YEHZEKERT uwe Spiegelruiten LAAT 161. De Directeur J. BOSSERT. Gevoeligheid voo© weers-* verandering. Telegrammen van lieden. Zondag van elke maand vrij hebben en daarvoor in- plaats een Woensdagavondconcert geven, hetgeen ik zeer op priig stel. Maar wat het Zondag-concert be treft, zag ik en zeer zeker ook vele muziekliefhebbers <!it-gaarne vervangen door een zanguitvoering of wel licht door een muziekuitvoering van een ander korps." BORO-MAATSCHAPPIJ VAN DEN MIDDENSTAND. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de al- gemeene borg-maatschappij voor den Middenstand. Zooals bekend is, werdlen er met steun van de regee ring verschillende credietbanken opgericht, om faandel- drijvenden en industrieelen middenstand, in benarde positie gebracht, tegen billijke rente het noodige be drijfskapitaal te verschaffen, teneinde dien totalen on dergang van zoo menig klein middenstandisbedrijf te voorkomen. De ervaring heeft echter geleerd, aat er nog een belangrijke factor ontbrak en wel de middelen om die middenstanders aan crediet te helpen, die op grond van de soliditeit hunner zaak voldoende credief- waardig mogen worden geacht doch die niet in staat rijn de noodige zakelijke zekerheid te stellen, welke door de credietgevende instellingen moet worden ge vraagd. Deze middenstanders rijn bijna uitsluitend aangewezen op het zoeken van borgen, hetgeen uiter aard onder de tegenwoordige omstandigheden in de meeste gevallen vruchteloos geschiedt. Op initiatief van credietbanken en andere middenstandsrorganisa- ties is daarom een Borgmaatschappij opgericht; welke zich blijkens artikel 1 der statuten ten doel stelt het bevorderen van de belangen van den handeldrijvenden, industrieelen en landbouwenden middenstand a, door zich borg te stellen voor personen of rechtspersonen, die crediet genieten ten behoeve van hun bedrijf of re- kenplichtig rijn; b, door het sluiten van verzekeringen tegen het risico, voortvloeiende uit het verleenen van credieten aan personen of rechtspersonen, ten behoeve van hun bedrijf en uit het aanstellen van rekenplichti- ge personen. Het kapitaal der vennootschap, waarvan verschillen de vertrouwenspersonen in den lande de betrekkingen van directeur en commissarissen vervullen, bedraagt 1.000,000, verdeeld In aandeelen van elk groot 500. De aandeelen worden gerangschikt in vijf se riën, elk van 400 stuks en kunnen gesplitst worden in onder-aandeelen ieder van 100. Inschrijvingsbiljetten rijn o.m. verkrijgbaar bij den heer D. Scheuk, Kennemerpark A 2, alhier, die gaarne bereid is belangstellenden nadere inlichtingen te ver schaffen. EEN JUBILEUM. Heden herdacht de békende 73-jarige scharenslijper F. J. Meelis den dag waarop bij voor vijftig jaar als zoodanig de markt bezocht. Steeds nam hij rijn standplaats bfj de Spekbrug in. Gedurende een korten tijd, toen het aantal schoenpoet sers en pettenstalletjes te groot werd was hem dit on mogelijk aangezien bet bij plaatselijke verordening op verzoek van de toen nog niet georganiseerde winke liers, die de concurentie van de pettenstalletjes gevoel den werd verboden. Meelis verrichtte zijn werkzaam heden in dien tijd maar op het dek van een kaasschuit en des Zaterdags op het dek van de schuit van een beurtschipper. Dit duurde echter niet lang. Spoedig mocht hij rijn plaats weer innemen ai geen enkelen marktdag ont brak Meelis, slechts de voorlaatste weken zag hij zich wagens ziekte genoodzaakt rijn plaats aan rijn zoon af te staan. In dezen tijd van de schapenscharen heeft hij zeer druk werk en ondervindt hij, door de gestadige uit breiding van het marktwezen, dat dit, ondanks het grooter aantal slijpers hetwelk de omgeving bezoekt, niet minder wordt. Meelis is dan ook een goede be kende. Dat hij gewaardeerd wordt blijkt wel uit de hartelijke geiukwenschen, welke hij heden van zijn klanten in ontvangst mocht nemien. ZOMER-CONCERT. Woensdag 9 Juni zal onze stad bezocht worden door een gezelschap Vlaamsche kunstenaars, onder lei ding van den heer Louis Morison, heldentenor aan de Vlaamsche Opera te Antwerpen. Dit gezelschap maakt een toumée door Nederland tot het geven van zomer- concerten en treedt a.s. Woensdag op in de „Harmo nie". Van de medewerkenden worden genoemd de heer E. v. d. Ploeg en mej. Tilly Westerberg. Het programma bevat, behalve fragmenten uit Faust enz., de nieuwe 'succes-liederen van den heer Morison. kermis dit jaar in deze gemeente al dan niet zal door gaan; dai oudaguèekcuucn zien das torn ioi Uw Raad wenden met hei beicdue, doen met minder dringend verzoek te des assen tot het wei iaten doorgaan der kennis; dat ongetwijfeld het argument zal worden gehoord, dat onder tijdsomstandigheden als de huidige, een pu blieke vermakelijkheid als de kennis niet moet worden gehouden, maar dat daartegenover andere, naar de ineemog van onüergeteekeüden veel krachtiger argu menten kunnen worden aangevoerd; dat ondergeteekeüuen op het agemeeu voorkomend verschijnsel wijzen van een toenemend bezoek van al terlei soort van publieke vermakelijkheden, als van schouwburgen, bioscopen, concerten, etc. en dat zelfs in deze gemeente de tijdsomstandigheden toch ook niet verhinderen te denken aan de oprichting van een ge meentelijken schouwburg; dat het overigens wel begrijpelijk is, na tijden van spanning en overspanning de behoefte te zien ontstaan aan ontspanning en dat voor een zeer groot deel der bevolking, ook voor de buitengemeenten, de kermis hiertoe een alleszins gepast middel is; dat hier ter stede de kermis niet ontaard is in een weerzinwekkend tooneel en uitspattingen hier niet voorkomen; dat de kermis voor ondergeteekenden ontegenzegge lijk een voordeel beteekent, dat moeilijk gemist kan warden, zeer zeker met iu zorgvolle tijden als zij thans oeieven; aat voor een groot deel der bevolking van de omlig gende gemeenten de tijden verre van slecht rijn en ver wacht mag worden dat, zoo de kermis doorgaat, de Alkmaarsche middenstand daar wèl bij zal varen; dat ook niet verzuimd mag worden te wijzen op het feit, dat in andere gemeenten van deze provincie cir cussen van buitenlanders worden toegelaten en dat toch wel ernstig de vraag mag worden gesteld of ha aangaat den eigen landgenooten zulke voordeden te onthouden; redenen waarom ondergeteekenden Uw Raad eer biedig verzoeken meer het verstand dan wellicht mis plaatste teerhartigheid te laten spreken en de kennis in deze gemeente alzoo te laten doorgaan. (W. g.). K. Olij Ez., voorz., J. P. Kraakman, secr Ned. Bond v. Koffiehuis-, Sociëteit-, Restaurant- en Slijters „Vergunning" aid. Alkmaar; J. Otter Jr., vice- voorz., j. B. Ackermann, secr. Alkm. Bierhandel en Mineraalwaterfabrikanten; J. Bel, voorz. der Alkm. R. K. Bakkersgilde; J. F. v. d. Oord, voorz., D. Olij, 2e secr. der Alkm. Slagersvereeniging; D. Geels, voorz., W. J. D. Appel, secr. van de R. K. Middenstandsver- een. „De Hanze"; J. Cloeck, voorz., L. Trijbetz, 2e secr. der Alkm. Vereen, van den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand; J. de Jager, voorz., Jac. Brugman, secr. der Bakkers-Patroons-vereen. „Alcma ria"; J. van Zijp, voorz., G. Mijlhoff, secr. der Ned. Barbiers- en Kappersbond, aid. Alkmaar; C. Peper kamp, voorz., W. Mooij, secr. der vereenigmg „Ver gunning". ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 28 Mei tot en met 4 Juni zijn aan bovengenoem de inrichting genomen: 709 baden door heeren, 41 door dames, 81 door onvermogenden, totaal 831 ba den. De hoogste temperatuur van ha water was 66 gr., de laagste 59 gr. HARDDRAVERIJ. Door de Kennemer Sportclub rijn tegen Zondag 20 Juni wederom harddraverijen uitgeschreven en met twee handicapdraverijen over een maYimnm-afatatir van 800 meiier. ZIEKENHULP, stoomschepen Batavier III, IV en V. In de Maanden Maart, April en Mei werd door bo vengenoemde Vereenigmg aan verschillende personen 939 L. melk en 70 eieren verstrekt. NOORD-HOLLANDSCHE LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ. Men schrijft ons: In de op Vrijdag 4 Juni gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders der naamlooze vennoot schap „Noord-Hollandsche Levensverzekering-Maat schappij", in haar gebouw Hofplein No. 4, bleek uit het verslag door de directie uitgebracht, dat, niette genstaande de crisis door den Europeeschen oorlogs toestand verwekt, de Maatschappij is vooruit gegaan met 2.562 verzekeringen en 337.215 kapitaal, zoodat zij thans eene portefeuille bezit met 51.561 en J 4.477.512 verzekerd kapitaal. Aan premiën is ontvan gen 123.831.44, tegen 107.225.77 in 1913. De pre mie-reserve is thans gestegen tot een bedrag van J 227.429, terwijl de bezittingen tot een bedrag van 254.837.46 op de balans voorkomen. Uit de valies- en winstrekening is gebleken, dat een winstcijfer was behaald van 31.060.8834, waarvan aan de premie reserve is toegevoegd een bedrag van 26.702, aan de reserve voor geldbelegging 1.450, zoodat dezelve thans bedraagt 3.000, terwijl een bedrijfs-reserve is gevormd tot een bedrag van 500. Voor verschillende afschrijvingen is gebezigd 1.395 en 1000 gulden dis ponibel gesteld voor dividend, dat evenals het voor gaand jaar 5 pa. bedraagt, het resto ad 13 88 34 is als onverdeeld winst-saldo op nieuwe rekening ge boekt. Aan uitkeering en afkoop is betaald 34.781.05 en de waargenomen sterfte bedroeg slechte 80.3 pet. De volgens rooster aftredende* commissaris Jhr. Mr. M. E. J. J. van Lidth de Jeude wad als zoodanig ha- kozen, terwijl het bestuur mededeelde, dat de Maat schappij had deelgenomen aan de Oorlogsleening voor een bedrag van twintigduizend gulden. KERMIS IN 1915. Naar wij vernemen is hd volgende adres aan den gemeenteraad verzonden: Aan den Raad der gemeente Alkmaar. Geven met verschuldigde eerbied te kennen, onda- geteekenden, allen neringdoende middenstanders, woonachtig in deze gemeente, dat, naar ondergdeekenden vernemen, Uw Raad weldra zal te beslissen krijgen over de vraag of de UITBREIDING LANDSTORM. Blijkens het gisteren ingediende weteontwap tot 3 nadae uitbreiding van den landstorm kunnen alle in vroega jaren vrijgestelden en vrijgeloten mannen, voor zoova ze beneden 40 jaar rijn, tot den land storm komen te behooren. Het ligt in het voornemen da regeering om, indien het aangeboden ontwerp tot wet wordt verheven, ach tereenvolgens, naarmate de verschillende daarop van j invloed zijnde omstandigheden dat zullen mogelijk maken, ingeschrevenen, die van den dienst bij de mili-1 tie werden vrijgesteld of zijn vrijgeloot, voor zoova zij niet reeds m militairen dienst rijn of tot den land storm behooren, tot den landstorm te doen toetreden, te beginnen met degenen, die rijn ingeschreven voor j' de jongste der lichtingen, waarvan de dienstplichtigen thans onder de wapenen zijn. In gelijke volgorde zullen zij, voor zoova zij niet I lichamelijk ongeschikt worden bevonden, bij ploegen tot den werkelijken dienst worden opgeroepen, ten einde te worden geoefend. Daarna zullen zij plaats nemen in de militie- of landweerbataljons en compag nieën, waardoor het mogelijk zal zijn om, naarmate de omstandigheden dit zullen toelaten, achtereenvolgend, I landweerplichtigen, beginnende ma de oudste der on der de wapenen zijnde, met valof te zenden. Om dit denkbeeld te kunnen verwezenlijken, zou de beschikking voor den landstorm ova vrijgestelde en vrijgelote militieplichtigen niet behoeven te reiken tot alle lichtingen, waarvan de dienstplichtigen zich thans in werkelijken dienst bevinden. Zooals uit ha wetsontwerp blijkt, meent de regee ring niettemin vada te moeten gaan. Zij is n.l. van oordeel, dat, waar het ontwerp, in zoova het uitbrei ding van de sterkte van den landstorm beoogt, nea- kornt op geleidelijke opheffing van de overgangsbe paling da Landstormwet, het wenschelijk moet hee- ten, de bevoegdheid daartoe thans ten volle te schep- regeering ter gelegenheid van ha verleenen van hei kiesrecht aan de Deensehe vrouw op den dag van iiiucii, naarop door oen Deenschen Koning tie gewijzigde grondwet wordt bekrachtigd. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. PETROGRAD, 5 Juni De tweede en derde Juni hadden schermutselingen plaats in de streek van Showli. In Galicië behaalden wij opnieuw successen op den linkaoeva van de San, waar onze troepen 3 Juni voortgingen den vijand terug te werpen en hem in wanorde te dooi vluchten. Aan den rechter San-oever zetten wij den aan val voort. De strijd gaat vader. Tusschen Przemysl en den Dn jester wierpen wij den vijand onder zware valiezen opnieuw te rug. Tusschen de rivia de Tysmenic en Stryj trokken wij terug op het bruggehoofd van den Dnjesier. In den nacht van 2 op 3 Juni poogde de vijand door onze linie heen te breken, maar wad terug geslagen. In een nachtelijke tegenaanval maakten wij 700 man krijgsgevangen, waaronder 17 officieren. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 5 Juni. (Officieel). Het Hoofd- kwartia meldt: Om de ovablijfselen van de sui kerfabriek bij Souchez wordt gevochten. Op het oogenblik is ze wea in het bezit da Franschen. De vijandelijke aanvallen bij Neuville waden af geslagen. Op het oliestation Dommastemoat bij Nancy werden bommen geworpen. VAN HET OOSTELIJK OORLOGSTERREIN. In aansluiting op de Russische aanvallen, die gisteren waden afgeslagen rukten onze troepen op en wierpen den tegenstanda terug, die naar het bruggehoofd in de richting van Sawdynitie ontkwam. Wij maakten 1970 gevangenen. Va- 1 da ten noorden hadden in de streek van Popel- jany ruitergevechten plaats, die voor ons met succes valiepen. (Zuid-Oostelijk Oorlogsterrein). Ta hoogte van Jaroslaw is de toestand onverandad. Ten oosten van Przemysl bevinden zich de troepen van generaal von da Marwitz in vaeeniging ma de^ostenrijksch-Hongaarsche troepen van Mos- Het leger van genaaal von Linsingmhtófdm vijand naar Kalusz aan den Dnjesta teruggesla gen. SCHEPEN OETORPILLEERD. LONDEN, 5 Juni. De stoomboot „Iona" van 3344 ton en de trawla „Chrycophasus" rijn Don- dadag in de buurt van Fair-eiland gaorpilleerd. De bemanning kwam te Kirkwall aan. Twee traw lers van Lowestoft zijn Dondadag in de Noord zee getorpillead. De bemanning kwam te Lowe stoft aan. EEN LUCHTAANVAL OP DE ENGELSCHE KUST. LONDEN, 5 Juni. (Officieel). Luchtschepen hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een bezoek gebracht aan de Oost- en Zuid-kust van Engeland. Zij wierpen eenige bommen, die gerin ge materieele schade aanrichtten. Het aantal ge troffenen is zeer gering. VLIEGTUIG GEDAALD. AXEL, 5 Juni. Heden is hier een Engelsche tweedekka, bemand met twee Engelsche officie ren, wegens motor-deferi gedaald. De inzittenden werden geïntemead. Ha vliegtuig kwam van het kanaal van Yperen. ROTTERDAM, 5 Juni. De stokers en trem- mers van het stoomschip „Noorddam" van de Holland-Amerikalijn weigerden heden te monste ren. Ze eischen ƒ15 mea loon per reis wegens dé diiurte der levensbehoeften, en meer vrijheid om in Nieuw-York tot passagiaen. De stakers rijn gedeeltelijk georganiseerd, gedeeltelijk onge organiseerd. DE TRAWLER RIJNBAND VERONGELUKT? IJMUIDEN, 5 Juni. Het lijk, dat door den stoomtrawter Clivia alhia is binnengebracht is dat van den stoker van den stoomtrawler Rijnland Ha vinden van het lijk geeft hier aanleiding tot groote ongerustheid omtrent het lot van het schip, dat gisteravond te IJmuiden wad verwacht, doch heden nog niet was aangekomen. Het lijk vatoonde brandwonden, waaruit blijkt, dat de stoka reeds dood was, voor hij in zee viel missie fabriekstad f 39.5© gommissse botrerhksa- f 40.50, middelbare fabriekskaas middelbare boerenkaas f 42.—. Handef kleine vlug Aangev. 330 stapels, wegende 251559 Kilogram. ALKMAAR, 5 Juni, Aangevoerd 34 paarden f 100 a 400, 44 koeien en ossets f 110 a 300, 81 nacht, kalveren f 12.— a 25.—, 55 magere schapen f 25. a f 42.vette id. f 0 a 0. 298 lammeren f 10 a 20, ;68 magere varkens f 22,— a 34.—, 157 big gen f 12.a 21.50, 10 bokken en geiten f3, a 8,— 9 kleine bokjes f 1.a 2.50, boter, per kop hoogste prijs f 0.80 middelprys f 0.725, laagste prijs f 0.65 aangevoerd 8988 kop, eieren f 6.50 a 7.15 per 100. eendeneieren f 5.50 a 6. -. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juni. 49 zak aar dappelen f 5.— a 6.50, 9 zak id. drielingen f 1 70 a 2.50, 23 zak aardappelen f 5.50 a 6.90, id. drie lingen f 1.55 a 8.45. 5 Juni. 2530 bos aabarbea f 1.20 a 2.30. BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeldSpinazie f 0.— a 0.— p. dubb. mand, sla f 0.50 a 0.80 per 100 krop, radijs f 0.— a 0.—per 100 bos, prei f 2.10 a 3.60 per 100, rabarber f 3.— a 2.30 per 100 bos. peuleu 15 a 19 ct. per 100. ZWAAG, 4 Juni. De prijzen waren heden s Wortelen 4»;„ a 7- cent per bos. rabarber f 0.2— a 6.— per 100 bos, kropsla f 0,0— a 0.— per 100, bloemkool 7 a 20 cent per stuk, spinazie 5 cent per pond, peulen cent per pond. Aardbeien 32 ct. per pond. Aardappelen W/, et. per kilo, kleine groen tjes 8i/2 cent per pond, slaboonen 35 ct per pond. kruisbessen 5i/a a 6 ct. per pond, slakroppen 60 a 1.50 ct., perziken 14 ct. per stuk, porcelein 14—20 ct. per ben. HOORN, 4 Juni. 180 vette schapen f 36 a 50. Handel vlug. HOORiN, 5 Junt |Tarwe f 14.— a 15.50. rogge a f 0,— a Oj—garat f a— a 9r-, haver f 7,25 a 8 Witte eritften f a —.0, groene dito f a grauwe f 26,— a 30,—, vale f a— bruine boonen f 22.— a 26.— karwefeaad f 18.— a 25.—, mosterdzaad f 30. - a 0— Biggen f 0.— a tiRpe.n f a 0.—, kipeïeren f 6.25 a 6.60, 3636 kop boter 75 a 80 el, par kop. Men vermoedt dat ha schip óp een mijn gelaopen is, waardoor de ketel ontplofte. MILITIE EN LANDWEER. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni. Bij de Tweede Ka mer zijn wederom wetsontwerpen aanhangig ge maakt betreffende het onda de wapenen houden van militie en landwea. HET TIJDELIJK GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni. In parlementaire kringen wordt vernomen, dat Maandag a.s. het re- geerings-antwoord zal verschijnen op het afdee- lingsverslag da Tweede Kama nopens de sup- ptetoire buitenlandsche zaken begrooting voor het tijdelijk gezantschap bij den Paus. BURGERLIJKE STAND™ OVERLEDEN: 5 Juni. Gerrit Nobel, 70 jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Gevoeligheid voor weersverandering: is evenals duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, vermoeid heid bij het opstaan, urine-stoornissen, en voorpa- I melijk rugpijn,i een kenteeken, dat de nieren niet J meer de schadelijke stoffen uit het bloed terughou den. Een dezer stoffen, het urinezuur, zet zich af in de weefsels en gewrichten, en kan elke beweging moeilijk maken en pijn in de ledematen, de zijden, en schouders veroorzaken (rheumatiekheupjicht, jicht, zenuwpijnen) of wel het kan zich als neerslag in de urine vertoonen en tal van urinekwalen ver oorzaken. Bij gebrek aan zorg worden de nieren steeds meer aangetast en een eenvoudige, verwaar loosde rugpijn kan de ernstigste gevolgen met zich brengen en leiden tot niersteen, waterzucht, suiker ziekte, Bright's ziekte, albuminerie enz. Men kaa derhalve niet spoedig genoeg zorg dragen voor de nieren, zoodra zich de eerste verschijnselen vertoonen, en des te meer wanneer men verschijn selen als suizingen in de ooren, aandoeningen van het gezicht, hartkloppingen, koude der ledematen, benauwdheden, zwellingen onder de oogen of der ledematen erbij opmerkt, die het ras naderend ge vaar aanduiden. Doordat Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan de nieren en blaas haar gezondheid en werkzaamheid teruggeven, dragen deze organen voortaan volkomen zorg voor hei filtreeren van het bloed en het af voeren der onzuiverheden, waardoor de gezondheid van het organisme verzekerd wordt. Te Alkmaar verkrijgb. bij dehh. Nierop en Slothouber, Langestr. 83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's RugpijnNieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 5 Juni. Medegedeeld door bet Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 6 Juni. In het gebud van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 768.9 te Vlissingen. De laagste stand van den barometer 762.0 te Sku- desnaes. VERWACHTING. Meest matige westelijke tot zuid-westelijken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk* eenige regen met kans op onweer, zelfde temperatuur. ADVERTENTIëN. voegen hij doi landstorm en het in wakelijken dienst oproepen van oudere groepen vrijgestelden en vrijgeloten en rij mede zal kunnen beschikken ova al degenen die gediend hebben en die tegengevolge van bdoelde oyrgangabepaling thans nog buiten den land- sterraplicht vallen. Eventueel zuilen ook de eenige zoons van voor de lichting 1903 niet worden uitgezonderd. (Of^asartgwFd), HINDERWET. x, 4baVRGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat zij bij hunne besluiten van 3 dezer vergunning hebben verleend aan: lo. M. ZWAAN Mz., drukker aldaar, tot het oprich ten van een drukkaij, waarin drie electro-moto- ren, resp. van 21/., X en K P.K., dienende tot het drijven van drukpasen, in het paceel Nieu- wesloot B 77; 2°- VAN MAARLEVELD, machinefabrikant te I ieiloo, tot het uitbreiden van de bestaande werkplaats en het verplaatsen van 2 electro-mo- toren, dienende tot het in waking brengen van houtbewerkingsmachines, in het perceel Voor- meer D 30. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Seaetaris. HENSBROEK. (Mei;) Getrouwd: Jan Schotsman en Elisabeth Nierop. Jacob Blom en Catharina Brink. Geborens Catharina Agnes, d. van P. Dignum en A. M. G. de Wit. Adriaans, z. van j. Vriend en B. Broers. Margaretha Theodora, d. van P. Zuurbier en N. van Diepen. Overleden: Catharina Brink Kd., 41. Alida Petronella Bot, 2 in. Simon Vlaar, gehuwd met G. Konijn, eerder met T. Appelman, 75 J. "TiA^NKA^piUTï^i^^™""™" Getrouwd: Matthljs Tesselaar en Cornelia Stoop. Arie Johannes van der Fluit en Bregje Hoogeboom. Simon Jonker en Aafje Plijter. Evert Beuiuer en Anna Maria Wester. Geboren: Petronella, d. van Gerardus Johan nes Boerdijk en Catharina Poland. Cornelia, d. van D. van der Pluit en Elizabeth Beemsterboer. Maria Helena, d. van Jan Roozendaal en Anna Over toom. Willem, z. van Willem Govers en Maria de Geus. Cornelia, d. vanjohannes Broersen en Aaltje Wljnker. Mattheus Gerardus, z. van Klaas Smit en Christina Zoon. Jan, z. van Pieter Dek ker en Antje Ruig. Maria, d. van Martinus Bruin en Maart je Arends, Overleden: Johannes Poland, echtgen. van Marijtje Ruiter, eerder weduwnr. van Eva Eeken, 54 j. Geboren: Zoon van AR1JAN, HET VROUWENKIESRECHT IN DENEMARKEN. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni. Hedenmiddag ver voegde zich het hoofdbestuur van de vereeniging voor vrouwenkiesrecht ten huize van den consul- generaal van Denemarken in ons land, ten einde namens de vaeeniging hulde te brengen aan zijne bij da Onderlinge van 1890. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 4 Juni. Fabriekskaas. |KIeine f 40.50, jonge kaas fkleine boerenkaas f 40.50, com- Jn. DE BOER en C. W. DE BOER—DE 0ROOT. Broek op Langendijk, 4 Juni 1915. Heden overleed plotseling mijn geliefde echtgenoot de heer ct. srojukx, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Alkmaar, 5 Juni 1915. Wed. M. NOBELSchuijt. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvan gen bij het overlijden van onzen geliefden Broeder en Behawdbroeder.den WelEdelGestrengen Heer CORNELIS JOHANNES van GRIBTHUIJSEN, betuigen wij onzen hartelfjken dank. W. Th. van GRI1THUIJSEN. A. W. M. van ORIETHUIJSEN— Bilderbijk de Meijer. Alkmaar, 5 Juni 1915. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling, den 2den dezer ondervonden, betuig ik mijnen hartelijken dank, in het bijzonder aan den WelEdelen Heer en Me vrouw DE LANGEhet Bestuur der Mij tot Nut van 't Algemeen en aan mijn kameraden. Alkmaar, Lindelaan 13. D. ZWART. De Velo Wasch- en Wringmacliines Zaadm. 68, worden aan een ieder op afbetaling verkocht. 'Airti rn nt, J. J,. I1. 1 1

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2