Van het westelijk oorlogsterrein. Van het oostelijk oorlogsterreln. Nederland. Telegrammen yan heden. TER ZEE. NEDERLAND. gesteld, tot den dienst aan het front zullen worden aangewezen. Zij die tot dusver een post bij de admini stratie bekleedden, zullen dbor gekwetste militairen of door vrouwen, moeders, dochters en zusters van ge sneuvelde of gekwetste soldaten vervangen worden. EEN VROUWENREGIMENT. De (Parijsche) „New-York Herald" meldt, dat op initiatief van een officiersweduwe, besloten is tot de vorming van een Parijsch vrouwenregiment, waarin Fransche en Belgische vrouwen als vrijwilligers kun nen dienst nemen Het plan is de Koningin der Bel gen tot eere-kolonel te benoemen. De vrouwen zullen geheel op militaire wijze ge drild worden, onder leiding van gewone officieren. Het vrouwelijke kader zal soldij ontvangen. De solda ten worden gekleed in khaki-uniformen en zullen een schietcursus moeten volgen. Voor de inlijving heeft keuring plaats. Reeds moeten vele vrouwen zich hebben aangemeld. De oefeningen zullen plaats hebben op een militair oefenings-terrein althans, wanneer de militaire overheid haar toestemming en steun verleent aan de organisatie. lof krijgen tot vertrek, indien de lading naar Frankrijk I Thans gaat het goed met slechts twee man. werd verkocht. WERKVERSCHAFFING. H. M. de Koningin heeft, naar aanleiding van Haar bezoek aan den Bazaar en aan de werkplaats van het Algemeen Steuncomité te Amsterdam een aanzienlijke bestelling van voorwerpen gedaan, die gedeeltelijk in die^werkp laats gemaakt kunnen worden en overigens in de werkplaatsen .van nijveren hier ter stede, zoodat weder voor eenigen tijd aan een aantal arbeiders werk verschaft is. KORTE BERICHTEN. De Turksche minister van oorlog heeft dè van denEngelschen onderzeeër „E. 15" aan het logsmuseum geschonken. vlag oor- Het Deensche stoomschip Caprivi, is ten N. O. van het Tory-eiland op een mijn geloopen en gezonken. De bemanning is gered. De Engelsche trawler Envoy waarvan men dacht, dat ze gezonken was, is Zondag behouden in de Tyne aangekomen. Het dorp Dovredo, in het zuidwesten van Tirol, is bijna geheel door brand vernield. 35 gezinnen zijn dakloos. De Londensche „Times" acht het waarschijnlijk, dat het verstikkende gas, dat verspreid wordt door de granaten, waarmede de Duitschers thans bij gunstigen wind aan het Westelijk front hun tegenstanders besto ken, uit zwaveldamp bestaat. Volgens het blad vormt een natte doek over neus en mond een goed bescherm- miiddel tegen de giftige stoffen. De Engelsche regeering heeft medegedeeld, dat er entomologen „van wereldvermaardheid" naar het front zijn getrokken om maatregelen te nemen tegen vliegen en andere insekten, die tegen den zomer ziekten kunnen verspreiden. DE „KATWIJK". Het Handelsblad schrijft: Met groote bevrediging is allerwege vernomen, dat de Duitsche regeering een ernstig onderzoek zal in stellen naar het gebeurde met de „Katwijk" en, zoo de schuldige een Duitsche onderzeeër is, schadevergoe ding zal betalen en verontschuldiging aanbieden.Het straffen van de schuldigen en een verzekering, dat het zelfde niet weer zal geschiedën, kunnen als vanzelf sprekende gevolgen beschouwd worden. Wat wij thans omtrent de „Belridge", het getorpe deerde Noorsche schip vernemen, geeft ons echter niet veel hoop dat dit onderzoek spoedig zal aflóopen of een positief resultaat zal hebben. De Noorsche des kundigen hebben uitgemaakt, dat de torpedo, die de „Belridge" getroffen heeft, van een Duitschen onder zeeër afkomstig is. Het is thans negen weken geleden dat de „Belridge" getorpedeerd is In dien tusschentijd hebben alle Duit sche onderzeebooten hun rapporten ingediend. De Duitsche marine-autoriteit moest zeker weten of op den lQden Februari niet ver van Dover een schip door een Duitschen onderzeeër getorpedeerd is of niet. Wat heeft de Duitsche regeering te onderzoeken? Hangt het van het bewijsmateriaal, dat de Noorsche autoriteiten inleveren, af of de Duitsche regeering zal aannemen dat de Belridge" al of niet door een Duit schen onderzeeër getorpedeerd is? Zoo ja, dan moe ten wij aannemen, dat de Duitsche regeering niet vol doende vertrouwen kan stellen in de journalen en rap porten van de commandanten harer onderzeebooten. Wij herinneren er aan, dat de Duitsche regeering blij kens het Wolff-bericht een voor Duitschland on verdachte bron aanneemt, dat uit die bewijsstukken kan „blijken dat het een Duitsche onderzeeër is ge weekt", die schuldig is aan de euveldaad tegen de „Belridge", een euveldaad geheel overeenkomende met die, tegen de „Katwijk" en „Ellispontos" ge pleegd. Ook wij hebben onze aanwijzingen en rapporten aan de Duitsche regeering moeten toezenden. Dat heeft ons reeds dadelijk bevreemd: de Duitsche regeering toch heeft geen rapporten en stukken noodig, zij kan binnen korten tijd volstrekte zekerheid hebben om trent de daden door haar onderzeeërs verricht. Wij achten het immers volkomen uitgesloten, dat de com mandant van een onderzeeër met zijn bemanning zou samenspannen om de torpedèering van een schip aan de regeering te verzwijgen. Wij hopen daarom, dat onze regeering van de Duit sche zal vragen niet een onderzoek naar de bewijs kracht van onze gegevens en o n z e rapporten, maar hetoverleggen van de verklaringen van de Duitsche onderzeeboot-commandanten of de beëedigde verkla ring van een Duitsche commissie, die na een onder zoek van de journalen zekerheid heeft gekregen om trent de schuld of onschuld aan het misdrijf jegens de „Katwijk". Reeds thans moet de Duitsche regeering hierover voor zichzelf zekerheid hebben gekregen. VERLOF AAN LANDBOUWERS. De Minister van Oorlog heeft op een schriftelijke vraag van het Kamerlid Duymaer van Twist geant woord, dat omtrent het verleenen van verloven ter zake van den hooibouw een overleg gaande is. Te zijner tijd zal de Minister aan de Kamer mededeeling doen van de genomen beslissing. VERKEER NEDERLAND-ENGELAND. Uit Rotterdam schrijft men aan het Handelsblad Nog steeds tast men hier in het duister betreffende de reden waarom het verkeer tusschen Engeland en ons land volkomen moest worden stopgezet. Op tele grammen om inlichtingen over den maatregel zeiven en den duur daarvan wordt geen antwoord ontvan gen. Men neemt echter aan, dat zij slechts van beperk ten duur kan zijn, omdat het voor de hand ligt, dat Engeland zelve belang heeft bij handhaving van het verkeer en door het bevelen der staking niet anders zou doen dan in de kaart spelen van de Duitschers, wier duikbootenoorlog er immers op waa aangelegd Engeland te isoleeren. Vast schijnt intusschen wel te staan, dat de maatre gel uitsluitend tegen het verkeer met Nederland is ge richt, omdat in de Engelsche havens b.v. wel wordt uitgeklaard naar Noorwegen De reedërij van een Ne- derlandsch schip, in een der Engelsche havens met ko len afgeladen liggende naar Nederland, kon wel ver- De neer F. Zeeman, zegt, dat er een magazijnmeester benoort te wezen, zooais vroeger, toen ging net goed. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Daarna werd oehandeld de ba fans, winst- en ver liesrekening. Beide werden zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. Nu kwam weer de verliespost aan ue orde. De heer K. Zeeman tracntte aan de nand van qjfeii aan te toonen, dat d'e Anna Poulownapolder voordeeliger kan werken dan hier. Hier is het op geen stukken na in orde. Andere regeling is zeer ge- wenscht Hij pleitte er voor dat de winkelchef b. v. uit magazijn koopt Ook de heer P. Zeeman voerde over dit punt nog eens het woord De heer P. van M. Zoonen antwoordde, dat een magazijnknecht niet noo- Nieuws. j (jjg ia ejj ook te duur en beantwoordde verder de STAATSLEENING 1914. 1 vraag: hoe kan dit verlies ontstaan? 4 April 1914 De Minister van Financiën maakt bekend, dat op de werd tot inventarisatie overgegaan, toen was er een --1-'-■bedrag van tekort van 8- ^°°iets knn door verschillende kleine 1 omstandigheden, als toegift enz., de bruto-winst was goed. 1 Juli werd weer geïnventariseerd, toen ontbrak echter de gelegenheid de boeken 1914 is gestort een Staatsleening 271.348.500. Tot en met 24 dezer zijn uit de opbrengst der Staatsleening 1914 aan provinciën en gemeenten uit 's Rijks schatkist rentedragende voorschotten toege zegd tot een gezamenlijk bedrag van 23.847.100, waarvan was uitbetaald of betaalbaar gesteld een to taal bedrag van 11,764.400. ALGEM. BOND VAN R. K. KIESVER- EENIGINGEN. De algemeene vergadering van den Algemeenen Bond van R. K Kiesvereenigingen zal, naar de Resi dentiebode meldt, worden gehouden op Maandag 17 Mei, te Utrecht. Daarin zal o. m. aan de orde komen het volgende voorstel van het bestuur: De Algemeene Bond besluite een commissie te be noemen met de opdracht: een onderzoek in te stellen naar de werking van de bij de Leeningswet 1914 op gelegde belastingen, en, indien van onevenredigen druk mocht blijken, of uit anderen hoofde nadeel te vreezen is, voorstellen te doen, hoe tot een meer recht vaardige of betere verdeeling van dé lasten te komen. Mr. dr. D. A. P. N. Kooien neemt ontslag als voor zitter van den Bond. Hij treedt af als bestuurslid en stelt zich niet herkiesbaar. OASONTPLOFFING. Gisteravond omstreeks kwart over negen werd door een gasontploffing de groote driearmige lan taarn van de Kattenburgerbrug te Amsterdam totaal uiteengeslagen, waarbij de stukken ver weg geslingerd werden Een zevenjarig meisje, dat met haar moeder voorbijkwam, werd tegen den grond geslagen en stierf kort daarop. De lantaarnopsteker had korten tijd tevoren het licht, dat niet goed brandde, nagekeken en de pijp doorgeblazen. Een onderzoek naar de oor zaak wordt ingesteld. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIE KOLONIES. Te Utrecht werd Zondag onder leiding van den heer mr L. N. Roodenburg, uit Den Haag, eene alge meene vergadering gehouden van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Hij wees er op, dat, dank zij den nooit volprezen ijver van het Hoefijzerverbond, dé groei van het Ge nootschap ondanks de tijdsomstandigheden zoo goed als onbelemmerd is gebleven: het aantal afdeelingen klom van 142 tot 157. Dezelfde gunstige berichten kunnen echter niet ge daan worden ten aanzien van de financiën van het ge nootschap als gevolg van de duurdere exploitatie der kolonie-huizen voor de Belgische vluchtelingen, het welk, ook al vergoedt het Amsterdamsch Comité van Belgische en andere vluchtelingen de kosten, toch eenige schade voor het Genootschap oplevert. Spr. kon, in verband met de tot nu toe ingekomen af te sluiten. Nu I kwam de mobilisatie en konden wij niemand meer ver antwoordelijk stellen, ook door anderen werd gewin keld. Ook in October kon de inventarisatie niet tot haar recht komen. Met Januari had dit weer plaats. Het tekort loopt over de laatste 9 maanden De heer K. Zeeman zei, dat de inkoop hier duurder I is dan in Anna Paulowna en noemde cijfers. De heer P. Zeeman vroeg of het bestuur zekerheid heeft indien er 300 omzet is, d'at dit geld ook binnen komt. Zoo niet, dan moet men ingrijpen. Hij pleitte verder voor iemand belast met contróle De heer P. van Zoonen trachtte nu aan te toonen I hoe b. v. Anna Paulownapolder gunstiger cijfers kan krijgen. Het verbruik van suiker en boter o. a., waar weinig op verdiend wordt, is hier zeer veel grooter dan in Anna Paulownapolder. De heer du Burck zei, dat thans voldoende maatre-1 gelen zijn getroffen. Alles wordt opgescoreven wat er uitgaat. Deze controle is noodig om fouten eventueel tijdig te ontdekken. Men besloot ditmaal de winst te reserveeren. Hierna bestuursverkiezing. De aftredende leden I P. v. d. Molen en Jb. Kramer, wenschten niet meer in aanmerking te komen, de eerste wegens vertrek. Her kozen werd de heer Jb Berkhout; gekozen de heeren Jb. Nol Pover en L. van Wijk. Tot commissarissen werden gekozen de heeren P. Schoen, Jb. Kramer, A. Koom en S. Voogd. Besloten werd een obligatieleening aan te gaan. j Men zal trachten geplaatst te krijgen 10.000, in aan deden van 5 en 10 h 4 pet. In samenwerking met 't I bestuur gaven zich 6 personen op om te trachten dit ten uitvoer te brengen. Thans nam de vertrekkende voorzitter het woord I en zei bestuur en leden dank voor dte gezellige oogen- j blikken met hen doorgebracht. De Coöperatie heeft hij i in haar wording zien groeien en het resultaat, thans bereikt, achtte hij dè belooning voor de krachten er aan gegeven. De heer du Burck- geloofde de tolk der vergadering I te zijn als hij den heer v. d. Molen dank, hartelijke dank zd voor het vele dat hij heeft gedaan. Niet alleen als voorzitter, doch ook als vriend, waart gij ons sym pathiek Moge het u in uw nieuwe woonplaats goed gaan en de lust bij u blijven voor de coöperatieve idéé pal te staan. Een luid applaus bezegelde deze woor-1 den. Hierop werd de vergadering gesloten. UIT BERGEN. Heden kwam bij het bestuur van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer van de H. IJ. S. M. het bericht in, dat het door haar gedane verzoek, om voortaan de prijs van halte Oostdorp naar Bergen aan Zee gelijk te stellen met die van het Station naar Bergen aan Zee, was ingewilligd. Waar men voorheen van halte Oostdorp naar Bergen aan aanvragen, nog mededeelen dat voorloopig in de kolo- Zee vanaf Koedijk moest betalen, zal men voor- nie-huizen voldoende ruimte zal zijn. J- Ter vervanging van den heer T. W. Ludwig, die niet herkiesbaar was, werd benoemd tot lid van den Raad van Toezicht de heer P. May te Amsterdam. Her kozen werden tot leden van het hoofdbestuur de hee ren mr. A van der Eist te Leiden en mevr. A. Beeck- man-Gevers te Zandvoort, terwijl in de plaats van prof. O. Scheltema en dr. S. Simons, die niet terstond herkiesbaar waren, werden gekozen als leden van het hoofdbestuur de heeren A. van Voorthuysen te Gro ningen en dr. L. C. Kersbergen te Haarlem. Vervolgens hadden uitvoerige besprekingen plaats over de verpleging. De afgevaardigde van de afdeeling Amsterdam II drong er op aan, naar aanleiding van een door hem aan het kolonie-huis „Kerdijk" te Egmond aan Zee gebracht bezoek, dat meer toezicht op de bereiding van het eten zou worden gehouden en in het tijdvak van 31 Mei1 October geen vatproducten zouden worden verstrekt. De heer A. C. Bos, administrateur van het Genoot schap, antwoordde, dat het verstrekken van vatgroen ten geschiedt om de verplegingskosten niet te veel te bezwaren. De volgende vergadering zal te 's-Gravenhage wor den gehouden. HOLLAND-ARGENTINIë-HYPOTHEEKBANK. In de gisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Holland-Argentinië-Hypo- theekbank, gevestigd te Dordrecht, werden balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen boek jaar goedgekeurd en het dividend mitsdien bepaald op 5 pet., betaalbaar op bewijs No. 6 met 50 per aan deel. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging hield Zater dagavond eene ledenvergadering in het café „de Roode Leeuw", alhier, onder voorzitterschap van den heer P. van der Molen. Spr. zei, dat de coöperatie er roos kleurig voorstaat. De filialen te Anna Paulowna en Den Helder hadden schitterende resultaten opgeleverd. De omzet (bakkerij) te Den Helder bedraagt 450 per week; idem Anna Paulowna 550, en winkelwaren 500. Voor Zuid-Scharwoude zijn deze bedragen 1000 en 565. Met den groei der coöperatie was ook noodig geworden het handelen op de Beurs. In den heer van Zoonen heeft men niet alleen een goed administrateur, maar tevens een goed koopman. Zijn salaris zeide de voorzitter was lang niet zooals dit behoorde te wezen, waarom het bestuur besloot dit te brengen van 900 op 1200 per jaar. (Eenig applaus). Nu bracht de secretaris, de heer du Burck, het jaar verslag uit. Ultimo December 1914 was het ledental 517, thans pl. .m 600. Met een vooruitgang van 22329 23 bedraagt de totaalomzet 101529.23. De wonst op de bakkerij bedraagt 2473 39, daartegen over wijst de kruidenierswinkel een verlies aan van 951.2014. Het jaarverslag weet dit laatste aan het „beroerde personeel". De heer P. Zeeman vroeg of met het „beroerde per soneel" het geheele winkelpersoneel bedoeld wordt. De secretaris antwoordde: Zeker, het betreft den winkel. Het bakkerij-personeel verdient echter lof. taan van daar evenals van het station met 10 ct. kun nen volstaan. UIT OUDE NIEDORP. De Belgische vluchtelingen, 4 gezinnen, samen 18 I personen, die van af October alhier gehuisvest zijn ge weest, zijn Zaterdag vertrokken naar het kamp te Nun- speet. UIT URSEM. Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk te Ur-1 sem zijn gekozen de heeren J. Spruit te Rustenburg en K. Spaan te Ursem, wegens het tusschentijdsch bedan- ken der heeren K. Posch en O. Vet. KORTE BERICHTEN. Te Willemsoord is in den ouderdom van 99 jaar I en 8 maanden overleden de oudstrijder J. Huizen. 15 Jaar oud, maakte hij als tamboer den tièndaagschen veldtocht mee. Emiel Hullebroeck, die, naar gemeld wordt, zijn laatste concert tijdens den oorlog in ons land gegeven heeft het zijn er samen 136 heeft in het geheel 9000 afgedragen aan de vluchtelingen-comité's, het Algemeen Steuncomité, de Intemeeringskampen, de vluchtoorden en het Provinciaal Comité voor Kinder-1 voeding te Antwerpen. Behalve een 20tal die geschorst of ontslagen zijn, I hebben gistermorgen de stakende werkloozen te Al-1 melo het werk hervat. Te Voorburg, nabij Den Haag, waar hij sedert I eenige weken verpleegd werd, is overleden het oud-1 Tweede Kamerlid mr. J. A. van Gilse. Te Groen lo (Geld.) hebben de tappers over 1914 I ingeslagen 32000 liter gedistilleerd, zijnde circa 10 li ter per persoon. Het verbruik was 3439 liter meer dan in 1913. Een dorstig dorp! Maandagmorgen is de 80-jarige mevr. H. in haar I woning aan de Plantage Muidergracht te Amsterdam dood te bed gevonden. De dood is te wijten aan gas- verstikking; de gasslang werd n.l. los van de kachel gevonden. De gemeenteraad van Batavia heeft een honden belasting vastgesteld van 25 Dit lokt zeer veel pro-1 testen uit. Onder toezicht van de Algemeens... Commissie tot Steun zouden heden door Rotterdam gahialen ver kocht worden tegen 5 cent per pond, welke garnalen, gewoonlijk 25 ct. per pond kostende, door werkloozen en vischvrouwen verkocht zullen worden, nu de ver- scheping naar Engeland onmogelijk blijkt. Het bestuur van de visscherij op de Schelde en Zeeuwsche stroomen heeft aan de pachters medege deeld, dat hun 50 pet. der pachtsommen wordt kwijt gescholden. In een telegram van Wolf! uit Hamburg over de I vrijlating van de vijf Nederlandsche trawlers uit IJmuiden wordt gezegd, dat die schepen opgebracht waren, omdat zij in Duitsche wateren vischten. Voor de rechtbank te Assen werd gisteren 6 jaar gevangenisstraf geëischt tegen een 24-jarigen arbeider uit Emmer Erfscheidenveen, wegens doodslag, den 20 Maart gepleegd. Het slachtoffer, K. de Jonge, kreeg een hevigen steek in de hartstreek. Verschenen is het eerste nummer van „Ons Le ven", weekblad der Belgische bevolking van het vluchtoord Ede. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 27 April. Het communiqué meldde gisteravond: Ten Noorden van Yperen maakten wij op onzen linkervleugel vrij belangrijke vorde ringen. Wij dreven de Duitschers terug en brach ten hun zware verliezen toe. De vijand gebruikte opnieuw verstikkende gassen, maar wij hadden be schermingsmiddelen die voortreffelijk werkten. Bij Fay ten noorden van Ghaulnes werd hevig gevochten om een kuil die door een Duitsche mijn was gevormd. Wij verjoegen den vijand daaruit en kondien ons ondanks twee tegenaanvallen hand haven. Aan de Maashoogten op het front Les Eparges, St. Rémy, werden hevige Duitsche aanvallen vol komen afgeslagen. Wij behielden de geheele positie van Les-Epar- ges waarvan de hellingen vol lijken der Duitschers liggen. De Duitschers hebben na een zeer hevig gevecht voet gekregen Qp den Hartmannsweilerkopf in de Vogezen. Onze stelling blijft op 100 yard afstand van den Hartmannsweilerkopf. HET RAPPORT VAN GENERAAL FRENCH. LONDEN, 27 April. (Officieel). Het rapport van Generaal French meldt dat de toestand onver- andert blijft. De Engelsche linkervleugel moest wegens, de veranderde situatie ten gevolge van den terugtocht waartoe de Franschen gedwongen waren front maken naar het Noorden en zich west waarts tot voorbij St. Julien uitbreiden. Daardoor werd dè Engelsche linie verzwakt, en na een dapperen tegenstand dér Canadeezen werd St. Julien door den vijand genomen. De Engel sche linie begint nu ten zuiden van St. Julien. De aanvallen der Duitschers gisteren ten oosten van Yperen gedaan mislukten ondanks het op nieuw gebruik maken van verstikkende gassen. Wij hebben in de laatste drie dagen den Duit schers zeer zware verliezen toegebracht. Onze verliezen zijn echter ook zwaar. Het Duitsche be richt dat vier stukken zwaar Engelsch geschut ver overd werden is onwaar. Een onzer vliegers wierp hedenmiddag bommen op het station van Kortrijk en vernielde een spoor wegverbinding. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. PETROG RAD, 27 April. (Officieel). Een vij andelijke kruiser heeft op 25 April zonder resul taat eenige dorpen aan de Oostzeekust bij Polan- gen beschoten. Dienzelfden dag wierp een Zeppelin zonder schade aan te richten verschillende bommen op Bielostok. In de Karpathen hebben wij op 24 April bij de plaats Polen vijandelijke aanvallen afgeslagen. Dien dag begon een hevig gevecht in de richting van Stryj, dat in den ochtend van 25 April werd voortgezet en nog aan den gang is. Op de andere fronten hadden de gewone fusil lades plaats. AAN DEN BOSPORUS. PETROGRAD, 27 April. (Officieel). Op 25 April beschoot de Zware Zee-vloot de forten aan den Bosporus. Op een der forten hadden hevige ontploffingen plaats. Een Turksch pantserschip beantwoordde zonder resultaat ons vuur vanuit de zeeëngte. DE „KRONPRINZ WILHELM". WASHINGTON, 27 April De commandant van de „Kronprinz Wilhelm" heeft besloten zich te Newport News te laten intemeeren. DE ENGELSCHE HAVENS GESLOTEN. AMSTERDAM, 27 April. Het Engelsche con sulaat deelt mede, dat alle Engelsche havens tot nader order gesloten zijn voor Engelsche en vreemde schepen MISLUKTE KOOP. LONDEN, 27 April. Griekenland en Italië hebben aan Argentinië aangeboden een Argen- tijnsche Dreadnought te koopen. Het verzoek is van de hand gewezen. DE GEZANT VON MüLLER. 's-GRAVENHAGE, 27 April. De Duitsche Keizer heeft den heer vom Möller bij diens af treden als gezant van het Duitsche rijk bij bet Nederlandsche Hof de onderscheiding verleend van de ster bij de koninklijke kroonorde 2e klasse. DE LEVENSM1DDELENCIRCULAIRI VAN MINISTER POSTHUMA. 's-GRAVENHAGi, 27 April. Heden werd ten stadhuize alhier overleg gepleegd tusschen de gemeentebesturen van Amsterdam, Rotter dam, Leiden en 's-Qravenhage, betreffende de mogelijkheid van het uitvoeren Van de laatste levensmiddelencirculaire van den minister van landbouw. INTERNATIONAAL VROUWENCONGRES. 's-GRAVENHAGE, 27 April. Het werkprogram van het morgen te openen driedaagsche congres voor vrouwen bevat de algemeene bepaling, dat besprekingen van de verantwoordelijkheid voor den tegenwoordigen oorlog, of men de wijze waarop de oorlog gevoerd wordt, buiten de grenzen van het congres valt, en dat voorstellen, die betrekking hebben op de wijze van oorlog voeren, niet op de agenda kunnen worden ge bracht. DE ZAAK-BOUWMAN. 's-GRAVENHAGE, 27 April. Uit een aan de pers toegezonden verslag van de gisteravond ge houden vergadering van aandeelhouders van het Koninklijk Zoölogisch Botanisch Genootschap,

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2