VERZEKERT owe Spiegelruiten LAAT 161. De Directeur J. BOSSERT. am me^m an Nederland. ONDERWIJS I. Prins AzBierkade 11. eene Dienstbode. Nette Dienstbode KOST EN INWONING Alkmaar en Oranje. tegen een groote vijandelijke troepenmacht nog niet geëindigd Overigens hebben aan de andere fronten geen veranderingen plaats. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 28 Juni (Officieel). Van Tirol en Trent# valt niets belankrijks te vermelden. Het artillerie-duel werd in de laatste 34 uren steeds heviger. De pogingen van den vijand om den Zellenkofel-top te hernemen werden verijdeld. De vijand maakte aan het Isonzo-front gebruik van bommen met verstikkende gassen. HOOIBOUWVERLOVEN. 's-GRAVENHAGE, 28 Juni. Bij legerorder is bepaald dat aanvragen voor hooibouwverloven, welke den diuur van 28 dagen overschrijden, moe ten worden beschouwd als slechts voor genoemd getal te zijn geschied, zoodat het aanvankelijk te geven hooibouwveriof ten hoogste 14 dagen mag bedragen. Blijkt, dat dientengevolge de gestelde grens van 18 pet afwezigen niet wordt bereikt, dan kan aan dte verloven eenige uitbreiding wor den gegeven. De termijn waarin de hooibouwver loven verleend kunnen worden, kan wanneer zulks noodig blijkt, verlengd worden tot 1 Augustus aanstaande. Aangezien de wenschelijkheid is ge bleken de geldigheid van het eventueel van verlof achterblijven door militairen, tengevolge van ziek te van familieleden, door officieren van gezond heid te doen vaststellen, is bepaald dat achter-blij ven slechts als gewettigd is te beschouwen. Inge val ernstige ziekte of ongeval van de echtgenoote, van eigen vader of moeder of van eigen kind en voorts alleen wanneer er onmiddelijk gevaar be staat voor bet leven van het betrokken familielid of wanneer voor de in een inrichting voor verpleging door eenig ander familielid wijkverpleegster enz. in die onmiddelijk noodzakelijk gebleken verple ging kan worden voorzien. Bij bezwaarmaken tegen controle door een officier van gezondheid zal de ziekte van het familielid niet als een gel- dige reden tot achterblijven worden beschouwd. STADN1EUWS. NIEMANDS LAND NIET. Naar aanleiding van de kleine scherts, welke wij ons Vrijdag veroorloofden, merkt de redactie van „Ons Blad" op, dat wij niet goed gelezen hadden, daar het bericht, dat door de anti-rev. kiesvereeniging mr. D. Sluis gecandideerd was, voorkwam in hetzelfde num mer, waarin het verslag dier R.-K. Kiesvereeniging was opgenomen. De redactie heeft volkomen gelijk liet bericht stond in een ander blad dan het verslag en wij hebben het over het hoofd gezien. Peccavi! HET ROODE KRUIS. Een der vele mooie plekjes van het lommerrijke landgoed „Nijenbuxg" van jhr. mr. P. van-Foreest te lleiloo was gistermorgen herschapen in een zg.n. „gewonden-nest". Alom lagen gekwetste veldgrijzen verspreid. Hier was er een door een zonnesteek be vangen, daar lag er een met een schotwond naast het hart, ginder had er iemand den linker elleboog en tie rechter knie gebroken, en er waren er zelfs met een gebroken ruggegraat en bekken. Voor ons, toeschou wers, viel de aard der ernstige en minder ernstige kwetsuren gemakkelijk waar te nemen we hadden slechts te kijken1 naar de papiertjes, dlie den gewonden op de borst gespeld1 waren. De mannen van de trans portcolonne van het Alkmaarsche Roode Kruis hadden het echter heel wat moeielijker zij moesten zelf den staat der gekwetsten waarnemen, dan naar bevind van zaken handelen en zorgen, dat de patiënten op de voorzichtigste en veiligste wijze werden vervoerd. Doch die mannen hadden zich in de afgeloopen maan den onder de leiding van eenige doktoren (dte heeren dr. van der Heijde, dr. Over voor Alkmaar en dr Wen- tink voor Uitgeest) geoefend'. Zij mochten voor him taak berekend) worden geacht en daarom had het be stuur der Alkmaarsche afdeeling het tijdstip gekomen geoordeeld', waarop zij proeven van bekwaamheid konden afleggen, ten einde te toonen, dat zij het on- derscheidingsteeken van het Roode lüuis (die witte armband met, een rood1 kruis) waard wanen. Overste Costerman Bocdt en dr. Schroder waren- uitgenoodigd om een deskundig onderzoek in te stellen, terwijl aan een aantal militairen was verzocht, gewonden te wil len voorstellen. Een wagen vol draagstokken, staan ders, draagzeilen, helpzeelen, touwen, verbandtrom- bels vormde 't eigen materiaal der afdeeling en van 't dépöt-bataljon was er een raderbrancard de Mooi aan wezig op het terrein, dat zich voor deze oefeningen uitnemend leende en door den eigenaar welwillend beschikbaar was gesteld. Toen dte gewonden het briefje hadden ontvangen, waarop dr. van Dam de kwetsuren had aangegeven en een min of meer verscholen plekje hadden ingenomen, alsof zij na en tijdens den slag uit de vuurlinie waren gekropen om veilig en rustig enkelen bleken toeval lig juist in Morpheus' armen terecht te zijn gekomen cu de kameraadschappelijke geest tusschen de jongens was wel zoo goed-, dat de anderen zich stil hielden en maar niet kermden hulp af te wachten, ging de transport-collonne aan den arbeid. De jassen werden uitgetrokken, dte eenheids-brancards in elkaar gezet, de of meende te zien, getemperd door een uitdrukking van berouw, scheen te zeggen: „Wat ik nog anders dan geld verschuldigd moge zijn, ben ik niet bij machte te betalen." Zij begreep volkomen d^t hij die schuld niet ne geerde, maar haar alleen te kennen gaf, dat, nu hij alles aan Evie had gegeven, zijn hart bankroet was. Wat haar ergerde en deed zwijgen, uit vrees iets te zullen zeggen, waarvan zij later berouw kon hebben, was dat zijn wijze van doen de bewering inhield, dat zij haar aanspraken liet gelden. Hij stond uitdagend tegenover haar, terwijl zij het pakje nog met beide handen vasthield, toen de dieur werd opengeduwd en Evie, stralend van haar wande ling in dte koude lucht en gedost in herfstbont en vee- ren, binnenfladderdte. Haar blauwe oogen sperden zich wijd open bij het zien -van de twee In den erker, maar zij bleef op den drempel staan. „Goeie hemel!" riep zij zenuwachtig op haar vlugge, korte manier, voor zij tijd haddien tot het besef te ko men, dat zij er was, „ik hoop, dat ik jullie niet stoor." „Evie, lieve, kom binnen." Miriam wierp het pakje op een tafel en trad op haaT toe. Ford volgde en tracht te te doen alsof hij juist een bezoek bracht. „Nee, nee," riep Evie, Miriam beduidende niet te naderen. „Ik kwam eigenlijk om niets. Dat wil zeggen Maar ik ga weer weg en kom terug. Denk je dat het lang zal duren? Jullie hebt zeker ge heimen Haar hand was weer op den knop, maar Miriam greep dis. gewondten opgezocht fav vele gevallen moest eerste hulp verleend worden, ernstige bloeding moest wor den gestelpt, een toestand van schijndood geëindigd, wonden dienden te worden verbonden. Hier was een drukverband noodig, om een aanvoerend bloedvat ai te binden, daar een beschuttend1 snelverband om een wond te bedekken, teneinde vervuiling te voorkomen, ginder een spalkverband, o mtijdens net vervoer het letsel niet te verergeren. Zooveel mogelijk werd elke onnoodige beweging van getroffenen en hun verwoede ledematen, alle onnoodig uittrekken van kleeren, elke verontreiniging van een wond vermeden. En wanneer de eerste hulp was verstrekt en daarbij werd zeer veel zorg besteed werden de gewonden op een draagbaar gelegd. Dit klinkt nu wel heel eenvoudig, maar wanneer zoo'n hulpeloos mensch in het kreupel hout ligt, dan kost het heel wat overleg en vaardig heid om hem zacht, maar flink op een eenheidsbran card of op een ziekenraam te leggen en tal van voor schriften dienen daarbij in acht te worden genomen. Vervolgens werd met dten beladen brancard gemar cheerd, de verpleegde werd naar die deskundigen ge bracht, die een onderzoek instelden, vele vragen stel den en ook nog weieens een keertje nuttige wenken gaven. Intusschen was een speciale groep bezig met het in elkaar timmeren van een rijwiel-brancard uit twee fietsen, jonge boomstammen en touwen, hetgeen de aanwezige padvinders op andere wijze eveneens deden. De deskundigen waren over de bedrevenheid der transportcolonne, die drie cursussen hadden doorloo- pen, ten zeerste tevreden, zoodat tot de uitreiking dter onderscheidingsteekenen kon worden overgegaan. In plaats van den eere-voorzitter, den heer Ripping, die de oefeningen niet tot het einde kon bijwonen, hield de voorzitter, de heer J. F. Moens, daarbij een toespraak. Vol lof was men, zoo zeide spreker, over het werk door de colonne verricht, doch ook over de heeren leiders doktoren en zuster Driendijk. De colonne heeft op dezen gewichtigen dag getoond wat zij kan, zij heeft geprofiteeerd van de lessen gegeven, ook blijkens de geneeskundigen, zelf op het terrein aanwezig ter beoordeeling van het Werk. Er zal nu een band wor den uitgereikt, doch deze is niet om mede te geuren, maar om er aan te herinneren, dat, zoo noodig, men zijn plicht heeft te doen. Van nu af aan staat de co lonne onder dte krijgswetten. De doktoren-leiders zijn kapitein, de groep-commandanten sergeant en dte hel pers soldaat geworden. Spreker wees er uitdrukkelijk op, dat men band en identiteitsbewijs altijd gezamenlijk, nimmer afzonder lijk bij zich mocht hebben, bracht nog afzonderlijk hulde aan de sectie van Uitgeest en maakte van de ge legenheid gebruik om dte aanwezige oud^secretaresse, jonkvr. van Foreest, geluk te wensehen met haar ver loving. De namen der ledten van de eerste Alkmaarsche en der Uitgeester sectie zijn: Groep I: P. Ton, I. Budding, J. Molenaar. Groep II: J. Hogervorst, T. Habich, A. v. d. Meu- len. Groep III: W. Scheepmaker, J. Brouwer, F. C. Rike. Groep IVJ. A. Zwarteveen, A. List, T. Ypma. Groep VC. F. D. Kohnert, G. C. van Gulick, C. de Boer. Groep VI: C. Petrus, J W. Hofmeester, A. Goetma- kers, J. Overtoom. Groep VII: H. P. de Graaf, S. J. Molenaar, W. Th. Matthijsen. Groep VIII: M. Kater, A. Sellemans, G. J. van der Ploeg. Groep IX: A. J. Groen, J Admiraal, M. Immink. Ploeg-commandanten zijn de heeren H. C. Stoutjes- d'ijk, J. van Diepen en J. Overtoom, reserve-ploegeom- mandanten de heeren G. C. van Gulick, C. Petrus en H. P. de Graaf. De leden der Uitgeester sectie zijn de heeren Groep I: P. Kabel', P. van Heijst, K. Schermer. Groep II: D. Bakker, P. Komen, G. van der Eng. K. Zonjée. Ploeg-commandanten de heeren H. B. Hos en P. van Heijst. De heer Moens overhandigde op hartelijke, inne mende wijze stuk voor stuk de banden en de identi teitsbewijzen, de dragers daarbij gelukwenschende en de hoop uitsprekende, dat zij deze onderscheidingstee kenen in eere zouden houden en door geregelde oefe ning dte verkregen vaardigheid' zouden blijven bezit ten. of beter nog, nog hooger zouden opvoeren. En hiermede was deze belang- en leerrijke demon stratie afgeloopen. Of zou zij nog een gevolg hebben Zouden vete stadgenooten het groote belang, het groo- te nut van het Roode Kruis (foor het bovenstaande hebben leeren inzien, hebben begrepen, dat zij te lang aan deze vereeniging de kleine jaarlijksche bijdrage hebben onthouden, ten onrechte zich nog niet hebben opgegeven als lid? Zullen zij wellicht thans willen toonen, dat zij het werk van het bestuur, van de lei ders en vooral ook van dte menschen, die zich geoe fend hebben en die een vaardigheid verworven hebben, welke hen en de gemeenschap in tijden van oorlog, maar evengoed ia vredestijd bij ongelukken en ram pen ten goede zal kunnen komen, wanrdaeren? Het adres van de» secretaris is mr. A. M. Ledteboer, Kennemerstraatweg, o, lezer, niet-lid van het Roode Kruis! GESLAAGD. Voor het Zaterdag te Groningen gehouden examen voor apothekers-assistent, slaagde mej. E. Foor, al hier. ALKMAAR EN ORANJE. Het bestuur dier vereeniging Alkmaar en Oranje ver- „Neen, lieveling, je moet blijven. Dat is nu dwaas van je. Mr. Strange en ik praten maar wat." „Ja, dat zag ik. Daarom dacht ik, dat ik misschien „de trop" was. Hoe maak je het!" Achteloos stak zij Ford haar linkerhand toe, terwijl haar rechter nog al tijd op den knop rustte en zij ongeduldig been en weer draaide. Ford hield haar hand vast maar zij trok die terug. „Er is niet de minste reden waarom ik zou blij ven, draafde zij door. „De kwam alleen maar met een boodschap van tante Queenie." „Ik weet zeker, dat die vertrouwelijk is," zei Ford lachend, „dus maak ik dat ik wegkom." „Doe, zooals je wilt," antwoordde Evie onverschil lig. „Nicht Colfax Yoxke," voegde zij er, Miriam aan kijkend, bij, „heeft getelefoneerd!, dat zij niet kan ko men dineeren en het is te laat iemand anders te krij gen. Tante Queenie dacht nu of jij als vierde zon wil len komen. Wij zijn met ons beidien en.hij" met een knik naar Strange. „Zeker, lieve, ik zal komen, met genoegen." „En ga ik heen" zei Ford, „maar ik voeg er niet bij „met genoegen" want dat zou onbeleefd zijn." Toen hij vertrokken was, liep Evie snuffelend de ka mer rond, de schilderijen en snuisterijen bekijkend; als of zij ze nooit had gezien. Zij had blijkbaar het pakje in 't oog gekregen en stuurdte er nu, als bij toeval op aan. Miriam ging naar plaats in den erker terug, waar zij schijnbaar naar drukte in de straat beneden keek, doch in werkelijkheid Erie's manoeuvres gade sloeg. (Wordt vervolgd.) zoekt ons te willen mededeeien, dat morgenavond een oefening zal worden gehouden, op het Dodenveld, aan vangende om 8 uur precies. Vete nieuwelingen hebben zich doen inschrijven. Allen die reeds lid zijn, wor den, ook door den luitenant en de onderofficieren, die hun tijd belangloos ter beschikking stellen om alle mannen weerbaar te maken, dringend verzocht op te komen om de te geven lessen niet in de war te brengen, en <de oefeningen goed geregeld te doen zijn. Voor hen die zich nog willen aansluiten bij bovenge noemde vereeniging, is de gelegenheid Dinsdagavond op net Dodenveld opengesteld. EEN „ROODE VLOOT". Een zestal booten, waaronder de geheel bezette mooie salonboot „De Alkmaar", met Amsterdammers, leden van Vrije Socialisten-Vereenigingen en Onafhan kelijke Arbeiders-Organisaties, aldaar, passeerde gis termorgen onze gemeente, met Schoori als doel. De booten met hun muziekkorpsen en anti-militaris- tisclie en socialistische opschriften, trokken zeer de aandacht. Te Schoori vertoefde de menigte van 12 tot 6 uur in de duinen en bosschen. De heer B. Lansink Sr. sprak in den tuin van den heer Timmerman te ongeveer twee uur een met veel aandacht aangehoorde, korte anti-militaristische rede uit. Eenige zang- en muziekvereenigingen voerden bo vendien nummers uit. Te half zeven vertrokken de booten met de ruim 3000 deelnemers weder van' Schoorldam. „ZIEKENZORG". De vereeniging „Ziekenzorg" hield Zaterdagavond in het lokaal van den heer Mooij een buitengewone algemeene ledenvergadering. Naar wij vernamen zag het bestuur zich genood zaakt het Federatiebestuur het voorstel te doen om de apotheek voor haar rekening gevestigd te houden en „Ziekenzorg" in de gelegenheid te stellen de geneesmiddelen aldaar per recept te kunnen betrek ken. Ging het Federatiebestuur hiermede niet accoord, dan legde het bestuur van „Ziekenzorg" in zijn ge heel de functies neer, hoewel de functionnarissen nog wel lid zouden blijven. Het Federatiebestuur gat ais zijn meening te kennen, dat men het beste deed met „Ziekenzorg" op te heffen. Het bestuur van „Ziekenzorg" oordeelde dit echter de taak van de Federatie, die hierin geen lust had. Het bestuur deelde hierop zijn besluit mede om in zijn geheel af te tredendoch verklaarde zich ten slotte bereid om de verschillende functies nog een 14 dagen te zulten waarnemen, aangezien het Fede ratiebestuur de toezegging deed om binnen dien tijd definitief te zullen berichten of die het voorstel van „Ziekenzorg" zal aannemen of niet. Deze beslissing zal per circulaire aan de leden bekend gemaakt worden. VERBETERING. Abusievelijk is in het verslag van de vergadering van de Alkmaarsche Harddraverij-Vereeniging gemeld, dat de heer J. Halff penningmeester was, daar deze functie wordt bekleed door den heer G. Bos Wz. te Oudorp. GEVESTIGDE PERSONEN. L. J. C. van Rees, r.k., sigarenmaker, Achterom 7, Purmerend. P. Kwantes, n.h., Nieuwpoortslaan 14, Wijde- wormer. F. J. Jensch, geen, timmerman, Kerkplein 2, Amster dam. Vrouw van C. Mallie, r.k., Landstraat 33, den Helder. C. Bakker, n.h., bierbrouwereknecht, Omval 9a, Schoori. G. Goet, n.h., boerenarbeider, Westdijk 10, Koedijk P. Alblas, n.h. en g.k., Kennemerstraatweg 30, Schermerhom. J. Weijmer, n.h., huishoudster, Vamebroek 32, Am sterdam. J. A. Uije, n.h., Steijnstraat 19, Amsterdam. G. Roobeek, r.k., Uitenboschstraat 69, Castricum. A. Köllman, r.k., winkelbediende, Koorstraat 35, Den Haag. S. Bouma, n.h., dienstbode, Langestraat 39, Gaas- terland. C. Luk, r k., dienstbode, Zoutstraat 4, Hillegom. W. E. van Zandbergen, r.k., smid, Nieuwlandersin- gel 78, Loosdrecht. *)P. Veen, r.k., schoenmaker, 2e Kanaalstraat 19, Amsterdam. G. Hoogland, n.h., Laat 16, Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. wed. A. Schouten rk. Oostwijk 20, Egmond aan Zee. J. D. Suiker e.l Molenbuurt 1A'dam. H. van der Struijs n.h. verpleegster, Stadsziekenhuis, Helder. A. C. de Kegt rem. predikant, Eminastraat 73, Groningen. M. J. Wolzak nJh. d.b. Emmastraat 73, Groningen. P. Zwart nil. artieider, Landstraat 47, Achtkar- spelen. G. J. Holleman n.h. huiskn. Limdengr. 39 Ber, Wed. M. Belders h.l. Kinheimstraat 30, Amsti E. M. Luken rk. di>. Laat 85 Obdam. W. J. Cieraad rk. kellner. Tuinstraat 54, Lochern. M. Versteeg n.h. kellner, Langestraat 94, Bergen. J. Winder rk. veedrijver Schemerpad 6, Akersloot. G. Aalpoel n.h. di). Koorstraat 10 Deventer. J. Fl. van der Steen r.k. onderwijzer, Vamebroek 22, Wijchen. G. van Dijk, geen en h.l. boekbinder en poelier- ster, Ramen 32, Den Haag. A. Wallaart nil. arbeider, Druiven laan 13, Dort- munt Dtl. E. C. A. Lampen rJc. Nieuwlanderaingel 65, Oir- schot. H. Praag n.h. di>. St. Annastraat 10a Avenhom. C. J. Wielage r.k. winkelb. Baansloot 29, Rotterdam F. J. Wielage rk. winkelb. Baansloot 29 Hoorn. G. A. M. en A. M. van der Horst r. k. djb. Stations weg 114, Amsterdam. M. Jl. Houtkooper nil. bloemisitknedit, Kweerenpad 14, Bergen. Wed. FL Boots rk. Oudegxacht 131 a. Egmondbin- nen. M. A. Erkamp rk. aas. buish. Fnidsen 115, Amster dam. I Ioofd yan een gezin. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 28 Juni. Medegedeeld door bet Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 29 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 764.5 te Bodö. De laagste standi van dien barometer 756.8 te Hel der, Sylt en Dresden. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijken wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk regen- of onweers buien, zelfde temperatuur. bij de Onderlinge van 1890 BURGERLIJKE STAND. GEBOREN. 27 Juni. Jan, z. v. Pleter de Graaff en Marie Piket. OVERLEDEN. 26 Juni. Hendrik Lind, 73 jaar. 28 Johannes Egbergen, 1 jaar. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 28 Juni. Aangevoerd 15 Koeien en ossen f 240 a 400, 86 vette kalveren f50 a 110,per K.O. f 0,90 a 1,15, 61 nueht. idem f 8.a 30. 350 vette schapen f 30.a 43.497 vette var kens! 0,68 a 0,94 p, K.Q., magere id. f a AMSTERDAM, 28 Juni. Veemarkt. Aangev. 410 vette boeien le kw. 101 a 105 et.,2e kw. 93 a 100 ct., 3e kw. 88 a 94 ct., 110 melk- en kalfkoeien f 200 a 350, vette kalveren, le kw. f 0.a f 0—, 3e kw. f 0.3e kw. f 0.139 nnchtere kalveren f 12 a 18, 27 schapen f 22 a 40, lammeren f a .115 vette varkens le kw. f 0,86 a 0.90, 2e kw. f a 3e kw. f 0,70 a 0,80. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juni. 4180 zak aardappelen. Gewone muizen f 2.85 a 3.40, Schotsche muizen f 2.55 a 3.10, Gladblaadjes f 3.40 a 3.75, Schoolmeesters f 2.55 a 2.85, 469 zak drielingen f 1.— a 1.50, 0 bos uien f 0.a 0. 67900 bos wortelen f 2.60 a 4.10, 0 bos rabar ber f 0.a 0. BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeldSpinazie f 0.— a 0.— p. dubb. mand, sla f 0.50 a 1.20 per 100 krop, radijs f 0.— a 0.— per 100 bos, prei f 4.20 a 4.30 per 100, bloemkool f 6.a 9.50 per 100 bos. peuten f 6.40 a 7.80 per 100 pond, dorperwten f 4.20 a 5.70 per 100 pond, Kg. kruisbessen 0.per 100 K.G., 3038 zaktuinboonen f 0.66 a 086perl0o0 stuks. BÓVENKARSPEL (Station), 26 Juni. Heden be steedde men voor sla I 0,20 a 0.45 per 100 krop, bloemkool f 6.25 a 10.50. aardappelen (groote muizen) f 2.65 a 2.80. idem (kleine muizen) f 1.30 a 1.50, Meirapen f 0.— a 0.—, Rabarber f 4.50 a 0.—Wortelen f 1.30 a 1 50. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juni. Groote muizen f 3.50 a 3.85, drielingen f 1.05 a 1.40, Schotsche muizen f 3.40 a 8.95 per 50 K.G., SGhoolmeesters f 0.-— a 0.— Aanvoer 1813 zak. MEDEMBLIK, 26 Juni. Groote muizen f 2.60 a 2.90, kleine f 1.— a 1.20. Groote ronde f 2.85 a 3.Aanvoer 880 manden of zakken. ZWAAG, 26 Juni. De prijzen waren heden: Wortelen 2®/4 a 5l/4 cent per bos, rabarber f O.OS'/s a 5i/| per 100 bos, kropsla f 0,15 a 0.30 per 100, bloemkool 5 a 93U cent per stuk, spinazie 0 ct. per pond, peulen 7—9 cent per pond. Aardbeien 9 ct per pond. Aardappelen 4 ct. per kilo, kleine groen tjes 0— cent per pond, slaboonen a 13i/g ct. per 100. kruisbessen 19x/j a ct. per pond, slakroppen 15 a 0.28 ct., perziken 3$ ct. per stuk, porcelein 23 ct. per ben. Doppers 7—9 ct per pond. Snijboonen 451/0 ct. per 100. In BOEKHOIJDGN en aan verwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 220. ADVERTENTIeN. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer nniTDBIE LIHD, in den ouderdom van ruim 73 jaar. T. LINDBoon. Alkmaar. Zaandam. Alkmaar. Alkmaar, 26 Juni 1915. Kennemerstraatweg E 35. Jb. LIND. A. LIND—Kno. H. SLINGER-Lind. W. F. SLINGER. C. KEGLind. C. KEG Jb. W. HOLSMULLER en kleinkinderen. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder BUTJE BLOM, Weduwe GERRIT SEVENHUIJSEN, in den ouder dom van bijna 79 jaar. M. SEVENHUIjSEN. P. SEVENHUIJSEN Hz. P. SEVENHUIJSEN Gz. T. 'SEVENHUIJSEN—Du. en Kleinkinderen. Warmenhuizen, 26 Juni 1915. De Heer en Mevrouw CONIJNSCHRöDER zeg gen bij deze dank voor de zeer vete bewijzen van be langstelling, b(j de geboorte van hunnen Zoon onder vonden. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Woensdag en Donderdag aanstaande, van halt drie tot vier uur. Alkmaar, 28 Juni 1915. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt bij deze zijn hartelljken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, op zijn 25-jarig jubileum ondervonden. Akersloot, 25 Juni 1915. P. KRAAKMAN. Mevr. OHMSTEDE, Kanaalkade 2, Alkmaar, vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige, met 1 Aog. a.s. direct gevraagd te IGfiOOBL, liefst kunnende koken. Loon f 3.— p. w. en f 26,—" wasebgeid. Wasch buitenshuis. Aan te bieden bij LOUIS TRII- BETZ, Langestraat 19. NET PERSOON zoekt met gebruik van vrije slaapkamer, liefst om trek Victoriapark. Brieven onder letter E 382 bureau van dit blad. De Veto Wasdagen Wringrataehlnes Zaadm. 62 voldoen alleen 5 jaar garantie. Dinsdagavond 2» Jnnl, precies 8 mir, oefening op het Doelenveld. Aller opkomst dringend gewenscht. Zij, die zich nog wensehen aan te sluiten kunnen zich Dinsdagavond op het Dodenveld bij den Se cretaris opgeven. HET BESTUUR.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 3