsehe stoom schepen „Oakby" en „Branksome Chine" getor pedeerd resp. bij Dowü3, Rye-baai en Beachy- head. 24 Februari. In Polen bezetten de Duitschers de stad Prasnytz. Bij Beachy-Head worden de stoomschepen „Rio Parona" en „Harpalicm" getorpedeerd. De Amerikaansche „Carib" loopt in de Noordzee op een mijn en zinkt. 25 Februari. Bombardement der Dardanellen forten door een Engelsch-Fransch eskader. De. Engelsehe stoomschepen „Western Coast" en „Deptford" resp. bij Bevezier en Scarborough door mijnen of onderzeeërs vernield. 26 Februari. Aan den ingang der Dardanellen zijn vier Turksche forten verwoest. De Fransche torpedojager „Dague" loopt bij Antivari op een mijn, 38 man verdronken. 27 Februari. Het Amerikaansche stoomschip „Dada" door een Fransche kruiser naar Brest opge bracht. 28 Februari. Engeland blokkeert Duitsch- Oost- Afrika. 1 Maart. Engeland en Frankrijk kondigen ver scherpte maatregelen aan, om den handel van Duitschland te belemmeren. 3 Maart. De Duitschers bombardeeren de Russi sche vesting, Ossowitsj. De Russen bezetten Krasno in Oost-Galicië. 4 Maart. Engelsehe torpedojagers brengen bij Dover de Duitsche onderzeeër „U 8" tot zinken. De Russen bezetten Stanislau in Oost-Galicië 5 Maart. Een Fransch vlieger doet een aanslag op een kruitfabriek te Rottweil. zeven personen worden gekwetst. Op de Duitsche oorlogsleening is voor 9 mil- lard mark ingeschreven. 22 Maart. Przemysl geeft zich aan dë Russen over, 9 generaals, 2500 officieren en 117.000 man krijgsgevangen gemaakt. Het Engelsehe stoomschip „Caimtorr" bij Beachy Head -door een Duitschen onderzeeër getorpilieerd. De Duitsche troepen verdrijven de Russen uit Memel. 24 Maart. Drie Engelsehe vliegers werpen bommen op een onderzeeërwerf te Antwerpen. 25 Maart. De Zuid-Afrikaansche Volksraad besluit met algemeuie stemmen geen doodstraf over de opstandelingen uit te spreken. Het Nederlandsche stoomschip „Medea" bij Bevezier door den Duitschen onderzeeër U 28 in den grond geboord. De Duitsche onderzeeër U 29 waarschijnlijk in dien grond geboord. 26 Maart. Aan de Russische Oostzeekust worden ver schillende plaatsen door een onderzeeër bescho ten. Fransche vliegers werpen bommen op Metz en Straatsburg; een Duitsch vliegtuig bombar- dteert Calais. Het Engelsehe stoomschip „Delmira" door een Duitschen onderzeeër in den grond geboord. 27 Maart. Het Engelsehe stoomschip „Vosges" bij Cornwall door een Duitschen onderzeeër in den grond geboord. 28 Maart. Een Russische vloot bombardeert de buiten forten en batterijen aan den Bosporus. Het Engelsehe stoomschip „Vosges" aan de kust van Cornwall in den grond geboord, 3 man landen te Newquay. 29 Maait. De „Falaba," een Engelsch stoomschip wordt bij Milford1 döor een Duitschen onderzee ër in den grond gehooid, 123 opvarenden ver dronken. let Engelsehe stoomschip „Aquila" bij Pem broke getorpilieerd, 26 opvarenden vermist. Het Engelsehe stoomschip „Flaminian" bij de Scilly-eilanden gezonken. 30 Maart. De Zuid-Afrikaansche Unie-troepen ver overen het Duitsdie kamp te Platbeen. 31 Maart. Een Russisch eskader beschiet de Turksche Zwarte Zeekust. BOEKAANKONDIGING. Bij A. Versluijs te Amsterdam is verschenen een brochure van de hand van den heer J. Versluijs, geti teld: Bezwaren tegen vermogensheffingen. Uitvoerig zet de schrijver uiteen, waarom z. i. een heffing-in eens, die alleen de grootere vermogens treft, verkeerd zou zijn. Verschenen is de eerste aflevering van „De Volke- renstrijd" van 1914'15", uitgave Mavors, Velp. Een overzicht van tal van bronnen verzameld, op goed pa pier in goeden druk uitgegeven. Toegelaten Afgewezen! is de titel van een vlug schrift van de hand van den heer A. Voorbrood, alge meen secretaris van den Bond voor Staatspensionnee- ring. Het is een verzameling van tegenstrijdige uit spraken der Rijksverzekeringbank en der Raden van Beroep bij dë uitvoering van art. 369 en 370 der In validiteitswet. Het doel van den heer Voorbrood is hiermede de ondeugdelijkheid van de Ouderdomsver- zekering in de Wet-Talma aan te toonen. Van den Nederlandschen Protestantenbond zagen een tweetal uitgaven het licht bij de N. V. Uitgeversmij. v.h. P. M. Wink te Zalt-Bommel. De eene is van de hand van dr. W. Meindersma: Geest en Hoofdzaak, naar aanleiding van de voorge- 6 Maart. De Grieksche minister-president Venizelos stelde verscherping van artikel 39 Reglement op het treedt wegens nieeningsverschil met den Koning af. Aan Alexander Zaimis wordt de vorming van een nieuw Kabinet opgedragen. Godsdienstonderwijs in de Nederlandsch Hervormde J Kerk, de andere is getiteld „De Kerk en de oorlog" en geschreven door den heer P. van der Meulen, Alge- 7 Maart. Smyrna wordt door een afzonderlijk meen Voorzitter der Nederlandsche Vereeniging tot Fransch-Engelsch eskader gebombardeerd. Afarhaffino- van AWhrUhnnamnH., rw^n Fransch-Engelsch eskader gebombardeerd. Maart. Verschillende Turksche plaatsen aan de Zwarte Zee worden door een Russisch eskader beschoten. 5 Turksche schepen worden in den rngelsche stoom- grond geboord en 2 beschadi Een onderzeeër boort het schip „Bengrove" bij Ilfracombe in den grond; de bemanning wordt gered. 9 Maart. De Engelsehe stoomschepen „Tangistan", Blackwood" en „Princess Victoria" resp. bij Scarborough, Hastings en Liverpool door Duit sche onderzeeërs in den grond geboord. De Turksche stad Surla, ten Zuidwesten van Smyrna wordt diocf den Russischen kruiser „Askold" in den grond geboord. 10 Maart. De Engelschen maken bij Neuve Chapelle vordei-ingen en dringen de Duitschers daar eenigszins terug. De Duitsche onderzeeër „U 12" wordt door een Engelschen torpedojager in den grond ge boord. Van de bemanning worden 10 leden gered. De Duitsche hulpkruiser „Prinz Eitel Frle- drich" loopt voor herstellingen de Amerikaan sche haven Newport News binnen. Het schip had o.m. het Amerikaansche stoomschip Willi am Frye in den grond geboord. 13 Maart. De Engelsehe admiraliteit bericht, dat de Engelsehe stoomschepen „Headland," „Anda- lusian," „Indian City" en „Adenwen" door den Duitschen onderzeeër „U 29" in den grond zijn gehoord. Het Zweedsche stoomschip „Hanna" wordt door een Duitschen onderzeeër bij Scarborough getorpedeerd. Het Fransche stoomschip „Guadeloupe" wordt bij Fernando Noronha door den Duit schen kruiser „Kronprinz grond geboord. Wilhelm" in den Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. De Nederlandsche Protestantenbond is begonnen met de uitgave van een nieuwe reeks brochures. Het eerste nummer van de eerste serie van deze reeks „Vrij Christendom", een vervolg op „Redelijke godsdienst", is een brochure, getiteld „Gemeenteleven" van de hand van dr. C. E. Hooijkaas te Rotterdam. Ze zag het licht bij de N. V. Uitgeversmaatschappij v.h. P. M. Wink te Zalt-Bommel. Bij de firma P. Visser Azn. te Haarlem is een han dig boekje in zakformaat verschenen„Opvoedkundige wenken voor moeders", door Blanche Ebbut, uit het Engelsch vertaald door „Eega". Het bevat een groot aantal nuttige raadgevingen, lessen, waarmede onge twijfeld menig moeder haar voordeel kan doen. Bij den Amsterdamschen uitgever L. J. Veen ver scheen de vijfde druk van het geïllustreerde „Kook boek. der Rotterdamsche Kookschool", samengesteld door de directrice, mevrouw LI. E. van Dorp-Kampers. „Moge het een plaats vinden in menige keuken", zeide indertijd de schrijfster van het kloeke boek, dat onge veer 300 bladzijden beslaat en 54 illustraties'bevat, in het voorwoord. De noodzakelijkheid van een v ij f- d e n druk getuigt, hoe die wensch in vervulling is ge gaan. Het cijfer vijf getuigt ook in niet geringe mate voor de recepten en de raadgevingen. Wij zouden willen zeggeneen schrijfster, die het recept bezat van een kookboek, dat zoozeer in den smaak valt en zoo vaak wordt „nagemaakt", heeft zichzelf, haar uitgever, haar oud-leerlingen en tal van andere landgenooten de mannelijke niet te vergeten, veel genoegen ver schaft. R. H. 1. Oallandat Huet. geb. Bekker. H. H. Juynboll. Koloniën, No. 2.) O. Polvliei. Het meest noodige. A. C. W. Staring. Gedichten. E. Heimans. Met kijker en bus. Raden Adjeng Kartini. Door duisternis tot licht. Gedachten over en voor het Javaansehe volk 1912. O. Simniel. De Godsdienst. I. J. David. De Pers. WSombart. Ei Bernstein. resultaten. H. F. M. Huybers. Jan Pieterszoon Coen. C. Pvan Rossem. Beau Brummell, „The Prince of dandy's" en Giacomo Casanova. K. E. WStrootman. Van de groote Katharina 1914. N. Japikse. De Turksche kwestie, 1914. A. W. Stellwagen. Otto von Bismarck, tot aan zijn optreden als staatsman. A. N. J. Fabius. Johan Maurits, de Braziliaan, (1604—1679). P. J. Orootegast. Levensleer, 1906. O. F. Latorf. Het dubbel Boekhouden, 1900. J. H- IP. Leliman. De ontsiering van stad en land en hare bestrijding. Documenten voor de economische crisis van Neder land in oorlogsgevaar. Frans Hals en Jan Steen, door Cornells Veth. Werkstakingen en uitsluitingen in Nederland gedu rende 1913. (Bedr. t/d. Stat. v. Ned. 216). Hoeveel Rijks- inkomstenbelasting en oorlogsopoen- ten moet ik betalen? Naar hoeveel vermogen ben ik aangeslagen W. Fngelkes. De spelling-Kollewijn. F. Buitenrust Hettema. Wat er tegen is en er voor. C. IV. Bruinvis. De geneeskundige school te Alk maar 1827—1865. H. P. O. Quack. Herinneringen uit de levensjaren van 18341914. Publius Virgilius Maro. E>e Aeneis Metrisch ver taald door P. W. de Koning. A. J. d'Ailly Jr. Willem Bentinck van Rhoon en de dipl. betr. tusschen Eng. en de Ned. Rep. ged. de laatste jaren voor den vrede v. Aken in 1748. A. Q. Chr. de Vries. De Nederlandsche Emblema ta, Geschiedenis en Bibliographie tot de 18e eeuw. C. Bonnes Hylkema. Reformateurs. H. Terpstra. De vestiging van de Nederlanders aan de kust van Koromandel. Advertentiën van 1—5 regels 25 Cts. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis: J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Koningsweg 46, MARMÈRSLIJP tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMERPOLITOER voor Schoorsteenmantels, Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. Jb. HARTLAND, Koningsweg B 69. Beleefd aanbevelend voor in- en verkoop van 2e hands Kin derwagens, Sportkarren, Ledikanten, enz. Ook aan huis te ontbieden. HET ADRES voor Dames- en Heeren- en Kin- der-PARAPLUIES is bij B. GEERS, 30 Hekelstraat. Tevens versche GIST varkrijgbaar. TE HUURKlein HEERENHUIS in de Prins Hendrikstraat. Huurprijs f 800 per jaar, direct te aanvaarden. Te bevragen Prins Hendrikstraat 24. TE KOOP GEVRAAGD geheele en gedeeltelijke INBOEDELS en alle voorkomende GOEDEREN. Is ook aan huis te ontbieden. Adres K. VERWER, Koningsweg 65, Alkmaar. Voor SCHOONMAAK-ARTIKELEN als Boenders, Luiwagens, Straatbezems, lange en korte Stoffers, Zeemleer, Sponsen, Dweilen, enz. is het adres HE KELSTRAAT C 10. Aanbevelend, P. W. W. NAP. Tevens het adres voor het schoonmaken van ROLT APIJTSCHUIERS. HEERENHUIS TE HUUR aangeboden op netten stand voorzien van gas- en waterleiding tuin, en andere gemakken, nabij de Alkm. Hout. Te bevr. bij J. DE GRAAFF, Laat 103, Alkmaar. DE SCnOOMAAK! MEVROUW I Heeft U wat op te ruimen? Laat L. DE JONG ont bieden. Die is overal bekend, geeft de hoogste waarde voor HUISRAAD en INBOEDELS, KLEEDEN, KLEEREN, COURANTEN, BOEKEN EN OUD PA PIER. WIJNFLESSCHEN 2 cent, KRUIKEN 2y2 cent. Is ook aan huis te ontbieden. OUDEGRACHT 48. derde huis van de Bloemstraat. LET OP HET ADRES! Groote Broedsche Kippen en Broedeieren van ras zuivere kippen. P. GOUDSPLOEM, Oudegracht 62. Gelegenheid tot Kost en Inwoning, of ongem. Kamer te HUUR. Bill. pr. Adres Snaarmanslaan 80. Slaapkamer TE KOOP: Een NIEUWE GRAMOPHOON, met glaswerk en koperen hoorn, prijs 35,Eenzelfde zonder glaswerk 25,Een met bloemhoom 12,50. Adres: A. DEKKER, Gedempte Baansloot No. 1. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende WIT- en STUCADOORSWERK ZAAMHEDEN. H. C. A. LEUPEN. Stuartstraat No. 96. Geen heerlijker en goedkooper GLAS BIER dan het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar, bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. ADVERTENTIëN. TELEFOON 363. FrOO rl 4* 11 rOA":Ot10 tvmatl.ni droit n U 11 m r\ 4- /-I rv*-i TZ Antrv l i V,1' j J 1 V T A ..1 1 1 TT. 1

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 10