2SMSH Msffijiifsrbil i 1 »1F St Meartensiirag, pa de Zijps, Het Welland Yerkoopin Jen. Huisraad en J. VAN DER VEETïtls te ALKMAAR. Openbare Verknoping Openbare Verknoping Openbare Yorkooping te Grootschermer, aro Openbare Yerkooping Openbar© Verkocping Boelhuis te Alkmaar. De mm wiea liet geluk dient Yoor De Commissie ran Bestuur over het Provinciaal Greneeskrmdig Gesticht, genaamd „Duinenhosch", Het bouwen van Blokken, ©lk van Twoo Een-gezinswoningen, ten behoeve van het Geneeskun dig Gesticht „Duinonboseh" te Castricum. te ALKMAAR, P. J. C. VAN TOOKN KNBUBGII, Drie Woon- en Winkelhuizen op den besten stand, u en eenige porseelen WEILAND, Anna Paulowna te Zui d~S charwoude Wnaner gij ©ca *-& si# wieu me© apt: „O! heao, dient liet gelul* buitengewoon, alles i.oopt hem mee l", ale dteü ma ém wei aan. Mea kan er v«l op verwedden dat die man gm sukkelaar, geen zwakkeling, geen gebrekkige is. inte gendeel vertoont hij alle uitwendige teekenen van een volmaakte gezondheid met bovendien een soort van opgewektheid die behaagt en aaairekt 1 lij bezit wat nier! noemt de „levensjnacht". Dezelfde opmerking kan ook bij de vrouw gemaakt worden. Van sommige vrouwen gaat een soort van eigenaardige bekoring uit, die maakt, dat iedereen door baar wordt aangetrokken. Die bekoring- is een uiting van de iemiskixichi. Die levenskracht komt voort uit een volkomen evenwicht der gezondheid, dia maakt dat alle organen en alle levensverrichtingen een buitengewone kracht kunnen ontwikkelen. Dien gezondliddstoestaffii, dien toe-stand van vol komen evenwicht vmekma de Pink Pilkn aan het lühaam. De* Pink Pillen, toch, geven bloed met iedere pil en hebben bovendien een versterkende werking op de zenuwen. Door rijk en zuiver bloed te geven, zet ten zij de werking van alle organen en van aile le vensverrichtingen aam De Pink Pillen zijn verkrijgbaar h 1.755 per doos, en- 0,~ per zes dooxen bij het Hoofddépöt der Pink uaaig*. vrijze moeien aaugebraeht zijn, dat iedereen op het mate gezicht zal kunnen zien of net ten verkoop aangebeden mood een water- oi een melkorood ia. Het feit, dat er meer melkbrood dan waterbrood verbruikt v r<it terwijl het stempelen tijd eiacht, brengt billijkheidshalve mede, dat het waterbrood zal gemerkt moeten worden, Tevens zal het melkbrood met zijn groote verschei denheid van soorten er zich mmder toe leenen. Het melkbrood-etend' publiek, meerendeels de meer gegoeden, verlangt de meest groote verscheidenheid. liet waterbrood-etend publiek daarentegen hecht niet veel waarde aan uiterdijken vorm, maar verhurgl goed en goedkoop brood. Om de contróle nog eenvoudiger te maken, zou kun nen bepaald worden, dat slechte een paar soorten als waterbrood mogen gemaakt worden, b.v. alleen korst en plaatbroodeo. Een duidelijk kenteeken is het stempelen van de brooden. aan weerszijden in de bovenkorst met b.v. de PRACTISCHE REGENKLEfiDING. Terwijl ik dit schrijf valt de r gen troosteloos naar ornmag. Een grauw wblkenspici dekt den hemel, kortom het is het minst poetisriie Mei-weer dat tnen zien deuaen kan. En de mensen met name de vrouw staat weer eens voor het puzzle dat elke weeromslag Jiaar stelt, wat ze aan zal doen. Voor den ouden win termantel dre het best tegen eert regentje kan, is het veet te warm. De nieuwe zomermantel er aan te wa gen is zonde. De regenmantel van verleden jaar is..... ouüerwetscü, en, dat is waar' ook, wel wat versleten. 1 en opzichte van ten hoofddeksel dezelfde redenee- rmg. Het is lastig. Een parapluie, dat weten we alle maal, is een zeer onvolkomen hulpmiddel, tiet beste is eeu trammetje te pakken, docü wat moet de bewoon ster van een kleine stad of van een buitenwijk wel be ginnen. Het regen-kleed iugstuk bij uitnemendheid is feitelijk be- temmerk. Korst- cn plaafbroodm met zulk een stempel drukt, zullen dan zijn waterbrood. Alle andere soorten alsook de bovengenoemde on- gestempelden, zijn dan melkbrood. Ten slotte diene uitdrukkelijk in. de verordening op genomen, dat soorten als halfmelk- of driekwart- gewicht ra kwaliteit onmogelijk is en daar wij er vast van. overtuigd zijn, dat iedere reden, die een tegen stander zal trachten ie gebruiken geen werkelijke re den van bestaan heeft' en beslist te weerleggen is (ten minste door een vakman) zouden wij U willen ver zoeken ons gelegenheid te geven onze meaning te mo gen kenbaar maken, daar waar U meent «lat de legen «Under? in hun goéd recht staan. Onze vaste overtuiging en die van vele, zoowel gmot als kleine, bakker Ia, dat een controle, die goed zal werken, slechts kan rijn een coutröle vim Ge meentewege ingesteld ett door gemeente ambtenaren uitgeoefend, en wèl een contróle op gewicht en kwa liteit 1 Zulk een verordening zal zijn van werkelijk alge meen belaag, die niet alleen het publiek zal heseher men, maar ook tegelijkertijd de mogelijkheid zal scheppen tot een eerlijker concurrentie der broodleve- nmciergi. Men wake echter tegen een halven maatregel, zooals b.v. enkel coufróle op gewicht of uitsluitend contróle op k utit Dat zijn halve maatregelen en die kunnen ons inzien- -u ..ok nooit het algemeen belang goed of zelfs maar inarig beschermen. Gesteld men /.uu alleen kwaliteits-contröle invoeren. Dan zou immers blijven bestaan het hier ter stede zoo treurig verschijnsel, dat in bijna alle broodzaken on derling en vaak zeifs in éénzelfde zaak belangrijke ge- wichisverschiüen voorkomen, hetgeen zeer ten nadee- le moet zijn van het publiek, dat daardoor gemiddeld één tot drie cent (het komt vóór van erger) méér be taalt, dan het beseft. En juist wanneer dan het brood (door kwaliteite-contróle) van beter samenstelling wordt geleverd, das Jtn«rderwaardig is, bij nu verge- leken, zal m* g«widisver«:hil nog gvooter prljuvw- «ehii met zifli medebreng*!,, waardoor het pu bliek nog erger benadeeld wordt dan bij den ouden toestand het geval was. Het alleen vaststellen van de kwaliteit zal dan ook weliswaar nuttig werken lea opzichte van de voe dingswaarde, maar nog eeu te onbeduidende, zoo niet negatief werkende verandering blijken ten opzichte van de verdere, bestaande knoeimogelijkbeden, want het is eeu niet te ontkennen feit, dat over het algemeen hier ter stede ten opzichte van liet gewicht van het brood bijzonder willekeurig wordt gehandeld. De prijs, die een kooper voor zijn brood betaalt, zal zoodoende in vele gevallen blijken te zijn niet de werkelijke waarcteaangevcr, daar de gelegenheid is opengebleven tot het knoeien met gewicht en de bak ker wordt vrijgelaten tersluiks zijn brood lichter te wegen, zooveel en zoolang tot zijn clientèle het zal bemerken en waardoor, zoo hij slim genoeg is, het publiek voortdurend de dupe zal worden en zijn ge slepenheid zal moeten betalen, Een halve maatregel te dan ook het juiste middel om van den wal in de sloot te geraken, waardoor het publiek niet gebaat is en de oneerlijke concurrentie met verdubbelde heftigheid zal gevoerd' worden, het geen ook al ten nacteeie van het publiek zal zijn. Wij herhalen dus nogmaals met fctem, dat Een verordening, die gelijktijdig de belangen der consumenten en producenten zal moeten besdiemra, slechte kan zijn Een Qemeenteipe contróle op gewicht en kwali teit l Zulk een contróle is op den duur beslist niet tegen het belang van de bakkers, die meenra. zich er nu tegen te moeten verzetten en zonder een dergelijkeu maatre gel wordt het ook in de goedwillende zaken vrijwel onmogelijk altijddoor hetzelfde gewicht te geven. Valt er aan kwaliteit (door contróle) en prijs (door concurrentie) niets te veranderen, zoo moet het ge wicht het ontgelden en het publiek wordt het slacht offer. Gewicht»- en kwaliteits-vastetelling komt dan ook altijd ten goede van het publiek, want slechte van gewicht en kwaliteit hangt de waarde af. Het brood toch is een voornaam volksvoedsel en daar de minder gegoeden er meestentijds geen weegschaal op na hou den en bovendien dikwijls tijd en lust missen om bere keningen te maken, die noodig zijn om bij de diverse willekeurige gewichten den; juiste prijs van het ge kochte te krijgen, mort het een tem glas' dat zoowel worden. Alleen door een gemeentelijke contróle daarop is contróle op prijs voor het publiek practisdb mogelijk. Ten slotte diene, dat den laateten tijd' nu in nagenoeg alle groote steden een drang is te bespeuren naar ge meentelijk contróle op gewicht en kwaliteit, zoo dez* er alreeds atet is we noemen slechte plaatsen als dm Helder, Amersfoort, Nijmegen en vooral de deze week tot stand gekomen verordening te dea Haag. Mocht dan ook besloten worden tot de invoering van de eenige juiste contróle, waarbij dus gewichtebe paling, zoo zouden wij ten opzichte van het gewicht gaarne in overweging geven zulke bepalingen vast te stellen, die voor alle zaken weinig of geen ernstige bezwaren zullen opleveren, waarbij het volgende dient opgemerkt: De gewichten moeien tot zoo weinig mogelijk be perkt worden (waardoor contróle zeer vergemakke lijkt wordt) en de verschillen dezer gewichten moeten zoo groot mogelijk zijn (ook al een gemak voor de controle) b.v. kilo en veelvouden daarvan. Tevens zou era speling op de vast te stellen gewich teu billijk zijn, daar verschillende soorten ovens tneer of minder uithakken. Daar deze verschillen echter niet groot zijn, is het billijk, dat de speling voor zacht (enkel) gebakken brood vijf procent naar beneden en'naar boven zal zijn en die voor bard (dubbel) gebakken brood zeven procent naar beneden en naar boven. Verder het kenmerk of duidelijke onderscheiding fan waterbrood en melkbrood Dat zal toch op zoo- alleen óf volraelk-brood öf waterbrood mag verkocht worden. Men zou anders gemerkt (water)brood trachten te verkoopen onder den naam half-meikbrood, dat dus niet onder contróle zou slaan, waardoor aan het ge kund van voorheen geen einde zou komen. Wij deden veel ervaring op tijdens de totstandko ming van een dergelijke verordening te den Helder en hopen dan ook, dat de Alkmaarsche er één zal wor den. die zal zijn de meest rechtvaardige voor alle par tijen. Hoogachtend, DE DIRECTIE DER EERSTE HYGIëNISCHE ALKMAARSCHE BROODFABRIEK. Baangracht 2, Alkmaar. letter» W. T, en wèl door een stempel met een pun- j een litele iauge cape, waaronder de rokken flink opge houden kunnen worden, en waaraan een kap is beves tigd, tae liet hoofd goed bedekt, l leeit men daarbij nog een paar flinke laarzeu aan, en te de cape gemaakt van stof welke niet licht doorregent en daarbij licht is van gewicht, dan is vrijwel het ideale bereikt. Doch er dient met andere kwesties rekening te worden gehou den. In zoo'n toilet ziet men er uit alsof men zich ab soluut niet meer bekommert om het uiterlijk schoon. En dat doen toch nog de meeste vrouwen. Eeu mantc-l in lodenstof is veel meer geliefd. Enkele noemen haar zelfs practischer. Een feit is, dat men er lang niet zoo onbeholpen in uitziet. Verafschuwen kan men echten de gummi-mantels, benauwde harnassen ais het zijn, doorregenen doen zij absoluut niet, dat is zeker, doch ze zitten alleronaangenaamst. Hel ideale hoofddeksel bij regenweer? Geen hoofddeksel, dan de kap van den mantel of cape. De parapluie moest men feitelijk alleen gebruiken, wanneer de lucht dreigend staat, eu er kans op regen is. Ook dient men z'n voeten goed te wapenen. Geen opeugewerkte kousen met lage schoen tjes, doch dichtgeweven kousen en hooge rijg- of knoopschoenen, welke menigeen voor eeu ziekte zullen vrijwaren. DE VROUWELIJKE ARCHITECT. De architectuur wordt in nieuwe baan geleid: de architect van heden houdt zich ook bezig met „nietige dingen", het ontwerpen van interieure en van meubels. Niet alleen teekent de architect stoelen, tafels en lam- BÏNNHNLANO. krijgen, mort het een letter glashelder zijn, rel kwaliteit als gewicht dient beschermd te DE STRIJD IN DEN KAASHANDEL. Eenige dagen geleden besloot de Ned. Vereeni ging van Kaashandelaren, dat de leden dezer vereen iging niet anders kaas zouden koopen, dan 80 pet. voor den prijs van den dag en 20 pet. tegen den prijs van 38 per 100 K.O., zijnde 2 iager dan den door de regee ring vastgestekten prijs voor binnenlandsdi gebruik. De regeering heeft aan de kaashandelaren de ver plichting opgciegd in voorraad te houden een quan tum kaas, gelijkstaande met 20 pet. van het verhan delde in 1913 en 1914. Voor den kaashandel wordt deze .«paling ze. bezwaarlijk geacht, waarom de Ned Vereen, van Kaashandelaren reeds alles heeft be proefd om daarin v randering aan te brengen. Tever geefs echter. Thans wordt dan beproefd 20 pet. van. de aange kochte partijen ka-as tegen lageren prijs van tie pro- duceateu te te-trekken. waartegen echter van Ten kant der W.u-rt3 vterk wordt geageerd. He: gevolg ervan k- dian ook, dat op deze weds gehouden kaasmarkten zeer weinig handel was. De meeste boeren namen htm kaas weer mee terug, als ze niet konden verkoopen op de oude voorwaarden. Ten einde te trachten tot overeenstemming te komen, heeft gisteren te Gouda een zeer druk bezochte verga dering plaats gehad', uitgeschreven door den Bond van Kaasproducenten, waarin van weerszijden van gcdach- ten wem gewisseld. Van den kant der producenten werd er door den Voorzitter van den Bond van Kaas- produeenten, den heer Van Wijnen, op gewezen, dat deze niet de maatregelen willen aanvaarden, door de Vereen iging van Kaashandelaren getroffen, omdat men hiertoe is overgegaan, zonder de organisatie der boeren te kennen. En door de kaashandelaren is de zaak gemakkelijk te regelen, door 80 pet. van de hoe veelheid tegen lageren prijs in te koopen. Wanneer toch 20 pet moet worden gereserveerd voor lageren prijs, dan moet de inkoopsprijs van de 80 pet. daleu, om tot den prijs te komen, dit-u men eigenlijk betalen wil. Daarbij komt den agitatie niet uitgaat van dc boeren, doch van den kaashandel. De bezwaren van den handel berusten op misverstand of dwaling. De heer Van Eij-k, sprekende voor den handel, wees er op, dut de beweging ueM.iau doordat de produ- centen aan de handelaren hebben verklaard wel bereid te jdja de 20 pet. af te stesaa. Dat is z. L ook zeer billijk, waar de landbouw thans wekelijks pl. m. 1 millioen gulden meer voor de kaas ontvangt. Een schande ia het, zei spr., dat ondier deze omstandighe den door de bóeren oppositie wordt gevoerd, want in dien de producent de kaas tegen regeeringsprijs gaat leveren, heeft de kaashandel daarvan geen voordeel. In Friesland, waar bijna alle kaasproductie coöpera tief plaats heeft, wordt het percentage toegestaan, eveneens in. Noord-Hollanddaarom wordt de opposi tie der boeren in ZuidnHolland betreu rd. iDe vergadering duurde van 's ochtends 10 uur tot in den namiddag. In een daarop gehouden huishoude lijke vergadering van den Bond van Kaasproduren- ten werd besloten, dat de leden van den bond htm hou ding ten opzichte van den kaashandel niet zullen pen, doch hij rekent het ook zijn taak het publiek be hulpzaam te zijn bij liet ihrichten van een nieuw te be trekken huis. De architect bezichtigt het leege huis, be kijkt de meubelen, die men ervoor beschikbaar heeft, verneemt, hoe men een en ander verdoelen wensrht, en gaat dan aan het teekenen en meten. Hij neemt dan de zorg voor stoffeering en meubileering geheel op zich, pleegt nu en dan eens overleg, en na eenige welcen vindt men zijn oude boeltje terug in een nieuwe om geving en naar modernen smaak geschikt. Menigeen bewondert de architectonische voort brengselen van den modernen tijd, doch is zelf niet in staat maar iets te scheppen liter U eeu echt vromvw beroep te vervullen. Zelden uog is een vn.-uw in staat geweest otn een kerk, een beurs, een museum, een schouwburg ht grootse!ie lijm-', te :;mtwerpea. Doch jj zij iiau smaak genoeg, ten unci leurtje gezellig te ma ken. Laat zij het dan ook wezen, die te hulp wordt ge- rtvepen, wanneer er een huis moet worden ingericht. Hier kan zich haar vrouwelijke smaak ten volle ont plooien eu hier is dankbaar werk te verrichten. zal op WOENSDAG, 9 JUNI 1915, des voormiddags te e 1 f uur, in het Gebouw van het Provinciaal Be stuur van Noordholland te HAARLEM in het open baar AANBESTEDEN: Het Bestek met Teekeningen is tegen betaling vab een gulden vijftig cents 1.50) te verkrijgen aan het Bureau van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat van Noordholland te Haarlem (Jans straat 46). Aanwijzing ter plaatse zal geschieden op DONDER DAG 3 JUNI 3915, des namiddags te 2 uur. Inlichtingen kunnen verkregeD worden aan het bu reau van den Hoofdingenieur voornoemd op WOENS DAG 2 JUNI en MAANDAG 7 Juni 1915, des vóór middags tusschen 10 en 12 uur en bij de aanwijzing ter plaatse. in het café „CENTRAL", bij opbod op DINSDAG 8 JUNI 19(5, bij afslag op DINSDAG 15 JUNI, telkens ties avonds 7 uur, ten overstaan van Notaris te Alkmaar, van: ADVERTENTIëN. te BERGEN, op flOENSDAG 33 JI M ISIIS, 's wtldtlpgs 13 nar, in het Café „Hilbrand" van den Heer VAN 't SANT aldaar, ten overstaan van den Notaris L. TOP, van Een© Rentenierswoning (nieuw ge bouwd) met ERF aan de Sint Antho» niestraat, midden In het dorp in de onmiddeiijk© nabijheid van de Ros- schen te BERGEN, Sectio A 1282, groot 2 aren 1 centiaren. Beboerende aan de Erven van den Heer Jb. VAN DIEPEN eu Mejuffrouw SIJTJE BOOTS en te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den No taris ta Bergen, 41DAAK 1. Het KAPITALE WINKELHUIS, aan het Fnid- sen Nq. 113, ERF, TUIN en ACHTERGEBOUWEN met uitgang door eene steeg naar de Hekelstraat, groot aren 34 centiaren. Laatst als meubelmagaziju in ge bruik geweest eo te aanvaarden dadelijk na betaling 2. Het WOON- eu WINKELH1 MS. waarin zaak in borstelwaren, aan de Hekelstraat No. 10, groot 1 are 9 centiaren. Verhuurd aan P. J/. N. Nap voor 6.25 pei week (tijdelijk J 4 per week). Aanvaarding onder genot dier huur na betaling. Beide pereeelen behooren tot de nalatenschap van den lts. J. NTERGP le Alkmaar 3. Het WOON- en WINKELHUIS, aan het Rcbar- loo No. 37, waarin Koek- en Banketbakkerij „de Zoete Inval", met ERF, TUIN «t ACHïfPGEBOT JW, waarit! ov<en bakker grooi 1 are 4i centiaren. Verhuurd voor 7.50 per week aan J. H. Gerdes tot 3 Mei 1918. Aanvaarding onder genot dier huur na betaling. Eigendom van Mej. de Wed. C. H. HEMESATI I te 's-Gravenhage. Bezichtiging der perceelen op de dagen van veiling en afslag van 104 uur. Meerdere inlichtingen geeft voornoemde Notaris en ten aanzien van perceel 3 ook de ITeer W. J. JALINK Notaris te 's-Gravenhage. gemeente Zuid- en Noord-Schermer, op MAAWDAC don 31 WEI 191.5, des morgens rg ,,'s Lands Welvaren", ten ris ÏO nar, overstaan ia de Herberg van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANOE, van te en niet zullen ingaan op de conditiën van die ondelii zeer cent Ds. 'ereeniging van Kaashandelaren. UIT WIJDENES. De teelt van bloemkool in kassen en warenhuizen neemt hier van jaar tot jaar toe. Dit jaar is zij loor.ml: de prijzen liegen deze week tot 27 per stuk. UIT OTERLEEK. Beroepen naar de Ned. Herv. Gemeente alhier G. de I eeuw, predikant te Oudkarspel. UIT SCHOORL. Tot waarnemend hoofd der openbare school te Nib- bixwoud is benoemd de heer J. Siesling, alhier. UIT AKERSLOOT. Men verzoekt ons te melden, dat den Isteu Pink sterdag (Zondag 23 Mei), in de Ned. Herv. Kerk, des namiddags 2 uur, hoopt op te treden Ds. Bosch, van Liinmen. Op 21 Juni hoopt de heer J. Hennes, burgemeester dezer gemeente, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar als zoodanig werd benoemd. PERSDELICT. De Haaxlemsche rechtbank veroordeelde G. J. J. te Krommenie tot 10 boete of 5 dagen hechtenis we gens het schrijven van een ingezonden stuk in het „Weekblad voor Krommenie", waarin hij eenige rage- zeienen van Krommenie een „leugenaarstrio" had ge noemd. De eisch was 30 boete of 15 dagen hechtenis. AFSCHAFFING BROEDERDIENST. Uit Den Haag wordt aan ,,De Tel." verzekerd, dat in parlementaire kringen de meening heerscht, dat het wetsontwerp, waarop door den Minister van Oorlog bij de bespreking van liet bekende adres-Van Aalst c.s. werd gedoeld, alléén bevat, dat met het begin van de lichting 1917 de broederdienst zal worden afgeschaft. Daardoor zou het jaailijkseh contingent, dat thans 23.000 bedraagt, mei 17.000 worden verhoogd. op WOENSDAG, den 16 JUNI 1915, dea middags 1 uur, in hef Cafc „dc Roode Leeuw", van den heer W. SWARTHOF Jz., ten overstaan van den te Alk maar gevestigden Notaris Mi A. P, j l DE I ANGE-, 1 van: te SINT MAARTENSBRUG, gemeente DE ZÏJPE, ka daster sectie D No. 945, groot 2.87.10 Hectaren. Verhuurd aan Mei. de Wed. IJ.e Buik lot Kersttijd 1915. Behooreride tot de nalatenschappen van dar Heer eu Mevrouw PURMER en J. MOOIJ, Inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Notaris li. J, J. VF.RHOEFF te Avenhora en van voornoemden Notaris DE LANGE, Breedstraat A 10 te Alkmaar. te Grootschermer, gemeente Zuid- en Noordscher- mer, te zamen groot 1.53.10 Hectaren, ïo veilen in 5 perceelen. Eigendom van den heer T. KIEPT P%. Te aanvaarden het Land 1 Augustus 1915 eu het Hu'" 3H Erf 1 November 19! 5, Inlichtingen worden gegeven ten kautore van ge noemden Notaris aan de Breedstraat A iO te Alkmaar APPEL en MATTHIJSEN, Makelaars en Oudeine- mers van Publieke Verkoopingen, zullen ten over staan van uen te Alkmaar gevestigden Deurwaarder G. S. AMOUREUS, publiek verkoopen op MAAN DAG 31 MEI, des morgens 10 uur, in en bij de zaal van „het Gulden Vlies", van den heer W. MOOIJ, aan de Choorstraat te ALKMAAR: op WOENSDAG, den 76 MEI 1915, dea morgens uur, in het Koffiehuis „De Vlas- en Korenbeurs", overstaan van den te A lkmaar gevestigden Notaris Mr. A. 11 ten P DE LANGE, als: Stoelen, Tafels, antieke en andere Kasten, Wasch- tafels, Nachtkasten, Secretaire, eenige eiken en pitch- pine Ledikanten, Naaimachine, Rijwielen, Vloerklee- den. Bedden, eenige antiek Porcelein, een Broodbak kerij-Inventaris, Molenmakers-, Timmermans-, Wagen makers-, Metselaars- en Leidekkersgerèedschappen, Ijzerwaren, een volledige Koffiehuis-Inventaris, waar bij 2 Biljards (één merk ,,'t Is me Edso", 2.30 bij 1.15 Meter en één merk „Els'enburg", 2.10 bij 1.05 Meter), ivoren Biljartballen, Queuën en Rekken, 32 Koffiehuis- stoelen, 10 Koffiehuistafeis, 14 Leuningstoelen, groote Leestafel met koperen Courantenstandaard, ovale Kof fiehuistafels, Zeilen, Toonbank met Bierkraan, Lekbak, Gordijnen, enz. enz. Vooraf VERKOOPING van GROVE MEUBELEN en ROMMELING, op de IJNDENGRACHT. Kpdag ZONDAG 30 MEI, van 1-4 uur. van: Een perceel BOUWLAND, aan de Boennans- sloot, nabij den Boermansweg te Anna Paufowna, kadaster Sectie L No. 1905, groot 1.67.50 H.A. Een perceel WEILAND, nabij den Middenweg te A una Paulowna, kadaster Sectie L No. 1892, groot 1.-14.60 H.A. Eigendom van de heeren S. PLUIMGRAAFF, Th. URSEM, J. WIL Pz. en P MOEENAAR Az. Te aanvaarden bij de betaling der kooppeningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van ge noemden Notar is, aan de Breedstraat A 10 te Alk maar. is voornemens op VRIJDAG 88 MEI 1915 des avonds 7 our, in het café „de Roode Leeuw" van mej. de wed. A. KIST te Zuid-Scharwoude, In hot openhaar te verkoopen: TWEE HUIZEN mei SCHUUR, waarin Schuitenmakerij' en Timmerwinkel, be nevens ERF ie ZUID-SCHARWOUDE Kad. Sectie C nos. 2155 en 2156 groot 7 aren 11 centiaren. Eigenaar de heer P. SCHAAP, timmerman en schuitenmaker te Zuid Seharwoude. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van notaris L. TOP te Bergen en Notaris J. VAN DSJR VBBN, aan de Oudegraoht 201 te Alkmaar. al»: tl 2.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 10