De Wilde Olijf. FEUILLETON. pi ijzen in de overige provincie* zullen worden be naald naar de kwaliteii AARDAPPELEN, Bij Koninklijk Besluit van 8 Juni 1915 js het ver bod van uiivtier van aardappeien van den nieuwen oogst, uitgevaardigd bij Koninklijk Besluit van 15 Oc tober 1914, tijdelijk opgeheven. HET STILLIGGEN DER IJMUIDER VLOOT. Men schrijft uit IJmuiden aan het Hbld. In verband met het stilliggen der IJmuider trawler- vloot ten gevolge van het vermissen van een drietal stoomtrawlers te IJmuiden thuisbehoorende en die vermoedelijk in de Noordzee gebleven zijn, zooals al gemeen verondersteld wordt, daar de schepen door nog geen anderen trawler, die sinds het vermissen te, IJmuiden arriveerde, werden gepraaid, is door de Commissie uit de Vereenigde Reeders van Visschers- vaartuigen te IJmuiden besloten, op verzoek van de zeelieden, niettegenstaande de geheele vloot deze week stilligt, toch hun volle gage te doen uitbetalen, in zoo verre in te gaan, de gages over deze week als een toelage op het eind dezer maand toe te staan, indien de schepen, aanstaanden Maandag, als het ten minste hun tijd is uit te gaan, naar de visscherij zullen uitva ren. Nog dient medegedeeld te worden, dat geen der op varenden der trawlers van reederszijde ook maar eenigszins zal gedwongen worden bij de gevaarlijke plaatsen te gaan visschen. EEN TRAGISCH OORLÖGSGEVAL, Iemand uit Hasselt onderhield briefwisseling met betrekkingen over de grenzen. De Duitsche autoritei ten kwamen hierachter" en wilden den man gevangen nemen, doch hij week tijdig uit. Daarop werd zijne vrouw aangehouden, deerlijk toegetakeld en opgeslo ten in een gevangenis, waar ze door de harde behan deling krankzinnig werd. De man over de grens, de toestand van zijn vrouw vernemende, wilde terug, op gevaar af gevangen te worden genomen. Toen hem dit door vrienden werd belet, begon ook hij teekenen van zinsverbijstering te geven. Hij wist te ontsnappen en werd door de Duit sche grenswachten gevangen genomem Denzelfden dag dat de man gevankelijk Aken werd binnengebracht kwam zijn krankzinnige vrouw te Maastricht aan, al door roepend om haar man. Thans zijn er twee krankzinnigen! HET ROODE KRUIS. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot gewestelijk commissaris van het Nederlandsche Roode Kruis in de provincie Noord-Holland de heer jhr. A. W. G. van Riemsdijk, te Aerdenhout. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. TWEEDE KAMER. Aan de orde was gisteren het wetsontwerp tot vesti ging van een tijdelijk en bijzonder gezantschap bij den Paus. De heer Eerdmans (U.-L., Rotterdam III) betwistte dat e'r urgentie met dit wetsontwerp was. Spr. achtte de zaak met duidelijk en beriep zien ook op de cominen taren in de buitenlandsche pers. De minister van bin- nenlandsche zaken had beter gedaan niet in de rege ling van werkzaamheden in te grijpen. Spr. meende dat met den eersten stap van de zen-, ding van den heer Nolens reeds tot den volgenden was besloten. De regeering heeft een zeer gewichtig stuk van de buitenlandsche politiek uit handen gegeven. Er blijkt nu bovendien, dat de regeering niets wist. Spr. vroeg of minister Cort van, der Linden bij de beslissing omtrent de behandeling van het ontwerp heeft ingegrepen als tijdelijk voorzitter van een minis terraad of als minister van binnenlantische zaken. Is het een vraag van binnenlandsche of buitenlandsche politiek? Alles wat de memorie van antwoord omtrent den mogelijken invloed van het Vatieaan op een vrede zegt, achtte spr. vaag. Als diplomatiek centrum is het Va tieaan z.i. door de laatste gebeurtenissen zeer In betee- keuis achteruitgegaan. Spr. geloofde niet, dat de Paus zooveel zal kunnen doen. waarom moeten juist wij dit gezantschap instel len, waar de andere kleine onzijdige staten het niet doen? Met betrekking tot de toekomst, het instandhouden van het gezantschap, was spr., ook niet gerust. In elk geval hoopte hij, dat men geen roomsch-katholiek tot gezant zal benoemen. Spr. hoopte ten slotte, dat de Godsvrede niet ver broken zal worden. De heer Van By landt (C.-H., Apeldoorn) zei ook namens politieke vrienden te spreken. Spr. legde er den nadruk op, dat men geen blijvend gezantschap wi). Waarom legt de regeering nu niet een duidelijke verklaring af, dat een herstel van een gezantschap voor goed niet in haar bedoeling ligt? Spr. geloofde niet, dat de Paus veel kan doen, maar hij wenschte de regeering niet te dwarsboomen en zal met zijn politieke vrienden voor het aangevraagde cre- diiet stemmen. De heer van Idsinga (C.-H., Bodegraven) wenschte evenals de vorige spreker alles te doen, wat de vrede kan bevorderen en daartoe met iedereen samen te wer ken. Spr. zal ook voorstemmen, doch alleen om dien re- Roman naar het Engelsch. 20) o „O, zij behoefde mij dat niet te vertellen. Ik zou het wel zien. Zij zou het mij in elk geval niet vertellen, vóórdat de zaak zoover was gekomen, dat - maar ik heb daar nooit het minste van ontdekt. En ik zie al tijd zeer scherp als het zulk soort dingen betreft. Er was echter één ding. Mama placht te zeggen, dat zij een tijdlang haar dagen ging zitten verkniezen in een klein atelier, dat zij in de bergen had, dicht bij ons huis, maar men kon daaruit niets afleiden. Ik ben er zelf ook wel eens heen gegaan als ik moedeloos was en behoefte had eens goea uit te schreien en ik was toch op niemand verliefd." Er was een lange stilte, waarin hij ernstig en on bewegelijk in gedachten zat verzonken. Af en toe bracht hij zijn fijne sigaret naar zijn lippen met de werktuigelijke beweging van iemand, die tijd en plaats en alles om zich heen heeft vergeten. „Wel, waar denkt u over?" vroeg zij, toen de pauze, naar haar idee lang genoeg had geduurd. Hij schrik- ik weet het niet. Ik geloof, dat ik eigenlijk dacht aan aan die miss u heeft mij geen anderen naam dan Miriam genoemd." „Zij heet Strange. Dezelfde naam als de uwe. „O? U heeft mij dat nooit verteld." „Tante Queenie toch wel. Maar u scheen altijd zoo prikkelbaar te worden als die werd genoemd, dat ik er maar niet weer over begonnen ben. ïk neem u dat met kwalijk, want er is niets zoo vervelend als dat men zoo'n drukte maakt over je naam. Er was een meisje den Ook hij verwachtte niet veel succes. Pat de regeering de Stateu-Generaal door het in dienen van deze aanvullingshegrooting heeft willen raadplegen, kon spr. niet waar dei'ren. De regeering had volgens de Grondwet op eigen verantwoordelijk heid moeten handelen Spr. meende in overeenstem ming daarmede, dat de considerans van het ontwerp moet worden veranderd, zoodat duidelijk uitkome, dat de verantwoordelijkheid voor de regeering is en de buitenlandsche politiek tot de bevoegdheid van de Kroon behoort. Namens de socialisten verklaarde de heer Van Leeuwen (S.D.A.P., Utrecht., II) voor te willen stem men. De heer De Meester (U.-L., Den Helder) verklaarde hetzelfde namens vele (niet alle) Unie-libéralen, doch drong ook nog aan op de nadere verklaring, die in het eindverslag wordt gevraagd. De heer Van der Voort van Zijp (A.R., Tietjerkste- radeel) zal ook voor stemmen en qualifkeerde de op positie van den heer Eerdmans en vele andere prote stanten als onwaardig. De heer Bos (V.-D., Winschoten) ging onvoorwaar delijk mee met het ontwerp en vroeg niet de nadere ver klaring. De heer De Beaufort (V. L., Amersfoort) zal voor stemmen, hoewel hij zeer zal gekant zijn tegen een blij vend gezantschap. BENOEMING HEEMRADEN. Bij koninklijk besluit is benoemd in de provincie Noord-Holland: tot iieemraad van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Drechterland, vanwege ae Zuiderkogge, de heer J. Bakker te Wijdenes, en tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap van den Hondsbossche en Duinen tot Petten de heer C. Oort- man Gerlings te Hoorn. UIT OUDE NIEDORP. De tweede Hagepreek zal in Holland's Noordén worden gehouden op Zondag 13 Juni, om 2 uur, in den boomgaard van den heer Jb. Doom te Oude Nie- dorp. Als sprekers zullen optreden Ds. J. C. Kars, van Winkel, Ds. J. P. de Graaf, van Schagen en Ds. M. van Leeuwen, van Aartswóud. Een koortje onder leiding van den heer Jac. Jansen, muziekdirecteur te Schagen, zal eenige liederen zingen. Ter bestrijding van de onvermijdelijke onkosten zal een minimum-entrée van 5 cent worden geheven. UIT WIERINGERWAARD. Vanwege de Rundveefokvereeniging had Woensdag alhier een keuring plaats voor het fokregister. Aan de productie hadden 92 koebeesten voldaan. Niet aange boden 29, terwijl 10 stuks werden afgekeurd, zoodat 63 zijn goedgekeurd. De kwaliteit der aangeboden die ren was zeer goed; volgens de commissie zelfs beter dan de laatste 2 jaar. KORTE BERICHTEN. Naar vernomen wordt zullen er dit jaar geen vacantiekaarten worden afgegeven. Dezer dagen ving een visscher te Belt en Schut- sloot aan één snoer een paling en een snoek. Het gemeentebestuur van Amsterdam is voorne mens aan de stad Nieuw-York een gemeentelijke vlag ten geschenke aan te bieden. De kleuren zijn oranje, wit en blauw. Een schipjjer te Overschie heeft gisteren bij de politie'een aanklacht ingediend tegen zijn beide zoons, die hem Dinsdagavond in een sloot hadden gegooid, met het opzet hem te dooden. Te Bemelen, nabij Maastricht, zijn Dinsdagavond twee veldarbeidster door den bliksem getroffen en ge dood. Gisteravond zijn hier twee knapen van onge veer 12 jaar, die eerst waren gaan roeien en toen in den Ijsel waren gaan baden, beiden verdronken. Te Ohé en Laak (L.) is gistemamiddag een door den bliksem getroffen boerderij geheel uitgebrand. De in de vorige week te Utrecht gehouden vertoo- ningrn uit de Camera Obscura hebben voor het plaat selijk steuncomité ongeveer 3500 opgeleverd. Te Oppenhuizea is een 32-jarige maaier gister middag, terwijl hij in het veld stond te maaien,, door de warmte bevangen en overleden. Als een bijzonderheid wordt aan de „Vad." ge meld. dat te Waddiaxveen laatst twee oudjes in het huwelijk traden, die te zamen 150 jaar zijn. Bruid en bruidegom waren eik over de 70 jaren. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ, trekking van heden. Nr. 3145 f 40,000; ns 5998 en 13987 elk I 1000; ns, 358. 2340, 3956, 4543, 5221, 13523, 20010, 20702 en 20834 elk f 400; ns. 5366, 15398.17258 en 20756 elk f 200; ns. 967, 7094, 12042, 13587, 1S802,18430 en 11509 elk f 100. STADN1EUWS. BEVORDERD. De heer J. Bakker, vroeger boekhouder bij de An ker-Maatschappij alhier, is te Amersfoort bevorderd tot officier. EXAMEN LANDBOUWONDERWIJS M. O. Tot lid van de commissie aan welke wordt opgedra gen het examineeren van hen, die eene akte van be kwaamheid verlangen tot het geven van middelbaar onderwijs in den landbouw of den tuinbouw of tot het geven van lager onderwijs in land- of tuinbouw- bij ons op school, dat Onrust heette Jessie Onrust een aardig, bedaard meisje, zoo rustig als een kerk maar ik verzeker u, het gepraat daarover begon zoo vermoeiend te worden u kan zich dat wel voorstel len—en dus besloot ik niets meer omtrent Miriam's naam tegen u te zeggen of over den uwe tegen haar. De hemel weet, hoeveel Strang'e er wel in ae wereld zijn, evenveel als jarrott's. „Zoodat bij slot van rekening haar naam was Miriam Strange." „Dat was, dat is en dat zal altijd wel de hare blij ven, als zij op deze wijze voortgaat," hernam mis3 Col fax, zonder op te merken, dat hij half tot zichzelf had gesproken. „Zij was een pupil van mijn stiefvader, totdat zij meerderjarig werd/' voegde zij er uitleggend bij. „Zij is een soort van Canadeesche of zoo iets ik heb dat nooit precies kunnen uitmaken. Maar hoe het ook zij, zij is een snoes. Zij is nu met mijn stief vader naar Wiesibaden gegaan, hoe heerlijk ik dat vind Want, als zij niet was meegegaan, zou ik zelf mis schien hebben moeten gaan en dat op mijn leeftijd met alles waar ik heb te denken en mijn verschijnen in de wereld wel, u kan begrijpen, wat dat zou wezen." Zij vestigde zulke lieve blauwe oogen op hem, dat hij zou willen hebben begrijpen, wat zij wenschte, dat hij begreep, als hij zich niet had voorgenomen naar alles te informeeren, totdat er niets meer voor hem viel te vernemen. „Houdt u veel van hem? van uw stiefvader?" „Natuurlijk in zeker opzicht. Maar alles liep zoo tegen. Ik weet, dat mijn lieve mama dacht, dat zij zoo goed mogelijk handelae toen zij met hem trouwde en als hij niet dadelijk met zijn oogen was beginnen te sukkelen. Maar hij was heel vriendelijk tegen mama, toen zij voor haar gezondheid naar de Adirondack» moest. Dat was heel gauw, nadat zij van hier naar New-York ging na papa's dood Maar zij voelde zich zoo verlaten in de Adirondacks en hij was een rechter een mr. Wayne met een goede positie. Maar zij had natuurlijk nooit vermoed, dat hij iets aan kunde, die voor het jaar 1915 zitting zal houden le Wsgenmgen, ;s o. m benoemd de heer j. G Haze- Ir.'üp, Rijksiuinbouwieeraar alhier, net persoueei van ae eerste Aikmaarscne eiecuiscne bakkerij en lunenroom van aeu neer W. U. E. Vaik, üat reeds een vijitai jaren een wees vacantie gemet, zag au jaar het genot dezer vacantie verhoogd door een gra tificatie boven het loon. ONTTREKKING VAN GOEDEREN AAN EEN FAILLIETEN BOEDEL. Het Amsterdamsche Hol heelt gisteren in hooger be roep de zaak behandeld tegen den vei gunninghouder W. d. L., alhier, die bij vonnis van 23 Maart door de Alkmaarsche rechtbank was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde onttrekking van goederen aan een faillieten inboedel. In de dagvaarding was ten laste ge legd, dat bekl. als president-commissaris van de N.V. Hotel-Maatschappij Kurhaus te Egmond, bij faillisse ment van die N.V., de rechten van de schuldeischers bedriegelijk heeft verkort, een partij goederen niet als baten van den boedel aan den curator heeft verant woord. De eisch luidde in eersten aanleg 8 maanden. Beklaagde zeide, dat met het niet opgeven van die goederen de rechten der schuldeischers niet werden verkort, daar ze, als verbrand, geheel door de assu rantie werden gedekt. De adv.-geu., inr. oaron Van der Leilz, was van meenmg, aat deze verdediging met opging, daar het oogenbiik van handelen beslissend is, en niet een later in elkaar gezette verdediging, die in strijd is met alle andere opgaven door bekl. gedaan, weike wijzen op kwade trouw. De eisch luidde vernietiging van het vrijsprekend vonnis der rechtbank, veroordeeling ter zake van bedriegelijke bankbreuk, tot 1 jaar gevange nisstraf met last tot onmiddellijke inhechtenisneming. Mr. Muller Massis te Amsterdam, die beklaagde ook in eersten aanleg heeft verdedigd, wees er op, dat de Hooge Raad besiist heeft, aat op net oogenbiik van de handeling, het voornemen moet bestaan, de rechten der crediteuren te verkorten. Dit is, volgens pleiter, hier niet het geval geweest, immers, bekl. was in de meening, dat de achtergehouden goederen door de as surantiepenningen werden gedekt. Pleiter concludeerde derhalve tot bekrachtiging van het vrijsprekend vonnis der rechtbank. Het Hof weigerde de gevraagde onmiddellijke in hechtenisneming. Uitspraak 17 dezer. OPLICHTING. Een 34-jarig alhier woonachtig recidivist stond gis teren voor het Gerechtshof te Amsterdam terecht, in hooger beroep van een vonnis der Amsterdamsche rechtbank, waarbij hij tot 1 34 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, wegens oplichting. Beklaagde had op 23 Januari onder allerlei bedrie gelijke voorwendsels n.l. dat hij onderwijzer was, nu hier dan daar wegens krankzinnigheid verpleegd werd en tuberculose-lijder was, enz. twee onderwij zeressen te Hilversum bewogen tot afgifte van twee gulden. Advocaat-generaal mr. baron Van der Feltz requi- reerde vernietiging van het vonnis, wegens een vorm gebrek, doch oplegging derzelfde straf. Mr. Van Leer, beklaagde'» verdediger, pleitte vrij spraak, subsidiair clementie. Uitspraak 17 Juni a.s. S. D. A. P. AFDEELSNG ALKMAAR. Is de gisteravond door bovengenoemde afd, ge houden leden-vergadering werd besloten deel te nemen aan de a.s. gemeenteraadsverkiezing en in elk district met 2 eandidaten uit te komen. Er werden 4 eandidaten gesteld, die over de 3 districten als volgt werdes verdeeldin district 1J. D. Derksen en A. van Westeropin distriet IIA. van Westerop eaQ. Veen, eu in distriet HL W. Hack Qz. en O. Veer. De heer K. van 't Veer wenschtedoor particu liere omstandigheden, niet te worden gesteld als eandldaat. GEPENSIONEERD Met ingang van 15 Mei is gepensioneerd als ama nuensis alhier de korporaal H. Ramaekera. GEEN SCHADELOOSSTELLING; Men meldt ons: In de heden (Woensdag) te Utrecht gehouden- open bare terechtzitting van den Centralen Raad van Be roep had o. m. de uitspraak plaats in de volgende zaak: Hooger beroep van P. S., grondwerker te Alkmaar, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Am sterdam, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij hem schadeloosstel ling is geweigerd ter zake van een ongeval. De Centra le Raad, niet overtuigd dat het letsel van zijn rechter hand, dat eischer verhinderde zijn arbeid te verrich ten, 't gevolg is geweest van een bedrijfsongeval, be vestigde de uitspraak GEVESTIGDE PERSONEN. J. Zwart nil. officier machinist, Luittk Qudorp 11, Soerabaja. j, ji, M. Post, r.k, notarisklerk, Vanisbrosk 34, Delft.' zijn oogeü mankeerde. Dat ia iets waar men «.iet aan zou denken om van te voren naar te vragen en zoo is alles zoo gebeurd, begrijpt u?". Hij begreep. Hij wou, dat hij niet zoo geed be greep. Hij zag alles in een licht, dat hem verbijsterde. Elke stap zou nu gevaarlijk zijn, beiialve een in ach- terwaartsche richting; ofschoon hij niet verzuimde zich dien avond voor te houden, dat het een terugtrek ken was om het terrein te verkennen en niet om. weg te loopen. Het feit, dat de Wilde Olijf een persoonlijk heid was geworden en een plaats in de wereld be kleedde, bracht haar weer nader tot hem, terwijl de wetenschap, dat hij haar naam droeg misschien haar vaders naam hem in nog grooter mate tot haar schepping scheen te maken dan hij tot dusver had ge voeld. Hij zag nu ook in, dat hij door haar raad op te volgen, dien zij hem in de hut had gegeven, n.l. Om naar Argentinië, naar Stephens en Jarrott te gaan - „een zeer goede firma om voor te werken" nooit aan haar invloed was ontkomen, zoomin als de eik zich losmaakt van den eikel, die zijn zaad is geweest. Het waarnemen van deze dingen was meer dan vol doende om een gemoed te verbijsteren, dat zich moeie- iijk terecht kon vinden in verwikkelingen, zelfs al had het weer ten tooneele verschijnen van den rechter Wayne hem niet nog meer onthutst. Het was daarom niet vreemd, dat hem plotseling het verlangen bekroop om weg te komen; hij reikhalsde naar ruimte en eenzaamheid, naar de grasvelden en de rivieren en in de eerste plaats naar zijn werk. In de vrije lucht zou hij het onbehagelijke, drukkende gevoel kwijt raken, terwijl hij dikwijls bij een dagelijksche routine van werkzaamheden had ondervonden, dat moeielijkheden zich van zelf oplosten. „Als u denkt, dat die zaak van Kent nu zonder mij verder in orde kan komen", zei hij den volgenden oor gen tot mr. Jarrott in diens kantoor, „dan lijkt het mij beter, dat ik nu weer naar Rosario terug ga." W j. van Assen n.h bankwerker, Veermeer 23a, Amsterdam R. F. W. Dekker n.h. winkelb. I angestraat 103, Haarlem H. Veth n.h. d.b. Kennemerstraatweg 21, Haarlem. J. M. van Gellekom r.k. d.b. Nieuwlandersingel 55, Haarlem. H. M. Akkerman r.k. artist Noorderkade Haar lem. W. Vosmeer rJt. werkman Molenbuurt 9 Utrecht G. van Rooljen r.k. huiskn. Geesterweg 1, Utrecht. J. Petersen nJu winkelb. Geest 11 Utrecht. N. Vegt n.l. journalist Spoorstraat 24, Zwolle. P. R. Bak n.h. behanger, le Landdwarsstraat 9, Zwolle. H. Serano n.h. bankwerker, St. Jacobstraat 5, Leiden. A. Hoedemaker-Bakker nJi. zonder ber. Nieuwesloot 55, Rotterdam. J. A. Koppen r.k. winkelbediende, Laat 148, Kerk- rade. M. Rijikes r.k. di> Breedstraat 33, De Rijp. G. Hovestad n.h. groentenkoopman Klein Nieuw- land 37, Rhenen. Mensonides n.h. boekhouder, Spoorstraat 62a. Sloten. E. J. G. L. Benedict, r.k, Stuartstr. 73, Amersfoort, D. P. van den Hooff, ger. cpz.-teekenaar. Gees- tersingel 29, Amersfoort. K. j. H. Gemen, r.k., sigarenmaker, Oudegracht 171 Gouda. D. Hillebrand. n.h., huishoudster, Kennemerstraat weg 3, Leeuwarden, D. J. Baltus, r.k., dienstb., Overdiepad 18, Heems kerk. Wedl S. L. de Ruiter n.h„ 2e Tuindwarsstraat 13, Loosduinen. E. J. Brantenaar n.h, dienstbode, Sandersbuurt 14, den Haag. D. Krijgh, r.k„ Grensstraat, 8a, den Bosch. C. H. Switzer, n.h., landbouwer, Spoorstraat 24, Koedijk. A. L. de Vries, n.h. Wildemansstr. 10, Arnhem, C. W. Valk e.l. Geesterweg 14a, Zaandam. H. Ruijter, r.k., journalist, Schermerweg 120, Jisp. J. W. Kramer, r.k„ Schermerweg 120, Wormer. D. Bijl, n.h„ bankw., Tuinstraat 49, Helder. M. A. Gijzen, r.k„ Bergerweg 18, Beverwijk. D. en M. Bijvoet, r.k., arbeider en dienstbode, Akers- laan 5, Bergen, J. Houtküoper, n.h. Snaarmanslaan 40, Z. en N. Schenner. JL W. J. Nijsen rk., banketbakkersbediende Spoor straat 50, Castricum. J. Groot, r.k., landbouwerskn., Omval 24, Oterleek. P. Hoekstra, gk„ kantoorbed., Lands traat 44, Smal- Iiingerlaed. N. Halfweg, n.h., dienstbode, Houtfcil 12, Wieringer- waard. N. C. Blaauw r.k„ bloemist, Kanaalkade 36, Laren. T. Mulder n.h., dienstbode, Noorderkade 45, Smal- lingerland. J. Leijen, geen en n.h., koopman, Stuartstraat 4a., Schagen. M A. Hoogland, r.k., dienstb., Nassaulaan 4, Bus- sem. C. A. Duif, n.h„ bloemist, Ritsevoort 25, Amster dam. VERTROKKEN- PERSONEN. G. Zomerdijk, geen en r.k„ machinist, Nieuwe sloot 14, Amsterdam. G. Schouten, r.k„ dienstb., Voordam 7, Heiloo. S. Pluimgraaf!, n.h., makelaar, Geestersingel 47, Heiloo. W. Baas, ger., Oudegracht 29, Amsterdam. C. F. Oo&tinga, n,h„ dienstb., Houttil 56, Enkhui zen. M. W. van Leeuwen, r.k., liefdez., Emmastraat 12, Delft. P. Windt, r,k„ Luttik-Oudorp 17, Veenhuizen. H. Geel, n.h., Luttik-Oudorp 17, Veenhuizen. T. J. Netten, r.k., Langesiraat 15, Batavia. W. J. Vosman, r.k., Vijvertje 21, Batavia. J. M. A. Bierman, r.k., manufacturier, Stuartstraat 12, Castricum. F. Put, n.h., horlogemaker, Scharloo 43, Noord-Schar- woude. A. Becker, n.h., smidsknecht, 2e Tuindwarsstraat 19, Heerhugowaard. A. Zonneveld, r.k., fabrieksarbeider, Lindenlaan 97, Wijk aan Zee en Duin. A. Leegwater, n.h., dienstbode, Langestraat 84, Bloemendaal. J. N. Ranzijn, r.k., smid, Luttik-Oudorp 91, Noord- wijk. C. Ramakers, r.k., dienstbode, Emmastraat 54, Ber gen. H. Engel, n.h„ broodbakkersknecht, Kwakelpad 9, Helder. C. M. Raucamp, n.h„ Ropjeskuil 72, Rotterdam. J. "Bossen, n.h., schipper, Schermerweg 64, Amster dam. H. jagers, n.h., Schermerweg 64, Amsterdam. R. Stellingwerf!, kinderjuffrouw, ger., Verdronken- oord 25, Sneek. Geen spier vertrok in het lange, houten gelaat van den ouden man, maar de grijs-blauwe oogen keken Strange met een nieuwsgierigen blik aan. „Wenscht u te vertrekken?" vroeg Mj na een kleine pauze. Strange glimlachte verlegen, wat niet onopgemerkt bleef. „Ik ben langer weg geweest dan ik gedacht had veel langer. Mij dunkt, er moet nu bij veel dingen eens weer toezicht wezen. Green kan mijn piaais wel voor een tijdje innemen, maar „Green voldoet zeer goed beter dan ik van hem had verwacht. Hij schijnt met nieuwe kracht te zijn begonnen, die man." „Ik ben niet gewend mijn tijd te verbeuzelen, sir. Als er geen bijzondere reden is voor mijn langer blij ven hier." Mr. Jarrott drukte de toppen van zijn vingers tegen elkaar en antwoordde langzaam: „Er is nu bepaald geen bijzondere reden. Wij heb ben gesproken over zekere over zekere verande ringen. Maar het is te vroeg „Natuurlijk komen mijn persoonlijke wcnschen niet in aanmerking als „Juist zoo; juist zoo; ik begrijp dat. Eeper soonlijke wenschen, zegt u?" „Ja, sir, geheel persoonlijk." De grijs-blauwe oogen keken hem met een blik aan, die niet onderzoekend moest zijn en niets moest verra den, maar die in werkelijkheid niets uitdrukte, waar voor Strange de zijne afwendde. „Heel goed, dan zou ik maar gaan", zei de oude man bedaard. Strange gaf dien namiddag zijn kaartjes af aan het huis te Talermo, juist op het oogenbiik, dat hij wist, dat mrs. Jarrott lag te rusten en miss Jarrott met miss Colfax uit rijden was. Om zeven uur nam hij de nacht boot, die de Plata naar dè Parana opvoer. Wordt vervolgd. I I I. I| iNrtv Ot,UCl\£> W AA KL).

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2