De Wilde Olijf. Van het oostelijk oorlogsterretn. Van het westetijk oorlogsterreln. Van het zuidelijk oorlogstooneel, FEUILLETON. Telegrammen van heden. TEE ZEE. In de Koloniën. Varia. woonhui# van notaris Van Wmecn. Ook de militaire maatregelen van orde verdienen lol. Om zeven uur arriveerde de inmiddels gerequireerde brandweer van Heerlen. Deze maakte een flinken indruk, en het op treden der Heerlensche pompiers wekte groote belang stelling van het publiek. De brand woedde iütusschen nog steeds voort. Twee jongens van de Sittardsche brandweer vielen van een groote hoogte, met gevolg, dat de een 'n arm brak en de andere ernstige hoofd wonden opliep. De toestand van den laatste is zorg wekkend. In het brandend deel van het klooster bevin- i den zich de klassen der pensionnaires. Bijna 'alle leer middelen verbrandden, slechts enkele kleinigheden wist men te redden. Heden was het heele klooster in voorbereiding voor het feest van de reverende mêre, dat morgen zou gevierd worden en waarvoor een groot aantal oud-pensionnaires naar Sittard was geko men. WOLKBREUK. Men seint aan de „Maasb." uit Deventer: Te Deventer heeft zich om kwart over zes een wolk breukachtige bui boven de stad ontlast, welke de hal ve gemeente onder water zette, zoodat vele kelders onderliepen. De oudste bewoners kunnen zich niet her inneren ooit zulk een stortbui te hebben gezien. Alle laaggelegen opslagplaatsen werden geïnundeerd, zoo dat er veel schade is veroorzaakt. AANBESTEDING. B. en W. van Schoten hebben aanbesteed het maken van een basaltkademuur met bijbehoorende werken langs het Spaame te Schoten. Van de 17 inschrijvingen was de laagste de heer J. Broersma te Alkmaar voor 30,840. WENKEN IN HET BELANO DER GEZONDHEID. Door den burgemeester van Enschede is onder het opschrift: Vliegen, vlooien, luizen, het volgende be kend gemaakt. „In verband met de tijdelijke aanwezigheid alhier een paar dagen geleden van een wagon paarden hoeven, rechtstreeks afkomstig van het slagveld in Oost-Europa, dat o.a. besmet is met vlektyphus, en de kans. dat meer dergelijke zendingen, als is het ook tij delijk, hier zullen verblijven, wordt met nadruk her innerd aan het gevaar, dat vliegen, vlooien en luizen opleveren voor de gezondheid van den mensch. Het is bewezen, dat vliegen en muggen allerlei besmettelij ke ziekten overbrengenvan vlooien is dit bewezen wat de pest betreft, terwijl luizen behalve andere ziekten ook de gevaarlijke vlektyphus verspreiden en huidziekte veroorzaken. De volgende wenken worden daarom gegeven Bestrijd vliegen, vlooien en luizen door zindelijkheid. Zorgt voor reinheid van uw huis. Weest zindelijk op uw lichaam. Wie zich geregeld wascht en schoon ondergoed aan trekt, krijgt niet licht luizen. Wie luizen heeft moet ze zien kwijt te raken, b.v. door wasschen met staverzaad-aftreksel (bij ieder apotheker of drogist verkrijgbaar). Vliegen luizen en vlooien zijn vies en verspreiden be smettelijke ziekten. EEN KLOEKE ZWEMSTER. De afstand Schiedam naar Maassluis, welke een stoomboot in den tijd van 1 uur 16 minuten aflegt, is door mej. Johanna van Wieringen te Schiedam thans zwemmende afgelegd in den tijd van 2 uur 25 minuten. Deze kloeke zwemster is 16 jaar oud en 2e zwemmees- teres aan de Gemeentelijke Zwemschool aldaar. DE AARDBEIëN-EXPORT TE BEVERWIJK. „Kennemerland" schrijft o. m. Zaterdag was de aanvoer van aardbeiën bijzonder groot. Niet minder dan 47 waggons werden verzon den, terwijl de prijs hoog was, deze varieerde tusschen 25—28 ct. per K.G., welke prijs Maandag ongeveer gehandhaafd bied. Dinsdag was er een groot gebrek aan wagons, waardoor de prijs werd gedrukt en van 2023 cent per K.G. liep. Gelukkig kwamen te ongeveer 6 uur de wagons aan, waardoor erger werd voorkomen. De trein kon zelfs om half elf reeds weer vertrekken. Door de vereeni- ging van Exporteurs is direct een telegram aan den Minister verzonden, waarin op voldoende wagons werd aangedrongen. Bij de gistermorgen gehouden veiling liepen de prij zen van 22—23 cent per K.G. Er wordt verwacht dat a.s. Zaterdag de grootste hoeveelheid zal Worden aangevoerd. Als de pi ijzen deze week boven de 20 cent olijven, hebben de tuin ders dit jaar geen reden tot klagen. Door den onzekeren toestand waren vele tuinders in het voorjaar bang evenveel aardbeiensloffen als an dere jaren te bestellen, hoewel de prijzen niet hoog waren. Thans doet zich een groote behoefte aan slof fen gelden. Degenen die deze nog in voorraad hebben, viagen voor de nieuwe 11 k 12 cent, terwijl voor gebruikte óngeveer 8 cent per stuk moet worden betaald. De aardbeiën zonder dop worden ook reeds weer gevraagd. Deze worden hoofdzakelijk gekocht voor binnenlandsch verbruik, terwijl ook reeds door de jamfabrieken wordt ingekocht. De aardbeiën van min dere kwaliteit moeten zooveel mogelijk zonder dop worden geplukt, daar anders, zoo deze ook naar Duitschland werden verzonden, de markt aldaar be dorven zou worden. DE K. E. M. Gedep. Staten hebben een suppletolre begrooting In gediend voor het dienstjaar 1916, tot een bedrag van 694.237.50. De voornaamste post is er een van 500.000 voor verhooging van den begrootings- postKosten van overneming van aandeden der Ken- nemer Electrische Maatschappij te Bloemendaal, het eventueel deelnemen in de uitbreiding van haar maat schappelijk kapitaal en het ter leen verstrekken van gelden aan genoemde maatschappij voor de uitbreiding van haar bedrijf. Deze gelden zuilen door een geld lening moeten worden gedekt, welk voorstel in de vori ge zitting der Staten is aangehouden. Wil de K. E. M. methaar werkzaamheden geleidelijk voortgaan, dan is dit voorschot in de tweede helft van 1915 noo- dig. Daar formeel reeds machtiging voor het verlee- nen der voorschotten is verleend, meenen Gedep. Sta ten, dat het bezwaar, dat door die verleening van dit voorschot wordt vooruitgeloopen op den uitslag van het onderzoek omtrent de vraag, welke plaats de Ken- nemer Electriritèits-Maatschappij op den duur zal moeten innemen in de electriciteitsvoorziening onzer provincie niet meer kan worden ingebracht. Echter zijn zij overtuigd, dat het noodzakelijk is dat zoo spoe dig mogelijk beslist wordt over deze vraag en over die, in welken vorm de Kennemer haar bedrijf zal moeten voortzetten. Het lag ook in dte bedoeling, om daarom trent nu met voorstellen te komen, doch de deskundige, die in verband met de aanneming van de motie-Slin- gerberg rapport moet uitbrengen, de heer H. Lohr, di recteur der N.-H. Provinciale Geldersche Electriritèits- Maatschappij, heeft nog niet zijn rapport kunnen in dienen. UIT HOORN. Gister werd alhier bij het rangeeren de losse arbeider Zwaan den voet afgereden. Het gebeurde had plaats op dezelfde hoogte waar de vader van den ongelukkige voor een paar jaar bij hetzelfde werk werd doodgereden. KORTE BERICHTEN. In het remhuisje van een bananenwngen der S. S. had een roodborstje zijn nest gebouwd en niet tegenstaande deze wagen de reis Breda vice-versa maakte had het vogeltje zijn broedplaats niet verlaten. Door de marechaussees te Hengelo (O.) zijn gis- ter aangehouden, paardenkooplui, verdacht van smok kelarij van paarden naar Duitschland. Twee paarden werden voorloopig in beslag genomen. Aan het strand te West-Kapel ie is een Duitsche contadmijn aangespoeld. In een ooievaarsnest te Molkwerum (Fr.) waren vier jongen. Maandag werd de kleinste door de ouders uit het nest gehaald en in een nabijzijnde sloot ver dronken. Spartaansche methode! Een bloemistknecht, gehuwd en vader van drie kinderen, is gisteren bij Haarlem van een schuit geval len en verdronken. Met 25 tegen 2 stemmen werd het voorstel van B. en W. v'an Haarlem om de kermis niet te doen door gaan, aangenomen. MAANDBLADEN. In „Het Kind", uitgave J. Ploegsma te Zwolle, ia afgedrukt dt rede door dr. J. H. Gunning gehouden op een ouder-avond van het Nederlandsch Lyceum te 's-Gravenhage, getiteld: „Volkskracht en Opvoeding". Verder komt er nog een leerrijk stukje in deze afleve ring voor van Sara Hdjmans: „Kinderleugens", h J. F. van Hasselt schrijft in „De Natuur", uitge ver J. G. Broese te Utrecht, over dè Prieel-Vogel, Ed. Vosmaer verte'.1 van de concurrente der electro- magnetische tclefoe_., de thermotelefoon, terwijl dr. A. J. C. Snijders het derde vervolg geeft van „De dia mant en zijn tegenwoordige toepassingen". De heer E. Snoek vervolgt zijn causerie over mitrailleurs, welk artikel ouor een:ge duidelijke foto's verlucht wordt. STADNIEÜWS. Roman nflar het Engelsch. 34) o „Het is niet mijn afkeuring; 't is eenvoudig de toestand. Mijn opinie beteekent mets „Voor mij beteekent ze alles en toch moet ik ze voo bij zien. Maar alles wel beschouwd, barstte hij bitter uit, „is het de oude geschiedenis. Ik< eisch mijn reent om uit 't leven die druppels geluk te persen als imen 't geluk kan noemen die de menschen nuj hebben g laten en gij ontkent dat recht. Dat is nu de heele zaak in 't kort gezegd. Omdat andteren mij eoi groot onnut hebben aangedaan, staat u er op, dat ik nog grooter onrecht zal aandoen. En ditmaal ^>u ik het niet alleen mijzelf aandoen, maar ook die aim Evie. En dat is afdoend. Neen, neenik zet het doo Ik heb er het recht toe. Houdt mij tegen als gij kunt. Indien gij dat niet doet of niet wilt, mi dan „Ik kan het u beletten.als gij mij tot het ubersie drijft maar dan zal het niet gebeuren op de manier die gij verwacht." Een eigenaardige trilling in haar stem deed hem stilstaan en haar aanzien. Doch ondanks dat ietwat beven kon hij niet ontdekken dat zij wilde toegeven en meende door haar voile heen zelfs een toornige uitaruK- king op haar gezicht te zien. Misschien begon mj in dat korte oogenhlik voor het eerst met bewustzijn t twijfelen aan de superioriteit van „zijn type van mei je." Niettegenstaande er zekere vage vermoedens Dij nem waren gerezen, had hij tot dusver voor zien zei ontkend1, dat er iets hoogers of liefelijkers kon zijn. Maar de verschrokken oprechtheid van dit meisje en haar hardnekkig vasthouden aan hetgeen zij voor reent hield gaf hem een nieuwen kijk op de vrouwen, o - schoon het zijn besluit, om haar weerstand te Dieaen GESLAAGD. Te Amsterdam is door mejuffrouw A. Lubbe alhier met goed gevolp *iegc het doctoraal examen in de rechtswetensri' .p EEN ONÖEVAL. De losse arbeider J. Janzen werkzaam op het station alhier had gistermiddag, toen hij een seinschijf op een goederenwagen wilde plaatsen, het ongeluk uit te glij den, waardoor hij op den buffer van den wagen, van daar op dien kant van het perron en vervolgens op de rails te vallen kwam. Scheen aanvankelijk het ongeval zich tot den schrik te bepalen, spoedig bleek een buikoperatie noodzakelijk. Naar omstandigheden maakt de patient, die naar het St. Elisabethgesticht werd gebracht, het na de ope ratie vrij wel. CONCERT IN DEN HOUT. Door de zangvereeniging „Nieuw Leven" met Man nenkoor „Orpheus" zal op Zondag 4 Juli a.s. een concert gegeven worden in den Stadshout, waar de niet in het minst aan het wankelen bracht. „Voor zoover ik kan zien," zei hij na lang aarzelen, „druischen onze plichten lijnrecht tégen elkaar in. Het is mijn plicht met Evie te trouwen; de uwe om dat te voorkomen. Er zit dus in dit geval voor geen van ons beiden iets anders op dan met alle kracht te trachten ons doel te bereiken en te zien wie wint Als u wint, zal ik u geen kwaad hart toedragen en ik hoop dat u even edelmoedig jegens mij zult wezen." „Maar ik verlang, onafhankelijk van u, niet te win nen. Als ik dat wenschte, zou niets gemakkelijker zijn." „Waarom dat dan niet gedaan?" Hij zwaaide met zijn hand een van de hem eigen geworden fatalistische gebaren der Italianenwaar door de aandacht der voorbijgangers werd gevestigd op den heer en de dame, die in zulk een ernstig gesprek waren gewikkeld. Om deze reden en ook omdat rij 'haar zelfbeheersching dreigde te-verliezen, haastte rij zich van hem afscheid te nemen. Thuis gekomen, gaf het haar geen gevoel van troost, dat rij Charles Couquest de meest modieus gekleede van alle New-Yorkers van middelbaren leeftijd in het salon op haar vond wachten. „Ik dacht wel, dat je zou thuis komen, verklaarde hij, „en dus bleef ik wachten. Ik moet je onderteekening hebben op de papieren met betrekking tot die bezitting in Montreal. Ik heb het ding opgemaakt en wij zul len tot verkoop overgaan. „U zei, dat u de papieren wilde zenden „Dat klinkt alsof je niet blij bent mij te zien", zei hij lachend, „doch ik zal die onbeleefdheid ignoreeren. Hier", voegde hij er bij, de documenten ontvouwend, „je moet hier je naam zetten en daar naast de L. S." Zij nam de papieren mee naar haar schrijftafel en ging zitten om te schrijven. Conquest veroorloofde zich als oud' vriend de vrijheid met de handen op zijn rug de kamer op en neer te loopen, waarbij hij 'n wijs je neuriedem. „Wel", zei hij plotseling, „is hij teruggekomen?" Hij had dit onderwerp niet aangeroerd, ofschoon er volgende nummers zullen worden uitgevoerd: 1. Mlhelmina van Nassouwe Philip Loots. 2. Sneeuwklokjes Isr. J. Olman. 3. Lentedauw Philip Loots. 4. Erica Martin Heuckeroth. 5. HollandSch Glorie Richard Hol. Beide voor Mannenkoor. Pauze. 6. Sur les Remparts Saintis. 7. Ave Caesar Fred. J. Roeske. 8. Frosch-Cantate C. Hennjg. Allen voor Mannenkoor. 9a. De Vlaamsche Leeuw K. Miry. 9b. Patroontasch, sabel en geweer Philip Loots. 10a. Mobilisatie-Llied Philip Loots. 10b. Ja en Neen. E. Kuiper. De nummers 5 en 8 rijn met piano-begeleiding, waarvoor de vleugel door de firma Spanjaard welwil lend werd afgestaan. Kdnstlievende leden hebben toe gang tot de Buiten-Societeit. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Den 16en Juli a.s. hopen Petrus Hofman en Agatha Louwe, in de Bloemstraat alhier, hun gouden huwe lijksfeest te herdenken. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de 72-jarige bruidegom nog een drietal dagen per week, loópende met een handwagen met koopwaar, Akersloot, Bergen en Heiloo bezoekt. NIEUWE ZAAK. De heer S. Bohemen heeft in het perceel Vamebroek 27 een snel-fotografie geopend, waarin de fotografie la minute zijn hoogtepunt bereikt. De inrichting maakt een goeden indruk. SCHEEPSWERF „DE VOLHARDING". Van de scheepswerf en machinefabriek „dte Volhar ding", Voormeer 19, alhier, is heden met goed gevolg te water gelaten de stalen zeewaardige motorboot, ge naamd „Volharding", lang 35 voet, breed 9 voet. Deze boot is gebouwd voor rekening der heeren Gebr. Pranger te Breezand (N.-H.), en zal dienst doen tot het vervoeren van eieren en visch. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. In de afgeloopen maand werd de Openbare Leeszaal alhier bezocht door 741 mannen en 137 vrouwen, to taal 878, tegen 496 mannen en 40 vrouwen, totaal 536 in Juni 1914. (Wegens verhuizing was de Leeszaal in JuniT914 van den 25sten gesloten). Het aantal bezoe ken van militairen bedroeg deze maand 491 Uitgeleend werden aan leden der Leeszaal 421 ban den tegen 24 banden in Juni 1914, aan Nutslezers 111 banden. HOLLANDSCHE SPOOR—ALKMAAR PACKET. We ontvingen een reclame-plaat voor de goedkoope rondreizen In Juli en Augustus van Amsterdam naar Alkmaar (Bergen) vice versa per spoor (tram) en boot. De plaat Is goed geteekend en de kleuren spreken, zoodat het geheel het beat zal doen. CLASSICALE VERGADERING. Op den laatsten Woensdag van de maand Juni ko men volgens het Reglement van de Ned. Herv. Kerk de clasisicale vergaderingen in het géheele land bijeen, om de classicale besturen te benoemen, de voorstellen dier Synode te bespreken en verder nog in behandeling te nemen wat vóór de vergadering als voorstel is inge diend en wordt overgenomen tijdens haai zitting door een der aanwezigen. De vergadering welke gisteren hier ter stede werd gehouden was een zeer belangrijke. Immers twee voor stellen der Synode vooral hebben de aandacht ge vraagd, die deze In buitengewone mate verdienden: het vierde over de algemeen bekende geest en hoofd zaakkwestie en het laatste over de invoering van het reglement op het beheer der kerkelijke goederen. De clasis Alkmaar verkoos die aftredende bestuurs leden ds. C. J. A. Bosch, K. Spaan, J. Groot Pzn., ds. J. F. Tinholt, In gelijke functies, respectievelijk scriba, lid onderling, quaestor terwijl voor de vacature secun- ders van het lid ouderling Spaan werd gekozen de heer C. A. de Braai, ouderling. Tot secundus van het lid ouderling Groot Pzn. en van den questor ds. Bosch, werden benoemd de aftre dende heeren B. Huizinga en ds. J. F. Tinholt. Nadat punt 7 en 8 zijnde de opnieuw vaststelling van het reglement van orde en het verslag Weduwen- en Weezenbeurs in de classis Alkmaar waren behan deld werd overgajaan tot de behandeling van de Syno dale voorstellen I—X, aan de kekeraden medegedeeld bij synodaal schrijven van 23 October 1914. De schrapping van dte woorden „geest en hoofd zaak" in art. 39 van het reglement op het Godsdienst onderwijs werd verworpen. Het reglement op het beheer van de kerkelijke goede ren en fondsen werd aangenomen zonder zich over d!e bevoegdheid uit te laten. Vervolgens waren nog ingekomen eenige bijzondere voorstellen, ingediend volgens art. 6 van het regle ment van orde, n.l. a. een voorstel van het hoofdbestuur van de vereeni- ging voor Vrijzinnig Ned. Hervormdten, houdende wel bedekt op gezinspeeld sinds dien dag, dat rij hem het verward verhaal van haar hopen en verwachten had toevertrouwd. Zij vloeide zorgvuldig haar onder teekening, terwijl zij over haar antwoord dacht. ,Ik him het opgegeven hem te verwachten," zei rij eindelijk. „HoHo 1 Dat is dus uit den weg." Zij deed voorkomen alsof rij het document, dat voor haar lag, nauwkeurig bestudeerde, ten einde met haar rug naar hem toegekeerd te kunnen blijven zitten. „Dat is het niet, want er is geen weg," zei rij na eenige aarzeling. „Die is er wel", zei hij lachend, „waar een wil is." „Maar ik heb geen wil." „Ik wel, genoeg voor twee." „Ik zal u zeggen, wat u hebt," zei rij, zich half om draaiend en tot hem sprekend over den rug van haar stoel. Hij kwam dichterbij. „U bezit een groote mate van gezond verstand en ik wilde uw raad vragen." „Ik kan dien geven.zooals radium licht uitstraalt, zonder dlait ooit de oorspronkelijke voorraad vermin dert." „Zeg mij dan eens. Heeft iemand ooit recht tus- schenbeide te komen als een man en een vrouw—" „Neen, nooit. Je behoeft mij geen bijzonderheden meer to geven, want het is een van die vragen, die een orakel het gemakkelijkst kan beantwoorden. Niemand dankt je daar ooit voor." „Ik zou het ook niet doen om dank." „En je zou je eigen vingers branden." „Dat kan niet schelen. Ik zou mijn vingers tot op het been laten verbranden als het eenig goed kon doen." „Dat zou het niet. Geloof dat maar gerust. Ik weet over wie je spreekt, 't Is Evie Colfax.". Zij schrikte en keek schuldig. „Waarom denkt u dat?" „Ik heb toch oogen. 'k Heb haar gadegeslagen en ik weet, dat zij een kleine heks is. O, je behoeft dat niet tegen te spreken. Zij is een innemende heks en dit maal heeft zij gelijk." „Ik vrees, dat ik niet weet, wat u bedoelt." „Kom nu! Wat heeft Billy Merrow haar aan te verzoek otn de bepaling betreffende „Geest en Hoofd zaak" te behouden. Werd aangenomen. b. een voorstel van eenige predikanten otn de bepa ling betreffende „Geest en Hoofdzaak" te Bchrappen, werd verworpen. c. Een voorstel om de proponentsformule te ver scherpen, eveneens. d. Een voorstel van ds. van den Bergh van Eijsinga, ingediend door ds. Schermerhom, om adhaesie te be tuigen met het adres inzake de kwestie van de verban ning van ds. B. de Ligt van Nunen, werd aangenomen. 5. Een voorstel van ds. Schennerhom om een ver zoek in te dienen, houden de vrijstelling van militairen dienst voor hen die gewetens- of gemoedsbezwaren heb ben, werd verworpen met een kleine meerderheid van stemmen. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. PETROGRAD, 1 Juli. (Officieel). In de streek van Shawli en op de fronten aan de Njemen aan den linkeroever van de Narew en van den Weichsel is het rustig. De vijand zet zijn offen sief tusschen de Pepr en de Boeg voort en op het front Zamostic-Sokal. Wij hebben op den 28en en op den 29en Juni met goede resultaten eenige vij andelijke aanvallen ten westen van de Boeg en de Gnila- Lipa afgeslagen. Onze troepen, die be merkt hadden, dat de vijand de Dnjester bij Galicz was overtrokken, gingen tot het offensief over en hebben den vijand teruggeworpen, waarbij rij eenige honderden krijgsgevangenen maakten. EEN VLOOTAANVAL OP DE RUSSISCHE KUST, PETROGRAD, 1 Juli. (Officieel). Den 28en beschoot een eskader Duitsche schepen, bestaande uit een pantserkruiser voor de kustbewaking vier kleine kruisers en een aantal torpedobooten de ha ven van Windau, en trachtte troepen te ontschepen wat echter werd verhinderdt Een vijandelijke tor pedoboot stootte op een mijn en zonk. Onze torpedobooten wisselden kanonvuur met vijandelijke kruisers en met dte torpedobooten welke de actie tegen Windau aan de Noordzijde dekten dwongen hem tot den aftocht. HET FRANSSHE LEGERBERICHT. PARIJS, 1 Juli. (Officieel). Het commnnlqué van gisteravond 11 aur luidt t In Argonne hebben de Duitschers na een be schieting van drie dagen, een aanval gedaan tusschen den weg van Binarville en Four de Paris. Zij werden tweemaal teruggeslagen, doch in den derden aauval konden zij voet krijgen In een gedeelte van de Fransche linie bij Baga telle. Zij werden overal elders na een hevig gevecht teruggeslagen. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 1 Juli. (Officieel). Het slechte weer be lemmert nog steeds de operaties. Een nachtelijke aanval van den vijand op onze stellingen ten oos ten van Plava aan het Isonzo-front werd totaal teruggeslagen, alsook de nachtelijke aanvallen op de stelling Castello Nuovo. ENGELSCH SCHIP GETORPILLEERD. LONDEN, 1 Juli. Het stoomschip „Scottish Monarch" uit Glasgow is ten zuiden van Queen- stown getorpedeerd.^ Een gedee/k van de be manning ls te Dunmore East aan wal gebracht. IN DUITSCH ZUID-WEST AFRIKA. PRETORIA, 1 Juli. Het leger van generaal Botha is te Okaputu in Zuid-West-Afrika aan gekomen. MIJNONGELUK. LONDEN 1 Juli. In de Bentinck-kolenmijn in Nottingham Shire botste een naar beneden komen de liftkooi met een opgaande kooi. In de naar be neden gaande kooi bevonden zich 15 man, waar van 10 naar beneden vielen en onmiddellijk dood' waren. Bovendien worden nog twee arbeiders gedood, terwijl de andere zich in de kooi bevinden gewond werden. biedten, al is hij ook mijn neef? Hij zal haar in de eerste twee of dirie jaren niet kunnen trouwen. Terwijl die Strange „Heeft u iets van hem gehoord?" vroeg rij met stok- kenden adem. „Ik heb niets gehoord, maar ik zie. Hij is een goede kerel en een uitstekend zakenman." „Kent u hem goed persoonlijk?" „Ik ontmoet hem af en toe in de club en op andere plaatsen en natuurlijk heb ik op het kantoor met hem te maken. Ik mag hem graag lijden. Als Evie hem aan dten haak kan slaan, dan zal rij goed af rijn. Het spijt mij natuurlijk voor Billy; maar hij zal al den tijd hebben om rijn hart meer dan eens te breken voor dat hij genoeg geld heeft om er iets anders mee te doen. Als ik op rijn leèftij d was getrouwd Maar nu waagde hij zich op glad ijs, zoodat hij niet doorsprak en naar 't midden van het salon terugging. Zij vouwde de documenten dicht en bracht ze hem. „Weet je waarom ik ze je niet heb gezonden?", zei hij, ze aannemend. „Ik dacht, dat als ik zelf kwam, je mij misschien iets zou te vertellen hebben." „Dat heb ik niet, ten minste niet iets bijzonders." „Je hebt mij reeds iets bijzonders verteld dat je niet meer naar hem uitziet." f „Ik wil daar liever nu niet over spreken als u t goedvindt." „Dan spreken we over hetgeen er mee annex is over den anderen kant van het onderwerp." „Het heeft geen anderen kant." „O, kom nu, Miriam! Je hebt nog niet alles gehoord wat ik je heb te vertellen. Je hebt mij nooit werkelijk mijn zaak laten voorbrengen zooals wij rechtsgeleer den zeggen. Als je de dingen kon zien zooals ik Woiclt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2