LAAT 161. Do DMenr J. DOSSERT. Goedkoop ongekend tarwe (water) tarwemeel. E Spiegelruiten stad: Telegrammen yan keden. noemden maximumprijs weder voldoende voorraad voor het binnenland ter beschikking wordt gesteld. HET GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS. Naar de Tel. verneemt gaat in parlementaire kringen het gerucht, dat, indien de Staten-Generaal het desbe treffend wetsontwerp aannemen, tot gezant bij dén Paus zal worden benoemd jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, lid der Tweede Kamer voor Nij megen en oud-voorzitter van dat college. VOORSTELLEN ORONDSWETSHERZIENINQ. Naar het Vaderl. met zekerheid verneemt hebben de voorstellen tot Grondwetsherziening 't departement van Binnenlandsche Zaken verlaten. UD HEILOO. (Vervolg). De voorzitter deelde hierna mede, dat B. en W. een bespreking hebben gehad met den Commissaris dei Koningin. Thans was een brief ingekomen, dat Gede puteerde Staten alvorens zij de begrooting wenachen vast te stellen eerst wilden weten, of de Raad alsnog geneigd was om het salaris van eten ambtenaar op dt begrooting te zetten. De heer v. d. Molen„Leest u 'den geheelen brie! maar voor, wij weten er niets van af." De voorzitter las den bedoelden brief voor, waaruii bleek, dat Gedeputeerde Staten van meening waren dat uit het afschrift van de notulen niet bleek, dat ei een definitieve beslissing was genomen. Met een ontwijkend antwoord zouden Ged. Staten geen genoegen nemen. Wanneer geen afschriften van een definitieve beslissing overgelegd konden worden dan moest alsnog een nieuwe vergadering worden uit geschreven, waarin een beslissing werd genomen. De voorzitter stelde daarom de vraag of de Raad alsnog genegen was om het salaris van den ambtenaai op de begrooting te plaatsen. De heer v. d. Molen oordeelde een en ander een ei genaardige geschiedenis, aangezien de Commissaris gezegd had „hoe wil men dit salaris op de begrooting zetten, waar er geen ambtenaar bestaat?" De heer Maas Geesteranus vroeg wat het resultaat was geweest van het onderhoud, dit B. en W. met den Commissaris hadden. De heer v. d. Molen deelde mede, dat Oedeputeerde Staten de begrooting terug gestuurd hadden, omdat zij niet wisten hoe de zaak in elkaar zat. De heer Butter: „De ambtenaar is ontslagen op Juni en de Commissaris vroeg aan den burgemeestei wanneer hij den ambtenaar zijn ontslag had medege deeld, waarop de burgemeester zeide: „weinig daar na." De Commissaris zei: dan zal ik het wel zeggen: „dat geschiedde twee maanden daarna." De voorzitter merkte op, dat dit de kwestie niet ge weest was. Lang behoefde men echter over de zaak niet te praten, waar spreker in deze het gevoelen van den Raad wel kende, daar meende hij dat men het beste deed, met definitief te besluiten, dat men het salaris niet op de begrooting wenschte te plaatsen, dan kan dit besluit aan Gedeputeerden gemeld worden. De heer v. d. Molen: „Dat is mijn idee tenminste wel." De heer Butter: „De Commissaris vroeg hoe hel kon, dat het salaris op de begrooting stond, waar er geen ambtenaar was". De voorzitter„Daar gaat het niet over." De heer Butter: „Daar gaat het wel over." De heer v. d. Molen„De Commissaris was inder tijd niet goed ingelicht. De memorie van toelichting deugde niet." De voorzitter: „Dat heeft hij niet gezegd." De heer v. d. Molen: „Stellig heeft hij het gezegd. Hij zei: „Gedeputeerden zijn nu andere ingelicht." De voorzitter: „Laat de Raad besluiten om het sa laris niet op de begrooting te zetten." De heer Maas Geesteranus„Dat is het eenvoudig ste. De onkosten voor den burgemeester staan al op de begrooting en er is dus geen salaris voor een ambtenaar op noodig." Hierop werd met algemeene stemmen hiertoe beslo ten. Tot leden van de schattingscommissie werden dt heeren Butter, Mulder, Zwart en de burgemeester ge kozen. Uit het gemeente-verslag bleek, dat het zielental op 31 December 2733 was. De vermeerdering bedroeg 52 personen tegen 200 in het vorig jaar, een gevolg van het groot aantal geboorten in dat jaar. Dit verslag werd voor kennisgeving aangenomen. Op een vraag van den heer Butter deelde de voorzit ter mede, dat Gedeputeerde Staten indertijd de vergun ning voor hotel „De La Promenade" hadden gewei gerd. De tegenwerking van den heer Tasseron had hiertoe wel bijgedragen, thans zou dit echter wel voor elkander komen. Op voorstel van den heer v. d. Molen werd beslo ten, om aan den concierge van het raadhuis een grati ficatie van 10 te verstrekken ter tegemoetkoming voor de meerdere werkzaamheden die een gevolg zijn van de vele vergaderingen van het comité tot steun tijdens de mobilisatie. Op voorstel van den heer Mulder werd besloten om een boomstomp bij het Kraaienlaantje te laten oprui men, op voorstel van den heer Zwart, meerdere aan dacht te schenken aan de Donkerenlaan en aan den toe stand van den weg te Zevenhuizen. Voor verbetering van de wegen zal getracht worden de puin van het verbrande perceel „de Rustende Jager" aan te koopen. Op een vraag van den heer v. 't Veer, deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt om in het najaar de afscheiding van de begraaf plaats door het planten van een heg te verbeteren. Hierna sluiting. KORTE BERICHTEN. Men meldt uit IJmuiden aan de Tel. Het binnengekomen Engelsche stoomschip „Prome theus" voerde den kegel van de Nederlandsche Overzee Trustmaatschappij. Een onderzoek zal ingesteld wor den of het stoomschip daartoe bevoegd was. Tijdelijk is opgeheven het verbod van uitvoer van voederbieten, mangelwortelen en knolrapen. Een veekoopman uit Geldenkirchen heeft de poli tie te Rotterdam aangifte gedaan, dat op de veemarkt aldaar twee bankbiljetten, ieder van 1000, is kwijt geraakt. De mogelijkheid bestaat echter, volgens zijn verklaring, ook, dat hij ze bij vergissing voor bankbil jetten van 100 heeft uitgegeven. Een Nederlandsche vrachtboot, die te Nieuw- York binnenviel, was door een orkaan overvallen, waardoor de schoorsteen tot op het dek afbrak. De timmerman moest, daar het onmogelijk was een nieu wen schoorsteen te krijgen, er een van teakplanken en hutdeuren samenstellen. Het hout moest dag nacht met waterstralen koel gehouden worden. en HET CIRCUS. Hoed af voor den heer Hermann Althoff! Gistermiddag om 4 uur lag er van de geheele cir cus-onderneming enkel het zeildoek op het terrein van Oud-Alkmaar. Gisteravond om half acht stonden er stallen, die op drie beren en wat honden na nog leeg waren, was de groote circustent van buiten klaar, maar viel er daarbinnen nog ongeveer alles te bered deren. Doch toen om half negen de kapel een pittigeu marsch inzette, was de manège-rand schoonge- schuierd, scheen het electriscb licht, ondanks alles met bcliulp der eigen locomobiel verkregen, op het blauw en öuu fluweel van lo^es en sialics eu ontbraken zelfs de kleedjes niet voor de bezoekers, die anders het drassige weiland onder de voeten zouden hebben gehad. Niets ontbrak er het kaarsvet voor het haar van de stalknechts zoo min als de rok van den direc teur, het fraaie costuum van Mme Pierre zoomin als de reuzenveiligheidsspeld van clowntje Deraes, en di paarden waren gepoetst en de attributen leken we spiksplinternieuw. Dat is werken Het geheim van deze werk-methode is tijdens di voorstelling voor een deel ontsluierd. Immers, hoewe er laat was begonnen, werd toch het geheele program ma afgewerkt, het ging wel vlot, maar rustig zeker Geen oogenblik haperde er iets, alles ging geregelc zijn gang, alsof alles maar voor het grrijpen lag, also; het niet de eerste, doch de zooveelste maal was, dat ei hier een vooretelling werd gegeven. Er heerscht blijkbaar in dit circus groote orde en een strenge, maar gezonde discipline. Wanneer men zoo'n circuswereld van den buitenkant bekijkt en be oordeelt naar de ietwat on-Hollandsche reclame, dan kan men zich haast niet voorstellen, dat ze op een écht- Hollandsche degelijkheid gebaseerd is. Toch moet di wel het geval zijn. Ontbrak die degelijkheid, dan was de boel gisteren bij al dien tegenslag van trein-vertra- ging, van locomobiel-overlast (omdat dit zware voer tuig niet over de Friesche Brug kon, moest er over Heerhugowaard 8 kilometer worden omgereden!) lee lijk in het honderd geloopen En gisteravond liep hei als op rolletjes. Wij mogen wel even met erkentelijk heid memoreeren, dat de politie haar moeielijke taak om de aanvankelijk mopperende bezoekers rustig en eerst van het terrein te houden, op uitnemende wijzi vervulde en dat soldaatjes de handen flink uit de mouwen staken, en het circus-personeel hulp verleen den. Maar toen de reeds talrijke belangstellenden wa ren gezeten en de vooretelling een aanvang had geno men, werd er zonder één oogenblik pauze, een voor stelling gegeven, waarover niet dan met lof kan wor den gewaagd. Men komt in een circus in de eerste plaats om de paarden, nietwaar? Welnu, het cirucs-Althoff i s een echt paardenspel. De heer Althoff laat veel goede en mooie paarden zien. Daar is in de eerste plaats een elegante dame, wier fraaie costuum wij reeds noemden, die verschil lende paarden laat walsen en allerlei aardige dingen laat doen. Daar zijn er lasso-werpende cowboys met paarden van een zoo vurig temperament, dat er één haast niet te houden was, hoe kranig de „cow-lady" zich ook weerde. Daar is een voortreffelijke schoonrij- deres, die haar volleerden schimmel volledig in de macht heeft. Daar zijn een tweetal dames, die een vlug ge voltige rijden. En het laatst, maar natuurlijk het best is er de directeur, die de arena vult met zijn zeven dood-iiggende, met zijn zestien door-elkaar-mar cheerende paarden, die zijn vete schimmels en vossen en zwarten laat springen en steigeren, dat het een lust is. En wanneer wij van den heer Althoff Sr. op den jongenheer Althoff overgaan, dan mogen wij dadelijk de 4 kameelen en 2 olifanten noemen. Zulke groote zware beesten door een jong kereltje, dat eigenlijk vreemd contrasteert, te zien vertoonen, is op zichzelf reeds een wonder. Én dan de voorname statigheid van die goed gedresseerde kolossussen, die zich gewillig door een knaap laten leiden, zonder dat het ruwe ge weld noodig is, hetwelk dergelijke vertooningen wel eens onaangenaam maakt. Trouwens men treedt in dit circus met een prettig-stemmende kalmte en zacht heid op. Mr. Braker bijv. laat zijn geleerde beren won deren van fietskunst verrichten (welke iemand die da gelijks wielrijdt, niet graag zou nadoen), zonder dat er de karwats aan te pas komt, Mme. en Mons. Little Fred doen hun tien aardige fox-terriers en hun pon- nies (leuk de drie bevlagde hondjes, die achtereenvol gens op een dravende ponny springen, welke verge zeld is van twee andere foxjes) bewonderenswaardige dingen.verrichten, terwijl zij ze enkel versnaperingen geven en clown Jack behandelt zijn ezels, varkens en ganzen (de viervoetige en gevleugelde vertegenwoor digers der domheid) zonder al te veel ruwheid. Men komt echter in een circus niet alleen om de dressuur, men wil ook wel eens lachen. Hiervoor heeft de heer Althoff nu twee clowntjes, die een lachwek kende box-scène uitvoeren, twee groote, die oude grappige dingen nieuwen vorm trachten te geven, een zeer vermakelijke troep muzikale militairen, die goede muziek halen uit hun geweren, hun kolbakken, een stukgeschoten kanon, ja zelfs uit een ezel, en eindelijk een boeren-echtpaar, dat hetzelfde doet uit melkbus sen! En eindelijk wil men ook toeren zien. De voorstel ling wordt er mee geopend. Mr. Hodgini werkt ver rassend met een langen cylinder, een vat en een kruis hij is een zeer „voetig" man. Bostons Brothers zijn meer handig zij vormen een paar goede handvolti- geurs, die als krachttoer hebben den sprong over ze ven man, waarbij de springer 'door den ander in den hoogstand wordt opgevangen. En dan is er eindelijk de springer bij uitnemendheid, Mr. Gladbin II, die de voorstelling eindigt met een sprong uit den circus koepel, onder ademlooze stilte en groote spanning volbracht. Men ziet dus, dat de heer Althoff een programma heeft samengesteld, dat voldoet aan de verschillende, uiteenloopende eischen van cirucs-bezoekers, dat wer kelijk uit eerste-klasse-nummers bestaat en op voor treffelijke wijze wordt afgewerkt. Wie dat doet, stelt zijn bezoekers niet te leur en verdient ook door het bezoek aan zijn onderneming niet teleurgesteld te worden. Hfj is een druk bezoek ten volle waard! BENOEMD. Bij resolutie van dén minister van Financiën, is be noemd tot teekenaar van het kadaster: D. de Jong al hier. Bij de beschikking van den minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken, is benoemd tot binder bij het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage, G. van Dijk alhier. EIND-EXAMENS GYMNASIUM. De Minister van Staat, Minister van Binnenland sche Zaken, heeft aangewezen als gecommitteerden on der wier toezicht het eind-examen van het gymnasium alhier, te houden op 14, 15 en 16 Juni, zal wordel afgenomen, de heeren dr. U. Ph. Boissevain en dr. F* Brugmans, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam, en dr. J. Campert, oud-inspecteur van het middelbaar onderwijs te Gorssel. SCHILDERKUNST. In den winkel van den heer W. Nederkoom, Schou tenstraat, alhier, zijn deze week een viertal schilder stukjes bloembollenvelden uit den omtrek van Alk maar voorstellende uitgestald, welke zijn vervaar digd door den heer J. Cock, leeraar in het teekenen aan de Cadettenschool alhier en voorzitter van „Kunst zij ons doel". Belangstellenden kunnen we zeer aan raden een kijkje te gaan nemen. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 10 tot 15 Mei zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 74 kuipbaden, 97 regenba- den le klas, 270 regen baden 2e klas, te zamen 441 baden. Tre'-Vn" van Woensdag 19 Mei 1915, 'e KLASSE 3e LIJST. Hrijzeo van t 70* SS M NIETEN. S3 HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden Ns. 17360 en 18576 1000; Ns. 7338, 8079, 9914, 12393 en 14207 400; Ns. 5483, 8927 en 14001 200; Ns. 5246, 5582. 13020, 15854, 17547 en 20164 100. AFZETTING VAN ELECTRISCHEN STROOM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat het hoog spanningsnet der K.E.M., wegens verschillende uit te voeren werkzaamheden te Beverwijk en IJmuiden, op den eersten en tweeden Pinksterdag, 23 en 24 Mei a.s., van des morgens 4 uur tot des middags 12 uur buiten stroom zal worden gezet. Alkmaar, 19 Mei 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. HET FRANSCHE LEGERBERICH 1' PARIJS, 20 Mei. Het avond-communiqué meld de gisteren: tiet weer is nog steeds slecht, er hangt een dichten mist. Er werd geen actie on dernomen. In het Prêtrewoud werd een nachtelij ken aanval terstond afgeslagen. PARIJS, 20 Mei. Communiqué van hedenmid dag 3 uur. In den nacht van IS op 19 Mei heb ben de Duitschers getracht een aanval tegen het Priesterwoud te ondernemen, welke door de Franschen werd afgeslagen. Gedurende den nacht van den 19den had geen actie plaats op eenig deel van het front. In den nacht van 19 op 20 Mei Is niets bijzonders voor gevallen. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN. 20 Mei. (Officieel). Het hoofdkwar tier meldt: Nevelachtig weer verhinderde giste ren in Vlaanderen en Noord-Frankrijk. Op de Loretteheuvel maakten wij kleine vorderingen. Bij Ablain werd e ennachtelijke aanval van den vijand in een gevecht van man tegen man afgeslagen. Tusschen Maas en Moezel van het artillerie- gevecht bijzonder hevig. Tegen den morgen gin gen de Franschen ten Oosten van Ailly in een breed front tot den aanval over die over een ge deelte in een verbitterd handgemeen werd afgesla gen. Van het Oostelijk oorlogterrein, met de uit de linie ShagoriFraunenburg in opmarsch gemelde strijdkrachten is het tot geen gevecht gekomen. Aan de Doebissa werden Russische aanvallen af geslagen, 900 gevangenen en 2 machinegeweren viel enin onze handen. Gisteren vielen wij ten Noorden van Poboebis aan. Wij namen heuvel 105 en maakten 500 ge vangenen. Ten zuiden van de Njemen oprukken de strijdkrachten werdén totaal verslagen. De rest van den vijand vluchtte in Oostelijke richting in het Woud. Kleine afdeelingen behouden nog het in hun bezit zijnde Soezki. De bloedige verliezen der Russen waren zeer zwaar. Het aantal gevangenen bedroeg daardoor slechts 2200. Verder werden 4 machine-geweren buitgemaakt. Onze over de San ten noorden van Przemysl vooruitgedrongen troepen werden gistermiddag opnieuw door de Russen in vertwijfeleaden storm aangevallen. De vijand werd overal onder zeer aanzienlijke verliezen teruggeslagen. Heden vroeg gingen wij op een vleugel tot den tegenaanval over en bestormden de posities van den tegenstander, die met spoed vluchtte. SCHIP GETORPILLEERD. LONDEN, 20 Mei. Het stoomschip „Dumfries" is gistermorgen door een Duitschen onderzeeër getorpilleerd. Het schip is nog drijvende ter hoogte van Hartland Point. De bemanning werd gemi HET OPBRENGEN VAN DE „NIOBE". 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. Het gevondene bij het ambtelijk onderzoek inzake het stoomschip „Niobe" sluit zich in hoofdzaak aan bij hetgeen daaromtrent reeds in verschillende dagbladen is gemeld. Het schip had 15 kisten machine-geweren aan boord en verder 20 Matzon-geweren, bestemd voor het Nederlandsche departement van oorlog. Het wordt bevestigd, dat de houding van de Ptiiteche marine tijdens het gebeulde steeds be leefd en correct is geweest, DE TURKSCHE GEZANT. 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. De Koningin heeft hedenmiddag den heer Nousret Bey in audiëntie ontvangen, ter overhandiging van zijn geloofs brieven als buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister van Turkije bij het Nederlandsche hof. HET GEBEURDE MET DE „'s-GRAVENHAGE". 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. Inzake het werpen van bommen op den IJmuider trawler de ,,'s-Gravenhage", is bij nader onderzoek geble ken, dat tijdens het werpen van bommen in de na bijheid waren de trawlers „Dolfijn" en Dor drecht", beiden uit IJmuiden. Aan boord van de „Dordrecht" is vastgesteld, dat het de Duitsche vliegmachine No. 85 was, die bommen liet vallen. Het vliegtuig was grijs geschilderd en aan den onderkant der vleugels was aan weerszijden bet kruis te onderscheiden. Bevestigd wordt tevens, dat de bommen op on geveer 10 meter aan bakboord van de ,,'s-Graven hage" neerkwamen en door de ontploffingen wa terzuilen van pl. m 10 meter hoogte werden op geworpen. DE DACIA". PARIJS, 20 Mei. Een kredietwet is aangeno men tot betaling van de lading van de „Dacia". De Amerikaansche eigenaars vragen 1.910.378, maar de betaling zal geschieden op den grondslag van de Rotterdamsche marktwaarde. HET AFMAAK-SYSTEEM WORDT VOORTGEZET. 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. Bij de behande ling der suppietoire landbouwbegrooting ver klaarde Minister Posthuma in de Tweede Kamer, ook gedurende den weidetijd met het afmaak- systeem ter bestrijding van mond- en klauwzeer te zullen voortgaan. UITSLAG VEILING, gehouden bij opbod, ten overstaan van den te Alk maar gevestigden notaris Mr. A. P. H. de Lange, op den 19en Mei 1915, van de volgende perceelen in de gemeente Alkmaar: 1. Een Heerenhuis met Erf en Tuin, aan de Lange- straat No. 72, met uitgang in de Krebbesteeg, groot 3 aren. Strijkgeld de heer W. Vasbinder Jr. 9280. Een Winkel, waarin kruideniers-affaire, met Woon huis en Erf met vrije steeg, aan de Schoutenstraat No. 17, groot 1 a. 33 c.a. Strijkgeld de heer N. van der Voort 4500. Een Woonhuis en Erf, aan de Stationsstraat No. 65, groot 68 e.a. Strijkgeld de heer J. N. Zand- voort 1890. Een Woonhuis en Erf, aan de Stationsstraat No. 59, groot 65 c.a. Strijkgeld de heer J. N. Zand- voort 1880. Een Woonhuis en Erf, daarnaast, No. 57, groot 67 c.a. Strijkgeld de heer J. N. Zandvoort 1900. De afslag en combinatiën blijft bepaald op Woens dag, den 26 Mei 1915, des avonds 7 uur, in het café „Central", aan de Magdalenenstraat te Alkmaar. 2. 3. 5. MfKBHLQBB 9TAMB. Getrouwd: 20 Mei, Andries Jacobus Groen en Gerarda Beemsterboer. Elbertus Cornells Hermanus Fuhren en Helena Jakoba Maria Beijer. Overleden: 20 Mel. Johannes Jannes 32 jaar, wo nende te Castricum. Elisabeth Riedeman 42 jaar. bfj de Onderlinge van 1890 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR, Oelet op hunne bekendmaking van 1 Mei 1.1. en de naar aanleiding daarvan ontvangen voorloo- plge aangiften Brengen ter algemeene kennis, dat: I. door hun college is vastgesteld en door den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel is goedge keurd eene regeling, betreffende 't tegen verminderden prijs beschikbaar stellen van ongebuild tarwe (water) brood, n.l. tegen 12 cent per Kilogram gaar gebakken en van ongebuild tarwemeel n,l. tegen 16 cent per Kilo- ram, welke regeling is opgenomen in Gemeenteblad "o. 468 en tegen 5 cent per exemplaar ter gemeente secretarie verkrijgbaar is gesteld II. met de verstrekking van dit brood en meel een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 26 Mei a.s. III. de daartoe benoodigde brood- en meelkaarten van Vrijdag, 21 Mei a.s. af ter gemeentesecretarie ver krijgbaar zijn en door hen, die daartoe bereids zich hebben aangegeven of die verlangen zich alsnog aan te geven, tot welke aangifte de gelegenheid voortdu rend blijft openstaan, persoonlijk kunnen worden afge haald, van 's voormiddags 9 uur af IV. voor bakkers en meelhandelaren, die van hun verlangen daartoe nog niet hebben doen blijken, de ge legenheid om zich voor den verkoop van dit brood en meel schriftelijk bereid te verklaren, opengesteld blijft, onder uitnoodiging van deze bereidverklaring zoo spoe dig mogelijk te doen blijken. Deze uitnoodiging betreft evenzeer de bakkers en meelhandelaren, aan wie een aangifte-formulier werd omden. 'ormulieren voor bedoelde aangifte worden kosteloos ter secretarie verstrekt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de ontvangen voorloopige aangiften verschillende ingeze tenen voor het door hen te betrekken brood of meel bakkers en meelhandelaren hebben opgegeven, van wie nog geene bereidverklaring tot levering werd ontvan gen. Inlichtingen ter zake worden ter gemeentesecretarie verstrekt. V. bakkers en meelhandelaren, van wie reeds eene aangifte werd ontvangen, de voor de verstrekking van het brood en meel benoodigde registers van afnemers, en van aflevering, alsmede formulieren voor de dage- lijksche kennisgeving aan den Burgemeester van de in totaal per dag verkochte en afgeleverde halve K.G. brood en meel, ter secretarie in ontvangst kunnen ne men* VI. het tarwemeel voor bakkers en meelhandelaren verkrijgbaar zal worden gesteld op eene ter gemeente secretarie aan te vragen bon, met inachtneming van het bepaalde bij art. 6 sub a der regeling, welk meel dage lijks in ontvangst zal kunnen worden genomen aan het perceel Houttilstraat No. 16 (voormalig kaaspakhuis van den heer A. Henneman) van 's morgens 10 tot 12 uur. Bij mindere hoeveelheden dan 50 K.G. wordt niet afgeleverd. Alkmaar, den 20 Mei 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. - W -«ar a No». 0 en 19601 «Ik 11000. No. 19U/7 I 4Uu No». 4513 Ml 14068 tik 1200. Nos 1903, 3079, 3406, 3)83, 5)66, 13233, >4607, 17301, 1*400 m 17635 elk 1IOQ. 4648 6413 8859 10998 13829 15520 17868 19240 4752 6573 8925 11729 13921 15699 17881 19249 481T 6705 9088 11739 13981 15725 17929 19352 9089 11774 14027 18058 16474 9187 11799 14101 15824 18290 19591 0377 1184' 14259 15058 18378 19647 9006 12173 14307 16137 18423 19712 9681 12432 14419 16227 18428 19835 9905 12543 15087 16597 18663 20181 7853 10051 12667 15094 16742 18691 20417 7869 10056 12608 15129 16851 18702 20539 7904 10080 12750 15254 46855 18831 20582 7968 10141 13074 15301 17024 18954 20694 8111 10283 13094 15378 17035 18900 20711 8183 10402 13120 15415 17406 19003 20835 10598 13134 15428 17417 19020 20908 10889 13247 15434 17508 19179 20962 10988 13716 15452 17561 10223 3717 5934 8201 2094 44o2 2157 4472 2264 4483 2282 4586 4689 4703 2434 4745 2495 4782 V3Ü 217 223 3171 5233 ■6264 4080 6330 10837 10843 10845 11016 11020 11046 11075 11086 110.7 11122 11134 11183 11184 11201 11213 11215 11353 11359 113*4 11396 11437 11490 11513 11574 11593 11820 11088 11934 11941 11097 12001 12154 12363 12463 12511 12532 12652 12652 12697 12732 12781 12792 12888 12901 12959 13037 13163 13210 13289 13292 13312 13332 13381 13382 13417 13563 13683 13705 13736 13797 13663 13877 13910 13969 14025 14039 14062 14220 14240 14243 14283 14290 14355 14392 14416 1442)1 14439 14493 14-26 14594 14044 14óo2 14667 14738 14764 147/2 14849 14-28 14979 14978 14990 14991 15048 15063 15070 15120 15145 15172 15206 15214 15220 15238 19872 17803 19479 17338 1950H 15327 17345 10520 17349 19587 15443 17372 19616 15501 17414 19620 15505 17534 19653 15512 17566 19681 15538 17637 J9718 1557J 176 15641 176 15705 17761 15731 17815 15737 17958 15795 17993 15848 18017 15870 18 16105 18125 20057 16223 18206 20006 16350 18237 20085 16368 18241 20169 16369 18271 20171 10400 18281 20273 164C5 18325 20283 10430 18329 20339 16456 18331 18497 16533 16571 16589 18410 16662 16694 16708 16727 16758 16763 16772 16777 16779 16808 16833 16874 17030 10157 Se Lisse 2e U)M 10861 m t. met ITO.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2