Van list oostelijk oorlogster» Van het westelijk oorlogsterreln. Van het oostelijk oarlogsterreln. FEUILLETON. Varia. JAPAN. NEDERLAND. Otto Mnkensieper - Fnidsen 111. Telegrammen van heden. TER ZEE. vechten 7 machinegeweren, 1 inijnwerper en een groot aantal geweren en ammunitie. Bij de voortzetting hun ner aanvallen hedenmorgen leden de Eugeischen op nieuw groote verliezen. Tusschen Maas en Moezel behielden en bevestigden wij de terreinwinsten op de Maashoogten en ten zuid westen en ten zuiden in het bosch d'Ailly. Bij Flirey is een klein gedeelte onzer loopgraaf nog in handen der Franschen. Overigens werden daar alle aanvallen afgeslagen. Pogingen van den vijand om ten noorden van Steinbrück in het Fechtdal aan te vallen werden door ons vuur afgeslagen. DE STRIJD AAN HET OOSTELIJK FRONT. Door het Duitsche hoofdkwartier werd gisteren ge meld: De gevechten ten zuiden van Szadow en ten oosten van Rossienie eindigden met een besliste nederlaag der Russen, die sterke verliezen leden. Zij verloren 1500 gevangenen en bevinden zich in vollen terug tocht. Ten Zuid-Westen van Kalwarja, ten zuiden van Augustowo en ten Westen van Prasnysz werden Russische aanvallen door ons afgeslagen. In deze ge vechten verloren de Russen 520 gevangenen. In het Zuid-Oostelijk gevechtsterrein zijn ook de gevechten op den rechteroever van de beneden Doenajetsj met succes voor de verbonden troepen bekroond gewor den. De vijand is daar in snellen terugtocht naar het Oosten. Slechts aan den Weichsel houden nog kleine afdeelingen stand. Meef naar het Zuiden drongen wij door tot op den rechteroever van de Wisloka in de richting van Wislok en voorbij Jasiolka. Op verschillende plaatsen zijn deelen van den rechtervleugel der legermacht van ge neraal von Mackensen reeds in contact gekomen met uit de Karpathen komende en westelijk van den Loep- kow-pas voor de Cavalerie van generaal von der Mar- witz vluchtende Russen. De buit neemt voortdurend in omvang toe. Te Weenen werd gisteren officieel medegedeeld: Onder voortdurende vervolgingsgevechten doorschre den de Oostenrijksch-Hongaareche en Duitsche troe pen de Wisloka-streek PilznoJaslo. Met voorgescho- ven troepen verspert een sterke legermacht ten zui den van Jaslo in de streek van Doekla en Rymanow de Karpathenwegen, langs welke de Russen in ongeregel de colonnes naar het noorden en noord-oosten terug trekken. Ons over de Beskiden voortdringend leger volgt sa men met Duitsche troepen deze colonnes op den voet. Het aantal krijgsgevangenen en de oorlogsbuit ne men nog steeds toe. Ons 10de corps alleen maakte gisteren vijf zware en 16 lichte kanonnen buit. Onze troepen in den oostelijken sector van de Kar pathen slaan intusschen wanhopige aanvallen der Russen met zware verliezen aan de zijde van den vij and af Zoo werd gisteren een nieuwe aanval op de Ostry-hoogte door krachtdadig artillerie-vuur afgesla gen, waarbij 1300 man van den vijand gevangen wer den genomen en een aantal afdeelingen door flankee- rend vuur werd vernietigd. Ook aan het front in Zuidoost-Oalicië mislukten alle pogingen van den vijand1 om enkele steunpunten te veroveren. pan in te willigen en voorstellen gedaan betreffende '•.et overige deel Leger en vloot van Japan hebben echter bevel zich gereed te houden, om zich onmiddellijk naar iedere aangewezen plaats te kunnen begeven. OEEN OEBROKEN HARTEN! Een Fransche soldaat op 1 October bij St. Hubert, in de Argonne, een scherf van een handgranaat in 't lichaam gekregen, die het middelrif, het hartzakie en de hartspier doorboorde en tot in de rechter hartkamer doordrong. De scherf was 1 c.M. lang en breed en 3 millimeter dik en woog bijna 2 gram. Deze scherf heeft langer dan 4 maand in de hartkamer van den jongen man gezetenZij werd er op 17 Februari uit gehaald door dr. Beaussenat, geassisteerd door dén majoor-geneesheer Laurent. De operatie ging met vrij wat moeilijkheden gepaard. Nadat het hart geopend was, gleed de scherf door haar groote beweeglijkheid verscheidene keeren uit het pin cet Na de verwijdering en het dichtnaaien van het hart werden de eerste dagen Complicaties gevreesd, die gelukkig uitbleven. Na een maand reeds was de pa tiënt zoo goed als hersteld en thans werkt zijn hart zoo goed als ooit. KORTE BERICHTEN. Het Engelsche stoomschip „Candidate" werd Dinsdag in de Iersche Zee getorpilleerd' en tot zinken gebracht door een Duitschen onderzeeër, zooals we in een deel van het nummer van gisteren nog meldden. De geheele bemanning is gered. „Centurion" is de Iersche kust Het Engelsche stoomschi; Liverpool naar Zuid-Afrika bij een Duitschen onderzeeër in den grond geboord. bemanning is gered. De Engelsche regeering heeft bepaald dat ifke dranken, die nog geen drie jaren oud DE „LUSITANIA" IN DEN GROND GEBOORD. De „Lusitania" van de Cunard-lijn is gisteren, op weg van Nieuw-York naar Engeland, op 8 mijl van het station voor draadlooze telegrafie op Oldhead oi Kinsale, aan de zuidkust van Ierland, gezonken. Het schip is hoogstwaarschijnlijk door een Duitschen on derzeeër getorpilleerd. Om 2.15 werd het bericht van de torpilleering ontvangen en 2.35 verdween het schip geheel in de golven. Er konden 20 booten te water worden gelaten, terwijl een aantal schepen, op last van den Engelschen admiraal-commandant te Queenstown ter assistentie zijn vertrokken. Er waren 1313 passa giers en 665 leden der bemanning aan boord, in het geheel dus 1978 menschen. Men meent, dat zich hier onder de bekende Amerikaansche millionnair Alfred Vanderbilt bevond. (Nadere bijzonderheden'vindt men onder de rubriek „Telegrammen"). HET ULTIMATUM AAN CHINA. Reuter verneemt uit Tokio, dat de gezant te Peking gistermiddag liet ultimatum aan de Cliineesche regee ring zou overhandigen, terwijl de termijn morgen avond zal zijn geëindigd. De laatste nota van Japan zou nog eenige wijzigin gen van de oorspronkelijke voorstellen bevatten, ter wijl de gezant te Peking zijn uiterste best zal doen tot een vredelievende oplossing te geraken. China heeft Donderdagavond reeds, het ultimatum verwachtende, aangeboden, bijna alle eischen van Ja- Vervolg van liet andere blad. Als in antwoord op zijn uitdaging kwam plotseling een slanke, witte gedaante uit het donker te voorschija en stond duidelijk zichtbaar voor hem. Het was een meisje, wier bewegingen bijzonder vlug en geruischloos waren, toen zij hem over het hoofd van den rechter, die met den rug naar haar toe zat, een wenk gaf. „Des te meer reden voor de maatschappij om zich tegen jou te beschermen", begon Wayne weer; maar Ford luisterde niet langer. Al zijn aandacht was bij het meisje, dat voortging met hem onhoorbaar te wenken en nu eens tot dicht bij den drempel der ka mer zweefde, dan plotseling weer tot den buitenrand van het terras terugweek en met een witte sjaal wuif de, ten teeken, dat hij haar moest volgen. Zij had die beweging steeds herhaald, hem voortdurend toewen kend, vóórdat hij begreep wat zij wilde en een besluit nam. N „Ik zeg niet, dat ik weiger je te helpen", zei Wayne, „ik voel oprechte sympathie voor je. Als ik verande ring in je vonnis kan brengen Een uitstel is dan ook zoo goed als zeker Met één sprong, even vlug en onverwacht als die waarmede hij binnen was gekomen, stond Ford buiten op het terras, de witte japon en de wuivende sjaal vol gend, die reeds in de taxuslaan begonnen te verdwij nen. De vlucht van het meisje over gras en kiezelzand deed denken aan een vogel die door de lucht scheert. Ford's eigen schreden knarsten luid in de stilte van den nacht, zoodat hij, als iemand in een hinderlaag lag, niet zou kunnen ontsnappen. Hij was er op voor bereid schoten uit de een of andere richting te zullen hooren, doch hij rende voort met de onverschilligheid van een soldaat, die aan het gevecht gewend is ge raakt, enkel er op bedacht om even snel te loopen als de voor hem uit vliedende gestalte. Hij volgde haar door de tuinpoort, die hij zelf had laten openstaan en langs den weg, die naar 't weiland van door De geen geen drie jaren oud zijn, verkocht mogen worden. Er zijn schikkingen getrof fen dit beginsel toe te passen op alle geïmporteerde sterke dranken. De additionneele belastingen op bier en wijn zijn eveneens ingetrokken. Door den Duitschen minister von Blnmenlandsche Zaken is in het algemeen belang en ten bate van de volksvoeding bepaald, dat des Zondags land- en tuin- bouwarbeid mag worden verricht. De door den postdirecteur te Berlijn onder de rijkspostambtenaren op touw gezette inzameling heeft in de eerste 6 maanden reeds 690.000 aan oorlogs- gisten opgebracht. De Koburger Zedtung meldt dat op last van de Duitsche regeenng beslag is gelegd op de bezittingen van baron von Reuter, den overleden leider van Reu ter's bureau, te Koburg. Blijkens berichten uit Stockholm is een geruchi: dat aan paus Benedictus den nobelprijs voor den vrede zou worden verleend, onjuist. De vredesprijs zal niet worden toegekend. PRIJZEN VAN VARKENS. De directeur van het rjjks Centraal Bureau tot re geling van den afzet van varkens en varkensvleesch irengt ter algemeene kennis, dat hij het navolgende heeft vastgesteld: I. voor een dier van 95 tot beneden 125 K.O. slacht gewicht is de prijs per K.O. slachtgewicht 80 cent van 125 tot beneden 150 K.G. 83 cent; boven 150 K.G 85 cent; van 90 tot beneden 95 K.G. 78 cent; van 80 tot beneden 90 K.G. 75 cent; II. indien een exporteur varkens levert van lichter pgedragem, is de prijs per centen beneden den vast stelden. als het aantal geheele kilogrammen blijft aeden het laagst toegelaten gewicht der categorie waarvan hij moest leveren.(Stct.) EEN PROTEST. Aan den Minister van Oorlog, is onderteekend door den heer R. Zomerdijk als Voorzitter en L. Kloot secretaris het volgende telegram verzonden iris net volgende telegra De Vrije Socialisten Ve slachtgewicht dan hém is K.G. slachtgewicht evenvee! als h STADNJEUWS. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. In de heden (Zaterdag) te Utrecht gehouden open bare terechtzitting had oun. de uitspraak plaats in de volgende zaak: riooger beroep van de Rijkaverzekertngbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, houdende vernietiging dér beslissing van de Bank, waarbij met herziening eener vroeger toegekende rente naar 35% inv. aan W. F. V., bakker te Alk maar, met ingang van 1 Sept. 1914 is toegekend eene rente van O.30 per werkdag naar 25% inv., ter p van een ongeval, waarbij zijn rechterpols werd kneusd; de Raad kende rente toe naar 35% inv. Centrale Raad vernietigde de uitspraak en de beslis sing der Bank, behalve wat betreft de herziening, en kende aan getroffene ingaande 1 Sept. 1914 eene rente toe van 0.36 per werkdag naar 30% inv. MOND- ENKLAUWZEER. Naar wij vernemen is onder Purmerend (men noem de Hopreede) mond en klauwzeer uitgebroken. De stoomboot „Pomona" van hier is naar de plaats vertrokken; met deze boot zullen 44 koeien en 147 schapen naar hier worden allen in maakt. naar hier worden gebracht die waarschijnlijk het gemeenteslachthuis zullen worden afge leidde. Bij het punt, waar hij dien rechts was inge gaan, wendde zij zich links, zich van de bergen afhou dend, evenwijdig blijvend van het meer. Er was geen maan, maar de nacht was helder; geen ander geluid dan het schrille, aanhoudende koor der insecten. Aan de andere zijde van de weide werd de weg slechts een pad, zigzag'oploopend tegen de helling van een heuvel, tussdien akkers Indiaansch koren. Het meisje spoedde zich zoo snel voort, dat Ford moeite zou gehad hebben haar in 't oog te houden als zij niet van tijd tot tijd stilgestaan en gewacht had. Wanneer hij dan didit genoeg bij haar was om de omtrekken van haar gestalte te onderscheiden, vloog zij weer voort, meer als een berggeest dan als een levende vrouw. Van den heuveltop kon hij het donker glanzende meer met zijn gordel van verlichte steden zien. Hier begon het boschland weer; niet het hoofdgedeelte van het woud, maar een van zijn lange uitlooper», die zich, uitstrekkende over heuvels en dalen, tusschen dorpen en bouwland door kronkelde. Wat een pad was geweest, was nu slechts een spoor geworden, waarover het meisje heensnelde met de gemakkelijk heid van gewoonte en bekendheid. Al zijn gedachten bepalend bij de voor hem uit zwe vende witte vlek, wist Ford van geen uur of tijd. Evenmin had hij eenig begrip van den afstand, dien zij aflegden. Hij vermoedde, dat zij tien of vijftien minu ten onderweg waren geweest en omstreeks een mijl hadden geloopen, toen zij, na zoo lang op hem ge wacht te hebben, dat hij bijna met haar kon spreken, voortliep in een richting wele een scherpen hoek vormde met die waaruit zij waren gekomen. Terzelfder tijd ontdekte hij, dat zij zich op de helling bevonden van een lagen, begroeiden berg en daaromheen liepen. Opeens kwamen zij bij een kleine open plek een niet gras begroeiden, vooruitstekenden punt. Bij het licht der sterren kon hij zien, dat de heuvel steil naar beneden uitliep in een neveligen, nauwen bergpas, terwijl boven hem de berg zich als een donkere koepel verhief tusschen de rij van aaneengesloten toppen. Het boschnimfachtig wezen wenkte hem weer met haar ereeniging te Alkmaar, Protesteert tegen het op straat zetten van het ge- j zin van den landweerman Crefeld te Alkmaar op 7 Mei. Om in naam van de Koningin de man en vader, die vijf jaar zijn plichten voor zijn gezin vervulde, voor de landsverdediging weg te halen en de I vrouw en twee kinderen die bij een steun van 1.25 per dag gedurende de mobilisatie ruim 40 huurschuld maakte, in naam van diezelfde Koningin op straat te zetten, is een daad die een eerlijk huisvader tot wanhoop moet brengen. In verband met het hier genoemde fei toelegt die Vrtje-Socialisten Vereeniging morgenmiddag om 3 uur in de groote zaal van de Harmonie een protestverga- J dering met den heer D. A. Klomp als spreker. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier is benoemd de heer A. C. A. Pieters te Beverwijk. VOETBAL. Morgen zal de eindstrijd om den Alcmaria-beker I gespeeld worden, tusschen de sterkste elftallen van de Cadetten F. C. en Alcmaria. Dat onze tweede-klassers alles in 't werk zullen stellen, om den fraaicn beker weer voor een jaar in bezit te krijgen, is wel te begrij pen. Maar de tegenpartij zal fanatiek verdedigen. Een I spannende strijd wordt het zeker en de verschillende partijen onder de toeschouwers zullen niet nalaten luide hunne favorieten aan te moedigen. Gezien de weersomstandigheden, belooft het morgen, vooral voor 't publiek, een prachtige voetbaldag. DE PROTESTANTSCHE VROUWENVER- EENIGING. De Protestentsche Vrouwenvereeniging heeft haar 60ste jaarvergadering gehouden. Zij bezit 265 contri- bueerende en 44 werkende leden, die 80 gezinnen be zoeken. Het Hoofdbestuur, gevormd uit de presidenten der 5 afdeelingen, bestaat uit de dames: N. Boelmans ter Spill-Boon, presidente, A. Visser-Rotgans, J. Hols- muller-Zaadnoordijk, A. v. d. Sluijs Veer, penning- meesteresse, A. Aukes-Timmers, secretaresse. 10 Meisjes bezochten voor rekening der Vereeniging de avond-naailessen der Huishoud- en Industrieschool, 18 kinderen de Bewaarschool. Aan 40 vrouwen werd naai- en breiwerk verschaft. Met het oog op de moeielijke tijden werd dit jaar 50 extra uitgetrokken voor arbeidsloon, in het ge heel bedroeg dit 194.33. 4 Meisjes, die 2 jaar in één dienst waren geweest, Aafje Schoen, Mientje de Vries, Dieuwertje de Jong en Geertje de Jong, ontvingen een eerbewijs en een kleedingstuk. Een onzer vroegere leden, Mevrouw T. de Lange Schiere, vermaakte de Vereeniging 200 voor een ex tra uitdeeling aan de gezinnen in den winter volgende op haar overlijden. Behalve eenige kleine wijzigingen in het reglement, werd door de vergadering besloten, dat voortaan voor de jaarvergadering niet alleen de werkende maar ook de contribueerende leden opgeroepen zullen wor den. DE „LUSITANIA". LONDEN, 8 Mei. (Officieel). Het lotaal aantal geredden van de „Lusitania" bedraagt 658. Er bevonden zich onder de geredden een gering aan tal eerste klasse passagiers. Het totaal aantal per sonen aan boord bedroeg 2160, waaronder 188 Amerikanen en 3 Hollanders. LONDEN, 8 Mei. (Officieel). De Admiraliteit bericht, dat onder de te Queenstown aan wal ge brachte geredden velen zijn, die naar het zieken huis moesten worden vervoerd. Een groot aantal dezer is overleden. Te Kingsdale zijn slechts 11 geredden geland. QUEENSTOWN, 8 Mei. Het aantal geredde passagiers, dat op weg naar Queenstown overle den is, bedraagt 100. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 8 Mei. Het communiqué van gister avond 11 uur luidt: Donderdagnacht werden twee zwakke aanvallen der Duitschers ten westen van Peronne en Beau Séjour in Champagne, door ge weervuur en met de bajonet afgeslagen. Het slech te weer belette de operaties. Hedenmorgen had al leen een artillerieduel plaats, dat vooral op de Maashoogten bijzonder heftig was. HET RUSSISCHE LEGERBERICFTT. PETROGRAD, 8 Mei. (Officieel). In de streek van Mitau werd de vijand van dichtbij door onze troepen bestookt. In de richting van Mlawa vervolgen wij het onlangs behaald succes. Wij hebben daar op 6 Mei de dorpen Marcisze en Grzymai bezet en in die streek drie tegenaanvallen afgeslagen. Verscheidene Duitsche aanvallen op op de hoeve Pomiani te heroveren bleven zonder resultaat. De vijand poogde op den 6en Mei in de streek van Kozlowetz over dé Pilica te trekken, doch werd echter door ons vuur teruggeslagen. In Ga- lidë tusschen den Weichsel en de Karpathen wor den de gevechten met dezelfde hevigheid voortge zet. De gevechten hebben het, karakter aangeno men van een grooten veldslag. Verscheidene nieuwe Duitsche corpsen zijn daar aangekomen. In de richtini de bajonet zes slagen. Het ai van Makoewka gewond is, neemt toe. In de Lom- nitzavallei hebben wij ook behmjrijfce successen behaald Berlin Mei. (officieel). l)e russiscbe oorlogshaven Llbaa ls door de Dultsehers genomen. Door de Hi tie alhier, aangi zijn kostoaas J. DIEFSTAL. :e politie is op verzoek van de poli- ouden W. K., die zich ten nadeele van E. P., alhier, heeft schuldig gemaakt aan diefstal van twee bankbiljetten, één van 25 en één van 10 gebracht. Hij is naar het Huis van Bewaring over- MISHANDELINO Door de politie is terzake mishandeling proces-ver baal opgemaakt tegen den aannemen D. de J., alhier. ONGEOORLOOFDE HANDELINGEN. Naar het Huis van Bewaring is overgebracht de werkman J. N. S., die zich in het Victoriepark heeft schuldig gemaakt aan het plagen van ontuchtige han delingen met een drietal kinderen. RIJWIELEN VERMIST. Er is bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing van een drietal rijwielen. Men zij voorzichtig met het onbeheerd buiten laten laten staan van zijn rijwiel AAN DE DARDANELLEN. KONSTANTINOPEL, 8 Mei. (Officieel). Bij Ari Boemoe handhaaft de vijand zich in zijn oude stelling. Bij Sebul Bahr wildé de vijand gisteren onder dekking van de schepen aanvallen. De strijd die tot laat in den middag duurde had een voor ons gunstig verloop. Bij een tegenaanval sloegen wij den vijand terug op zijn oude land inga plaats waarbij hij zware verliezen leed. Op dien linkervleugel vervolgden een deel van onze troepen den vijand tot de landingsplaats te Sedul Bahr. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengeü ter kennis van belanghebbenden, dat bij de heden gehouden BITLOTI®G van OBLIGATIES in de geldleeningen ten laste dier gemeente, aangegaan krachtens raadsbesluiten van: BURGERLIJKE STAND. Overleden: 7 Mei, Anna Margaretha Knikker ge huwd met Jan van der Oord 63 jaar. Gerrit Selhorst 22 jaar. Neeltje de Graaf gehuwd met Frederik Mad der 70 jaar. Arie Zwerver 78 jaar. Oeboren: 8 Mei, Levenloos aangegeven kind van Johannes Bemardus Reinders en Marijtje Boots. 1. 2. 4. 18 Januari 1893, zijn getrokken de Ns. 14, 31, 37, lül, 109, 137, 148, 158, 158, 179, 194 en 196 (3i/s pCt. leening); 9 October 1895, zijn getrokken de Ns. 13 en 54 (8 pCt. leening); 1 Maart 1899, zijn getrokken de Ns. 13 en 37 (3Vj pCt. leening); 30 Mei 89 (4 pCt. sjaal, totdat zij plotseling stilstond op de besliste ma nier van iemand, die haar doel heeft bereikt. Bij haar gekomen zag hij haar de deur van een kleine hut ont sluiten, die tot dusver in de duisternis niet was uitge komen. „Ga binnen", fluisterde zij. „Strijk geen lucifer af. Er zijn ergens biscuits in een trommel. Zoek ze tasten de. Er is een bed in een hoek." Zonder hem toe te staan iets te zeggen, duwde zij hem zacht over den drempel en sloot de deur achter hem. Binnen in het donker staande, hoorde het het knarsen van haar sleutel in het slot en het ritselen van haar rokken, toen zij wegsnelde. IIL Uit den zwaren slaap van vermoeienis ontwaakte Ford bij het kwinkeleeren der vogels, dat de dageraad aankondigt. Zijn eerste gedachte vóór hij zijn oogen opende, dat hij hog in zijn cel was, werd verdreven bij het aanraken van de Sorrento dekens, waarop hij lag. Tij betastte ze telkens weer in een soort van verba zing, terwijl hij nog half slaapdronken zich trachtte te herinneren wat er gebeurd was en het zich duidelijk trachtte te maken, waar hij zich bevond. Toen hij ein delijk de gebeurtenissen van den vorigen avond kon aaneenschakelen, richtte hij zich op zijn elleboog op en tuurde in de vale morgenschemering om zich heen. Het voorwerp, dat hij het eerst onderscheidde, was een schildersezel en dat lichtte hem in omtrent den aard van zijn schuilplaats Op de houten wanden van de hut, die tamelijk ruim was, waren hier en daar wa- terverfschetsen met punaises gehecht, terwijl er op den schoorsteenmantel boven een baksteenen haard een paar in lijsten stonden. Boven den schoorsteenmantel bengelden een paar over elkaar gekruiste sneeuw- schoenen als versiering en daartusschen hing een ge zicht op de stad Quebec. Over een ledepop in een hoek was achteloos een wollen mantel geworpen, zooals de Canadeezen dien dragen bij 'wintersport. Verven en pa- Ietten lagen op een tafel bij den muur en op een schrijftafel in het midden der kamer schrijfgereedschap 1900, zijn getrokken de Ns. 44 en 46 (4 p(Jt. leeuing); 5. 16 April 1902, zijn getrokken de Ns. 3 en 33 (3i/9 pCt. leening); 6. 19 Juni 1907, is getrokken No. leening) I 7. 20 Mei 1914,zijn getrokken de Ns. 30, 46, 78, 109, 149, 199, 887, 843, 858, 353 (4y, pCt. leening). Welke obligaties, waarvan die van de leeningen sub 1, 8, 5, O en 7, ieder groot DEIZE®D GELDE®, en die van de leeningen sub 8 en 4, ieder groot VI JEHO®DEBD GELDE®, met de onverschenen Coupons ten kantore van den Gemeente- Ontvanger te Alkmaar of de Kasvereeniging te Amsterdam, en die van de leening sub 7 ook bij de Rotterdamsche Bankvereeniging of de Amster- damsche Bank, beide te Arasterdam, ter betaling aangeboden kunnen worden, die van de leening sub 1 genoemd, op of na 1 October 1915, die van de leeningen sub 27 genoemd, op of na 1 Novem ber 1915, van welke dagen zij geene rente meer afwerpen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 6 Mei 1915. en boeken, in een klein, hangend boekenkastje stonden meer boeken. Naast een gemakkelijken leesstoel lagen een paar tijdschriften op den grond. Zijn blik dwaal de ten laatste naar een groot schort aan een kapstok aan de deur naast zijn bed. Die deur gaf vermoedelijk toegang tot een ander vertrek en hij stond daleijk op om het te onderzoeken. Het bleek een donkere en nau we ruimte te wezen, die het licht kreeg van de groote- re kamer met een hoog atelier-raam op liet noorden, l iet vertrekje was niet veel meer dan een alcoof en diende tegelijk voor keuken en bergplaats. Uit de in richting van de geheele hut was op te maken, dat zij gebouwd was met het doel er een paar dagen in af zondering door te brengen zonder de eenvoudige ge riefelijkheden van het beschaafde leven te missen en het was duidelijk, dat een vrouw haar gebouwd had. voor 't oogenblik echter boezemde een goed gesloten caraf met water, die hij in 't oog kreeg, Ford het meest belang in, want nu kon hij zijn dorst lesschen, die hem al twintig uur had geplaagd. (Wordt vervolgd.) F-«"VM ÏTt UWiVU VU 1 1/ AA avowMwo J «nwvi. xxva.xi ouxuxui^

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2