Nero en Agrippina. Nero s» Agrippina. Nero en Agrippina. Van hat westelijk oorlogsterreln. Van liet zuidelijk oorlogstooneel, Ter zee. DUITSCHLAND. NEDERLAND. Telegrammen van heden. Varia. Nederland. kust van Qallipolt herhaald'. Wij sloegen hen ook ilians terug. Gisteren deed de vijand met nieuwe troepen een aanval op de kust bij Koem-Kalé, maar werd genood zaakt terug te trekken, waarbij hij drie machine-gewe ren in onze handen moest laten. DE GEZONKEN FRANSCHE KRUISER. De Fransche minister van marine berichtte gisteren: De kruiser „Léon Gambetta" werd in den nacht van 26 April getorpedeerd, terwijl hij kruiste bij den in gang van de straat van Otranto en zonk na 10 minu- ten. Alle officieren zijn om het leven gekomen op hun post, van de équipage zijn 136 man gered door sche pen, die door de Italiaansche autoriteiten te hulp wa ren gezonden. OP EEN MIJN GELOOPEN. Het te Bergen .thuis behoorenëe Noorsche stoomschip „Caprivi," op weg van Baltimore naar Christiana, Is bij foy Island, op de Westkust van Ierland, op een mijn geloopen en gezonken. De bemanning is gered. DE KRIJGSGEVANGEN OFFICIEREN. Wolff meldt, dat-de Amerikaansche ambassadeur te Maagdenburg en Burg de arrestlokalen van het garni zoen bezichtigde, waar de Engelsche officieren, bij wijze van vergelding voor de behandeling, den man schappen van de Duitsche onderzeeërs in Engeland aangedaan, gehuisvest zijn en het krijgsgevangenen kamp. Hij liet zich hoogst bevredigend daarover uit en ook de gevangenen gaven onomwondën hunne tevre denheid te kennen. KORTE BERICHTEN. In de enkele dagen, dat de inschrijving voor het nieuwe Belgische ondersteuningsfonds in Engeland geopend is, werd reeds voor 720.000 geteekend. Het saldo van de Engelsche schatkist heeft op nieuw een record-hoogte bereikt en bedraagt thans 1.280.732.000, meldt Reuter. Gisteren heeft een vlieger zes bommen op Frie- drichshafen (Duitschl.) geworpen, waarvan twee on- beteekenende stoffelijke schade hebben aangericht. Een man is licht aan de hand gewond. De vlieger, die he vig beschoten werd, is in Oostelijke richting ontkomen. Volgens de Roeskoje Slowo hebben de Russische torpedobooten in een week tijds aan de kust van Klein- Azië 4 Turksche stoomschepen en 24 zeilschepen in den grond geboord. Aan de universiteit van Krakau zal in verband met een beslissing van het Oostenrijksche ministerie van onderwijs, het onderwijs in alle vier -faculteiten worden hervat. De Fransche mijnwerkers hebben besloten den 1 M e 1 - d a g n t e t te vieren, Zij willenuit liefde voor het vaderland zelfs niet één dag op houden met het ophalen van 6teenkool uit de mijnen die het land behoeft. In België worden 20 frankstukken verkocht met het borstbeeld van Koning Albert tegen den prijs vrn 85 frank per stuk Er worden broches en breloques van gemaakt. BROODPRIJZEN. De Minister van L. N. en H. heeft tot de burgemees ters een circulate gericht, waarin Z.-Exc. mededeelt, dlat met ingang van 1 Mei door ham is besloten inlandsch uit- 3.25 per 100 K.G. le den prijs van tarwebloem sluitend soort) te stellen op 2e. den prijs van tarwemeel (ongebuild), te stellen op 18.50 per 100 K.G. 3e. dat de onder 1 en 2 vastgestelde prijzen zijn netto, contant aan fabriek, molen of magazijn voor bakkers en dergelijke verbruikersen dat tusschenpersonen op ver zoek een reductie moet worden toegekend, als is aange geven in circulaire van 23 Maart. 4e. den marimum-prijs voor brood vast te stellen per K.G. contant, afgehaald aan bakkerij of winkel, voor: gebuild tarwewaterbrood op 25)4 cents: gebuild tarwewaterbrood, gebakken onder rabbinaal toezicht, 26)4 cents. De prijzen van andere soorten gebuild tarwebrood, naar evenredigheid. Ongebuild tarwebrood (bruin brood) op 21 cents. ONZE POST EN DE ENGELSCHE KRIJGSGEVANGENEN. Bij het debat in het Lagerhuis over de begroeting der posterijen, heeft naar Reuter uit Londen seint, de afgevaardigde Hobhouse betuigd, dat Groot Brittanje zidi verplicht gevoelde jegens de Nederlandsche regee ring, voor het kosteloos doorzenden van brieven aan en van de Engelsche krijgsgevangenen in Duitschland. Deze dankbetuiging werd door het Parlement toege juicht DE 1 MEI-DAG. De Minister van Oorlog en Marine hebben op vraag van den heer K. ter Laan om vrijstelling van gemobili- seerden tot deelneming aan de viering van den 1 Mei dag, geantwoord, dat de bestaande regelingen den 1 Mei-dag niet als feestdag kennen en er in de tegen woordige omstandigheden geen aanleiding ligt om van die regelingen af te wijken. DE TWEEDE CIRCULAIRE VAN MINISTER POSTHUMA. Naar gemeld is, heeft Dinsdagmorgen te 's-Graven- hage een conferentie plaats gehad tusschen vertegen woordigers der gemeentebesturen te 's-Gravenhage, Amsterdam en Rotterdam, teneinde te geraken tot een gemeenschappelijke gedragslijn wat aangaat de tweede circulaire van minister Posthuma. Hei ligt in de bedoeling van de drie gemeentebestu ren samen een ontwerp voor de controle-maatregelen vast "te stellen en die bij den Minister in te dienen. Vooraf echter zal de Minister gewezen worden op een consequentie van de door hem voorgestelde maatrege len. Die consequentie zou zijn, naar het oordeel der drie gemeentebesturen, dat aan de bakkers verboden wordt uit het ongebuild tarwemeel ook duurder bruin brood te maken. Immers, indien dit wordt toegestaan, zou de controle, die toch reeds groote moeilijkheden met zich brengt, onmogelijk worden. Zaterdag a s. komen de vertegenwoordigers der drie gemeentebesturen wederom bij elkaar. hi dé gistermiddag te Amsterdam gehouden raads vergadering heeft wethouder Wibaut medegedeeld, dat B. en W. trachten in verband met de circulaire de me dewerking te verkrijgen van de bakkers, teneinde de re geling van den broodverkoop zooveel mogelijk op den ouden voet te handhaven, m. a. w., dat op de gewone wijze het brood thuis gebracht wordt of verkrijgbaar gesteld in winkels. In verband hiermede leek het ge- wenscht de aanvrage der noodige formulieren door de bakkers zeiven te doen geschieden, zoodat de verbrui kers niet naar de gemeentelijke bureaux behoeven te loopen. Dinsdag heeft wethouder Wibaut een onderhoud ge had met de organisatie van bakkerspatroons te Am sterdam en hoewel hij van dezen nog geen bepaalde toezegging heeft gekregen, is hij ervan overtuigd, dat de gevraagde medewerking zal worden verleend. Te Zaandam heeft Dinsdag onder leiding van den burgemeester dier gemeente, den heer K ter Laan, een samenkomst plaats gehad van de besturen van 9 Zaan- sche gemeenten. Ondanks de enorme administratie werd de circulaire wel uitvoerbaar geacht, al betreurde men het, dat zij zich uitsluitend tot het ongebuild meel had bepaald, wijl brood, van dat meel bereid, niet zooveel gegeten wordt. Noodig zal zijn, dat een z.g. broodverordening in het leven wordt geroepen en de noodige controle maatregelen worden genomen. m De bakkerspatroons, wier advies vooraf was ge vraagd, konden zich met de circulaire vereenigen en verklaarden zich bereid de verordening zooveel moge lijk tot een goede uitvoering te brengen. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. TWEEDE KAMER. In de gisteren gehouden zitting werd den heer van Vuuren verlof verleend op nader te bepalen dag den minister van koloniën te interpelleeren over de uitgifte van de Indische leening. Daarna werd de algemeene beraadslaging over het ontwerpAalberse inzake de oneerlijke concurrentie voortgezet. De heeren de Visser Beumer (A.-R.) en van S C.-H.), van Hamel (U.-L.), "asse van IJselt (R.-K.) zeiden hun steun toe aan het ontwerp, dat bestreden wordt door de heeren van Doorn (U.-L.) Heden zou de heer Aalberse (R.K.) de verschillende sprekers beantwoorden. DE ZENDING VAN MGR. NOLENS. De Maasbode-correst Naar ik verneem, is londent te Rome seint: Mgr. Nolens, die men in het Va- ticaan met bijzondere welwillendheid ontving en die op de bij het aanhangige vraagstuk betrokken kringen een uitnemenden indruk maakte, over het verloop zijner zending volkomen tevreden. Hij heeft het vraagstuk met den kardinaalstaatssec retaris en d enPaus uitvoerig besproken, zoodat men dezerzijds de hoop koesteren mag, dat ae aangelegen heid tot stand komen zal. Mgr. Nolens, die dezer dagen Rome verlaat, komt dus niet voor den betreffenden post in aanmerking. MOND- EN KLAUWZEER. Sedert de vorige opgave d.d. 21 dezer zijn gevallen van mond- en klauwzeer vastgesteld: in Friesland 1 geval te Suameer, gemeente Tietjeik- steradëel in Zuid-Holland in elk der gemeenten Numansdorp en Naaldwijk 2 gevallen en in elk der gemeenten Zeg waard, Schiedam, Nieuwerkerk a/d IJssel en 's-Gra- vanzandfe 1 geval: in Zeeland in elk der gemeenten Sluis, St. Kruis en Eede 1 geval; in Noord-Holland 1 geval te Aalsmeer. In de volgende gemeenten werden de maatregelen op gehevai: Waardenburg, Gameren, Poederoyen, Leer dam, Overschie, Alkemade en Wijk. In de aan Nederland grenzende neemt de ziekte af. Duitsche Kreise ANDBOUWVERLOF". Men schrijft uit Friesland aan het „Hbld": Mr. P. J. Troelstra heeft in Friesland een onder zoek ingesteld in zake het landbouwverlof aan gemo biliseerde militairen. Het aantal aanvragen om dat verlof is in Friesland zeer groot. De besturen der af- deelingen van de Friesche Maatschappij van Land bouw dienen van advies en hebben het er zeer druk mee. Het blijkt, dat van de zijde der aanvragers soms wel wat raar met de waarheid wordt omgesprongen, wat natuurlijk dadelijk uitkomt, omdat het afdeelings- bestuur met de toestanden in zijn rayon volkomen be kend is. Zoo vroeg een militair verlof, terwijl nog drie zijner broeders thuis zijn op 'een kleine boerderij en dus best het werk kunnen doen. Tal van militairen zijn nu in eens eigenaars geworden van een paar koeien en gronden Maar enkel oppapier vaak, zooals bij onderzoek blijkt. Het genoemde bestuur zit vaak voor moeielijke quaesties. BELEGDE BOTERHAMMEN. De vorige week werd, naar de Gelderlander meldt, in den omtrek van Venlo een persoon aangehouden, die herhaaldelijk de grens passeerde, altijd vergezeld van en flinke portie boterhammen „voor eigen gebruik." Toen men deze echter eens aan een nauwkeurig onder zoek onderwierp, bleken ze te zijn belegd met.lap pen zoolleer. Het allernieuwste oorlogsbrood werd na tuurlijk in beslag genomen. UIT CASTRICUM. De Raad vergaderde gisteravond in voltallige zitting. Tot leden der schattinga-commissie ingevolge de nieuwe Inkomstenbelasting werden de leden van het college van zetters aangewezen. Een suppletoir schoolgeld-kohier werd goedgekeurd tot een bedrag van 28. De goedkeuring van de rekening der algemeene ar men werd uitgesteld tot de volgende vergadering, daar de heer Louter inlichtingen vroeg omtrent een post, welke de Voorzitter thans niet kon verstrekken. Van de K. E. M. was ingekomen de aanvrage voor het leggen van twee laagspanningskabels in de ge meentegrond, n 1. naar het huis van den heer Rommel en naar de fabriek „Holland". Deze aanvraag werd in gewilligd tegen een recognitie van 1 per perceel en onder de voorwaarde, dat geen gratis licht voor één jaar of gratis installatie wordt verstrekt. De heer J. A. Verder vroeg in verband met zijne benoeming tot burgemeester der gemeenten Vleuten en Haarzuilens eervol ontslag als gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand met ingang van 10 Mei. Dit eervolle verslag werd verleend. De Voorzitter dankte den secretaris voor zijn toe wijding in het belang van dë gemeente en wees er op, dat de secretaris wel wat kort in Castricum was, waardoor zijn goede eigenschappen misschien nog niet eens alle bekend zijn. Mede namens de leden van den Raad, dankte spr. den heer Verder voor hetgeen hij deed voor de gemeente en feliciteerde hem van harte met zijn nieuwe betrekking. (Applaus). De lieer Verder dankte voor het vertrouwen in hem gesteld en zeide met gemengde gevoelens te vertrek ken; naast blijdschap over de aardige promotie staat de gedachte aan de prettige samenwerking, in den korten tijd te Castricum ondervonden. In de eerste plaats dankte hij daarvoor den burgemeester, verder ook de wethouders en de raadsleden. Hij sprak de hoop uit, dat het hen allen en de gemeente Castricum wel moge gaan. Voor de werkzaamheden op dë secretarie werd voor een maand tijdelijk benoemd de heer G. H. Sanders, op een salaris van 70. De heer Sanders, die de ver gadering bijwoonde, legde terstond de vereischte eeden af. Na de rondvraag, waarbij de voorzitter mededeelde, dat er ingevolge de gedane oproeping reeds 10 solli citanten waren voor de betrekking van secretaris, werd de vergadering gesloten UIT HEÏLOO. Bij de gisteren gehouden stemming voor leden van het bestuur van den Oosterzijpolder, werd met alge meene stemmen herkozen tot Heemraad de heer Jb. Reik, alhier, en tot Hoofdingeland (vacature de heer W. J Blom, die niet meer in aanmerking wenschte te komen) de heer J. van der Molen Jr., alhier. UIT EGMOND-BINNEN. De Raad vergaderde gistermorgen. Afwezig met kennisgeving de heeren Groot en Apeldoorn De Voorzitter deelde mede, dat de geldleening voor het electrisch bedrijf, groot 30.000, gesloten is bij Gemeente-Crediet te Amsterdam tegen 51/. pet. Het verzoek van den heer B. Bult, om hem wegens de tijdsomstandigheden vermindering van het ver schuldigde voor het vergunningsrecht toe te staan, werd tot de volgende vergadering aangehouden. Tot leden van de schattingscommissie werden ge kozen de burgemeester en de heeren Groot, de Wit en W. Apeldoorn. B. en W. stelden voor de kennis te Rinnegom te la ten doorgaan. Het kenniskarakter is daar zeer huis houdelijk. De jongelui gaan toch uit en het is beter dit kermisje te laten doorgaan in het belang van de inwoners. Over de andere kermissen kan later beslist worden, aangezien daar meer andere tenten en gele genheden komen. Met algemeene stemmen werd het voorstel B. en W. aangenomen Tot onderwijzer werd met algemeene stemmen be noemd de heer P. G. Nijssen te Beverwijk De Voorzitter deelde me'de, dat het benoemen van administrateur voor het electrisch bedrijf noodzakelij was, aangezien men met de werkzaamheden reeds was begonnen B. en W. stelden voor, den heer Kooij mans op een salaris van 160 te benoemen. De heer Noord erkende, dat een begin met de werkzaamheden was gemaakt, het einde was echter moeielijk te zien. De Voorzitter deelde mede, dat de ingenieur ver klaard had, dat het benoodigde koper er reeds was. Hierna werd de heer Kooijmans bij acclamatie als administrateur benoemd. Besloten werd de verordening op het electrisch be drijf in de volgende vergadering vast te stellen en het con<*pt vooraf bij de leden te laten eirculeeren. De heer Zonneveld wees er bij de rondvraag op dat met de soldaten steeds een groote jachthond mede- gaat, die de slooten langs snort en de eenden rooft. De Voorzitter deelde mede, dat de commandant te Alkmaar ingevolge de in de vorige vergadering ge dane opmerking de toezegging had gedaan, dat er voor gezorgd zal worden, dat bij de oefeningen zoo weinig mogelijk schade aan de landerijen gebracht wordt. Spreker hield zich overtuigd, dat ook rekening met deze klacht gehouden zal worden. Hierna ging de Raad in comité. UIT BERGEN. De dames J. C. Groot en G. Hoogschuur alhier, slaagden gisteren te Haarlem voor het examen acte L. O. HET ADVERTENTIEWEZEN. De besturen der Vereenigingen „De Ned. Dagblad pers" en de Ned. Periodieke Pers fiebben met 28 hou ders van Advertentiebureaux in het „American-Hotel" te Amsterdam vergaderd, om de „Regelen" te bespre ken, die door de beide Vereenigingen voor het Adver tentiewezen in Nederland1 zijn vastgesteld. Het doel dezer „Regelen" is, een einde te maken aan de vele en velerlei misstanden, die in het Advertentievak heer- schen. Door de opgeroepen Adlvertentie-bureaux zijn in de commissie van Advies, die de besturen der uitgevers- vereenigingen bij hun beslissingen zal voorlichten, ge kozen drie houders van Advertentiebureaux de heeren C. Brouwer, te 's Gravenhage, P. L. M. Ketting (fir ma Nygh van Ditmar), te Rotterdam, en G. Pino (firma Meerkotter Co.) te Amsterdam Het bestuur der Vereeniging „De Ned. Dagbladpers" koos in de commissie den heer A. J. Rouma (firma Rouma Co.) en de Vereeniging de Ned. Periodieke Pers" de heer D. Y. Alta, beiden houders van Advertentiebureaux, te Amsterdam. De „Regelen" zijn in werking gesteld op den 19en April en door de aangesloten couranten zullen van den lsten Juni a.s. af geen advertentien meer worden aan genomen van Bureaux, die door de besturen der Ver eeniging in samenwerking met dë Commissie van Ad vies, niet zijn erkend. INTERNATIONAAL CONORES VOOR VROUWEN. Op het congres werd, na de gisteren reeds vermeldë, een motie aangenomen, waarin nadrukkelijk geprotes teerd wordt tegen de verkrachting, waarvan de vrouwen in deze tijden het slachtoffer zijn en welke een onver mijdelijk gevolg is van eiken oorlog. Aangenomen werd daarop een resolutie, waarin het congres het als de plict der vrouwen verklaart met alle kracht te werken voor haar politieke rechten. Aangenomen werd een resolutie van de Amerikaan sche delegatie, waarbij het congres getuigt van den emstigen wensch dër vrouwen om de menschen weder tot opbouwentlen arbeid te vereenigen en de vrouwen zich verplichten, alle middelen, die in haar macht staan, aan te wenden om goede verstandhouding tus schen de volkeren weer te herstellen en elke uiting van Verder een resolutie waarin het congres de noodzakelijkheid uitspreekt de haat of wraakzucht te bestrijden. opvoeding der kinderen in zulke banen te leiden, dat hun denken en willen op het ideaal van een opbouwen- den vrede gericht worde. Daarop een resolutie, waar in het congres er op aandringt bij de regeeringen van alle landen, een overeenkomst te treffen, waarbij zij zich verbinden internationale maatregelen te nemen te gen elk land', hetwelk zijn toevlucht neemt tot het ge bruik van wapenen, in plaats van zijn geschillen te brengen voor een scheidsgerecht of verzoeningsraad. Gisteravond was er een tweede openbare bijeenkomst, waarin dus geen congreswerkzaamheden werden ver richt. Het voor het publiek bestemde deel van de zaqi was geheel bezet. Verschillende dames hielden refera ten. KORTE BERICHTEN. Voor het Amsterdamsche Hof werd gisteren in hooger beroep vrijspraak gerequireerd tegen twee poli tieagenten aldaar, die door de rechtbank waren veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf wegens mishan deling van een arrestant. Ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana op Vrijdag a.s. zullen, naar de Avondp. meldt, de troepen dien dag na 12 uur vrijgesteld zijn van diensten en oefeningen. Te Wijk bij Duurstede is de gemeenteveldwachter P. B., als verdacht van 'diefstal van graan, in zijn be trekking geschorst. Te Wanneperveen is bij het graven van fundamen ten voor een woonhuis, een aarden potje met 115 zilve ren geldstukken uit het midden der 17de eeuw gevon den. De uitvoer is verboden van blik in bladen en van ongevulde blikemballage. B. en W. van Zaandam hebben ernstige plannen in overweging genomen, om te geraken tot het oprich ten van een gemeentelijk krankzinnigengesticht. Te Enschede is een Fransche onderofficier aange komen, die uit het gevangenkamp te Munster was ont vlucht. 8TADNIEUW8. GESLAAGD. Gisteren slaagde voor het te Utrecht gehouden exa men voor machinist (voorloopig diploma) de heer T. Kaagman, alhier, leerling van den heer C. F. D. Kohnert. VOETBALWEDSTRIJD. R. H. B. S. GYMNASIUM. Morgenmiddag half vijf wordt op het terrein van Alcmaria Victrix om den zilveren krans de jaarlijksche wedstrijd R. H. B. S.—Gymnasium gespeeld. Vorig jaar won het H B. S.-elftal met 5—1. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 29 April. Communiqué van gister avond 11 uur. De dag verliep betrekkelijk rustig. In België hadden geen veranderingen plaats. Wij handhaafden ons op het terrein, dat wij drie da gen geleden heroverden. De Duitschers namen bij Beau Séjour in Champagne 300 Meter loop graaf, doch wij heroverden de helft daarvan. De vijand die Les Eparges en Hartmannweilerkopf beschoot, deed echter geen aanval. DUITSCH COMMUNIQUé. BERLIJN, 29 April. (Officieel). Het groote hoofdkwartier meldt: Onze posities, die zich op den Westelijken kanaaloever ten N. van Yperen aan de Yperlee-beek, bij Steenstraten en het Sas bevinden, werden sinds gistermiddag onafgebro ken, maar tevergeefs aangevallen. Ten O. van het kanaal mislukte een tegen onzen rechtervleugel door Fransche, Algerijnsche en Engelsche troe pen gezamenlijk gisteravond ondernomen aanval onder zeer sterke verliezen voor den vijand. Het aantal der door ons in de gevechten ten N. van Yperen buitgemaakte kanonnen is tot 63 gestegen. Vijandelijke mijnontploffingen aan den spoorweg La BasséeBéthune en in Champagne, ten N. van Le Mesnil bleven zonder succes. Bij Le Mesnil werden nachtelijke Fransche aanvallen tegen de door ons in den nacht veroverde posities onder zware verliezen afgeslagen De hier gemaakte Fransche gevangenen verkeerden in jammerlijken toestand Ze sidderden van angst, daar hun door de officieren was wijs gemaakt, dat indien ze in Duitsche gevangenschap vielen, ze direct zouden worden gefusilleerd. Op de Maashoogten ten Z.-O van Verdun scho ven wij onze posities eenige honderden meters vooruit en bevestigden die. Ten Z. van de Vogezen is de toestand onveran derd. Ten Z. van Cauharia stelden wij ons in het be zit van het dorp Cowala en van de hoogte ten Z. daarvan. Bij Dachowo veroverden wij een Rus sisch steunpunt. IN DIN KAUKASUS. PETR©GRAD, 29 April (officiéél). Onze troe pen hebben den 26en April verschillende belang rijke punten van het Turksche gebied in de richting van Olty bezet. Wij hebben een weinig beteekenend gevecht geleverd aan den pas Haudiadoek in Aserbeidsjan. Op de andere fronten werd niet gestreden. AAN DE DARDANELLEN. LONDEN, 29 April. (Officieel). Ondanks den voortdurenden tegenstand kregen wij vasten voet op het Zuidelijk gedeelte van het Schier eiland ©allipoli. Wij hebben alle aanvallen bij Earibar afgeslagen en gaan geleidelijk voor waarts. De Turken hadden groote toebereidse len gemaakt om de landing tegen te gaan, o.a. draadversperringen onder zee. Onze troepen hebben echter al deze moeilijkheden overwonnen. VREESELIJK MISDRIJF. BERLIJN, 29 April. Den tweeden Paasehdag verdween uit een Sanatorium te Goslar spoor loos een 4i/2-jarig knaapje. Men verdacht een 16-jarigen stoker, die plotseling verdwenen was en een briefje had achtergelatenwaarin hij verklaarde door een dollen hond te zijn gebeten en uit angst daarvoor gevlucht was. Later vond uien een brief waarin hij zei zich te hebben verdronken. Zijn moeder ontving echter een telegram dat hij zijn lijfgoederen kwam haleq en bij de marine zou gaan dienen. De politie erresteerde hem. Hij bekende daarop, dat het kind met hem naar de stookkamer was gegaan, waar hij, toen hij een lange heete ijzeren tang hrnteerdehet kind daarmee per ongeluk raakte en ernstig bezeerde. Om het schreien van het kind te verhinderen stopte hij het eerst een handdoek in den mond, doch later had hij het in den gloeienden oven geschoven. Men weet niet of het verhaal van den dollen hond waar is. De politie arresteerde nog een .zg. „detective", die de moeder van het knaapje, snder voorwend sel haar kind binnen enkele dagen te zullen terugbezorgen een aanzienlijk bedrag aan geld had afgezet. EEN ALARMEEREND BERICHT. 's-GRAVENHAGE, 29 April. Van betrouw bare zijde wordt ons gemeld, dat de schipper van den stoomtrawler „l'Union", bij zijn binnenkomst te IJmuidien verklaarde, dat het courantenbericht over het afnemen van zijn geheelen vooraad visch door een Duitschen torpedojager overdreven is. Na onderzoek der scheepspapieren werd als ge woonlijk een mandje visch gevraagd en gegeven. Bedoeld bericht, dat weer eens toont hoe voorzichtig men vooral in dezen tijd met mededeelingen uit de weede hand moet zijn, luidde aldus: De schipper van een te IJmuiden binnengekomen stoomstrawler rapporteert, dat hij op de visdivangst trof en gepraaid heeft den IJmuider stoomtrawler Union", waarvan de schipper meedëelde, dat hij was aangehouden door een Duitsche torpedoboot. De be manning van deze torpedoboot dwong de opvarenden van den trwler, om Onder in het schip te gaan, waar na de vangst van drie dagen, ongeveer 70 manden visch, door de bemanning van de torpedoboot van ooord werd gehaald. ipond< lij]

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2