ïngf'zonden stukken. Dra ftvocöj voareïat TeJdy wrtrekfam soa, ten faj j| M&jcrie fpmutga Ojp «ea plecbüv eatdoaésmal :.iü'kistïs. ïliie saisafedfla ju j* »^s» iaij jjm'v tv. „Aka waf. aar eok moge gém^mt, jij suit mij Mijvra lidteblam, Ckm (geflirt m&t skawéhsagm, fioort tea van jou ea jij feeat van mij tot ra der eeuwigheid, en ais Ik niet eiken dag era brief van je krijg, dan begraal ik je onder era Berg yan telegram men „Je betwefi nooit ie twijfelen aan mijn trouw, Ted dy. Ik zal «ooit iemand anders liefhebben. dan jou al léén. jij moogt het ook geen ander doen! Ik zal wach ten, toteiac je mij roept, ook al moest het twintig jaren duren i" Het kippetje waa overheerlijk en zij genoten er van, stilzwijgend. „Kijk mts hier!" riep bij plotseling uit „Toe, laten wij ra» dwaas zijn 1" Ia zijn vingers hield hij een beentje in den vorm van een vork. „Als het wat opgedroogd is, zullen wij het in tweeën knapper én een wrasch doen. Jij wu.lt jouw helft bew&rên, m ik de mijne." „En ais jij ooit genoeg vto mij krijgf', sprak Ma- jorie plechtig, „dan moei jij mij jouw helft terug zen den." „Juist zoo, goed Maar als jij verliefd wordt op een bete» partij daxt ik bra, dan zendt jij het jouwe mij terug r Teddy kaapte het beentje handig nagenoeg bij hei midden at', waar de breuk ontstond, kwam eea kiem driehoekig kerfje, Hei eind van het dinétje was spoedig* daar. Teddy liet zijn verloofde op den drempel van haar woning achter met reode, behuilde oogen en lippen, die tril den. als zij wilden spreken. Zea-ea-dertig uur later was hij in Nieuw-Yoti, waar de nieuwe wereld vóór Eik® morgen tegdt' de jongste bedfeatte een brief van Mnjjorie op zijn schrijftafel. Eiken avond krabbel- j de hij «m lang epistel naar Cincianatie. Zijn werk aan het groote dagblad was zeer inspannend ea hij ïauwst door een rijsteubrij-berg van moeilijkheden heen, dien elke nieuweling wacht. Hij had' daardoor weinig tijd ons te treuren ever zijn liefdes-aangelegenheden. Drie maanden glipten als drie weken voorhij. Wat zijn finantieelen toestand betrof, Teddy vond hem zeer ontmoedigend- Zijn salaris, dat zoo ruim had geleken in de Ciacirmatie-dagen, scheen onder zijn vingers weg te spoelen. Tiet eigec-nestje-voonutzicut werd onze ker en duister, Majorie had in één van haar brieven er op gezinspeeld ea hij antwoordde tang en niet erg be moedigend groeten nadruk leggend .p het dure leven ia Nieuw-York. Langzamerhand waren allerlei belangen tot hem gekomen, die hen afleiding bezorgden. Hij had aardi ge jonge meisjes leeren kennen, en binnen korten tijd zag hij zichzelf door haar allervcorkomendst behan deld, speciaal door de liefste en knapste. Zij was fijn, had mooie trekken en haar wangen wa ren roziger dan de roos-zelve. Teddy bedoelde het heek-maai niet, maar hij zocht meer ra meer haar ge zelschap. Zij gingen samen naar theater en kleine di neetje», Op Zondagen wandelden zij in dm zonne schijn of reden mud, al «aar de draagkracht van Ted fij'3 bona. Op zekeren dag vertelde hij miss Moore zijn lief desgeschiedenis. Zij betoonde zich zeer sympathiek. Zij prees hem om zijn harde werken ra om zijn pogin gen zijn meisje era eigen huisje te geven. Zij werd nooit moede over Marjorie ie hooren vertellen; en daai Teddy ervan hield ota op era openhartige, eenigs- zins trieste wijze over alles te spreken, kende zijn nieuwe vriendin binnenkort al de détails van die ge lokkige vier jaren. 'Zij was buitengewoon geïnteres seerd in het kleine kippe-beratje, dat Teddy in een kiekt Iseren zakschaanoudraaltje bij zich droeg. „Ja, dat was wel eea lid, merkwaardig idee!" zeide miss Moore Teddy betrapte zich meermalen erop, hoe hij miss Moore's pittig gezichtje kon fixeeren en vergelijken met dat van Marjorie, Die twee hadden niets "van el kaar, beidra werkten zeer verschillend op hem in. „Ik ben benieuwd" overdacht hij dan, „of ik werke lijk mij voor Edith zai gaan interesaeeren." Cm ze/ra uur 'a avond» beide Teddy dlra dag aan bij atl&s Moore. De ifieasthode liet ben» .glknladsew! bmnra en. meSd- de dar haar meesteres direct beneden zou hmm. Tmdy 4 in dra salou wachten, hij giag in dea gmMtea&jkui fauteuil zitten, in een éten hij al een beetje als rijn eigendom beschouwde. Hij was volko men kalm. Hij had de volle vrijheid, Edith nu te zeg gen wat -hit tot nu tye verzwegen had. Binnen era half uur zou hij weten oi zij hem liefiiad zooais hij dacht, ra of zij hein wiide trouwen. Even weer kwam Mar jorie hem voor den geest, raaar hij verjoeg haar beeld. Hij was absoluut vrij. Hij had immers het bewijs van zijn vrijheid in zijn zak. Hij haalde opnieuw het noodlottige, veelbeteekraen- de voorwerp uit het papie» en bekeek het nadenkend. Zijn lipp® krulden zich tot een cyniscben lach, toen bij terugdacht aan den avond, waarin hij en Marjorie al- kaar eeuwig trouw haddra beloofd. Uit het eigen zak- foudraaitje haalde hij zijn wederhdftje en hield de twee stukken lusteloos in de hand. De zware looper op de trap deinde weg- onder den lichten druk van een beeldig satijnen schoentje. Ge luidloos kwam Edith de treden, af en bleef even in de suite staan. Zij zag Teddy voorover gebogen zitten in zijn stoei, en, bij wijze van plagerijtje, verstopte zij zich achter de zware portière, en sloeg hem gade. Hoe mooi was hij, dacht zij bij zichzelf! Hij had1 haar niet gehoord en zij was juist van plan rich te verraden, toen zij attent werd op hetgeen hij in de hand hield. Een bezorgde trek lag op zijn gezicht, Edith kon het duidelijk van haar plaatsje waarnemen. Zij nield baar adem in en de kleur week van haar wan gen. Teddy was bezig met twee helften van een kippe- beentje aan elkaar te passen Steeds opnieuw betastte hij de gebroken, gekende eindteu In de driehoekige barst van zijn eigen helft paste heelemaal niet het uit einde van de kleinere helft, Zij pastra niet. Trddy rat recht overeind, stijf en stram. Opeens ging hij opstaan en zonk toen weer neer in de fauteuil." Daar was t en geruisch van zijden rokjes achter de porilère. Edith vloog de trap p, onhoorbaar. Drie minuten later verscheen het dienstmeisje in den salon. ,,lk vraag excuus, mr. Creamer," zei zij, „maar ik heb mij vergist. Miss Mooie is niet thuis, is uitge gaan-" Teddy glimlachte pijnlijk. Hij zeide niets, maar ging de gang m. Hij nam zijn hoed en jas en keerde zich tot het meisje om, dat, verlegen, heat wilde uitlaten. „Hier," zei hij, „hiér, geef dit alsjeblieft aan miss Moore ais zij thuiskomt. Zij heeft misschien gelegen heid het nóg eras te gebruiken." En hij reikte haai de kleinste helft van het gebroken klppeheratje. nes, in overleg worden getreden» terwijl ook kunnen worden gedaan wx ei pwigoed van uit erentraden stam, waarvan te weinig aanwezig is, in era bepaalde bo-axluij te venneuig raldigen voor ge- bi aü ut een volgend jaar. Bovendien kunual door dra aanleg van Rijksproel- veidra verschillende soorten van zaad of pootgoed met elkander worden vergeleken en op die wijze gezorgd, dat inderdaad het beste en productiefste voor dra uit zaai wordt gebruikt. De Rijkslandbotiwleeraar voor Noord-Holland; a nobel Md 1915. 12 BINNENLAND. arjorie werden korter en korter; 2 het schrijven der brieven ver- F.diih was miss Moore's voornaam; hij noemde haar i»g niet met dien naam bij hun ontmoetingen. De brieven aan MaA|M de tijdruimte tuasdim lengde zich. Toea volgde er era tijd, waarin geen van' beiden schreef ra Teddy verwonderde zich «ven Ten slotte ymoirei hij een brief, waarop hij voor zich zelf had uitgemaakt dat era direct antwoord1 spoedig moest volgra. Het antwoord kwam niet „Ik dacht het «F', zei hij bitter, „er is iete gebeerd! je kunt geen vrouw vertrouwen, óp de heek wereld niet! Zij "heeft zeker era, anderen vereerder gevonden en dit is dus het antwoord." Mannen hebben nu eenmaal de gewoonte, zulk soort van dingen uit te spreken. Als Teddy de laatste brie ven van Marjorie nog eens had overgelezen zielige briefjes, die zijn veronachtzaming excuseerdra zou hij de oorzaak gevonden hebben. Hij voelde zich nu minder terughoudend om met Edit! te praten en zij merkte de verandering direct op. Hij bekende haar openhartig, dat het koude mes der onverschilligheid het ieere koord tussdten New-York ra Cincinnati had doorgesneden. Maar dat is al te ergmompelde Edith, in groote sympathie. „Ekt wm zoo'n ideal verhouding. Maar missohira kunnen er vergocxlingra gevoodim wor- den. Teddy stemde dat volmondig toe.. Hij begon miss Moe» een -buitengewone vergoeding te vinder. Hun HOE VERKRIJGEN WIJ UITMUNTEND ZAAIZAAD EN POOTGOED? Het geven van era hoo-ge opbrengst is erfelijk, de afwezigheid van afwijkende planten in era gewas wijst op zekerheid van overerving. Wij moeten daarosn het zaad of de poters nemen van era gewas, dat een hooge opbrengst heeft gegeven ra niet veibasterd blijkt te zijn door afwijkende planten of verontreinigd door onkruid. Oai «n hooge opbrengst te kramen geven, moet een g-.'wus I- op ren t'-er vruchten in greou. Üu y 50 M bekten raiader vruchtbaien grond komt de aanleg van he*t zaad of pootgoed om een gewas met hooge opbrengst te geven niet tot zijn recht ra kunnen wij dus dien aanleg niet waarnemen. Om zeker te zijn, dat in het zaaizaad of pootgoed die aanleg aanwezig is, moeten wij 't nemen van onze vruchtbaarste grondlen, en van het beste gewas dat daarop is te vei Hijgen, De opbrengst van een gewas kunnen wij te weten ko men door eer deel van het gewas, als het rijp is, afzon derlijk te snijden, te dorschra en te wegen of ook door bij het dorschra, schoonmaken ra wegen van den ge- heelra oogst tegenwoordig te zijn. De aanleg blijkt reeds, indien van een gewas de beste gedeelten een hoo ge opbrengst geven en als tevens kan worden aangrao- men, dat het gébruikte zaad of poolgoed van gelijk: af komst was. Gemengd Nieuws. GROOTE BRAND. Te Grootebroek (N.EI.) is gisteravond halizes era ernstige brand uitgebroken in de herberg Be Zwaan eigenaar ra bewoner de heer S. Brugman. De brand breidde zich zeer snel uit en tastte de belendende per- ceelra aan: era slagerij, behoorende aan denzeiidra eigenaar, ra een woon- ra winkelhuis, bewoond door den heer P. Koomer. Geruimra tijd werden ook de Hervormde kerk ra de bewaarschool ernstig door het vuur bedreigd. Beide gebouwen bleven echter behouden maar werden beschadigd. De spuiten uit Grootebroek en bijliggende dorpen waren om 8 uur dra brand meeste:." Van de herberg, de slagerij ra het huis van dra heer Koomer bleef niets dan een rookrade puinhoop over. De ooizaak van dra brand is onbekend. Alles was verzekerd. UIT OBDAM. Werd gisteren gemeld, dat er een driejarig jon getje dooi; d'e auto van dm notaris werd overreden, met het noodlottig gevolg, dat het kind aan de beko men kneuzingen is overleden, nader blijkt ons, dat ouze correspondent niet goed ingelicht is geweest. Van de meest bevoegde zijde toch wordt ous medege deeld, dat het kindje niet alleen niet overleden is, doch zich in zeer vooruitgaanden toestand bevindt. UIT HENSBROEK. De Raad dezer gemeente heeft besloten over te gaan tot het oprichten van era gemeentelijk electriciteits- bedrijï eu tot aansluiting bij de K. E, M. te Bioemen- daai. Van den hoofdkabel AlkmaarHoorn zal uit Rus- traburg naar hier een bovengrondsche geleiding wor den gespannen. Mocht ook de gemeente Übdain besluiten electrici- teit te betrekken van de Kenncmer» dan zullen, naar we vernemen, de draden worden doorgetrokken tot Span broek, over welk dorp, bij een eventueele aansluiting, een hoofdkabel zal loopen van Schagea naar Hoorn. Bij de gisteren gehouden wedstrijden van den West-Frieschen Turnbond, behaalde de gyamastiek- vereeniging Hensbroek-O bdam in den Tweekamp de eerste prijs met 55 puilt. In den personeelen wed strijd „Duitsche driesprong" werd de eerste prijs be haald door J Schrooder met een sprong van 9.80 M., d'e tweede prijs .door H. Wuis met era sprong van Over de verbastering van het gewas kunnen wij era oordeel vellen door hei tijdras den groei nauwkeurig waar te nemer ra te onderzoeken of er veel afwijkende planten ia voorkomen. Als wij aann amen, dat van een bedrijf, dat voor het leveren van zaaizaad In aanmerking komt, alle lande- njta mei raad van goede afkomst zijn bezaaid, kan ém bedrijf una reeds era greote hoeveelheid zaalzaad leve- ïra. Yaa vier t-sdrifv-ai, waarvan wij tfe opbrengst con- troteerea, zai aikbchkn op grond van de "controle siechte. tiii iumnra wordra gekozen voor hei leveren vaa zaaizaad. Indies au dat èér>,e bedrijf 200 H.L, zaaizaad of pootgoed voortbrengt ea -de controle van vier 'bedrijven 100 kos-t, zal de prijs van 1 H.L. zaaizaad hierdoor slechts 0.50 worden verhoogd. Laat daarom degenen, die op eene hooge opbrengst eu goede kwaliteit prijs stellen'met elkander voor dit dioel samenwerkenik stel mii gaarne beschikbaar om kameraudte:happfij-ke c«isgang veranderde langzamer hand Op e«i allerjrezelligst uineelje hidp Teddy haar bij het uitstijgen uit eea taxi ra volgde baar tot in de doukefe gang van haai' woning. Opeens sioot hij haat iu zijn armen en kuste haar hevig. Even verzette zij zich, teen bood rij haar lief gezichtje tem heelemaal, fluisterde: „Ik heb er zóó -lang zóó lang op gewacht!" Na dien m'o«d echter bleef Teddy velschillende da gen uit de nabijheid van miss Moore weg. Hij was •heel erg aan het nadenken. Zijn finantieele toestand had zich aanmerkelijk verbeterd. Hij kon een huishou dinkje opzetten en Edith zou niets anders willen dan •dat! Hij was vrij can haar ten huwelijk te vragen., dat iteritaalde Mj steeds bij zichzelf; m tóch, zijn geweten swlds utet wo vrij. Hij koo Maijorie niet heele maal uit zijn jpd'achim zetten. Op era üoeien morgra bracht de jongste bediende Teddy era klein pakketje. Het droeg het postmerk van Oincmïiati. Toen Teddy het open maakte, 'bonsde ziju hart. „Ik weet al v/at er in zit," sprak hij halfluid. Met de uiterste zorg ontdeed hij het pakje van het papier en lichte het dekseltje op van het miniatuur- doosje. Binnra-in lag tusscheo wat vloei weggestopt, de helft van het vogelbeentje, opgedroogd, ra verkleurd. Geen woordje schrift was er aan toegevoegd. Het was ook niet noodiig, dat begreep hij. Het kleine, gebarsten beentje vertelde eea heele geschiedenis. Hij wikkelde het pand opnieuw ia wat vloei en stak het fa xjjn vestzak. 'mi 1" zei bij, reet bitteren gliaiiath, „ik weet w& iwnpel niet tk bl^| ot bedioefti ben.P' samen weikenik stel mij gaarne beschikbaar daarbij voor ziin ambtsgebied als tusschenpcrsoon te fimgeeren ra denk mij dan deze samenwerking als 1 volgt. Ieder, die voor het komende jaar zaaizaad of poot- j goed noodig heeft, van welken aard ook, zendt eene op- S traaf daarvan bij mij in vóór 10 Juni as. Zoodra die I termijn is verstreken, worden alle bestellers uitgenoo- digd: tot het bijwonen van eene vergadering, waarin, de verder te volgen weg 2m! worden besproken. Personen, die iu dé meening verkeeren, dat hun ge was van voldoende kwaliteit zal zijn om uitstekrad ■.raaizaad of pooigoed te kunnen leveren, worden uiige- aoodigd zich bij mij aan te melden en aan degenen, die /.ich aanmelden wordt door hiertoe benoemde personen of commissi® era bezoek gebracht om zich van de ge schiktheid van het gewas te overtuigen. Op de gewas sen, die geschikt zijn geoordeeld, wordt de controle voortgezet ra opbrengst ra de kwaliteit van het ge oogste zaad of pootgoed gecontroleerd. Jadira er onder de landbouwers, die zich hiervoor aangeven, ziin, wier gewas reeds onder controle staat van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, kan voor diezen die keuring te velde door onze commis sion vervallen ra dus alleen de controle op de op brengst worden uitgeoefend. Tenslotte worden voor het leveren van bet benoodig- de zaaizaad of pootgoed zooveel bedrijven uiigdco29ra a!s noodig zijn om het bestelde te leveren, waarvoor natuurlijk die gewassen gekozen worden, waarvan op brengst en kwaliteit bovenaan, staan. De prijs, die voor dai zaad of pootgoed aan den teler zal worden betaald moet van te voren worden overeengekomen b.v. worden gesteld op een bepaald bedrag pér H.L. boven de marktwaarde, die het op een bepaalden vooraigenoem- dra leveringsdatum bezit. Op die wijze ontvangt de landbouwer een bijzonder goeden prijs voor zijn product, terwijl de afnemers het beste zaaizaad of pootgoed verkrijgen, dat te verkrijgen is. Mocht de vergadering van afnemers of de controle- conmissiën van oordeel zijn, dat bepaalde soorten van pooigoed cf zaaizaad uit andere provinciën (of uit het buitenland) betrekk® moeten worden, dan kan daar toe uösutirlijk ook besloten worden en mei de organisa- tkfe, die daar de keuring' van gewassen te velde uitoeto- IJIT OUDKARSPEL. Gisteravond vergaderde de Begrafenisvereeniging tra locale van dra heer Bückman, met slechts een klein aantal leden. Medegedeeld werd, dat de vereenigingen in de 4 Langedijker dórpen zich hebben vereenigd, om voor komende onderlinge belangen van de leden te regelen Uit het jaarverslag bleek., dat het aantal leden is ge stegen van 596 tot 601. De rekening van den penningmeester wees uit, dat de ontvangsten hebben bedragen 487,10, de uitgaven 275,87, alzoo een saldo van 211,23. De aftredende bestuursleden, de heeren S. Vis, F. Butter en J. Joman. werden herkozen. Daarna werd de vergadering gesloten. Ais gevolg van de deze week gehouden vergade ring van inwoners dezer gemeente, waar in bespre king kwam de circulaire van Minister Posthuma in zake het verkrijgbaar stellen van goedkoop brood, vet, spek, enz., is aan den burgemeester dezer gemeen te het volgende adres gericht: Ondergeteekradra, handelende fa opdracht van een bijeenkomst van inwoners onzer gemeente, Van oordeel zijnde, dat iets moet worden gedaan, dec. zwaren druk der tijden fa hoofdzaak door de min derbedeelden1 in mindere mate te doen gevoelen, Overwegende, dat fa de circulaire van Minister Posthuma dato 24 April inzake het verkrijgbaar stel len van goedkoop tarwebrood tegen den prijs van 12 cents per kilo de weg daartoe wordt aangewezen, Wetende, dat in deze de volle medewerking van het Hoofd der gemeente noodig is, Verzoeken UEd. beleefd, met verwijzing naar bij gaande memorie van toelichting» bedeelde 'circulaire ter kennis van de inwoners onzer gemeente te. brengen en uwe zeer te waardeerra medewerking fa déze ten volle te verleenen. Volgt onderteekening. UTT SCHERMERHORN. De vereeniging „Eendracht", eene vereeniging, die al ruim 30 jaar de schoolkinderen jaarlijks een feestje bereidt, hield eene vergadering. Door dra penning meester werd rekening gedaan over 1914, welke sloot met een batig saldo van 5. De aftredende bestuurs leden, de heeren C. Vjsser enK. Rood, werden herko zen. Besloten werd op 27 Mei a.s. met alle schoolkin deren een rijtoer te maken naar Bergen en Egmond. UIT HEEMSKERK. Bij het gisteren ie Haarlem gehouden examen acte 1. o. slaagde o. m. mej. J, Huisman, alhier. UIT KOEDIJK. *De Raad vergaderde gistermiddag fa voltallige zitting. De voorzitter beëedigde het nieuw gekozen lid, den heer Spaan. Spreker wees er op, dat men den heer Spaan gaarne fa zijn midden opnam, ih de overtui ging, dat hij naai* zijn krachten zal bijdragen tot den bloei van de gemeente Hierna werd, de heer Spaan door alle leden gefelici teerd. De benoeming van een wethouder kwam hierna fa behandeling. Gekozen werd de heer C. Beets met 6 stemmen en één stem blanco. De heer Beets bracht dank voor het hem geschon ken vertrouwen. Spreker verklaarde zich bereid de functie te aanvaarden en zegde toe, te zullen trachten deze te vervullen, zooals ze vervuld zal moetra wor den. De voorzitter wees er op, dat de uitslag van de stemming wel het bewijs was, dat de Raad den heer Beets den rechten man op de rechte plaats oordeelde. Spr veronderstelde, dat de heer Beets met voldoening de eervolle onderscheiding zou gedenken en hoopte, dat hij de functie op dezelfde hoogst verdienstelijke wijze als zijn voorganger zou vervullen. De raadsleden feliciteerden den heer Beets hierna met zijne benoeming, waarna deze den wethouders zetel innam. Met een gelijk aantal stemmen werd de heer Beeta hierna tot ambtenaar van den burgerlijken stand ge-- kozen. Als datum van ingang werd op voorstel van dra voorzitter 1 Juni bepaald. Tot leden van de stembureaux werden gekozen in district I de heeren Geus, Visser en Slotemaker, met den heer Wassenaar als plaatsvervanger, ra in dis trict II de heeren Beets, v. d. Woude, Boldewijn en Spaan, en de heer Oudt als plaatsvervanger. Bij de rondvraag vestigde de heer Boldëwijn de aandacht op de noodzakelijkheid van het herstellen van den toren De voorzitter zegde toe, dat B. en W. in de volgen de zitting met voorstellen dienaangaande zullen ko men. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Gistermiddag had alhier nabij de scheepswerf van dra heer Lek onder veel belangstelling een proefne- ming plaats met het voortbewegen van een modder praam door middel van den 2 cylinders buitenboord motor „Archimedes", van welke motor de firma Stik- kel, Oly en ten Zeldara de alleen-vertegenwoordiging heeft voor Nederland. De resultaten niet deze eenigste uitgebalanceerde motor met 2 cylinders der wereld waren verrassend Hoewel tegen wind werd de modderpraam, waarin 7 personen hadden plaats genomen toch met een snelheid van 12 K.M. voortbewogen. In enkele minuten was de motor aangebracht, terwijl de trillingen door het 2 cylfadersysteem geheel werden gereduceerd. De groote trekkracht van dezen prachtigen motor werd algemeen bewonderd. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Aan B. en W. is verzonden een door een honderdtal ingezetenen onderteekend adres, houdende het verzoek stappen te doen om uitvoering te geven aan de beken de circulaire van minister Posthuma inzake de ver strekking van goedkoope levensmiddelen. UIT BERGEN. Morgenavond wordt door het „Mobilisatie Caba ret Ensemble" een voorstelling gegeven fa „De Rus tende Jager". Het program ziet er aanlokkelijk uit, het belooft veel afwisseling. De avond zal met era bal worden besloten. KOLFWEDSTRIJDEN. Uitslag der wedstrijden van den Noord-Holland- schen Kolfbond te Krommenie, bij jelegenheid van de herdenking van het 25-jarig bestaan; a. Personeele wedstrijd: le prijs M. Roosje, Groo- tebroek, 150 punten; 2e pr. K. Booij, Krommenie, 14ö punten; 3e pr. J. van Vliet, Krommenie, 142 punten; 4e pr. D. Igesz, Spanbroek, 141 punten; 5e pr. R. Slot, Broek op Laugendijk, 139 punten; 6e pr W. M. van Vliet, Kcc-mnfraie, 138 punten 7e pr. C Reiine Krommenie, 137 pimten. b. Korpswedstrijden: le prijs Krommenie, 397 pun ten 2e pr Oudkarspel, 386 punten, c. serieprijzra; le serie K. Winkel, Wognum, 58 punten; 2e serie G. L. van Vliet, Krommenie, 54 pun ten. r d. Sajetprijs: N. van Vliet, Krommenie, 135 punten. e. Twaalvenprijs: D. Blom. Noord-Scharwoude. i ^5rewe^8^ door de 7 personeele prijswinners 1 Medaille van H. M. de Koningin-Moeder, M. Roos je, 54 pimten2. Med. van den Nederl. Kolflbónd, K Booij 53 punten; 3. Med. voorzitter Ned. Kolfbond. vC M. van Vliet, 49 punten4. Med. Burgemeester van Krommenie, D. Igesz, 44 punten; 5. Med. Kollf- club Krommenie, J. van Vliet, 39 punten; 6. Med. vereeniging „Krommenie Vooruit", C. Reijne, 30 pun- tenj Med. vereeniging „Onze Blik-industrie Voor uit", Krommenie, R. Slot, 22 punten. BUITENGEWONE KREDIETEN. De mededeeling, door den minister van oorlog bii de jongste Kamer-debatten over hei wetsontwerp in zake het nieuwe buitengewoon crediet gedaan, als zou van de in 1914 beschikbaar gestelde buitengewone credieten tot een bedrag van honderd millioen .gulden, vermoedelijk ongeveer 15 millioen onbeschikt zijn ge bleven, heeft aanleiding gegeven tot misverstand. Daarom wordt van bevoegde zijde er de aandacht op gevestigd, dat de beide fa 1914 toegestane buitenge wone credieten, elk van 50 millioen, niets anders wa ren dan verkoopingen van de gewone oorlogsbegroo- ting voor het dienstjaar 1914. Vandaar, dat de bedra gen waarvan op 31 December 1914 niet was beschikt, verder onaangeroerd moesten blijven, omdat het den' minister niet vrij staat, vnoruitgavra, gedaan in 1915, gebruik te maken van fondsen, bent voor '914 toege staan. Hieruit volgt tegelijkertijd, dat van de op 12 Me: Idoor de Tweede Kamer gevoteerde- nieuwe 50 miL lioeo, dienende ter verhooping van de oorlagubegroo- ting voor 1915, fa de fageloopea 4 '4 maand reeds een zeer aanzienlijk deel is verbruikt. 20 KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 14 Mei 1915. M. Z., Alkmaar, overtreding Invaliditeitswet, boete of 20 dagra hecht. A. B., Limmen, overtreding Provinciaal Reglement, 6 boete of 2 dagen hecht E. G. Hz., Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet, 6 dag® hecht. W. W., Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, teruggave aan zijn ouders. P. Z. Cz., Egmond aan Zee, D. D., Wormerveer, T. P., D. V., C. N., J. T. S., J. j. K. ra H. E., Alkmaar, dron kenschap, de le 5 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 5e en 6e ieder 2 boete of 1 dag hecht, de 3e 9 boete of 3 dagen hecht., de 4e 4 boete of 2 dagra hecht., de 7e 6 boete of 3 dagen hecht., de 8e 3 dagen hecht. N. M. P., C. J. Z. en C. J. Z., Limmen, J. II., Ber gen, G. G., J. G. ra j. B., Alkmaar, N. W. G., Eg- mond-Binnen, overtreding Politie-Verordening, de le ontslag van rechtsvervolging, de 2e, 3e en 8e ieder 3 boete of 2 dagen hecht, de 4e 2,50 boete of 14 dagen Tuchtschool, de 5e 1 boete of 1. dag hecht., de 6e 2 boete of 1 week Tuchtschool, de 7e 2 boete oi 2 dagen hecht. H. T., Anna Paulowna, P. Q., Graft, J. P., Aker sloot, P. S. en H. Z., Uitgeest, W. K., Bergen, J. W. en H. N., Sint Pancras, T. D., Castricum, G. B., Limmen, N. v. D., Heiloo, M. N. dfe W., Egmond-Binnra, P. K., J. S., C. M., A. O., W. J. V. ra E. de R., Alkmaar, N. M., P. B. en N. D., Heerhugowaard, P. D., D. W. en C. B., Broek op Laugendijk, overtreding Rijwielregle ment, de le, 2e, 3e, 6e, 7e, 8e, 10e, 14e, 15e, 16e, 19e, 20e, 22e, 23e en 24e ieder 2 boete of 2 dagra hecht., de 4e, 5e eu 12e ieder 2 boete of 1 week Tuchtschool, de 9e 4 boete of 3 dagen hecht., de 1 le 5 boete of 1 maand Tuchtschool, de 13e 3 boete of 3 dagen hecht., de 17e 0,50 boete of 1 dag hecht., de 18e 3 boete of 3 weken Tuchtschool, de 21e 1 boete of 1 dag hecht. hwj l&g. ivi \üii OiaZv MCCiiiglIig,

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6