J3L m Aanbesteding. BOELHUIS Traag en Aanbod. BOELHUIS te ZIJPE, JTC H T. Notaris L. TOP. ota, wat er geschied was en deed ook als broeds iu Laar plicht. Eiken aag begaf uu voortaan de vogelliefhebber zied wA dtü verraiajker gewapend, op het dak zijner woning om te onderzoeken hos het met het havüaaacsl «1 zijn inhoud stond, en op zekeren morgen ontdekte hij tot zijn groote vreugde, dat er in het nest vier jon ge gansjes Zaten. Terwijl de mannelijke havik dicht bij het nest op een tak zat, negaf het wijfje zich naar den vijver, maakte er zich van eenige kikvorschen en kikkerlarven meester eri bracht deze aan haar broedsel. De jonge gansjes maak ten er zich meester van, wreven ze wat in het nest heen en weer om ze weldra te verslinden. Eiken morgen en eiken avond herhaalde zich dit tooneel, tot op den vierden dag de jonge gansje onrustig werden en bewe gingen maakten, die hun pleegmoeder blijkbaar zorg en angst bezorgden. Zij gingen op den rand van het nest zitten, uitten droefgeestige kreten, bewogen de vleugels en strekien den hals uit in de richting van den vijver. De sterkste of drieste kon de verzoeking eindelijk geen weerstand bieden; hij richtte zich op, spreidde zijn vleugeltjes om tot valscherm te dienen, liet zich naar beneden vallen en kwam in het hooge gras terecht. Ofschoon eerst een weinig beteuterd, her stelde hij zich heel spoedig, liep zoo hard hij kou naai den vijver, en zwom daar weiara in rond, zich blijk baar gelukkig gevoelende en zijn nestgenooten door vreugdekreten als 't ware tot zich roepende. Aioeder havik, ziende wat het kleine ding uitvoerde, stortte zich naar beneden en trachtte den onvoorzich- tigen zwemmer door allerlei bewegingen en door al lerlei angstige kreten uit het water te lokken, doch te vergeefs. Op eens scheen zij echter haar gezag en macht te willen doen gelden en stiet naar het onge hoorzame gansje om het met de klauwen te grijpen en naar het nest terug te brengen; het gansje dook echter tijdig onder water, om ongeveer tien passen verder weder boven te komen, waarop de ontstelde havik naar haar nest terugkeerde. Hier vond zij alles in rep en roer. De andere gansjes hadden de vreugdekreten van hun badenden broeder vernomen, waardoor ook in hen het instinct begon te spreken en het water hen verleidelijk toelachte. Op den rand van het nest geze ten snaterden zij op een wijze, die den roofvogel wel droevig en smeekend in de ooren moest klinken. Er ontstond1 een soort worsteling tusschen den havik en de kleine gansjes, doch eindelijk verdween de vrees, die hen nog zoolang in het nest terughield; alle drie waagden ook zij den sprong naar beneden en waren weldra in den vijver bij hun broeder. De angst en de smart van de havik kenden nu geen grenzen meer, zij wierp zich in den vijver om de vluchtelingen weder machtig te worden. Zij sloeg met hare vleugels op het water en uitte kreten, waaruit zoozeer wanhoop en moederliefde klonken, dat de waarnemer op het dak er bewogen van werd. Na een vergeefsche worsteling en gesmeek van ongeveer een uur raakten hare klauwen in het gras en de water planten van den vijver verward; vermoeid als zij reeds was, kon ze zich niet meer losrukken, althans niet om hoog heffen en stierf, terwijl de kleine gansjes, onbe wust van het afgespeelde drama, met hun bekje in de veeren pikten van haar, die uit liefde voor hen haar leven had gegeven. ündertusschen had de gans 1» het pluimveehok d'e' hav''wieren bebroed, alsof het door haar gelegde wa ren, en op zekeren morgen, dat de eigenaar de luiken opende en naar het pluimvee keek, dat druk rond scharrelde op den mesthoop, zag hij ook de gans het nest verlaten en bemerkte, dat hierin vier met een wit achtig d'ons bekleede wezentjes lagen, die onder het uiten van doordringende kreten hun breeden gelen snavel opende. Moeder gans begaf zich naar den wa terpias en lokte dn jonge haviken haar te volgen, doch deze verroerden zich niet, niet begrijpende wat hun brcedster van hen verlangde. De gans verliet daarop den plas, ging naar het nest en trachtte met behulp van haar snavel de jonge havikjes er uit te lichten, wat deze met een vervaarlijk geschreeuw beantwoordden, maar, natuurlijk, zonder van hun zwakke pooten ge bruik te maken. De gans dompelde nu zijn snavel tus schen de jonge vogels, schoof ze heen en weer, keer de ze om, scheen ze te beruiken, kortom, onderzocht ze met een mengeling van genegenheid en verbazing. Eindelijk scheen zij tot de overtuiging te komen, dat de kleinen, die zij had uitgebroed, niet haar eigen kinderen waren, dat men haar had bedrogen, en toor nig wierp zij zich op de arme havikjes, pikte ze met haar forschen snavel en vertrapte ze onder hare breede pooten; daarna greep zij ze, het een na het andere aan en wierp ze in den plas, waar de diertjes weldra den lantsten adem uitbliezen en ten slotte door haar verslonden werden. Zoo stierf de haviksmoeder als slachtoffer van haar liefde voor haaf gewaande kinderen, terwijl de gans eenvoudig haar voordeel trok uit de teleurstelling, die haar was bereid. F. en INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Jicht, gewoonlijk beschouwd als het uitvloeisel van een zwaar teven, vindt dikwijls haar onmiddellijke oorzaak in het urinezuur, hetwelk door de verzwakte nieren en blaas niet uit het lichaam wordt afgevoerd. Het kan zich als een onoplosbare stof in de gewrich ten nestelen en wd dikwijls in die van den grooten teeu. Ongelukkigerwijze gaan aan deze kwaal niet al tijd waarschuwende verschijnselen vooraf, zooals rug pijn, slechte spijsvertering, roodgekleurde urine met ecu bezinksel gelijkend op stof van baksteen, geneigd heid tot buikloop of verstopping, hoofdpijn. Gewoonlijk komt de crisis des nachts, de patiënt on dervindt dan een onhoudbare pijn in den grooten teen, pijn als van een hevigen beet, gloeiend. Deze crisis kan overslaan op het hart enz. en zeer gevaar lijk worden. Het is daarom noodzakelijk bij optreden van ver schijnselen als de bovengenoemde om onmiddellijk in te grijpen teneinde gevaarlijke gevolgen te vermijden. Fosterts Rugpijn Nieren Pillen herstellen de gezond heid en kracht der nieren en blaas, zoodat het urine zuur geregeld wordt verwijderd en verhinderd wordt, dat het kristalliseert en onoplosbaar wordt. Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Nierop en S'lothouber, Langestr. 83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de rechte Foster'sRugpiinNieren Pillen, "weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. AFTREDENDE GEMEENTERAADSLEDEN. In de navolgende gemeenten zijn dit jaar de volgen de gemeenteraadsleden aan de beurt van periodieke aftreding: Alkmaar: de heeren N. Glinderman, A. Fortuin, G. de Groot, D. Govere, Jb. Cloeck, H. P. Ibink Me- ieabrixik. Akersloot: de heeren P. van der Oord en S. Helder. Barsingerüom: üc heeren G. Smit en W. Kooijman. Bergen; de heeren J. v&u Reeuen en M. Baltus. Broek op Laugendijk; de heeren A. ülaa en Chr. tie Doet. Gft-tru om - de heeren G. Pzn. Kuijs en P. j. Valke- ring. tgmond aan Zee: de heeren G., E. A. van Hali en G. de Groot Dz. Egmond-Binnen: de heeren P. Groen Pzn., J. de Wit en J. Noort. Graft: de heeren P. Konijn en W. Schoehuijs. Haren karspel: de heeren W. Zut en D. Hoogland. Heerhtigoyvaard: de heeren N. Pool, P. Blauw, K. Molenaar en C. de Boer. Heiloo: dé heeren H. Mulder en A. J. C. Maas Geesteranus. Hens-broek: de heeien J. J. Willinge en C. Wit Pzn Hoorn-de heeren G. H. van Hoolwerff, j. C. van de Blocqueiy, J. A. Kernkamp, B. S. de Vries en B. Scher mer. Koedijkde heeren P. de Geus Cz. en G. Slotemaker. Litnmen: de heeren J, Kleef en T. Valkering. Sint Maarten: de heeren Bruin Kzn. en J. Visser. Nieuwe Niedorp: de heeren K. Czn. Wit en J. B. Wilken. Noord-Scharwoude: de heeren A. Barten, J. Hee- man Azn. en P. Zut. Obdamde heeren J. Blauw Pzn., K. van Diepen en C. Wiering. Oterleek: de heeren C. Blom en P. Schermerhom. Oude Niedorp: d'e heeren A. Strijbis en J. Wit. Oudkarspei; de heeren C. Over, J. Flansen en Bouwens. Oudorp: de heeren J. Bijman, G. de Jongh J. Klerk. St. Pancras: de heeren J. Wagenaar Cz. en P. Bak ker. Petten: de heeren A. Eriks, A. van der Vlies en J. C. Bellis. Schagen: de heeren D. Smit Czn., P. Buis Jz., P. Trapman en P. Boekei Cz. Schermerhom: de heeren Th. J. Westerhof, V Schoen en J. Rolff. Schoorl: de heeren A. J. Peeck en S. den Das Jr. Uitgeest: de heeren M. Roos en S. Koopman. Ursem: de heeren P. Koppes, J. Oud en A. Tessel. Warmenhuizende heeren C. Blankendaal, K. Blom .en J. Swan Hzn. Wieringerwaard': de heeren A. Sleutel Dzn. en C. Waiboer Az. Winkel: de heeren S. Over, P. Wit Cz.' en C. Meurs. Wijdenes: de heeren L. Schekkerman en C. Duin. Zuid- en Noord-Schermer: de heeren P. de Boer en A. Wiedijk. Zuid-Scharwoude: de heeren Jac. Greidanus en S. de Boer Kzn. Zijpe: de heeren K. Francis, J. Kreijger en C. I looy. UIT GUDKARSPEL. Bij de gehouden aanbesteding voor den polder Geestmer-Ambacht (Oosterdijk en Molengeersen) ,voor de levering van 80 kub. Meter grind, is als volgt in geschreven: C. de Wild, te Alkmaar, voor 3,55 per kub. MeterP. Messelaar, te Alkmaar, voor 3,74 per kub. Meter; firma Stoel, te Alkmaar, voor 3,89y* per kub. Meter. Gegund aan de laagste inschrijfster. V oor de levering van 20 Kilogram biste geklonte varkensreuzel en 20 pakken stearinekaarsen, korte ach ten, ieder van 8 stuks, was één biljet ingekomen van den heer Jb. Jong te Noord-Scharwoude, voor 31, aan wien de leverantie is toegewezen. UIT SCHAGEN. Aan de Handelswinterschool zijn diploma's toege kend aan: C. Stammes, K. Leguit, J. Deutekom Az., J. Deutekom Jz., G. Japikse, C. Roos en Th. de Boer, allen te Schagen; M. Waiboer, Anna Paulowna. Van de 1ste naar de 2e klasse werden bevorderd: C. Schoorl, Barsingerhom, C. Vader, Dirkshom, N. van Bodegraven, Haringhuizen, J. Kooij, Wieringer waard, W. Roos, St. Maarten, M. E. Speets, Anna Paulowna, M. Porté, Lutjewinkel, A. Spaans, Lutje- winkel, J. Sleutel, Wieringerwaard, H. Kuiper, Kol- horn, B. Sutherland, Noord-Scharwoude, L. Cohen, G. Jansen, C. de Groot, J. Koning, T. Bregman en H. Hartland, allen te Schagen. De vereeniging voorziet in een behoefte, het aantal bezoeken door de zusters afgelegd, kan als bewijs daarvoor dienen. In 1903 bedroeg dit ruim 2600, m 1913; 8258, in het afgeloopen jam" was het 7748. Betalende patiënten dragen ongeveer 400 bij in de totaal-uitgaven, dikwijls 2300 a 2400, zoodat de contributie van leden en begunstigers steeds zeer noo- dig is. De vereeniging telt tusschen de 800 en 900 le den en begunstigers (de eersten betalen een contribu tie van minstens 3 per jaar-, de begunstigers bepalen hun eigen jaarlijksche bijdrage tot een minimum van 0,50). Eenige keeren werd de vereeniging met lega ten bedacht. De „Vereeniging voor Gezinsverpleging", die zulk mooi* werk verricht, dat de zieke menschheid ten goede komt, verdient zeker ieders sympathie en steun, ten einde haar in staat te stellen te volbrengen, wat ze zich als schoone taak heeft gesteld, want de steun, welke zij aan ongestelden biedt, blijkt helaas steeds in meerdere mate noodig. Moge der vereeniging' als feestgeschenk een vermeerdering van het aantal leden en begunsti gers ten deel vallen, dat haar gemakkelijker kan doen gaan langs den weg naar het 25-jarig bestaan! STADNIEUWS. „VEREENIGING VOGR GEZINSVERPLEGING". In de den 7en April j.l. gehouden ledenvergadering van de „Vereeniging voor Gezinsverpleging" is her l2>£-jarig bestaan der vereeniging herdacht. De ei genlijke datum van het koperen jubileum dezer zoo noogst nuttige vereeniging was 26 November van het vorig jaar immers den 26 Mei 1902 werd ze opge richt. In het voorjaar van 1902 werd een voorloopig comité gevormd, beslaande uit de heeren ds. Ternooy Apèljds Giasz, ds. Vinke, G. Looman, mr. A. Prins en zuster Driendijk, hetwelk een aantal dames uitnoodig- de de taak op zich te nemen leden te „werven"' voor de op te richten vereeniging. Het doel der vereeniging is, blijkens de statuten, zieken (lijders aan besmette lijke ziekten uitgezonderd), gewonden, kraamvrouwen, hulp te verleenen in eigen woning. De hulp is echter van dien aard, dat ééne verpleegster meerdere gezin nen op één dag bezoekt. De vereeniging stelt zich be schikbaar voor alle gezinnen in Alkmaar woonachtig. Voor de diensten door de verpleegster verleend, wordt een verpleeggeld, volgens tarief, ten bate der vereeni ging berekend; on- en minvermogenden worden kos teloos geholpen. Bij dé oprichting der vereeniging op 26 Mei 1902 werden bij acclamatie tot bestuursleden gekozen de heeren van het voorloopig comité, terwijl tot dames- bestuursleden werden gekozen mevr. Donath-v. d. Scheer, mevr. Hoek-Loosjes, mevr. de Lange-Tigler Wybrandi en mej. v. d. Haagen reeds van het begin af aan werd het niet wenschelijk geacht ziekenverpleeg sters in het bestuur op te nemen, volgens de statuten zijn deze niet tot bestuurslid verkiesbaar. Ds. Ternooy Apèl werd gekozen tot voorzitter, deze heeft de eer ste jaren zeer veel propaganda gemaakt voor de veree niging. Die eerste jaren vielen er veel moeilijkheden te overwinnen, zoo waren de doctoren in het begin niet altijd evenzeer ing .nomen met het werk der vereeni ging. Thans roepen alle doctoren de hulp van de zus ters van „Gezinsverpleging" in en ze toonen zich te vreden over haar werk. De eerste zuster, mej. Hopper, bleek terstond een uitstekende keus te zijn, spoedig had ze aller harten gewonnen. Thans zijn twee zusters werkzaam, zuster Moereels en zuster v.d. Berg, haar werk vindt groote waardeering bij de patiënten, de doctoren en het be stuur der vereeniging. Naar aanleiding van het 12Yi- jarig bestaan der vereeniging heeft het bestuur de zus ters" een klein aandenken vereerd, in den vorm van een zilveren potlood met incriptie. Het tegenwoordig bestuur der vereeniging bestaat uit den heer P. M. de Wolf, voorzitter, mevr. Donath- v d. Scheer, secretaresse, mevr. Hoek-Loosjes, pen- ningmeesteresse, mej. Siebert Coster, mej. v. d. Haagen en de heeren mr. K. A. Cohen Stuart, W. Stroink èn G. H. Honing. Mevr. Hoek-Loosjes is de eenige, die onafgebroken bestuurslid was, steeds heeft ze met haai' beste krachten ais peuumgnieesteresse de belan gen der vereeniging' gediend. BOEKAANKONDIGING. In het Maartnummer van „De Natuurt' komt een mooi artikel voor van A. B. Wigman over den Toren valk, de eerste luitenant der infanterie E. Snoek publi ceert het eerste deel van een artikel „Het een en ander over den mitrailleur", B. van den Burg deelt iets mede over lie tboren van een zoogenaamden norton- put. INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Redactie. Vergun ons nog een kort woord naar aanleiding van uw onderschrift bij ons ingezonden stuk in het voorlaatste nummer" van uw blad. Wat u zegt omtrent het verslagje van onze militai ren-uitvoering moet wel den indruk wekken, als zou het opgesteld zijn door een uit ons midden, zoodat het eigen lof zou verkondigd hebben. Wij stellen er daarom' prijs op, te verklaren, dat het is geschreven nóch door een Bestuurslid, nóch door een der gewone leden, maar door een bezoeker, die, voor zoover wij weten, slechts met één der leden persoonlijk bekend is, en dies, geheel buiten de vereeniging staande, onbe vangen zijn oordeel kon uitspreken. liet blijft ons spijten dat u niet, vóór onze laatste uitvoering, uw gewoonte getrouw, met een enkel woord tot bezoek hebt opgewekt. Dit zou, gezien het groote aantal uwer lezers, de bate voor het Steunco mité, thans ruim 90, ongetwijfeld zijn ten goede ge komen. U schrijft terecht, dat u de door u weggelaien cri- tiek op den kapitein-dépót-commandant „verzacht" hebt döor het zinnetje: ^Jammer, dat* de militairen geen verlof tot elf uur hadden, waardoor enz." Zachter kon het al niet. Nu, wij kunnen u verzeke ren, dat het oordeel der in dé zaal aanwezigen heel wat minder zacht was. Het, wat wij noemden „meten met twee maten" was dan ook al te opvallend. U andermaal beleefd dankzeggend voor de opname, Uw dw„ H. EEMDEBAK. J. VAN KLEEFF. Alkmaar, 9 April 1915. [Het bovenstaande schrijven geeft den indruk, dat wij ten deele hebben moeten boeten voor hetgeen de kapitein-dépót-commandant heeft misdreven of heet te hebben misdreven. Maar ook nog in ander opzicht was het verwijt van „het meten met twee maten" aan het verkeerde adres gericht. Was men er van over tuigd, dat kapitein Dumont onbillijk jegens de zang- vereeniging was geweest, dan had men zich onmiddel lijk moeten wenden tot de legerautoriteiten te 's-Gra- venhage, die en natuurlijk volkomen terecht wel degelijk nota nemen van klachten, gelijk in den laat- sten tijd herhaaldelijk 19 gebleken. Dat zou, wanneer de klacht juist is, wat wij willen noch kunnen beoor- deelen, voor dit en mogelijke andere gevallen heel wat beter zijn geweest, dan er over mopperen en er over in de courant schrijven. Red. Alkm. Ct.]. BURGERLIJKE STAND. ZUID- en NOORD-SCHERMER. 1—31 Maart. Getrouwd: Pieter Kreb, te Zaandam en Antje Hoogland, alhier. Geboren: Trijntje, d. v. Jacob Mienis en Trijntje Hoogland. Anna, d. v. Jan Brommer en Geertje de Boer. Pieter Jan, z. v. Klaas Keetman en Geertje Rempt Overleden: Antje Ooms, 68 jaar, echtgenoote van Pieter Broertjes. Bregtje Kriek, 76 j. weduwe van Jan Rol, vroeger van Cornells Leegwater. Trijntje Admiraal, 29 j. echtgenoote van Gerrit Wiedijk. Klaas Schram, 72 j. liEERFlUGOW AARD. Maart Geboren: Catharina Maria, d. van Theodores Commandeur en Catharina Zweet. Petrus Mat- theus, z. van Simon Bos en Maria Smit. Reindert jacobus, z. van Klaas van Stralen en Antje Wester. Matthijs Adrianus, z. van Arie Groen en Elisabeth Koopman. Catharina, d. van Klaas Vreeker en Sij- brecht Klaver. Anna Maria, d. van Jan Borst en Engeltje van Diepen. Jacob Nicolaas, z. van Theo dores Rood en Jantje Jonker. Dirk, z. van Comelis Veid en Trijntje Elisabeth Keizer. Gerardus Jaco bus, z. van Jacob Appel en Margaretha Apeldoorn. Gerritje, d. van Jan Beens en Janna Filder. Overleden: Abraham de Leeuw, 87 j., we duwnaar van Helena Eemous. Frederik, z. van Frederik van Leijen en Trijntje Bankersen, 2 m. Maartje Doodeman, 54 j., echtgenoote van Pieter Blom. Petrus Johannes Hink, lj. Nicolaas The odores, z. van Arie Quant en Maria Munster, 6 m. Comelis, z. van Bernardus Druiven en Adriana Sau- werwald, 10 w. Petras, z. van Comelis Koopman en Maria Tesselaar, 15 w. WARMENHUIZEN. Maart. Geboren Theodoras Egbertus, z. van Pieter Mosch en Wilhelmina Hoebe. Johannes Jacobus, z. van Pieter Klant en Geertje de Moor. Maria, d. van Hagger Duinmeijer en Trijntje Mink. Maartje Hendrica, d. van jan Nieuwenhuizen en Dieuwertje Swart: Ondertrouwden Getrouwd: Jacob Rol en Catharina Siewertsen. Overleden Maartje Kramer, 71 j., echtgenoote van Jan Brouwer. Adrianus, z. van Pieter Groot en Maria de Ruijter, 3 m. Pieter Mosk, 79 j., weduw- iiaar van Grietje van Schagen. Pietertje Opmeer, 60 j., weduwe van Dirk van Duin, wonnende te Ha renkarspel. Advertentiën van 1—5 regels 25 Cts. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Koningsweg 46, MARMERSLIJP tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMERPOLITOER voor Schoorsteenmantels, Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. Jb. HARTLAND, Koningsweg B 09. Beleefd aanbevelend voor in- en verkoop van 2e hands Kin derwagens, Sportkarren, Ledikanten, enz. Ook aan huis te ontbieden. TE HUUR: Klein HEERENHUIS in de Prins Hendrikstraat. Huurprijs f 300 per jaar, direct te aanvaarden. Te bevragen Prins Hendrikstraat 24. MILITAIR zoekt GEMEUBILEERDE ZIT-SLAAP- KAMER, met gebruik van keuken, liefst bij R.-K. men- schen. Brieven onder letter A 375, Bureau van dit Blad HET ADRES voor Dames- en Heeren- en Kin- der-PARAPLUIES is bij B. GEERS, 30 Hekelstraat. Tevens versche GIST varkrijgbaar. TE KOOP GEVRAAGD geheele en gedeeltelijke INBOEDELS en alle voorkomende GOEDEREN. Is ook aan huis te ontbieden Adres K. VERWER, Koningsweg 65, Alkmaar. Voor SCHOONMAAK-ARTIKELEN als Boenders, Luiwagens, Straatbezems, iange en korte Stoffers, Zeemleer, Sponsen, Dweilen, enz. is het adres HE KELSTRAAT C 10, Aanbevelend, P. W. W. NAP, Tevens het adres voor het schoonmaken van ROLT APIJTSCHUIERS. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende WIT- eu STUCADOORSWERK- ZAAMHEDEN. H. C. A. LEUPEN. Stuartstraat No. 96. Geen heerlijker en goedkooper GLAS BIER dan het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar, bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. MEVROUW Heeft U wat op te ruimen? Laat L. DE JONG ont bieden. Die is overal bekend, geeft de hoogste waarde voor HUISRAAD en INBOEDELS, KLEEDEN, KLEEREN, COURANTEN, BOEKEN EN OUD PA PIER. WIJNFLESSCHEN 2 cent, KRUIKEN 2% cent. Is ook aan huis te ontbieden. OUDEGRACHT 48, derde huis van de Bioemstraat LET OP HET ADRES! WORDT GEVRAAGD: Een nette JONGEN, niet beneden 13 jaar, voor loop- en eenig bakkerijwerk, van 's morgens 7 tot 12 uur. Loon 1,50 met broodkost, bij Jb. KISTEMA- KER, Hekelstraat. EEN POSTPAKKET met meer dan 100 stuks BLOEMBOLLEN en een aan tal ANEMONENBOLLEN, alles gratis. Zendt post wissel van 0,50 voor frankeering en onkosten, aan KWEEKERIJ „BODJA", LIMMEN (N.-H.) BESTE BROEDEIEREN van witte Leghorns, 6 cts., weder voorhanden. Hoenderpark „St. Willebrordus", HEILOQ. TE KOOP: 9 (zoo goed als nieuwe) GRAMOPHOONPLATEN (Naald). Ook genegen te ruilen. Te bevragen Spoorstraat 18, na 8 nnr. HEERENHUIS TE HUUR aangeboden op netten standvoorzien van gas- en waterleiding tuin, en andere gemakken, nabij de Alkm. Hout. Te bevr. bij J. DE OR AAFF, Laat 103, Alkmaar. ADVERTENTIëN. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den EILANDS POLDER zijn voornemens op DONDERDAG den 22 A PUII, 1915, des namiddags ten 2 ure, in het hotel „de Eendracht" te DJE KIJF, In het openbaar AAN TE BESTEDEN A. de levering van' 650 M'. GROVE PUIN en 237 M3. GRINT. B. het vervoeren van 1300 M'. GROND. C. de levering van tOOO L. geraff. AM. PETROLEUM. D. 80 pak GOUDA KAARSEN. Inlichtingen te bekomen bij den Opzichter van den polder, den Heer K. HUMER te de Rijp. aan den Belkmeerweg, nabij de BURGERVLOTBRUG, ten huize van Mejuffr. de Weduwe C. GUTKER, op WOENSDAG 14 APRIL 1915, des morgens 10 uur, van: 15 Koeien, waarvan 14 gekalfd hebben, en 1 Zomer kalver, 1 Gelde Koe, 4 Hokkelingen, 1 Paard (bruine merrie), 14 jaar oud, Kuikalveren, 10 Kippen, Hooi- schudder, Harkmachine, 2 Boerenwagens, 1 Driewiel- de Kar, Driewielde Kar met lerbak, Ierpomp, zoo goed als nieuwe Tilbury, Bakwagen met hekken, Honden kar, Ploeg, Ploegsleep, Tuigen, waaronder een com pleet Kartuig, Maaimachine, Slijpsteen, Voerkisten, Aardtroggen, houten Hort, Kettinghort, Kruiwagen, Modderschuitje, Zethekken en verdere BOEREN- en BOUWGEREEDSCHAPPEN. Ongeveer 10000 KILOGRAM HOOI. Mr. A. P. H. DE LANGE, Notaris. N. B. Op de plaats is geen gelegenheid tot stal ling. in de Bergermeer, gemeente BERGEN, op de plaats, bewoond door den Heer A. HOOGVORST aan den Groeneweg op WOENSDAG 28 AFBID 1015, voormiddags 0i/2 nar, van i als5 Koeien, die gekalfd hebben, 1 Junikalver, 2 Geldekoeien2 Hokkelingen, eenige Kuikalveren, Kapwagen op veeren, Boerenwagen met toebehooren, Ierkar, Kruiwagen, Hort, Trog, Tiemtuig, Tuigen, HandhooiharkMestplanken en andere planken Emmers, Juk, Kaastobbe, Voerbakken en Verder eenige Boeren- en Bouwgereedschappen enzoovoorts. Op de plaats kan altgespannen worden. DE SCHOONMAAK

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 10